Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88501) eattila válasza Jahno (#88496) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, hogy úgy gendersemleges kártya! Esze f_szom megáll..

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88502) Samott


Samott
addikt

Szimpatikusnak tunt: Építsd meg a legendás Ikarus 260-as valósághű mását 1:12 méretarányban!

Az elso szam 190 forint, masodik 1500, aztan 2500 ha elofizetsz... viszont a gyakori kerdesek kozt: a sorozat tervezett hossza 130 lapszam... szoval mire kesz van tobb mint 300e huf lenne. Vicces.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88503) npera


npera
újonc

Blueboi,

Itt van egy kis infó a szemüveg modullal kapcsolatban.

Ezeknek a feladata az, hogy az 5,8 GHz-es analóg jelet fogják és lehetőleg csináljanak belőle nézhető videófolyamot. A legtöbb mai modul diversity modul, tehát két vevő van benne és azoknak a képét rakja össze valami módon. Az egyszerűbbek csak arra az antennára állnak rá, amin jobb az RSSI, a jobbak meg valamilyen algoritmus mentén összekombinálják a két antenna jelét egybe.

A csúcs árban és tudásban az ImmersionRC Rapidfire, csak a modul antenna nélkül 150 dodó.

Itt látod Joshua ajánlásait: https://www.fpvknowitall.com/ultimate-fpv-shopping-list-fpv/#fatshark-modules

Én addig tököltem a választással, amíg a kiszemelt modul gyártója felhagyott a gyártással. Furious FPV gyártó True-D modulját néztem ki, a még régi 3-gombosat. Az sem volt rossz, de aztán kijött a Foxeer Wildfire, amivel nagyon sokat tököltem és elmélkedtem rajta.

Aztán átgondoltam, hogy mennyire vagyok én profi és komoly pilóta és megvettem a legolcsóbb cuccot, amit Joshua ajánlott. Az Eachine Pro58-at. Ez az egyik parkolóházas tesztjében ugyanis megverte (!) egy elég specifikus lépcsőházas tesztben a Rapidfire modult. A modul alap szoftvere elég silány, de mivel szoftverről beszélünk, ezért lehet frissíteni.

Van az Achilles szoftver hozzá, amit nem túl egyszerűen, de rá lehet rakni. Ugyanis nincs konnektor rajta, egy külön kis kütyüt kell ráforrasztani, aztán megvásárolni az Achilles szoftvert, feltenni rá, majd a modul sorszáma alapján aktiválni. Szóval nem csak bedugod a kábelt és felmegy rá.

Tutorial: https://youtu.be/cFb-3JmtOBI

A modul érdekessége, hogy nincs hozzá takaró fedél sem. Ezt 3D-printelni kell valakinél, akinek van printere. És kell hozzá minőségi antenna is. De utána van igen olcsón igen jó modulod, ha Fatshark szemüveget választasz modul nélkül.

Itt egy videó a modulról. A zene így sikerült...

https://youtu.be/Xa0yXS-XI_o

(#88504) Jahno válasza Samott (#88502) üzenetére


Jahno
őstag

Van ez most R2D2vel is. Előtte modellvasútra néztem meg vasemberre vagy mire. Kemény ja.

(#88505) BobaHWSW válasza Jahno (#88504) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bizony. A vasember fejet elkuldtek szuleim kariajinak ujsagostul. Holnap befotozom. Vilagit a szeme.

(#88506) npera válasza BobaHWSW (#88505) üzenetére


npera
újonc

Annak nem a mellkasa világít?

(#88507) npera


npera
újonc

Blueboi, good news. Ebédszünetben csináltam még egy tutoriált. Most a TinyHawk főszereplésével. Közvetlenül a Pixel telefonból töltöttem fel a videót, így csak a Youtube fogja lemészárolni. Van benne egy rész, amikor a 7"-os monitor képét mutatom. Kábé ezt látod a goggleben is, csak mivel körben minden sötét és kábé akkor képet vetít, mint egy mozivászon a mozi közepén ülve, ezért az élmény sokkal intenzívebb.

A prémium goggle esetében a kép akkora, mintha az első sorban ülnél.

Várd meg amíg az HD változatot is processzálja a Youtube, elvileg FullHD kellene menjen.

(#88508) qnadam válasza Samott (#88502) üzenetére


qnadam
veterán

és bónusz bevétel a kiadónak: mivel újság, ezért az áfája is csak 5%.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88509) -NoVa- válasza npera (#88506) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vasember.

(#88510) -NoVa- válasza npera (#88507) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na az EV100 is olyan, mintha a moziban hátulról a harmadik sorban ülnél, de nem a vászon felé nézed a filmet, hanem a vetítőablakban hátrafelé fordulva :)

(#88511) npera válasza -NoVa- (#88509) üzenetére


npera
újonc

Äh!

(#88512) npera válasza -NoVa- (#88510) üzenetére


npera
újonc

Most hozta a postás az EV100DVR terméket. Pirinyó a cucc, ezt fel tudom majd lógatni a szemüveg pántjára. És lehet táplálni egy már meglévő 2S akksiról.

A kábeleket asszem át kell forrasztani, mert nem ugyanolyan sorrendben megy a kiosztás a jack dugón a Fatshark és az Eachine között, ha jól emlékszem. Erre még kell pár Excel táblát csináljak, aztán akkor újabb projekt!!!!! :C

És akkor még bele sem gondoltam a különféle DVR felvételek elemzésébe. Egy mega shootout a Fatshark DVR, az Eachine DVR és a 7"-os Eachine monitor DVR-je között. Ha kiderül, hogy a monitorban ugyanaz van, mint a kis pöcökben, akkor az is egy komoly eredmény lenne. Nincsenek nagy ambícióim.... :B

(#88513) npera válasza -NoVa- (#88510) üzenetére


npera
újonc

Egy monitorhoz képest az is teljesen másik dimenzió.

(#88514) Phülöp válasza -NoVa- (#88486) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez még nálunk volt szerintem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88515) -NoVa- válasza Phülöp (#88514) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jaja, 2006-os kép, csak épp feldobta tévesen, de nosztalgikusan a kereső.

(#88516) eattila


eattila
csendes tag

Urak! Nagy meló frissíteni debian alatt a php 5.4-et 7-esre (7.1 v 7.2) úgy, hogy megmaradjon a sima mysql és a php shortcodes is (sok fájlban kéne sokmindent átírni) ?

Idő és anyagi (számlás) vonzat is érdekelne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88517) Jahno válasza eattila (#88516) üzenetére


Jahno
őstag

Szét fogod szopni magad és akkor finoman fogalmaztam. Eleve sok filében, legalábbis nálunk mindent, meg kérdés hány oldalt és hány bányát szolgál ki. Én a 7es szerveren is meghagytam "ideiglenesen" még az 5ös PHP-t is. Úgy kb. 3 éve.... Elmatekozhatok rajt órában és számlában, de jó eséllyel vért hánysz majd, főleg ha nincs gyakorlat.

(#88518) Phülöp válasza -NoVa- (#88515) üzenetére


Phülöp
addikt

Pocok a matuzsálem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88519) blueboi69 válasza npera (#88507) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Óóóó most sikerült megnéznem a video-t. Hát ez eszméletlen jól sikerült, komolyan nagyon informativ lett!
Mégtöbb kérdés merült fel :D
A 7" kieljzőn teljesen jó a kép. Ugyanilyen a képminőség a szemüvegben is?
És miért nem ilyen kijelzővel repülnek sokan, mitől jobb a szemüveg? Kizárja jobban a külső figyelemeltereléseket?
Csakmert ha egy ilyen kijelző van a távirányítón, az akár használható is lehet!

Azt láttam, hogy a drón fel-le mozog, de hanghatás nem jött át annyira, hogy ilyenkor te változtattad a fordulatot vagy ez ilyen instabil azonos gázállásnál?

Amúgy nagyon jól elmagyaráztad az elején, szívesen néztem volna tovább is. A legtöbb drónos video ugye nem teljesen kezdőknek van és sokszor hadarnak, az alap dolgokra nem térnek ki.
:R és :R

(#88520) blueboi69 válasza eattila (#88516) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A php frissítés nem gond. A baj a forráskóddal lesz :C

This is a significant upgrade, with potential for causing serious conflicts with any web software you may be running.
We strongly recommend that you create a snapshot of your server before you proceed. This will allow you to roll back any changes if you encounter a problem with the upgrade.

(#88521) eattila válasza Jahno (#88517) üzenetére


eattila
csendes tag

Azért kéne ár is rá. Mert én nem tudom megcsinálni. Azt sem, hogy 2 verzió legyen rajta. Mert mi dönti el, hogy melyik van használatban? Viszont kéne ez-az ami csak php 7.1 felett van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88522) eattila válasza blueboi69 (#88520) üzenetére


eattila
csendes tag

A mysql-en kívül nincs más, ami specifikus lenne a kódban. De a NAV online számlás szarsága SHA3-512 hash-t kér. Viszont csak ezért nem írnék át több ezer fájlt...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88523) eattila válasza eattila (#88521) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg nem is akarom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88524) npera válasza blueboi69 (#88519) üzenetére


npera
újonc

Ezt a monitort én az elején egy rettenetes fém konzollal feltaknyoltam a rádió hátuljára. Működött, de igen nehéz lett tőle a rádió, leginkább "fejnehéz". Alapból a rádiót nem kell erősen fogni, és akkor lehet finoman tekergetni a botokat. Van, aki nyakpánttal lógatja és akkor fogni sem kell. Nekem a nyakpánt nem jön be, inkább fogom kézben.

A 7"-os monitor nekem nagyon furcsa volt. Bár van rajta napellenző, de azért eléggé elnyomja a napfény a képét. Valamint a teljes periferiális látómeződben történő összes dolog zavar és elvonja a figyelmedet.

Leszállásnál és felszállásnál mondjuk pont előny, mert tudsz váltogatni life-of-sight és FPV nézet között, de van aki ettől is csak megzavarodik és odakeni a gépet.

Engem a látószög pici mérete zavart, mindent látsz, de az FPV-t pont alig.

A quad azért mozgott annyira erősen fel-le, mert megpróbáltam oldalról nézve a mobil magasságába emelni, de közben sasoltam a mobil kijelzőjét is oldalról. Amikor megállapodott magasságban akkor már csak a mobilt néztem és a szemem sarkából figyeltem csak a quadot, úgy könnyebb volt magasságot tartani. Kábé 10 centire voltam a mobiltól, úgy nehéz rossz szögből belőni a magasságot.

Ha elengeded a gázt, akkor egyenletesen emelkedik vagy süllyed egy bizonyos mértékig. Közel a talajhoz a talajhatás ad extra felhajtóerőt, olyankor más a fizika. És tárgyakhoz közelebb repülve a gép saját örvénylése és a tóruszosan bebukó levegő miatt rá tudja szívni magát felületekre.

Egy idő után elkezdtem rángatni a botokat, hogy mozogjon picit jobban. Az alap beállítás mellett valami 400 fok/s rate van csak, az elég lomha. Abba még nem nyúltam bele.

(#88525) blueboi69 válasza npera (#88524) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mindent értek! És emlékszem még a kijelzős taknyolásra :D Viszont lehet első körben kijön tizedannyiból mint egy jó szemüveg, nem?
Vagy bebújsz egy takaró alá és máris nem zavar semmi. Esetleg egy konténerbe zárod magad, mint az amcsi katonák :D
Egy ilyen képernyős setup miből áll?
De akkor már rákötöm a 20-as monitorora és az írósztalomról tolom neki,nem? :)
Az különösen jó, hogy az érzékenységet lehet szabályozni és nem rögtön egy idegbeteg túlvezérelt akármivel kezd az ember.

A lebegésre csak azért kérdeztem rá, hogy mennyire kell folyamatosan adni neki a gázt, mi történik ha magára hagyom. Úgy látom itt tényleg ki kell zárni minden külső zavaró tényezőt, mert repülés közben hozzámszól a gyerek vagy a nyakamba akar ugrani vagy ő is tekerni a távirányítót, akkor ott vége a dalnak. Jobb esetben nem tűnik el a gép...

Más kérdés. Távirányítón van sok gomb meg csatorna meg miazmás. Lehet erre olyat csinálni, hogy a FC vezérlőn vannak vmi kimenetek amiket lehet vezérelni a távirányítón keresztül? Mert már agyalok rajta, hogy vmi arduinos csodát rá lehet hekkelni, ami ugyebár elég könnyed és ezen keresztül lehetne vezérelgetni ezt-azt.... tudom, túltolom kicsit és nem erre való,de elég király lenne, ha a sört el tudnám hozni a kert végébe :D

(#88526) blueboi69 válasza blueboi69 (#88525) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Talaltam egy jónak tűnő leírást, ezt átnyálazom:
https://oscarliang.com/flight-controller-explained/

(#88527) npera


npera
újonc

Blueboi, skubizzad. Free FPV simulator.

(#88528) blueboi69 válasza npera (#88527) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hát ha ez ilyen, akkor nem is kell drón :D

(#88529) npera válasza blueboi69 (#88528) üzenetére


npera
újonc

Profit!

(#88530) BobaHWSW válasza npera (#88506) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Meg a f*sza!
(Vilagit minden)

(#88531) npera válasza BobaHWSW (#88530) üzenetére


npera
újonc

:B

Erről jut eszembe. Borås városa előtt egy körforgalomba valaki épített egy 3-méteres meglehetősen eres falloszt. Tett bele időt és energiát, de nem tudják ki volt.

Van róla 4 kép is, de nem linkelem inkább :Y

(#88532) blueboi69


blueboi69
csendes tag

An SQL query goes out to a bar and walks up to two tables and asks them:
- Hi guys! May I join you? :D

(#88533) Jahno


Jahno
őstag

Na, haver azt mondja mindenhol is el kell dicsekednem. Napi blog.

Bár én sem értem teljesen a szabályokat és ítéletet, de addig húzta az agyam mindenféle pályázatokkal, hogy beadtunk pár képet, erre most délután jött is az email:

Feltörök, mint a talajvíz és ez nem gagyi MédiaMarktos pénznyereményes izé. Bár itt is meg van a magam baja, hogy kik, miért és miképpen nyernek, vagy ugyanazok a képek futnak a világban körbekörbe, de most innen már csak lefelé lehet :C

Akit érdekel az Nairobiban valami galériában év végéig megnézheti kiállítva :DDD Még 38 ilyet elkövetek, akkor az valami elismeréssel jár. Haversrác szerint 1-2 év alatt el kellene érni, de a jobb helyek eléggé fizetősek, én meg úgyis ráérek, legyen 10 év. akkor azt a 100+ ezres nevezési díjat is ütemezettebben lehet elkölteni.

Pár helyen még fut a dolog, úgyhogy most várunk... Aztán beszámolok.

(#88534) hobizoli


hobizoli
nagyúr

:DDD

több drón kell ;P

(#88535) BobaHWSW válasza Jahno (#88533) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nicce!

(#88536) Phülöp válasza Jahno (#88533) üzenetére


Phülöp
addikt

ez eléggé rendben van akkor

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88537) zetor2000 válasza Jahno (#88533) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ejha!
Gratulálok!

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88538) zetor2000 válasza hobizoli (#88534) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezért kár volt.
De mint ritkaság, egy idő után tuti értékes lesz :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88539) eattila válasza blueboi69 (#88532) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez így reggel nagyon morbid! :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88540) eattila válasza Jahno (#88533) üzenetére


eattila
csendes tag

Grat!!!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88541) Phülöp válasza eattila (#88539) üzenetére


Phülöp
addikt

tegnap este is az volt, elhiheted

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88542) Samott


Samott
addikt

Ezert haltak meg sokkal tobben a masodik hullamban: Orbánt megriasztotta egy váratlan adat, ezért is lett teljesen más az őszi járványkezelés

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88543) blueboi69 válasza Jahno (#88533) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Grat! Láttam az e46 képeket a bmw-s csoportban is :) Lassan már celeb leszel!

(#88544) blueboi69 válasza Samott (#88542) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jó hosszú cikk. Hát sajnos teljesen hihető is

(#88545) blueboi69 válasza Phülöp (#88541) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na akkor te kapsz még:

(#88546) Jahno válasza blueboi69 (#88543) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, haver akar nyomulni ilyesmikkel, aztán majd meglátjuk mire jut. Én el vagyok, szerintem túl jó sem lett a dolog, meg itt már írtam, hogy nehéz ezzel az autós fejjel gondolkozni. Meglátjuk mi esik ki belőle, első gyakorlatnak jó volt.

(#88547) blueboi69


blueboi69
csendes tag

drónos video.
Ez azért aztagecikurva kategóriás repülés

https://www.youtube.com/watch?v=wat4SlyJSHs

na mégegy, mára asszem elég is. mennyi idő így megtanulni repülni? 5-10év? :D
https://www.youtube.com/watch?v=wUh0vYkXrPs

[ Szerkesztve ]

(#88548) Jahno válasza blueboi69 (#88547) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, épített pályán mindenféle koreai kiccsávók még mindig durvábbak.

(#88549) blueboi69 válasza Jahno (#88548) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Megnéztem, nem semmi.

Ez viszont a másik véglet. Elképesztő:
https://www.youtube.com/watch?v=w2itwFJCgFQ

(#88550) Samott válasza blueboi69 (#88549) üzenetére


Samott
addikt

Jo is ez, mar csak fegyvert kell rajuk szerelni es kezdodhet a futas az eletert... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.