Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezt most minek?
Azóta visszavonta a Recall funkcióról szóló terveit a Microsoft.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#2) sh4d0w válasza Hieronymus (#1) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Van ra egy linked? En annyit latok, hogy opt-inne tettek.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#3) Hieronymus válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Alapból nem lesz bekapcsolva.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#4) Syl válasza sh4d0w (#2) üzenetére


Syl
nagyúr

Egy-két hónap és majd egy kis, eldugott windows update sutyiban bekapcsolja... :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#5) ncc1701 válasza Syl (#4) üzenetére


ncc1701
veterán

És rá pár nappal már jön a debloat tool, ami az egészet legyalulja a vérbe.

(#6) sh4d0w válasza Hieronymus (#3) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Oké, tehát nem vonták vissza. Attól, hogy opt-in, még nagyon komoly kockázat.

https://www.coreinfinity.tech

(#7) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

Benne van, működni fog, max nem lesz elérhető a felhasználónak. Majd 2-3 év múlva kiderül és mindenki legyint egyet. Milyen jó ötlet, hogy a bankkártyaadatot, nem maszkolt jelszót, vagy bármit benyel a képernyőképből. A keyloggerrel együtt, ami elemzi a gépelésed gyakorlatilag meg tud személyesíteni egy embert.

(#8) ergoGnomik


ergoGnomik
tag

(Igen, a Microsoft azért követeli meg a Copilot használatához az NPU-t, hogy aztán a saját lokális AI-ját futtassa.)

Ezt egy kicsit nem értem. :F Mikor volt szó arról, hogy a Copilot nem a Microsoft saját MI-jét fogja futtatni, vagy legalább lehetőséget fog biztosítani más MI futtatására? Ha sosem, akkor mi a panasz tárgya? :F

(#9) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Bár eddig is ajánlott volt, innentől fogva nagyon durván meg kell válogatnia ki-mit csinál akár csak a saját windowsos számítógépén.
Egyébként mi lesz a következő fokozat? Már csak online, retinaszkennelő webkamera, ujjlenyomatolvasós billentyűzet és mikrofon aktív használatával fog működni a windows? Mert kb. csak egy lépésre vagyunk ettől.

Ez az egész AI (ÉÁJ, és csakazért sem EMÍ ;p ) "funkció" csak azért kellett ide, hogy legyen valami mögé bújtatni ezt a recall borzalmat...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#10) nyunyu


nyunyu
félisten

Ez olyan, mint a JobCtrl percenként screenshot a felhőbe funkciója, hogy a munkavédelmi felügyelő tetszőlegesen visszanézhesse, hogy tényleg dolgoztál? *
Ott legalább el volt homályosítva a mentett kép, hogy érzékeny ügyféladatokat ne lehessen utólag kinyerni belőle.

*: Egyik kollégámat tizenéve "elkapták", mert munkaidő végén telefonálás közben fél kézzel Excel cellákat színezgetett fél órán keresztül, aztán pont azt a napját dobta ki a random generátor a HRes csajnak, mint végignézendő képregényt.

Természetesen jött a fejmosás, inkvizíció, levonják a munkaidejéből, blabla.

Aztán közölte, hogy oké, le lehet vonni a túlóráiból, aminek természetesen kéri az elszámolását, ha már másodpercre pontosan követi a főnökség, hogy ki mennyit termel.

Mivel nem lett kifizetve, következő héten hárman felálltunk a cégtől.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#11) sh4d0w válasza ergoGnomik (#8) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Megfogalmazom mashogy, hatha jobban ertheto: a Microsoft azert mondja, hogy ez kell, mert a vele leszerzodott uzleti partnernek ez plusz bevetel - piactorzito arukapcsolas (nyilvan a redmondiak sem jarnak rosszul, ha minel tobb Qualcomm NPU kerul az ARM-alapu PC-kbe).
Mert egyebkent ilyen reszegyseg nelkul is lehet futtatni modelleket elfogadhato sebesseggel, VGA-n.

https://www.coreinfinity.tech

(#12) Hieronymus válasza sh4d0w (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az EU-ban mega méretű büntetés gyanús a Recall.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) CPT.Pirk válasza Hieronymus (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aztán meg simán kiadnak egy frissítést, ami majd szépen bekapcsolja... Azt se kérte senki, hogy rendelje hozzá mindenhez az Edge-t, aztán jött egy frissítés és így jártál. Profit orientált cégről van szó, nem jótékonysági intézményről...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#14) galaxy55 válasza Hieronymus (#1) üzenetére


galaxy55
junior tag
LOGOUT blog

Lesz helyette Total Recall? ;)

(#15) thesound


thesound
őstag

Nálam lassan eljön a Linux éve ;] , amire én használom a gépet, bőven elég lesz.

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#16) Domonkos válasza ncc1701 (#5) üzenetére


Domonkos
Ármester

kibaszott stockholm-szindroma :D

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#17) galaxy55 válasza thesound (#15) üzenetére


galaxy55
junior tag
LOGOUT blog

Hetedik éve linux+android. Kösz, elvagyok gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#18) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

https://github.com/xaitax/TotalRecall

"TotalRecall copies the databases and screenshots and then parses the database for potentially interesting artifacts. You can define dates to limit the extraction as well as search for strings (that were extracted via Recall OCR) of interest. There is no rocket science behind all this. It's very basic SQLite parsing."

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#19) sh4d0w válasza CPT.Pirk (#18) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

:K

https://www.coreinfinity.tech

(#20) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Ezt nem csak a qualcomm-os gépekre tervezik?

[ Szerkesztve ]

(#21) Narxis


Narxis
nagyúr

O&O ShutUp10++: Free antispy tool for Windows 10 and 11 [link]

Talán majd ezt frissítik erre is.

Thanos was right.

(#22) Narxis válasza Narxis (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

lol most nézem a changelogot:

1.9.1438 – released June 04, 2024

NEW: Disable Windows Copilot+ Recall (from Windows 11)
NEW: The start of the application has been accelerated again
NEW: Revised main view
NEW: Search now reacts directly when entering search queries without having to use input FIX: Various bug fixes Available in German, English, French, Italian, Spanish, Russian and Chinese (simplified)

#23 biztos ki lehet enélkül is kapcsolni, de mivel annyi sz.r adatgyűjtő, elemző, továbbító funkció van ebben a nyomorult windows-ban, hogy már követhetetlen, ezért én örülök, hogy valakik nyomon követik és két kattintással az összes tiltható és legalább teljesen ingyen. Amúgy azt írja, hogy minden windows update után érdemes futtatni, nehogy visszakapcsoljanak valamit. Na ez a szomorú.

[ Szerkesztve ]

Thanos was right.

(#23) cami][us válasza Hieronymus (#12) üzenetére


cami][us
senior tag

Meg még nagyobb szerződések. Az MS szinte bármit csinálhat, akkor is velük szerződnek le az EU-s cégek. :N

#21 Az a "lol", hogy ilyen sz*rra lehet szükség. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24) AxBattler válasza Narxis (#21) üzenetére


AxBattler
félisten

Ezt nem ismertem, köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#25) antiapaladin válasza Narxis (#21) üzenetére


antiapaladin
csendes tag

Ezer hála, megtáltosodott az N100-as proci.

(#26) Krugszvele válasza AxBattler (#24) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Az a baj, ezek a csodaappok mindig kiirtanak valami olyat is, amitől valami összedől és egy idő után nokedli lesz a windowsból.

(#27) sh4d0w válasza Krugszvele (#26) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Ez nem.

https://www.coreinfinity.tech

(#28) Kisgépkezelő válasza thesound (#15) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Én úgy felhúztam magam a dolgon, hogy már Linuxról olvastam a hírt, hogy egy kicsit megjött az eszük és egyrész opt-in lesz a dolog, másrészt meg rendesen átdolgozzák a titkosítást is. Annyira nem is rossz, bár még mindig vannak idegesítő apróságok, amikre hiába keres az ember rendes megoldást.

(#29) Apollyon válasza Kisgépkezelő (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

olvastam a hírt, hogy egy kicsit megjött az eszük és egyrész opt-in lesz a dolog, másrészt meg rendesen átdolgozzák a titkosítást is.

Igen, a microsoftnak általában megjön az esze és mindig a user javára dönt végül. ;]

---------------

Ezzel a githubos toollal ki lehet amúgy próbálni mit is csinál a ms abszolút userbarát újítása:

TotalRecall - a 'privacy nightmare'?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#30) Gargouille válasza sh4d0w (#27) üzenetére


Gargouille
őstag

Csak kíváncsiságból egy virtuális gépen kipróbáltam, felraktam és az Apply only recommended settings-t választottam, hát azonnal legyilkolta az RDP-t. Tovább nem is nézegettem...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#31) nyunyu válasza Gargouille (#30) üzenetére


nyunyu
félisten

Átlag júzernek mikor van szüksége távoli asztalra?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#32) ncc1701 válasza Gargouille (#30) üzenetére


ncc1701
veterán

Senki nem tiltja meg neked, h megnézd, mit akar csinálni. :)

(#33) Gargouille


Gargouille
őstag

Nem mélyedtem el benne, csak tényleg úgy kíváncsiságból megnéztem és mivel RDP-vel csatlakoztam eleve a géphez, így egyből ez volt az első tapasztalat. Amúgy biztos hasznos util, de én nem vagyok róla meggyőződve, hogy biztosan semmilyen nem várt mellékhatással nem jár.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#34) AxBattler válasza nyunyu (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Például ha otthon dolgozok notiról, de szükségem van az otthoni bika asztali gép teljesítményére (videóvágás, játék, stb.), akkor otthoni hálózaton keresztül bekapcsolom/belépek, és tudok azzal is munkálkodni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki."

(#35) urandom0


urandom0
senior tag

Nem is értem, hogy gondolta ezt a Microsoft így 2024-ben, mikor minden utcasarkon az adatvédelem és az adatbiztonság jön szembe az emberrel.
Vagy egyszerűen csak ennyire hülyének nézik a usert, hogy úgy sem fog utánajárni annak, hogy mi történik a háttérben?
Vagy csak simán nem tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb? Régebben, Ballmer idejében legendák keringtek arról, hogy MS-nél a dolgozóknak jelenteniük kellett egymásról, mint a kommunizmusban, ezért sokszor annyira kevés infót osztottak meg egymással a dolgozók, hogy a kommunikáció hiánya már a munka rovására ment...

(#36) nemlehet


nemlehet
őstag

Imádom, hogy ilyen baromságra kell az AI... Ahelyett, hogy pl arra használnák, hogy ha 10x megnyitok valamit egy adott programmal akkor állítsa át magát automatikusan alapértelmezettre. ha már learning meg ilyenek..
(nyilván tudom hogy kell, de értitek)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#37) Krugszvele válasza AxBattler (#34) üzenetére


Krugszvele
senior tag

Szanaszét csúszik a kép, nem alkalmas sajnos a windows ilyen munkára RDP-vel. Pedig pont erre lenne jó!

(#38) Apollyon válasza nemlehet (#36) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem a felhasználók kiszolgálása a cél, hanem a felhasználók kihasználása.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) ddekany


ddekany
veterán

Mondjuk az, hogy a teljes fájlrendszer titkosítása nincs a Home-ban szerintem morálisan gáz. EU odaléphetne, hogy a saját adati védelmét legalább ilyen szinten azért biztosítsák a vevőknek. (Tudom, VeraCrypt, és használom is, de 2x már elszabotálta Windows Update, mert visszaállította sajt magára az indítást. Átlagfelhasználónak nem fog leesni neki miért pánikol a Windows boot, meg hogy az UEFI menüben hogy lehet helyrehozni. Átlagfelhasználónak igazából már a telepítése is ijesztő, komplikált.)

Másfelöl ha már be van lépve felhasználó, ami a kiterjesztés nélküli JPG meg sima SQLite adatbázis illeti, égő, de igazából mivel el kell tudni érni folyamatosan, hogy hozzáírj, nem is tudom mit lehetne ezzel tenni, amire nem lesz megoldás a Githubon elég hamar. Lehet szórakozni secure boot + valami security enclave-ban futtatással talán.

Az viszont a minimum lenne, hogy ha vissza akar valamit keresni a felhasználó, akkor jelszóbekérés.

[ Szerkesztve ]

(#40) ddekany válasza Hieronymus (#1) üzenetére


ddekany
veterán

Most épp elszámították magukat, hogy mekkora lesz az ellenállás. Vagy épp csak tudják, hogy párszor sokkolni kell vele, mielőtt elfogadja a nép. De ettől függetlenül lehet vizsgálni, hogy hogyan álltak ehhez hozzá, pl. technikailag.

(#41) Kisgépkezelő válasza ddekany (#40) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Szerintem is gyanús, hogy direkt csinálták meg első nekifutásra ennyire rosszul. Nem hiszem, (de talán még Bambano sem hiszi, pedig a fórumtársak közül talán ő szereti legjobban Microsoftot ;]) hogy ennyire hülyék dolgoznak ott. De ha rögtön az utólag bejelentett biztonsági javításokkal adják ki, aztán beteszik a programok és szolgáltatások közé a Hyper V, a WSL, meg hasonlók közé, akkor a kutya nem tudná most, hogy a Microsoftnak lesz Windowsba integrálható AI szolgáltatása.
Így viszont elérték, hogy tán még anyám is tudjon róla, rádaásul a nem hardcore IT oldalakon 2-3 hét késéssel már elég pozitív fényben jött le a hír, hiszen a Microsoft már dolgozik a hekkerek által feltárt összes biztonsági probléma elhárításán. Veszíteni meg mit veszíthetnek a dologgal? Kicsit puffognak esetleg az emberek, de amúgy mit csinálnának? Linuxra csak nem fognak váltani.

(#42) ddekany válasza Kisgépkezelő (#41) üzenetére


ddekany
veterán

Amúgy a szándékosságban sem vagyok biztos, mert tapasztalatom, hogy nagyvállalatok ugyan úgy képesek maguk alatt vágni a fát, mint ahogy országok is. Fejetlenség, na meg a belső harcok (fontosabb a te vállalaton belüli csoportod önös érdeke, mint a vállalaté).

(#43) UnA válasza ddekany (#42) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez tényleg így van, ezért nagyon vicces, amikor a neoliberálisok a piac felsőbbrendűségét hirdetik. :)

Dolgoztam én is nagy cégeknél, pontosan fel lehet ismerni a csoportdinamikát és törzsi jellegű mintázatokat, ahogy te is írtad.

(#44) ddekany válasza UnA (#43) üzenetére


ddekany
veterán

Ha nagyon vágják maguk alatt a fát, akkor megszűnik a vállalat. Azaz, van piaci visszacsatolás. Csak egy MS vagy Google sokkal több bénázást túlél, mint egy olyan vállalatnál, akitől nem függő még a fél világ.

(#45) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"a screenshotok kiterjesztés nélkül kerülnek mentésre, ami első pillantásra így blobnak tűnik, de"
Nem beszélve a helyfoglalásról, és az SSD darálásáról az írással :D
Hát ez csodás :D:D:D:D:D Olyan MS megoldás. Miből gondolták, hogy valaki nem fogja kitúrni azokat a file-okat? :D

Köszi a tájékoztatást :) (Nem véletlenül nincs itthon Windows...)

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Warton válasza Apollyon (#9) üzenetére


Warton
őstag

Az AI "csak" azért kell, hogy a rengeteg adatot legyen, ami feldolgozza. Ha mp-enként csinál egy screenshotot egy 2-3 órás szessiön után azért lesz kép bőven, amit ember nem tud kihámozni, viszont az AI a dedikált csippel feldolgozza, becímkézi, gyárt belőle egy kereshető adatbázist stb. És ez mindenkinek jó, kivéve persze az egyszeri felhasználót, akinek a tevékenysége bárki számára elérhetővé válik.

Kompromisszummentes linux gaming.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.