Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35451) Tankblock válasza SzekeresPeti (#35437) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Természetesen, a tanuló időszakom elején csak játszós van. Írtam is h 15 részvényem van ami nem a világ vége még akkor sem ha 0 zódik.Ajánlásra után vettem úgy, hogy 3 hónapig lestem az árfolyamot és azzal tisztában vagyok hogy eshet még egfy csomót. Úgy voltam vele, ha nem kezdem el sosem fogom.

Nem indexkövetővel kezdtem ez tény. Ha jól értem akkor a következő időszakban recesszió lesz.
Erre még nem találtam "jó megoldást".
Igen a hosszú távon gondolkodás stratégájába beleillik az osztalékfizető portfólió. Eddig nagyon sok jó tanácsot kaptam és igyekszem tanulni.

Köszönöm a sok hozzászólást :-)

Release the Beast....

(#35452) BÁ Nutrition válasza Tankblock (#35451) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Jo az index etf is, de ha nagyon akarsz arra is talalhatsz vilagvege elmeleteket. Itt is volt mar nem egy. Szerintem 30-40 elemu osztalek portfolioval nem kockaztatsz nagyobbat mint egy sp500al. De sehol nincs leirva h ne kombinald a kettot. Ill ezek melle is eppugy mehet az allampapir,ingatlan,nemesfem is akar

[ Szerkesztve ]

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35453) Directors válasza CsodaPOK (#35417) üzenetére


Directors
senior tag

Az EP kártyára utalják a pénzt, ugye ? Vagy lehet a bankszámlámra is ?
Ám köszi a sok segítséget! :)

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#35454) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Letezik magyar bank vagy barmifele szolgaltato ahol lehet forex-ezni es van sajat applikacioja vagy akarnilyen megoldasa erre (weblapon akar)? Vagy csak kulfoldiek leteznek, ha igen akkor tudtok ajanlani?

Koszonom szepen.

(#35455) Lex Icon válasza Oppenheimer (#35448) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Értem.
Milyen hátránya van annak, ha TBSZ számlán EU-s acc. ETF/részvény helyett osztalékfizető USA részvényt veszek? Elsődlegesen adózás szempontjából. Jól tudom hogy, USA-ban 30% adót vonnak le?

(#35456) stickermajom válasza Directors (#35453) üzenetére


stickermajom
addikt

Bankszámlára utalják ki, ha benyújtottál számlákat és befizeted az összegük. Az én EP kártyám nem is tudom hol van, évente egyszer beküldöm az összegyűlt számlákat és ennyi.

(#35457) Tankblock válasza BÁ Nutrition (#35452) üzenetére


Tankblock
aktív tag

teljesen egyet értek, még csak most kezdtem,
megvalva túl sok a lehetőség, és a tudásom oly kevés. Elkezdtem egy oldalról és tanulok tovább.

Nem szeretnék shortolni, opciózni, se tőke áttéttel kereskedni, se devizával.... Ezek nekem szerencsejátéknak tűnnek.

Az indexek is jónak tűnnek, csak ahhoz még több idő kell hogy melyiket érdemes venni. Diverzifikálni kell.Majd szép lassan építkezem. Ahogy látom ehhez rengeteget kell olvasnom még. Arra hamar rájöttem, hogy a költség oldal nagyon fontos.

Állampapírral (MÁP+) vannak fenntartásaim, érdekes miért ígér valaki minimális kamatszintek mellett 6% kamatot 5 év múlvára....

Eddig pozitív számomra a gondolat, hogy invesztálhatok cégekbe és cserébe osztalékot kapok.

Köszönet és ezer hála :R

Release the Beast....

(#35458) CsodaPOK válasza Directors (#35453) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Amikor számlát adsz le a pénztárnak (és azt elfogadják), akkor az egészségpénztári keretedből kiutalják a pénzt a megadott bankszámlára.

(#35459) kovisoft válasza Lex Icon (#35455) üzenetére


kovisoft
őstag

USA-ban az osztalékból 15% forrásadót vonnak le. Ez az egyik hátránya az osztalékfizető ETF/részvényeknek. A másik meg az, hogy az osztalékot nehezebb költséghatékonyan újrabefektetni.

(#35460) Cpt.Price válasza kovisoft (#35459) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Ha valaki dollar cost averaging-gel [link]
vásárolgat mondjuk havonta egyszer, szerintem már egész költséghatékony tud lenni.

A 15% forrásadó valóban fáj, :U de hát valamit valamiért.

#35449:
Akkor nem csak én vagyok helikopter, hogy nem tetszenek.
Még a mgoogyi által linkelt oldalon -amit tényleg köszönök- az elmúlt időszakban legjobban teljesítők is 2-4% yield-del vannak ~0.4% éves költség mellett, a hozamuk nagy része pedig ugyanúgy -az SP500-tól amúgy lemaradó- tőkenövekményből származik.
Ennél a mindenkori alulértékelt részvényeket vásárolgatva sztem jobb eredményt lehet kihozni, de majd legfeljebb a piac megcáfol. :B

gl&hf

(#35461) #95561216 válasza Cpt.Price (#35460) üzenetére


#95561216
törölt tag

Igen, ezzel könnyű benézni. Whirlpool-t anno 160 körül vettem, 180-on eladtam. Szépen le is esett 105 köré, gondoltam ha benéz 100 alá, bevásárolok megint. Nem nézett, most 142-n van.

(#35462) Cpt.Price válasza #95561216 (#35461) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

A bottom fishing frusztráló tud lenni, én is estem már bele ;]
Opcióknak is ez a hátránya. Várod, hogy mondjuk essen még pár dolcsit, helyett felmegy 20-40-100-at :D

Bár nagyobb összegeknél talán már szemmel látható mellékest lehet keresni vele.

Viszont egy tényleg jó részvényt olcsón érdemes inkább megvenni a birtoklásával többet nyer az ember.

gl&hf

(#35463) kovisoft válasza Cpt.Price (#35460) üzenetére


kovisoft
őstag

Ha TBSZ-re kapod az osztalékot és már nem a gyűjtőévben vagy, akkor nem tudsz hozzátenni, csak az osztalékot magát tudod újrabefektetni az adott évi TBSZ-en.

(#35464) mgoogyi válasza Cpt.Price (#35460) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A yield ennyire kritikus, amikor válogattok a részvények között?
Vagy ezzel méritek be, hogy alulértékelt-e a cég?
Ha felmegy egy részvény árfolyama, ezzel a yield meg le, akkor dobjátok a portfólióból?

Azt tippelném, hogy a legtöbben valamilyen szempontrendszert felállítotok és a lehetséges részvények közül addig dobáljátok ki a szemetet, amíg meg nem marad az a ~20-30, ami tetszik nektek.

(#35465) Cpt.Price válasza mgoogyi (#35464) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Messze nem vagyok profi, kb. egy éve kezdtem, de az eddigiek alapján szerintem:

A yield ennyire kritikus, amikor válogattok a részvények között?
Igen és nem, illetve embere válogatja. :))
Azért az SP500 yieldjének minimum másfél-kétszerese legyen, de ez vérmérséklet is piaci környezet függvénye is. (Ezért is várnak sokan egy nagy beszakadást, hogy magas yield-del, alacsony árfolyamon vehessenek több részvényt.)

Itt szerintem érdemes a Chowder-szabályt figyelembe venni, azaz a jelenlegi yield, és a jövőbeli várható osztalékemelés ütemét is figyelembe venni. Egy 3% hozamú cég, ami éves 10%-ot fog emelni középtávon is, előbb-utóbb megveri a jelenleg 5%-ot fizető céget, ami 2%-okat emelget évente.
Nyilván bizonytalan, hogy melyik cég mennyit fog a jövőben emelni. Itt pl.: menedzsment kommunikácóra, elmúlt évek osztalékemelési ütemére, (FCF) payout ratio-ra érdemes figyelni.

Vagy ezzel méritek be, hogy alulértékelt-e a cég?
Ez egy jó fokmérője, ld. dividend yield theory. Ez egyébként a nem osztalékfókuszú befektetőknek is hasznos indikátor lehet.
Ha egy baromi jó cég valamiért a szokottnál jóval magasabb yield-del elérhető, az utalhat alulértékeltségre.
Általában van valami oka, amiért csökkent az árfolyam (pl. PM, MO esetén csökkenő cigaretta eladások, XOM, CVX olajár csökkenés, zöld mozgalmak térnyerése), de ez általában nem egy áthidalhatatlan probléma szokott lenni.

Ha felmegy egy részvény árfolyama, ezzel a yield meg le, akkor dobjátok a portfólióból?
Én véletlenül sem, viszont nyilván előny, hogy ez a lehetőség is adott, és egy osztalékrészvényen is lehet tőkenyereséget elérni, nem csak a FAANG-on. ;)

Viszont a nyerő cégek (nyilván nem ok nélkül megy fel az árfolyama) nagyobb valószínűséggel lesznek a jövőben is nyerők. Ergo ha már jó áron hozzájutott az ember, érdemes tartani. Főleg, mivel fizetik és emelik az osztalékot. Így fordulhat elő, hogy egy 3-5%-os hozammal megvásárolt cégen évtizedes távlatban 10-20%+-os yield on costot, azaz az eredeti árhoz képesti hozamokat ér el valaki.
(infláció miatt nyilván kevésbé jó mint elsőre hangzik, de azért nem rossz)

Egy stabilan jól jövedelmező vállalkozást sem ad el szívesen az ember.
Aki tízmillióért vett panelt, és most kiadja havi 100 000-ért, az megtartja, vagy eladja inkább huszonöt millióért? Ja, és vételkor lehet, hogy csak havi 60 000-ért adta ki..
Ugyanilyen jellegű a döntés.

Van aki szerint meg "a profitrealizálásban még senki nem ment tönkre", kiveszi a nyereséget, és keresi a következő alulárazott célpontot.

gl&hf

(#35466) BÁ Nutrition válasza Cpt.Price (#35465) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Sokszor lehet h pont azert nem adjak el mert epp nem talalnak masik megfelelo beszallo pontot masik cegbe. Ilyenkor jellemzo h a hatareset opciokat nem vallaljak, inkabb ulnek a bevalton

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35467) Cpt.Price válasza BÁ Nutrition (#35466) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Jogos, van ilyen is.

Bár nekem amúgy szimpi a buy & hold forever stratégia.
Elvileg Buffet cégeinek is a nagy része már osztalékfizető, és több tíz százalékos yield-on costtal tartja őket. Egy ilyet tényleg nehezen ad el az ember.
Viszont ide eljutni tényleg leginkább türelem kell -meg az elején jól választani- de más nagy skill nem..

SeekingAlphán is szokott dicsekedni pár kommentelő, aki évtizedekkel korábban bevásárolt mondjuk Philipp Morrisból, és ma már évente megkapják az akkor vételárukat osztalékként :))
(persze csak nominálisan)

gl&hf

(#35468) Directors válasza stickermajom (#35456) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi!

Neked is CsodaPOK ! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#35469) CsodaPOK


CsodaPOK
senior tag

Sziasztok!

Államkincstárnál lévő TBSZ-en van PMÁP 2021/K-m. Most augusztusban lesz kamatfizetés.
Ugye jól emlékszem, hogy a kamatot a TBSZ-en fogják jóváírni és azt csak úgy tudom befektetni, hogy az újonnan vásárolt papírok is a TBSZ-re kerülnek?
(Tehát nem tudok a kamaton pl MÁP+ -t venni úgy, hogy az a normál értékpapír számlára kerüljön, mivel most már felesleges lenne TBSZ-re tenni.)

Köszi!

(#35470) UberMutant válasza CsodaPOK (#35469) üzenetére


UberMutant
őstag

így van

(#35471) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Nagyon érdekes interjú volt. Kedvem lett venni egy kis MSCI China indexet. :D Remélem a trade warban még esni fog lejjebb és lesz jó beszállási lehetőség. Bár most se rossz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35472) mgoogyi válasza Oppenheimer (#35471) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Csak nem emailt kaptál "My Thoughts on the US-China War" tárggyal? :)

(#35473) Oppenheimer válasza mgoogyi (#35472) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem, alapblogon volt.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35474) mgoogyi válasza Oppenheimer (#35473) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én fel vagyok iratkozva Ray Dalio leveleire, ott jött ugyanez. De már látom, hogy több napos cucc.
Nekem nagyon szimpatikus a fickó meg a gondolatvilága.

(#35475) CsodaPOK válasza UberMutant (#35470) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Köszi! :R :R

(#35476) Begbiebike válasza CsodaPOK (#35469) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Ettől függetlenül szerintem a kamatból érdemes MÁP+-t venned. Mert így legalább nem aprózodik tovább a kamat, ennek a kamatát már nem kell újra befektetned, magától tőkésedik. Így egyszerűbb a TBSZ-t is lezárnod majd 5 év után, nem lesznek átlógó futamidejű kamatadóköteles kötvényeid.
Javítsatok ki ha valamit rosszul írtam! :)

(#35477) CsodaPOK válasza Begbiebike (#35476) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Jaja persze, MÁP+ lesz, csak nem voltam 100% biztos, hogy melyik számlán fog megjelenni. :R

(#35478) Brandynew


Brandynew
őstag

Sziasztok,

Javítottak a PMÁP/MÁP+ hozamkalkulátoron, érdemes újraszámolni, ha valaki ez alapján tervezett, bizonyos esetekben nem volt teljesen pontos: https://kiszamolo.hu/premium-allampapir-vagy-allampapir-plusz-kalkulator/

(#35479) yanesz


yanesz
tag

Sziasztok,

1-2 évre szeretném befektetni a megtakaritasaimat.

Melyiket ajánlanátok inkább?

1,generali hazai kötvény eszközalap

2,máp+

(#35480) Ixion77 válasza yanesz (#35479) üzenetére


Ixion77
őstag

2

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35481) Handball94 válasza yanesz (#35479) üzenetére


Handball94
aktív tag

2-esre még egy voks.

(#35482) yanesz


yanesz
tag

Köszönöm a megerősítést.

(#35483) Roklif


Roklif
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni megtakarítani a pénzemet és láttam, hogy többször említve lett, hogy először 6 havi megélhetésnek kell lennie. Valaki azt is írta korábban, hogy állampapírban tartja ezt az összeget.

Esetemben felmerül a kérdés, hogy ha én ezt a 6 havi megélhetést még csak most kezdem el összegyűjteni, van értelme havonta vásárolni állampapírt vagy likviditás miatt nem a legjobb választás? Jobb választás lenne, ha először hagynám a bankszámlámon vagy gyűjtögetném a cetelemes takarékpénztárban és ha összegyűlt csak akkor vennék belőle mondjuk MÁP+-t?

Egyébként ha valami háztartási gép elronlik vagy valamire hirtelen kell pénz akkor ti ehhez a 6 havi megtakarításhoz nyúltok vagy van külön vésztartalékotok? Azért kérdezem, mert szeretnék minél több pénzt megtakarítani.

[ Szerkesztve ]

(#35484) Tankblock válasza Roklif (#35483) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Hello

Saját részemről azt nézd meg mennyi 1 gép átlagos ára, legyen pl 200kHuf ezt alszámlán , Malacperselyben mindegy csak likvid legyen.

Többiből mehet a Máp+ mert abból heti sorozatok vannak és még így is likvid marad... Ezt a 6 havi szintig.

Utána már csak a céljaid és a kockázattűrő képességed szabhat határokat..

Remélem nem írtam oltári nagy baromságot...

Release the Beast....

(#35485) Met


Met
nagyúr

Sziasztok!

Nemsokára rendelkeznem kell 3 lekötésemről.
Van fél éves állampapír az tiszta, lejárt, veszek mást vagy kiveszem a pénzt, ha jól sejtem.
De van PMÁP 2021/K és PMÁP 2023/J mindkettőt tavaly kötöttem le. Ezeknek még van a futamidejéből.
Ezeknél is kérdés lesz hogy hagyom vagy kiveszem, vagy a kamattal mi legyen (a kamatot venném csak ki ha lehet)?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35486) Brandynew válasza Met (#35485) üzenetére


Brandynew
őstag

Szia,

A felszabadult pénzen MÁP+ állampapírt vennék, kalkulátor itt: https://kiszamolo.hu/premium-allampapir-vagy-allampapir-plusz-kalkulator/

Ezek 5 évre szólnak, de bármikor visszaválthatók, és még a visszaváltási díjjal együtt is jobban megérik, mint a féléves állampapír.

A PMÁP-okat kifuttatnám, a kapott hozamból úgyszintén MÁP+-t vennék.

A MÁP+ alternatívája a PMÁP, számolgass a linkelt kalkulátorral, hogy neked melyik éri meg jobban.

(#35487) #95561216 válasza Roklif (#35483) üzenetére


#95561216
törölt tag

"Egyébként ha valami háztartási gép elronlik vagy valamire hirtelen kell pénz akkor ti ehhez a 6 havi megtakarításhoz nyúltok vagy van külön vésztartalékotok? Azért kérdezem, mert szeretnék minél több pénzt megtakarítani."

Személy szerint erre hitelkártyám van, illetve némi készpénz, mert ha szakit kell hívni annak úgyis azt kell adni, és akkor legalább arra is fedezve vagy, ha több napra lerohad egy bank vagy kártyatársaság. Személyfüggő, hogy tudsz-e vagy egyáltalán akarsz-e hitelkártyával felelősen bánni. Ha nem, akkor vegyesen tartanék 2-300 ezret folyószámlán és készpénzben.

"Jobb választás lenne, ha először hagynám a bankszámlámon vagy gyűjtögetném a cetelemes takarékpénztárban és ha összegyűlt csak akkor vennék belőle mondjuk MÁP+-t?"

Ez leginkább ízlés kérdése, alapvetően mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#35488) Brandynew válasza Roklif (#35483) üzenetére


Brandynew
őstag

Egyébként ha valami háztartási gép elronlik vagy valamire hirtelen kell pénz akkor ti ehhez a 6 havi megtakarításhoz nyúltok vagy van külön vésztartalékotok? Azért kérdezem, mert szeretnék minél több pénzt megtakarítani.

Ha előre nem látható hirtelenséggel kell a pénz, akkor random valamelyik takarékszámlámhoz nyúlok, van több is, különböző célokra, aztán visszatöltöm rá, ahogy tudom. Nyilván az a legjobb, ha van erre dedikált pénzed, de meg kell találni az észszerűség határát, ha feleslegesen tárolsz bankban/készpénzben vagyont, akkor feleslegesen sokat buksz azon, hogy nem kamatoztatod valamilyen formában.

Én készpénzt egyáltalán nem tartok se otthon, se máshol, soha nem is veszek ki bankból készpénzt, egyáltalán nem része az életemnek. Nem fizetek olyan helyen, ahol nincs terminál, és olyan szerelőt hívok, akinél kártyával vagy átutalással is lehet fizetni.

Én egyáltalán nem parkoltatnék olyan pénzt, ami nem a vésztartalék részét képezi, minden szabad pénzemből MÁP+-t vennék, 26 nap alatt nullszaldós, ha mégis visszaváltanád, 2 hónap múlva pedig már nyereséget realizálsz rajta. Ha csak úgy hagyod, hogy legyen valahol a pénzed, az minden túlzás nélkül olyan, mintha állnál az ablak mellett és dobálnád ki a tárcádban lévő készpénzt, hogy vigye a szél.

[ Szerkesztve ]

(#35489) yanesz


yanesz
tag

Máp+ vasarolnek.
Hogyan jövök ki belőle koltseghatekonyabban a vásárlással?

Otp-n van a megtakarításom.

Bemegyek az otp-be és ott veszem meg,vagy államkincstárnál vasarolom meg?

Milyen költsége van a kettőnek?

Ugye nyilván ha mozgatom,utalom a pénzt annak költsége van...

Gondolom ha helyben kotom meg az üzletet az otpnel akkor olcsóbban jövök ki.

Jól gondolom?

(#35490) aujjobba válasza yanesz (#35489) üzenetére


aujjobba
addikt

Államkincstárnál semmilyen költséged nincs, kártyás befizetés, kiutalás, minden költségmentes.
OTP-t nem tudom, de a zéró költséggel nehéz versenyezni.

[ Szerkesztve ]

(#35491) yanesz válasza aujjobba (#35490) üzenetére


yanesz
tag

Értem,köszönöm. :)

[ Szerkesztve ]

(#35492) dptrsk válasza yanesz (#35489) üzenetére


dptrsk
addikt

Legköltséghatékonyabb:
MÁK számla - ingyenes
Bankkártyás vásárlással MÁP+ vásárlás OTP kártyával

----
Ha lejár vagy szükséged van rá, MÁK számláról ingyenes a saját számlára visszautalás.
----
OTP értékpapír számla ~800 forint/negyedév

[ Szerkesztve ]

(#35493) Brandynew válasza yanesz (#35491) üzenetére


Brandynew
őstag

Kártyával töltöd fel a MÁK számládat, annak pedig nincs költsége.

Teljesen biztos, hogy MÁK számlán éri meg legjobban állampapírt venni, annak tényleg semmilyen költsége nincs, az OTP egy viszonteladó, leveszi a maga hasznát, és ő is ugyanúgy a MÁK-tól veszi az állampapírt.

MÁK számlát ráadásul online is tudsz nyitni, az Ügyfélkapun keresztül, be se kell menned személyesen a Kincstárhoz. Feltöltögeted, amit kér a felület, leokézod, és pár napra rá jön a MÁK-tól az aláírt szerződésed, egyből használhatod a WebKincstárt.

[ Szerkesztve ]

(#35494) aujjobba válasza Brandynew (#35493) üzenetére


aujjobba
addikt

Ami legjobban meglepett, hogy mindenféle költség nélkül ki tudtam utalni a webkincstárból 0.5 EUR-t, külföldi devizaszámlára.

(#35495) yanesz válasza dptrsk (#35492) üzenetére


yanesz
tag

Értem,köszönöm.

És az otp-n belül mennyi a költsége?
Nekem az kell utazni egy másik városba,ahol van allamkincstar.
Szóval ez is költség nekem.Ha pár ezer Ft akkor inkább helyben az otpnel kotom meg az idő miatt.

(#35496) yanesz válasza Brandynew (#35493) üzenetére


yanesz
tag

Meg is valaszoltad a következő kerdesemet,olyan gyorsan jöttek a válaszok. :)
.köszönöm :)

(#35497) Brandynew válasza yanesz (#35495) üzenetére


Brandynew
őstag

Az OTP költségeket egyébként itt találod: [link]

Szerintem drága, még az ERSTE-nél is drágább. Van számlavezetési, transzferálási, kiutalási díj stb.

De igen, ha Ügyfélkapun keresztül nyitod, akkor nem kell bemenned személyesen a pénztárhoz. Párom nemrég nyitott online, kb. 20 perces művelet az egész (valamit ki kell nyomtatni, alá kell írni, vissza kell szkennelni, valamit pedig csak szkennelni kell (pl. személyi igazolvány)).

[ Szerkesztve ]

(#35498) Met válasza Brandynew (#35488) üzenetére


Met
nagyúr

MÁP vételhez kell másik számlát nyitnom az államkincstárnál ugye?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#35499) yanesz válasza Brandynew (#35493) üzenetére


yanesz
tag

Beléptem az ügyfélkapura.
Hol tudok mák számlát nyitni?

(#35500) Brandynew válasza Met (#35498) üzenetére


Brandynew
őstag

Értékpapír-nyilvántartási számlád kell legyen a MÁK-nál. Ha már van ilyened, akkor nem kell másik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.