Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35351) Handball94 válasza mobal (#35350) üzenetére


Handball94
aktív tag

Igen, 1 hónap után kb nullán vagy, ha tovább tartod akkor már nyereség.
Itt egy korábban linkelt kalkulátor, amivel lehet számolgatni, hogy mennyi idő alatt mennyit hoz: [link]

(#35352) Lex Icon válasza mobal (#35350) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Érdekes, amikor kiszámolják, hogy a 0,25%-os visszaváltási költséget kb. 1 hónap alatt termeli meg. Azt azért ne felejtsük el, hogy a pénz értéke 1 hónap alatt is romlik, tehát 1 hónap múlva hiába kapod vissza összegszerűen azt a pénzt, már nem ér annyit, mert az infláció is kb. 0,25%/hó.
A 100%-os visszaváltási időpontokon kívül mindegy, mikor váltod vissza, a 0,25%-os költséget úgyis kifizeted. Attól, hogy nem a tőkéből, hanem a kamatból fizeted, attól még mindkettő a Te pénzed (volt).
Arról nem is beszélve, hogy nagyobb hozamú befektetésbe is lehet rakni a pénzt. De az már egy másik történet. :D

(#35353) Revolit válasza Lex Icon (#35352) üzenetére


Revolit
senior tag

Ez eleg eroltetett, es erosen santit is az ervelesed, azt remelem te is erzed.
Arrol van szo, hogy hol tartsa az ember azt a penzt, amire barmikor szukseg lehet.
Akkor szerinted mi a jo megoldas, parnaciha? Ott nem vonnak le negyed szazalekot. Igaz, ugye egy honap mulva meg mar nem annyit er...

Nagyobb hozamu befektetesbe meg nem rakunk tartalekot...
Nem is ertem mit akartal ezzel.

(#35354) mobal válasza Lex Icon (#35352) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Nekem ez jó. Ha már nem bukok semmit akkor csak nyerek rajta. Nem ebből akarok meggazdagodni. :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35355) Reverting válasza Revolit (#35353) üzenetére


Reverting
őstag

+1... ;) Otthon égeted a pénz az jobb... ;)) Vagy a bankba... ;)

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35356) mobal válasza Handball94 (#35351) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi!

Ez a kalkulátor hasznos! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35357) Mizsala válasza mobal (#35356) üzenetére


Mizsala
csendes tag

Igen, ez hasznos, és mégsem látta még mindenki a korábbi linkelés ellenére sem.
Esetleg be lehetne dobni az összefoglalóba az állampapíros részhez?

(#35358) Lex Icon válasza Revolit (#35353) üzenetére


Lex Icon
senior tag

"Nem is ertem mit akartal ezzel."
Igen, észre vettem. ;)

Nem azt mondtam, hogy ne tartsa állampapírban, mert jó dolog az, főleg a mostani az eddigiekhez képest. Csak ne csapjuk be magunkat azzal, hogy 1 hónap után "veszteség nélkül szállunk ki", mert ez nem igaz. Ez egy költség, ami teljesen mindegy mikor szállunk ki a 100%-os visszaváltási pontokon kívül, ezt ki kell fizetni. 1 nap, 1 hónap, 1,5 év után is.

[ Szerkesztve ]

(#35359) mgoogyi válasza Oppenheimer (#35341) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Én is beszálltam ma (SPDR MSCI ACWI-ba).
Revolutot töltöttem HUF-fal bankkártyával. Ott váltottam 326-os árfolyamon, utaltam az eurót onnan a kbc-be, meg is jött fél 5 körül és tudtam is vásárolni.
Egyedül a KBC-s tranzakciónak volt költsége.

[ Szerkesztve ]

(#35360) Reverting válasza Lex Icon (#35358) üzenetére


Reverting
őstag

En betudom azt az egy honapot a likviditasi koltsegnek, es elfelejtem... vagy kossem le valahol egy honapra penzem.. ?;)))

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35361) mobal válasza Mizsala (#35357) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Természetesen, csinálom. :)

Szerk.: kész. :)

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35362) Oppenheimer válasza mgoogyi (#35359) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Korai volt vennünk, nap végére Európa elhagyta magát. :D Emiatt amit én vettem: MSCI Switzerland -1%, MSCI World Quality: -0.5%

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35363) Brandynew


Brandynew
őstag

Ezt láttátok? Készült egy MÁP+ és PMÁP hozamkalkulátor, nagyon király, össze lehet hasonlítani a várható hozamokat, költségeket, és várható inflációkat is lehet allítgatni: [link]

(#35364) Reverting válasza Brandynew (#35363) üzenetére


Reverting
őstag

:D

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#35365) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Sziasztok,

első vétel lenne :

Random CApitalnal miért kapom a következő hiba kódot?
Hibaüzenet: A megadott értékpapír használatához nincs jogosultsága. Hibakód: -40
a Számlámon van USD és az értéke amit szeretnék sokkal kevesebb mint ami a számlámon van....
segítséget előre is köszönöm!

Megvan, szerződés fülön nem fogadtam el a külföldi részvényt My bad

Tanulnom kell sokat, azt látom h a limit áras kell használni a villám helyett.... welcome to the new world

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#35366) Oppenheimer válasza Tankblock (#35365) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Netboonon minden szerződést aláírtál?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35367) Tankblock válasza Oppenheimer (#35366) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Köszönöm szépen, rájöttem h nem :W :W :W

Release the Beast....

(#35368) mgoogyi válasza Oppenheimer (#35362) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Ez egy ilyen játék, nekem -0.4%.
Egyébként sokkal jobb volt ma venni bármit, mint 1 hete.

(#35369) vnorbi válasza mgoogyi (#35368) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Akkor hármónk közül én nyertem a +0,07%-ommal. Mondjuk ha több tizedesjegyet mutatna a Xetra, akkor lehet, hogy bukó lenne nálam is (nem értem, hogy ha a kereskedés 4 tizedesjegy pontosságú árfolyammal megy, akkor adatközlés miért csak 2 tizedesjegyig van).

(#35370) Oppenheimer válasza vnorbi (#35369) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem a mai csomagra -0.25% összesen a saját beszállási áraimmal, én csak az eszközök napi teljesítményét írtam az előbb.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35371) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Köszönöm az itteni segítséget,

sikerült megvennem életem első 15 részvényét, és eddig + vagyok, igaz csak kicsit ....Sikerült közel a legalján vennem.... ABBV-t.

Kezdők szerencséje :DD
És ezt NEKTEK is köszönhetem :R

[ Szerkesztve ]

Release the Beast....

(#35372) Directors válasza dptrsk (#35329) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! :R

Azt jól tudom hogy vitaminokat nem vehetek belőle ? Illetve gyógyszereket is csak akkor ha nem támogatja az állam ?
Vény köteles gyógyszert lehet vásárolni vele ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#35373) CsodaPOK válasza Directors (#35372) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Az EP-re vásárolható dolgokat nem lehet ilyen könnyen besorolni. Ami gyógyszer (vényköteles is, meg a nem vényköteles is) azt általában igen. Vitaminból van amit igen, van amit nem. Nézegesd kicsit a Benu webshopját, ott tudsz szűrni, hogy mi az ami kapható EP-re.

De pl szemüveget is csináltathatsz EP-re. Vagy ha táppénzre kell menj betegség miatt, akkor a kieső jövedelmet kipótolhatod belőle.
Akinek kisgyereke van, annak mindenképp megéri (akár egy családban többet is nyitni), mert kb amit gyereknek kell venni, azt mindent lehet EP-re.

(#35374) htomi85 válasza Tankblock (#35371) üzenetére


htomi85
tag

Nem biztos hogy rövid távon nem eshet tovább... klasszikus hullókésbe nyúlás lehet belőle.
[kép]

(#35375) Konflikt


Konflikt
addikt

hasznaltok valami app-ot a portfolio kovetesere? egy dashboardra gondolok mondjuk listazva, %-os valtozasokkal.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#35376) Tankblock válasza htomi85 (#35374) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Nem rövid távra tervezem, az osztalékra hajtok,
A legrizikósabbat vettem meg elsőre amiket gondoltam, direkt csak annyi van benne, ami ha esik még 40-60% akkor se zavar.
Tanuló fázisom elején járok. Szeretnék osztalékfizető portfóliót építeni, most olvasom a híreket tovább. FED kamatvágás még idén. Max veszek még belőle majd ha nagyot esik..... 1x kell emelkednie is :-P

Minden hozzászólásnak hálás vagyok!!! Köszönöm szépen!

Release the Beast....

(#35377) Tankblock válasza Konflikt (#35375) üzenetére


Tankblock
aktív tag

Google spread sheet és a GOOGLEFINANCE függvényekkel még chartot is lehet rajzolni......
Nem mellesleg online adatokból dolgozik, gondolom min 15 perces elcsúszással,
Én ezzel követtem 20+ részvény árfolyamot az elmúlt 3 hónapban...

Release the Beast....

(#35378) #95561216 válasza Konflikt (#35375) üzenetére


#95561216
törölt tag

Stocks app ios-en.

(#35379) Oppenheimer válasza Konflikt (#35375) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Investing.com. Van mobil app és a böngészős felület is jó.

Csomó oldal van ahol nincs fent minden értékpapír, pl Yahoo finance, de itt mindent megtaláltam. Van rendes hírgyűjtemény a portfólióidhoz, és van economic calendar, még magyar eseményeket is mutatja :D

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35380) Cartman023 válasza Cpt.Price (#35335) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Nincsenek, olaj még kell. A XOM stabil vállalat, gázban is kezdenek feljönni és az upstream is kezd szépen menni.
AZ ET adózása - ahogy nekem lejött - Amerikában bonyolult, nekünk vonják a 15%-os és ennyi.

(#35379) Oppenheimer

Még egy pont az investing.com-nak. Van mobilos alkalmazása is, tud magyar részvényeket nyilvántartani forintban, a legtöbb helyen ahol próbáltam csak az EUR-ban kifejezett magyar részvényárakat hozta, és abból sem a legfrissebbet.
Külön fülre felvettem a teljes portfóliómat, az USA részvényeket, ETF-eket és a magyar részvényeket, így látom melyik hogyan teljesít.

(#35381) BÁ Nutrition válasza Tankblock (#35371) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Miket vettel vegul?

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35382) Oppenheimer válasza Cartman023 (#35380) üzenetére


Oppenheimer
veterán

XOM helyett Gazpromot ajánlom. Jobb növekedési kilátások, nevetségesen alulárazott. Nekem van magamhoz képest nem kis tortaszeletnyi Gazprom a portfólióban, ez teljesít a legjobban. Árfolyamban is és 8% oszti hozam.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35383) erh75 válasza Oppenheimer (#35382) üzenetére


erh75
tag

A Gazpromot kin keresztül vetted ? RC vagy KBC ?

(#35384) Oppenheimer válasza erh75 (#35383) üzenetére


Oppenheimer
veterán

RC

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35385) aujjobba


aujjobba
addikt

HOLD alapok közül melyikbe érdemes fektetni, párszázezres összeget, 5-10 éves távon?
Ezeket tudom venni: [kép]

(#35386) Ixion77 válasza aujjobba (#35385) üzenetére


Ixion77
őstag

Hivatalos ajánlás az alapok alapja, de én nem értek vele egyet. Szerintem az az egyik legrosszabb választás.
Helyette a 3000-t ajánlanám. Elég jól teljesített az elmúlt években, és azért mégsem részvényalap.
Befektetési szakértő a részvényalapokat ajánlaná, mert hosszú idő (pl. 10 év) alatt azok elméletileg felülteljesítik a kevésbé kockázatosakat. De azok helyett szerintem már érdemesebb lehet a passzív kezelésre szavazni, ETF-ek vásárlásával.
A felülteljesítés is vagy összejön, vagy nem. Lásd pl. Nikkei 225-öt 1991 és 2011 közt...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35387) aujjobba válasza Ixion77 (#35386) üzenetére


aujjobba
addikt

Atyaég, ETF-ből rengeteg van.
Hol lehet ezekről tanulni kicsit, közérthető formában?
Angol nem akadály, bár az alkalmazott szakszavak nem biztos hogy mind megvannak nekem.
Jelenleg az állampapír témát nagyjából vágom, a kötvényekből olyan gyenge közepes, a többi (ETF is) már totál homály.

Nem feltétlenül akarom minden megtakarításomat MÁP-ba fektetni, ha van más, nagyobb hozammal kecsegtető megoldás is.

[ Szerkesztve ]

(#35388) Ixion77 válasza aujjobba (#35387) üzenetére


Ixion77
őstag

"...ETF-ből rengeteg van. Hol lehet ezekről tanulni kicsit, közérthető formában? Angol nem akadály..."

Több, mint 100 millió helyen

[ Szerkesztve ]

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35389) Kobe válasza Oppenheimer (#35382) üzenetére


Kobe
veterán

A XOM mogott azert eleg massziv know-how van, ami hosszutavon szerintem inkabb fele billenti majd a merleget.
Evek ota tudatosan az upstream iranyba megy, a downstreamet a piachoz szabjak, es kemenyen invesztal a vegyiparba + fejleszti a gaz, PNG/LNG, electricity reszeket.

Lasd pl a jurongi Singapore Parallel Train komplexum, ahol naphtha helyett kozvetlenul koolajjal tudjak etetni a vegyipari gyarat.

10-20 eves tavon benne van hogy nyeklik a downstream klimavaltozas miatt, elektromos autok miatt, igy az integralt vallalatoknal marad a vegyipar es kitermeles, Gazprom szerintem a vegyipar hianyat akkor nagyon megfogja erezni (nem veletlenul invesztal mindenki polimer iparagba mostansag a nagyok kozul, ezek 10+ ev mulva jelentenek majd helyzetelonyt)
Hosszutav en ezek miatt inkabb XOMra fogadnek Gazprom elleneben

(#35390) aujjobba válasza Ixion77 (#35388) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt gondoltam vannak esetleg ajánlott hiteles források.
De azért köszönöm, hogy ideszúrtad a Google kereső linkjét, így ha nekem nem is, de totálhülyéknek biztosan hasznos volt ez a hozzászólásod.

(#35391) BÁ Nutrition válasza Kobe (#35389) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Most egesz jo az osztalek is. Azt neztem ha ma veszek talan meg beleferek a hetfoi div ex date-be

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35392) #95561216 válasza BÁ Nutrition (#35391) üzenetére


#95561216
törölt tag

Hacsak nem "angol tbsz"-re veszed, akkor ne siess adót fizetni.

(#35393) BÁ Nutrition válasza #95561216 (#35392) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

? Arra veszem de nem ertem mire gondolsz

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35394) #95561216 válasza BÁ Nutrition (#35393) üzenetére


#95561216
törölt tag

Jobban szeretek osztalékfizetés után venni, mert az osztalék után egyből keletkezik adófizetési kötelezettség. De ha az adó ki is kerül az egyenletből, osztalékfizetést megvárva ugyan annyiból több részvényt tudsz venni. Persze vehetsz az osztalékból is újra részvényt, de akkor kétszer fizetsz a tranzakcióért, és a második lehet nem éri el azt a szintet, hogy a minimum díjak miatt ne bukj százalékosan többet. Ha meg nem részvényt veszel az osztalékból, akkor feleslegesen fizetsz arra az összegre tranzakciós költséget.

[ Szerkesztve ]

(#35395) mgoogyi válasza aujjobba (#35387) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

[justetf.com]
Itt tudsz szűrni különböző kategóriákra.

Kezdésnek az összefoglalót csekkold, a végefelé írtam az ETF-ekről.

A befektetési alapok megvannak nagyjából?
Mert az ETF is befektetési alap.

(#35396) BÁ Nutrition válasza #95561216 (#35394) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

Isa-ra jon de a 15%ot mar levonjak elore. Az osztalekbol ismet veszek majd de nem ugy h mondjuk 25 dollarert tort reszvenyt hanem a kovetkezo celponthoz hozzaveszem. Meg 15k hatravan az idei keretbol. Atlag 1000ert szoktam egyszerre jellemzoen venni

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#35397) aujjobba válasza mgoogyi (#35395) üzenetére


aujjobba
addikt

Bef. alapról annyit tudok, hogy többféle eszközből áll össze (részvények, kötvények, nemesfémek akár, állampapírok stb.) és van egy-két emberke aki kezeli őket, módosítja kicsit az összetételt, ilyesmi.
Azt is tudni vélem, hogy minél nagyobb benne a részvények aránya, annál kockázatosabb.
A többi tényezőt viszont nem ismerem vele kapcsolatban, például a "nyíltvégű", "abszolut hozamú", "származtatott", stb.

[ Szerkesztve ]

(#35398) Lex Icon válasza aujjobba (#35397) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Hátha segít: Link
A 6. előadás szól a befektetési alapokról, és röviden az ETF-ekről.

(#35399) Mercutio_ válasza BÁ Nutrition (#35393) üzenetére


Mercutio_
félisten

Szerintem arra, hogy ilyenkor már az árfolyamban beárazták a kifizetésre kerülő osztalékot.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35400) mgoogyi válasza aujjobba (#35397) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Minden befalap saját szabályok alapján működik.
Egy részvényalap szabálya pl. hogy 100%-ban részvényben tartja a befektetők pénzét.
Egy kiegyensúlyozott alap szabálya pl. az, hogy közel 50-50%-ban tart kötvényeket és részvényeket.
Az abszolút hozamúaknak sok esetben nincsenek kötött szabályaik, abba fektetnek és olyan arányban, amit akarnak. Ezesetben az alapkezelőn múlik minden.

A származtatott szó azt jelenti, hogy származtatott ügyletekbe fektethet. Itt olyanra gondolj, hogy fogadhat arra, hogy valaminek az árfolyama merre mozog és abból keres (vagy veszít) pénzt.
Pl. betippelhette, hogy a kakaó árfolyama csökkeni fog (shortolás).

A nyíltvégű azt jelenti, hogy nincs meghatározott vége az alap megszűnésének.
A zártvégűek mindig határozott időszakra nyílnak.

Az etf-ek lényegében nyíltvégű alapok, amik többségében tőzsdeindexet követnek.
Ilyen tőzsdeindex pl. a magyar BUX, amiben a magyar részvénypiac cégei vannak benne a cégek tőzsdei mérete szerint. Ebben nagy súllyal szerepel az OTP, MOL, Telekom, Richter és kicsivel az össze többi.
A BUX etf ezeket a részvényeket tartja a BUX indexnek megfelelő súlyok szerint. Ha az OTP árfolyam nagyot emelkedik vagy csökken, akkor ez az OTP részvénypiaci súlyának megfelelően mozgatja a BUX etf árát.

Ismert tőzsdeindex pl. az S&P 500, ez az 500 legnagyobb amerikai cég mozgását követi.
Erre van egy rakás ETF pl.

Van még egy rakás tőzsdeindex, meg egy rakás cég, aki a tőzsdeindexeket kitalálja, menedzseli.
Ilyen pl. az S&P, MSCI, FTSE.

Az MSCI pl. így osztja fel a világot tőzsdeindexekre:
https://www.justetf.com/uk/news/etf/msci-index-classification-and-how-they-divide-up-the-world.html

Ha halvány ötleted sincs, hogy milyen ETF-be fektess, akkor az iShares MSCI World etf (IWDA/SWDA) egy jó kiindulópont. Ez kb 1600 fejlett országokbeli nagy és közepes vállalatok részvényeit tartja.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.