Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93451) zetor2000 válasza eattila (#93422) üzenetére


zetor2000
senior tag

Engem is elkaptak párszor, ha rossz voltam. Kaptam pár anyait, mert fater épp vált anyámtól, ő nem tudott épp akkor elkapni. De szerintem csak akkor, amikor megérdemeltem, és akkor se túl nagyot. Utána vigasztalás is volt, mert anyám eléggé szeret tesómmal együtt mindkettőnket.
Utána elég volt utalás, hogy kapok a pofámra, ha megint rosszalkodok. Nekem anno ennyi elég volt.
Fater kapott el vagy 4-5 éves koromban, azóta nagyon nem szóltam vissza neki, de nem sokat láttam. Az ilyen indokolatlan volt, mert f*ngom sincs, miért kaptam anno azt.
Mostmár más a szitu, jópár éve tartjuk a kapcsolatot, de volt egy idő, amikor nem láttam évekig, csak az "alkalmakkor". Név-, születésnap, húsvét, karácsony, azt jónapot.

Nekem jelenleg nincs gyerekem, de ha lesz, szerintem nem fog kikapni tőlem. Igaz, szerintem egy-egy jószándékú füles, ami helyrebillenti az egót, az azért kellhet. De csak indokolt esetben, és nem rendszeresen. Bár lehet, a "szigor" hatásosabb... fsz tudja, ki kellene próbálni. Én mindenesetre nem tervezem se testileg, se lelkileg bántani az utódokat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93452) npera válasza Jahno (#93447) üzenetére


npera
újonc

Gratula!

(#93453) eattila válasza Jahno (#93441) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez mifele pana?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93454) eattila válasza Jahno (#93447) üzenetére


eattila
csendes tag

G9 bazz. Az zsir. Es ja, panahoz legalabb van mindened is.
En belenyultam ja. Meg mindig retkes a szenzor. Nem 1 szett takaritot kellett volna rendelni. F11-en nappal 2 potty latszott. Majd rendelek meg es suvickolom. Egyszer csak jo lesz. :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93455) eattila válasza zetor2000 (#93451) üzenetére


eattila
csendes tag

Engem csak enyhen. Egyszer kaptam nagyot. Akkor kellett is, mert eselyes volt a javito.
De jobbara tudtam a helyem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93456) qnadam válasza Jahno (#93448) üzenetére


qnadam
veterán

ha például nem mind a két szülő veri.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93457) eattila válasza zetor2000 (#93451) üzenetére


eattila
csendes tag

Szigor nem art. Kovetkezetesseg az kotelezo. Meg a kovetkezmenyek is. En elmagyaraztam, hogy nem haragszom, de meg kell tanulnia, hogy ez igy nem mehet es attol lesz buntetes. Ez es ez. Felfogta, osszebujtunk, elaludt. Masnap minden gond nelkul tartotta magat a buntihez.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93458) Jahno válasza eattila (#93454) üzenetére


Jahno
őstag

Annak a Sonynak érzékenysége nekem tejúthoz baromi kemény lenne. Csak ugye 100+ a váz és ritka vétel, kellene rá egy 30 ezres adapter, meg ésvagy egy valamilyen nem is tudom mi obi.

APSCben 100ezer, az már van. Ha összeadom akkor erre meg manuális megfejtésekre jó (manuálhoz kb. Pentaxon kívül szintén mindenre van adapterem), akkor az jó is meg nem is. Na jó, a 30ezres adapterből is van idehaza vagy 7 darab. Egyik sem az enyém, de van és nyomom a körforgást :-D

Ezt ecseteltem idehaza is, hogy ha a kihajtós kijelző, NFC, GPS, egyéb szolgáltatásokat nem nézem, akkor vicc, hogy egy 40zeres használt Fuji váz ugyanazt tudja képminőségben, mint egy 600ezres Oly. Onnantól meg mindegy, ezzel célirányosan megoldok dolgokat, Pana meg kézreáll és szerethető cucc. Főleg mert Fujihoz is akad haver, aki hasonló majom, mint én és minden vackod szívesen kölcsön ad. Hétvégén lesz modellfotós móka, kicsit asszisztálok is, de képeket csinánék és tanulnék., oda ad most 1.4/56-os obit és sok más jóságot.

Persze ha lenne az embenek 5 milliója, akkor venne gépet 3-4 obival és háttérmiazmásokat, de ez most nem opció, mert nincs hozzá kedvem :-D

(#93459) Grillo válasza Jahno (#93447) üzenetére


Grillo
senior tag

Gratula, tetszik ez a gép, nézegettem, de nekem nagyon óverkill lenne még nagyon sokáig.
Viszont a 100-300 kéne. Bár lehet először meg kéne tanulnom mozgó dolgokat fotózni...

(#93460) Grillo válasza zetor2000 (#93451) üzenetére


Grillo
senior tag

Hát, én apámtól kaptam összesen mondjuk 2 pofont, volt ok rá, de szerintem ezt olyan 5-6 éves koromig letudtuk. Anyámtól soha. Mondjuk nem voltam rossz gyerek.

Én egyszer adtam a fiamnak egy taslit, olyan 2 éves volt, de mostanság párszor azért megcsapnám, ha tudnám, hogy hatna. De kamasz, és nem hatna. Bakker, én nem voltam ilyen, pláne nem 11 évesen. De haver igen, úgyhogy végülis nem újdonság, hát, nem irigylem magunkat. :D

(#93461) Samott


Samott
addikt

Remelem csak photoshop:

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93462) zetor2000 válasza Grillo (#93460) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én "rendes" gyerek voltam, de amikor kellett, akkor kaptam párat - de kábé tudtam, hogy miért, és nem érezhettem jogtalannak. VOLT rá indok, adtam - most már tudom.
Mindemellett nem gondolom, hogy ez a nevelés túlontúl célravezető. Ahogy a mai nevelés sem az, lásd a mai kölköket.
18-20 év köz mindegyiknek lekennék egy irtózatosat. Kábé kivétel nélkül. Valami okot adott rá, vagy fog adni. Ha nem, akkor meg azért, mert ennyire se képes? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93463) Jahno válasza Samott (#93461) üzenetére


Jahno
őstag

Jó eséllyel az lesz. Okoskodtam ilyesmi helyeken... Mármint itt vadkelet Európában a környéken. Oroszország, india és egyéb fejlődő államok kivételt képeznek, de idehaza egy halvány gondolatáért a megrendelő is orrba baszott volna a szívlapáttal (kétszer), és akkor sehol nincs a valami hivatal meg a műemlékvédelem.

(#93464) Grillo válasza eattila (#93454) üzenetére


Grillo
senior tag

Milyet rendelsz, honnan? Nekem is kéne.

(#93465) eattila válasza Jahno (#93458) üzenetére


eattila
csendes tag

Az erzekenysege vilagbajnok az teny. Szeretem is. Van par hulyesege de majd osszeszokunk. :)

Hat 5 millat elkolteni nekem sincs kedvem. Asszony meg most mondta, hogy a jobb karomat hagyjam beken tetko ugyilag. Fakk. Az is megment nemi penzet.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93466) Jahno válasza Grillo (#93464) üzenetére


Jahno
őstag

Sokan mondanak izopropilt és fülpiszkálót, de ugye én már teszteltem a saját hülyeségemmel, hogy vannak illóolajos fülpiszkálók ami inkább foltosít. Fotós csoportban éppen példálóztam, hogy ezer+1 féle műanyag meg gumi van, ki tudja melyik cucc mit mar meg vagy éppen a szűrőt. Pár nap múlva meg is lett az élő példa, Covid tesztet szedte össze asszony gumikesztyűben és a letörlős/fertőtlenítős maradék simán kimarta a gumikesztyűt, mert olyan anyagból volt.

(#93467) Jahno válasza eattila (#93465) üzenetére


Jahno
őstag

"Az erzekenysege vilagbajnok az teny."

Így hát. Novával folyamatosan 6ost dobtok, szóval lehet kussolni :-D

Még ha sok fotós csoportban nem is értik.

(#93468) eattila válasza Grillo (#93464) üzenetére


eattila
csendes tag

Green clean nedves-szaraz pcx-tol. De nekem ff meret kell. Viszont van kisebb szenzorra is. Es nem maszatol mint x eve a hasonlo.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93469) eattila válasza Jahno (#93467) üzenetére


eattila
csendes tag

Feszt megkapom hogy az videos vaz.... Ja, az. De lo az kepet is. Es jot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93470) Jahno válasza eattila (#93469) üzenetére


Jahno
őstag

Tojni le. Megcsinálta? Ahhát. Akkor lehet tovább haladni. Inkább fordítva szokott lenni, mikor erőltetik a korlátait, nekem lenne egy elbaszott éppen leszálló fecském naplemente körül, amit nem bírt a cucc, majd példálóznak, hogy madárfotóra alkalmas és mutat déli napsütésben egy karón álló kormoránt. Kettő közt meg nyilván műszaki szakadék.

(#93471) qnadam


qnadam
veterán

budán a vár miért van zölddel kivilágítva? legalábbis szombaton meg vasárnap biztosan zöld volt este.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93472) vkp válasza qnadam (#93471) üzenetére


vkp
aktív tag

Biztos úgy maradt St. Patrick Day után...

(#93473) eattila válasza qnadam (#93471) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert még nem érett meg teljesen? Hol van még ősz!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93474) eattila válasza Jahno (#93470) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, én tojok rá. Sőt, kiröhögöm. Pláne, hogy kb bármit fel tudok rá tenni. És megy. Apropó, lőnök kell még m42-es makró gyűrűt, nagyot. Vagy kicsit. Túl tág :D
Meg még kéne adapter. Practica B-s gépemen van egy pentacon. Azt csak újra kéne használni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93475) -NoVa- válasza qnadam (#93471) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az erdők napja volt vasárnap.

(#93476) Jahno válasza eattila (#93474) üzenetére


Jahno
őstag

Nem lesz ott mélységéletlenség. Nagyobb Raynox kellene, de azt pénzért adják. Vagy 25mm-es Laowa :U

(#93477) zetor2000 válasza vkp (#93472) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jah, én is zöldben voltam, és ittam egy sört is, valami jobbat. Csak hoyg az ünnep meglegyen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93478) blueboi69 válasza npera (#93445) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Lassú repülés elég kínzóan fájdalmas nekem. Főleg, hogy ugye eddig a nonfpv kvadokról láttam eddig reklámokat és tökegyértelmű volt, hogy ennek a default állapota, hogy egy helyben lebeg. Na ez meg most nagyon nem.

(#93479) eattila válasza Jahno (#93476) üzenetére


eattila
csendes tag

Mondjuk mar most is igen szuk az eles terulet. Probat meger. Nem sok zseton.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93480) Bujdy81 válasza Samott (#93418) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Nezd, engem indokolalanul vertek, szoval nehezen fogsz meggyozni errol. "

Annak az értelméről tuti nem foglak meggyőzni, mert nem is akarlak! :(

Milyen a viszonyod a szülőkkel ezek után?

Azért kérdezem, mert pl. szombaton voltunk anyunál kertet trágyázni, gyomlálni, rotálni a nővéremmel és a sógorommal és pont az járt a fejemben, hogy ha olyan lányokat tudok nevelni, mint az apám, akkor elégedett lehetek majd!

(#93481) eattila


eattila
csendes tag

Amugy az invitelnek is a durva anyukajat rendezze le egy egesz menes es a vegbelnyilasan tavozzon a farfekveses tarajos sul, hogy nincs internet. Dolgoznek. Meg dokumentalnek.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93482) Bujdy81 válasza WiZARD (#93433) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekünk Kömmerling van, egy ismerős ajánlotta, ők csinálták, eddig bevált. Még csak 8,5 éve használjuk, de annyi a bibi, hogy az erkényablakon (2 szárnyú nyíló ablak, 210x160-as, kvázi terasz ajtó funkció) állítani kellene, mert picit lóg, de ennyi.

Nem tudom, hogy a legjobb-e, de tény, hogy jó.

(#93483) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93436) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tényleg át kell gondolni, mert szomszéd megcsinálta a passzív házat és most szívesen kinyitna pár fix ablakot...

(#93484) Bujdy81 válasza Samott (#93442) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Izé. Egy panel 991x1650 mm méretű. A kép alapján:
- 'A' zónában elfér 2x4,
- 'B' zónában elfér 2x2,
- 'C' zónában elfér 2x2,
a két zóna közötti lukakban is elfér 1-1 tábla a fölső sorban. Nekem kijön a 18 panel...

(#93485) Grillo válasza qnadam (#93471) üzenetére


Grillo
senior tag

Megkérdezem.

(#93486) eattila válasza Bujdy81 (#93482) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekunk is az van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93487) npera válasza blueboi69 (#93478) üzenetére


npera
újonc

Múltkor azzal szórakoztattam magam, hogy a bébifoggal (az az erősebb most) lebegtem lassan ide-oda a folyosón. Az a gép kábé 28% körül lebeg és picit erősebb gázra úgy indul meg, mint a szélvész. Viszont lehet finoman is irányítani, ha begyakorolja az ember. Ezért megpróbáltam olyan lassan lebegni vele, mint valami lassított felvétel, különös tekintettel a 180-fokos fordulóra a folyosó végén. Meg berepültem vele a lányom szobájába és ott lassan végignéztem vele a polcot, meg különféle részeit a szobának.

Ha a dinamikus mozgást kedveled, akkor ez alighanem zsibbasztó még nézni is, de jól lehet a koordinációt és a finom korrekciókat gyakorolni vele.

Igen, kábé annyira hajlandóak nyugodtan egy helyben lebegni, mint egy collective pitch helikopter. Azt is egyfolytában adjusztálni kell.

(#93488) Samott válasza Bujdy81 (#93484) üzenetére


Samott
addikt

Nincs olyan, hogy a "panel", tobbfele meretben vannak, amit en neztem az 104 cm szeles (amit o ajanlott az is), az A-B felulet kozt 5 cserepnyi hely van, az 94cm szeles (a panel magassaga 175 cm, az ablak felett 170 cm hely van). Nem jon ki a matek.

En 350-370 wattos paneleket nezek, 60 cellast, az ennel nagyobbak mar tul hosszuak. Neked milyenek vannak fent?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93489) Bujdy81 válasza Samott (#93488) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát nekem kisebb van, mert én egy nagyon elhúzódó balfaszkodás eredményeképpen telepíttettem idén a cuccot.
Még 2018-ben volt egy Black Friday akció az EU Solarnak és ott szerződtem velük, az EU támogatott ingyen hiteles konsrukcióval egy 4-5 kW közötti, 6kW-os inverterrel szerelt rendszerre.

Sokáig ment a harc, mert mindenféle papírokat kellett intézni, meg a bank nem akarta elhinni, hogy egy olyan cégnél dolgozom, ahol 50% tulaj vagyok, stb. A csúcs az volt, amikor közölte a bankos néni, hogy "ugye nem képzelem, hogy kapok hitelt ilyen jövedelemmel?" és mutatott a papírra, amin szerepelt többek között, hogy "xx ezer Ft osztalék". Hiszen az a kevéske osztalék egy évre leosztva szinte semmi. Mikor megkérdeztem, hogy "ugye a lapon szereplő számot fel tetszett szorozni ezerrel, mert oda van írva, hogy 'ezer Ft'?", akkor ment a pingvinezés. De közben nekünk is született gyerek, sokat balfaszkodtunk mi is, ezért húzódott el ennyire...

Idén végre minden révbe ért. (Az EU Solar bazi korrekt volt, sokszor hívtak, hogy mit tudnak segíteni, csesztették a bankot, stb.) Szóval tavasszal megjelentek és feltették.

Azt mondták, hogy ők átalában két féle panelt használnak, egy kisebb és egy nagyobb teljesítményűt.
Viszont az eredeti szerződést már nem tudják teljesíteni, mert nincsen olyan kicsi panel. Cserébe viszont nem tehetnek fel kevesebb darab nagyobb teljesítményű panelt, mert az EU-s pályázati ellenőrök olyan retartdáltak (nyilván olyat vesznek fel, hogy ne lásson meg minden stiklit), hogy a 22X190 wattos panel helyett nem mehet fel 14x285 wattos, mert "itten 22 db panel van a leírásban", ezért ment fel 22 db 285 wattos panel a tetőre, így a korábban gondolt "legyen szabad inverter kapacitás egy jövőbeni bővítésre" gondolat by default meg is valósult...

Growatt, két munkapontos, passzív hűtésű invertert hoztak. A telepítő csapat flottul dolgozott, mikor mondtam, hogy nem tudom vállalni a telepítésre kiválasztott napot, mert 8-12 között nem leszek itthon, akkor mondták, hogy "jó, akkor odamegyünk előbb, megbeszélünk mindent, 8-12 között szerelünk kint, 12 után bent". Itt is voltak 6:30-kor reggel! Elkezdtek reggelizni és amikor kitántorogtam, akkor beszéltük meg a dolgokat. Kábeleket sem sajnálták, 6-os, 10-es vezetékekek vannak mindenhol.

Azt mondták, hogy az invertert 30%-ban "túl lehet terhelni", amire a villanyszerelő azt mondta, hogy az nem pont ezt jelenti, hogy hanem, hogy 30%-kal több teljesítményű panelt lehet az inverterre kötni. Ennek még nem néztem utána, hogy ez mit jelent, mert jelenleg elvileg a 6 kW-os rendszernek elégnek kellene lennie.

(#93490) blueboi69 válasza Bujdy81 (#93489) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"ezért ment fel 22 db 285 wattos panel a tetőre"

Ez azért elég nagy mázli :) Legalább az eredeti árban kaptátok meg? :)

(#93491) npera válasza eattila (#93481) üzenetére


npera
újonc

Itt a közeli lakónegyedben megy az optika építése. Rajtunk keresztül kapcsolódnak a városi hálóra, ha jól értem. Látom a kis furgonjukat néha itt-ott, amikor hibaelháítanak és bütykölik a szekrényeket. Elég gyakran szakadt meg a net mostanában, de az ingerküszöböm elég magas, mivel a korábbi net állandóan megállt, szóval nem húzom fel magam.

Ha nagyon nincs net, akkor bekapcsolom a céges mobilon a hotspotot, azon asszem havi 250 giga mobilnet van alapból. A priváton 4 giga, de az el nem használt mennyiség akkumulálódik. Azon már valami 50 giga feltorlódott, néha lekapcsolom a wifit, hogy fogyjon az is.

(#93492) Samott válasza Bujdy81 (#93489) üzenetére


Samott
addikt

A tulterheles az tulpanelezest jelent, es nincs vele semmi gond, a gorbe tetejet levagja az inverter, de az egesz gorbe alatt nagyobb lesz a terulet. Growatt jo, bevalt cucc. Megkerdezhetem hogy vegul ennyibe kerult? A teljesitmenybol es az arbol szamolhato egy aranyszam, azzal lehet osszehasonlitani a kulonbozo rendszereket.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93493) npera


npera
újonc

6 kW-os inverterek? Akkor kezdem érteni, hogy nem kell folyadékhűtés. Én leragadtam a kábé 200+ kW világában egy pillanatra, ott a hűtőborda nagyobb lenne, mint a kocsi maga :B

(#93494) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93490) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Eredeti árban, de 2,6 millió a projekt vége, szóval nem járt rosszul az EU Solar sem...

(#93495) eattila válasza npera (#93491) üzenetére


eattila
csendes tag

Az ingerküszöböm nekem sem kicsi. Mert ha nincs, tv-zek. Vagy alszok, stb. De ha dolgoznék, és határidő közeleg, és nincs net, na akkor....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93496) Bujdy81 válasza Samott (#93492) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát, a végére kb. ennyibe, csak 6 KW-os:
[link]
Meg ezt tényleg meg is csinálták, nem tudom a linkelt cégnél mennyi utólagos költség derül ki a folyamat során...

(#93497) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Na ez meg csak a kozepe a tejutnak. 16milis f2es samyang lencse, kep nem lett croppolva asszem.

(#93498) npera


npera
újonc

Nova, ezt láttad már?

Se szükségem nincs rá, se pénzem. De megkapóan szép cucc, a modularitása elbűvöl.

(#93499) npera válasza BobaHWSW (#93497) üzenetére


npera
újonc

Még a motoros videót sem tudtam megnézni, de majd reflektálok. Az asztro képek IS állatok!

(#93500) Samott válasza Bujdy81 (#93496) üzenetére


Samott
addikt

430e huf/kWp, teljesen korrekt ara volt. Latom van nekik SolarEdge rendszeruk is megkerdezem oket is. Hatha. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.