Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93701) ezittketto válasza npera (#93579) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ez az igazi bucket challenge apám!! :)

A végén pedig a szájbarepülős :Y résznél felötlöttek, amiket a múltkor írtál róla és sírtam a röhögéstől. :DDD :C

(#93702) eattila válasza Jahno (#93699) üzenetére


eattila
csendes tag

Az eladót hívd akkor, majd ő meccsel, ha feladta....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93703) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, megérkezett a csomagom, kaptam SMS-t! Mondjuk ez tényleg, a Sprintertől, szóval pont nálam megy minden normálisan akkor, amikor a standard az az összeomlás és a vírus.
Mindenesetre bevitték a VI. kerületbe átvevőpontra, random. Át lehet hozatni. Ellenben a pickpackpont az úgy működik, hogy csak akkor listázza az átvevőpontot, ha van szabad kapacitása, és a környéken ez most megtelt. Annyi automatizmus nincs a rendszerben, hogy hozza, ha felszabadul, nekem kell ráfrissítgetnem, és amikor hozza a kereső, akkor rávetni magam a telefonra, és átkéretni gyorsan, mielőtt másnak sikerül ugyanez.
Szóval most kezdődhet a one man DDOS attack az átvevőpontkereső ellen.

(#93704) Sipi-


Sipi-
tag

Mitől LED tápegység egy tápegység? Attól, hogy stabilizált a 12V-os kimenete?
Akkor egy LPV-60-12 -vel meghajthatok egy kis 12V-os szivattyút, jól gondolom?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#93705) Jahno válasza eattila (#93702) üzenetére


Jahno
őstag

Meccselt, kb. 5 percen belül vissza is kaptam a lóvét, de ezzel nem vagyok előbbre. Valahogy ez most nem megy, 3 laptopot bevállaltam és egyik sem haladt hetek óta. Most akkor ugyanott veszek egy hasonlót. Másikra meg itt volt fülemen a haver, jó lesz, okés, 2 perc múlva mire megnyomtam a gombot arra nem volt készleten. Bláááá.

(#93706) Phülöp válasza npera (#93694) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem rá is gyújtanék. Meg még egyszer.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93707) eattila válasza Jahno (#93705) üzenetére


eattila
csendes tag

Ennek oka van. Alig van készlet. Kevés jön és az is drágább, a kereslet csak nőtt a ho és hs miatt.
Szandinak mikor notit vettem az úgy zajlott, hogy megláttam itt a polcon, le is csaptam rá, mert elvitték volna. Mindet IS megveszik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93708) eattila válasza Phülöp (#93706) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem van gyerekem, de én is. Mondjuk ő is produkál dolgokat. Én meg hajlamos vagyok beszarni az ilyesmin, mert akkor is félek bárkitől, ha csak alva jár.

Volt, hogy azt hittem, hogy már alszik egy órája a gyerek. Erre valami ütemesen kopogott fél órán keresztül. Hát nem aludt, kopogott a saját ajtaján belülről...

Vagy elaltattam, villany le, és dolgoztam. Szemem sarkából mintha valami mozdult volna, azt hittem a macska. Belestem az ajtó résén, és egy szem bámult vissza közelről. Akkor is fel tudtam volna ordítani....

Nem eccerű :D

bár most épp azzal van tele a tököm, az elmúlt 2 hétven egy fél napra láttam a lányom megint. Mert ovi nincs, egyedül otthon nem maradhat, HO nekem nincs, Szandinak már nincs. Szóval mamázik. Aki ezért sem megy vissza apámmal svédbe.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93709) Jahno válasza eattila (#93707) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mondod :-O

(#93710) eattila válasza Jahno (#93709) üzenetére


eattila
csendes tag

Jóvanna, gondoltam, hogy tudod, csak én is mérgelődtem egy sort ezen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93711) Sipi- válasza eattila (#93708) üzenetére


Sipi-
tag

Néhányszor eljátszott olyat nálunk a nagyobbik gyerek, hogy nem aludt el, hanem kijött lefekvés után 30-40 perccel és ezzel a szívbajt hozta ránk. Azóta mindig kopog a papucsával, hogy észrevegyük :D
Mi nem szoktuk egyik szobaajtót sem becsukni éjszakára sem. Így könnyebb rájuk nézni éjszaka is, hogy be vannak-e takarózva, meg jobban meg is hallani, ha esetleg valami probléma lenne.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#93712) Jahno válasza eattila (#93710) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul egyiket ki is csengetnék hamar, de persze attól a cégtől beesett egy csomó más pótmunka, ami megint torlódik és nem lesz vége. Nálam meg ugye a pályázatos mókára el kellene költenem a lóvét, de csak egyben fogadják el az igényt. Jövő héten le szeretném rendezni azt is, egy darabig asszem szűkösen fogunk lenni, de valamit valamiért :DD

Szerintem ezt hétvégén lekönyvelem és pattintom a számlát.

(#93713) Jahno válasza Sipi- (#93711) üzenetére


Jahno
őstag

Haversrácnál tetézi, hogy magára borítja a lepedőt és hörögve szellemes/zombisat játszik. Tök csendben odaosonkodik, aztán több verzió van. Akad amikor zombiskodik, vagy tök csendben csak áll és néz, vagy hirtelen baromi nagy zajt csap bármivel is.

(#93714) blueboi69 válasza Sipi- (#93704) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én óvatosan kötném rá. A link szerint van valami pwm modul is benne, elektromotoros tekercset hajtva nem tudom ez hogyan viselkedik.

Mondjuk én tegnap többórás munkámat füstöltem el a DIY lipo töltővel. Pedig a youtubeon és a kommentekben működött minden... :U

(#93715) blueboi69 válasza Phülöp (#93706) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Tegnap éjjel, pont lefeküdtem, amikor a kicsi felsírt. Babyőr van és a gyerek nem úgy sírt fel, hogy izomból, amit meghallasz 2 ajtón kersztül is, hanem először csak nyöszörög, aztán szépen lassan emeli a hangerőt. Babyőr csak adott hangerőnél kapcsol be és akkor pár másodpercig tartja az adást...
Namost ez úgy néz ki, hogy nyög egyet a gyerek, bekapcsol a rendszer, de a túlvégen, akkor már csak egy kis sistergést hallani pár másodpercig, esetleg valami túlvilági nyöszörgést. De a gyerekszoba messzebb van annál, minthogy azt meghalld direktbe, tehát a síri csend közepén egyszercsak megszólal a sistergő babyőr :)
Aztán ha összegerjed valamivel akkor megszólal úgy is, hogy a gyerekszobában nincsen senki. Asszony akkor lesápadt, csatornát kellett váltani a rendszerben :Y

(#93716) -NoVa- válasza blueboi69 (#93715) üzenetére


-NoVa-
őstag

A legjobb, amikor naponta párszor megrángatja az ajtókilincset valaki, és nincs senki a kertben. Köcsög szarkának nem ott kell elrugaszkodnia, ha előtte a lámpabúrán egyensúlyozva üldögélt? :)

(#93717) eattila válasza Sipi- (#93711) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálunk a nappaliból nyílik a szobája. Fény miatt csukjuk be, mert hangot nem sokat fog fel. Résnyire meg a macska miatt van nyitva.
De mostanság kevesebbszer ébredtem fel arra, hogy csoszog át hozzánk...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93718) eattila válasza Jahno (#93712) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is van rendezni valóm 1-éig. Nem is kevés. Azt hittem ez már laza lesz, de garantált a taknyos sz_pás....
Utána pihenek, mert k_va halál kezd kialakulni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93719) eattila válasza blueboi69 (#93715) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy a légzésfigyelő sikít, mert merül az elem. Hajnal 3-kor.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93720) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93721) npera


npera
újonc

A kábé 3 hónapja rendelt 18650 cellák megérkeztek az országba Aliról.

Tack för din betalning!Efter godkännande av Tullverket kommer PostNord att leverera din försändelse hem till dig eller till ditt utlämningsställe.

85 SEK vám után már küldik is Stockiból. Akkor jövő héten talán....

(#93722) npera


npera
újonc

Blueboi, danger van. Bejött készletre a TP3 frame kit.


Bad news, a motor még mindig sold out...


Ha már magabiztosan repülsz a nagy kwadokkal, akkor egy ilyen elég logikus továbblépés lehet. Egy 5"-os géphez képest (erős légkalapács) egy ilyesmi inkább egy vitorlázó sebészi szike. Ha már tudsz repülni, akkor egy ilyen hatalmas móka.

(#93723) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#93704) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Mi a cél? sokat segítene a kérdés megválaszolásában.

(#93724) Sipi- válasza blueboi69 (#93714) üzenetére


Sipi-
tag

Köszi, erre nem is figyeltem :) Rendeltem egy egyszerű kapcsolóüzeműt (GST60A12-P1J) meg csatit hozzá, amibe lehet kábelt kötni, így nem kell erről levágni a kábelt. A bolt 500 méterre van, majd átsétálok (lábbal :Y ) holnap érte.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#93725) Sipi- válasza NauTiLUS_HUN (#93723) üzenetére


Sipi-
tag

Hobbi projektként málnapc-n lévő relével kocsi ablakmosó szivattyú időnkénti bekapcsolása és azzal virágok öntözése. A szivattyú 12V-os, kellett neki egy tápegység.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#93726) Jahno válasza Sipi- (#93725) üzenetére


Jahno
őstag

Értem, hogy ablakmosós van kéznél, de olyen jó kis mini szívattyúk vannak pont erre, hogy akkor miért nem? 3-12 volt közt szinte mindennel megy, nagyobb teljesítmény is kb. 5 wattot ha zabál és nem zsinnyeg. 1 ezresből ideér.

(#93727) NauTiLUS_HUN válasza Sipi- (#93725) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ha nincs nagyon lefojtva, akkor szerintem simán megy majd.

(#93728) npera válasza NauTiLUS_HUN (#93727) üzenetére


npera
újonc

Top Fuel Dragster injektor és hozzá való punepa kell. Az locsol szépen.

(#93729) Jahno válasza npera (#93728) üzenetére


Jahno
őstag

Van egy NASA videó ahol kb. 2ezer köbmétert nyomnak ki függőlegesen 30 másodperc alatt, de ez sem rossz, occsó orosz technika, szépen porlaszt így nem mossa ki a földet Sipi virágai alól: [link]

Szerintem kiírhatjuk a projektet.

(#93730) Samott


Samott
addikt

Ma hatarozottan jobb ido van mint nyolc eve. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93731) npera válasza Jahno (#93729) üzenetére


npera
újonc

Igen, a porlasztás fontos dolog, máskülönben tönkremegy a cserepes muskátli.

Itt gátak "leeresztőjét" nyitják meg, az is jó térfogatáram és porlasztás.

(#93732) Sipi- válasza npera (#93731) üzenetére


Sipi-
tag

A gumicsizmáról jól levinné a disznótrágyát :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#93733) npera


npera
újonc

(#93734) npera válasza Sipi- (#93732) üzenetére


npera
újonc

:wub:

(#93735) -NoVa- válasza npera (#93722) üzenetére


-NoVa-
őstag

Unsee... Egyelőre majd Jahno hozza a távom, valamikor 2-3 hét múlva egyszer, és repüljek az új géppel. Addig ezt nem is láttam.

(#93736) npera válasza -NoVa- (#93735) üzenetére


npera
újonc

Igazából én sem.... :B

Kabab boltjával az a gond, hogy nagyon pici és szinte minden csak minimális batchekben jelenik meg. Aztán kábé azonnal sold out. Szóval olyan gyakorlatilag nincs, hogy csak úgy odamész egérrel, aztán összekattingatod az alkatrészeket, csekáut és bódottá.

A bébifogat asszem 3 alkalommal sikerült összevásárolni. És akkor még 45 dodó volt a minimális szállítási költség a kalifátusba. A legdurvább az volt, amikor megjelent az alpha stációs Zeez 1S AIO board és abból vettem a full fapad verziót 45 dodoért. Azon nem volt Crossfire RX és TBS Unify Nano VTX sem. Csak az AIO board. És 90 dodoért jött ide. Mondjuk az már el volt vámolva már Santa Mónikából, helyben semmiféle vámolás nem volt.

De most kábé 15 dodoért is szállít az USPS, de akkor itt helyben a vámosok is megzsanettoznak. Mondjuk mindegy, mert a mosolyfaktor elég magas a Kababos cuccokal, szóval inkább kevesebb fagyit eszem.

Most elgondolkodtam csak úgy per tangentem, hogy a Dave_C által megkreált Nano Long Range Concept is izgalmas. Nem a LR miatt, hanem mert fenn lehet vele lenni sokáig. Ha lespórolom róla a 18650-tartót, akkor nyerek kábé 8 grammot, amit át tudok csoportosítani egy jobb kamerára. Lásd Phoenix 2 Nano. Csak kell fogni 2-3 db 18650-es cellát ér rittenyteni forrasztani rá XT30-as csatit.

Ha el tudok vele lebegni és a saját szintemen frísztáljolni, akkor az már profit.

Szerintem egy telivér 4"'-os LR-gép még túl sok lenne nekem. Egy izgágább 3" szerintem hamarabb lesz, mint "filmezős" LR.

Most megnéztem, hogy kapható Norvég(h)ból beltéri whoop kapu, valamint feltérképezem, hogy honnan lehet rendes kültéri racsingos kaput venni értelmes áron. A ház melletti garázsok mögötti kis mezőn tudok edzeni a kapukkal, ha már eljutok odáig, hogy merek. Egyelőre a vödrös témát fogom csak csinálni.

Az is lehet, hogy megnézem, hogy milyen sátor alkatrészeket lehet venni olcsón és varrok rá textilt magam, aztán kész is a racsingos kapu. DIY.

(#93737) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93738) blueboi69 válasza npera (#93736) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát én akkoris az LR-el kezdem. Megnéztem vagy 10x a JB videokat a témában. A flywoo váz lesz a nyerő, tökmás belsővel. Az FC-ből az lesz, mint a Diatone Roma-ban, viszont a motorok az iflightból lesznek, mert arra mondta, hogy nagyon jól repül és a videók alapján sem erőlködik egy mélyebb dive alján.
És lesz rajta bitang kamera. Csak crossfire cuccok nem lesznek, az egyelőre elég drága nekem. A szemcsimre kell majd jó antennákat venni és kész.

Egyébként van mod, amivel megoldható, hogy a távom működtesse a crossfire-t 1Watt-on, minimál dolog kell hozzá.
Viszont észrevettem, hogy a szemcsiben elfárad a szemem. Az 1kijelző miatt valamennyire fókuszálni kell, és nemtudom mennyi idő után (kb 15p, de lehet több), amikor levettem, akkor éreztem, hogy elég szarul látok és kellett pár perc, mire kiélesedett minden. Szóval erre figyelnem kell, hogy pihentessem a szemem időnként. Pl amíg keresem a kvadot :D

Jahno! Mikor jönnél akkor erre?
Nova, ha mondod, akkor küldöm a cuccod gls-el azonnal, ezen ne múljon!

(#93739) qnadam


qnadam
veterán

ffffuuu.
sikerült nagy nehezen lecsekkolnom az oltásregisztrációmat...

NEM. Az Ön vakcinaigény iránti regisztrációja még nem érkezett meg a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőhöz. Ennek oka lehet hibásan vagy hiányosan elküldött regisztráció is, amely nem tette lehetővé az azonosítást. Ez esetben sem késett le a regisztrációról, azt meg lehet ismételni a pontos adatok megadásával.

amúgy regisztráltam hetekkel ezelőtt. és megpróbáltam újra, amit szépen vissza is dobott, mondván az az email már foglalt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93740) blueboi69 válasza qnadam (#93739) üzenetére


blueboi69
csendes tag

regisztrálj másik emaillel

(#93741) qnadam válasza blueboi69 (#93740) üzenetére


qnadam
veterán

már megvolt. szóval nemsokára regisztrálok egy harmadikkal is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93742) eattila válasza qnadam (#93739) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem is sikerult este megnezni. Sikeres a regisztraciom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93743) Jahno válasza qnadam (#93739) üzenetére


Jahno
őstag

Azért a teljes Java debug hibaüzenetet júzer szeme elé webre kitolni megint egy sikerprojekt....

(#93744) -NoVa- válasza qnadam (#93739) üzenetére


-NoVa-
őstag

"IGEN. Az Ön vakcinaigény iránti regisztrációja érvényes és az szerepel a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő nyilvántartásában. Ez azt jelenti, hogy nyilván tartjuk Önt, mint oltandó személyt."

Mondjuk ennyi még csak jár azutan, hogy a magánelőrendelést meg addig baszogatta az állami minden, hogy:
"Úgy döntöttünk, hogy a mai napon – 2021. március 23-án – megszüntetjük a fizetős előregisztrációt és minden érintettnek egy héten belül visszafizetjük a teljes befizetett összeget."

Szóval izgalmas.

(#93745) qnadam válasza -NoVa- (#93744) üzenetére


qnadam
veterán

harmadszorra csak összejött.

IGEN. Az Ön vakcinaigény iránti regisztrációja érvényes és az szerepel a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő nyilvántartásában. Ez azt jelenti, hogy nyilván tartjuk Önt, mint oltandó személyt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93746) Jahno válasza -NoVa- (#93744) üzenetére


Jahno
őstag

És még mindig nem lett volna bonyolult egy basz modult hozzátoldani, ami minden regisztráltnak kiküld egy sablonlevelet és kész, abból legalább tudjuk merre állunk. Remélem Meister már mindent megmagyarázott, hogy így pont jó, egy kell, ettől szép csak nekünk.

(#93747) Jahno válasza eattila (#93718) üzenetére


Jahno
őstag

Ma mondja ügyfél. hogy szopatja valami hivatal és kellene a cégnek weboldal, de úgy kb. holnapra. Semmi extra, "csak" ki kell rakni az elérhetőségeket, ÁSZF-et, egyéb doksikat, meg persze azért nézzen ki valahogy, meg... És persze mivel cégcsoportos állatság, így rögtön 3 cégre megoldva, meg logó színesen. Szeretek mindenkit :wub:

De legalább kipróbáltam a Panát. A 11-16 úgy látszik nem egészen utcára való, de még barátkozunk.

(#93748) hobizoli válasza Jahno (#93746) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a rohejes inkabb, hogy nem is emlexem olyan esetre, hogy a NER alatt vmi amitogepes rendszer ne rogyott volna ossze egybol az elso nap par perc vagy max ora alatt

itt van ez
az Kreta rendszer
de meg a focicsapatoknal is online jegyigenyles is


egy Real Madrid-nal osszeomlana a technika egy meccs elott, a masodik utan ugy rugnak ki a IT-st, hogy le se esne

pedig ott biztos tobben ugranak ra erre, mint a Fegyencvarosnal... megis siman mukodik

több drón kell ;P

(#93749) NauTiLUS_HUN válasza qnadam (#93745) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nekem másodikra összejött, de a legjobb, hogy bár nem szerepeltem az adatbázisban, de a spam jött. Asszony hétfőn lázas volt, fosott mint a vízesés. Megijedt, kért egy tesztet, háziorvos valami "NAGYONMEGBÍZHATÓ" antigén tesztet nyomott rajta tegnap, negatív lett. Kért egy PCRt rá az orvos. Ma telefonáltak, hogy menjen be Érdre (Szigethalomról) mert az van közel... Megvárjuk míg kijön valaki, vagy elmegy a helyi pénzes teszthelyre, holnap kiderül.

(#93750) zetor2000


zetor2000
senior tag

Tesómnak meg bedurrant az arca 2 napja, fel van puffadva. :Y
Vasárnap evett valami paprikát, ami bazira csípte. Aztán persze elkezdte dörölni a szemét, ami elkezdett könnyezni, amire mégjobban dörgölte. Azt lehet ez, de lehet teljesen más. :)
Lehet a b. neje vert oda egyet álmában, mert horkol. Vagy ilyesmi.

Nekem tavaly volt ilyenem, akkor egy fogröntgen elárulta, mi a baj.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.