Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35251) Beerwolf válasza erh75 (#35249) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Csak Revolutról tudok nyilatkozni én is.
TW-vel nem próbáltam.

(#35252) Lex Icon válasza G@ben (#35250) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha 2 órával korábban jegyezted volna, akkor még lett volna eheti jegyzés. Így áll a pénzed még egy hetet.
A jegyzést az áttekintő lap alján látod, mint tranzakciót. A státusza sikeres kell legyen.
Majd 12-én valamikor napközben átkerül a portfóliódba és akkor látod, hogy "jönnek rá a kamatok".

[ Szerkesztve ]

(#35253) Reverting válasza G@ben (#35250) üzenetére


Reverting
őstag

Ha a következő hetit jegyezték akkor az csak azután lévő hétfőn fogod látni. Jövő héten a jegyzés idő van. Tehát kb 12.-en fog megjelenni a portfólióban és mínusz bunti, aztán a növekszik... ;)

Szerk:... Elkéstem, de a válasz jo... ;)

Pénteken csak kb 12h-ig szabad jegyezni... A fenti okok miatt. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35254) #95561216 válasza erh75 (#35245) üzenetére


#95561216
törölt tag

Kbc-re revolut usd probaltam, mukodik, es elg gyors is.

(#35255) G@ben válasza Lex Icon (#35252) üzenetére


G@ben
addikt

Korábban szerettem volna, de foglalt volt a számítógép.
A jegyzés státusza: teljesült.
A portfólióban mutatja ezek szerint a mindenkori aktuális értéket?

Reverting: na ezt nem mondták, de nem is tudtam volna megcsinálni, mert a bankszámláról csak később ért oda a pénz. Na mindegy, akkor most áll egy kicsit.

Lex Icon: na addig viszont odaért, csak nem fértem a géphez. :)

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35256) Lex Icon válasza G@ben (#35255) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Igen.

Aki foglalta, annak mondd meg, hogy emiatt 0,067%-ot buktál a befektetéseden. :D

@Reverting: Pénteken 14:00-ig van jegyzés.

[ Szerkesztve ]

(#35257) Reverting válasza Lex Icon (#35256) üzenetére


Reverting
őstag

Azért kell 12h végezni vele... :)
Made in Hungária... ;)

Én biztos behajtanam... ;))) Lehet h csak egy kv, de lehet egy kisebb vagyon... ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35258) G@ben válasza Lex Icon (#35256) üzenetére


G@ben
addikt

Nem buktam, csak egy héttel később lesz belőle ugyanannyi pénzem. :)
Apám volt és dolgozott rajta ezerrel, mert határidős melója volt.

Reverting: ha dél, akkor úgyis mindegy. De behajtottam már sörben. :D

[ Szerkesztve ]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35259) erh75 válasza #95561216 (#35254) üzenetére


erh75
tag

Megadtad a kbc-s usd számlaszámot és közleményben az ügyfélszámodat és ennyi ? Kb mennyi az utalási díj ?
Még sosem utaltam trasferwise-al, de ott pl nem találom a közlemény részt...

(#35260) #95561216 válasza erh75 (#35259) üzenetére


#95561216
törölt tag

Azzal en se :D Kozlemenyben ugyfelszam, ennyi. Utalas ingyen volt, kb 1%-ot lehet nyerni a valtason. Kifele mar erdekesebb, mert forintra visszavaltassal ugye befektetesi kotelezettseg is keletkezik, igazan majd ott eri meg.

(#35261) section9 válasza erh75 (#35259) üzenetére


section9
őstag

Transferwisenal a kozlemeny a Reference, csak a legvegen kell megadni.

(#35262) Revolit


Revolit
senior tag

Engem mondjuk ez a 100.000 euros biztositasi limit izgat (ha mar szoba jott). Ha tortenik barmi a tozsdei ceggel, es tobb, mint 100.000 euro vagyonom van bent, akkor az afolotti reszre csak szettarjak a kezuket? Igy jartam? Nem tul jo... ha a felesegemnek nyitunk egy szamlat, akkor gondolom az ujabb 100.000 euroig biztositva van, az mindegy, hogy egy haztartas?

(#35263) erh75 válasza #95561216 (#35260) üzenetére


erh75
tag

Majd nem váltanánk vissza az USD-ét forintra hanem azt utalnánk ki és ott váltanánk , így gondolod ?
Kiutalást is próbáltál revolutra?

[ Szerkesztve ]

(#35264) erh75 válasza section9 (#35261) üzenetére


erh75
tag

Köszönöm

(#35265) Dare2Live válasza Beerwolf (#35229) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Esetleg megoszthatod a pénzed.

day trade, swing menne random capitalon, long meg bankban.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35266) Beerwolf válasza Dare2Live (#35265) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Az is lehetőség lenne, de csak indexkövető ETF-eket veszek hosszú távra, nem day tradelek.
KBC-nél meg kicsit azért frusztrál az össz 20 000 EUR védelem értékpapírokra.

[ Szerkesztve ]

(#35267) #95561216 válasza erh75 (#35263) üzenetére


#95561216
törölt tag

Nem, mert annak 5000 huf a minimum dija. Meg a befele utalgatas kis reszletekben oke, de nagyobb osszeget nem tolnek ki revolutra. Inkabb nyitok egy kh devizaszamlat ha aktualis lesz, mert oda igyen ki lehet utalni, es arrol lehet kartyaval toltogetni revolutot, vagy egybol elkolteni dollarban.

(#35268) #95561216 válasza Beerwolf (#35266) üzenetére


#95561216
törölt tag

Ez a 20 ezer euro meg tuti, hogy igy van? Ugy remlik azert emeltek havi 99-rol 299-re, mert atkerultek kozvetlen a magyar kh ala, es emiatt mar a beva magasabb dijat (meg egyszer koszonet a quaestoros idiotaknak) kell fizetniuk az ugyfeleik utan.

(#35269) Beerwolf válasza #95561216 (#35268) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Nekem ez az utolsó infom róla: [link]

(#35270) Dare2Live válasza Beerwolf (#35266) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát ha csak hosszútáv akkor annyira sztem nem számít.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35271) Konflikt válasza Kobe (#35215) üzenetére


Konflikt
addikt

"Foleg hogy a revonak megvan a penzintezeti minositese es minden ami szzal egyutt jon,"

teves.
nincs "penzintezeti" minositese, ill. amit meg pongyolan mondani szoktak "uk banki licence-e" sincs. un. electronic money institution minositest kaptak, (ami kb. elektornikus penzkibocsatast jelent), ez fenyevekere van egy banki minosegtol. bovebben pl. erre.
es a lenyeg: e-money licence alatt kezelt penzekre nem vonatkozik az angol betetvedelem (ami az OBA nalunk, az angoloknal a Financial Services Compensation Scheme, FSCS). Igen, Litvaniaban valoban kapott tavaly ev vegen banki licenszet, igy a majdani Revolut Bank szolgaltatasaira lesz 100k EUR-ig European Deposit Insurance Scheme (EDIS) vedelem, de ez tovabbra sem tartozik az e-money licence alatt nyujtott szolgaltatasokra (Barclays / Lloyds), azaz amiket pont nem erint.

ill. ez is hemzseg a teves kovetkeztetesektol, lasd fent miert. remelem senki vette ezeket keszpenznek.

(#35217) Kobe Hogy jon a kepbe a barclays? Mivel a revolutnak van penzintezeti minositese, ugyanazok az atvilagitasi szabalyok vonatkoznak ra, mint egy bankra, tobbek kozott pl hogy megfelelo helyen meg kell lennie az ugyfelek reszvenyeinek (UK ben a Cityben azert nem ugy mukodik a penzugyi felugyelet, mint idehaza a quaestor eseteben) ami a gyakorlatban egy barclays ertekpapirszamlat jelent
Vagyis csod eseten - hacsak nem full tarsolycsabasat nyomnak - meg kell lennie a barclays leteti szamlakon a vagyonnak

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35272) Fandango


Fandango
veterán

freetrade.io

Használja valaki innen, ha igen mi vele a tapasztalat?

(#35273) Reverting válasza G@ben (#35258) üzenetére


Reverting
őstag

Mondom en h made in hungary... :)

osszeomlott-az-allamkincstar-informatikai-rendszere

katt

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35274) G@ben válasza Reverting (#35273) üzenetére


G@ben
addikt

Találkoztam az összeomlással, amikor vártam az összeget, de így is 3 után tudtam csak venni.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#35275) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Kezdő vagyok tőzsdézés téren.

Ha nem magyar értékpapírokba fektet az ember akkor a devizaváltás után veszteség keletkezik az árrés alapján, ráadásul ha az ember forintban szeretné visszakapni a pénzét akkor ezt a váltást kétszer, oda-vissza kell elvégezni?

Mekkora árréssel kell számolni ilyen befektetés célú devizaváltások során? Ez kedvezményesebb, mintha csak hagyományos célból, pl: külföldi nyaralás miatt váltanék?

Megéri a váltási költségek levágása miatt inkább csak forintban befektetni, még akkor is ha így gondolom csak a magyar piacra korlátozódik a vehető értékpapírok köre?

(#35276) CsodaPOK válasza Golyobis (#35275) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Igen, kétszer váltasz. RC-nál elég kicsi az eladás-vétel között az árfolyam különbség, de van. Megnézni most nem tudom, mert csak ?piaci nyitvatartási? időben lehet váltani és csak akkor mutat árfolyamot.
Plusz a konverziónak van díja (0,3% minimum asszem 5 EUR, hirdetményben megtalálod).

Alternatív megoldás, hogy pl Revoluton keresztül küldöd be a pénzt. Kifele már problémásabb. Külföldi számlára utalás drága. Deviza számlát csak ezért tartani itthon szintén nem biztos, hogy megéri. Valamennyit biztos veszítesz ezzel.

Fontos: váltani csak befektetési cél miatt lehet. Nem csinálhatod azt, hogy beutalsz forintot, átváltod EUR-ra és egyből kiutalod.

Hogy megéri-e, azt neked kell eldönteni ;)

(#35277) mgoogyi válasza Golyobis (#35275) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Attól függ, hol váltod.

A brókernél is lehet és keresnek rajta valamennyit és nyilván ha a végén foritnban szeretnéd viszontlátni, akkor oda-vissza meg kell csinálni valahol.

Nyithatsz revolut számlát, azt feltöltheted forinttal és ott átválthatod középárfolyamon, amire kell és azt beutalhatod az értékpapírszámládra (valamilyen összeghatárig ingyen).

Forintban nagyon szűkek a lehetőségek, de azért találsz ott is nem csak magyar piacra befekettő dolgokat.
Befektetési alapok / BÉT etf-ek.
Fusd át az összefoglalót, hátha segít valamennyit.

(#35278) Golyobis válasza mgoogyi (#35277) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Kösz a válaszokat.

Az összefoglalót átfutottam, meg még jópár cikket a témában, most azt próbálom meg kitalálni, hogy összesen mennyi a költsége az értékpapír kereskedésnek.

%os költségekre gondolok elsősorban, persze a fix díjak is számítanak. Mint kiderült akkor a váltásnál van költség méghozzá x2, a papírok adás vételénél is van valamennyi.

Amikor az értékpapír számlára utalok, vagy onnan leveszek, készpénzt rakok rá akkor ott is levesznek tranzakciónként %-ot?

Nekem úgy látszik hogy elég sok helyen vesznek le ilyen-olyan ürüggyel amíg x forintból x-nél többet csinálnék (jó esetben). Nem tudom hány % hozam kellene ahhoz, hogy pozitívba jöjjek ki a sok % és egyéb levonás után.

(#35279) concret_hp


concret_hp
addikt

összefoglalóba lehetne valami olyat, hogy ha emelkednek a kötvény hozamok, akkor a kötvényalapok és meglevő kötvények árfolyama csökken

vagy fullba vagy sehogy :D

(#35280) mgoogyi válasza Golyobis (#35278) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Kereskedni vagy befektetni szeretnél?

Devizaváltás KBC-nél talán 0.5-1% körül van brókernél kereskedési időben, azon kívül meg talán 3 %is lehet.
Nem emlékszek sajnos pontosan erre.

Tranzakciós díjak tipikusan 0.3-0.35%, de minimum 7 euró. Eladásnál és vételnél ugyanúgy, emiatt nem költséghatékony kis összegeknél egy ETF.

Számlavezetési/állománydíj brókerfüggő, Random Capitalnál ez 0 Ft, KBC fix díj/hó (300-350Ft) + 0.01%/hó állománydíj.

Odautalásnál a bróker nem von le, kiutalásnál igen.
KBC: 0,25%,min. 500 Ft, max. 20 000 Ft, K&H számlára ingyenes.

Amennyiben hosszú távra fektetsz be, az egyszeri költségek kisebb súllyal bírnak, mint a minden évben levont alapkezelési díjak. Ezért nyernek az ETF-ek a hagyományos befektetési alapokkal szemben.

concret_hp:

Van benne a kötvény etf-eknél. Átfogalmazzam?

[ Szerkesztve ]

(#35281) Golyobis válasza mgoogyi (#35280) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Is-is, kipróbálásképpen.
Az itteniek írásai alapján gondolom én is valami ETF-be fektetnék, de lehet hogy kinéznék mellé valami szimpatikusnak látszó céget/cégeket, és akkor részvényt is. Kell egy kis játék is. De nemhiszem hogy napi szinten lennének tranzakciók.

Gondoltam először csinálok valahol egy demó számlát, és ott gyakorlom.

Van esetleg pár amit ajánlanál/nátok? (Mondjuk nem tudom hogy ott ugyan úgy levonják-e a különféle díjakat %okat konverziókat stb.)

(#35282) Oppenheimer válasza Golyobis (#35281) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ha költségekre nagyon érzékeny vagy, nézd meg ezt is.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35283) CsodaPOK válasza Golyobis (#35278) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Nekem eddig úgy jött ki a matek, hogy magyar tőzsdére Random Capital, külföldre (EU) CapTrader vagy TradeStation Global.
Megjegyzem amatőr vagyok, nem nagy pénzekkel "játszok".

(#35284) #95561216 válasza Golyobis (#35278) üzenetére


#95561216
törölt tag

Forint beutalas, devizaa vetel, papir vetel, deviza eladas, forint befektetese zarolas feloldasahoz(!), kiutalas. Banktol fuggoen 2.5-3%. Egy evre sok, 20 evre "semmi".

(#35285) Szmeby válasza CsodaPOK (#35283) üzenetére


Szmeby
tag

A Random Capital az USA piacon is baráti jutalékkal dolgozik, még a KBC-hez képest is.
---
Illetve a kérdezőnek: A BÉT-en is akad néhány forintért megvehető külföldi részvény. Egy USA részvény vásárlásával ugyanígy megvan a dollár kitettség, viszont az ember megspórolja a deviza váltogatásokat, forintért veszed, forintért adod el. Én mondjuk még nem vettem itt semmit, de úgy tudom, nem is valami nagy a felhozatal. Gondolom a kis érdeklődés miatt a BÉT sem igen erőlteti a választék növelését. 22-es csapdája. :)

(#35286) CsodaPOK válasza Szmeby (#35285) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

:R :R
USA-t még nem néztem így zöldfülüként. Amit jelenleg én szeretnék, azt meg tudom oldani EU-n belül.

(#35287) Lex Icon válasza Szmeby (#35285) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"A BÉT-en is akad néhány forintért megvehető külföldi részvény. Egy USA részvény vásárlásával ugyanígy megvan a dollár kitettség, viszont az ember megspórolja a deviza váltogatásokat, forintért veszed, forintért adod el."

BÉTA-n csak német részvényeket láttam néhány elkódorgott EU-st leszámítva.
Meg persze a nemrég bevezetett 7 ETF-et (pl. SXR8).

[ Szerkesztve ]

(#35288) Szmeby válasza Lex Icon (#35287) üzenetére


Szmeby
tag

Simán lehet. Akkor rossz példát hoztam az USA részvénnyel. Németet akartam mondani. :D
Látszik, hogy nem foglalkoztam vele. Köszi a helyreigazítást.

(#35289) SzekeresPeti


SzekeresPeti
tag

Sziasztok!

Van itt valakinek tapasztalata az államkincstári fiók öröklésével kapcsolatban? Anyit tudok, hogy ha a tulajdonos elhalálozik, akkor zárolják a számláját, míg a jogi bírálat meg nem nevezi az örököst. Ilyenkor viszont simán átírják a tulajdonos nevét, a számla pedig megy tovább változatlanul? Vagy az örökösnek nyitnak egy számlát, és át kell oda utalni az elhalálozott személy pénzét? Ebben az esetben ugye el kellene adni a még futó papírokat, mert tudtommal azok nem transzportálhatóak a számlák közt, csak a pénz.

(#35290) vnorbi válasza SzekeresPeti (#35289) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Transzfer (vagy Áthelyezés) annak az eljárásnak a neve, amivel egyik értékpapírszámláról egy másikra kerül a papír eladás nélkül. Kincstárnál is van ilyen (kincstáron belül ingyenes, ilyenkor ők Átvezetésnek hívják, kincstáron kívülre 1000 forintba kerül értékpapíronként).

(#35291) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

A csütörtöki Trump tweet miatt pénteken szépen estek a világ tőzsdéi. Mára sem javult a hangulat, Ázsia masszív mínuszokban, USA és Európa futures is hasonlóan rossz képet mutat. Csütörtökön az eddig elért hozamom fele elégett, ma úgy néz ki a másik fele is el fog. Eladnék majd egy kis állampapírt ha héten esik tovább minden, hogy belevegyek a zuhanásba. Még nem adtam el MÁP-ot, sem PMÁP-ot. Ez nem T+2-es tranzakció ugye? Aznap ki tudom utalni a pénzt, hogy eladom?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35292) SzekeresPeti válasza vnorbi (#35290) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Az jó hogy van ilyen, de az a gond, hogy minden papír TBSZ számlán van. Így is át lehet vezetni?

(#35293) dugynok


dugynok
senior tag

Sziasztok!

MÁK-nál van Prémium Magyar Állampapír 2021/K papírom, tavaly nyáron vettem. Következő esedékességfizetés (kamat) 2019.08.26. Szeretném a lejárat előtt bünti nélkül kivenni, mert jövő tavasztól szükségem lesz rá. Ha jól értelmeztem a dolgot amit itt néha írtatok, akkor a kamatfizetés napja körül (+-5 nap) ki tudom venni a pénzt büntetőkamat nélkül, ugye?

(#35294) mgoogyi válasza dugynok (#35293) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Nem, csak a MÁP+-nál van ilyen lehetőség.
A régebbi pmápokra 1%-os bünti van a névértékből.

(#35295) vnorbi válasza SzekeresPeti (#35292) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Az örökléssel kapcsolatos részével nem vagyok képben, de teljes TBSZ-t lehet egyik szolgáltatótól a másikhoz vinni megszakítás/felbontás nélkül. Ezért gondolom, hogy kincstáron belül is fel lehet venni saját névre, de olyan nagyon ezt nem részletezik az üzletszabályzatban, szóval nem biztos, hogy ami logikusnak tűnik, az tényleg úgy is működik.

Megérne egy kérdést a kincstár felé, ha nem kapsz használható infót máshonnan.

(#35296) vnorbi válasza Oppenheimer (#35291) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Én is figyelem, hogy micsoda beszállót rittyentett az a tweet :) Nálam még csak kb a harmada apadt el a nem realizált hozamnak. Viszont kisebb állományértékre kisebb számlavezetést kell fizetnem, az is valami.

A MÁP szerintem T napos azonnali, a PMÁP pedig T+1-es elszámolású. A MÁP-ot nem tudom, de valószínűleg az az egyszerűbb. A PMÁP eladása úgy működik, hogy T napos megbízáskor az eladás azonnal könyvelődik (hétvégén is) a T+1 napra érvényes árfolyammal. A felszabaduló pénz terhére azonnal lehet jegyzés/vásárlás megbízást adni (valószínűleg utalást is lehet indítani, de ezt nem próbáltam).

(#35297) Lex Icon válasza vnorbi (#35296) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"micsoda beszállót rittyentett az a tweet"

Kérdés, hogy érdemes most beszállni, vagy beindul a "rég várt" recesszió és elindul a mélybe?

(#35298) Oppenheimer válasza Lex Icon (#35297) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Én biztos, hogy növelem a pozícióm.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35299) dugynok válasza mgoogyi (#35294) üzenetére


dugynok
senior tag

Értem, köszi.
Kérdés, megéri-e àtvàltani most és betenni màp+ba vagy hagyjam ebben. Sajnos pontosan nem tudom, hogy jövő nyàrtól (de elöbb biztos nem) vagy legkésöbb 2 év mulva kell. 8 millàról van szó egyébként...
Ki mit javasol?

[ Szerkesztve ]

(#35300) Lex Icon válasza dugynok (#35299) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha az elkövetkező kb. 1,5 évben akarod kivenni, akkor szerintem nem éri meg, mivel a MÁP+ az 1. évben 3,78%-ot kamatozik, míg a 2. év végéig 4,14%-ot. A 2021/K ha jól néztem, akkor 3,9%-ot hoz most.
De neked kellene kiszámolni, hogy mennyit hoz, ha bennhagyod és mennyit ha kiveszed adott időpontokban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.