Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88051) zetor2000 válasza qnadam (#88049) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt mondtad, a qp-dat úgyis fel kéne gyújtani... akkor most kéne egy másik, jobb adottságokkal rendelkező verda. :)

Tényleg, elektromos autókkal ez a vizes dolog nem biztos, hogy vicces lesz. npera biztos többet tud, meg gondolom, a Tesla is megoldja, hogy ne érje víz az elemi cellákat, de 1-2 felakadás, meg akármi, mondjuk más márka más megoldása, lehet, hogy nem annyira biztos.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88052) npera


npera
újonc

-8 fok volt reggel, a bringán a huzat segített elkerülni az ízzadást :C

Szerintem ma sem olvad fel a lefagyott jég a járdákról, a kiscsaj már rutinosan kerülgeti a fagyfoltokat bringával. Nagyon kis ügyes, apa büszke.... :B

Most hozták a karácsonyi konténert, hétvégén lehet pakolni. Megy ki a karácsonyfa, meg a maradék deszkák a sufnis-kerítéses projektből. Meg az összeszedett petárda- és tüzijáték maradványokat is iktatom majd. A szomszédok már szorgosan hordják a szajrét kifelé.

Most vámolják a kis kefés motoros whoophoz rendelt akksikat, 1S 240 mAh "pakkok". Rendeltem 3-at, aztán a meglévő működő 1 db mellé akkor lesz. Az IKEA ételhordóból alakított párhuzamos töltőaggregát majd tud egyszerre 4-et kezelni, there shall be much rejoicing. Ideális home-office cucc. Fel kellene állni óránként 10 percre pihenni és valami másra gondolni. A realitás ehhez képest az, hogy egyik meetingből a másikba hív be az ember és rágyógyul a fejére a headset. Most akkor majd lesz okom néha mást csinálni, hogy ne golyózzak be.

(#88053) npera válasza zetor2000 (#88051) üzenetére


npera
újonc

A víz vezeti az áramot, semmi gond. A jármű működik tovább, mert a víz odavezeti a kulombot, ahova kell.... :C

(#88054) npera válasza Phülöp (#88045) üzenetére


npera
újonc

Ebből lehetne peltier-elemmel áramot csinálni, nem? Perpetuum mobile. Csak rá kell kötni egy fűrészgépet (CNC-vel beprogramozva), aztán örökélet és egy nap. Hmmmm? Hmmmm?

(#88055) Jahno válasza npera (#88052) üzenetére


Jahno
őstag

Ebből az akkuból én okosan nagyobbat vettem, meg az volt akciósabb. Így legalább nem fér be a drón akkutartójába :DD

Terepet én is kitaláltam, hogy 12 voltos nagy akku, azon USBről egyszerre sokat lehet tölteni és kész. Azóta sem drónoztunk, szerintem akkuk állásukban mentek tönkre a szomszédnál. De legalább olcsó volt az is :C

(#88056) -NoVa- válasza npera (#88043) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért maradtam én is a lesajnált, belső antennás FlySky távomnál, ami biztos gagyi, mert olcsó, habár pont a FlySky protokolljában van lényegesen több hibatűrés, zéróközeli lag, meg minden, amire a szakértők irigykednek, cserébe én meg az XM+ vevőre tudok irigykedni, amivel némi méretet meg vagy 3-4 grammot le tudnék spórolni.
A belső antennával EU jelerősséggel 800 méteren túl lehetnek nyűgök, de azt úgysem látom, mert a VTX 500-on túl biztos nem lő, szóval felőlem akárhogy lehetne optimalizálni, amire nekem kell, pont jó. Vitrinben nézegetés, meg néha akkukondícionálás :)

(#88057) WiZARD válasza zetor2000 (#88051) üzenetére


WiZARD
addikt

A Leaf 70 centiig bírja ;)
[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#88058) npera


npera
újonc

Nyugdíjas infós kérdés következik.

TP-Link Archer C6 jó router?

Erre a sorra koncentrálok kifejezetten:

WAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T - RJ-45

Most levettem a régi kábel-TV-s hálózatra csatlakozó cuccot, ami egy modem és egy router volt egyben. Azon nincs is WAN-port, mert egy talán koax megy bele, aztán azon csorog a net bele.

Volt a "padláson" (Dudu elvei szerint levákuumozva és bérelve) egy ősrégi TP-Link WR1043ND, most az van felrakva, de minden egység tiltakozik, hogy a WLAN nem biztonságos.

Nem kell semmi extra, csak legyen gigabit lokális háló, gigabites WAN és lehetőleg jó WLAN penetráció. Ha nem elég a penetráció, akkor van egy AP, amivel lehet erősíteni a felső szinten a vételt.

(#88059) Samott válasza npera (#88058) üzenetére


Samott
addikt

Uj routerbol en ma mar csak ax-est vennek (amit irtal az csak ac-t tud). Archer AX10 / AX20 es igy tovabb...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88060) qnadam válasza Samott (#88059) üzenetére


qnadam
veterán

ax-ből a xiaomit szokták mondogatni mostanában, de dolgom nem volt vele.
az ont amit adtak, az nem tud wifit? telekomnál pl már ax-es eszközt adnak.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88061) qnadam válasza zetor2000 (#88051) üzenetére


qnadam
veterán

azt mondtam, de inkább meggyógyíttattam.
ápgrédnek el tudnék képzelni egy genesis coupét, csak nem tudnám eldönteni, hogy 2.0 turbót akarnék-e, vagy 3.8 v6 szívót. de egyelőre marad :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88062) -NoVa- válasza npera (#88058) üzenetére


-NoVa-
őstag

C7-em van évek óta, a MacBook lazán tol 3-40₩Mbitet wifin, de egyetértek az AX-el. Újan már inkább újabbat.

(#88063) hobizoli válasza Phülöp (#88022) üzenetére


hobizoli
nagyúr

hugieknel egy-masfel nap alatt 51cm hav esett

több drón kell ;P

(#88064) npera válasza Samott (#88059) üzenetére


npera
újonc

Köszi!

Pattintottam AX10-est, akkor modern wifi lesz.

(#88065) Jahno válasza npera (#88058) üzenetére


Jahno
őstag

TPlink is lehet biztonságos, csak WPA2 kell bele, szerintem azért rinyál. Amúgy engem ne kérdezz, én nem szoktam gyúrni sem gigabitekre, sem extra új sok antennás cuccokra. Idehaza kis TPLink is bőven elég, csak a VodaUPC ne dugulna be.

(#88066) eattila válasza Jahno (#88065) üzenetére


eattila
csendes tag

Invitel/digi se sokkal jobb. Újabban rendszeresen csuklik az anyukája.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88067) zetor2000 válasza npera (#88058) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mint router, szerintem teljesen jó cucc.

Azonban ha saját célra, az újonnan jövő gigabites netre tervezve vennél ilyet, akkor én is inkább az újabb cuccok felé terelnélek, bár nem olcsóak. Cserébe talán a Wifi kapcsolat tud stabilabb lenni, és ez az AX (wifi 6, ha az van ráírva) dolog gyorsabb is lesz majd a következő generációs eszközeiteken is (előbb-utóbb a családtagok is rákapnak, ha most még nem is neteznek annyit). Illetve egyes termékek nem csak pár termék erejéig jók, hanem többre is.
1-2 otthoni router kábé megfekszik, ha van neki 4 porton vezetékes kapcsolat (játékkonzol, PC, TV...) és mondjuk ad-hoc jelleggel átjönnek ifjoncok mindenféle mobilokkal, akkor szokik gond lenni. Ezekben talán már orvosolódtak ezek a nyavaják is. Nem mondom, hogy vedd a legdrágábbat, mert abban már 2.5-5Gbites a WAN port, mert az teljesen felesleges. Gyanítom, nem vérpistike vagy, aki mindennap az utolsó fragig játszik, és nem annyira izgat, ha a ping 1nél magasabb... Azt se mondom, hogy olyat keress, amin a LAN port esetleg tud 2.5...5Gbitet, mert azt a készülékeid se kezelik, ráadásul egyelőre szerintem felesleges.
Azonban ha rettenetes akcióban szembejön veled egy ilyen, ne ugorj el előle. (Szerintem nem fog, de sosem lehet tudni)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88068) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Na, voltam C4-gyel szerelőnél. Ismét kiderült, hogy időnként illene ránézni, mert csak pár apróság gyűlt össze:
- két izzó nem világít
- EGR szelepet cserélni kell
- kettős tömegűt cserélni kell, kuplunggal, minden szarral
- vezérlést csak azért kell cserélni, mert megvan a periódusa
- szelepfedelet is cserélni kell
- első féktárcsa+betétek.

Ártipp munkadíjjal, anyaggal? ;)

(#88069) zetor2000 válasza WiZARD (#88057) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hmmm... nem rossz! :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88070) Grillo válasza Bujdy81 (#88068) üzenetére


Grillo
senior tag

Nekem is el kell vinnem, hasonlóan széles körű listát várok.

(#88071) zetor2000 válasza qnadam (#88060) üzenetére


zetor2000
senior tag

Xiaomi AX1800 nem rossz, olvastam róla hazai értékelést, ami szintén jóra értékeli. Azonban csak 3 drótos port van rajta, ami néha lehet, hogy kevés.

Nekem pl. kevés, mert én Drótos Jackson vagyok, és a NAS is, meg a gépem is dróttal csatlakozik a routerre. Van még egy kamerám, ami nem wifis, az is drótos, meg van egy félszoba, ahol szintén volt/van gép, oda is megy drót. És van TV Doboz, meg néha van egy androidos akármi tv doboz mondjuk, meg ismerősök laptopja, amihez kezdetben nincs wifi driver a windowsban... meg még akármi is lehet. Szóval jó-jó, csak nem biztos, hogy elég a port... Persze ezen lehet segíteni egy 4...48 portos akármivel.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88072) zetor2000 válasza Bujdy81 (#88068) üzenetére


zetor2000
senior tag

Laza félmiller, de szerintem inkább 600E.
Két izzó nem tétel, szerintem, EGR nem tudom mennyi, de biztos nem olcsó, mert 3 betűs :D, kettős tömegű általában 200-250E, vezérlés szerintem 100, szelepfedél meg a maradék és a munkadíj összegével rúg annyira, amennyit tippeltem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88073) Sipi- válasza Bujdy81 (#88068) üzenetére


Sipi-
tag

Jobban megéri bontani :D
Olyan 600-650k körül tippelek rá. Plusz még úgyis talál valamit (Yarisnál is kiderült kuplung és fékcserekor, hogy majdnem lyukas a hűtője alul).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88074) zetor2000 válasza zetor2000 (#88071) üzenetére


zetor2000
senior tag

AX3600-ról is olvastam, hogy jó, de ezen is csak 3 port van gépeknek...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88075) -NoVa- válasza Bujdy81 (#88068) üzenetére


-NoVa-
őstag

700 fölé is fog ez még lógni, ha jól körülnéz a szerelő :) .

(#88076) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Anyámnál bazi lassú a hálózat.

Van egy Telekomos/UPC-s doboz, abba jön a kábel. Onnan megy egy switch-be, amiből egy másikba, harmadikba, stb. Minden switchből leágazik 3-4-5 UTP, hol egy gép, hol pár IP kamera, stb.

Az a kérdésem, ha vennék egy 16-24 portos switchet, az megoldaná-e a problémát? Vagy le lehet határolni valahogyan egy alhálózatba az IP kamerákat, meg a vevő egységet?

(#88077) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Autó ügyben agyalok.

Opció, hogy gyújtsuk fel a C4-et (kb. 300-ért eladjuk ilyen állapotban)

Azt mondta a szerelő, hogy most minden 8-11 éves autó túl van árazva, mert a válság miatt kevesebb volt az új autó -> kevesebb a használt is. Ha ilyen 1,5-2 millió körül nézünk autót, akkor azzal simán lehet, hogy pikk-pakk bejön egy ilyen számla, mint ezzel.

Olyan 3-3,5 millió körül lehetne venni egy jó 7 személyest használtam. Namost az 3 év alatt dob az értékéből kb. 40%-ot, ami 1,2-1,3 millió Ft.

Ha most erre rálocsolunk 700-at és akkor az autó fog érni kb. 1 milliót. 3 év alatt annak az értékcsökkenése kb. 400 ezer, szerelési díjjal 1,1 millió.

Tehát ha most restauráljuk és utána 3 évig menni fog, akkor már nyertem. És megspróroltam az autó keresést, átírást, stb...

(#88078) qnadam válasza Bujdy81 (#88076) üzenetére


qnadam
veterán

ennyi eszközt eleve nem a szerencsétlen szolgáltatói eszközre kellene bízni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88079) npera válasza Bujdy81 (#88068) üzenetére


npera
újonc

Ez a GTK esete pénzügyi szempontból, nem? De ha szeretitek (főleg asszony) és meg akarjátok tartani, akkor tudod mi a hiba és "csak" azt kell kijavítani. Ha veszel egy valamilyet használtan, akkor lehet még nagyobb rabbithole lesz belőle.

Ez kicsit analóg Blueboi Bimmerével, csak ott még nem tudni mi a baj. Azon kívül, hogy Gabibácsi rámondaná, hogy műszaki hibára gyanakszik.

BTW, Gabibácsi jól van egyébként?

(#88080) npera válasza Bujdy81 (#88076) üzenetére


npera
újonc

Egy rendes nagy switch az mókás. Akkor lehet különféle kábeleket huzigatni és dugdosni. Amikor a lakásba költöztünk, akkor egy asszem 16-portos cuccot vettem és egy egész karton CAT6 kábelt különféle hosszúságokban. És dugdostam. És a végén jó lett. Akkor úgy éreztem magam, mintha behackeltem volna magam a Pentagonba...

Pedig csak átraktam a routert a hallból a nappaliba és a router helyére ment a switch :B

Next, next, Finnish....

(Phülöp remélem olvassa :C )

(#88081) npera


npera
újonc

Ez nem tudom miként jött szembe, de könnyeztem a derűtől. Az intenzív tekintetű gyereket 9 másodperc alatt kiüti a kicsit szomorkás mosómedvét idéző ketrecharcos és meg ad neki pár levezető maflást is, mire a bíró lerángatja róla.

Tanulság: koncentrálni :C

(#88082) npera


npera
újonc

Tanulság:

- amit aliról rendelek, azt elkapja a vám
- amit benggúdról rendelek az féreglyukon át érkezik vám nélkül

Legyél okos, ne rendelj aliról többet....

(#88083) npera válasza Jahno (#88065) üzenetére


npera
újonc

WPA2/PSK van rajta, de még erre is rinyáltak az eszközök.

Most nyomtam wifin speednet tesztet. A ház mértani átlójában vagyok, tehát a legrosszabb eset. A routeren a 3 db antennát "szétterítettem", hogy a tóruszok szépen terítsenek.

24 Mbit/s lett felfelé és lefelé is. Ami bíztató, mert akkor vélhetően a wifi a korlát a routeren és nem a bejövő jel sebessége. Lehet odaviszem majd a laptopot kanócon kapcsolva és nyomok arról is egy tesztet, bár lehet legjobb lenne asszonyéval kísérletezni, mert akkor nincs mindenféle vágóhidas VPN-es woodoo közben, hanem a nyers sebességet lehet majd mérni.... :C

Egy újabb projekt :U

(#88084) npera válasza zetor2000 (#88067) üzenetére


npera
újonc

Te, én annyira vagyok power júzer, hogy benyomom a gépen a kerek gombot, aztán megnézem a fórumot és jutúb. Meg néha Skype. És néha videót szerkesztek, amit borzasztó profin feltöltök.

A család inkább power user, ők néznek TV-t, néznek Netflixet, sőt még streamelnek is TV-adásokat a különféle svéd csatornákról.

Ha itthonról dolgozom (ami a COVID óta standard), akkor meg a céges lapos felmegy a wifire, ahonnan valami VPN-es varázslat történik és a KV-t leszámítva olyan, mintha ott ülnék az irodában. Meg nincs annyi köcsög... (kevés a biztonság, nincs elég ember)

Ha a NAS-ra szeretnék dolgozni, akkor örülök a "nagy" sebességnek, de jó nettel is kábé 30-40 MByte/s körül tetőzött a sebesség, ahhoz képest a 2-6 nem egy nagy érvágás. Ha nem történik szempillantás alatt a fájl másolása vagy beolvasása, akkor várok. Ez egy ilyen dolog, nem lehet mindent egyszerre.

(#88085) -NoVa- válasza npera (#88082) üzenetére


-NoVa-
őstag

Á, 4 napja jön Belgiumból átpattanva csomagom, most izgulok igazán, hogy mi lesz belőle a helyi postaelosztóban. Még nem vámköteles, az áfán megy az izgulás, meg onnantól a postai ügyintézési ráhúzott fölösleges sápon. Olyankor annyit ront a helyzeten az egész, hogy a postásnál csak KP-ben lehetne fizetni, terminált nem cipel általában, úgyhogy megmutatja a csomagot, bedob káromkodva egy értesítőt, és másnap átvehető a postán. Vagy simán kijön, ebben reménykedek.

(#88086) Phülöp válasza npera (#88080) üzenetére


Phülöp
addikt

:U

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88087) npera válasza Phülöp (#88086) üzenetére


npera
újonc

Olvasta :C

(#88088) Bujdy81 válasza qnadam (#88078) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Akkor mit kellene vennem, hogy gyorsabb legyen a cucc? A lényeg, hogy anyunak gyors legyen a hálózat és nekem minimális legyen a szükséges support idő. Ezért hajlandó vagyok fizetni is. Mármint megfelelő eszközért! :)

(#88089) zetor2000 válasza Bujdy81 (#88088) üzenetére


zetor2000
senior tag

Megnézni, ahol bejön a net, ott milyen a tempó, amikor csak 1 gép van rajta. Mérni egy sebességtesztet, mondjuk speedtest.net-en (vezetékes interfészen, a wifi nem biztos, hogy jó eredményt ad). Aztán abból látni, mivel van dolog. Ha szolgáltatói oldal lassú, akkor buzerálni őket, hogy nem ez van benne a pappírokban, amire szerződtetek (ezt azért össze kell vetni a szerződéssel, hogy megvan e a sebesség) Ha a szolgáltatói oldal oké, akkor a belső oldalon van a baj, amire:

1. (olcsó) megoldás:
Egy lehetőség, hogy utánakeresni, hogy a "random switchek" ugyan mifélék... Ha kiderül, hogy valamelyik nem képes gbitre, akkor azt cserélni valami olyanra, ami tud ilyet.
Másik opció, és még nem veszélyesen költséges, hogy a kábeleket beazonosítani. Pár cat5...cat5e nem biztos, hogy alkalmas a feladatának ellátására. Ezeket le kéne cserélni rendes "gyári" patch kábelre, amire van valami igazolás, hogy "na, ez tudja", nem csak rá van írva.

2. költségesebb móka:
Össze kéne írni, mit szeretnél/szeretnének használni, esetleg olyan módon, hogy elkülönített hálózati "szegmensek" legyenek (PC, esetleg irodai termékek mint pl. nyomtató, kamerák, meg ami még van). Ez ronda módon vlan-nak van nevezve. Gyakorlatilag ugyanaz a fizikai hálózat - a drót (extrém esetben a levegő) - de az eszközök ezen belül eltérő hálózatként látszódnak. Nem biztos, hogy minden eszköz képes lesz beszélgetni mindegyikkel (nem is kell, ez a cél...), ez megfelelő konfigurálás kérdése.
Ha megvan az összes eszköz, akkor meg lehet tervezni, hogy hány portos eszköz képes ezt kiszolgálni, és venni egy olyat, ami annyi portos (meg egy kicsi), és képes vlan-t kezelni.
Nem biztos, hogy olcsó, de az se lehetetlen, hogy nagy érvágás. Nagyjából "menedzselhető switch" a neve a termékkörnek, amit keresel, ami képes vlanokat kezelni.
Árat onnantól lehet nézni, ha megvan a port mennyisége.

IP kamera esetén kérdésként merül fel, hogy kell-e PoE képesség a switch oldaláról. Ez az a képesség, hogy a kamera fel van szerelve, és nem kell 230Vra dugni, hanem a switch ad neki tápot. Egy ilyen képesség rendesen képes megdobni a switch árát, mert ezek minden porton képesek távtáplálni. Erre megoldás a PoE injektor, ami a switchez közel (?) egy tápegység, meg egy 2 portos valami. egyik oldalán kap tápot 230 felől és normál ethernetet, másik oldalon meg kijön egy kábel, és azon van tápfesz is a kamerának.
PoE cuccból van PoE+ is, meg még valami g*ci, ami még efelett is ad teljesítményt (uPoE vagy mi), de nem gondolnám, hogy fűtött, infravetős, forgatható-zoomos kameraházban lenne _sok_ ilyen valami. (portonként valami 60W, asszem)

Ha a fentieket kombinálod, akkor lehet, hogy egy egész kompromisszumos valami lesz. Egy rendezett(ebb) hálózatban. Árban egy 16portos managelhető dlink valami ~40 ropi. 24 portos, PoE képes (370Wos) ugyanez a márka 130. 16portosban tőlük nem láttam ebben a szegmensben PoE képest.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88090) zetor2000 válasza npera (#88084) üzenetére


zetor2000
senior tag

Értem.
Azt szerettem volna jelezni, hogy jó cuccot néztél ki, mert router, és gigabites portjai vannak. :) Mindegyik, ami vezetékes.

Viszont a technika meghaladta, és van jobb, ha teheted, vegyél olyat, mert jobb - bizonyos szempontok mentén jövőtállóbb. "Future proof", ha úgy tetszik.
Ugyanakkor a NAS és a PC közti sebesség (ha marad a power lan megoldásod) nem biztos, hogy nálad érdemben fog ugrani - pedig tudna. A power lan megoldás, hogy a 230on megy fel a zinternet az emeletre, eléggé lassú technika - cserébe minimális a drótozni való. 30-40ről mehetne 60-100 közé is. Ehhez drótozni kéne, de ezt említetted a napokban, hogy a régi vezetékek mentén ki lehet váltani a bennlévő - Noé által is használt - vezetékeket rendes Cat 5-6-7 kábelekre.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88091) qnadam válasza Bujdy81 (#88088) üzenetére


qnadam
veterán

tyű, nem vagyok hálózatos ember :) azzal kezdeném, hogy mi lassú? internet? helyi háló? mennyire?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88092) Jahno válasza zetor2000 (#88072) üzenetére


Jahno
őstag

"vezérlés szerintem 100"

Itt jön az, hogy milyen autó... 2008ban én majdnem 100ast fizettem a Unixban és akkor nem a legdrágább cuccok voltak benne. Most asszem 180ezer körül csak anyagot vezérlés meg minimál aprólékokra. Enyémbe pld. egy szíj 4ezer pénz, újabb autókon 20-30ezer is lehet. Vagy vannak fogas tárcsák vagy mik, sok pénzért. Bazi nagy a szórás.

Nekem ez volt az utolsó, amiben vezérlés + gányolás megszűntetése volt. Ma is mentem valami jobb úton Törökbálint felé és csak úgy suhant az autó, gondolom új lengéscsillapítók és rugók megtették a hatásukat.

(#88093) Jahno válasza Bujdy81 (#88077) üzenetére


Jahno
őstag

"Tehát ha most restauráljuk és utána 3 évig menni fog, akkor már nyertem. "

Na, évek óta ezért vagyok így az autóval. 1 év alatt újra is rámegy 100-200ezres nagyságrend, erre is kellett gumit venni, ráadásul egy csomó alkatrész olcsóbb. Még akkor is, ha nálam a vezérlés bonyolultabb és drágább. Használtra meg ugyanígy rámenne bármi. Akkor marad ez és jónapot.

(#88094) Sipi- válasza npera (#88079) üzenetére


Sipi-
tag

BTW, Gabibácsi jól van egyébként?

Megvolt az esküvő, ismét meg van gyűrűzve. Remélhetőleg utoljára, azt írta :DD

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88095) eattila válasza Sipi- (#88094) üzenetére


eattila
csendes tag

Ahogy Aranyosi monda:

Hohóóó! Aztat bárki modnhassa!

:D De ha olvas még, akkor sok boldogságot nekik!

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88096) Sipi- válasza Bujdy81 (#88077) üzenetére


Sipi-
tag

Másik opció, hogy 7 személyes készleten lévő Toyota Proace 3,8 milla és azzal nem lesz bajotok sok évig (bár nagycsaládos kedvezménnyel azt meg nem tudom igénybe vettétek-e a Rifterre). Cserébe többe kerül és a márkaszervíz is drágább a falusi szerelőnél.

Egyébként ha nem rohad, motor, gumik, futómű jók, akkor érdemes megcsináltatni, mert így minden költséges rész ki lesz rajta cserélve.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88097) npera válasza zetor2000 (#88090) üzenetére


npera
újonc

Igen, a Powernet ki lesz cserélve. Vagy egyedül találom meg a likat vagy az idős szaki fog segíteni, mert ő fejből tudja, hogy miként néztek ki a falak és aljzatok 1972-ben. Elég komoly mentális térképe van az ürgének.

Hétvégén majd elkezdek kutakodni a router irányából lépésenként haladva a behúzó szállal, aztán meglátjuk merre bukkan ki.

(#88098) npera válasza Sipi- (#88094) üzenetére


npera
újonc

Király, akkor gratulálok neki és hajrá. A Földet be kell népesíteni :C

(#88099) qnadam válasza Sipi- (#88094) üzenetére


qnadam
veterán

gratula neki ezúton is!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88100) zetor2000 válasza npera (#88097) üzenetére


zetor2000
senior tag

Veszélyesek ezek az idős szakik, mert képesek mindenre IS emlékezni... azért 1972 nem most volt, ez a fater meg tudja, hogy mi merre ment. Persze lehet, hogy a házatok valami nagy sztenderd része, és mindegyik ilyen egy kaptafára készült, de azért...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.