Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93351) zetor2000 válasza npera (#93350) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem azt mondja, hogy idehaza valami szerzői jogi cécó miatt nem lejátszható.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93352) -NoVa- válasza npera (#93350) üzenetére


-NoVa-
őstag

Megmutassam az alját? link

(#93353) npera válasza -NoVa- (#93352) üzenetére


npera
újonc

Imádom, amikor megcurukkoltatják a gépjárművet (traktor, terepjáró, junémit) és akkor ugrat. Kicsit, mint a knjájtrájder esetén, amikor ugrált az ülésben landoláskor, a szőke cuncibaba pedig duckface csücsörítve ült melette miközen a frizura tökéletes.

És akkor tánc!!!!

Ennek a koreográfiáját be fogom gyakorolni, hogy a lányomat elbűvöljem. A sima PSY move már annyira 2019...

Bár a tömeg eléggé komálja. Van hangulat...

(#93354) blueboi69 válasza npera (#93353) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Ennek a koreográfiáját be fogom gyakorolni, hogy a lányomat elbűvöljem"

Eléggé adja, akkor jó ha tényleg még egy ilyen tömeg aláddolgozik és mellé van egy ilyen szakáll-hosszúúhaj kombó is. Lássuk be, egyedül az udvaron ilyet gyakorolni bringás cuccban....hááát nem épp penge. :D

Viszont azóta is várom a videóóóót. Én ma újabb akksikat teszteltem.
És éjjel nézegettem videokat, propwash, PID és filter témában. Van még mit tanulnom.

(#93355) hobizoli válasza npera (#93353) üzenetére


hobizoli
nagyúr

"Ennek a koreográfiáját be fogom gyakorolni, hogy a lányomat elbűvöljem."


uhm, ezt majd lécci 4K-ban töltsd fel a YT-ra :DDD

több drón kell ;P

(#93356) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#93349) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Csak kíváncsiságból, mekkora rendszer lesz? Azaz mekkora villanyszámlát akarsz kiváltani?

(#93357) blueboi69 válasza NauTiLUS_HUN (#93356) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én asszem 15ezres villanyszámlára lőttem, olyan 1.2-1.5Megaforintos ajánlatot kaptam pár hónapja.

(#93358) hobizoli


hobizoli
nagyúr

na meglett a PNV-k szervizenek az ara


szerenytelen 1.217k :DDD

több drón kell ;P

(#93359) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93321) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Merre jártatok? Sárkány-domb?

(#93360) Bujdy81 válasza Grillo (#93322) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem lesz gaz. Itt a dombokon nincsen normális talaj, csak gránitmurva. Azon nem nő nagyra a gaz, szépen futható bármikor! :)

(#93361) blueboi69 válasza Bujdy81 (#93359) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Sárkánydombon már nagyon sokszor voltunk (ott is kiváló drónozni), de most legutóbb az ingókövekhez mentünk.

(#93362) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93361) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ott erdő van. (ugye nem a Kocka-kőhöz/Pandúr-kőhöz mentetek és hittétek azt, hogy az az Ingókövek? ;) )

(#93363) blueboi69 válasza Bujdy81 (#93362) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem, nem mentünk rossz helyre :)
Erdő széle inkább. A visszaúton egy fenyőerdő mellett mentünk egy darabon.

(#93364) Samott válasza NauTiLUS_HUN (#93356) üzenetére


Samott
addikt

Az ugy volt, hogy 13e huf a villanyszamla es en egy kicsit fole, 15 ezerre lottem. Erre kaptam 11-14 paneles ajanlatokat. Tetot atnezve ugy latom 16 fer fel, igy most ugy dontottem akkor legyen tele, kesobb mar nem kell vacakolni a bovitessel ha kellene. Van egy villanyvezetek arboc meg ket tetoablak illetve a nap vege fele a szomszed haz tud egy kicsit arnyekolni (meg szeretnek panelszintu monitorozast) igy most egy ilyen rendszerre kertem ajanlatot:

16 db LONGi Solar LR4-60HPH-375M panel (375W)
16 db Huawei Smart PV Optimizer SUN2000-450W-P optimalizalo
Huawei SUN2000-5KTL M1 inverter

Inverterbol lehet hogy 6-os kell majd, mert egy kicsit tulpaneleztem, de elvileg igy is jo. Persze lehetne SolarEdge vagy eppen Fronius + TiGo, de szerintem a Huawei-el se lesz gond, 10 ev garival adjak, meg Huawei azert eleg nagy ceg.

blueboi69: en is ennyire kertem ajanlatot, a nagyon alja muszaki megoldasu volt 1,6 milla de inkabb ket milla korul jottek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93365) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93366) Grillo válasza Samott (#93365) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezt most kétszer újra olvastam, mire leesett. Biztosan a szakmai behatások...

(#93367) Phülöp válasza Samott (#93365) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez jó ez.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93368) blueboi69 válasza Samott (#93364) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nekem az jött ki, hogy még mindig sokára térülne meg. 2M beruházás és havi 15k számlát számolva 11-12év. Aztán lehet addigra megdöglik benne minden vagy ha a felét rá kell költeni, akkor tolódik ki.
Meg a leírásban amit kaptam voltak konkrét panelek, inverter. Utánanéztem, hogy amúgy kisker ára ezeknek mennyi és kiderült, hogy valami 5-700ezret számoltak munkadíjnak. Azt egy picit sokkaltam azért 1-2napnyi szerelésért, pláne, hogy itt ki sem jöttek semmit felmérni, csak amit mondtam, az alapján. Meg kellett fotót küldenem a tetőről. Nemtudom.. hiába nézem a grafikonokat és látom, hogy a panelek ára tizedére csökkent és már egy ideje nincs hová zuhannia, mégis drágállom.

(#93369) Samott válasza blueboi69 (#93368) üzenetére


Samott
addikt

Igen, draga es a jelenlegi villanyar mellett egy evtized a megterules. De most belefer, kesobb meg konnyebb lesz miatta. Azert is kertem most azonos eszkozokre arajanlatot mert igy konnyebb lesz osszehasonlitani oket. Ez a vas amit irtam kb. masfel milla es meg egy fel lesz az egyeb csetreszek (tartoszerkezet, kabelezes, munka, engedelyezes). Azt mondjak a hozzaertok hogy 400-500e korul van a Ft/kWp ar. Minel nagyobb a rendszer annal kevesebb aranyaban a korites ara.

Szerk: ezekre amugy 10 ev gari van, szoval addig megdogolhet, cserelik.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93370) blueboi69 válasza Samott (#93369) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Igen, igazad van amúgy.
Jobb lenne, ha többet fizetnének az átvett áramért, akkor érezhetően motiváltabb lennék :)

(#93371) blueboi69 válasza Samott (#93369) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" ezekre amugy 10 ev gari van, szoval addig megdogolhet, cserelik."

Pont ettől tartok, hogy ki van ez találva, hogy utána makkan meg és vehetek újat, ami újabb 10év múlva térül meg.... nemtudom :) időnként van valami hír, hogy kitaláltak a kínaiak valami mégolcsóbb panel előállítást, várom, hogy beüssön :)

(#93372) Samott válasza blueboi69 (#93370) üzenetére


Samott
addikt

Abbol nem fogsz meggazdagodni, szaldoban ugye elhasznalhatod a mit megtermeltel, de a felesleget csak valami 15 forinton veszik at. Erdemesebb elhasznalni... lehet hogy beallitok valami banyaszvasat erre. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93373) blueboi69 válasza Samott (#93372) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ismerősöm Bulgáriában vesz régi, szinte romos házakat meg üres telkeket és tolja rá a napelemeket és ebből jön neki bőven lovetta. Magánszemély, nem cégként csinálja, azt mondta eléggé megéri, több ilyen placc is van már. Ehhez képest itthon... :U

(#93374) WiZARD válasza Samott (#93369) üzenetére


WiZARD
addikt

+Pár év múlva már szaldós elszámolás se lesz, szóval ennél csak rosszabb lesz a helyzet ilyen szempontból.

Fronius-ra lehet kérni 20 éves garihosszabbítást is. De azért az inverterek is bírják németeknél régóta és javítani is lehet, nem feltétlen egyből kuka. Napelemek bírják sokáig.
(De ha invertert 10-15 év múlva cserélni kell, akkor is csak a rendszer árának töredéke amit rá kell költeni.)

Én is pont most kezdek házhoz napelem ajánlatot keresni. Évi 10 000 kWh tuti elfogy, de inkább több lesz szerintem. Van ~70 m^2 tető, tele akarom nyomni azzal ami ráfér. Nem tudom hogy jön ki pontosan szerintem kb 10-15 kWp fér el.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#93375) NauTiLUS_HUN válasza Samott (#93364) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálam 21 295wattos panel van és egy Growatt 6000es inverter. Kicsit túl lett lőve a dolog, a 20 ezres villanyszámlát kevesebb mint 6 hónap alatt kinullázta. Persze sokára térül meg, de ha elkezdünk majd az ország zöldülni az energiartermelés terén, akkor biztos drágább lesz az áram hosszú távon. Lásd németeknél.

(#93376) Samott válasza WiZARD (#93374) üzenetére


Samott
addikt

En most ott tartok, ha epitkeznek eleve ehhez igazitanam a tetofeluletet, deli fekvesu, eltolva, minel nagyobb. Napelem, hoszivattyu (akkor egyszerubb geppel felasni a kertet miatta). Rezsibol ket tetel rogton kilove. Villany, plugin autoval meg egy tetel csokkentve. Lehet hogy most nem draga se a villany se a gaz, de ez nem mindig lesz igy.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93377) blueboi69 válasza WiZARD (#93374) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Miazhogy szaldós elszámolás se lesz? Ezt hogy kell érteni?

(#93378) Phülöp válasza Samott (#93376) üzenetére


Phülöp
addikt

Egyetértek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93379) NauTiLUS_HUN válasza blueboi69 (#93377) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

"Aki 2023 december 31-ig a szaldós elszámolást választja, az a későbbiekben is ebben az elszámolásban marad.Kivéve aki vissza nem térítendő támogatást kap. Ők nem választhatják a szaldós elszámolást 2024 előtt sem."

Kiegészítés: EUs rendelet miatt történik ez a változás.

[ Szerkesztve ]

(#93380) Jahno válasza WiZARD (#93374) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg azt lesem, hogy ország nagy része megint felhős, vajon mit gépészkednek a teherelosztóknál. Aztán meglátjuk.

(#93381) npera válasza blueboi69 (#93377) üzenetére


npera
újonc

Nem számolják el, hogy "visszatöltesz" a netre. Kell 2-3 Tesla PowerWall és akkor el tudod használni otthon visszatáplálás nélkül.

(#93382) npera válasza Jahno (#93380) üzenetére


npera
újonc

Az lehet vicces, amikor mondjuk fúj a szél, de túl erősen. És akkor le kell állítani a szélerőműveket. A naív kommentelők pedig csak mantrázzák, hogy de hát fúj a szél, mi a baj. Az iPadet pedig fel KELL tölteni, hogy tudjanak kommentelni :C

(#93383) Jahno válasza npera (#93382) üzenetére


Jahno
őstag

Itt tavaly pár hónapig negatív volt a termelés, az sem egyszerű képlet.

Málunk most ezerrel építik az akkus kiegyenlítős állomásokat, hogy ihajj. Oszt nesze occsó meg zöld meg energia.

[link]

(#93384) Bujdy81 válasza WiZARD (#93374) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az inverterre nekem eddig mindenki ugyanazt mondta, akivel kapcsolatba kerültem az elmúlt 2,5 évben napelem fronton: nem a márka számít, hanem a körülmény. Ha a padlástérben van (télen -10 fok, nyáron 40 fok), akkor hamar meghal, ha temperált környezetben (mi pl. a garázsba tettük, amiből idén dolgozószoba lesz), akkor viszont kb. örökélet!

(#93385) Samott válasza Jahno (#93380) üzenetére


Samott
addikt

Pont olyan Huawei invertert valasztottam, aminek van dedikalt akku kimenete. Dinamikus arazassal szepen el lehet ezt simitani. Azt meg az uj ora is tudja majd kezelni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93386) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Köszi, akkor végképp nehezebb belőni a teljesítményt. Érdemes felrakni annyit, amennyi elfér, azt kész :)

#bréking drone

Megjött a szemüveg. Istenkirály képe van, végre kurvajól látok benne. Az aomway sem volt igazán jó nekem, nade ez...
Köszi nova az ajánlást!!! Igaz hogy drága volt, de végre jól fogok látni!

Szerk: király volt, amíg fel nem raktam a szivacsokat, most nagyon hülye szögben áll... apicsába, kell ezzel még szórakozni, lehet nemjó a fejformám...Az alját nagyon el kell tolni az aromctól, mert rossz szögben áll. Na ezen még agyalok, adtak hozzá távtrtókat, meglátjuk, eddig csak úgy az arcom elé fogtam, úgy kiváló volt a kép, viszont lássuk be, úgy nehéz repülni.

[ Szerkesztve ]

(#93387) npera válasza Bujdy81 (#93384) üzenetére


npera
újonc

Ezeket hogyan hűtik? Sima bordás levegős? Aktív vagy passzív? Esetleg folyadék?
Vagy csak felk@rják a padlásra az 50-fokba és áll rajta az évtizedes por és egérsz@r?

(#93388) npera válasza blueboi69 (#93386) üzenetére


npera
újonc

Királyság!!!

(#93389) blueboi69 válasza npera (#93388) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Még kűzdök vele azért. De amúgy nagyon jó képe van! Most itt megint erős hideg szél fúj és ezt írják az elkövetkezendő napokban, pedig nagyon kipróbálnám. Azért lehet könnyebb lesz úgy repülni hogy látok is jól.

Ja és 11munkanap alatt ideért. Bár egy örökkévalóságnak tűnt... :)

[ Szerkesztve ]

(#93390) Samott válasza npera (#93387) üzenetére


Samott
addikt

Huawei ha jol tudom csak bordas:

De van olyan, amiben van venti is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93391) Bujdy81 válasza npera (#93387) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sima bordás. Ha szekrénybe raknád, akkor olyan kell, aminek az alja/teteje csirkerács, hogy a levegő mozoghasson.

Ha a padláson tárolod, akkor igen, áll rajta az évtizedes por, meg a 40 fok...

(#93392) blueboi69 válasza Bujdy81 (#93391) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nálunk a villanyóra a ház oldalában van. Bár gondoltam valami szekrényfélét csinálni neki, csak még nem találtam meg a megfelelő dizájnt.

(#93393) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#93391) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nálam az enHome nem engedte zárt térbe telepíteni tűzveszély miatt.

(#93394) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93392) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A villanyóra és az inverter nem kell, hogy egymás mellett legyen...

(#93396) blueboi69 válasza Bujdy81 (#93394) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Viszont praktikus, mert úgyis a villanyóránál van a betáp. Nem?

(#93397) Samott


Samott
addikt

#erdemes elolvasni

Engem is vert az apám, mégis diktátor lett belőlem

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93398) npera válasza blueboi69 (#93389) üzenetére


npera
újonc

Én most fiammal vagyok, mert több tanár és gyerek is kovidos már. Egész héten marad itthon.

Ebédet hamar bedobtam és kimentünk a fiammal a ház mögötti rétre repülni. Ő hozott egy játékautót, biztos ami biztos. Én megy vödröt körülrepülni.

Eszményi napsütés, 8 fok és közepesen erős szél. Talán 6-5 m/s csak.

Összedugok mindent, armolnék és meg sem moccan a cucc. Tegnap este felraktam egy új FW-t a tangóra, most nem kommunikál a kwaddal semmit. Most újrarakom a FW-t, aztán ha akkor sem, akkor downgrade a legutóbbi stabilra. Lehet hanyagolom egy ideig a beta FW-ek tesztelését, túl öreg vagyok már én ehhez.... :U :B

(#93399) npera válasza Samott (#93390) üzenetére


npera
újonc

Hát, végülis nem traction jellegű terhelésekre van ez csinálva, így érthető.
Ezt érdemes akkor a nappaliba rakni, kevesebb fűtés kell télen.

(#93400) npera válasza Bujdy81 (#93394) üzenetére


npera
újonc

És akkor hogyan kapcsolódnak? Úgy értem mi hajtja????? :Y :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.