Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 08:07:54

LOGOUT.hu

Autós topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#299601) Qru válasza f4lcon (#299600) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Itt is megkérdezheted: [link]

#nincsbennetarcsi

(#299602) Szada85 válasza tboldi (#299599) üzenetére


Szada85
aktív tag

Idekint picit még olcsóbb (amíg az árfolyam nem "segít" rajta): [link]

(#299603) brumi1024 válasza Snoop-y (#299598) üzenetére


brumi1024
veterán

Csak az tomegben masfelszerese. ;]

(#299604) grizlisandor válasza diegho (#299528) üzenetére


grizlisandor
addikt

Következőleg tankolni az Orlennèl fogok, 4 db 15 Ft/liter kódot ad az alkalmazás, azzal a puruttya üzemanyag a legolcsóbb, a környékbeli kutakhoz viszonyítva.

(#299605) Snoop-y válasza brumi1024 (#299603) üzenetére


Snoop-y
veterán

Tieden melyik brembo van? Hat dugos vagy negy?

Enyemben ezert van nagy motor ------> motorfek :P

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#299606) ArthurShelby válasza Reggie0 (#299437) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Régebben az a vérszállító nagy rally-s volt, mindig kinyomta a szemét a kocsinak (azt hittem a motorja adta fel a kocsinak), meg a hangot is adta neki rendesen. Mostanában már nyugisabb (lehet elküldték valami tréningre, vagy sofőrt cseréltek :D )

Anno még 10+ éve az exemtől mentem haza késő este egy daewoo tico-val (mi csak mosógépnek hívtuk, tesómék kapták meg ingyen vmi nénitől, és néha én is használhattam). Volt egy kereszteződés (egy nagyobb utat kereszteztem), ahol még elértem a zöld végét (még nem volt sárga, de tudtam, hogy sietni kell). A kereszteződésben jött a mentő kékkel, de hang nélkül (mivel már késő volt, a kereszteződés nem volt nagy). Én beleálltam izomból a fékbe, és vártam mi lesz. Csúsztam a mentő felé, és azt hittem lekoccolom a mentőt oldalról, de szerencsére nem, semmi sem lett. Utána tesómnak hálálkodtam, hogy meglepődne, de egész jó gumi van azon a sz@ron. Ő hülyének nézett (igaza volt), mert tényleg fos gumi volt rajta, csak szerencsém volt. Azóta abban a kereszteződésben mindig ott a zabszem a hátsómban, mert nem lehet rendesen belátni a kereszteződést (a sarokkerítés miatt átláthatatlan), és választhatok, hogy elérem a zöldet, vagy biztosra megyek és várok 1 lámpányit.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#299607) focvis válasza Szada85 (#299587) üzenetére


focvis
veterán

Dzsízász, 370-es is van???! Nem kéne. :DDD

(#299608) focvis válasza polonic (#299592) üzenetére


focvis
veterán

Nemtom 🤷🤗 lényeg, hogy Neked tetsszen. Én is csak a japppánszívóbenzinesbe rakok 100-ast, vidámabban forog a leszabályozás előtti tartományban; a turbós németnek a MOL95 a tuti kedvence.

#299599 tboldi Így se valami olcsó, ezt se szeretném.

[ Szerkesztve ]

(#299609) polonic válasza focvis (#299608) üzenetére


polonic
félisten

Amúgy igen. :)
Egyébként ez is japánszívóbenzines.

(#299610) ArthurShelby válasza focvis (#299608) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerinted bajor szívóba érdemes prémiumot tankolni? Egyelőre rideg tartásban van, kb 2 havonta tankolom (ennyit a normal benzin is kibír).
Azt vettem észre, hogy melegen, fordulaton (5ezer után) van gyönyörű hangja (m54), lehet hogy emiatt jobb lenne neki a prémium? Ergo ha forgatni akarom ajánlottabb a jobb benzin?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#299611) Szada85 válasza focvis (#299607) üzenetére


Szada85
aktív tag

Igen, a "Performance csomag"-gal lehetett kéni, van szép Brembo nyereg, meg nagy lyuggatott tárcsa.
Szerencsésebbek már kipróbálták márkaszervizben a cseréjét, valami 2-3000€ között állt meg. :DDD
Ahhoz képest a webshopos 6-800€ a két tárcsára egészen "baráti".

(#299612) brumi1024 válasza Snoop-y (#299605) üzenetére


brumi1024
veterán

Negy, ha jol remlik ugyanazokkal a padokkal, mint ami az elozo M2 Competitionhoz volt. A rendes M-eken van 6 dugattyus 380-as elso, 370-es hatso tarcsaval, vagy carbon-keramia eseten 400/380.

[ Szerkesztve ]

(#299613) bitpork válasza tboldi (#299599) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt tudod hogy pr kódhoz kötött melyik lehet? :B Hansra csak az SQ7 tárcsája a gyár szerint.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#299614) tboldi válasza bitpork (#299613) üzenetére


tboldi
nagyúr

PR mint production? De mindegy, akkor sem tudom sajnos, csak az unixos screenshotodról lestem le a cikkszámot. :B

(#299615) focvis válasza ArthurShelby (#299610) üzenetére


focvis
veterán

Nincs ebben nagy tapasztalatom, 2003 óta csak turbós autóm volt egy céges Mondeo kivételével, illetve most a Mazda. A cégesbe csak 95-ös ment (ill. kísérletképpen felesben E85).

Nekem úgy tűnik - lehet placebo - a Mazda értékeli a 100-ast, de ennek 14:1-es a kompresszióviszonya, ami elég magasnak számít utcai autóban (az USA piacos 13:1), ha van egy kis koksz benne, arra különösen érzékeny lehet. A gyári előírás 95 oktán.

A Bimmer ugyanakkor 20 éves, konzervatívabb technika, akkoriban nem volt egyértelmű, hogy bárhol és bármikor tudsz ólommentes 98/100-ast tankolni, így érzésre igénytelenebb a benzinnel szemben.
Ki kell próbálni, és kiderül, hogy megéri-e. :K

#299611 Szada85 Jujj! 😱

[ Szerkesztve ]

(#299616) Qru válasza focvis (#299615) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Bubi sem táltosodik meg a jobb benyótól. A Jazz viszont picit nyomatékosabbnak érződik vele.

#nincsbennetarcsi

(#299617) Micsurin válasza Qru (#299616) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Dehogy érződik. :DDD :DDD
Nem lejtő tetején van az a kút? :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#299618) bitpork válasza bitpork (#299613) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Sajnos sok gyártó azonos cikkszámon hoz nem azonos termékeket. A VAG csoportnál a fékeknek külön azonosítója van és ahhoz kell passzolnia.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#299619) Qru válasza Micsurin (#299617) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem, inkább az alján. :D Nekem sikerül kiéreznem egyértelműen. Bubinál viszont semmi, csak a fogyim nőtt meg vele.

#nincsbennetarcsi

(#299620) Szoszo94 válasza focvis (#299615) üzenetére


Szoszo94
őstag

14:1? Az már dízeles szint :Y Betyár :K Lexus 12:1 és már ez is elég magasnak számít benzinesek közt.

Lexus IS250 Sport Mark Levinson // Renault Mégane II PH2 Grandtour 2.0dCi

(#299621) tasiadam válasza Szoszo94 (#299620) üzenetére


tasiadam
veterán

a 14:1 az inkább 2 ütemű szint :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#299622) kenwood


kenwood
veterán

[link] :DDD

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#299623) South Velen válasza South Velen (#299532) üzenetére


South Velen
addikt

Jó, hát ma kaptam is egy parkolási bírságot, az erzsébeti vagyonkezelőtől, nem voltam otthon mikor jött a levél, csak az értesítőt látom, de nyilván parkolási bírság, de nem is jártam abban a kerületben már egy éve.

Létezne hogy a nepper, aki vasárnap este vette át a kocsit, parkolt ott, és ilyen hamar meg is kaptam volna a bírságot?

Illetve ha az ügyfélkapus bejelentésem odaért volna, akkor ezt már meg se kellett volna kapnom nem? :W

Most azt írja a ez a szovjet "webes ügységed" rendszer, hogy ez az ügy is intézhető elektronikusan :DDD :W és nem is engedi elindítani a kérelmet.

[ Szerkesztve ]

(#299624) dellfanboy válasza South Velen (#299623) üzenetére


dellfanboy
őstag

szerzodésbe nem irtál óra, percet? mert ha nem akko bukó

szerződés számít, nem az, hogy mikor érkezik be a "lejelentésed"

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#299625) South Velen válasza dellfanboy (#299624) üzenetére


South Velen
addikt

De, írtam.

A lejelentést is szinte rögtön megtettem, ami ugye annyiban releváns, hogy a parkolós cég / önkormányzat a rendszerben már elvileg azt kellett lássa, hogy már nem tartozik hozzám az autó.
Csak hát ugye f***sz minőségű rendszer miatt fogalmam sincs, hogy a bejelentés tényleg odaért -e. Vagy ha odaért, akkor is mindegy, mert meg kell várni míg a vevő is bemegy?

De mivel a vevő nepper, így ha jól tudom majd közti adásvételivel adja el az autót, és be se megy az okmányirodába átíratás miatt, majd csak aki megveszi tőle..

Agyrém.

[ Szerkesztve ]

(#299626) dellfanboy válasza South Velen (#299625) üzenetére


dellfanboy
őstag

ha van óra perc, nemkell problémázni, meg kell nekik mutatni a szerződésed másolatát azt kész.

az a köztes, meg full jogszerűtlen(fuggetlenul attól, hány népi edény csinálja), nem is értem miért hozod képbe? :Uex tulajként mit "falazol "neki???

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#299627) Tom1939 válasza tboldi (#299585) üzenetére


Tom1939
őstag

Hát bizony, néha esik a [hó] áprilisban :)

(#299628) South Velen válasza dellfanboy (#299626) üzenetére


South Velen
addikt

Én nem falazok, nem tudom ezt mibüszámótadki, de úgy tudom náluk ez (sajnos) megengedett. És csak azért hoztam fel, mert így még talán hetekig nem lesz vevői bejentés az okmányirodában.

Egyébként volt már olyan is, hogy a IX ker egy külföldi ugyanilyen rendszám bírságát küldte el nekem....lehet most is erről van szó. Hogy kétszer hogy sikerül ez benézni, hogy egy autó nem magyar és simán kiküldeni nekem a bírságot, az is nonszensz. Jól működnek a rendszereink na.

[ Szerkesztve ]

(#299629) Tsebacsi válasza South Velen (#299628) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Talán a svéd rendszám ugyan olyan, mint a magyar, és a renszer már nem látja, nem nézi, hogy mi a felségjelzés.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#299630) dellfanboy válasza South Velen (#299628) üzenetére


dellfanboy
őstag

nem jogszerű.
nemtom mibő gondolod hogy megengedett... az oxigénből szívtad ki?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#299631) kisza25 válasza Qru (#299616) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem a MOL nyaltól csendesebbnek tűnik a motor,ehet csak placebo :P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#299632) Hachiko95 válasza Tothgera30 (#299358) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

F17 CR lesz az, CR mint Close-Ratio és azt szokták Sportnak hívni.
És ehhez talán lehet még különböző végáttétel.

(#299633) Qru válasza Szoszo94 (#299620) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skyactiv az ilyen betyaros. Bubi szolid, csak 10:1.

#nincsbennetarcsi

(#299634) Qru válasza South Velen (#299625) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ugyanebbe futottunk bele. A szerzodest kuld el nekik scannelve es torlik a birsagot.

#nincsbennetarcsi

(#299635) Qru válasza Tsebacsi (#299629) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen a sved is 3 betu 3 szam.

#nincsbennetarcsi

(#299636) Qru válasza kisza25 (#299631) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Focvis is annyit futtatja, hogy lehet kiprobalom vegre.

#nincsbennetarcsi

(#299637) focvis válasza Qru (#299636) üzenetére


focvis
veterán

Most hétvégén MOL appal -10 Ft.

(#299638) Hachiko95 válasza Qru (#299565) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Csak emiatt nem néznék mást, mindnél benne van hogy gyengébb minőségű már.
Alfára én is néztem piros Konikat, állítható csillapítású olajos. Piros a puhább, sárga a keményebb, de mindkettő állítható.
Van kék-sárga Bilstein is, az gázos és nem állítható.
De még a gyári 40 éves van alatta és jók.

(#299639) Qru válasza focvis (#299637) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Keves kuton sajnos ahogy nezem a listat... :(

#nincsbennetarcsi

(#299640) polonic válasza Tsebacsi (#299629) üzenetére


polonic
félisten

A finn is 3 betű 3 szám, a litván is talán.

(#299641) Qru válasza Hachiko95 (#299638) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Enyemhez csak sargat talaltam a Karaszy-nal. De mindegy is mert ennyit tuti nem koltok ra.

#nincsbennetarcsi

(#299642) South Velen válasza Tsebacsi (#299629) üzenetére


South Velen
addikt

És nem dobja ki nekik a rendszer az autó típust se?

Mert a készített fotó alapján látniuk kéne, hogy az már jó eséllyel nem ugyanaz.

Ha én le tudom kérdezni egyszerű emberként JSZP-ben az autó adatait ők meg csak az adataim kapják meg a rendszám alapján , az autóról semmit?
Voltam Svédországban, kicsit otthon is éreztem magam a rendszámok miatt de azért büntetéstávolságból feltűnt hogy azok nem magyar rendszámok :DDD

[ Szerkesztve ]

(#299643) dellfanboy válasza South Velen (#299642) üzenetére


dellfanboy
őstag

[link]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#299644) kaszaking válasza Qru (#299641) üzenetére


kaszaking
tag

Kárászynál rendeltem koni special active lengéscsillapítót előre és hátra 3 napja.
Ma hívtak hogy bocsi de bal első és a két hátsó van készleten de a jobb első se nekik se a koninak nincs raktáron és csak a 20. Héten kezdik el gyártani. Ők se értik hogy van az hogy a két elsőből 1 hiányzik mikor párban kéne cserélni. Ha akarom törlik a rendelést, de ha akarom tarthatom és ha megkapják akkor küldik

(#299645) Qru válasza kaszaking (#299644) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Es akarod?

Egy sti-t korbe Koniznek de egy alapmotoros kavedaralo nyilvan nem ez a szint...

#nincsbennetarcsi

(#299646) Manitou válasza Qru (#299545) üzenetére


Manitou
addikt

Kielemeztem a lehetőségeket :DDD

Normál féktárcsák ( mind bevonatolt):
Blue print: 12e/db
Textar: 13,5Ee/db
TRW:14e/db
Ferodo: 15e/db
EBC normál : 15,5e/db ( ez amúgy elég jó ár , több helyen drágább, mondjuk gyanús is )
Brembo:~16e/db
ATE: 18e/db
Gyári Honda féktárcsa : 23,7e/db

Maxgear: 4e/db ;] :DDD ( ez nem bevonatolt)

Sport féktárcsák:
Zimmermann Sport: 31e/db
Rotinger T4 furt mart: 17e/db
EBC Turbo Groove: 41e/db
EBC Ultimax (USR) 41e/db

Normál fékbetétek szettek:
LRP: 5,3e
Meyle: 7,4e
Blue print: 8,3e
Brembo: 12e
Ferodo: 13e
TRW: 13e
Textar: 14,5e
ATE: 19e

Sport fékbetét szettek:
EBC Blackstuff: 21,5e
EBC Greenstuff: 32e
EBC Yellowstuff: 49e

A fentiekből én ezeken a kombókon gondolkozok:
Blue print bevonatolt tárcsa + textar betét : szettben ~38e ( költséghatékony, de már jó)
EBC normál tárcsa + textar betét - szettben ~45e ( ez már nálam bizonyított )
Rotinger sport tárcsa + textar betét : szettben ~48e (jól néz ki a tárcsa, de sötétló nálam)
EBC normál tárcsa + greensuff - szettben 63e (talán ez a legjobb ár/teljesítményt nézve)
Rotinger sport tárcsa + greenstuff - szettben 66e ( itt a kinézet miatt csábító )
Rotinger sport tárcsa + yellowstuff - 83e
Zimmermann Sport tárcsa + greenstuff - 94e
EBC Turbo Groove vagy USR tárcsa + greenstuff - 114e
EBC Turbo Groove vagy USR tárcsa + yelllowstuff - 131e

Futottak még kategória (pénztácabarát :DDD ):
Maxgear tárcsák+ Blueprint betét: szettben 16e
( gondolom ez a tárcsa leginkább levélnehezéknek jó )

[ Szerkesztve ]

(#299647) tasiadam válasza Manitou (#299646) üzenetére


tasiadam
veterán

A sima bevonatolt tárcsát hátsó tengelyre oké, elsőre mindenképp High carbont. Ilyet, hogy blueprint elfelejtenék azonnal listába tenni.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#299648) tboldi válasza Manitou (#299646) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az EBC árakat honnan nézted?

(#299649) Manitou válasza tasiadam (#299647) üzenetére


Manitou
addikt

Hátul dobfék van ;] A három vastaggal kiemelt közül fogok valószínűleg választani. Annál több szerintem túlzás erre az autóra.

tboldi : leginkább fékmester

[ Szerkesztve ]

(#299650) tboldi válasza Manitou (#299649) üzenetére


tboldi
nagyúr

Oké, ott olcsóbb. :K

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Autós topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.