Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87401) zetor2000 válasza blueboi69 (#87366) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam... :)
Az enyém még nem elég fejlett, lehetne rajta egy "status update" kijelző, de csak egy hőmérsékletet jelző 7szegmenses jutott rá. Pedif ez is LG, mint amit évekkel ezelőtt reklámoztak, hogy tudja, mit tettél bele, mit vettél ki belőle, és ha nincs benne valami, aminek kéne, akkor tud rendelést leadni. Affene... majd a következő.
Sör ebben szokott lenni alul, a fagyóban meg 1-2 olyan tömény, aminek jobb a hideg.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87402) zetor2000 válasza eattila (#87342) üzenetére


zetor2000
senior tag

Énnálam most jobban senki nem vasalta ki az ingeimet / pólóimat...
Ha tudná, azt bizonyítani kéne, még van 1-2 órai vasalni való anyag :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87403) eattila válasza zetor2000 (#87402) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt sem tudom, hogy a vasalónk hol van. Nem igazán szempont :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87404) Bujdy81 válasza zetor2000 (#87402) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi az a vasaló? :D

Vasalásmentes ingeket vettünk, pólót, gatyát, nadrágot nem vasalunk. A vasalás egy iszonyat időrabló tevékenység szerintem... :(

(#87405) FőDudu válasza zetor2000 (#87400) üzenetére


FőDudu
addikt

Az ujak mar itt vannak.
Lenovo Yoga Slim 7i (Intel Tiger lake CPU, PCIe 4.0 SSD, Thunderbolt 4).
Szerintem a csoka valami sved/litvan/norveg lehet.

Itt kaphato.
Itt meg a specifikacioja.

Ebbe lehet nem kellene masodik SSD, eleg gyors az elso is ;)
A csoka radug 3 kulso monitort (es megy mind a 4 gond nelkul) ;)

FőDudu

(#87406) zetor2000 válasza FőDudu (#87405) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ebből kéne új AMD Ryzen, az gyorsabb SSD-t is kezel, és _abba_ lehet 2 is. A csóka szerint.
Nem biztos, hogy az intel vonal mostanában a legjobb irány, apple is inkább csinált sajátot, mint bénázzon AMD meg Intel procikkal. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87407) npera


npera
újonc

Nova, ezt sasold.

Emax TinyHawk és Freestyle gépre van tuningolt RX és VTX lapka.
A vicc az, hogy választható TBS Tracer RX és Unify Nano Pro VTX. Ezzel kábé mindent IS tud a kis masina. Innentől kezdve a FrSky szarakodása a D8 protokollal teljesen irrelevánssá válik. Eddig is lehetett rá varázsolni TBS Nano RX-et, vagy XM+-t, aztán úgy nyomatni, de ezzel tényleg el lehet vágni a köldökzsinórt igény esetén.

(#87408) FőDudu válasza zetor2000 (#87406) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez mar az az SSD. :C
6000Mb/s.

FőDudu

(#87409) npera válasza Bujdy81 (#87404) üzenetére


npera
újonc

Neked is egy okosvasaló kellene. Appal rákapcsolódsz és csipog, amikor kész. Vagy valami.

Én ma okossá tettem a mérlegemet. Eddig felírtam az szIfon egészség appjába a súlyomat, amikor eszembe jutott egy ráálltam a buta mérlegre. Amikor átálltam (vagy inkább vissza) Androidra, akkor ment az egész a levesbe. De most találtam egy appot, a Google Fit. Abba be tudom írni reggel a mérés eredményét és most már nekem is okos a mérlegem... :C

Ma 99,2 kg-al indítottam, ez a home office katasztrófális a karácsonyi burkolással kiegészítve... :C

(#87410) Sipi- válasza blueboi69 (#87351) üzenetére


Sipi-
tag

Elég rövid lenne. Szétvágják flexel és elviszik a méh telepre 15 perc alatt,

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87411) FőDudu válasza Bujdy81 (#87404) üzenetére


FőDudu
addikt

Ceges mosoda azert kivasalja az osszes vasalasmentes ingemet.
Mert szerintuk nem olyan ahogy lennie kellene egy targyalasra.

(en pont letojom, engem nem izgat, epp azert kerdeztem ra erdemes-e ilyen 'bugelfrei' verziokat venni - de a valasz szerint nem).

Pedig van par kulonbozo fajta - olcsotol a dragaig.

FőDudu

(#87412) Sipi- válasza zetor2000 (#87364) üzenetére


Sipi-
tag

Hátha termett benne kaja. A bevásárlást utálom, nem vagyok gazdaságos. Ma is sulijárat után beugrottam a közeli lidl-be virslit venni. Fizettem 28ezret :O 3 kör volt mire felpakoltam a garázsból :O És még húst nem is vettem, ha veszek, akkor 40-45ezer lett volna. :W

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87413) Sipi- válasza BobaHWSW (#87376) üzenetére


Sipi-
tag

Én azt hittem, hogy már "újabb" van. Ő volt az akinél leszavazták a lakótársak, hogy karantén idején ne veled találkozzon?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87414) eattila válasza Sipi- (#87412) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem helyem sincs, ahol ennyi kaja elfér.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87415) Sipi- válasza eattila (#87414) üzenetére


Sipi-
tag

KIR81AD30 (Teljes nettó űrtartalom (l): 319)

De nem megtölthetetlenül nagy, a gyümölcsök egy része így is rendszeres nem fér bele. Ha családi házban laknánk, akkor biztos lenne már egy másik hűtő a garázsban vagy valahol. Így csak egy fagyasztónk van mellette, mert ez csak hűtő.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87416) eattila válasza Sipi- (#87415) üzenetére


eattila
csendes tag

Konyhába ez nem férne be sajna. De egy fagyasztóra én is befizetnék szívesen. Mert így túl hamar megtelik.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87417) -NoVa- válasza npera (#87407) üzenetére


-NoVa-
őstag

Egyelőre a légtér.hu tegnapi előadó jogi szakértőjét homályosítottam fel, hogy nem csak fotós/videós drónok léteznek, és hogy a repülő kameráktól való rettegés véletlenül ellehetetleníti a hobbimodellezést. A gyártói nyilatkozat meg típusbizonyítvány érvelés hamar elmúlt, amikor megmutattam neki az evőpálcikából és kábelkötegelőből épített gépem, és a jogértelmezésből átfordult érdeklődésbe. Eddig nem tudott róla, hogy létezik sport kategória, és most megértette, hogy miért kérdezik olyan sokan a nem rögzítő kamerát.

De pont ez a része még homályos a szabályzásnak, és hivatalos állásfoglalást kell kicsikarni, hogy mi a helyzet az épített hobbicuccokkal. Majd ez is mozog valamerre, egy aprót löktem az ingán.

(#87418) zetor2000 válasza Sipi- (#87415) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem egy picit nagyobb "Sopánka", a hűtőm. Azért kapta ezt a nevet, mert ha nyitvamarad, akkor csipog - sopánkodik... 180 magas, 90 széles és 60 mély. Űrtartalomra kisebb, mert felül fagyaszt. és szerintem a szigetelése is vastagabb.
LG GR-B652YTSA

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87419) -NoVa- válasza zetor2000 (#87418) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ugyanezem vízhűtő nélkül van, elég szar ötlet, hogy hidegen törékeny műanyagot használtak a belterében...

(#87420) qnadam


qnadam
veterán

a szépemlékű azonnyomban oldalon volt egy sztori arról, hogy Litium és a kis pajtija csíkot öntöttek az útra.
pár hete asszem sikerült egy legendás helyen megfordulnom :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87421) zetor2000 válasza -NoVa- (#87419) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, az nekem se tűnik szerencsés anyagválasztásnak. Az alsó hűtőfiókot már 2x stupekoltam, az ajtóba épített részt meg még csak 1x. De imádom, mert eddig minden hűtenivaló belefért. Extrém esetek, amikor van 2-3 italkarton, meg 1-2 tálca sör, az nem mérvadó.
De ja, féldisznó kompatibilis. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87422) hobizoli válasza FőDudu (#87388) üzenetére


hobizoli
nagyúr

USA-ban AFA nelkuli ar van kiirva mindig, mert az allamonkent valtozik
mondjuk a AFA ritkan van 10% felett :DDD

több drón kell ;P

(#87423) Bujdy81 válasza Sipi- (#87415) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Elég szerényben nyomjátok! :)

Nekünk ilyen van már pár éve, nagyon szeretjük, néha telepakoljuk durván. :D

Most megnéztem, mennyi lenne, ha beadná a kulcsot és kéne egy új. Ne adja be! :D

[ Szerkesztve ]

(#87424) Phülöp


Phülöp
addikt

Kihasználtuk az év első szabadnapját:

link

link

link

És végre ki tudtam próbálni a 2 évvel ezelőtt direkt az ilyen sétákra beszerzett csizmám át, amire fényvisszaverő YETI felirat és szöges talp is jutott.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87425) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Flexeltem az új sütőn, most már befért. Centire ugyanakkora, mint az előző volt, mélységben is, és beszerelés közben szembesültem vele, hogy a régi hátuljából ki volt vágva egy darab egy belógó gázcső miatt. Szerencsére olyan részről van szó, ahol nincs létfontosságú elem, csak a burkolat alatt némi légtér, alatta hőszigetelő rész, szóval leszedtem a burkolatot, mértem, jelöltem, csináltam két egyenes bevágást, és hajtottam egy ívet a csőnek. A siker teljes, a sütő befért precizen, és süt.

(#87426) Sipi- válasza Bujdy81 (#87423) üzenetére


Sipi-
tag

Csak ez fért, ez volt a legnagyobb. Volt tervben hasonló "kétajtós ruhásszekrény" stílusú, tetszene is, de azok sajnos nem 60 cm mélyek, hanem 65-70. Akkor meg bután nézett volna ki, hogy 60-as konyhabútor és mellette 10 centivel kintebb lóg a hűtő. A 60-as mélység is adott volt más tervrajzi okok miatt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87427) blueboi69 válasza eattila (#87389) üzenetére


blueboi69
csendes tag

El tudja rontani valóban, nem írtam azt, hogy kontroll nélkül össze lehet ereszteni őket.
De megneveled a gyereket, megneveled a kutyát és nem lesz baj.

Ha ezek közül csak az egyiket tudod nevelni, akkor nagyobb a kockázat.

Nálunk a kisebbik kutya már 9éves, ő már kialakult személyiséggel kapta a nyakába a gyereket, és mivel kisebb méretű is, ő inkább fél és menekül, de sosem bántaná.

A nagyobbik kutya, kölyökként került ide, akkor a nagyobbik fiam már asszem 1.5éves volt, pont gyepálós időszakban. Kutyát is megtanítottuk, hogy ha a kutyával játszom és a fiam odajön hozzám, akkor ő neki ott vége a játéknak és távolabb leül,lefekszik, de hagy távolságot.

(#87428) blueboi69 válasza Sipi- (#87415) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Cöh, micsoda kicsi hűtő, ezt nem nehéz megpakolni. A mienk 70cm széles és 70cm mély és 2m magas. Itt is 60cm mély a konyhabútor, de van neki úgy kialakítva "doboz", hogy nem néz ki nagyon hülyén. Meg lehet szokni ezt is hamar, ezek után bárhol benyitok egy standard 60*60as hűtőbe olyan szűknek tűnik, hogy azon csodálkozom, abba hogyan fér be bármi is.
Itt nekem egy tálca dobozos sör befér egy polcra kéremszépen :)

Bujdy féle amcsi style nekem nem jött be annyira. Sokat matekoztam én is, hogy olyat vegyünk-e, de végül úgy voltam vele, hogy praktikusabb az egyajtós.

Hiába kurvanagy a fagyója a mienknek, asszony csak mondogatja, hogy tegyünk egy fagyasztószekrényt a kamrába. Garázsból nem venném el a helyet. Majd egyszer veszünk olyat is, nem érezem még azt, hogy annyira kéne.

(#87429) eattila válasza Phülöp (#87424) üzenetére


eattila
csendes tag

Bitang szép!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87430) FőDudu válasza Phülöp (#87424) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre ugyan nem unnepnap a Januar 6 (vizkereszt/epiphany vagy amit akartok - olaszoknal es ostrak/nemeteknel unnep), de azert elmentunk egy jo kis erdei setara a kornyekbeli erdoben.
Nyakig sarosak lettunk az elozo napok esoitol - kutyakat mar megfurdettuk es durmolnak a takaro alatt. Nem vettem fel megfelelo cipot - majd legkozelebb viszem a goretex bakancsomat.

Talaltunk egy allati (nagy) allkapcsot az egyik vizmosasban.
Gyerek fel is szedte egy darab faval es hazahozta.

Aztan szomszeddal megallapitottak, hogy szarvasmarha also allkapocs.
Az oreg bikakat vagott le fiatal koraban, nyilvan latasra megismeri.

FőDudu

(#87431) eattila válasza blueboi69 (#87427) üzenetére


eattila
csendes tag

Elég egy hangosabb gyerek, meg egy félősebb kutya. Hidd el. A border is úgy lett ilyen, hogy a gazdája DD-zik. Oktat és zsűrizik is. Nekem is van múltam képzéssel. Klikkerrel és anélkül is.

És kölyöknél még nem látszik annyira, hogy beszari e vagy sem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87432) FőDudu válasza blueboi69 (#87428) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekunk siman 2db 320 literes Samu van egymas mellett.
Egyikben van viz adagolo a masikban nincs. Ennyi a kulonbseg.
Problema letudva.

Jah: ez is keves neha ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#87433) blueboi69 válasza Phülöp (#87424) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye de szép táj!
Kurvajó lehet!

(#87434) zetor2000 válasza Bujdy81 (#87423) üzenetére


zetor2000
senior tag

Az rendben, hogy nektek kell egy ekkora...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87435) Phülöp válasza blueboi69 (#87433) üzenetére


Phülöp
addikt

Vicces volt látni, ahogy a csimoták szánkóznak, miközben a család felnőtt tagjai grilleznek.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87436) Sipi- válasza blueboi69 (#87428) üzenetére


Sipi-
tag

A hűtő is olyan, hogy mindig lehetne nagyobb :D
Szüleim más szinten nyomják: van egy kombi hűtő-fagyasztójuk a spájzban (általános méret, nem tudom mekkora). Mellette egy kb. ugyanolyan magas fagyasztószekrény. A (zárt) teraszon egy kb. 100 cm magas kis hűtő. A garázsban egy hatalmas fagyasztóláda. A teraszon lévő csak nyáron megy a gyümölcsök miatt, de igény esetén bekapcsolják még a régi kombi hűtőt is, ha nyáron dinnyét, innivalót kell hűteni. A fagyasztók kb. mindig teli vannak pakolva, mert ha fogy is belőle, akkor utána nemsoká kerül bele 5-10 kiló marhahús vagy akciós lesz valahol a malachús (ezért venni kell belőle 5-10 kilót), stb. :D

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87437) zetor2000 válasza Phülöp (#87424) üzenetére


zetor2000
senior tag

Klassz hely, de én már nem is tudom, mikor láttam ennyi havat egy helyen.
Idehaza nagyon régen volt szerintem ekkora hó. Nyilván a hegyekben akadt, de én nem ott lakom. :) Felénk ilyen latyakos g*ci mindig, mert Pesten ugye sózzák / takarítják, azt az lesz belőle.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87438) zetor2000 válasza zetor2000 (#87418) üzenetére


zetor2000
senior tag

*tévedtem, magasabb, dulván 2m, mélyebb... nem 60, hanem 73...75.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87439) zetor2000 válasza Sipi- (#87436) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha pörög a fagyó tartalma, akkor nincs nagy baj. Ha viszont az alja / belseje a nehezebben hozzáférhetőség végett kábé állandó, akkor lehet, baj lesz. Bár szerintem a fagyasztott dolgok ítéletnapig jók (találtak pl. valami kutatók után a sarkkörön túl ételt, italt, amik hibátlanok voltak), mások szerint azért illik időnként megenni, ami benne van.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87440) blueboi69 válasza Sipi- (#87436) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na ők tudnak élni :DD

(#87441) FőDudu válasza zetor2000 (#87439) üzenetére


FőDudu
addikt

Volt erre valami tablazat amit egyszer rohogve neztem at.
Fagyasztott hus valami maximum 12 honap volt....

Videki gyerekkent kb sosem urult ki a fagyaszto alja - aztan elokerult par diszno aprolek es lett belole kocsonya. Mert jajj azt meg a tavaly elotti disznovagaskor tettek be, ideje lassan megenni... :C

Sokat valtozott a vilag az elmult 30-40 evben.
Gyerek koromban siman ettuk egy hetig a 'kaposztaspaszulyt'.
Manapsag 2-3 nap utan mindent kidobunk.

En meg siman megennem, nejem es a gyerek mar inkabb frisset eszik.
Tesztas dolgokat meg nem nagyon lehet fagyasztani.

Viszont kenyeret es zsomlet lehet - miota van korona igy kevesebbet jarunk boltba es nem kell frisset sem sutni.

FőDudu

(#87442) zetor2000 válasza FőDudu (#87441) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én igyekszem annyi kaját, és olyat, hogy elkopjon gyorsan. Nem szeretem sokáig tárolni. Persze a fagyó az olyan idehaza, hogy Noé még a nagyapjától tett bele dolgokat, és még megvannak, de néha előkerül valami onnan, és az szerintem teljesen jó.
Pékárut nem fagyasztok, max nyersen a tésztát. Itt nem messze van 1-2 diszkontlánc bolt, aminek van saját péksége, szóval a friss cuccért nem kell messze menni. Naponta többször van pl. kifli, zsömle. De szerintem kenyérféléből is van, ami naponta többször is készül.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87443) Phülöp válasza FőDudu (#87441) üzenetére


Phülöp
addikt

Én néha átpakolom a fagyasztót, a régebbi cuccokat veszem előre.
A benti hűtő az szemre 180 centi, 60x60, alul fagyasztós, meg a garázsban van egy kis fagyasztó, azt tervezem cserélni egy emberes darabra.
A benti fagyasztó most épp nincs csurig, mert kivettem belőle egy vacsorára való kenguru steak-et.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87444) FőDudu válasza zetor2000 (#87442) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem egyszeru, mert ugyan harman vagyunk de siman negyfelet eszunk. :C

Mai menu: karfiolkrem leves bacon chipssel, nekem turosteszta, nejemnek valami gluten mentes teszta zoldsegekkel, gyereknek makaroni teszta (vagy spagetti) valami olasz tesztaszosszal (ilyen kesz, konzerv szeru mindenmentes ize). Mindegyikbol maradt. Allatokat nem ilyenekkel etetunk - barmennyire is szeretnek.

Holnap mar mast eszunk, ergo valalmi biztosan lejar...
Talan este meg eszunk beloluk.

FőDudu

(#87445) FőDudu válasza Phülöp (#87443) üzenetére


FőDudu
addikt

Kengurut meg nem ettem. :Y
Struccot, krokodilt, medvet mar igen.

FőDudu

(#87446) eattila válasza FőDudu (#87441) üzenetére


eattila
csendes tag

Az gáz, mert van egy ecinagy darab karaj a fagyóban, decemberben volt 1 éve, hogy oda került.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87447) blueboi69 válasza eattila (#87446) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Teljesen jó az még, csak mikrózd meg mielőtt megeszed :D

(#87448) eattila válasza FőDudu (#87445) üzenetére


eattila
csendes tag

Én csak struccot (sütve és szaláminak is). De nem győzött meg.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87449) eattila válasza blueboi69 (#87447) üzenetére


eattila
csendes tag

Fagyottan tovább tart megenni, tudom :D

Lehet felaprítom flex-el. Darabokban könnyebben fogy :D

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87450) Jahno


Jahno
őstag

Csepeli hévpótlószopás kontra jómunkások: 1:0, fakk.

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.