Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93501) NauTiLUS_HUN válasza Bujdy81 (#93489) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Nekem tavaly került fel hasonló mennyiségben napelem, csak már 295Wos. enHome csinálta, faszán időben itt voltak, egy cserepet törtek csak el, 4-5 óra alatt felhordták a 21 panel, bekötötték a 3 fázisra az invertert.
10 havi kamatmentes részletre ment.

(#93502) BobaHWSW válasza npera (#93499) üzenetére


BobaHWSW
újonc

:wub:

(#93503) qnadam


qnadam
veterán

kedves akusztikusgitározós dal

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93504) JonesC válasza qnadam (#93503) üzenetére


JonesC
csendes tag

ehogy beteg

(#93505) Phülöp válasza BobaHWSW (#93497) üzenetére


Phülöp
addikt

Kijelentem, hogy pasztmek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93506) blueboi69 válasza Phülöp (#93505) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Egyetértek. :)

(#93507) -NoVa- válasza npera (#93498) üzenetére


-NoVa-
őstag

Áh, nem sok bizalmam lenne az efféle modulárisban, ahol nincs mögötte szabvány. Ott a XDuoo XD05+, socketes panellel, amin egy mozdulattal cserélsz erősítőt, az már modding alap. A hátuljára dugott BT modullal együtt az már egy jó Lego, tizedannyiból.
link

A jóféle nano diversity vevőm meg már Hollandiából jön, lassan melegíthetem az USB pákát. Könnyű lesz, tágas, méretes szellős build... Egy Kinder tojásba még pont nem fér be :).

(#93508) -NoVa-


-NoVa-
őstag

#érdekesség

Elektronikus zenetörténet: link

(#93509) eattila válasza BobaHWSW (#93497) üzenetére


eattila
csendes tag

Frankó!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93510) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Koszi mindenkinek:) eleg erdekes elmeny. Szabad szemmel is remekul kivehetoek a dolgok egy 5-10perc hozzaszokas utan.

(#93511) Phülöp válasza BobaHWSW (#93510) üzenetére


Phülöp
addikt

Jó persze, akinek van szabad szeme...

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93512) -NoVa- válasza BobaHWSW (#93510) üzenetére


-NoVa-
őstag

Irigy. Gyerekkoromban falun még megvolt ez itt is, aztán televilágították az egész országot.

(#93513) blueboi69 válasza -NoVa- (#93512) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hehe, itt nálunk a világ peremén, pont a mi házunk előtti részen nincs közvilágítás, csak kb 30-30méterre mindkét irányba. Esténként szépen látni a csillagokat, minimális a fényszennyezés.
Gondoltam is rá, hogy kéne vmi teleszkóp, de aztán megláttam mennyibe kerül egy normális és inkább skippeltem a témát.
Nyáron volt 1-2alkalom amikor már késő este bringáztam haza, M7 felüljárón nincs közvilágítás, kellemes és egyben veszélyes a csillagokat bámulva bringázni.

#drone
Készülök a mai repülésre, 5db akkut szándékozok kint tesztelni. :C

(#93514) Jahno válasza -NoVa- (#93512) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul felfelé... Valami barom kitalálta utcára is a szórt fényt, ami legalább kevésbé hatékony. Lágymányosiról legalább már lebontották, de hát nem fotózunk hanem gyaloglunk baze, nem kellene ezt túlbonyolítani. Másik halálom a járdába süllyesztett szar, ami pont kiveri a szemed és csak azt nem látod merre lépsz.

(#93515) npera válasza -NoVa- (#93507) üzenetére


npera
újonc

Ja, én is csak néztem, hogy kis színes.

Óh, akkor lassan lehet reptetni. Király!

Tegnap a vödrös mókát annyira élveztem a bébifoggal, hogy most még betervezek pár ilyet a közeli jövőben, mielőtt elkezd vízszintesen esni.

Az a jó, hogy annyira csendes a gép, hogy senki nem mozgatja a füle botját sem rá. Ingerküszöb alatt van, nem vonyít, nem visít, csak mély hangon zümmög halkan. Sokkal inkább ilyen:

mint ilyen:

(#93516) blueboi69 válasza npera (#93515) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én is kiváncsi leszek majd ha egyszer elkészül az LR, akkor milyen hangja lesz :)
Itt megint feltámadt a szél, pedig 5akku van csurig töltve. :U kb 30-40km/h-s szél van, remélem csillapodik. Utálom a szelet.

(#93517) npera válasza blueboi69 (#93516) üzenetére


npera
újonc

Csak bele kell fordítani a kwadot, aztán kis gázt adni. A vicc az, hogy repülőnél eléggé korlátozott mértékben tudod belépni az oldalkormányt ha oldalszél van, egy idő után bele kell fordulj orral is. Egy multikopteren tökmindegy, bedöntöd amennyire kell és kiegyenlíted a vektorral a szelet.

Ha nagyon turbulens, akkor már van kihívás, de stabil lamináris áramlás gyerekjáték. Persze olyan csak a mesében van :C

(#93518) Sipi-


Sipi-
tag

Vettem egy Raspberry 3A+ -t, vicces, hogy milyen apró, 2 centivel rövidebb, mint a 3 vagy 3B :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#93519) blueboi69 válasza Sipi- (#93518) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mire fogod használni?

(#93520) Samott


Samott
addikt

Na akkor egy kis szem/monitor teszt:

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#93521) Jahno válasza BobaHWSW (#93510) üzenetére


Jahno
őstag

Többieknek meg ott a Photopills :-D Keskenyebb felével lassan mi is megpróbálkozunk, de egyelőre a felhők jobban hátráltatnak, mint a városi fények. Ha jól sejtem, akkor ez Nikon volt?

(#93522) Phülöp válasza Samott (#93520) üzenetére


Phülöp
addikt

elbuktam

viszont ha már, akkor legyen valami különleges

Plaadimeri

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#93523) BobaHWSW válasza Jahno (#93521) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jajah, d7200.

(#93524) eattila válasza Phülöp (#93511) üzenetére


eattila
csendes tag

Az enyém pl általában foglalt :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93525) eattila válasza Phülöp (#93522) üzenetére


eattila
csendes tag

Patent az üveg, cimke!
Nekem este szerintem szentandrási lesz. Vagy a borsodi meggy lesz teszt alatt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93526) Amea


Amea
újonc

dehogy van rendbe'

(#93527) -NoVa- válasza Amea (#93526) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na tessék, túl sokat emlegettük, aztán megidéztük.

A nappali réme üdvözöl. Valami olyasmiről volt szó, hogy öregkorára az agámák inkább zöldségcentrikusan étkeznek, úgyhogy a vénasszony mostanában korához illőn hanyagolja az uborkát. Az nem fut, meg zöld is.

(#93528) eattila válasza Amea (#93526) üzenetére


eattila
csendes tag

:C :C :C :C

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#93529) blueboi69 válasza -NoVa- (#93527) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Cukker. Én meg bénázok. Nem bírtam megülni, gondoltam majd beltérben repülök. De a sárga csak túlmelegedett vagy nemtudom, mert egyszercsak parkolás közben elment a kép. Na mondom fasza, mi lehet vele, aztán gyanús lett, hogy egyik akkuval sem indul. Megint kicsi 3s akku volt benne és szerintem ez hozta elő a nyavaját korábban is. Pihent egy kicsit, aztán megint bekapcsolt és képet is adott, de félretettem.
Megőrülök, hogy nem tudok szépen lassan menni. A 3S az túl sok kakaó neki, a nagy 2S-el meg túlságosan nehéz. Nemértem. Néha kell neki sok gázt adni, néha kevesebbet. Pár másodpercig tudok lebegni, tartani a magasságot, aztán elkezd esni lefelé. Van, hogy folyamatosan lassan kell adni neki a gázt, akkor tartja a magaságot, aztán egyszercsak végetér a kar mozgási lehetősége. Szóval nemtudom.
Próbáltam a kéket is beltérben, de mégrosszabb. Eleve már a földön mindkettő elkezd csúszni előre és kap egy kezdősebességet, mielőtt felemelkedne. Mondjuk járólapon driftelni már nagyon jól tudok vele, de ehhez overkill a kvad.
Ehhez képest npera féle házban lebegés az valami atomstabil.

(#93530) blueboi69 válasza Amea (#93526) üzenetére


blueboi69
csendes tag

:DDD

(#93531) Amea válasza -NoVa- (#93527) üzenetére


Amea
újonc

Pocoook <3 A legjobb gyík. Tényleg öreglány már. 2010? 2011?
Hát hogy nem adtad még fel ezt a zöldség-fixációdat? Ennyi idő alatt beláthattad volna már, hogy a zölség a tücsökbe való, a vizestálba meg langyos vizet engedjél, hogy kényelmes legyen beleküldeni a csomagot.

dehogy van rendbe'

(#93532) -NoVa- válasza Amea (#93531) üzenetére


-NoVa-
őstag

2007 lesz az, 2008-ban még nem rombolta le Tokyo-t a tengerből kimászva, de már nem ujjnyi gyösz volt.

(#93533) -NoVa- válasza blueboi69 (#93529) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó, járólapon drifteléshez az asztali Bugatti lesz a jó, vékony gumik, középmotor, ha sikerül beletákolnom egy hátsó tengelyes kardános valamit majd egyszer :)

(#93534) Jahno válasza Amea (#93526) üzenetére


Jahno
őstag

Háteszkéssz.... Amúgy mambójambót szoktam mondani. De jó is volt, Digi jött kötni, behúzta a mazzagot, éppen tenne rá egy dugót, mondom ne izélkedjünk, itt van egy marok Nexans/Panduit jóféle betét, tegyünk rá olyat. Elhajtott, hogy az mind szar és Ő majd tudöja...

Felőlem. Szóval megdugózta, tett rá egy filléres toldót, amit jobb esetben ISDNhez azért már mernék használni, majd csinált egy kábelt szintén fali kábelből feldugózva. Nem is működött, de laptoppal feljelentkezve az utolsó fél méteren elindult, mondom akkor jóvanja, mehetsz, működik, többit majd megfejtem. Még kicsit magyarázta, hogy szar a router, de mondom nem baj, azt megoldom, laptopon működik innentől szolgáltatást átadta. Még búcsúzóul közölte, hogy azért azt a vacak TPLinket dobjam ki, és jó lenne valami "rendesebb", de szerencsére elég volt felszívnom magam és a kábelt kicserélni.

(#93535) npera


npera
újonc

Nova, volt már?

Advent of Code

(#93536) npera válasza blueboi69 (#93529) üzenetére


npera
újonc

Szerintem fokozatosan csináld. Mezőre vigyél valami referenciát (vödör teljesen jó), aztán próbálj ahhoz képest egyenletesen mozogni. Először csak előre. Aztán kanyarban. Esetleg 2 vödör között nyolcas.

Ha tudsz például egyenletesen körbe-körbe pörögni valami körül (vödör ismét), úgy hogy folyamatosan arra nézel, akkor az már jó móka.

Teljesen megállni állati nehéz ezekkel, mert pont arra a leginkább alkalmatlanok. Ha repültél még nem stabilizált helikopterrel, akkor vélhetően sejted, hogy miről beszélek. Áll egy komprimált levegőoszlopon, amiről minden irányban le akar és tud esni. A propellerek körül lesz egy tóruszalakú örvény, ami néha le-leszakad és turbulens lesz. Aztán akkor meg is érkeztél, akar ez mindent csinálni, csak lebegni nem. Ha finoman akarsz lebegni, akkor rettentő finom korrekciók kellenek állandóan és nagyon gyorsan, mielőtt még elindulna láthatóan valamerre.

Most átgondoltam és elkezdem tanulmányozni a Davinci Resolvot, mert a Sony Vegas néha elképesztően idegesítően rángat vagy fagy. Eltűnnek sávok, vagy csak simán összedől az egész. Ki kell fürkésszem miként működik a PiP a Davinci alatt. Meg a feliratozás.

(#93537) Sipi- válasza blueboi69 (#93519) üzenetére


Sipi-
tag

Csak játékra, python ismerkedésre. Van hozzá régóta egy relé lapom, meg rendeltem talajnedvesség érzékelőt is. A virágokat vagy valami gazt locsolok majd vele. De inkább csak szórakozás :) Ha megtalálom a kamerát, akkor fel is veszem hogyan növekednek a növények :D
Korábbról már van két málnapc itthon, de azok munkára vannak fogva (egyik a tv-hez médialejátszó kodi-val a másik meg a router mellett torrent és fileshare funkciókat tölt be).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#93538) qnadam válasza Jahno (#93534) üzenetére


qnadam
veterán

majd ha eljut ide is a digi üveg, akkor majd kelleni fog egy szakember, aki behúz a mostani utp helyére egy üvegmazzagot, és csatlakozót tesz a két végére, hogy a digisembernek csak bele kelljen dugnia a saját mazzagját.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93539) Jahno válasza qnadam (#93538) üzenetére


Jahno
őstag

Azt digisember megoldja. Vagy kiderítjük mikor éppen mivel melóznak, patch toldó már baromi olcsó, elmakettkedhetsz vele magadnak. Digi az nagyon merev cuccost húz, néha nem is értem, hogy egyszerűbb helyeken miért nem járnak 5 naponta hibát javítani. Vagy lehet járnak, csak én nem tudok róla, meg júzer a 2. számla után már ésszel rugdalja?

(#93540) Jahno válasza npera (#93536) üzenetére


Jahno
őstag

Én kipróbáltam az OpenShotot, mert oktatótermes szabvány, de nagyon összevissza működik és néha el is dől :-/ Év végéig előírom magamnak a Pinnaclét és a PS/LR csomagot.

(#93541) qnadam válasza Grillo (#93485) üzenetére


qnadam
veterán

közben rájöttem, hogy hülyeséget mondtam, mert a sándor-palota alatti falra gondoltam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93542) qnadam válasza Jahno (#93539) üzenetére


qnadam
veterán

a digisember ne akarjon megoldani semmit rohanva, egyébként is van benne két kanyar, ami necces lehet. a peccs toldóval nem megyek sokra, a csatlakozó szinte biztos nem fér át.
vagy ha nagyon nem lehet áttolni, akkor az ont kiköltözik a lépcsőházba, poe-n megetetem.

közben megtettem az első lépést a sonyssá válás felé, mc11-em már van :D

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93543) Jahno válasza qnadam (#93542) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam már előre örült, mert ahol bejön a mazzag ott van konnektor is és kitalálta, hogy oda pont elfér az ajtó fölé. Én meg lehet ezt nem szeretném :-) Még hümmögök egy kört, ráérek.

Lehet ELMŰvel is beszélek, lassan ki kellene cserélni az alukábelem rézre és akkor fél napot kötözgetek, lenne mindennek helye. És elhozom asszonynak a villanyos sütőt.... Meg ilyenek. Cserébe ma sem sok mindent csináltam, de XIV kerben találtam egy jóféle salgós céget :-P

(#93544) qnadam válasza Jahno (#93543) üzenetére


qnadam
veterán

na ezért kell nekem amit leírtam, mert ott már konnektor is van, de főleg nem látom. viszont odáig el kell jutni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93545) npera


npera
újonc

Egyre jobban tetszik a Davinci. Most már kezdem pedzegetni a logikáját, bár messze nem megy folyékonyan.

A PiP része pofonegyszerű, a Vegas mehet a 3,14-csába a komplikáltságával. Oda rakom a kis képet, ahova akarom.

A transition könnyen használható, bár még azt is szoknom kell. A vágás tök jó, hogy a kivágott részek helyét egyből eltünteti.

A feliratozást nem tudom, még nem tartok ott. Aztán még rendert sem csináltam, azt is ki kell próbálni.

(#93546) qnadam válasza npera (#93545) üzenetére


qnadam
veterán

pár napja jött ez szembe, szerintem tetszeni fog neked.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#93547) WiZARD


WiZARD
addikt

Napelemre jött rakás ajánlat, 1-2 volt aki mindenképp ki akart jönni megnézni.
Nekem időben belefért, kiváncsi voltam mit akar nézni egy épülő házon, amihez a terv nem elég...

Odaérek, kiszállok az autóból, erre a szomszédom van ott. Vicces hogy itthonról elmentünk 15 km-t hogy ott megbeszéljük és utána haza.

Aztán jött 20 perc sales-es szöveg. Lehet van akinek ezzel lehetne eladni, de nálam nem volt nyerő.
Solaredge-et forgalmaznak/szerelnek, elmondta hogy minden más szar. Erre 20 év gari van, de a szar Froniusra csak 5 év és az a 6. évben el is romlik, így azt 3x kell cserélni amikor még mindig jó a SE. (nem volt kedvem belemenni, hogy Froniusra is lehet 20 évet venni)
Elmondta milyen q jó, hogy panelenként van optimalizáló. Kérdem de nekem az minek, tuti árnyékmentes a háztetőm. Innen jött megint hosszú mese, hogy mi van ha madár elrepül, vagy felhő és nagyon fontos a panelenkénti optimalizáló.
Ez a tuti mert ezt "münkhenben" felügyelik panelszinten és ha bármi nem stimmel akkor megoldják. Bezzeg bármi más rendszer esetén csak az éves elszámolásnál derül ki, ha gáz van.

A mese után jött a lényeg, hogy ők 17 kW-s SE invertert tesznek mindenhova, mert így később bármikor lehet bővíteni, árban meg nem drágább.
Alapból 19 db 330w panellel szerelik, plusz panelnek adott a felára.
Mondom de nálam el se fog férni több mint amit most felrakatok, mert ekkora a tető. Ekkor mondta, hogy óriási fejlődés van és 5 (de max 10) év múlva már simán 1000w panelek lesznek a mostani 330as helyett és akkor majd meglátom milyen jó a nagy inverter.

Inkább nem kérdeztem semmit, csak legyen vége :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#93548) npera


npera
újonc

Jött szembe egy tréler, ez egész jónak tűnik. Ismeritek?

(#93549) npera válasza qnadam (#93546) üzenetére


npera
újonc

Ez valami kegyetlen jó! A fiam nem tudom mennyi időt adna a tekerőnek, de tekerné nagyon durván vélhetően....

Az a baj, hogy a videóim ugyanolyan sz@rok lennének, mert nem a felszerelés a szűk keresztmetszet, ha érted, hogy mire célzok :B

De végignézem, mert minden ilyen csecse-becse nagyon izgat. Köszi a tippet!

(#93550) Phülöp válasza npera (#93548) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem ez nem tetszik.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.