Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93201) npera válasza -NoVa- (#93198) üzenetére


npera
újonc

(#93202) eattila válasza Bujdy81 (#93195) üzenetére


eattila
csendes tag

Én sosem leszek bi... :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93203) eattila válasza npera (#93201) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálam ez a trigger:

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93204) Samott válasza npera (#93196) üzenetére


Samott
addikt

Most azt hiszed viccelsz, pedig: Giant 3D printer from scratch :)

Amugy ha mar 3D nyomtatas, nekem egy ilyen van: Anet A8 Desktop FDM 3D Printer - dobozban jott egy nagy halom alkatresz, de siman osszeraktam. :)

Arra figyelj majd, hogy az a talca ki be szaladgal rajta, tehat kell hely elotte meg mogotte is. Meg mellette a nyersanyag tekercsenek. Meg ugy altalaban nem art ha hozzafersz.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93205) eattila válasza Samott (#93204) üzenetére


eattila
csendes tag

Gyereknek 3D tollat vettünk most szülinapjára. Meg rendeltem hozzá 10m tölteléket is. Kiváncsi leszek rá.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93206) Jahno válasza eattila (#93205) üzenetére


Jahno
őstag

Minden toll 3D.

(#93207) blueboi69 válasza Bujdy81 (#93193) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És a win matricán van kód is? Kétlem.

(#93208) blueboi69 válasza -NoVa- (#93198) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez honnan jött és miért épp snowflake? Ez totál kimaradt eddig nekem.

(#93209) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93207) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Van. Tudod, van, aki úgy vesz laptopot, hogy alapból van rajta Windows. ;)

(#93210) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

(#93211) Bujdy81 válasza Phülöp (#93194) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

De a forgácsot nem olvasztják újra és lesz belőle újra tömb?

Amúgy néztem a videót, az 40-50 ezerre fordulat nem is olyan sok. Fehérváron nyári munkás voltam Videoton PCB, később VT-Fuba üzemben. Ott NYÁK alaplemezek készültek. Az 1 mm alatti furatokat simán 220-240 ezres fordulaton fúrta a gép. Elég impresszív volt a tempója! :)

(#93212) -NoVa- válasza blueboi69 (#93208) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#93213) blueboi69 válasza Bujdy81 (#93209) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A céges laptopon sincs, azért kérdezem, bár ez valami volume licences izé. Utoljára még kb a winXP idejében a laptopoknál volt ilyen nagy matrica, azóta nem láttam ilyet.

(#93214) blueboi69 válasza -NoVa- (#93212) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Köszi!

(#93215) Jahno válasza blueboi69 (#93207) üzenetére


Jahno
őstag

Bammeg, ne játsszuk le azt amit 3 éve. Néhány kód kopik, át is szoktak rá, hogy jobban eldugják, mostaniaknál meg matrica van mindenféle kód nélkül, mert az nem is kell hozzá. Ne borítsatok már ki, múltkor is 3 hétig hadakoztunk ilyen egyszerű dolgon, amit mondtam, hogy ha ott a matrica, akkor... És tudtuk rágni a gittet, hogy mi van a BIOSban és mi van ha közben elrendelik a kijárási korlátozást.

(#93216) Jahno válasza blueboi69 (#93213) üzenetére


Jahno
őstag

Mennyiségihez kellene, de nem tudom megnézted-e akku alatt. Vállalati kicsit más, bár ott is előfeltétele a mennyiséginek, hogy legyen géppel vásárolt OS.

(#93217) eattila válasza Jahno (#93206) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem. A lapra rajzolt az 3D.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93218) eattila


eattila
csendes tag

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93219) Samott válasza blueboi69 (#93207) üzenetére


Samott
addikt

Ha nincs akkor be van egetve a biosba. Es siman telepul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93220) Jahno válasza Samott (#93219) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan 10 éve kezdték bevezetni, hogy nincs szám.

Így kezdtem múltkor, főleg azért, hogy bekapcsolás nélkül is meg lehessen állapítani mi járna hozzá és mennyire nem. Aztán jó autós topikos módra megfejtettük a világot csoda PS scriptekkel meg 8. szintű varázslattal, majd a végén nyugtáztuk, hogy ha van rajt matrica, akkor van rajta és olyan, amilyen van rajta de az sem biztos :U

Tán Nautilus rakta be az összefoglaló táblázatot. Most meg nem keresem.

(#93221) blueboi69 válasza Jahno (#93216) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Géppel vásárolnak os-t. Ubuntu van hozzá gyárilag :) Nem értek hozzá, évek óta nem foglalkoztam ilyennel a cégnél.

(#93222) qnadam válasza Phülöp (#93194) üzenetére


qnadam
veterán

miért jobb, ha egyben leeső darabok helyett forgács születik? értem hogy a kicsi darab se hasznos, de a forgács?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93223) Jahno válasza qnadam (#93222) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem szenzor, hogy a kicsi még jó lesz majd valami kisebb gépbe. Hulladék.

(#93224) qnadam válasza Jahno (#93223) üzenetére


qnadam
veterán

azt értem. azt nem értem, hogy a forgács formájú hulladék miért jobb a bármimás formájú hulladéknál.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93225) eattila válasza qnadam (#93224) üzenetére


eattila
csendes tag

Szimplán csak kevesebb a fölös anyag, és jobb a nyersanyag felhasználásának hatékonysága. Szerintem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93226) -NoVa- válasza qnadam (#93224) üzenetére


-NoVa-
őstag

Esett már a lábadra valamelyik? Én könnyen tudok dönteni, pakolásnál sem mindegy, hogy seprű kell, vagy targonca. Aztán úgyis olvasztják a végén, és a kiló az érdekes, nem a méret. De csak tippelek.

(#93227) npera válasza qnadam (#93222) üzenetére


npera
újonc

GDPR. Ne lehessen felismerni :K

(#93228) eattila válasza npera (#93227) üzenetére


eattila
csendes tag

:C :C :C

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93229) Jahno válasza Samott (#93050) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg erre mondtam, hogy akár jó is lehetne, csak túl sokat ugrál szerteágazóan és időnként félremennek a dolgok:

Meg ezek a számok is olyanok, hogy nem sokat mondanak, tudni kellene milyen a békeidős megfejtés és itt mennyi az el nem látott. Mert ha 1ezret, 5ezret, 8ezret láttak el, akkor ellátták. Addig csak hülye riogatás az egész, míg nincs mivel szembeállítani vagy nem ismerjük a számok hátrányát.

(#93230) zetor2000 válasza blueboi69 (#93207) üzenetére


zetor2000
senior tag

Manapság ha Windowssal lett vásárolva a laptop, akkor alul egy Windows logó jelzi, hogy van a géppel Windows. Azt nem tudom, hogy Home / Pro / akármi között a matricán mit lehet látni, de képes aktiválódni a megfelelő Windows.
Én futottam bele olyanba, hogy aktiváláskor (OEM rendszer települt) jelezte a MS, hogy ez nem az a típus, amivel lett véve, így az aktiválás nem annyira OK, adjak kódot.
AnNo gyerekek játszottak a neten, hogy melyik gyártó melyik BIOSában merre van a key, és közzétettek ilyesmit (ez még tán Win7 volt, vagy 8/8.1).

Minden másra ott az aktivátor.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93231) Phülöp válasza qnadam (#93222) üzenetére


Phülöp
addikt

Zárt a munkatér, de azért nem mindegy, mekkora darabok röpködnek odabent.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93232) Phülöp válasza Bujdy81 (#93211) üzenetére


Phülöp
addikt

De bizony. Viszont ez egy másik szakma, a cégünk eladásra tolja ki a forgácsot

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93233) Samott válasza Jahno (#93229) üzenetére


Samott
addikt

Dehogy mennek felre, ezt a szart egy odarakott fideszes jancsar bofogte fel.

Ez meg az, amirol nem beszelhetnek: Mentődolgozó: A kommunikáció a lakosság felé az, hogy minden rendben van, ezzel szemben a valóság teljesen más

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93234) blueboi69 válasza zetor2000 (#93230) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Aktivááááátooor? Nem vagyok én semmirekellő tolvaj. Megvettem az akciós licenckulcsot a webáruházból. :P

(#93235) Samott válasza blueboi69 (#93234) üzenetére


Samott
addikt

Ez is milyen mar, nem? Amig aktivatorral kellett bohockodni addig tudtad hogy rossz uton jarsz. De ha megvasarolsz valamit es a windows siman aktival vele akkor egyszeruen csak atvertek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93236) eattila válasza Samott (#93235) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezen agyaltam én is, ha feltöröd, semmi. Veszel valahonnan egy kulcsot, aztán még meg is büntetnek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93237) zetor2000 válasza blueboi69 (#93234) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt azt mondják, hogy nem kell vacakolni a matricás géppel, mert annak a BIOS-a tartalmazza a kódot, és automatikusan aktiválódik is. YT-n meg van egy csomó videó, hogy hogyan lehet lekérdezni a kulcsot a BIOSból.
Azaz, ha van Windows matrica a gépen, akkor valamit jó esélyjel tudsz aktiválni vele. Ezeket elvileg le is tudod tölteni a Microsofttól, mert ugye van a MediaCreationTool, ami megcsinálja neked ezt (meg ha kell, a telepítőt is). És elvben nem akadály a 32/64 bites váltás sem, jó lesz a "régi" kód, ami a BIOSban van.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93238) zetor2000 válasza eattila (#93236) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igazából fel sem kell törni.
Ha minden igaz, csak annyi jelenik meg jobb alul, hogy aktiválni kéne, de nagy gubancot nem okoz, csak pár dolgot nem lehet állítani, pl. "témát" (háttérkép, bejelentkezési kép, zárolt képernyő háttere, ilyesmik). A többi szolgáltatás asszem zavartalan, azaz megy a file, nyomtató etc. kiszolgálás, meg ilyesmik is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93239) eattila válasza zetor2000 (#93238) üzenetére


eattila
csendes tag

Tudom. De ha más nem is, de zavaró....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93240) blueboi69 válasza zetor2000 (#93237) üzenetére


blueboi69
csendes tag

És ha alaplapot kell cserélni gariidőben, ahhoz is adják a win licence-t ingyen? Akkor a régi kulcs az elvész? :)

(#93241) Jahno válasza zetor2000 (#93238) üzenetére


Jahno
őstag

Attól függ melyik verzió, de 30 nap után aktiválás nélkül nem tudsz belépni az OSbe, Officenál meg nincs mentés, nyomtatás, de új dokumentumot sem hozhatsz létre.

(#93242) Jahno válasza blueboi69 (#93240) üzenetére


Jahno
őstag

Ne tetézd, vagy kapsz egy táblázatot (:-

(#93243) Jahno válasza eattila (#93239) üzenetére


Jahno
őstag

És nincsenek frissítések, bár általában ez sem mindig a felhasználónak szar, hanem nekünk.

(#93244) zetor2000 válasza Jahno (#93241) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezt cáfolom...
~2 éve megy egy Windows 2012R2 (asszem ilyen) szerverünk, aktiválás nélkül, vidáman. Igazából lustaság miatt nem lett még aktiválva. A céges laptopomon meg vagy féléve jött elő, hogy neki valami miatt aktiválás kéne, de azóta is dolgozom vele mindenféle gond nélkül. Az egy Win10Pro.
Office-t nem tudom, annyit azt nem nyomkodtam.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93245) zetor2000 válasza blueboi69 (#93240) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mivel a lapon van a BIOS, amiben van a kulcs, valszeg igen, megkapod, csak lehet, hogy egy újraaktiválás kelleni fog, de lehet, észre sem veszed, mert a háttérben megy.
Ilyen esetekben elvileg a régi licensz felszabadul, és eladhatod a hardveraprón... :) és ~99%, hogy nem fog működni, mert OEM, és a HWhez kötött. Tudod, alaplap, cpu, merevlemez, meg fene tudja még mi alapján készült ujjlenyomat, és más gépen ez nem lesz jó, mert nem ugyanazt adja a képlet.
De elvben igen, felszabadult egy licensz, csak nem jó kábé semmire. Rendes Windowsokat (dobozosat) ilyenkor elvileg lehet "deaktiválni", és egy másik gépre átvinni. Ilyenkor szokott képbe jönni az olcsó Windows kód, mert ezeket (IS) árulgatják olcsón.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93246) Jahno válasza zetor2000 (#93244) üzenetére


Jahno
őstag

Jó, itt azért én házi cuccokra OEM meg egyéb gondoltam, de szervernél annó a régi szép időkre Sipinek lesz története, hogy mit kellett Oraclézni 180 naponként... Lehet ezzel szopolni rendesen, de már kíváncsiságból is beléphetnél rá.

(#93247) zetor2000 válasza Jahno (#93246) üzenetére


zetor2000
senior tag

Legközelebb jövő héten leszek ennek a gépnek a közelébe. :D Addig nem...
Majd megírom, hogy mi a tapasztalás.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93248) Samott


Samott
addikt

Minden a legnagyobb rendben van: Nem is merek leírni mindent, mennyire rossz a helyzet.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93249) -NoVa- válasza Samott (#93248) üzenetére


-NoVa-
őstag

Minden a legnagyobb rendben van. Asszony covidos kolléganőjének nehezedik a légzése, röntgenezni kell sürgősen. 1 hónapos várólista van jelenleg röntgenre.

(#93250) Grillo válasza -NoVa- (#93249) üzenetére


Grillo
senior tag

Mi tegnap voltunk leánnyal gasztroenizén a Heim Pálban. Valamikor decemberben kértük az időpontot.
Bent minden rendben volt, nem volt sor, nem volt tömeg. Vérvételre át tudtunk menni azonnal.
De a labor 2-3 hét alatt lesz kész.
És bejegyzett a dokinő egy hasi ultrahangot. Az június 8-án lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.