Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87251) Jahno válasza Samott (#87249) üzenetére


Jahno
őstag

Ez koszos, büdös, saras és buta :DDD

(#87252) Jahno válasza WiZARD (#87250) üzenetére


Jahno
őstag

Én nem lennék bonyolult, bemennék valami menhelyre. Legyen közepes méretű kutya-formája. Abból jöhet az első játszótéri keverék amelyik megtetszik és elég bambán néz. Vagy vigyorog. Vagy egyéb.

(#87253) qnadam válasza WiZARD (#87250) üzenetére


qnadam
veterán

kutyából van demóverzió is, ideiglenes befogadásnak hívják :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87254) FőDudu válasza WiZARD (#87250) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha jol tudom, akkor az uszkaroknak nem hullik a szore. Persze ez ki van zarva, mert minden allat csereli a szoret, tehat nem art megkerdezni hozzaertot is.

Tacsko elvileg rovid szoru, de azert mindenutt talalni a szorebol. Szoval hullik az is.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#87255) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Tizenpár év alatt még nem kellett agámaszőrt pucolnom, és az ugatása sem zavaró.

(#87256) eattila válasza -NoVa- (#87255) üzenetére


eattila
csendes tag

TEssék. Úgy kéne marketingelni, mint hipoallergén házikedvenc.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87257) cyberde válasza WiZARD (#87250) üzenetére


cyberde
csendes tag

1. Minden kutyának hullik a szőre. Sőt! Minden nőnek is hullik a szőre! :D
Az a nem mindegy, hogy tavasszal és ősszel bundát vált, vagy egész évben folyamatos, állandó a szőrváltás.

2. Vagy lakásban tartott kutyád van, vagy katalógus lakásod. :K

Én egy pár nagytestű (német juhász, rotweiller, nápolyi masztiff) fajta után jutottam el egy kistestű kutyához. Egy exceltáblás paraméterszűrés dobta a mostanit és nem bántam meg. :wub:

(#87258) WiZARD válasza cyberde (#87257) üzenetére


WiZARD
addikt

Yorkie szőrrel kevesebbett találkoztam otthon mint a sajátommal, szóval valami ilyesmi az elvárás ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#87259) -NoVa- válasza eattila (#87256) üzenetére


-NoVa-
őstag

Meg nyaralásbarát. Ha nem kap enni és inni pár hétig, max lelkesebben fogadja legközelebb. Ha még hosszabb időszak kimarad, néha hajlandó tanúk előtt is növényt enni, de azért legtöbbször megvárja, amíg mindenki kimegy. Azért a ragadozó reputációt fenn kell tartani.

(#87260) eattila válasza WiZARD (#87258) üzenetére


eattila
csendes tag

Beagle hullajtja. Border Collie meg a hosszút hullajtja. Ennyivel van tapasztalatom.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87261) Sipi- válasza cyberde (#87257) üzenetére


Sipi-
tag

Egy exceltáblás paraméterszűrés dobta a mostanit
Elég részletes, mindenre kiterjedő volt és napokat/heteket ültél felette? (mint npera szokta? :D)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87262) Sipi- válasza -NoVa- (#87255) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem sem kellett kutyaszőrt takarítanom még a lakásban, pedig van néhány kutyánk. Van amelyik már 8 éves. Igaz, hogy mindegyik plüss, de ez csak egy apró eltérés szerintem :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87263) FőDudu válasza WiZARD (#87258) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert meretben is te vagy a nagyobb allat ;)

FőDudu

(#87264) blueboi69 válasza Samott (#87249) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Cuki jószág :) Látod, a kivétel erősiti a szabályt :)

(#87265) blueboi69 válasza WiZARD (#87250) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Átmenet számomra nem elfogadható. Vagy bent van és tiszta, nem hullik a szőre. Vagy kinti."

Ezzel én is így voltam/vagyok. Asszonnyal együtt csatolmányként jött a Havanese kutyája, de ő szigorúan benti. Jahno látta is. Szeretnivaló bújós jószág, viszont nem túl okos. Oké, a mienk tud pár dolgot, de ez nagyon sok munkának köszönhető (nem az én munkám) és még így is messze elmarad a másiktól.

A másik már sajátom én is mindennek IS utánaolvastam.
Ajánlom ezt az oldalt itt sok fajta és pontos és részletes leírással:
https://www.amarqt.com/magazin/fajtak/

Alapvetően vannak ilyen "milyen kutya illik hozzád" kezdetű kvízek. Azok is segítenek, nyilván többnek az eredményéből kell metszetet keresni.

Nálunk szempont volt a
1. szőrhullatás
2. gyerek-családbarát legyen
3. ne legyen a legkisebb méretű szobacirkáló, hanem inkább közepes, de ne is 50kg
4. intelligens legyen (a többihez képest)

Az, hogy lustább vagy mozgékonyabb az már mindegy volt. Mi alapvetően keveset sportolunk, de ehhez képest egy aktív munkakutyát vettünk. Ha megvan a mozgása akkor egész nap fekszik és felveszi a család ritmusát. Pl a mikor a gyerekek alszanak, akkor ők is.

Voltunk pár kutyakiállításon is (Fehova szokott lenni február környékén).
És végül így esett a választás egy hullámosszűrő portugál vizikutyára. (a fenti oldalon a képek nem túl pontosak, mivel nyírós kutya, olyan fazonra nyírod amilyen tetszik, érdemes gugliban rákeresni hogy tud kinézni hosszú vagy rövid szőrrel)
Ha te is ide jutsz, akkor tudok tutkó tenyésztőt ajánlani, természetesen azt akitől a miénk van és akitől vennék még és akit nyugodtan ajánlani bárkinek.

[ Szerkesztve ]

(#87266) qnadam válasza blueboi69 (#87265) üzenetére


qnadam
veterán

megnéztem az oldalon a perzsa agarat, ahol azt állítják róla, hogy lakásban tartásra egyáltalán nem alkalmas (egy csillag), viszont hatalmas a mozgásigénye (5 csillag). ha a többi kutyával is ennyire precízek, akkor Wizard inkább nem innen válasszon kutyát :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87267) blueboi69 válasza qnadam (#87266) üzenetére


blueboi69
csendes tag

1csillag gondolom nem azt jelenti, hogy ott elpusztul azonnal :)

Nem védeni akarom az oldalt, mert nyilván nem szentírás, de azért azt sejted te is biztosan, hogy adott fajtán belül ezek a kutyák nem pontosan azonosan, mindegyiknek van saját személyisége és jellemvonásai.
A miénkre is azt írják szinte mindenhol, hogy munkakutya, kell neki napi 60perc mozgás. Ehhez képest hetente 2x kap ennyi mozgást és kutyabaja :)
Mondjuk ha nincs lemozgatva és úgy itthonhagyjuk, akkor tutira szétszed valamit. Nála fontos, hogy nem csak lefuttatni kell, hanem szellemileg is lefárasztani, mert ha nem fárad le és egyedül marad akkor talál magának elfoglaltságot.

(#87268) Sipi- válasza blueboi69 (#87267) üzenetére


Sipi-
tag

Hogyan fárasztod le szellemileg?

Nem volt és szerintem nem is lesz soha kutyám, maximum ha vénségemre nyugdíjasként veszünk egy kis házat a Mátrában és ott tartunk kutyát:)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87269) WiZARD válasza blueboi69 (#87265) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi, amúgy kb ez a lista nekem is.

Egyelőre nézegetek, odébb van még, először legyen kész a ház, meg tervben van még 1 gyerek, lehet azt is megvárnám hogy ő is meglegyen 0.5-1 éves.

qnadam: afgán agár nagyon tetszik, de a szőrének karbantartását nem akarnám bevállalni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#87270) eattila válasza Sipi- (#87268) üzenetére


eattila
csendes tag

Pl ha szimatolhat erre-arra. Feladatokat adsz neki, képzed. Azzal fárad szellemileg. Vannak ilyen játékok is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87271) Jahno válasza Sipi- (#87268) üzenetére


Jahno
őstag

Kicsapod a többi közé játszódni, vagy elég pár kilométert kerülni ahol minden méteren meg kell szagolni egy valamit. Ja igen, talán Border collie volt még egyszer velünk, amit szerintem nem lehet lemeríteni. Lassan már nem csak az autókhoz értek, hanem ehhez is :C

Hétvégén a "sajátjaink" elég hamar lefáradtak, de folyamatosan rohángáltak és ugráltak, mint ha muszáj lenne. Zsebcirkálós csivava az ilyen. Találkoztam egy erősebb, mint okos döggel az mókás volt, mert pont egy ilyen lehetetlen fadarab volt az ízlése, kirángatta a legsűrűbb gazból és minden áron magával akarta vinni. Se nem egyenes, sem fogása, sem semmi... Gazdáját ahogy láttam ez nem fárasztotta, csak vonogatta a vállát, oszt jóvanhülye:

(#87272) npera válasza Sipi- (#87261) üzenetére


npera
újonc

Hát igen... jobb ma egy Excel táblázat, mint holnap egy túzok.....

(#87273) npera


npera
újonc

Ja, jönnek a rádiók. Ma feldobta a Postnord app, hogy megjelent a rendszerükben a Motorola T42 4-pack trackingje. Vélhetően ez is egy olyan skandináv vegyesfelvágott cég, ami valahonnan Dániából küldi a cuccokat és van svéd domain holnapjuk is. Az a vicc, hogy a helyi mobilfizetős Klarna rendszerbe is integrálva vannak, így a szállítási határidőt leszámítva ugyanolyan, mintha innen jönne interurbán.

(#87274) npera válasza WiZARD (#87269) üzenetére


npera
újonc

Én lakásba nem akarok kutyát, kertbe sem. Csak akkor, ha igen nagy terület lenne és tudnám naponta 5x vinni sétálni. Ez 8-órás melóval nehezen megoldható.

Én elég sok fajta kutyát szeretek, ameddig úgy hívják, hogy amstaff. Minden más csak bohóckodás... :C

(#87275) Phülöp válasza npera (#87274) üzenetére


Phülöp
addikt

Hasonlóképp vagyok magam is, csak rhodesian ridgeback.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87276) qnadam válasza blueboi69 (#87267) üzenetére


qnadam
veterán

nyilván nem egyformák, de itt elég sok agár megfordult, plusz perzsából is akad néhány darab a környezetből :) lehet, hogy másoknál jobb a leírás, nagyobb a merítés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87277) qnadam válasza WiZARD (#87269) üzenetére


qnadam
veterán

a perzsa kb ugyanazt tudja mint az afgán, mínusz a szőr. meg talán kevésbé jár máshol az agya :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87278) blueboi69 válasza Phülöp (#87275) üzenetére


blueboi69
csendes tag

ridgeback nekem is tetszetős, bullmastiff is és belga juhász/malinois, de valszeg sosem lesz ilyenem.

Ha egyszer olyan lesz ami kerti kutya, akkor egy roti lesz.

(#87279) blueboi69 válasza WiZARD (#87269) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Én nem várnék annyit. Mármint a házat nyilván, de gyerekeket kevésbé. Addig jó amíg az asszony otthon van a gyerekkel, akkor a kutyának is könnyebb a kölyökora alatt.
Szerintem.

(#87280) npera válasza Phülöp (#87275) üzenetére


npera
újonc

:C

Ez jónak tűnik.

(#87281) eattila válasza Phülöp (#87275) üzenetére


eattila
csendes tag

Azok szépek :)
Én tényleg sok fajtát szeretek. De magyar vizsi a top. Beagle már volt 3, érzelmi okokból még egyszer nem kell (mindegyiket láttam elaludni).

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87282) blueboi69 válasza Sipi- (#87268) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Leginkább szaglás stimulálásával. Pl jutalomfalat vagy akár egy szem táp keresésével is. Feladatokkal. Munkakutya, imád "dolgozni". Leül, fekszik, ottmarad adott ideig. Ezek közben koncentrál, figyel, ez is meríti. A kicsit az a vizes földre nem ül le, sőt itthon hiába van padlófűtés a járólapra sem hajlandó letenni a seggét inkább elhátrál a szőnyegig és ott teszi le :))
A nagy az meg a legnagyobb lóhugyos sárban is leül, lefekszik. Vagy cipőkre, csizmákra, nem zavarja semmi. Ha munka van akkor munka van.
Vele jártam kutyasuliban is, elég könnyedén vette.

Plusz vannak pl logikai játékok is kutyáknak. Mind jutalomfalat és szaglás alapúak. Ha szagolnia kell, akkor azt a sok illatot agyilag fel kell dolgoznia ez fárasztja.
Pl felveszek a földről és eldobom a susnyásba megtalálja. Ha 5percbe is kerül akkor 5percig szaglássza és megtalálja pontosan azt a sokszáz másik között, mert azzal, hogy megfogtam annyi illatanyag került rá, amiről tudja, hogy az az enyém. Na ez tudja lefárasztani plusz a feladatok tömkelege amiket ki lehet találni neki. Ez csak nagyon az alap amiket mondtam. De pl fekszik-marad időhúzással lehet ezt növelni. Pl vizsgán le kell fektetni/ültetni elengedni a pórázt és elindulni előre 5-10métert, majd ott megfordulni, várni, visszamenni hozzá, és mindezalatt a kutya nem mozdulhat el. Ez nagyon nem természetes nekik, mert azonnal rohannának a gazdijukhoz, pláne amikor pl visszaér hozzájuk és akkor fekvésből sem ülhet fel. Ez koncentrálást igényel, agymunkát, odafigyelést ->fárasztó.

(#87283) blueboi69 válasza WiZARD (#87269) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A másik, hogy azért valszeg a kutya teljes élete során a gyerekek azok gyerekek maradnak, emiatt fontos ilyen kicsit gyerekeknél, hogy gyerek és családcentrikus legyen a kutya.
Nálunk a kicsi ő inkább távolságot tart a gyerekektől, a nagy simán eljátszik velük rendkívüli módon óvatos velük. Tényleg elképesztő. Amikor a második gyerekhez jött először apám és felvette, akkor a kutya rögtön odarohant apám lábához és pici morgással jelezte, hogy lesz szíves vigyázni a babára. Rászóltam, hogy elég és nincs baj, azóta soha nem érezte, hogy oda kéne mennie apámat figyelmeztetni. Ha védőnő van itt akkor bejön, megszagolja, majd leszarja. Amint a védőnő elkezdi a gyereket nézegetni azonnal a kutya is otterem és figyeli, hogy nehogy bármit is ártson neki.
Az meg külön cuki, amikor a mittudomén féléves kisbaba háton fekszik a földön a kutya meg föléhajol és bökdösi a gyereket az orrával, az meg kacag rajta és paskolja az orrát vagy csapkodja a pofáját. :K

(#87284) npera


npera
újonc

Nova és más igényes zenéket kedvelők ( he! :Y )

Ez érdekes lehet.

Corpo-Mente - Arsalein [Live at Improve Tone Studios, 2015]

(#87285) cyberde válasza npera (#87274) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...ameddig úgy hívják, hogy amstaff. Minden más csak bohóckodás... "

Szépek ezek a gladiátorkutyák, viszont nemcsak városi környezetben hanem még vidéken is gyakorlatilag csak házikedvencként működnek, de legalább ha elhanyagolják őket még a saját gazdájukra is veszélyesek lehetnek.

Nem véletlen, hogy sem vadászatra, sem pásztorkutyának, sem keresőkutyának, sem segítő kutyának, sem semmiféle értelmezhető munkavégzésre nem használnak pit-eket. (igazából nem is alkalmasak semmire. Kivétel az illegál kutyaviadalok)

(#87286) Jahno válasza cyberde (#87285) üzenetére


Jahno
őstag

Ha én ezt előbb tudom. Júzernél felélesztettem egy Dune lejátszót. Alig 20+ezer, rendes Netflix kliens, hálózat, kész. Igaz látszik melyik modult mikyen más banda csinálta, mert hol van vissza nyíl és hol a menü a vissza gomb, meg kicsit érdekes az egész logikája. Hozzáadtam a szervert és nyalja a filmeket...

(#87287) qnadam válasza npera (#87274) üzenetére


qnadam
veterán

ezek igen kedves jószágok, csak az energiaszintjük sok egy kicsit. az erős volt kicsit, amikor a háromórás sétából hazaérve hozta a rongyát, hogy akkor most kezdhetünk játszani :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87288) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Ha egy bemutatósátor látványtervét kéne elkészíteni, milyen szoftvert használnátok?
Mondjuk valami olyan, mint egy csodák palotája, csak kicsiben.

(#87289) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Idén eddig elromlott dolgok listája:
- Grillsüttő (kigyulladt)
- Beépített sütő (nem fűt)
- Honda Jazz CVT (Lelazult valami? Nagy gázra ugrál, old a kuplung, csekkengine beállt

És még csak 5.-e van.

[ Szerkesztve ]

(#87290) Samott válasza -NoVa- (#87289) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87291) zetor2000 válasza A. Crowley (#87288) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha értenék hozzá, talán 3DSMax / Maya / Archicad / AutoCad, vagy valami ezekhez hasonló.
A 3DS/Maya tud mindenféle csilivili dolgot, persze lehet, hogy nem ez az ideális rá, de ezek mellé lehet valami CAD, ami képes rendes látványtervet generálni valami építészeti rajzból.

Ezek alapján a Unity engine asszem képes bejárható "dungeon"-t generálni, valami olyan helyszínt, amit mint egy 3D játékban.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87292) npera


npera
újonc

Nova, ez ma jól esett.

A család a közeli játszótéren pörgött arcon, én addig a tök üres focipályán kirepültem 4 akksit.

Egyszer konkrétan RX loss is volt, tehát ténylegesen esett a quad, de mivel 60 gramm és műfű felett repültem, így simán ment tovább.

Utána igazítottam a rádió antennáján, hogy felfelé álljon és többnyire benne legyek a tóruszban. Ettől függetlenül meglepően közel voltam magamhoz, amikor elment a jel, lehet van valami antenna a közelben (5G!!!! :Y )

Vicces módon a muzsika pont olyan hosszú, mint amilyen hosszúra a videót vágtam, this was meant to be.... :C

(#87293) Sipi- válasza -NoVa- (#87289) üzenetére


Sipi-
tag

Nálunk a mosógépet úgy tűnik tegnap meggyógyította a szerelő: bezsírozta a dobtartó rugókat, azóta még csak kétszer mostunk, de nem kattogott.

Ezen felül egészségügyi probléma akadt, helyette inkább választanám a technikai problémákat. :(

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87294) npera válasza cyberde (#87285) üzenetére


npera
újonc

Nekünk volt egy ilyesmi. Boxer-amstaff keverék. Kidobták a törökbálinti elágazásnál (ott nagyon sok kutyát dobnak ki sajnos), aztán asszony befogadta. Utána pedig felneveltük. Közvetlenül utána elnyomta egy kisbusz, amikor asszony volt vele kint, aztán kellett műteni és rehabilitálni. Elég sok meló volt vele, de a kutya nagyon hálás volt, hogy befogadtuk. Elképesztő erő volt a kutyában, de szépen megtanítottuk sétálni és utána kezes volt. Mentem vele nagyon sokat a falu körül, naponta 3-4x vittem sétálni.

Barátságos állat volt, a szomszéd lovarda tulaja is megkedvelte, így átvették tőlünk amikor kijöttünk Svédországba. Ott teljesít szolgálatot jelenleg.

(#87295) zetor2000


zetor2000
senior tag

Egyszer beszéltem egy technikai dolgokat áruló / építő cégvezető feleségével, nekik van egy leonbergijük... Az a nagyon nem kicsi. Azt mondta, 3 évesen vették a házzal, de összebarátkoztak valahogy, most a csaj a góré a kutyánál. Postást nem eszik, csak néha kiteszi a fejét a kerítés fölött, és megnézi a postást.
Amúgy meg nagy családbarát kutya az ilyen. Gyerekek - a sajátok - azt mondják, hogy lóghatnak rajta, nem eszi meg, max képen nyalja őket. De amikor vedlik, akkor azt nem nagyon szeretik :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87296) npera


npera
újonc

Szerintem ezt érdemes lenne tovább eszkalálni. A svéd genderkutatókat be kellene vonni minél hamarabb....

:U

Kisebb vita robbant ki Amerikában arról, hogy gendersemleges-e az ámen, vagy kell egy áwomen is

(#87297) zetor2000 válasza npera (#87296) üzenetére


zetor2000
senior tag

És akkor a specimen mellé legyen speciwomen is... :D

Édes istenem, ezek ennyire ráérnek, vagy ennyire "sötétek"?!

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87298) Grillo válasza npera (#87296) üzenetére


Grillo
senior tag

Sőt, szerintem a mankó mellé kéne womankó is. És amikor a nők úgygondolják, hogy szar idő van, az a ziwomankó...

(#87299) hobizoli válasza npera (#87296) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azon meg nem serultek be az afro sracok, hogy jezus fehernek van arbazolva.....?

több drón kell ;P

(#87300) npera válasza Grillo (#87298) üzenetére


npera
újonc

óóóóóóó, ezt le kell fordítsam a kolléganőimnek majd .....
tengermély köszönöettel..... :C :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.