Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87651) Jahno válasza Sipi- (#87650) üzenetére


Jahno
őstag

Eddig egész jól maradtak. Ott más miatt fogynak, akiket ismerek, aztán Dudu majd mondaná, hogy miért nem keresel valami normális helyet :C

Többit tán privátban vagy mittomén. Felhívlak egy védett vonalról :U

(#87652) Sipi- válasza Jahno (#87651) üzenetére


Sipi-
tag

Hűha... :Y Asszony akar ott egy pozíciót megpályázni, de nem akarna olyan helyre menni, ami könnyen megszűnhet. Majd ha beadja a jelentkezést és interjú is lesz, akkor jelentkezek :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87653) Jahno válasza Sipi- (#87652) üzenetére


Jahno
őstag

Meg nem szűnik, osztályok néha átszerveződnek. Nekem is ez volt az első kérdésem, de azt mondták, hogy emberekhez nem mernek nyúlni, örülnek ha van és dolgozik. Vannak furcsaságok, de az meg hol nem. Nyilván más, mint egy indonéz vagy bármilyen multikulti.

(#87654) eattila


eattila
csendes tag

Karcag megint híres :D Bazki.

https://telex.hu/belfold/2021/01/07/orszagos-mentoszolgalat-vakcina-koronavirus-kommentek

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87655) zetor2000 válasza Sipi- (#87652) üzenetére


zetor2000
senior tag

Megszüntetni már nehéz, és macerás, és talán butaság is lenne.
Gyakorlatilag a hazai közigazgatás (hálózati) gerincét ők adják. Ha "valakinek" (közigazgatási intézménynek) volt valami IT infrastruktúrája, akkor azt vagy átvették és lecserélték, vagy integrálták, vagy ha olyan az intézmény, akkor elérést adnak nekik klf. hálózatokhoz / hálózati szolgáltatásokhoz. Mondjuk egy iskolát, vagy önkormányzatot, ha volt nekik valami telkó kp, it helység, akkor az "beolvadt" a NISZ megfelelő szegmensébe (esetleg a helység fel is szabadult, mert nem ott van a kiszolgáló infrastruktúra helyben), ahhoz a NISZ ad supportot, meg üzemeltetőt, meg minden szart is. Gondolom megfelelő keretek közt történt / történik mindez.

De mivel a belügyminisztérium alá tagolódik, ezért eléggé necces, meg fszság lenne kipöckölni. Ugyanis az elektronikus közigazgatási rendszer is hozzájuk (is) tartozik, vagyis a kormányablakokat, vagy miket is e cég szolgálja ki. A magyarorszag.hu-n elérhető szervekhez van elérésük, egy jelentős részének az IT részét is ők adják. Szóval egy jelentős "pókháló", és emiatt megszüntetni a létező legnagyobb ökörség lenne. Így is rengeteg idő volt, mire összejött, és nagyjából azért használható is ez a látható része.

Szóval ha a nejed oda menne melózni, szerintem onnan mehet nyugdíjba is, akár.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87656) npera


npera
újonc

Felfedeztem Betaflight alatt a vastag betűs fontot. Most így fog kinézni az OSD a 3"-os gépen....

:C

(#87657) Samott


Samott
addikt

Azt hiszem jo otlet volt a regi laptopomat kitakaritani visszaadas elott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87658) zetor2000 válasza Samott (#87657) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez semmi... Nekem az Aceremből úgy jött ki a púpos, hogy szétnyomta. Miután kicsavaroztam, vastagabb lett, mint a laptop összecsukva :D
Most nincs benne, de azt a gépet nagyjából helyhez kötve használom, nem menet közben.

Szabadban egy tűvel kiszúrhatod, akkor visszamegy :D Csak ne hajolj fölé, és ne szúrj mélyre.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87659) Samott válasza zetor2000 (#87658) üzenetére


Samott
addikt

Jopofa amugy, a laptopon nem latszott hogy meghizott. Annyira azert nem ultrabook egy T470-es.

Ja nem, megy vissza a ceghez, csak mellerakom. Inkabb nem hagytam benne... :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87660) Samott


Samott
addikt

Na bakker: Elon Musk a világ leggazdagabb embere

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87661) npera válasza Samott (#87657) üzenetére


npera
újonc

Megpróbáltad feltölteni fullra, aztán vasvillával triggerelni egy üres betonplaccon?

(#87662) zetor2000


zetor2000
senior tag

Van itt kérem fejlődés... [link]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87663) Jahno válasza zetor2000 (#87655) üzenetére


Jahno
őstag

Iskola meg ilyesmi az kavarodik a KIFÜvel, de jahh, kb. ezek. Aztán nyakunkon a kormányzati felhő, digitális oktatós izék, meg még 12 egy tucat más állatság. Néha én sem tudom ki kivel van, csak csináljuk és kész :C Csak ugye NISZnél ez a szívás, hogy állami és bürokratikus is, de néha mégsem. Szakembert nem bántják, viszont a pozíciókon is látszik, hogy kit keresnek állandóan és biza nagyon bele lehet tenyerelni szembevérzős projektbe, de hát merre nem? Mit mondjon rá az ember? Ezt próbáltam Evonál is magyarázni, meg ez a "keress valami rendes céget" tanácsoknál, hogy van 8 divízió, mindegyiknél vagy 6-7-X alegység, azon belül 20-30 kisebb csoport vagy már nem is tudom mennyire tagozódott fel. Az Van vagy ezer projekt és csoport, abból én pont kifogtam az egyetlen legszarabb halálraítéltet. Mellette meg lehetet volna élni, mint hal a vízben, nabumm. És akkor egy cég, csak ott a mikrokörnyezet kellős közepén ezt nehéz átlátni, hogy ha egymás mellett is ültök az asztalnál, homlokegyenest lehet más feladat és kisfőnök, aki tönkretesz.

(#87664) zetor2000 válasza Jahno (#87663) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg az okos HResek... akik szerencsétlen jelölttől azt várják (lehet, hogy mások által adott információk alapján), hogy képes legyen mindenre IS, ami IT valahol. Azaz az IP TV távkapcsoló kezelésétől kezdve a 100Gbites Cisco routerig csípőből való konfigurálásán keresztül, az SQL adatbázison át a SAP kezeléséig legyen képben mindennel 110%ig.
Szóval kiírnak egy átlag üzemeltetői állást, de legyél képben mindennel, mindennel is. És a jelentkezőnek lehet, hogy le kéne a felvételin fejlesztenie egy akármit, ami nem is az ő területe lesz...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87665) Jahno válasza zetor2000 (#87664) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet ott közvetlenül is szakmával beszélni. Csak győzd kivárni. Ember kell, dolgok meg nem akarnak haladni. Tudja fene, megyek én még arrafelé úgyis elvégre nem vagyok még eléggé alul :C

(#87666) hobizoli válasza Samott (#87660) üzenetére


hobizoli
nagyúr

regi, az ötödölés elotti arfolyamon nezve 4000USD korul lenne a reszvenyar
meredek :DDD

több drón kell ;P

(#87667) JonesC válasza hobizoli (#87666) üzenetére


JonesC
csendes tag

Mán beteg :)

(#87668) npera


npera
újonc

Zetor, megjött a forrasztásszippantó hapcibenő szerkezet. Újraforrasztottam egy nagyobb padot AWG14-es drauttal és az előző (meglehetősen borzalmas) forrasztást felmelegítettem az új pákával, lehúztam róla a rossz drautot (túl merev volt) és utána felszippantottam a felesleges cint.

Aztán hagytam lehűlni az egészet, majd kapott kevés (de pont elég) friss cint, majd ment rá egy rugalmas szilikonos AWG14-es draut.

És most sokkal jobb az egész, mivel a nyák nem feszül úgy, ha nyektetem az akksit.

Holnap nekiesek a 3"-os gépnek is, a gyerekek mennek oviba/suliba, de én még itthon vagyok és lazulok.... :C

(#87669) npera


npera
újonc

Ez jó. Ha nem akarsz GoPróval "bohóckodni", akkor lehet Panasonic DC-BGH1 kamerát tenni a picit nagyobb kwadra vagy októra.

400 Mbps bitrate és M4/3 szenzor.

Ha ezt odakeni az ember a betonra, akkor az anyagi kár jelentős lesz.... :Y

Ilyet kábé sosem mernék csinálni, nekem ehhez nem lenne idegrendszerem.

(#87670) Jahno válasza npera (#87669) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, betonra?

Ebben van egy baksi nem megrendezett jelenet és a filmből azért lehet sejteni a cuccokat is. Ha kell akkor akad Sava log az egész folyamatról, mert Ő is rendesen dokumentál mindent :-D

Bár jó képek és igényes, nekem összességében annyira nem tetszett a végeredmény... nem tudom miért, de less rá és csodálkozz:

[link]

(#87671) zetor2000 válasza npera (#87668) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor van nagy öröm ?! :)) :C :R

Én is most várok az enyémre.
Egy "mikroszkóp" érkezett, amit mindenféle apró szar javításhoz használnék majd. Ilyen parányi alkatrészekhez, amit csipesszel lehet csak megfogni, azt is csak érzéssel. Gyakorlatilag egy kamera egy kijelzővel, és lehet kézzel fókuszt állítani. Annyival több, hogy van mikrofonja, és mSD kártyára tud fotózni vagy videózni. ~25 ropi volt, inkluding szállítás, és átslisszant a vámáfán.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87672) Jahno válasza BobaHWSW (#11785) üzenetére


Jahno
őstag

Jelentem hozzám vágtak egy alap Fuji XE-1est, néhány jó obival. 1.4/50, 35mm, csiribirik. Aztán már az XT-3as és nagyobb felé kacsingatok. Héten teszt.

Azóta viszont az Olyk is lefelé mentek, megjelent pár jó modell, szóval jófelé halad a világ. Pana FF-et sosem fogom tudni obikkal etetni, szóval még 1-2 évet makettkedem és megnézzük mire jutok. Ezt mondtam kb. 2 éve is :-D

(#87673) BobaHWSW válasza Jahno (#87672) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Na az fain, beszamolot varok.

Haverom most fogja lecserelni pana gh5ot canon rp-ra vagy mire. Aszonta keves lett a 4/3. Azt hitte tobbet fog videozni de nem, es foleg naplementet fotozik meg astrot akar kiprobalni.

https://instagram.com/smeckliphotography?igshid=reo3glgglmhn

Rola van szo. Multkor vele neztem ki, meg nem dobtam be lightroomba a dolgokat de talan majd a hetvegen. Picit suru a, ev eleje.

(#87674) Jahno válasza BobaHWSW (#87673) üzenetére


Jahno
őstag

Rendesebb beszámoló majd valamikor sokára, mert FFre sosem lesz lóvém, így most ugye kérdés, hogy maradjon a M4/3 vonal, ehhez kaparjak össze valami obira és később lehet nagyobb vázat venni, vagy akkor rendszerváltás, de dulván. Aztán már majdnem APSC Sonykat nézegettem, mikor képbe került a Fuji. Pár meggyőző képet láttam vele, aztán kiderül ha kezembe fogom.

Csak Fujis csoportban sem értették elsőre, hogy Canikonos meg Sonysta ismerős esküvőről pld. simán ad teljes sorozatot, vagy olyan előtte/utána képeket, amit a valóság szült és nem holmi pixelbuzizós teszt. Itt is elvileg kaptam, de érdekes módon beltéri képek nem nagyon voltak, ahol meg pld. ablaknak háttal állt a pár pont azok a képek lettek feketefehérben kidolgozva. Minő véletlen. Megnéztem 5-6 kapott "sorozatot", de nem volt benne templom és házasságkötő. Pont az, ami érdekelt volna, látni lehet belőle valamit de aztán nem akartam rágni a gittet.

Pld. Kaposvár a világ egyik legelcseszettebb helye, foltban/sávban úszik be a nap amivel nem tudsz mit csinálni és ahogy megy odébb, úgy foltosodnak az emberek. Van olyan, hogy csak a párból az egyiket ennél jobban kivilágítja, aztán oldjad meg...

Kb. ezek érdekelnének, mert lehet bújni a teszteket, csak egyszerűbb odamenni és kipróbálni. Vagy mégsem, mert hely és gépek kellenek :-D Hasonló kategóriás gépeknél is nagy a különbség, ami viszont 100ezer forintokban mérhető, de ezt a képet direkt kértem, hogy csinálja meg Sonyval és simán ki lehetett dolgozni, de ennél durvábbakat is. Alexpóban szintén, de véletlenül jöttünk rá egy túllőtt kép kapcsán is, hogy mennyire durva dolgok menthetők.

De ha már haverodnak FF, akkor fenének nem A7-III és felette vagy S1es Pana, bláááá. Vagy még az új Z6os Nikon is jobb (és most megköpködöm magam, felköpök alá állok, meg ezek kombinációi, csak akkor is), de elcseszettek azok a Canonos cuccok. Aztán lehet tud valamit, vagy passz de Canon amilyen szarul indított tükör nélkül, olyan szar lett 1-2 folytatása is.

Persze nekem az a bajom, hogy néha opciósan videóra is kellene, aztán meg nem, mert mindenfélét csinálok, aztán érzékenységben egy GH5 lehet elég is lenne azt legalább ismerem és videós is. Ááááá, nem tudom mert ki van zárva.

(#87675) BobaHWSW válasza Jahno (#87674) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Van egy rahedli full frame legacy canon lencseje. Azert valt arra szerintem.

(#87676) Jahno válasza BobaHWSW (#87675) üzenetére


Jahno
őstag

Az meg néha jobban működik egy Sonyn, mint saját magán a Canonon, de akkor jogos. Egyik haversrác vett nagy levegőt már tán 2 vagy több éve, aztán 2 darab D4es Nikont az összes hozzáillő csemegével együtt Sonyra cserélte. Ráadásul a váz olcsóbb volt, mint ha a következő és nagyobb Nikonra ruházott volna be, de persze az obik tranzakcióján eleinte szívta a fogát. Igazából szép bukás volt, de munkagép is... Most utólag azt mondja, még többet is megért volna az egész, ha ezt előre sejti mennyivel jobb lesz minden is. Meglátjuk, ezek a veszélyek nem fenyegetnek, nincs sok gépspecifikus obim.

(#87677) BobaHWSW válasza Jahno (#87676) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En is nikonra valtanek. Olyan zsenalis kis finom manual lencseim vannak (Magyarorszagon ...) hogy ihajj.

(#87678) -NoVa- válasza BobaHWSW (#87675) üzenetére


-NoVa-
őstag

Az, pedig el kéne adni az egész kupacot, és vidáman elélni egy OM-D-vel, aztán jóaz.

Azért az 1Dx elboldogul jól a fényárnyékokkal.

(#87679) Jahno válasza BobaHWSW (#87677) üzenetére


Jahno
őstag

Manuális Nikon lencse simán rámegy a Sonyra (:- De jajj, azokat akkor 10 éve meg sem tekergetted? Én sajátjaim most azért adtam oda 1-2 ismerősnek, hogy legalább mozogjon benne a zsír és ne ragadjanak be a lamellák. Állásában jobban amortizálódik. Azért ha 35ös fix, meg valami rendes Nikkor 50es akad, akkor azért annak a megfelelője nálam sincs.

Csak Dxo szenzorteszteken pont azok a szériák maradnak ki, amik érdekelnének.Fuji pld. szinte nincs is. Sony APSC vonal legalább akad.

(#87680) npera


npera
újonc

Megint igazi boomernek érzem magam. Nem tudom használni az SD-kártyáimat a gépen. Ha bedugom a kis olvasót (benne a kártyával), akkor pittyen a gép, hogy bedugtam az USB-be, aztán sosem jelenik meg a tartalma.

Felraktam az alaplap chipset és USB drivert, de semmi különbség nem lett.

Gabibácsi műszaki hibára gyanakodna, de google kereséssel csak mindenféle csalogató oldalakra jutottam eddig, hogy tegyek fel ilyen-olyan jutilitit és az majd csodát tesz.

Merre induljak?

(#87681) npera


npera
újonc

Elrendeztem az RX antennákat, most szépen pántolóra vannak zsugorcsövezve, nem a felső lapról felfelé "lógnak"

(#87682) Samott válasza npera (#87680) üzenetére


Samott
addikt

Masik kartyaolvasoval esetleg? Masik gepen? Az en mini hifimben 2-3 evente elhalalozik az usb-s kartyaolvaso.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87683) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Dudunak (aki offline) hasznos lehet, óvatosan a Periodic fém tokjával. Simán elnyalja a kábelt egy rossz mozdulattal, aztán lehet igényesen javítani:

(#87684) -NoVa-


-NoVa-
őstag

A mai Viktor kinyilatkoztatásban megmondta, hogy kevesebb, mint 80 ezer embernek jutott/jut most oltás, korlátok maradnak, a többi homlályos még.

(#87685) zetor2000 válasza -NoVa- (#87684) üzenetére


zetor2000
senior tag

A rádió (mindegy melyik) azt mondta nemrég, hogy jön a Moderna féle vakcina mindjárt...
Meg a reggeli sajtót átfutva olvastam, hogy ilyenkor "cselekedni kell", szóval lesz itt orosz, kínai meg izraeli vakcina is. Látócina is kéne, szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87686) -NoVa- válasza zetor2000 (#87685) üzenetére


-NoVa-
őstag

Majd gyártunk. Manufaktúrákban. Meg womanufaktúrákban is. Nemzethy vakcina zrt.

(#87687) zetor2000 válasza npera (#87680) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg a "lemezkezelő" szolgáltatást javasolom.
Windows 10en jobbklikk a starton, és ott... "lemezkezellés" (két L-lel) :D (jappán módra)
Lehet, hogy a kártyák olyan fájlrendszerrel vannak formázva, amit a PCs Windows közvetlen nem tud olvasni. (Mac OS-t, meg linuxokat ugye...). Vagy csak nincs megformázva / partivcionálva a kártya. Azt hátha. Ott látni amúgy, hogy van-e? kártyaolvasó egyáltalán. Nekem egy sokazegyben van, itt van mindegyiknek betűje, de mivel nincs benne kártya, így ha kiválasztom, akkor "helyezzek be egy lemezt" / "nincs ilyen meghajtó" üzenet van, alkalmazás függően.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87688) zetor2000 válasza -NoVa- (#87686) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nemzethy Vak- és Látócina Művek. Nekem ez szimpibb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87689) BobaHWSW válasza Jahno (#87679) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Dehogynem, 3 eve voltak utoljara hasznalva.

Na, mi is van amire emlekszek...

Manualbol. 50 f 1.2 AIS (ez a legbrutalabb), 50 f1.4Q, 85 f1.4 ais, 135 f2.8q, 200 f4 ais.

Van egy 28as ez egy 35os de nemtudom milyen.

Ujabb automata fixek es uj manualok azok kintvannak nalam.

[ Szerkesztve ]

(#87690) zetor2000 válasza npera (#87669) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem rossz...
A kollega a videóban szerintem nem ma kezdte a repkedést. Énnekem szerintem kéne vagy 3-4 év, mire ilyen szintre jutnék, ha napi rendszerességgel repkednék. :) Nem vagyok egy ilyen vénával megáldott, de szemezek a teknikával. Csak ugye idehaza most épp "nem aktuális" a téma.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87691) Jahno válasza zetor2000 (#87685) üzenetére


Jahno
őstag

Úton az AstraZeneca is, annak sem kell sok. Bár ekkora világméretű szopolással nem értem miért nem bírnak megegyezni, hogy valaki esetleg odaadja licenszet és irány a gyártás. Bár így többféle opció közül lehet válogatni, míg egy politikailag oroszoknak ellenálló köpködhet és kap "nyugati" oltást, addig a teljes tagadók vakarhatják a fejüket. Aztán nyár előtt meg lesz a J&J,de tán a Novavax is. Ha tudunk haladni, akkor júniusig fél ország be lesz chipelve és lehet lazítani. Ez mondjuk egy elég optimista nézőpont, Pfizer keményen tolja futószalagon ellátva a világot. Ha nálunk bírjuk a logisztikát és a többit, akkor majd valami lesz :C

(#87692) -NoVa- válasza zetor2000 (#87690) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha sikerül jogi állásfoglalást kicsikarni az analóg FPV kamera és a rögzítésre való minőségi kamera minőségi és funkcionális eltéréseiről, és legalizálni az FPV-t, akkor jó lesz. A hozzáértő lelkes, elláttam nyersanyaggal, összeszerveztem pár aktívabb kontakttal, akik rendezvényeket meg versenyeket szerveztek eddig, meg megértettem vele, hogy mi a légtéren a teniszpályákkal konkurálunk, nem a légiközlekedéssel, aztán most alakulnak a dolgok. Pár hét, mire mozdul valami, vagy üllepszik.

(#87693) zetor2000 válasza Jahno (#87691) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja.
Nyárra jön(ne) az Aerosmith, vettem a tavalyira jegyet, ami idén lesz, és remélem, addigra a fél ország Boss Metalzone gitárpedál hangon fog szólni :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87694) Phülöp válasza zetor2000 (#87693) üzenetére


Phülöp
addikt

Tavalyelőtt karácsonyra kaptam Jethro Tull koncertre jegyet, ami tavaly elmaradt, ugyanúgy, ahogy az idei pótlás is, de talán jövőre.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87695) #09908736 válasza Jahno (#87674) üzenetére


#09908736
törölt tag

Remélem, ha sikerül férjhez menjek, megkérhetlek, hogy legyél te a fotós.

(#87696) eattila válasza #09908736 (#87695) üzenetére


eattila
csendes tag

Zavart érzek az erőben....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87697) #09908736 válasza eattila (#87696) üzenetére


#09908736
törölt tag

Milyen részről?

(#87698) Jahno válasza #09908736 (#87695) üzenetére


Jahno
őstag

Ismerősöknek vállalom. Bár új haversrác mondja, hogy majd feltör Nála a biznisz és mehetek a fotós vállalkozásába eszet osztani. Még fiatal, bármi is lehet belőle.

(#87699) eattila válasza #09908736 (#87697) üzenetére


eattila
csendes tag

Úgy tudtam feleségnél vagy :) Az kicsit nehezíti a férjhez menést. Meg az itthoni jogi környezet is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87700) Jahno válasza eattila (#87699) üzenetére


Jahno
őstag

Megy Amsterdamba fapados (:-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.