Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93551) Jahno válasza WiZARD (#93547) üzenetére


Jahno
őstag

"Ez a tuti mert ezt "münkhenben" felügyelik panelszinten"

Jaja, és akkor ha megemlítem, hogy a legtöbb SE telepítő szarik az ügyfelekre, GDPRre, securityre, akkor pislog és nem érti. Úgy kirakják majd a telepített cuccod linkjét a referenciájuk közé, hogy csak lesel.

Többi nagy része díleri duma, tök szopó. Pár év múlva, meg "ha" "talán"-ra nem adunk, de főleg nem cserélünk addig, míg meg nem térült, vagy az új nagyon gyorsan meg sem térül és behozza a buktát. És általában az új technológia drágább is ugye, főleg ha még nincs :-)

Az, hogy a 6. évben elromlik, attól a dumától már ökölbe szorult volna a gyomrom.

Ennek ellenére a panelenkénti optimalizáció nem árt. Télen majd pont úgy havazik, úgy lesz felhős, akármi. Kell az.

(#93552) npera


npera
újonc

Első próbarender teljesen rendben van. Ez piszokmód tetszik. Még csak kapirgálom a felszínt, de nagyon ígéretes szoftvernek tűnik.

(#93553) qnadam válasza npera (#93549) üzenetére


qnadam
veterán

tekerő helyett megy az billentyűzettel is, a dologban a varázslat inkább az, hogy egér viszont nem kell hozzá :)
viszont ha most megveszem a resolve-ot, ajándékba adnak hozzá egy ilyet, és ha megszokja az ember, a videó alapján elég hatékony. szóval erőst gondolkozom rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93554) Samott válasza WiZARD (#93547) üzenetére


Samott
addikt

Nekem viszont jo hireim vannak, kaptam pont olyan ajanlatot amit kerestem, olyan cegtol akik mar korabban is teszettek. Es arban is korrekt. Azert megvarom a tobbit is, de megnyugtato hogy van ilyen is.

Amugy ez ilyen, az uzletkotok nem feltetlenul szakemberek es biza szarozzak egymas termekeit. Amugy 19 db 330-as panel az kb 6,3kW arra a hatos is eleg, vagy ha nagyobb kell akkor 7-es. 17-es teljesen nonszensz hozza.

Solaredge jo dolog de nem biztos hogy megeri a felarat. A monitorozas se feltetlenul hulyeseg hamarabb latod ha gond van valamelyik panellel. Es nem feltetlenul kell SE hozza, tud ilyet a Fronius is TiGo-val. Vagy a Huawei a sajat cuccaval.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93555) Samott válasza Jahno (#93551) üzenetére


Samott
addikt

Mondok jobbat, a sajat rendszeredben jo esetben kapsz hozzaferest hogy megnezd az aktualis termelest. Ha regebbi adatokra vagy reszletesre vagy kivancsi akkor elofizetes kell a szolgaltatasra (ha jol emlekszem Froniusnal kerult szoba). Es a sajat tetodon levo rendszer adminja a telepito ceg. Ok latnak mindent. Erre koss GDPR-t. Szet kene csapni koztuk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93556) npera válasza qnadam (#93553) üzenetére


npera
újonc

Ja, neked szerintem ez no-brainer. Én akkora amatőr vagyok, hogy még számomra is elképesztő rongyrázás lenne egy ilyet ruházni befelé.

A vicc az, hogy a Ducky billentyűzet mellett még el is férne. Hmmmm....

(#93557) WiZARD válasza Samott (#93554) üzenetére


WiZARD
addikt

ő fél éve még MKB-nál dolgozott, azóta lett napelem szakértő, azért is volt vele kolléga, mert ő még betanul éppen :DDD

Az eddigi ajánlatok bruttó 270k-560k / kWp közt szórnak.
Hogy kell-e panelonkénti optimalizálás arról még naponta változik a véleményem.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#93558) Jahno válasza Samott (#93555) üzenetére


Jahno
őstag

"Es a sajat tetodon levo rendszer adminja a telepito ceg."

És ha valaki ért hozzá, szóvá teszi, akkor nem értik, hogy ez így miért szar nem illdomos.

Eddig a kamerás/riasztósokkal volt tele a tököm, mert akadt ahol szó nélkül resetelték a júzer routerét, kiforwardolták a portot, alap jelszó, heló. Azzal már nem mindig szórakoztak, hogy majd az IP változik. Oszt utána júzer talál meg, hogy "hát eddig tök jól működött". Persze, meg átjáróházat csináltunk a világból, hógyne. Ehhez képest ezek a napelemes/felhős dolgok másképp veszélyesek. Volt ilyen cégem is, nyilván hülyék sok mindenhez, betanult villanyászok és örülhetünk ha a saját dolgát jól végzi. Valami trójai elviszi a jelszót, aztán leshetünk...

(#93559) Samott válasza WiZARD (#93557) üzenetére


Samott
addikt

Nekem van arnyek egy reszen, szoval a panelek felere kene. Akkor meg mar legyen minden. +140e huf.

Amugy erdekes ez a temakor, siman beletanulnek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93560) Samott válasza Jahno (#93558) üzenetére


Samott
addikt

Raadasul addig vagytok uzleti viszonyban amig felrakja. Kifizeted, tied. Utana mire fel nezelodik?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93561) Jahno válasza Samott (#93560) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem én többet nézelődöm, mert így tök jó termelési adatokat lehet lőni az ország minden részéről, de még néha vidékről is (:-

(#93562) zetor2000 válasza qnadam (#93538) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha rezet cserélnél odahaza optikára:
1. kihúzod a réz vezetéket, és megnézed marker alapján, milyen hosszú. kihúzáskor rá kell kötni valami jó hosszú (biztosan hosszabbat, mint ami benn van) spárgát.
2. Bemész boltba, és a markernek megfelelően kérsz optikai kábelt, amit otthon a spárgával behúzol.
3. amikor jön a digisember, megkérdezed, milyen csati kell a végére, és rendelsz Aliexpressről "quick connectort", a megfelelő csatlakozó formájában. Meg 1-2 kuplungot.
4. megérkezik a csati, youtubén ott a szerellési útmutató, megcsinálod, kész. Kuplunggal (nem a Mucsival a Papírkutyákból :) ) tudod toldani.

Nem ördöngősség, csak némi szagértelem kell. Ha nincs szerszámod hozzá, akkor egy random 5000 Ft körüli fiber tool set-et rendelsz, abban lesz minden, ami kell, meg még több is.
Én a Telekom FTTH vezetékét húztam vissza, mert az aljzatból (dupla réz keystone jack-ből az egyiken) lógatták ki.Erre tettem Keystone adaptert, ami optikai kuplingot fogad, SC-t, de ez tulképp mindegy. Aztán rendeltem egy SC/APC kuplungot, meg egy 1méteres SC/APC - SC/APC csatis kábelt. Ez az SC/APC egy optikai csatlakozó, zöld. Kiderült az ONT leírásából, hogy ilyennel van szerelve. Szóval a kuplung ment a dupla keystone jack egyikébe. A külső részen meg az 1 méteres patch kábelt le tudom csatlakoztatni, és így oldható, fali dobozos megoldásom lett.

A QuickConnector lényege, hogy a blankolt optikai kábelt egy zselés anyagba dugod bele. Ez a csatlakozón belül van, és "többször" is használható. Szereléséhez 2 kézen kívül némi általános iskolai szagtudás kell, de nem sok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93563) Jahno válasza zetor2000 (#93562) üzenetére


Jahno
őstag

Másrészt szerintem ahol az UTP kábel elfér, ott lehet a dugó is. Én neki nem állnék szerelni az biztos. Anyázás lenne a vége, pedig tanultam is. Vagy csak tanították. Passz, 2 cégtől is van róla papírom :-D

(#93564) BobaHWSW válasza npera (#93545) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Egy ideje mar en is davincizek bar nagyon lowlevel dolgokra. Szerintem igen remek. Premier utan is tetszik. Az meg, hogy ingyenes eleg kiraly.

(#93565) zetor2000 válasza Jahno (#93563) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha az UTP-t dugóval együtt vagy aljzattal együtt át lehet húzni, akkor a csati is, ja. :)
A QuickConnectorban az a jó, hogy halál egyszerű szerelni. Nem olcsó, de 1x kell csak megvenni, és nem kell mindennap újra kötni. De egy 3-4 szerelést kibír, azt mondják.
Magamnak simán bevállalnám, más meg csinálja meg magának :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93566) qnadam válasza zetor2000 (#93562) üzenetére


qnadam
veterán

elvben én is tudom, hogy megy ez, de valahogy nem érzem, hogy használható eredmény fog a végén születni. ettől a kanyartól félek elsősorban.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93567) npera válasza BobaHWSW (#93564) üzenetére


npera
újonc

Én definiálom a low-level kifejezést, ha a videós pályafutásomat nézem. Eddig imádom. Most nézem, hogy van royalty-free music library is. Óóóóóó....

(#93568) Jahno válasza qnadam (#93566) üzenetére


Jahno
őstag

Ezért kell a patch toldó és nem a digis merev :-)

(#93569) zetor2000 válasza qnadam (#93566) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van egy "minimális hajlítási sugár", ami alá nem illik hajtani a szálat. Ezt még szerintem kibírná... Ha a falban van cső, akkor szeirntem nem lehet gond, bár az ilyen nagyon szögben hajtást én inkább kerülném.
De egy hajlékony 1 szálas patch kábel tuti elmegy. De te tudod.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93570) qnadam válasza zetor2000 (#93569) üzenetére


qnadam
veterán

de nem tudom, ezért kell a szakember. a falban nincs cső (vagyis csak függőlegesen van, vízszintesen csatorna van fent mint a képen)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93571) JonesC válasza Jahno (#93540) üzenetére


JonesC
csendes tag

Openshottal én is makettkodok most. Egész jónak tűnik az árában :D

(#93572) zetor2000 válasza qnadam (#93570) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az ott csatorna? :) Azt hittem, valami szegély / stukkó, nem nagyítottam bele.
Szerintem abba elmegy egy véknya.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93573) qnadam válasza zetor2000 (#93572) üzenetére


qnadam
veterán

az csatorna, ezek a lakások gyárilag ilyenek. az egyik felében megy a villany, a másik felében az utp. szegély meg ilyesmi nincs, felújítószakember nagyon ajánlgatta, hogy elrejti a görbe falat, de inkább kicsit görbe legyen a fal, mint valami randa szegély... szépet/ideillőt még nem láttam :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93574) zetor2000 válasza qnadam (#93573) üzenetére


zetor2000
senior tag

Csatornából valóban vadászni kell a "szépet".
Legrand DLP / OBO akármi... ezekből van fém, csak azt nem akarod megfizetni. De az legalább örök élet, meg egy nap, és néz is ki valahogy.
Esetleg Iboco, ha valami olcsóbb kéne, ezekből a négyzet keresztmetszet általában jó is.

Én "megvertem" volna a kivitelezőt, ha nekem kábelcsatornáz a lakásomban... Azért legyen már annyi, hogy tesz be csövet...
Én anno - még építés alatt - beszéltem a kivitelezést végző villanyszerelővel, és rámutogatott a lakásban, hogy hol, mennyi konnektor, kapcsolót terveztek. Ha kell, mondjam meg, hova kell extra, és megoldják. Na, így lett nekem a padlóban 2 extra cső, meg 2-2 extra szerelvénydoboz a falban. Lett is kultúrált 5.1 csatlakozási lehetőség

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93575) qnadam válasza zetor2000 (#93574) üzenetére


qnadam
veterán

oké, de ez egy 30+ éves panel, örülök hogy nincsenek vezetékek beleöntve a betonba :) ez a körbe csatorna egyébként tök civilizáltan néz ki, mint egy minimalista szegélyizé.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93576) Jahno válasza zetor2000 (#93574) üzenetére


Jahno
őstag

Iboco, jajjanyám, végre egy rendes ember :R Senki nem ismeri, vagy nem akarja. Amúgy én még a listádra felírnám a Kopost. Ott is akad egy színvonal. Lassan szerencsére alakul a világ, mert ez az MCSE az világfájdalom. Én már nem akartam belenőni.

(#93577) zetor2000 válasza Jahno (#93576) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, a Kopós :) is jó / használható / "szép".

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93578) zetor2000 válasza qnadam (#93575) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt hittem, ez valami új építés, mert hogy azt írtad, hogy "gyárilag ilyenek". :)
Panel az más, ja, ott nehéz becsövezni a zingatlant.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#93579) npera


npera
újonc

Blueboi, Nova, good news. Tegnap este volt pici idő nyugodtan videót szerkeszteni, pár megszakítással össze tudtam legózni egy kis anyagot Davinci alatt. Nagyon tetszik a szoftver, nagyon könnyű használni Vegashoz képest. Legalábbis amit én művelek vele.

Ez egy kis kumulatív téli-tavaszi repülés, aztán majd megpróbálok a maradék anyagból csinálni még egyet.

(#93580) npera válasza Amea (#93526) üzenetére


npera
újonc

Ez ténylegesen goblein vagy mi a neve? Tetszik a középkorias jellege. A nagy máglyán egy Csicsó switch van? Olyat falaztak be a Nováéknál az aranykezű mesterek?

(#93581) blueboi69


blueboi69
csendes tag

#paranormal activity

Asszony küldte, nincs benne semmi GDPR tagadás, így vágatlanul kirakom ide.

Sziasztok! Kislányom hetek óta rosszat álmodik.4es fél hónapja költöztünk ebbe a lakásba.soha nem mondja el mit álmodik
Este: Átjött hozzánk olyan fel 3 körül(mindig éjfél és 3 között jön kb,hogy rosszat álmodik,de van éjszaka néha mikor nem álmodik)bebujt mellém Pár perc múlva mikor még ébren volt
-anya menyjunk át az én szobámba én itt rosszat álmodtam
Átmegyünk,eltelik pár perc
-anya,ide jött a rossz álom
-Hová?
-oda(mutat a csillárra)ott repul.
Megolelem megjobban,látom,hogy fel,fél szemmel mindig pislant a csillár felé. Egy kis idő múlva mondtam neki,menyjunk ki a nappaliba pihenjunk le ott,bekapcsoltam a tv valami szóljon.
-anya,csukd be a szobám ajtaját(a nappaliból nyílik)
2 óra múlva eladósodott(gondolom megnyugodott)kérte menyjunk be a szobájába aludni, belép
-anya,már nincs itt a rossz álom,aludhatunk
Ma próbáltam faggatni. A" rossz álom" egy kislány,aki mérges és repül. Nem mond semmit,nem csinál semmit,vagyis
-es ez a kislány csinál valamit?
-semmit
-akkor mert ijedtek meg tőle?
-csinal,de nem tudom (szerintem nem tudja elmondani meg)
Eddig mikor rosszat álmodott és nem mondott semmit is ugyanezt "álmodta"(de ébren volt végig!) Nagyon féltem őt és mi tagadás én is osszeszartam magam. Mit tudok neki mondani,hogy ne féljen? Hogy tudom esetleg távol tartani ezt a kislányt?(nappal nem látja,de mindig sír,hogy O nem akar aludni és már meg is értem,konkrétan féltem a szobájában hagyni,de ugye nálunk is látja,ha itt alszik) Elvesztem és félek. Mi lehet a kislány szándéka? Ti ezt akiknek a gyereke látott szellemet hogy beszéltetek /veszeltetek át?

(#93582) blueboi69 válasza npera (#93579) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na végre! :)
Az ágy feletti lebegés riszpekt. Egyébként nagyon érdekes a vödör körüli keringés, mert a TH-val szinte végig középen marad a vödör, de bedől a gép. A TP-vel nem dőlsz be, de nehéz "középen tartani" a vödröt.
Amúgy király, ilyesmiket szoktam én is, mármint jobbra-balra repkedek és próbálok jó íveken menni. Én sokszor érzem azt, hogy oldalazva megy a kvad. Még az elején feltűnt, hogy a kamera nem áll egyenesen előre, azt javítottam, aztán nemtudom, legutóbb is ez volt az érzésem. Lehet az oldalszél miatt, nemtudom...

(#93583) Samott


Samott
addikt

Megint egy idiota aki nem kepes ertelmesen hasznalni a rabizott technikat.

"Ha az autóhoz kell keresni egy életritmust, akkor a BMW 330e xDrive Touringnak egy olyan gazdára volna szüksége, aki nem autózna többet füstmentesen 35-40 kilométernél és azzal is meg tud barátkozni, hogy utána legalább 4 órán át kell etetni a 3,7 kW-os töltőről. Simán a telefonod töltője mellől pedig legalább 6 óráig. Mivel az elektromos hatótáv hamar elpárolog, a tankja pedig aggasztóan apró, ezért összesen 450, takarékosabban vezetve 500 kilométeres a hatótávja." ( innet )

Vett volna elektromost, az viszonylag hamar feltolt. Az kulon vicces amikor a 40 literes tank miatt sir, soha nem volt olyan autom amiben nagyobb lett volna.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93584) qnadam válasza zetor2000 (#93578) üzenetére


qnadam
veterán

nincs ellentmondás. nem új, de tudom, hogy eredetileg is így épült meg :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93585) Grillo válasza qnadam (#93541) üzenetére


Grillo
senior tag

Megkérdtem, és Szt. Patrik. Mondjuk hogy minek, azt nem tudom, de biztosan ír ősmagyarok, vagy valami.

(#93586) WiZARD válasza Samott (#93583) üzenetére


WiZARD
addikt

Kíváncsi lennék, hogy az ilyen az naponta jellemzően hány km-t autózik pl a munkahelyére és nincs-e 6+ órát a munkahelyén, vagy otthon éjjel, amikor nyugodtan lehet tölteni, lesz*rva hogy 1 vagy 6 óra alatt tölt fel ;)

(mondjuk a beépítet 3.7 kW töltő is szánalmas)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#93587) -NoVa- válasza npera (#93579) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért a youtube érti a színvonalat, rögtön Mr. Steele videót tolt be a végén relatednek.

Jó ez a Resolve, csak amíg az iMovie kéznél van, nem fektettem energiát más begyakorlásába.

A TinyHawknál a lendület hiányzott meg a lelkesedés, és a szélcsend. Azért láttam már szebben mozogni, de az új miatti lelkesedés növeli a kontrasztot. A toothpick jó, a hangja is bejön. Kedvet is kaptam kreatívkodni a meglévő, de illegálba kitolódott dolgokból.

(#93588) Samott válasza WiZARD (#93586) üzenetére


Samott
addikt

Eleteben eloszor ul ilyenben es okos akar lenni. De nem az lett. Aki ilyet vesz az ejjel feltolti, munkahelyen toltore teszi. Es nem kap sirogorcsot ha lemerul az akku, mert azert vett plugin hibridet, hogy menjen akkor is a kocsi. Abba se hal bele senki ha 500 kilometerenkent meg kell tankolnia. Ha nem tavolra megy, akkor ez amugy is sokkal tobb lehet a napi toltogetesek miatt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93589) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93513) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Azt Te csak hiszed, hogy látszanak a csillagok! :(
Látsz párat, de ha felmész éjjel a nadapi úton a tetőig és ott vársz kicsit, máris sokkal több lesz a csillag. Ha pedig a sötétben nekimész egy fának, akkor mégtöbb! :D

(#93590) -NoVa- válasza Bujdy81 (#93589) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egen. Az El Teide tetejéről látszanak a csillagok. A Hortobágyon már-már majdnem, de nem ugyanaz. Fény és légszennyezettségben elég szarul állunk.

(#93591) npera válasza -NoVa- (#93587) üzenetére


npera
újonc

A TinyHawk ugye "keretes", ezért kanyarban nem siklik tovább mint egy légpárnás, hanem már-már sínautóként befordul. A vicc az, hogy whoopon az ACRO-mód nagyon fura, mert be tudod dönteni ugyan akármennyire, de az aero miatt rettentő furcsán fordul.

Ha fúj a szél, akkor persze kap még egy pofont az egész, mert belekap a szél és döntve még jobban bele tud kapni. Amikor az FPV industry standard vödrös fordulást végeztem, akkor a bébifog álomszépen siklott körbe, míg a whoopot "erőből" be kellett döntsem eléggé oldalra, aztán utána tudtam körberepülni. Ha "csúsztatni" akartam oldalra, mint a bébifogot, akkor úgy betapadt, mint Démon Hill. Az elején a meglehetősen szögletes körözés (paradoxxonnnnn!!!!) ennek volt betudható, meg mert ennyire béna vagyok.

A bébifog valami elképesztően potens cucc ilyen kisebb mezőkre és legelőkre. Alighanem egy játszótéren is lehet vele alkotni, de ahhoz még fejlődnöm kell rendesen.

Jelenleg az akár csak 2-cellás TP3 erős túlzás lenne számomra. Persze egy-egy rövidebb teligáz borzongatóan izgalmasnak tűnik, de előbb valamennyire ki szeretném repülni az 1S bébifogat. Egyszerűen meg akarok tanulni jobban repülni elsőre, aztán lehet gondolkodni erősebb gépen.

(#93592) npera válasza Samott (#93588) üzenetére


npera
újonc

De hát ha neki naponta 1500 km a normális egy seggel. Egy malacos Passat 1.9 PD TDi. Ahhoz képest minden más csak visszafejlődés. Az ta-pos-va is megáll 5 literből a legendák szerint.... :C

(#93593) Bujdy81 válasza WiZARD (#93547) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát, ha úgy nézzük, hogy 3 éve még a 265 wattos panel menő volt, most meg már 350-es megy fel sok helyen, akkor tényleg nagy a fejlődés.

Ellenben nincsen valami adótétel ezekre, ami most nulla forint, de bármikor emelhető?
Ha jól rémlik, az az inverter kW teljesítményére van számolva, ergo a 17 kW-os inverter (amire 20 év gari van és 837635847654 év múlva is menni fog!) még akár rossz választás is lehet...

(#93594) Phülöp válasza blueboi69 (#93581) üzenetére


Phülöp
addikt

Erősen szkeptikus vagyok a témával kapcsolatban, de itt ezért összefosnám magam szülőként.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93595) Bujdy81 válasza WiZARD (#93557) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ha nincsen kémény, torony a környéken, és sík felületre kerül egy kupacba a cucc (tehát nem két, egymással szöget bezáró tetőrészre, mint nálunk), akkor nem értem, hogy miért kell a panelenkénti optimalizáció...

(#93596) Bujdy81 válasza zetor2000 (#93562) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem értem a levezetést.

Nálunk az volt, hogy behúztam a kábelcsatornát, benne egy madzaggal és jött a T-s emberke.
Behúztuk az optikai kábelt, elővette a szerkezetet, feltette a csatit, elbaszta, levágta, csinálta a következőt. Minek szenvedjek vele én, bármit?

Ha eljön a routerig az optika, az már szüret, onnan a többi elmegy UTP-n. Vagy csak én vagyok igénytelen és elég a gigabites belső hálózat... ;)

(#93597) -NoVa- válasza Phülöp (#93594) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hozzá kell tenni, hogy akkora gyereknél a képzelet és a valóság között nincs eltérés, az álom és az ábrándozás is ugyanolyan erős mint a fizikai világ. Szóval simán elfér a gyerek világában az ilyen, a szülők meg kontextusba erőltetik.

(#93598) Bujdy81 válasza blueboi69 (#93581) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nálunk a legkisebb csajnak volt még 5 évesen is olyan fixációja, hogy fél az ágyában. Szerintem csak velünk akart aludni, nem pedig egyedül, de ez volt a duma.
Kérdeztük, mitől fél. Nem tudta megmondani.

Ekkor elkezdtem kihasználni, hogy ennyi pénzt/paripát/fegyvert öntöttem a triatlonba, így pár perc beszélgetés alatt eljutottunk oda, hogy zárva van minden, nem tud bejönni senki, de ha mégis, akkor én lecsapom. De hogyan tudom lecsapni? Hiszen ő fél tőle. Ekkor jött a jolly joker. Apa - ugyebár - vasember. Márpedig a vas mindent visz (szerencsére ötvözeteket még nem tanultak az oviban), ergo apa le tudja csapni a bármit. Na jó, akkor maradjak ott! Nem lehet, mert nekem anya mellett van a helyem. De adtam neki egy IGAZI vasember pólót, azóta az az alvós rongyija. Nekem meg eggyel kevesebb finisher póló van a fiókban...

(#93599) Jahno válasza Bujdy81 (#93596) üzenetére


Jahno
őstag

Qnadamhoz nem megy bele mazzaggal, ott azért gépészkedni kell rendesen.

(#93600) Jahno válasza Phülöp (#93594) üzenetére


Jahno
őstag

Deminek? Szerintem ebben még semmi extra nincs. Valamit behaluzott, előfordul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.