Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88851) Jahno válasza Grillo (#88850) üzenetére


Jahno
őstag

Én meg éppen siklóernyős starthelyeket próbálok betájolni...

(#88852) zetor2000 válasza Grillo (#88849) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy kolegám és én is gépfejlesztésen agyalunk.
Ő valami egyszerűbb AMD, én valami komolyabb AMD. Lap, proci, VGA, memória... nálam valami táposabb SSD is. Ez is ilyen, hogy ki költ a hobbijára feleslegesen sokat.
Másik koma meg motoros cuccra szeretne beruházni, valami légzsákos mellényre. Az se 2 Ft.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88853) zetor2000 válasza Jahno (#88851) üzenetére


zetor2000
senior tag

Eger melllett van valami, régebben sokat buszoztam arrafelé, valami domb/hegytetőrőm indulhattak. Noszvaj irányába.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88854) Phülöp válasza Jahno (#88851) üzenetére


Phülöp
addikt

HHH

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88855) hobizoli válasza Bujdy81 (#88830) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a mai IT mellett miert kell fizikailag vmiert is odamenni?
csavarhuzos emberkenek kellene csak kb, Te meg nem az vagy

:DDD

több drón kell ;P

(#88856) npera válasza -NoVa- (#88848) üzenetére


npera
újonc

Ezt is néztem, de ebbe nagyon pici board megy csak bele, nem? Egyébként ez is pöpec.

(#88857) Jahno válasza Phülöp (#88854) üzenetére


Jahno
őstag

Úgybiza. Régi helyen meg is találtam, amit szerettem volna. És most vettem észre, hogy 100 méterrel mellé szoktam parkolni, csak eddig nem tűnt fel. Topotérkép csodákra képes.

(#88858) npera válasza -NoVa- (#88848) üzenetére


npera
újonc

Ha nem Banggoodon makettkodok, hanem a honlapjukat nézem, akkor vannak érdekes dolgok.

Main Changelog V2:

1、 VTX upgraded from 450mw to 600mw ( Goku HM600 VTX)
2、 Equipped with Caddx Ant Camera, perform better ( Link )
3 、GPS upgraded to V2.0 Faster and more stable (Link )
4、Built-in SMO 4K Camera power cable

Ahogy nézem ajánlanak 4S 1050 mAh pakkot, ilyesmi méretben van 120C-s GNB is, ami tényleg jó pakk.

A legtöbb rivjúban Insta360 Go kamerával tesztelik, de az SMO szerintem sokkal jobb rá. A Go-ból a felvételt csak valami mobilos konverzió után lehet kinyerni, míg a SMO sokkal inkább egy FPV-s irányba eltolt GoPro. Közben a GoPro próbálja kinyírni a profi funkciókat az FPV-re alkalmas régebbi kameráiból, ha jól értem. A nagyon népszerű Session5-ból a legutolsó frissítéssel kivették a ProTune opciót suttyomban.

16x16-os ESC-ből 35A egészen durva. Gondolom jobban megküldve melegszik rendesen.

(#88859) Grillo válasza zetor2000 (#88852) üzenetére


Grillo
senior tag

Hja, nekem az tavaly tavasszal megvolt, bár ha most lenne, akkor nagyobb proci meg több memória menne bele. Meg még egy SSD. De ezeket majd szépen pótlom utólag.

(#88860) eattila válasza Phülöp (#88845) üzenetére


eattila
csendes tag

Én ilyet láttam
Amúgy a lényeg a végeredmény :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88861) eattila válasza Phülöp (#88854) üzenetére


eattila
csendes tag

Az is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88862) eattila válasza Jahno (#88851) üzenetére


eattila
csendes tag

Van siklós ismerős. Ügyfelem volt.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88863) Bujdy81 válasza Phülöp (#88840) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Hát, ha gyors internet, görgőnek külön szoba és élhető közelségben ovi/suli van, akkor igen nagyon irigyellek! ;)

Sokan utálják a havat, én azért évente pár tíz köbmétert szívesen ellapátolnék, ha cserébe a kölykök tudnánk százezer hóangyalt csinálni! :D

(#88864) npera


npera
újonc

Nova, Dave C videóját nézd meg a "Nano LR" gépről. 1S hajtáslánc dead cat vázon, 18650 cellával hajtva.

Inspiráció könnyű géphez.

(#88865) Bujdy81 válasza Samott (#88844) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Köszi! :R

Ez azért fontos infó, mert ezek szerint az alaplap/CPU/stb. speckó alapján lehetne még egy SSD benne, ellenben a valóságban, pont ebben a típusban nem. Akkor kell az 512 gigás modell, sajnos.

(#88866) Bujdy81 válasza Grillo (#88849) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

khm, triatlonos cuccok hobbinak számít? Mert akkor esélyetek sincsen... :( :D

Az idei nevezési díjak:
- Nagyvárad - hosszútáv: 100 EUR - tavaly elmaradt, áthoztam a nevezést
- Nagyatád - hosszútáv: 59.400 Ft (ebből még talán lejön 30%)
- Balatonkenese - hosszútáv: 41.000 Ft
- UltraBalaton Trail - Hegyestű: 21.000 Ft

Nagyvárad és Nagyatád esetén még rájön a szállás díj, illetve Nagyatád a csütörtöktől vasárnapig program, szóval ott strandbelépő, sör, hot-dog, de az kicsit nyaralás is.

És akkor nem számoltam, hogy betojt az öt éves futópadom, meg a bringakopás, Zwift előfizetés (15 EUR/hó), görgő ára, stb.

Extra költségek: klubtagság, éves liszensz, kardiológiai felülvizsgálatok, futócipők (!)

Gazdag vagyok mi? ;)
(most így, összeírva nézve azt mondo, hogy nehogy megmutassátok a nejemnek! :D )

(#88867) Bujdy81 válasza hobizoli (#88855) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tudod, ennek több oka lehet:
- ügyfél igényli. Ebben az esetben nem tudunk mást tenni,
- small talk. Pici kapcsolatépítés ebéd közben, igény felmérés, kötödés kialakítása, ezeket nem tudod Teamsen megoldani,

Hirtelen csak ez a kettő jutott eszembe, de a hosszú távú fenntartáshoz ezek kellenek.

(#88868) Phülöp válasza Bujdy81 (#88863) üzenetére


Phülöp
addikt

A gyors internet az egyelőre 4G, bár 5G-t (és az ahhoz kapcsolódó modem törlesztőjét) fizetjük. Idén jön az utcába ugyanaz a szolgáltató fiberrel, szerintem bepróbáljuk.
A görgőnek jó helyet találtam a dolgozószobában (negyed szoba einstand, játszós sarok), kellemes kis kuckót alakítottam ki magamnak, a monitor mögé pont el tudok bújni, ha úgy van.

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88869) npera válasza Phülöp (#88868) üzenetére


npera
újonc

Ez a bringa még mindig EPIC jól néz ki. Gratulálok hozzá :R

(#88870) npera válasza Jahno (#88851) üzenetére


npera
újonc

HHH szerintem nem rossz.

(#88871) npera válasza Grillo (#88849) üzenetére


npera
újonc

Pörgessétek a gazdaságot, csak így tovább!

Én most gogglet nézek, igazából már gyakorlatilag eldöntöttem, csak az atennákon agyalok még egy picit. Aztán einstand.

(#88872) Jahno válasza npera (#88871) üzenetére


Jahno
őstag

Sony felszívta magát és kijött egy géppel, aminek egész értelmes ára van, bár csak APSC, de zajban mindent is lenyom. Meglátjuk mit mondanak rá a piacon.

(#88873) Phülöp válasza npera (#88869) üzenetére


Phülöp
addikt

:R

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88874) -NoVa- válasza Phülöp (#88868) üzenetére


-NoVa-
őstag

Erős bringairigységem lett hirtelen.

(#88875) Phülöp válasza -NoVa- (#88874) üzenetére


Phülöp
addikt

Pedig ez nem is az új, szíjas csoda. Az kint lakik a garázsban, kellemes 10 fokban.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88876) -NoVa- válasza npera (#88864) üzenetére


-NoVa-
őstag

Deadcat rajongás adott, az 1S-el meg lehet spórolni a BEC-et, hmm... Pörög az agyam, fejlődött már annyit az egész, hogy nyissak egy új Excel filet Google sheetet :)

Igazából a karbon X-emen kéne hasonlóan okosítani, 1s brushless motorokkal hajtott áttételes 6" propellerekkel, és 18650-nel nagyjából az egész éves repülésemet megoldanám egy töltéssel, és maradna benne a következő szezonra is. De ahhoz sok sok 3d nyomtatott alkatrészt kéne tervezni, és ahhoz kéne egy 3D nyomtató, és... Ellenállok, kibírom :)

(#88877) -NoVa- válasza Phülöp (#88875) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bármennyi bringára tudok ám irigykedni egyszerre. A padlásról lehozott havazós rekreációsat mutattam? :D

(#88878) Phülöp válasza -NoVa- (#88877) üzenetére


Phülöp
addikt

Ez meg mi ez, meg honnan?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88879) blueboi69 válasza -NoVa- (#88874) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Mit irigykedsz? Pedál sincs rajta!
:DDD

(#88880) blueboi69 válasza Bujdy81 (#88866) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"most így, összeírva nézve azt mondo, hogy nehogy megmutassátok a nejemnek!"
:DDD
Én elmondtam most a drónozási kezdéshez mennyi pénz kell. Nem kellett volna. De asszony okos, mondta, hogy kell nekem hobby az okosotthon mellett, amire pénzt és időt költhetek, különben tudja, hogy megkattanok az meg senkinek nem jó.

Szóval valami kell, ráadásul amit csinálsz az még egészséges is.

(#88881) blueboi69 válasza Jahno (#88839) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Azért ezek eléggé úgy néznek ki, mint ami munkához kell és nem hobby.

(#88882) blueboi69 válasza Phülöp (#88840) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Király ez a havas blog. Ne hagyd abba, képek is jöhetnek :)
Én is bevállalnám amúgy :)

(#88883) Phülöp válasza blueboi69 (#88880) üzenetére


Phülöp
addikt

Van egy Telegram beszélgetésünk Amea-val, "Lakás ötletek" néven.
A napokban megkérdezte, hogy miért küldtem neki ezen a csatornán egy hangfaltesztet. Mondtam neki, hogy ez a nekem leginkább tetsző hangfal 4k eur alatt.
Ez még belefér a hobbi kategóriába?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88884) blueboi69 válasza Bujdy81 (#88863) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"cserébe a kölykök tudnánk százezer hóangyalt csinálni"

Fura módja a hóolvasztásnak, a gyerekek testhőjét felhasználva. Trükkös, de fura. :DDD

(#88885) Phülöp válasza blueboi69 (#88879) üzenetére


Phülöp
addikt

Pedig.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88886) npera válasza -NoVa- (#88876) üzenetére


npera
újonc

3D-nyomtatót szerintem venni nem érdemes, mert azt bárki tud. Inkább otthon gyerekekkel kimunkálni a konyhaasztal sarkán a darabokat, majd összerakni. Na, akkor a nyugdíjig is megvan a projekt :C

(#88887) blueboi69 válasza Phülöp (#88883) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hobby nálam az, amit nem a munkádhoz használsz közvetlenül és nem pénzt keresel vele.
Az nem indok, hogy munka közben zenét hallgatsz és akkor munkához kell, mert egy 2k eur hangfallal valszeg nem feleolyan hatékonyan dolgoznál vagy legalábbis nem nagyságrendekkel. Teccikérteni?

(#88888) blueboi69 válasza Phülöp (#88885) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Jóvanna, havas bakanccsal nem lehet hajtani. :P

(#88889) Jahno válasza blueboi69 (#88881) üzenetére


Jahno
őstag

Nem tudom miképpen volt, valamennyire pénzt is csinál belőle, aztán a jó ég tudja, mert mellé hobbizni komoly fotós cucca van, amire mindig sír, hogy nem sokat van ideje nyomkodni. Csillagkövető cuccaival sem sok pénzt lehet csinálni. Utómunkájára jobban irigykedem, meg amit kipöcsölt magának.

(#88890) eattila válasza Phülöp (#88868) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez igen jól néz ki!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88891) eattila válasza npera (#88871) üzenetére


eattila
csendes tag

2k20-ban és sportra locsoltam el némi zsetont, de nem számoltam. Némi ruházat, ital, bringa, cipők (2), órák (2), rollerek (nekem és a gyereknek IS). Simán vettem volna egy FF DSLR-t belőle :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88892) WiZARD válasza Phülöp (#88709) üzenetére


WiZARD
addikt

megvan még?
én beszari lennék és így $300 340körül zsebretenném azt ami eddig meglett :DDD

(legalábbis az SL-t sűrűn mozgatnám feljebb)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#88893) Phülöp válasza WiZARD (#88892) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, sőt 120 magasságában tettem még rá egy lapáttal.
240-nél tervezem eladni a pakk felét.

Szerk: miapicsa e!

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88894) Jahno válasza Bujdy81 (#88866) üzenetére


Jahno
őstag

Fotós pályázatok 10 euró környékén mennek, kivéve most a svédet, oda nem tudom mennyiért tudom postázni a cuccot. Előzőleg azt terveztem, hogy 5-10 év alatt majd elérek valamit, vagy nem. Most haver addig tömte a fejem, míg lehet csökkentjük a határidőt 1 évre :C

(#88895) JonesC válasza Phülöp (#88893) üzenetére


JonesC
csendes tag

Akkor most vársz amíg lemegy? :D

(#88896) Jahno válasza eattila (#88890) üzenetére


Jahno
őstag

Láttam élőben is, teljesen más kategória. Nem is merném használni, meg ledobni a ház mögé, ahogy egy rendes bicajt illik :C Inkább valami finommechanikus cucc, vitrinben a helye. Pár alkatrésznek megnéztem az árát is. Az is olyan.

(#88897) Phülöp válasza JonesC (#88895) üzenetére


Phülöp
addikt

Ránéztem azóta.
Fél 5-ig várnom kell, addig bármi is lehet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88898) eattila válasza Jahno (#88896) üzenetére


eattila
csendes tag

Én az enyémet sem merném úgy kezelni :D Pedig szerintem fényévek vannak a 2 ára között :D
Bár az most kint lóg a teraszon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88899) -NoVa- válasza Phülöp (#88878) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Subarunál használhatóbb izéket is pakoltam ki a mélygarázsból, amikor eladták sógorék a házat. Elég annyit az alapjaira, hogy ezt még korábban raktam neki össze Laklóth Pali garázsából guberálva, szóval annyira nem rossz :)

(#88900) JonesC válasza Phülöp (#88897) üzenetére


JonesC
csendes tag

Itt már fél négykor indul a varázs :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.