Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) #95561216 válasza haly (#35089) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ha majd a kerdezok 99%-a nem 1-2 evre keres tutit, akkor nem csak allampapir lesz ajalnva.

(#35102) mgoogyi


mgoogyi
Topikgazda

Várom a módósító javaslatokat.
Valami ilyesmi?:

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Kedves Fórumtárs!
Mielőtt a megtakarításaid elhelyezéséről döntesz vagy kérdezel, olvasd el az alábbi összefoglalót, amellyel szeretnénk segíteni a választásod!

A befektetéseket elsősorban pénzügyi céljainkhoz és kockázatvállalási hajlandóságunkhoz kell igazítanunk,
ezek alapján csak olyan dologba fektessünk, amit alaposan ismernünk és mérlegeltük az előbbieket.
A kockázat/hozam skálán 1-től 5-ig próbáltuk elhyelezni az egyes befektetési lehetőségeket.

Bankbetét:

A jelenlegi kamatkörnyezetben nehéz befektetésnek tekinteni.

Magyar állampapír:

Kockázat/hozam: 1

A magyar állam számára adunk kölcsön, fix és változó kamatozású állampapírok vásárolhatóak.
Legcélszerűbb a Magyar Államkincstárnál (MÁK) számlát nyitnunk, itt számlevezetési és tranzakciós díjak nélkül vásárolhatunk állampapírokat akár bankkártyával.
Ezek kockázata az államcsőd, ebben az esetben nem kapnánk vissza a pénzünket.
Rövid távra a legjobb termékeknek tekinthetőek.

MÁP Plusz: 5 éves lejáratú. lépcsős kamatozású:
- első félév: 3.5%
- második félév 4%
- 2. év: 4.5%, 3. év: 5%, 4. év: 5.5%, 5. év: 6%
Minden kamatfizetéskor 5 napig ingyen visszaváltható, egyéb esetben 0.25% a visszaváltás díja.
Jegyezni kell az adott sorozatok indulása előtt.
A kockázata a magas infláció.
Ajánlott 0-5 éves távra.

Prémium Magyar Állampapír - PMÁP: 3 és 5 éves lejáratú papírok, infláció + kamatprémium
5 éves kamatprémium: 1.7% - jelenleg 4.5%
3 éves kamatprémium: 1.4% - jelenleg 4.2%
Vásárolni kell, ennek során a papír névértékét és a felhalmozott kamatot fizetjük.
Visszaváltási díja változhat, jelenleg 2%.
Ajánlott 2-5 éves távra.

PEMÁP - eurós 3 éves inflációhoz kötött állampapír

További információ:
https://www.allampapir.hu/allampapirok

Befektetési alapokról általában:
Kisbefektetők befektetési jegyek vásárlásával tudnak befektetni, a befektetési alap kezelői pedig az összegyűlt pénzt fektetik be az alap szabályai mentén.
A befektetési jegyek szinte minden hétköznap vásárolhatóak és eladhatóak, a tranzackiók tipikusan 2-3 nap alatt teljesülnek (T+2, T+3).
Forgalmazóknál vásárolhatóak kis összegben 0%-1.5% vételi vagy visszaváltási jutalékkal, pl. KBC, Erste, Random Capital?, Aegon, Hold, K&H, OTP, stb. értékpapírszámlái.
Hátrányuk a magas alapkezelési költség és az egyéb értékpapírszámlához kapcsoló díjak.

Kötvény befektetési alap:

Kockázat/hozam: 1-2

Állam vagy vállalati kötvényeket tartó befektetési alapok, amelyek valamilyen stratégia szerint építik a portfóliójukat.
Kockázata a mögöttös kötvény kibocsátóinak csődje / befektetési alapban hozott rossz befektetési döntések / nem HUF kötvények devizakockázata.

Pl:
Aegon BondMaxx
Hold Kötvény Alap
K&H Kosszú Kötvény Alap
stb.

A magyar állampapírok ésszerűbb megoldásnak tűnnek.
Ajánlott 1-5 éves távra.

Vegyes befektetési alapok: kötvény-részvény arányban változó befektetési alapok

Kockázat/hozam: 2-3-4 (kötvény túlsúlyos-kiegyensúlyozott-részvény túlysúlyos)

Kockázata a részvénybefektések magas kockázatából és a kötvény kibocsátóinak kockázatából adódik,
illetve a mögöttes befektetések deviza kockázata.

Pl:
Hold 2000
OTP Prémium Kiegyensúlyozott
K&H válogatott IV.

Ajánlott 3-5+ éves távra

Részvény alapok:

Kockázat/hozam: 5
Kockázata a részvénybefektések magas kockázatából illetve a mögöttes befektetések deviza kockázatából adódik.

Pl:
CIB Indexkövető Részvény Alap
HOLD Nemzetközi Részvény Alapok Alapja
OTP Orosz Részvény Alap A HUF

Ajánlott 10+ évre.

Abszolút hozamú alapok:

Kevés megkötéssel működő alapok, amelyek igyekeznek minden évet pozitívan zárni.
Kockázatuk nagyon változatos

Pl:
Aegon Alfa
Hold Colmubus
OTP Supra

ETF-ekről általában:

Tőzsdén kereskedhető befektetési alapok, tarthatnak részvényeket, kötvényeket, árupiaci termékeket, nemesfémeket, stb.
Magas vásárlási minimumdíjuk van, emiatt csak több százezer forint befektetése mellett költséghatékonyak.
Ugyanakkor alacsony alapkezelési díjuk miatt hosszú távon a hasonló hagyományos befektetési alapoknál várhatóan magasabb hozamot fognak adni.
Vásárolhatóak olyan értékpapírszámlákra, ahol a nagyobb európai tőzsdék elérhetőek (Xetra, London, EuroNext Paris, stb.).
Ilyen brókercégek pl: Random Capital, KBC, Erste, stb.
Számunkra az UCITS ETF-ek elérhetőek, itt érdemes nézelődni:
https://www.justetf.com/uk/find-etf.html

Részvény ETF-ek:
Tipikusan tőzsdeindexeket követnek, hosszú távra a legjobb termékeknek tekinthetőek.

Kockázat/hozam: 5

Pl:
iShares Core S&P 500 UCITS ETF - USA 500 legnagyobb cége
iShares MSCI World UCITS ETF - Fejlett világ nagy és közepes méretű cégei
iShares Core MSCI Emerging Markets IMI UCITS ETF - Fejlődő világ nagy, közepes és kicsi cégei
iShares Core DAX UCITS ETF - Németország 30 legnagyobb cége
SPDR MSCI ACWI IMI UCITS ETF - Fejlett és fejlődő világ nagy, közepes és kicsi cégei
SPDR MSCI ACWI UCITS ETF - Fejlett és fejlődő világ nagy és közepes cégei

Ajánlott 10+ évre.

Kötvény ETF-ek:
Kötvényindexeket követnek, pl. különböző besorolású vállalati vagy államkötvényeket tartanak.

Kockázat/hozam: kötvény kibocsátótól és kötvénydurációtól függ.

Pl:
iShares USD Treasury Bond 1-3yr UCITS ETF - rövid USA fix kamatozású államkötvények
iShares USD Treasury Bond 7-10yr UCITS ETF - közepes lejáratú USA fix kamatozású államkötvények
iShares USD Treasury Bond 20+yr UCITS ETF - hosszú USA fix kamatozású államkötvények
iShares Core Euro Corporate Bond UCITS ETF - EUR vállalati kötvények
iShares Euro High Yield Corporate Bond UCITS ETF EUR - EUR magas hozamú/kockázatú vállalati kötvények
iShares J.P. Morgan USD Emerging Markets Bond UCITS ETF - fejlődő országok USD államkötvényei

Egyéb ETF-ek:
Xetra-Gold - arany ETF
iShares Developed Markets Property Yield UCITS ETF - Fejlett országok ingatlanos(REIT) cégei
iShares Diversified Commodity Swap UCITS ETF - árupiaci ETF

[ Szerkesztve ]

(#35103) Stanlee válasza haly (#35097) üzenetére


Stanlee
őstag

Legkesobb holnap leirom neked, hogy en most milyen reszvenyekben tartom a penzem, es a vasarlas ota mennyit vesztettem rajtuk :)

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35104) #95561216 válasza salieri. (#35100) üzenetére


#95561216
törölt tag

"Valamint van 1 éves állampapírom ,ami augusztusban 10-én jár le ,azt már kivehetem holnap bukta nélkül?Nem néztem még a feltételeket."

Hova rohansz? Most már tuti nem váltanám vissza.

"Köszi, és az államkincstárhoz érdemes menni."

Alapvetően igen, speciális esetben megérheti banknál is.

(#35105) haly válasza salieri. (#35100) üzenetére


haly
őstag

Nézd meg a feltételeket...
1 éves papírt az utolsó hónapban kivenni, vicc.

(#35106) vnorbi válasza mgoogyi (#35102) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Kiegészítő javaslatok:

A MÁP+-nál érdemes lenne megjegyezni, hogy ez az ismertető íráskor aktuálisan jegyezhető sorozatra érvényes feltételeket írod, és érdemes átfutni az éppen elérhető sorozat nyilvános ajánlattételét befektetés előtt, hogy nem változott-e valami (ez érvényes amúgy a többi állampapírra is).

Gyakori kérdés szokott még lenni, hogy miért nem látszik a portfolióban az éppen vásárolt/jegyzett állampapír. Mert T+1 napos elszámolás van vásárlásnál, jegyzésnél pedig mindig a jegyzést követő héten teljesül az értékpapír jóváírása.

PEMÁP vásárlásakor a kártyás euró befizetést 5 munkanap után könyveli a kincstár, utána lehet befektetni, míg a forintos papírok kártyával azonnal vásárolhatóak/jegyezhetőek.

ETF-eknél nem biztos, hogy mindenkinek egyértelmű, hogy a vásárlás devizában történik, ezért a forintból előbb eurót (vagy a kereskedésnek megfelelő más devizát) kell varázsolni valamilyen módon. Van ugyan pár ETF, ami a BÉTa piacon forintban is vásárolható, de alig akad nagyobb bróker, amelyik engedi ezeket ott megvenni.

Amúgy jó írás, szerintem hasznos összefoglaló lesz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#35107) mgoogyi válasza vnorbi (#35106) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Köszi, hogy átfutottad! :R
Ahogy szerkeszthető összefoglalóvá varázsolják, kiegészítem a javaslataiddal.

(#35108) salieri.


salieri.
őstag

Köszi,kivárom azt az 1 hetet és akkor váltok MÁP pluszra.

(#35109) vnorbi válasza salieri. (#35108) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Attól függ, hogy hol tartod a papírt.

Kereskedelmi bankok közül néhánynál nincs büntetés ezen a papíron, bármikor visszaveszik 100% + felhalmozott kamattal (a banknál kell ellenőrizni, hogy ott milyen árfolyamot jegyeznek). Ha megkapod a 100%-ot, akkor a maximális hozam érdekében most pénteken kell intézni a visszaváltást és a MÁP+ jegyzést (ha egy napon belül el tudod juttatni a kincstárba a pénzt, mondjuk kártyás vásárlással).

A kincstárnál van büntetés az 1MÁP visszaváltásakor, a mostanában lejáró papírokon 0,1 vagy 0,2 százalék, de a felhalmozott kamatok miatt egyik sem bukó már.

Egyébként elnézed a dátumot vagy a papírt, nincs olyan 1MÁP sorozat, ami augusztus 10-én járna le. Van olyan, ami 7-én és olyan, ami 14-én jár le.

(#35110) Intruder2k5 válasza mgoogyi (#35102) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Betettem az összefoglalóba, köszönjük! :R

(#35111) Cpt.Price válasza haly (#35097) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

On-ra: en, kb egy eve. Egyelore boven jo dontesnek tartom. Szerintem sokat is lehet tanulni tole.

gl&hf

(#35112) DanielLong válasza haly (#35099) üzenetére


DanielLong
senior tag

Azt esetleg már nézted, hogy mennyibe kerül az e-mailjeire feliratkozni? Én a múltkor valami elég húzós árat láttam, de nem merültem bele jobban. Érdekelne, hogy az általa ajánlott részvények árfolyama mennyivel nőtt az elmúlt években. (Tudom, ő az osztalék miatt ajánlja a cégeket, nem a várható árfolyamemelkedés miatt.)

(#35113) Reverting válasza mgoogyi (#35102) üzenetére


Reverting
őstag

Szuper kis osszefoglalo... :R de lentebbrol egy copy...

Az első félévben: 1,75%
A második félévben: 2%
2. évben: 4,5%
3. évben: 5,0%
4. évben: 5,5%
5. évben: 6,0%

Szoval az elso felev az 1,75% es a kovetkezo felev 2%= evi 3.5%

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35114) salieri. válasza vnorbi (#35109) üzenetére


salieri.
őstag

Kincstári takarékjegyem van ,amit a postán vettem még. megnéztem 08.08-án jár le.

(#35115) vnorbi válasza salieri. (#35114) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Értem, azt nem ismerem. Valószínűleg érdemes a lejáratig megtartani, ha valaki, aki képben van, nem mond mást.

(#35116) G@ben


G@ben
addikt

Ha már téma, a MÁP+-hoz egy kérdés: jelenleg a lakásvásárlásra félretett pénzem a Cetelemnél áll lekötetlenül, mert fogalmam sincs, hogy mikor kerül sor a vásárlásra. Lehet, hogy 2 hónap múlva (mondjuk ez valószínűtlen), lehet, hogy 2 év múlva, ez sajnos sok mindentől függ. Nem mélyedtem bele nagyon, de ha beteszem az egészet MÁP+-ba, akkor jól értem, hogy fél év múlva felvehetem ingyen, egy év múlva is, utána viszont csak évente?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35117) Reverting válasza G@ben (#35116) üzenetére


Reverting
őstag

Igen... de barmikor felveheted ha kell csak akkor van 0.25% visszavasarlasi koltseg, ami viszont 26nap kamat utan 0-nak is tekintheto... vedd ugy h 1honap minuszrol indul a buli... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35118) Lex Icon válasza Reverting (#35113) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Általában éves kamatokat szoktak megadni, azért 3,5% és 4%.
Mivel újra befektetik, így az 1. év végére kamatos kamat lesz, ami 3,785% kamat lesz

(#35119) Reverting válasza Lex Icon (#35118) üzenetére


Reverting
őstag

Az tiszta! De itt az van h első félév 3,5%, ami évi, azaz 1,75%... Szóval könnyebb számolni aki nem ért annyira hozzá, de ha így marad az sem zavar... ;) csak nehogy bezavarjon majd... :-)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35120) Brandynew válasza Lex Icon (#35118) üzenetére


Brandynew
őstag

Ahogy most van, az úgy biztosan nem jó. Esetleg, ha oda lenne írva, hogy "évi". De én nem véletlenül feleztem meg, úgy sokkal érhetőbb. Tehát első félév 1,75%, második félév 2%.

Ha így marad, akkor fix, hogy a többség rosszul fog számolni.

[ Szerkesztve ]

(#35121) mgoogyi válasza Reverting (#35113) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Javítom majd, köszönöm az észrevételt!

(#35122) G@ben válasza Reverting (#35117) üzenetére


G@ben
addikt

Azt hiszem, az az 1 hónap mínusz a Cetelem mostani kamatával összevetve még mindig jobb.
Azt hiszem, át fogom tenni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35123) Lex Icon válasza Reverting (#35119) üzenetére


Lex Icon
senior tag

és @Brandynew
Mindenütt éves kamatokat adnak meg. A bankban is, ahol a "hozzá nem értők" tartják a pénzüket. Tehát ezt is meg kell tanulni, ahogy rengeteg mindent, ha megfelelően akarják befektetni a pénzüket.
Az "évi"-t oda lehet írni, hogy egyértelműbb legyen. A hivatalos ismertetőben is így van.

[ Szerkesztve ]

(#35124) Brandynew válasza Lex Icon (#35123) üzenetére


Brandynew
őstag

Én ezzel teljesen tisztában vagyok, de attól a többség még rosszul számol.

(#35125) Cpt.Price válasza DanielLong (#35112) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Bár nem tisztem reklámozni, de a kérdésre válaszolva:

van ingyenes próbaverzió, visszanézheted az összes addigi prémium hírlevelet (ezáltal, hogy az ajánlások azóta hogy teljesítettek), illetve a portfólióját is, ahol ő maga is kiírja százalékosan a vétel óta elért eredményt.

Egyébként ha nem értesz a részvénykiválasztáshoz, hamar behozza az árát. Nekem sokat dobott az eredményen, amikor elkezdtem követni az ajánlásait :B
Illetve mint mondtam, sokat lehet tanulni tőle, ha magadnak szeretnéd elemezni a cégeket (ami egyébként javasolt is)

gl&hf

(#35126) mgoogyi


mgoogyi
Topikgazda

Frissült az összefoglaló.
Valakit érdekel a topikgazdaság/társtopikgazdaság?

Jópár nálam tapasztaltabb fórumtárs van, örülnék ha lenne 1-2 jelentkező.

(#35127) Apollo17hu


Apollo17hu
őstag

Sziasztok!

Aki KBC Equitasnál van, és/vagy ért valamennyire hozzá, fel tudna világosítani, hogy a 15 perc késleltetésű Webbroker alkalmazásban miért május végi adatot látok?

Konkrétan a fórumon is sokat tárgyalt kakaó ETF (ISIN: DE000A0V9ZE9) érdekelne. A KBC a Frankfurti Tőzsdét teszi elérhetővé, a Tőzsde honlapján látszik, hogy ma is kereskedtek a termékkel. Lassan beszállónak látszik, de nem értem, miért látom a kereskedési felületen a május végi 6,41€ utolsó kötési árat a mai 6,14€ helyett. :F

(#35128) mgoogyi válasza Apollo17hu (#35127) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem egyedi eset, erre az ISIN-re még régebbi adatok vannak:
DE000A1JS9A4

A KBC-nek kéne írni ezügyben, itt hiába találgatunk.

(#35129) Apollo17hu válasza mgoogyi (#35128) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Azzal, amit bemásoltál, 2016.07.01. óta nem lehet kereskedni, ezt elfogadom.
A kakaóval kapcsolatban viszont valószínűleg meg fogok ereszteni egy mailt...

(#35130) #95561216 válasza Lex Icon (#35123) üzenetére


#95561216
törölt tag

Egy olyan orszagban elunk, ahol a lakossag nagy reszet be lehet palizni 2 honapra 6% betetekkel...

(#35131) Ixion77 válasza #95561216 (#35130) üzenetére


Ixion77
őstag

Más országban sem jobb a helyzet. Épp minap olvastam valahol egy kimutatást, ami azt mutatta hogy még a szuper pénzügyi öntudatos USA-ban is az emberek jelentős (talán 40 százalék?) része befektetetlenül tartja a számláján a pénzét

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35132) haly válasza Ixion77 (#35131) üzenetére


haly
őstag

Szuper pénzügyi öntudatos USA?!
LOL
Az USA-ban mindenek az emberek, csak nem pénzügyileg tudatosak. Hitel kánaánja az az ország.
Régebben olvastam, hogy ott is tetemes része a társadalomnak nem tud saját zsebből finanszírozni egy váratlan kiadást.

(#35133) MuMa012


MuMa012
tag

Mi a véleményetek erről a svájci részvényekbe fektető kötvényről? Két termék esetében is reális a szép növekedési lehetőség, mégis furcsa, hogy ha visszahívom, akkor "Névérték + 4,075% kupon"-t kapok csak.

(#35134) BÁ Nutrition válasza Intruder2k5 (#35081) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

A nyugdijmegtakaritas szigoruan kapcsolodik a temahoz...
Thx :R

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35135) BÁ Nutrition válasza Stanlee (#35095) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ez azert is van mert van olyan megtakaritas amire rovid tavon is szukseged lehet. Mondjuk 5 even belul. Ott nyilvan nem mindenki nezegeti minuszban a szamlajat. A hosszu tavu befekteteseknel(10+ ev) meg kevesbe szamit h 3 ev mulva mennyit er mert akar 10x ennyi ideig is futhat vagy tovabb. Tozsdere meg ugye olyan penz valo amit tudunk nelkulozni nagyon minimum 5 evig de inkabb 3-4x ennyi.
Magyarorszagon az emberek zome nem ez a kategoria ezert a legtobbeknek az allampapir ill banki lekotes felel meg

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35136) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#35134) üzenetére


Mercutio_
félisten

De amiről szó volt az nem a választható saját befizetéses magánnyugdíj, amiről most is aktuális beszélni, hanem a kormány által beszántott (és azóta eltőzsdézett) manyup.
A linkelt topic ebből a szempontból félrevezető volt, mert annak a témája az első.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35137) BÁ Nutrition válasza Mercutio_ (#35136) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Ok. Akkor egyszerubb ugy hogy mellozzuk a tevesen maganyugdijkent elnevezett nyugdijjarulekokat tartalmazo szamlakrol szolo vonalat. Meg h az allam visszavette-e vagy sem. Es h miert.
De mondjuk ezt nem is a "lehurrogott" srac hozta fel, csak mindig evvel peldaloznak ujra meg ujra h allamositottak a jarulekokat. Ami eleve hulyen hangzik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35138) concret_hp válasza MuMa012 (#35133) üzenetére


concret_hp
addikt

ezzel az erővel meg is vehetnéd amibe rakják a pénzt, nem?
elolvastad, hogy pontosan hogyan van a kuponfizetés feltétele?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#35139) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#35137) üzenetére


Mercutio_
félisten

Miért, az, hogy 260 milliárd "elveszítik közpénz jellegét" nem hangzik hülyén? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35140) mgoogyi válasza MuMa012 (#35133) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ha jól értem, bár át kell olvasni még vagy kétszer, akkor beteszik 2 részvénybe a pénzed, ha ez egy lassan táguló +- sávban marad végig, akkor kapod a kuponfizetésed félévente.
Ha megszalad plusszba, akkor kapsz még egy kuponfizetést + visszakapod a névértéket és elköszönnek úgy, hogy zsebre tették a magas hozamot.
Ha meg az alsó határ alá csökken, akkor a rosszabb részvény árfolyamával kiszámolják a bukódat és névérték alatt elköszönnek.

Nekem ez a termék gyanús.

(#35141) G@ben


G@ben
addikt

Még egy kérdés a MÁP+hoz: jelenleg minden hónapban megy a megtakarításom megy a Cetelemhez. Itt is meg tudom csinálni ezt? Vagy van gyűjtőév, mint a többi állampapírnál? Ez a része hogy működik, ha minden hónapban mondjuk 100.000Ft-ot még be tudnék rakni?
Én azt gondolnám, hogy berakom, majd az az összeg külön lejárati idővel fog menni, azaz az eredeti befektetés fél év múlva kivehető büntetlenül, az első berakott 100k 7 hónap múlva, a második 100k 8 hónap múlva a mostani időponthoz képest, stb. Jól sejtem?

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35142) Stanlee válasza MuMa012 (#35133) üzenetére


Stanlee
őstag

Ezek a termekek elsodlegesen nem arra vannak kitalalva, hogy reszesedjel a mogottes reszvenyek arfolyam novekedesebol, hanem arra, hogy adnak egy fix kupon hozamot, ha a felteteleknek megfelelnek az ertekelesi napokon a reszvenyarfolyamok. Ha nincs szerencsed, akkor meg kupon nelkul megkapod a legrosszabul teljesito reszvenyt az ertekpapirszamladra.

Az altalad belinkelt termeknel ha ugy erzed, hogy legalabb 2 reszveny erteke novekedni fog, akkor mar az elso automatikus visszahivasra lehetoseget ado ertekelesi napon, 2020. szeptembereben megszunhet ez a papir.

Ez nem egy rossz befektetesi forma, en is vettem mar olyan reszvenyen alapulot, aminel ha a mogottes reszvenyt adjak a szamlamra, azzal sem lettem volna boldogtalan, viszont mivel legalabb 1 eves tavra kell dontest hozni, nem tul egyszeru a helyzet.

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

(#35143) Shade45 válasza G@ben (#35141) üzenetére


Shade45
senior tag

Ezt a "gyűjtőévet" szerintem kevered a TBSZ számlával.

Akár minden nap/héten/hónapban jegyezhetsz állampapírt. A MÁP+-ból heti szinten új sorozat kerül kiadásra, így pontosan úgy van, ahogy írtad, tehát a lejárati időpontok különbözni fognak a különböző sorozatok esetén.

(#35144) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Ingatlant vagy állampapírt?
Akinek olyan kérdése van, hogy "Van X Ft-om, mibe tegyem?", olvassa el a fenti cikket!

[ Szerkesztve ]

(#35145) G@ben válasza Shade45 (#35143) üzenetére


G@ben
addikt

Az könnyen lehet, nem vagyok annyira képben ezekkel a dolgokkal.
Ezek a sorozatok viszont nem különböznek gondolom semmiben, csak a kiadás idejében.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35146) Shade45 válasza G@ben (#35145) üzenetére


Shade45
senior tag

Kiadás ideje, kamatfordulók, lejárati dátumok, jellemzően ezek amik változnak sorozatonként.

(#35147) G@ben válasza Shade45 (#35146) üzenetére


G@ben
addikt

Ezekre gondoltam, köszi!
Akkor indítom az utalást a Cetelemről, nem éri meg várni vele.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35148) Reverting válasza G@ben (#35147) üzenetére


Reverting
őstag

Nehogy utalj... :O Az fajni fog... inkabb bankkartyas fizetes, az ingyen lesz... ne csinalj +koltsegeket ha nem muszaj... :C

Nincs kartyas fizetes? Viszont ha ingyen van akkor nem szoltam... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35149) stickermajom válasza Reverting (#35148) üzenetére


stickermajom
addikt

Cetelemről máshogy nem tudja kihozni a pénzét, de az legalább ingyen van.

(#35150) Stanlee válasza mgoogyi (#35140) üzenetére


Stanlee
őstag

Ennel a papirnal a befekteto abbol indul ki, hogy a harom mogottes reszveny kozul legalabb az egyik erteke a feleves vizsgalati napokon a 2019. augusztus 30-i arahoz kepest felevente legalabb 5%-ot csokken, hogy fizessek a feleves kupont, egyebkent ha mindharom erteke novekszik, akkor maximum 2 kuponfizetes utan megszunik a papir.

En most nagyon gondolkozom azon, hogy a HBS altal a prosiebensat.1 media reszvenyre kiadott hasonlo, igaz 1 eves kuponos papirjat jegyezzem. ez eves szinten 9,1%-ot ad, ha meg a reszveny ara 20%-ot esik, akkor megkapom a reszvenyeket. Ami zavar, hogy nagyjabol ennyi osztalekot fizetnenek a reszveny utan...

“Never run after a bus or a stock. Just be patient – the next one will come along for sure.” - André Kostolany

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.