Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93401) npera válasza Samott (#93397) üzenetére


npera
újonc

Engem nem vert apám, de alighanem kellett volna. Akkor lehet normális lettem volna. De már elmúlt....

(#93402) Samott válasza npera (#93401) üzenetére


Samott
addikt

Te vered a gyerekeidet? Ha nem, akkor nalad egy generacioval korabban szakadt meg a lanc.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93403) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nova, es talan enpera es blueboi remelem megy a link:

https://vimeo.com/527249166
Password: boba

Rimutaka Crossing, ez az egyik hegyi atjaro az eszaki sziget keleti es nyugati partja kozott. Telen van neha lezaras a ho es a szel miatt.

16ik percnel fordulok vissza es onnan par percig dinamikusabb amig egy feher fordot be nem erek. Sajnos nagyobb volt a forgalom mint gondoltam volna pedig igy is eleg koran voltam ott. Hang nincs mert elvezhetetlen.

A kepminoseg olyan amilyen de fenyevekkel jobb mint a kormanyra rakott verzio. Az nezhetetlen volt. Nem super wideban a gopro hero3 csak 720pt tud es arra meg rajott egy kis crop a davinciben valo stabilizalas utan. 10k kbps limittel raktam fel. Majd kicsit jatszok, a raw gopro video kepe jobb de azert nem eg es fold. Plusz nem birtam ki es egy kicsit muszaj volt meggradeljem a videot.

Kb 4ik perctol indul az erdekesebb resz.

[ Szerkesztve ]

(#93404) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93396) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekem azt mondták a szakik, hogy nem kell, mert az áram tud menni a dróton, tök gyorsan! ;)

Kint van a villanyóra a kerítés vonalában, ahogy elő van írva. Onnan egy földkábellel bejön a delej a házba, egy 5x10-es vezetéken. Az rá van kötve egy sínre, amiről leveszi a delejt a sok kismegszakító. Na, arra a sínre kötötték rá a kábelt az inverter felől.

(#93405) Bujdy81 válasza npera (#93400) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Füst! Ha kijön belőle a füst, utána már nem működik!

(#93406) npera


npera
újonc

Ha! Újra kellett bindolni az RX-eket. Most zümmög. Akkor meló után megyek ki újra.

(#93407) npera válasza Samott (#93402) üzenetére


npera
újonc

Nem, de lehet engem kellett volna. Arra céloztam.

(#93408) Samott válasza npera (#93407) üzenetére


Samott
addikt

En meg azt mondom, ha vertek volna lehet te is verned a gyerekeid.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93409) blueboi69


blueboi69
csendes tag

És JB biztos kémkedik itt is. Csak nem egy 4" LR kvad építése jött ki ma? De igen.
https://www.youtube.com/watch?v=fcVUKlkJUMk

(#93410) -NoVa- válasza BobaHWSW (#93403) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szép, ezt később nagyban végignézem. Először kicsit ledöbbentem, hogy mennyivel jobban mozdul, mint az MT03, aztán rájöttem, hogy ott is metrikusban számolnak, és nem kell felszorozni fejben instant :)

7:00 körül az az oldalrafektetős olajfoltnak tűnő valami már-már szinte úthibaszerű, egyébként masszívan irigykedek a környezetre.

Én megtaláltam a legjobb kiegészítőt a Subaruhoz, a Samsung Buds Live basszuskioltó, csak 700Hz alatt dolgozó ANC-je zseniális. A folyamatos boxerbubogást lekapcsolja, a turbófütty, wastegate, meg a kipufogódurr megmarad. A forgalom többi részéből is a gumisurrogás, és a többi marad, kb minta minden átmenne villanyautóba, pihentetőbb vele mozogni. Ez lehet, hogy motoron is érdekes.

(#93411) BobaHWSW válasza -NoVa- (#93410) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi!:)

Hehe... tudod mi az az olajfolt?:) nezd majd meg nagyban. Az egy posszum. Az utak minosege eleg jo es a kornyezet is. Ezek utan csinaltam egy masik hegyi dombos szakaszos videot. Azt holnap stabilizalom es felrakom.

(#93412) Bujdy81 válasza Samott (#93397) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azért ez egy elég szélsőséges nézőpont, szerintem.

"Ha a gyereknek erkölcsöt prédikálunk, azt tanulja, hogy erkölcsöt prédikáljon,"

Ez pl. konkrétan tévedés/csúsztatás/baromság! Ha a gyerekemnek erkölcsöt prédikálok, akkor:
1) elgondolkodik, hogy mit mondtam
2) kérdez, amit nem ért
3) felfogja, amit mondtam és elhelyezi a fejében, viszonyítva ahhoz, amit mellette lát.

Referencia személy vagyok, tehát ha erkölcstelenül élek, de erkölcsöt prédikálok, akkor hiteltelenné válok és nem tőlem fog tanulni. Ha hiteles maradok, akkor elfogadja, amit mondok.

Nagyon fontos a példa, hiszen látnia kell, hogy nem lopok, nem török házasságot, stb. sok-sok dolog, amiről "erkölcsöt prédikálok", azt a valóságban is teszem. De hogyan tanítsam meg neki, hogy ne csaljon a közbeszerzésen, vagy ne olvassa a fejből mondandó verset az on-line órán, ha nem prédikációval? Hiszen ilyen helyzetbe én nem kerülök, így nem is tudok benne példát mutatni!

"A nevelés, mondja Alice Miller, nem a gyerek, hanem a felnőtt érdekeit szolgálja. " Ezt nem is értem, hát ez egy égbekiáltó baromság, de nem látom a cikkben, hogy ezt hibaként hoznák fel, hanem simán kinyilatkoztatásként...

Az én véleményem:
Nem attól leszel szar szülő, ha megütöd a gyereket egyszer is, hanem attól, ha nem az ő érdekeit nézed! És nem csak a napi érdekeit, sőt! Hanem a hosszútávú érdekét!

Tudom, most azt hinné Alice Miller, hogy csak a szüleimet mosdatom, de nem érzem azt, hogy indokolatlanul vertek volna az őseim! Jópár alkalommal csináltam olyat, amiért megérdemeltem a büntetést, mert olyan dolgok voltak, amik hosszú távon nem szolgálták az érdekemet! Ellenben MINDEN ilyen büntetés közben/után éreztették velem, hogy akkor is szeretnek, ha baromságot csinálok! Szerintem ez a kulcs! Érezze a gyerek, hogy biztonságban van, ha kell széttépek bármit és bárkit, aki bántani akarja, de közben igyekszem megfelelő irányba terelni!

Vannak azok a nevelési módszerek, melyeknek kikötött sarokpontja, hogy nem ütjük meg y gyereket. Azok a szülők nem emelnek kezet sosem a gyerekre. Ellenben jó eséllyel megy az érzelmi zsarolás, szeretet megvonás, ami szerintem sokkal károsabb hosszú távon, mint egy seggrecsapás/tasli!

Nova sokszor leírta, hogy a figyelem, együtt töltött idő pótolhatatlan. Hobbizni ráérünk 20 év múlva is...

(#93413) Bujdy81 válasza Samott (#93408) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szerintem meg nem sokkal nagyobb az összefüggés, mint abban, hogy ha apád bűnöző, akkor Te is az leszel...

(#93414) BobaHWSW válasza -NoVa- (#93410) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Samsung buds anc. Hm... nemtudom, hogy mennyire tudnam kenyelmesen felvenni sisak ala. Nincs aktiv zajszuros cuccom igy nemtudom kiprobalni. Shure se215ot probaltam illetve van rendes passziv zajszuros fuldugom meg a sisakom is egesz halk. Schubert c3pro.

De ha tudok lehet kerek kolcson valamit es kiprobalom.

(#93415) -NoVa- válasza BobaHWSW (#93411) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor már csak egy jó selfieszűrő kell, és mehet a napi kontent.

(#93416) -NoVa- válasza BobaHWSW (#93414) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem a klasszik buds, hanem a Live, a bab. Nem hallójáratba megy, simán csak a fülkagylóba ül, nekem nagy kedvenc lett.

(#93417) BobaHWSW válasza -NoVa- (#93415) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Ezt olvastam. Meno a csoka es szomoru, hogy ezt kellett csinalja. Tits sells... :(

(#93418) Samott válasza Bujdy81 (#93412) üzenetére


Samott
addikt

Nezd, engem indokolalanul vertek, szoval nehezen fogsz meggyozni errol. Es nyilvan nem csak a fizikai eroszakrol van szo ebben a temakorben.

"A testünk azonban mindig emlékezni fog arra, hogy nem vigasztaltak meg, amikor sírtunk, nem adtak enni, amikor éhesek voltunk, megtömtek, amikor nem voltunk éhesek, megütöttek, amikor megijedtünk vagy féktelenül örültünk, megszégyenítettek, amikor kíváncsiak vagy őszinték voltunk. Az eszed azt állítja, hogy szeretve voltál, de a tested emlékezik a valóságra."

Nagyon igaza van. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93419) blueboi69 válasza BobaHWSW (#93403) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, én még ilyen szép aszfaltot sosem láttam szerintem.
Najó, ami utcánkat pont pár hónapja aszfaltozták, az ilyen, de élvezhetetlenül rövid szakasz csak, talán 2km.

Nice :))

(#93420) blueboi69 válasza Bujdy81 (#93404) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, arra a sínre kell, namost az nálam a házon belül van, viszont a fal túloldalán kívül a villanyóra!

(#93421) WiZARD válasza Samott (#93376) üzenetére


WiZARD
addikt

Lapostető, innen kezdve nem volt mit ehhez igazítani ;)
Majd a tartó szerkezetet igazítják.

#93384 Bujdy81
Faternál ~10 éve van egy Ehe inverter, hibátlanul müxik. Se nem jó nevű, se nem drága, de még csak 10+ év gari se volt rá. Tároló helyiségben van, kb mint egy garázs.
(nekem a garázsban lesz)

#93387npera
márka függő, pl Fronius (sokak szerint a legjobb, de biztosan az egyik legdrágább) aktív hűtésű

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#93422) eattila válasza Bujdy81 (#93412) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, én nem vagyok nagy expert ebben, de én gyerekkoromban kikaptam párszor. Szerintem mikor megérdemeltem. Ennek ellenére nem verem a gyerekem. Nem mondom, hogy nem fenekeltem még el. Talán 2x eddig. A legutóbbi kizökkentés célzattal volt, mert beütött a hiszti és kék halál. Szerintem engem jobban megviselt, mint a gyereket.
De eztán is odabújam, elmagyaráztam, hogy mit miért stb.
Én bízom abban, hogy gondolkodni tanítom a gyerekem. Néha kell, hogy feltétlenül azt tegye amit mondok, abban vannak bajok. De igyekszem azt is érvekkel elérni.

És engem nem igazán így neveltek. Nem vertek, de sok tiltás, sok bünti, sok nem szólok hozzád, stb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93423) -NoVa- válasza blueboi69 (#93419) üzenetére


-NoVa-
őstag

Osztrák, Svájci alpesi utak, Olaszoknál, rengeteg hasonlón szoktam sokat autózni, amikor épp nincs pandémia.

(#93424) eattila válasza -NoVa- (#93423) üzenetére


eattila
csendes tag

Az a durva, hogy az osztrákoknál sok mellékút jobb minőségű, mint itt az autópálya...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93425) -NoVa- válasza eattila (#93424) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kép bal fele a Magyar oldal, a jobb az Osztrák, és akkor szép egyenes útburkolatminőségváltás következik: [link] :D

És akkor épp valami felújítás lehetett, mert ott a Bucsu-i oldal az egy instant beléptető futóműellenőrző műszaki vizsgaként is működik, ami azon átvergődik, az a hazai autópályákon is képes közlekedni. Mellékutakon még nem biztos.

(#93426) hobizoli válasza -NoVa- (#93425) üzenetére


hobizoli
nagyúr

emlexem egy hasonlora video formatumban, amikor esett egy jo nagy ho

2 nappal kesobb RTL riportere allt a hatarvonalon, kamera az osztrak oldal fele fordulva por szaraz volt mar az uttest es ket oldara letolva a ho, ahogy kell, kamera megfordult a magyar oldal fele, es ott meg a jegpancelos jegbordas ut volt

kozutkezelo: hat nem tudjuk letakaritani, mert a szel visszafujja a havat az utra

ja a szel az biztos tudja am, hogy hol van a hatar, mert az osztrak oldalon nem fujja vissza, csak a magyaron

:DDD




utana meg ugyanezek pingvineznek azon is, hogy a napokig rafagyott jegpancel szetqrja az uttestet

több drón kell ;P

(#93427) -NoVa- válasza hobizoli (#93426) üzenetére


-NoVa-
őstag

Arra más szelek fújnak.

(#93428) Jahno válasza eattila (#93424) üzenetére


Jahno
őstag

Azért tudok én mutatni homlokegyenest ellenkezőjét is, de nagy átlag tényleg érdekes. Utánakérdezek, ott mellékút szerintem sokszor a gazdák miatt olyan jó.

Másik csoportban már ezzel kibasztam a biztosítékot, pedig csak idéztem:

[link]

(#93429) npera válasza -NoVa- (#93427) üzenetére


npera
újonc

Nyugati szél???????

(#93430) Jahno


Jahno
őstag

220volt baromi jól nyomja, saját futár, még aznap kihozzák és ott a terminál, lehet bankkártyával fizetni. Most 2 naponta jönni fog valaki egy kisebb-nagyobb pakkal :-D

(#93431) Jahno válasza -NoVa- (#93427) üzenetére


Jahno
őstag

Meg más a kapacitás, amekkorát idehaza nem érdemes fenntartani.

(#93432) npera válasza Jahno (#93430) üzenetére


npera
újonc

Pakkod lesz? Gratula!

(#93433) WiZARD


WiZARD
addikt

Azt hogy kell kitalálni, hogy házba honnan és milyen nyílászárót érdemes venni? :DDD

Adott 2 lehetőség, kb egyforma áron:
-Kivitelező ablakosa, 76os profil (Fenstherm Future - Kömmerling). Ő ezt ismeri, ajánlja, esküszik rá, intézi és foglalkoznom se kell a témával.
-Más ablakos, 82es profil (Etik Kft - Gealan S9000). Kivitelező nem ismeri, oldjam meg magamnak. Ez önmagában nem gond, van ígéret arra hogy be is szerelik ha kell.

Információt, hogy a specifikációkon túl, minőségben melyik milyen nem nagyon találtam sehol.
A kivitelező ajánlása van szemben egy jobb specifikációjú másik termékkel. A kivitelező jó szándékú, eddig semmi gondom nem volt vele, de egyre inkább azt látom hogy eléggé korlátolt ismeretekkel rendelkezik, nem feltétlen hiszem el neki vakon hogy az a legjobb és minden más zsákbamacska.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#93434) Samott válasza WiZARD (#93433) üzenetére


Samott
addikt

"jó szándékú, eddig semmi gondom nem volt vele, de egyre inkább azt látom hogy eléggé korlátolt ismeretekkel rendelkezik"

Es akkor en mit mondjak? Tegnap szetkuldtem hogy ajanlatokat varok egy 16 paneles napelemes rendszerre, eddig kaptam 11, 13, ket kulonbozo 14, es masik ketto 18 paneles ajanlatot (ez utobbi fel se fer). Egyetlen 16-os jott. Ebbol az egyik fel is hivott elotte ahol szoban is megbeszeltuk, hogy maximum 16 fer fel. Az egyik 18-as tole jott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93435) WiZARD válasza Samott (#93434) üzenetére


WiZARD
addikt

Én is arra próbálok ajánlatot kérni, hogy mi a max ami elfér.
Eddig jött kb 5 ajánlat, egyik se ebből az irányból közelíti meg.
3 hívott telefonon, aki kijönne megnézni. Hiába mondtam hogy épülő ház, küldök tervet, ott se lát sokkal többet. Végülis ha nekik van erre idejük akkor engem nem zavar....

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#93436) blueboi69 válasza WiZARD (#93433) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"nem feltétlen hiszem el neki vakon hogy az a legjobb és minden más zsákbamacska."

Nagyon helyes. Mi anno anyámnak a Hofstadter-től vettünk mindent. Teljes ablakcsere, bejárati ajtó csere, és beltéri CPL ajtók is.
Csak ajánlani tudom, kiváló minőségben dolgoznak.
Még annyit tudok mondani, hogy nagyon nagyon gondold át, hogy milyen ablakokat fogsz nyitogatni majd. A mi házunk ablakainak a 3/4-t nem nyitjuk ki soha és egyáltalán nem zavarna, ha fix üveg lenne. Ugyebár az olcsóbb, nem fog megvetemedni, kisebb a keret és középen sincs a zárszerkezet!

(#93437) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#drone

Mivel kint elég fos idő van, próbáltam beltérben repülni. A szemcsire most nincs panaszom, azért néhány másodpercenként felvillan valami csík, dehát gondolom itt a vtx a szűk keresztmetszet a sárga szöcskén.
Namost inkább faltól falig vergődés volt, nagyon keveset tudtam csak lebegni vagy értelmesen haladni, tényleg csak max 5-8sec egyhuzamban, aztán nagyon felgyorsult. Bakker nem tudok lassan menni :)
Mondjuk 3S akksit tettem rá, hogy ne kűzdjön annyit a súllyal.

Lehet tesztelek 2S pici akksit is, bár azokkal kezdtem és volt velük a gebasz. Meglátom.

(#93438) -NoVa- válasza blueboi69 (#93437) üzenetére


-NoVa-
őstag

A problémás, de még nem döglött akkuk is magukhoz térhetnek 1-2 töltőciklus után. Mindenesetre a gép bírja, a falaid elég erősek? :D

Közben jött a Meest-től levél, hogy hamarosan a sprinternél lesz az iRangeX vevő, ezen most meglepődtem. Igen hamar ideért. Ráadásul újra él a közeli benzinkúti pickpackpont, úgyhogy írok is a futárnak, hogy ha nem hozhatja címre, akkor ne random belvárosi borászatba vigyék, amit szoktak, hanem rögtön ide.

(#93439) eattila válasza -NoVa- (#93425) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom, jártam régebben ott. Azért mondom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93440) eattila válasza Jahno (#93428) üzenetére


eattila
csendes tag

Saját tapasztalatot mondok. Ott jobb vót. És Bécsben is jobb volt közlekedni, mint Pesten. Nekem. Szubjektív vélemény.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93441) Jahno


Jahno
őstag

Na, lejtőn lefelé, #dlágaszág megérkezett. Kockás pléd nincs, zacsi van:

És akkor jönnek az obik, tartozékok, egyebek, bláááá :W

(#93442) Samott válasza WiZARD (#93435) üzenetére


Samott
addikt

Az a fura hogy leirtam reszletesen mit kerek, csatoltam kepet, meretekkel:

Komolyan nem ertem. 18 fel se fer. Es megis elkuldi. Az a legduhitobb hogy szerintem beszeltem mar olyannal "tanacsadoval", akinel mar en is jobban ertek a temahoz.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93443) qnadam válasza Jahno (#93441) üzenetére


qnadam
veterán

eh, még egy panasonic :legyint: :menthetetlen:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93444) Jahno válasza qnadam (#93443) üzenetére


Jahno
őstag

Bocs, sejtettem. Azért csoportban valakit most masszírozok, hogy egy 5D-MIIIal jobban járna, de annak is aztán beszélhetek, mint Makó Jeruzsálemtől :-D

Nézd a dolog jó oldalát, hamarosan kipróbálhatsz egy 100-300at.

Mentségemre legyen mondva, régebben ősCanonostükrös haversrác is azt írta, hogy ez baromi jó cucc. Többire ott a Topaz sharpen meg AI és ezek mellé úgyis lesz egy E2 környéki Fujim művészkedni :U

(#93445) npera válasza blueboi69 (#93437) üzenetére


npera
újonc

Good news!

Ma meló után kijutottam és kirepültem asszem 9 akksit. Mentem a TH-val, aztán a Kababos rettenettel. A szél fújt, a TH hirtelen nagyon korlátozottan kezdett el mozogni a szélben. Míg a bébifog csak úgy hasított.

A legviccesebb a powerloop volt. Lefelé menet elsőre csak úgy finoman elkezdtem rátolni a gázt fokozatosan, mint a nagy gépeken. Aztán ahogy nőtt a pánik és csökkent a magasság úgy lett egyre inkább full gáz, de akkor már késő volt. A puha fű lazán tompított, aztán lehetett repülni tovább :B

Ugyanott a bébifog röhögve kijön a zuhanásból.

Vittem magammal egy vödröt is, azt kerülgettem. A TH-val erősen be kell dönteni oldalra, akkor oldalaz. Egyébként előre akar menni. A bébifoggal lehet szépen folytonosan döntve körözgetni, teljesen más dimenzióban mozog a cucc.

A végén eszembe jutott, hogy le tudom rakni a mobilt úgy, hogy látja a vödröt és ahogy felette körözök. Remélem jó lesz editben. Most már megvan a nyersanyag, amit megálmodtam, csak meg kell vágni és effektezni.

Ahogy olvasom most kezded belátni, hogy a lassú repülésben amit én annyira szeretek van kihívás ;)

(#93446) npera válasza Jahno (#93441) üzenetére


npera
újonc

Én most teljesen kiestem a modern csecsebecsék követéséből. Ez melyik Panaszkodik? A kereső körüli gumi lehetne támpont, csak nem tudom felismerni arról sem :B

(#93447) Jahno válasza npera (#93446) üzenetére


Jahno
őstag

G9 :-P Éliás azzal a Sonyval baromira belenyúlt, tök más világ és elmanuálkodnék vele én is, de onnantól ismét valami más korlátnak futok arccal. Érdekes, hogy ezt a Panát lassan 3+ éve mutatták be, de annyit vakaróztam a piac körbejárásával, hogy már valamit döntenem kellett.

Fuji, Oly, használt Sonyk, A7RII, SII, csiribiri, áááá....

Már utáltam a számokat és paramétereket :W Este nem a legjobb, pár használt Sony bőven jobb, de ehhez van obi, kölcsön obi, videós és mikrofon bemenetes, meg mittomén. Meg csomó olyan marketing, amiben nem hiszek és nem is értek. Meglévő vakujaim natívan viszi (deminek...), nagylátót és egyebet használok majd Fujin.

(#93448) Jahno válasza Samott (#93408) üzenetére


Jahno
őstag

De akkor merre szakadt meg a lánc?

(#93449) Jahno válasza Bujdy81 (#93412) üzenetére


Jahno
őstag

Erkölcsöt prédikálásra éppen most hümmögte ismerős, hogy ismét nem annyira kerek "mondjuk az én bölcsis lányom tud földhözvágós hisztit csapni, ha kiveszem a szajabol a kavicsot vagy épp mert zoknit adok rá, vagy sapkát... a 3 éves nagyfiam ilyet sosem produkált, pedig azonost nevelést kaptak. "

(#93450) Jahno válasza blueboi69 (#93419) üzenetére


Jahno
őstag

Gyere Csepel elkerülő környékére (:-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.