Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35301) mgoogyi válasza dugynok (#35299) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

TBSZ-en vagy a PMÁP-pal? Mikori TBSZ, ha igen?
Ez egy konkrétan kiszámolható dolog, ha tudod, mikor fog kelleni a pénz.

Ha jól számolom, 3.9% lesz a kamatod augusztus 26-tól.
Most pedig 3.5%, bár ez már nagyon rövid idő, hogy számítson.

[ Szerkesztve ]

(#35302) CsodaPOK válasza dugynok (#35299) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Kiszámolóra most került fel egy kalkulátor:
https://kiszamolo.hu/premium-allampapir-vagy-allampapir-plusz-kalkulator/

Üsd be a számokat akár ebbe, akár egy Excel táblába és számolgass, hogy hogy jön ki a matek.

Ha 1-2 év múlva kell a pénz, akkor ránézésre nincs sok értelme váltogatni. A korai visszaváltás miatt így is, úgy is buksz. 1-2 évre nézve a kamatok között sok különbség nincs. Kamatadó még esetleg beleszólhat.
(Ha hülyeséget írtam, akkor az okosabbak úgyis kijavítanak :) )

(#35303) #95561216 válasza Oppenheimer (#35291) üzenetére


#95561216
törölt tag

Lemaradtam, melyik tweet?

(#35304) vnorbi válasza CsodaPOK (#35302) üzenetére


vnorbi
aktív tag

A kiszámolós kalkulátor ebben az esetben nem annyira használható, mert azt arra írták, hogy meglévő szabad pénzből 5 éves PMÁP-ot vagy 5 éves MÁP+-t jobb-e venni, ha lejárat előtt akarjuk visszaváltani (és valami csoda folytán előre tudjuk, hogy mekkora infláció és mekkora visszaváltási díjak lesznek mondjuk 2 év múlva).

Itt meg az a kérdés, hogy a meglévő 3 éves PMÁP-ot érdemes-e megtartani, vagy visszaváltani lenne jobb, és abból MÁP+-t venni, majd azt visszaváltani mondjuk másfél év múlva, amikor kelleni fog a pénz.

(#35305) CsodaPOK válasza vnorbi (#35304) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

Az egzakt összehasonlításra valóban nem jó. Arra viszont igen, hogy kiszámolja, hogy ha most MÁP+ -t vásárol, akkor a visszaváltáskor mennyi az annyi.

(#35306) dugynok válasza vnorbi (#35304) üzenetére


dugynok
senior tag

Jól írtad, pont ez a lényeg. Ugye a mostani papír kamatadós, a màp+ nem. Egyébként nem TBSZ szàmlàs, sima.

(#35307) Oppenheimer válasza #95561216 (#35303) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez volt az

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35308) mgoogyi válasza dugynok (#35306) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A MÁP+-ba átülés a jobb.
Ha a mostaniban maradsz a leendő 3.9%-ért, annak 15%-a megy kamatadóra. (3.315% a valód éves kamat)
Ha meg átülsz MÁP+-ba, akkor 3.5% az éves kamat tisztán.

(#35309) Lex Icon válasza mgoogyi (#35308) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Igazad van. az SZJA-t kifelejtettem. :W Így hozzászokik az ember a kamatadómentes ÁP-hoz. :D

(#35310) net91 válasza mgoogyi (#35308) üzenetére


net91
senior tag

De ha átül a MÁP+-ba, akkor a PMÁP visszaváltásnál most is ki kell fizetnie a 15 % kamatadót és még ott van a 1 (2) % bünti.
Tehát csak a jövőbeli kamatra nem kellene kamatadót fizetni. Én nem váltanám vissza a PMÁP-t, viszont az új pénzből már MÁP+t vennék.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#35311) #95561216 válasza mgoogyi (#35308) üzenetére


#95561216
törölt tag

PMÁP-nak most fog nőni a kamata ősszel, nem?

(#35312) mgoogyi válasza net91 (#35310) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

Tavasszal kell neki az a pénz, ami ebben a 3 éves PMÁP-ban van.
Az 1% névérték büntit mindenképp fizeti, azt garatáltan elbukta már
Viszont a következő félévre a kamatadó miatt MÁP+-ba átüléssel kicsivel jobban jár.

@flimo: így van, 3.9% lesz a kamata majd aug 26-tól.

[ Szerkesztve ]

(#35313) SzekeresPeti válasza vnorbi (#35295) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Köszönöm, írok is nekik egy emailt.

(#35314) Lex Icon válasza SzekeresPeti (#35313) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ha válaszolnak, ide is írd be, hogy tanuljunk!

(#35315) SzekeresPeti válasza Lex Icon (#35314) üzenetére


SzekeresPeti
tag

Rendben, meglesz.

(#35316) Beerwolf válasza CsodaPOK (#35283) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Tudsz esetleg (vagy bárki más) egy leírást ezekhez a IB klón brókerekhez, hogy hogyan működik a TBSZ számla nyitása? Mert messze a legjobb választásnak tűnnek, de ha macerás TBSZ-t nyitni akkor nem fogok vesződni velük.

(#35317) CsodaPOK válasza Beerwolf (#35316) üzenetére


CsodaPOK
senior tag

TBSZ-t nem tudom. Én most még a sima számla nyitásnál tartok.

(#35318) Tankblock


Tankblock
aktív tag

Most nyitottam számlát, és kiestem a banki munkanapból így az utalásom nem ért oda Banki munkaidőben. Ha jól látom akkor nem akkora probléma.... Szépen esik minden...

Mit gondoltok az osztalékfizető portfolió felépítéséről?
ABBV, JNJ, MMM, KO, PEP, O re gondoltam szépen lassan havonta, negyedévente megvenni és tartani, osztalékot visszaforgatni.

Release the Beast....

(#35319) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

A BÉT-en jegyzett SXR8-cal érdemes foglalkozni? Mennyire tér el az ír változattól a vétel/eladás?
Az alacsonyabb költség miatt kérdezem, hogy ezt nem rontja-e el a nagyobb árrés?

(#35320) Szmeby válasza Beerwolf (#35316) üzenetére


Szmeby
tag

[link]

TLDR: Megnyitod a számládat / alszámládat, tolsz rá pénzt, majd szólsz a NAV-nak, hogy itt ez az értékpapír számla, TBSZ-ként fogod kezelni (nem bontod meg és nem adsz hozzá plusz pénzt 5 éven belül), tessenek tudomásul venni. És ők tudomásul veszik. :)

[ Szerkesztve ]

(#35321) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

rv shortra ki mit ajánl/használ?

Évek óta nem volt short pozim de most elgondolkodtam....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35322) mgoogyi válasza Lex Icon (#35319) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

https://privatbankar.hu/befalap/vajon-ebben-a-formaban-is-erdemes-nyugdijra-elotakarekoskodni-323959

Eszerint 0.6% körüli árrés van a vételi és eladási ár között. Azaz kb mintha 0.3% lenne az ebből fakadó extra tranzakciós költség, ha jól értem.

(#35323) Apollo17hu válasza concret_hp (#32744) üzenetére


Apollo17hu
őstag

kávét követed mostanában? eddig a kakaó évközi kilengéseit próbáltam "meglovagolni", de kbc-nél mintha megszűnt volna a kereskedés. kávéval szemezek, mindkét termék mélypont felé közelít...

(#35324) Lex Icon válasza mgoogyi (#35322) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Köszönöm.
A cikkel az a gond, hogy a bankoknál nyitható ép.számla költségeit veszi alapul, ami jóval rosszabb pl. a Random-nál.
A Random díjaival próbálok kalkulálni, mert EU-s vásárlás 0,25% min. 6,5€, míg BÉT-ről 0,2% min. 199,-.
Nagyobb összegnél nem jelentős, de ha néhány havonta vennék pár százezer Ft-ért, akkor már nem mindegy a 10x-es minimumdíj.

(#35325) mgoogyi válasza Lex Icon (#35324) üzenetére


mgoogyi
Topikgazda

A cikk a NYESZ-ről szól, ami egy speciális nyugdíjcélú értékpapírszámla, ami a Randomnál is nyitható.
De nem ezért linkeltem, hanem azért, mert ott találtam infót a spread-ről.

Ha pár százezer van egyben és revoluton váltod pl., akkor az EU-s vásárlás jobb, de ott is van valamennyi spread.

(#35326) Lex Icon válasza mgoogyi (#35325) üzenetére


Lex Icon
senior tag

TBSZ-re akarom rakni, a NYESZ túl kötött.

(#35327) Cartman023 válasza Tankblock (#35318) üzenetére


Cartman023
aktív tag

Elég szép osztalékhozamok kezdenek "kialakulni", még a Dividend Kings-ek között is.
T-t mindenképpen ajánlom, érdemes megnézni őket: XOM, CAH, RDS.A,WBA, magasabb osztalékért ET.

Trump duplázni akar és ehhez majd jól jön a tőzsdei szárnyalás, így csak idő kérdése a megállapodás.

(#35328) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

A EP kártyára csak akkor kapok 20% visszatérítést ha rajta parkoltatom a pénzt, vagy a vásárlások után (is) ? Vagy hogy működik ez ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#35329) dptrsk válasza Directors (#35328) üzenetére


dptrsk
addikt

Tárgyévben az EP kártyára a befizetett összeg után kapsz adójóváírást következő évben.

Az hogy a befizetett összegből mennyit költesz, te döntöt el.

(#35330) Oppenheimer válasza vnorbi (#35296) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Hmmm, mára nem egyértelműen piros minden. Futures visszapattanást jelez usára. Ázsia ma csökken, de nem olyan nagy mértékben, Európa vegyes képet mutat. Szerintem ma van a fordulat napja, bevásárlás idő.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35331) vnorbi válasza Oppenheimer (#35330) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Igen, én is néztem, hogy kis plusz van most. Tegnap váltottam devizát, ha minden jól megy, délelőttre be is ér a bankba, és még USA nyitás előtt sikerül vásárolni.

Amúgy nem különösen zavar, ha ma is esés lesz a vásárlás után, ha nincs ez a tweet, és plafonon vannak az árak, akkor is ma vettem volna.

(#35332) Oppenheimer válasza vnorbi (#35331) üzenetére


Oppenheimer
veterán

A tegnapi kérdésemre a választ is beleírom ebbe. Én tegnap adtam el MÁP+t, hogy bele tudjak venni ebbe az esésbe. Eladás után 1-2 órával a bankszámlámon volt a pénz, még 1 órával később pedig a random számlámon. Eurót pedig egy pillanat volt venni.

Lényeg a lényeg, a MÁP+ elég likvid ahhoz hogyha van egy jó vételi lehetőség, akkor napon belül ETF-re lehet váltani.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35333) Dare2Live válasza Oppenheimer (#35332) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

short pozit min keresztül veszel fel?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#35334) vnorbi válasza Oppenheimer (#35332) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Milyen árfolyamon kaptál eurót?

(#35335) Cpt.Price válasza Cartman023 (#35327) üzenetére


Cpt.Price
csendes tag

Olajcégeknél a jövőre nézve nincsenek aggályaid?
Nem tartom kizártnak, hogy a következő 5-10 évben fogjuk az Exxont 6%+ osztalékhozammal is látni, és nem az emelések miatt..

A limited partnershipeknek (a felsoroltak közül ET) pedig tudtommal bonyolultabb az adózása, vagy az nem olyan vészes?

Hosszú osztalékfizetési múlt + magas hozamra (~9%!) ott van az SKT is, csak az egy ideje többet veszít árfolyamban, mint amit osztalékként kifizet..

Viszont tény és való, kezdenek izgalmas osztalékos lehetőségek felbukkanni. :)
Egy pár százalékot mehetnének még lefelé az árak.

gl&hf

(#35336) Oppenheimer válasza Dare2Live (#35333) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nem shortolok

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35337) dugynok


dugynok
senior tag

Köszönöm mindenkinek a vàlaszt, megyek àt màp+ba.

(#35338) Oppenheimer válasza vnorbi (#35334) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Árfolyam: 327.065 HUF
Jutalék: 9.53 EUR

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35339) stickermajom válasza Oppenheimer (#35330) üzenetére


stickermajom
addikt

IWDA mehetne egy kicsit még lejjebb. Minden esetre a MÁP+-t én is mozgósítottam, kivárok még a mai nap.

(#35340) vnorbi válasza Oppenheimer (#35338) üzenetére


vnorbi
aktív tag

Köszi! Én bele szoktam számolni a költségeket az árfolyamba (valójában nincs váltási költség, hanem az euró fogadásáért számol fel díjat a bankom, de még így is olcsóbb, mint eleve nála váltani). Tegnap délután 5 után így 327,23 forintra jött ki az árfolyam, és ma reggel 8-ra érkezett meg (9 után, tőzsdenyitáskor sikerült is vásárolni érte).

(#35341) Oppenheimer válasza vnorbi (#35340) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Nekem jutalekkal egyutt 328-ra jott ki 1 euro, mert rc 0.3%-ot szamit fel a valtasert.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35342) concret_hp válasza Apollo17hu (#35323) üzenetére


concret_hp
addikt

nem nagyon, de van meg egy kis kv betarazva, 1x majd felmegy (vagy le :DDD )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#35343) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok!

A kincstár milyen gyorsan szokta elkönyvelni a jegyzést?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35344) Lex Icon válasza mobal (#35343) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A jegyzést azonnal, de az csak a tranzakcióknál látszik.

[ Szerkesztve ]

(#35345) section9


section9
őstag

RandomCapitalnal nyitott TBSZ szamla eseten kell valamit jelentenem a NAV fele vagy ezt elintezi nekem a RandomCapital? Ugye nem jelent problemat, ha 3 deviza is van a szamlan?

(#35346) Oppenheimer válasza section9 (#35345) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Semmi dolgod vele

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35347) mobal válasza Lex Icon (#35344) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

És a portfolio alatt mikor jelenik meg a webkincstárban? Egyelőre még semmit nem látok és kezd zavarni... :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#35348) Handball94 válasza mobal (#35347) üzenetére


Handball94
aktív tag

Amikor a jegyzésből vétel lesz, MÁP+ esetén majd hétfőn valamikor a délelőtt folyamán.

(#35349) stickermajom válasza mobal (#35347) üzenetére


stickermajom
addikt

MÁP+? Jövő héten.

(#35350) mobal


mobal
MODERÁTOR

Igen, MÁP+.

Még egy kérdésem lenne, a vásárlástól számított egy hónap után tudok kiszállni belőle veszteség nélkül?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.