Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88101) zetor2000 válasza Jahno (#88092) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ex has saccoltam... valami C4 lett mondva, az Citroen, de van elég variáns, szórás, én mint kibic... :D 'szal szerintem ennyi, és kész.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88102) npera válasza zetor2000 (#88100) üzenetére


npera
újonc

A telep ezen része mind ugyanolyan házakból áll, legfeljebb tükrözték őket. De mindegyikben vannak apró eltérések, attól függően, hogy mennyire itták magukat precízre a finn-svéd munkások és mennyire volt már péntek.

Különféle mintára épült (méret és beosztás) házak tömegéből áll a "falu", ez egy eredetileg finn kisebbség gyári munkásoknak készült lakótelep volt.

(#88103) Bujdy81 válasza zetor2000 (#88089) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem a net lassú, hanem az otthoni hálózaton található szerver és az ugyanazon hálózaton található laptop között bazi lassú a kábeles kapcsolat.

(#88104) -NoVa- válasza Sipi- (#88094) üzenetére


-NoVa-
őstag

Gratula neki!

(#88105) zetor2000 válasza Bujdy81 (#88103) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor első körben az első - egyszerűbb/olcsóbb - lépéseket csinálnám. Azaz megnézném, hogy a switchek tényleg képesek e a mai sebességigényeket kiszolgálni, vagy leragadtak a múltban. Aztán ha van valami, amin lehet segíteni, azt akkor cserélni. Ezeken túl a "gagyi" kábelek helyett valami jobbat - láttam már jónevű gyártótól is tré kábelt (sokba került, és nem volt jó, újonnan kibontva). Első körben azért a kapcsolóeszközökre gyanakodnék. A közbeeső eszközöket minimalizálva is jelentős javulás érhető el. Ez nagyjából minimális költséggel jár, de képbe kerülsz a hálózattal, az is lehet, hogy 1-2 switch kiesik, mert csak azért van ott, mert valamikor kellett, de már nem indokolt.
Aztán ha ez nem sokra vezet, akkor érdemes esetleg a hálózat szeparálásába fogni / másik hálózati cuccokat keresni.

Esetleg a gépeken (a szerveren és a laptopon) is lehet, hogy van olyan, hogy a hálózati kapcsolatot fixálva csak adott sebességen megy, és ha az nem a leggyorsabb, amit a hálózat tud, akkor okozhat ilyet. Nem jellemző, hogy ez így van beállítva, mert alapértelmezés szerint automatikus sebességválasztásra vannak kárhoztatva, de egy minimális esélyt adok neki. Mondjuk 0.1%ot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88106) Jahno válasza zetor2000 (#88101) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem elsőre egy szagtalan könnyen alakítható massza jutott eszembe.

(#88107) Jahno


Jahno
őstag

Megpróbáltunk péemvét fotózni. Van még mit szopni vele, de ezt én tudtam előre. Továbbra is azt mondom, hogy egy szülést egyszerűbb levezetni :-D

(#88108) blueboi69 válasza Bujdy81 (#88076) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az internet lassú vagy mi?
Hány eszköz van rajta? Meg milyen switchek? Minden kábelen lóg? Vagy vannak wifin is eszközök?

1db switchel nem lennél előrébb szerintem, de érdemes azt is megnézni, hogy ezek milyen sebességűek. Lehet vmi ősrégi vacakok.

(#88109) blueboi69 válasza Jahno (#88107) üzenetére


blueboi69
csendes tag

lájkolom, szép e46 :)

(#88110) blueboi69 válasza Bujdy81 (#88103) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ja ezt csak most olvasom. Akkor érdemes 1nagy korszerűbb switchre cserélni az egészet, mondjuk az sem baj gigabites portokkal :)

(#88111) blueboi69 válasza npera (#88079) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Ez kicsit analóg Blueboi Bimmerével, csak ott még nem tudni mi a baj."

Azóta rádugtam a gyári diagot meg beindítottam. 1-es henger nem jár. Szóval nem szenzorhiba, hanem gyertya/gyújtás környékén lesz a bibi. Majd ha jobb idő lesz és nem fagyok szarrá, akkor nekiállok. Vagy kicserélem a gyufákat rögtön, vagy átrakom először a trafót másik hengerre és megnézem, hogy változik-e valami.
Aztán ha ez meglesz, akkor jöhet az eredeti kopogásos probléma....

Viszont úgy fest most még marad a bmw. Asszony kitért a hitéből, hogy én dízelt akarok, szóval még ez nincs lefutva. Meg igazából nemtudom. Szépek az smaxo-ok, nekem nagyon tetszenek, de lehet túl nagy költség lenne. Igazából lehet ha megint járna a bmw és nem lenne baja, akkor úgy gondolnám, hogy kell a francnak másik autó :C

Ja és a legjobb, hogy tegnap megtréfált a fiesta, nem akart elindulni. Mármint szépen vidáman tekert, de nem röffent. Aztán beindult kb 1-2perc után. Valszeg nem jutott bele nafta, mert olyan szárazon pörgött, fene sem érti ezt. Fűtött garázsban áll. Az az érdekes, hogy egyszer a bmw is csinálta ezt, miután a garázsban álltam és pont télen. Lehet valahol lecsapódik vmi pára vagy nemtudom. Fene a jódolgukat ezeknek az autóknak...

(#88112) eattila válasza Bujdy81 (#88103) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem az rémlik, hogy a switch-et fürtözése sem tesz jót a háló sebességének.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#88113) Samott


Samott
addikt

A fobb valutaktol eltekintve, meg a csehekhez kepest is buktunk egy bo 30 szazalekot...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88114) npera válasza Samott (#88113) üzenetére


npera
újonc

Pici zavart érzek az erőben, amikor egy hozzászólásban szerepel a "főbb valuták" és nincs benne a SEK.... legfőbb valuta, nem tudtátok? :C

(#88115) npera válasza blueboi69 (#88111) üzenetére


npera
újonc

Ah, akkor van egy soros 5-hengeres Volvo vagy Audi motorod. Ez így jó is :C

Remélem nem sokat járattad így, mert akkor a katalizátor eléggé dúsított üzemben ment.

Lehet, hogy keletkezett egy légbuborék az üzemanyagrendszerben. Aztán azt ki kellett dolgozza az alacsony nyomású rendszer a tank felől, csak aztán jutott előre benzin. Van ebben magasnyomású szivattyú elöl vagy csak simán locsolja a benzint a szívótorok elé, mint a mező állatai?

(#88116) Samott válasza npera (#88114) üzenetére


Samott
addikt

Dan korona van benne, az innet nezve kb. ugyanaz. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88117) Jahno válasza Bujdy81 (#88103) üzenetére


Jahno
őstag

Mennyi az a bazi lassú? Manapság a legvackabb cuccokkal annyira lehet kihajtani, amekkora port van a gépen.

(#88118) npera válasza Samott (#88116) üzenetére


npera
újonc

Júúúúúj..... :C

(#88119) -NoVa- válasza npera (#88118) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#88120) npera


npera
újonc

Jahno, egy szélturbina összedőlt Piteå város mellett. Ez eléggé északon van.

A GP.se cikke szerint az okozta a torony összeroskadását, hogy egy lapát leszakadt (!) üzem közben, amitől olyan terhelés érte a tornyot, hogy elvesztette a strukturális integritását.

Pedig az hinné az ember, hogy ezt csak oda kell vinni, összecsavarozni, aztán fúj a szél és örök energia ingyen. Most csalódott vagyok. De csak picit.

(#88121) npera válasza -NoVa- (#88119) üzenetére


npera
újonc

Ez nem teljesen PC, de gondolom az eredeti poszt célja egyfajta vitagerjesztés volt. Arra tudok gondolni, hogy lett is belőle reakció.

(#88122) -NoVa- válasza npera (#88121) üzenetére


-NoVa-
őstag

Finom felháborodás majd mély társadalmi jelenségeket kibeszélő diskurzus? :)

(#88123) zetor2000 válasza -NoVa- (#88122) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az ilyen és ehhez hasonló posztok elég nagy mozgalmakat is képesek indítani, mint pl. #metoo. Egyeseket arra serkent, hogy portálokat indítsanak vakkomondor néven, meg ilyenek.
Értem a humoros szándékot a poszt mögött, és tudom, hogy nem összeegyeztethető a saját véleményeddel... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88124) zetor2000 válasza npera (#88120) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem összedőlt, csak elfáradt. Most pihen.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88125) zetor2000 válasza npera (#88121) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a "vitagerjesztés" elég szofisztikált és meglehetősen diplomatikus kifejezés ebben a kontextusban.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88126) zetor2000


zetor2000
senior tag

#comic pictures:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88127) npera válasza -NoVa- (#88122) üzenetére


npera
újonc

Ja, kábé mint a Roncsfilmben a paradicsom leejtése jelenetben.... :DDD

(#88128) npera válasza zetor2000 (#88126) üzenetére


npera
újonc

Óóóó, ez egy új szint :C

(#88129) zetor2000 válasza npera (#88128) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ugye? Level 2... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88130) Jahno válasza npera (#88120) üzenetére


Jahno
őstag

Nem véletlenül van védőtáv, hogy egymást és lakott területet se tudjanak lekaratézni. Előző verziók ráadásul sokkal tűzveszélyesebbek is voltak. Elektromos része rendesen leválasztódik, de műszaki hiba az műszaki hiba, olyan, mikor a benne lévő pár 100 liter olaj rendesen kigyullad és úgy dől el, akkor az a nem kellemes.

Nyilván ennek nagy része még kisebb baleset, mint egy combos nukleáris katasztrófa, de egy része mellett nem érdemes elmenni, mert itt sem nulla a veszély.

(#88131) Jahno válasza blueboi69 (#88109) üzenetére


Jahno
őstag

Szép is, de azért a Volvo lámpái jobbak :-D Ezt is meg kell tanulni, majd egy ilyen nem angyalszemes széria bömöst is meg kell szakértenem.

(#88132) npera válasza -NoVa- (#88122) üzenetére


npera
újonc

Ma jót küzdöttem a 2,5"-os kwaddal. Úgy volt, hogy kimegyek repülni, de aztán kompromisszumot kötöttünk asszonnyal és kimentünk 2 órát sétálni és játszótereken vándorolni.

Mikor kellően átfagytunk (-9 fok volt), akkor utána gondoltam, hogy átnézem a VTX beállításait. Ebben egy GEPRC Stable F7 stack van, valamilyen IRC Tramp kompatibilis VTX-el. Lehet 25-500 mW között léptetni.

Korábban belőttem a Trampot rajta és OSD-ből tudtam R7-re és 25 mW-ra rakni. Aztán láttam egy videót Bardwelltől, ahol elmagyarázta miként lehet kapcsolóra rakni a teljesítményt. Na, ezt ki kell próbálni.

De ehhez kellene VTX-tábla. Na, az nem volt benne. De még Betaflight alatt sem találtam. Aztán olvastam és rájöttem, hogy régi rajta a firmware és legalább 4.1 kellene. Megnéztem, már volt valami 4.2.6. vagy mi. Lehúztam, aztán rögtön lett VTX table a menüben. Utána lestem egy kompatibilis táblát Oscar Liangtól és beírtam kézzel, mint a mező állatai.

Utólag belegondolva a friss FW már alighanem fogadta volna a command line parancsokat is, de kézzel beírni igazi hackerkedés volt.

Most akkor majd lehet léptetni 25, 100, 200, 400 és 500 mW teljesítményt. Beraktam, hogy Disarm esetén legyen 25 mW, akkor nem fűt, mint az állat feleslegesen.

Rájöttem hogy lehet feltölteni és beállítani a bold fontot OSD-n, most sokkal jobban látszik.
Legközelebb végigjátszom a lépéseket, hogy legyen egy szabad kapcsoló, aztán rárakom a VTX teljesítményt és akkor nem kell bemenni kézzel, mint a mező állatai.

(#88133) npera válasza Jahno (#88130) üzenetére


npera
újonc

Van a "közelben" ilyen, erős a kísértés, hogy repüljek a közelében. Ha veszek mély levegőt, akkor "át rajta", de azt olvastam fórumokon, hogy a lapát gyorsabban jön, mint gondolnád. Szóval ha nekiindulsz, akkor nem kell sokat totojázni a rotorsíkban, mert lecsapja a kwadot, mint a parancsolat.

(#88134) hobizoli válasza npera (#88114) üzenetére


hobizoli
nagyúr

a sved kalifatusban lassan ugyis a dirham meg a dinar lesz :DDD

több drón kell ;P

(#88135) qnadam


qnadam
veterán

#mithallgatszmost

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88136) Jahno válasza npera (#88133) üzenetére


Jahno
őstag

Meg lehet azt oldani, mi már próbáltuk. Éppen napokban akartam róla megkeresni a képet, de persze nem találom :-/

(#88137) npera


npera
újonc

Nova, alakul a dolog..... :C

30 mm-es kis menetes csap (vas), aztán ráhúztam O-gyűrűket és a tetejébe ment egy csavar, alátéttel, hogy megfogja a gyűrűket. Ezt holnap ki kell próbálni.

(#88138) Jahno válasza npera (#88137) üzenetére


Jahno
őstag

Ezzel én is szórakoztam egy kört, kis menetes pöcök áll ki a cuccból és persze a gyári rácsavart műanyagmenetes pálcika nem tartott sokáig. Mert már biztos 40 éve is volt tervezett élettartam, de kibasztam a tervezővel, ráhúztam ezt a menetes toldót, obis pálcika tetejét kicsit megcsiszoltam és toldó bele lett ragasztva kétkomponensűvel. Nem is áll túl ferdén :C Még gondolkoztam, hogy valami zsugorcsövet rámelegítek, de haver ledumált róla:

(#88139) npera válasza Jahno (#88138) üzenetére


npera
újonc

Ez az igazi hobby, amikor rábarkácsol valamit az ember, aztán jönnek az iterációk. Lehet majd kap zsugorcsövet is, az lesz az ultimatív megoldás. Van mindenféle színes cuccom még talán megfelelő vastagságban. Akkor majd nem pákával vagy gyufával melegítem rá, hanem igényesen hőlégfúvóval :C

(#88140) Jahno


Jahno
őstag

Na, ismerősnek lőttem egy ilyet, ami megérkezett:

[link]

csak karácsonyra kapott egy bolti verziót a családtól. Lehet megéri azt a +10ezreset, hogy nem kell tákolni, de jó úton haladok. SD kártyára imagelésre Igu is küldött linket, meg most már 5 sorban össze lehet azt írni, amiről 80ezer hozzászólásos topik van, elején kiemelve +200 oldal a hegesztés mikéntjével együtt :DD Mert persze, fel kell írni az imagét, csak aztán még pár filét másolni ide-oda. Hálózatot egyelőre nem akar látni és az a Kodi vagy mi sincs rajta. Még hegesztek.

(#88141) Jahno válasza Jahno (#88140) üzenetére


Jahno
őstag

Kiderült, hogy ez már maga a Kodi és fel sem kell tenni. Jóreggelt :W Hálózatból csak a szervert nem, de nekem jó NASról is. Gondolom ennek is SMB1 kellene és semmi rendeset nem tud. Kezd tetszeni, bár az órája még +1et siet (:- Ha valóban mindent is lejátszik, akkor tán maradhat is. Most nyomkodom egy kicsit, akinek menne ott most úgysincs TV a hálóban, mert kellett az irodai gépére monitornak...

(#88142) qnadam válasza Jahno (#88141) üzenetére


qnadam
veterán

úgy rémlik, hogy a kodi nem igényli az egyes smb-t, bár én tróger módon ftp-n használom :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88143) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

Szerintem ezt halal komolyan igy gondolja, nem viccbol irta... :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88144) zetor2000 válasza Samott (#88143) üzenetére


zetor2000
senior tag

Van ott baj, nem is kicsi.
De legalább számolni és írni tud, bár egy vesszőhibát találtam az írásában.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88145) Phülöp válasza zetor2000 (#88144) üzenetére


Phülöp
addikt

Második olvasatra 3 db vesszőhiba, 2 helyen egybeírta, amit külön kell, indokolatlanul használ pontosvesszőt 2 alkalommal, és a "12 szer" se tűnik helyénvalónak.
Ráadásul a kérdést nem áthidalni, ill. áthidalni nem a kérdést szokták.

szerk: új lapot nyitva a böngészőben már meg is jelent egy "online grammar checker" reklám egy másik weboldalon.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88146) zetor2000


zetor2000
senior tag

Reggeli büntetés, mert felkeltetek:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88147) zetor2000 válasza Phülöp (#88145) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor tévedtem. Írni tud, csak nem helyesen.
Mondjuk amennyire változott pár éve a helyesírás, én se tudok már annyira, mint régebben. Meg néha direkt nem is szoktam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88148) Sipi- válasza Phülöp (#88145) üzenetére


Sipi-
tag

Még így is fényévekkel magasabb szinten ír, mint egy átlag magyar facebook felhasználó.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88149) -NoVa- válasza npera (#88137) üzenetére


-NoVa-
őstag

Thumbra jó ez:

De most ünneplés van:

(#88150) qnadam


qnadam
veterán


HER! (GIRL VS PIG) #59

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.