Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87501) eattila válasza Sipi- (#87481) üzenetére


eattila
csendes tag

De, csak több perc alatt :D :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87502) Jahno válasza -NoVa- (#87417) üzenetére


Jahno
őstag

Fotós csoport, oktatás, hasonlók ugyanez. Aki csinálja vagy tanítja az sem teljesen van tisztában dolgokkal, most majd lesz meglepetés mert NAV mozgolódni kezdett és biztos elhullik pár vállalkozás. Egyik legnagyobb magyar cég tulaja is fasságot magyarázott a jogi oldaláról, majd kitalálta, hogy ha ennyire nem hisszük akkor 1-2 napos oktatást tart majd róla occóért. Persze ki vagyok én, hogy a sérthetetlen tulajdonosnak magyarázzam a jogi és adózási oldalát, mert hát 20 éve üzlete van ahol mindenfélét árul és tudja. Hát éppen ez a baj, hogy a szerzői jog meg egyéb az általában nem állványokkal seftelő zugárusok olvasnivalója szokott lenni... Aztán hamar vége lett, páran vállalták névvel, srác odaírta, hogy Jancsika teljesen jól mondja ebben a bekezdésben, ez betű pontosan így van, aláírás G Jakab, MTI sajtó nemtommilyen igazgatóság és még sokan mások. Csávó erre gyorsan letiltott mindenkit és letörölte, így is lehet. Másik új haver arc meg gazdasági jogász, ügyvéd, tele van mindenféle phd meg jó ég tudja milyen papírokkal és gyakorlatban is nemzetközi szinten nyom mindenfélét. Szóval nem csak formanyomtatvény alapján ügyvédkedik és alapít céget, Ő is szokta csóválni a fejét mikor fotós suliban vállalkozástant próbálnak előadni, több-kevesebb sikerrel. Ez ilyen.

(#87503) Jahno válasza FőDudu (#87498) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy nem kifogás, de nyilván felét nem értetted, hogy nem mindig én szabom a szabályokat és az is bonyolult volt az elmédnek, hogy ennek tizedét sem tudod előre. Magának eldöntheti, aztán ott van még a piaci kínálat ugye :-)

(#87504) Jahno válasza zetor2000 (#87500) üzenetére


Jahno
őstag

1 év lesz, csak kérdés milyen valós alternatíva juthat az ember eszébe. Persze okosat én is tudok mondani, azt tök könnyű :-D

(#87505) zetor2000 válasza Jahno (#87504) üzenetére


zetor2000
senior tag

telexes cikk szerint augusztusra kész, de persze ez itt Magyarország... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87506) Grillo válasza -NoVa- (#87312) üzenetére


Grillo
senior tag

Gratula, idén ősszel nekem is ennyit mutat majd a számláló. Elvileg :D

(#87507) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Zágráb alatt mozog ami nem szokott, 5.6-os jutott mára.

(#87508) Jahno válasza zetor2000 (#87505) üzenetére


Jahno
őstag

HÉV mondjuk elkészült. Sokra nem megyünk vele, de legalább az (:-

(#87509) Grillo válasza zetor2000 (#87336) üzenetére


Grillo
senior tag

Jó, de mondjuk én láttam új-zélandi őslakost Hitlert alakítani, és jó volt. :D

(#87510) FőDudu válasza zetor2000 (#87505) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem gond, augusztusig ugysem kell sehova menni.

Tomeges oltas nem lesz (addig), ha lenne sem oltatna a barmok nagy resze (mert jajj megcsippelik a zurgyikok a gitar pedallal), szoval felelsleges a tomegkozlekedes is ;)
Lehet otthon maradni. Aki nem oltat az ne menjen sehova - es a legujabb felvetest is jogosnak tatom: fizesse ki a korhazi ellatasat, mert a sajat akaratabol kerult oda.
(es vegul Guganak lesz igaza - az lesz beteg aki beteg akar lenni...)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#87511) FőDudu válasza -NoVa- (#87507) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap reggel beszeltem egy ott lako ismerossel - azt mondta ejjel kb orankent volt 2-3 erossegu foldmozgas. Szoval valoban mozog ott valami.

Nem tudom mi lesz...

A helyi civil szervezetek mar csak celzott segitseget fogadnak. Megmondjak mit kuldjenek, nem kell tobb ruha/pokroc/stb. Inkabb kaja/tisztalkodo szer, kutyakaja, radiator - penzt nem kernek.

Lattam itteni civileket szervezkedni - levittek vagy 100 hoszigetelt lakokocsit oda, legyen miben aludni a fedel nelkul maradtaknak. Nehanyat treleren, a tobbit vonohorogra akasztva.
Szoval jo nagy konvoj volt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#87512) Grillo válasza Sipi- (#87412) üzenetére


Grillo
senior tag

Pedig szigorúan egyszerre kell mindent felvinni. This is the way.

(#87513) eattila válasza FőDudu (#87510) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha fizetem a tb-t, akkor nem belevau, hogy mit fizessek magamnak. Szerintem. Plane, hogy nem kotelezo. Oltassal kapcsolatban en is ketsegekkel kuzdok. Eleg uj. Ki tudja mit okoz hosszabb tavon. Plane, hogy csak 3 honap kb a vedettseg. Esetleg tobb.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87514) FőDudu válasza eattila (#87513) üzenetére


FőDudu
addikt

Tevedesben vagy. A TB mar reg nem jarulek, hanem ado.
Azert pedig nem 'jar' ellatas - hanem adhato.

Az ado befizeteseeert nem jar semmi. Kotelezo.

Az oltas pedig nem tartalmaz semmi virusos dolgot - nem veszelyesebb akarmelyik gyogyszernel. Az Mrns technologia masrol szol.
Nem tartalmaz legyengitett vagy elolt virusokat - szimplan a virus tuskefeherjejet tartalmazza es azokat felismeri az immun rendszer, felkeszul a valodi virusok ellen.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#87515) Grillo válasza -NoVa- (#87417) üzenetére


Grillo
senior tag

Az a baj, hogy ennél több dolog homályos, és hogy a szakértő lehet érdeklődő, de a jogszabályalkotó meg nem az. :D

Itt a PHs DJI csoportban most elkezdték tömegesen az osztrák, online elérhető, ingyenes vizsgát letenni, van akinek simán ment google fordítóval is. Mondjuk ettől még nem lett elérhető sem a regisztráció, sem más a KTI honlapján, meg a végrehajtási rendelet sem jelent meg, de majd oda is eljutunk.
Legalább az app működik, csak jelenleg legálisan nem használható. :DDD

(#87516) Grillo válasza blueboi69 (#87428) üzenetére


Grillo
senior tag

Arra figyelj, hogy a fagyónak van egy minimális üzemelési hőmérséklete. Februárban sógor is vett egy ládát, mentem segíteni neki bevinni a garázsba. Aztán ott be akarta dugni, de mondtam, neki, hogy a fűtetlen akolban ez nem jó ötlet, meg a nyári 40 fokot sem szeretné annyira biztosan.
Aztán akkor bevittük a házba, azóta is ott lakik.

(#87517) BobaHWSW válasza Sipi- (#87413) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igen

(#87518) BobaHWSW válasza Phülöp (#87424) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igen szep!

(#87519) Jahno válasza eattila (#87513) üzenetére


Jahno
őstag

Ez nem túl új és nem olyan fajta, aminek hosszabb távú következményei lehetnek. Inkább az, amit folyton magyarázok, csak most megnéztem az EU-s engedélyen is:

"A védettség ideje: A vakcina által biztosított védelem ideje nem ismert, mert meghatározása folyamatban van a jelenleg zajló klinikai vizsgálatok során"

Ez lesz még a nem mókás.

(#87520) FőDudu válasza Jahno (#87519) üzenetére


FőDudu
addikt

Jah. Ez csak egy hirvivo az immun rendszer szamara (Messenger RNS).

Aztan az immun valaszt general es antitestet termel.
Igy a valodi virusokra mar felkeszulten var.
Az valoban nem derult meg ki, hogy meddig tart a vedettseg. Azaz valoszinuleg ismetelni kell majd a kezelest, de lehet ugyanugy sokaig tart ahogy nemely korabbi vedooltas.

A bevitt dozis kontrolalt szamu tuske feherjet tartalmaz, nincs benne mas szirszar.

Igaz az utobbitol rettegnek az oltas ellenesek, kozben meg marek szam nyelik a szarokat migrenre meg hasonlo dolgokra.

FőDudu

(#87521) Jahno válasza FőDudu (#87520) üzenetére


Jahno
őstag

" Azaz valoszinuleg ismetelni kell"

Az biztos, hogy gyorsan ismételni kell, igazolólapon amit kapsz ott 3 hét múlvára már meg is adják az időpontot. Sok számmágus ezt sem értette a rendeléseknél, hogy 10ezer adaggal kb. nem egész 5 ezer emberre lehet számolni.

Csak aztán utána kell-e még és meddig műxik, hát ja.

(#87522) FőDudu


FőDudu
addikt

Blubi: szembejott egy C-Max 2005 eleg fullos benzines.
1.6 GHIA. 2022. November vegeig muszaki.

Ha erdekel osszehozlak a tulajjal.
1050000 Ft, szoval nem tunik draganak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#87523) Vodike


Vodike
tag

Na ma megkaptuk Anyummal az első oltást. Várom, hogy gyíkemberré váljak. Szóval az első chip már bennünk van :-)

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#87524) FőDudu válasza Vodike (#87523) üzenetére


FőDudu
addikt

Anyosomnak meg nem sikerult elernie az oltopontokat. 70 folotti egeszsegugyi dolgozo. Szoval elvileg azonnal kaphatna, ha jol tudom.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#87525) Samott válasza FőDudu (#87522) üzenetére


Samott
addikt

15 eves, more ennek nem lesz jo vege...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87526) Vodike válasza FőDudu (#87524) üzenetére


Vodike
tag

Simán, csak jelentkezni kell. Semmelweis oltóközpontban kaptuk meg.

Anyum orvos, viszont olyan betegsége van (amit örököltem tőle), hogy jelentkezés után pár nappal kaptuk is az időpontot. Némi protekció volt miattam, de az övé simán ment.

exTiga

(#87527) eattila válasza FőDudu (#87514) üzenetére


eattila
csendes tag

Te vagy tévedésben. TB járulék. Nem adó, járulék. Így hívják.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87528) FőDudu válasza Samott (#87525) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom milyet keres....

FőDudu

(#87529) eattila válasza Jahno (#87519) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem a virnyák résznek/RNS-nek benne, hanem a vivőanyagnak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87530) eattila válasza Vodike (#87523) üzenetére


eattila
csendes tag

Amíg az agyvérgátad megvan, no para :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87531) hobizoli válasza Sipi- (#87436) üzenetére


hobizoli
nagyúr

es ennyihez milyen villanyszamla tartozik sacc/kb havonta?
3 neha 4 hutogep es gondolom nagyon nem A+++ energiaosztalyuak

több drón kell ;P

(#87532) FőDudu válasza eattila (#87527) üzenetére


FőDudu
addikt

Adova nyilvanitottak, ugy nem jar erte semmi.
Es persze ugy ado modjara behajthato.
Nagy perpatvar volt belole par eve.

Ezert is kuldtek nekem is adohatosagtol fizetesi felszolitast.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#87533) npera válasza FőDudu (#87522) üzenetére


npera
újonc

A C az nem S. Egy másik autó.

(#87534) FőDudu válasza npera (#87533) üzenetére


FőDudu
addikt

Na ezt mar nem vagom. C-max, S-max, mindketto nagy batar... ;)

FőDudu

(#87535) zetor2000 válasza Vodike (#87523) üzenetére


zetor2000
senior tag

És azóta van ilyen hangod? [link] :)
Ha nincs, akkor nincs, vagy másik, esetleg rossz csippet kaptál. Esetleg a második körben kapod... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87536) hobizoli válasza eattila (#87527) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem-nem, mar evek ota ado lett
max a koznyelvben maradt meg a jarulek neve, de valojaban mar csak siman ado

több drón kell ;P

(#87537) eattila válasza FőDudu (#87532) üzenetére


eattila
csendes tag

A velemenyem nem valtozik meg tole. Ha fizetek, akkor lassanak el. Plane, hogy iden meg nem realis a nagy tomegek oltasa. Mert nem lesz mivel.

Meg igazabol az bosszant a velemenyedben, hogy mas f-szaval vered a csalant. Mert nem itt elsz, nem itt adozol. Nincs harag, csak nem tartom jogosnak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87538) FőDudu válasza eattila (#87537) üzenetére


FőDudu
addikt

Aki nem oltatja be magat az rohadjon meg otthon!

Ne legyen joga sehova menni, ne legyen joga masokat veszelyeztetni. Ne legyen joga mas faszaval verni a csalant.

Nincs harag ;)

FőDudu

(#87539) zetor2000 válasza FőDudu (#87538) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez nem biztos, hogy ilyen egyszerű.
Mivel tesztek sora nem bizonyítja az ellenkezőjét, lehet, hogy valakinél érdekes mellékhatások lesznek, ami addig nem volt. És ez lehet, rendesen ki fog hatni a mindennapjaira.
Ahogy az sem biztos, hogy elkapta volna a vírust, úgy, hogy az tényleg betegséget okozna nála. Sokan úgy voltak/vannak, hogy hordozók, nem betegedtek le egyáltalán. Ezek gondolom nem annyira szeretnének egy "random" oltást.

A kínai oltás mellesleg tartalmaz vírust, és asszem valahol az arabok már oltanak vele, a kínaiakon kívül.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87540) FőDudu válasza zetor2000 (#87539) üzenetére


FőDudu
addikt

Angolok mar million tul vannak, kb 10 esetben volt reakcio.

Az eleg keves. Tehat ettol panikolni felesleges. Szerintem.

FőDudu

(#87541) Sipi- válasza FőDudu (#87534) üzenetére


Sipi-
tag

A C-Max kissebb, kb. Focus, csak egyterűben. Az S-Max nagyobb, de a Galaxy még nagyobb. Viszont az ultimate megoldás a Transit, alatta minden csak ámítás :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87542) Sipi- válasza FőDudu (#87540) üzenetére


Sipi-
tag

Azért én még várok vele (néhány hónapot vagy inkább évet), nem akarok beta teszter lenni...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87543) Jahno válasza Sipi- (#87542) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis várnod kell, szóval az idő nekünk dolgozik.

(#87544) Sipi- válasza hobizoli (#87531) üzenetére


Sipi-
tag

Összeben kb. annyit fizetnek havonta, mint mi (11-13e/hó). Pedig nálunk minden led (igaz nálunk a főzés is árammal megy és sokat mosunk, szárítógépezünk) náluk pedig asztali PC, tv is megy sokat.
A fagyasztóláda régebbi csak, talán 10+ év körüli, a többi 2-7 éves kb.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87545) -NoVa- válasza FőDudu (#87540) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért egyfelől én nem kaphatok oltást, mert egészséges vagyok és fiatal. Egyelőre nincs annyi oltás, hogy efféle luxusigényekkel kiszolgáljon a rendszer, de nem ez a legrosszabb. A 18 alattiak még a prioritási listán sem szerepelnek, úgyhogy az egyetlen, aki eljár, és találkozik más oltatlanokkal, az nem kaphat. Na innentől utazni sem tudunk velük addig, natúr szívás.

(#87546) FőDudu válasza Jahno (#87543) üzenetére


FőDudu
addikt

Egeszseges ember valoszinuleg ev vege elott nem kerul majd sorra. Ahogy angoloknal es nemeteknel sem.

FőDudu

(#87547) FőDudu válasza Sipi- (#87542) üzenetére


FőDudu
addikt

Mire egeszsegesen sorra kerulsz, addigra mar majdnem milliardos meretben beoltottak a Fold lakossagat. Abbol meg lesz eleg info a lehetseges kimenetelekrol ;)

Masreszt a hasznalt technologia miatt ennel kevesbe merulhetnek fel kesobbi mellekhatasok, hiszen celzott informacio bevitelrol van szo.

Regebben voltak olyan vakcinak amit pl. tojasban tenyesztettek es a tojasra erzekenyeknel gondot okozhatott. Ez mas, itt nincs a gyartasban allergen - bar ugye biztos lesz akinek a szervezete erre is maskeppen reagal mint az atlag.

FőDudu

(#87548) Vodike válasza zetor2000 (#87539) üzenetére


Vodike
tag

Csaladi baratainkat Abu-Dhabiban es Dubaiban is a kinai vakcinaval oltottak be. Mi Pfizert kaptunk.

[ Szerkesztve ]

exTiga

(#87549) qnadam válasza Sipi- (#87542) üzenetére


qnadam
veterán

úgy tippelem, hogy más választásod egyébként sincs.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87550) FőDudu válasza -NoVa- (#87545) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig valamilyen oltasi konyv vagy digitalis bizonylat kell majd az utazasokhoz. Kizartnak tartom, hogy ne legyen szukseg a vedelem bizonyitasara peldaul hataratlepesnel vagy repteren.

Gyerekeknel azert is veszelyesebb a dolog, mert a hirek szerint az ujabb varians a gyerekeket is jobban erinti.
Es ugye gyerekeknel eleve ott az a fura Kawasaki jellegu betegseg ami a virus fertozes utan par hettel lep fel novekvo szamban. Szoval ok is veszrlyeztetettek. Sajnos!

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.