Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#88651) npera


npera
újonc

Blueboi, a lányom Z4-el csapatja. A fiammal ellentétben nem megy neki mindennek IS állandóan....

(#88652) Jahno válasza npera (#88651) üzenetére


Jahno
őstag

Szépen nyomja, lesz belőle valami.

(#88653) Sipi- válasza BobaHWSW (#88650) üzenetére


Sipi-
tag

Leslie hamar csődbe menne ott :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88654) npera


npera
újonc

Nova, ez most egy érdekes menet lesz. Fenn van a Fatshark hirdetés, meg az 5" és a 2,5" gép is. Ha sikerül eladni, akkor utána lehet szigorúan 250 gramm alatti cuccokkal nyomulni és lehet valami komolyabb látószögű goggle is lesz majd belőle. A BabyTooth és az EMAX Tinyhawk egy jó kiindulási alap, ezekkel most tudok tanulni úgy, hogy nem attól félek, hogy minek megyek neki és mekkora lesz a kráter vagy a bozóttűz.

(#88655) hobizoli válasza Samott (#88649) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ebben mi olyan erdekes amugy, hogy nagy es mukodik?
egy klasszikus 44 szemelyes "kirandulos" tavolsagi buszok lokharitojat egy darabbol gyarto froccsgep szerinted mekkora meretu?

több drón kell ;P

(#88656) Samott válasza hobizoli (#88655) üzenetére


Samott
addikt

Hogy ez femet ont.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88657) Sipi- válasza Sipi- (#88647) üzenetére


Sipi-
tag

Nah, nem is kellett a vSphere, elég volt a 6.7-es ESXi magában. Azon is reprodukálni lehetett a hibát (egyik VM csak max 7 network interfésszel indult el). Az újabb verzió ugyanazon az ESXi-n már elindult 9 interfésszel is :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88658) zetor2000 válasza hobizoli (#88655) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valahol ez lehet a titok nyitja:
"About 170 seconds per casting, I think. So, theoretically about 500 per day per machine. Giga Berlin with 8 of these, assuming 4 for rear and 4 for front casting, that is 14,000 cars a week, or a run rate of 728,000 a year just for the Model Y in the European market."
Illetve, ugyanitt:
"My napkin math got 193 seconds or 448 per 24h day so we're in the same ballpark at least. Looks like Texas will have 6 of these. If that's 3 front, 3 rear. If they're all at the same speed... 500x3 = 1500 per day, 10,500 per week, 546k per year. "

Nagyjából 3 fődarab lett a Tesla Model Y (asszem), egy első, egy hátsó öntvény, meg alul az akkupakk. A többit csak rá kell akasztgatni, meg bele kell csavarozni. És ezt ilyen volumenben képes végezni. ~3 perc az eleje, és ugyanennyi alatt kész a hátulja is. Nincs hegezstőrobot hadsereg, meg ilyen bzuiságok.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88659) hobizoli válasza Samott (#88656) üzenetére


hobizoli
nagyúr

attol meg a logikaja ugyanaz
a muanyag is folyekony halmazallapotban froccsontodik be, aztan a szerszamban keringo hutoviz altal lehulve lesz "szilard"

de nopara, azt siman kezzel még nem fognad meg, amikor a robotkar kiveszi, mert olyan meleg

több drón kell ;P

(#88660) zetor2000 válasza Sipi- (#88657) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez milyen apparát, amibe kell 7 illetve 9 hálózati interfész? Router/switch? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88661) Samott válasza hobizoli (#88659) üzenetére


Samott
addikt

Azert az nem mindegy hogy muanyagot vagy aluminiumot ontesz, en nem ertek ezekhez, de ebbol csak 6 van a vilagon es mind a Teslanak dolgozik. 5500 tonnas nyomassal, 36km/h sebesseggel spriccelnek be 80kg folyekony (660+ fokos) aluminiumot. Muanyagnal hogy neznek ki ezek a szamok?

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88662) Samott válasza zetor2000 (#88658) üzenetére


Samott
addikt

A kozepe is ezekben keszul majd, mert az is egy ontveny lesz. Nagyon ramentek erre, kivancsi vagyok az autoiparban kovetik-e oket eteren is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88663) hobizoli válasza Samott (#88661) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nalunk 2-3kg a toltet es 800bar a befecs nyomas 280fokon

a gep tudna 1200bar-t is meg 350fokot is, de ott a PET mar erosen degradalodik
a nyomas erosen fugg a olvadek homersekletetol is,. melegebben kisebb nyomas is eleg, mert a viszkozitasa csokken
10-12g/sec-l megy a befecs injektor, mert ezt igenyli a technologia, ez 67mm/sec-t jelent (ez a max beallithato ertek)

de ez lenyegtelen, mert a gep megcsinalhato ra

[link]

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#88664) Samott válasza hobizoli (#88663) üzenetére


Samott
addikt

Ez a 800 bar hogy viszonyul a 5500 tonnahoz? Bar szerintem igy is erzed a kulonbseget. Nem mindegy hogy muanyagot vagy femet froccsontunk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88665) Phülöp válasza BobaHWSW (#88650) üzenetére


Phülöp
addikt

Csirkemell itt 8-12eur
A comb az olcsó igazán
Főleg, ha LIDL, és akciós.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#88666) Sipi- válasza zetor2000 (#88660) üzenetére


Sipi-
tag

Majdnem, virtuális tűzfal appliance, trunk vlan interfészek helyett külön network interfészekkel (ügyfél igény).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88667) WiZARD válasza Samott (#88664) üzenetére


WiZARD
addikt

Az egyiknek ki kell bírnia 2 liter bubis light kóla nyomását, 1-2 évig (vagy mennyi a szavatossága).
A másiknak a 2 tonnás autóra 200+ km/h-nál ható erőket, töréstetsztet, stb jó pár évig.

hasonló :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#88668) hobizoli válasza Samott (#88664) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az a 5500tonnas ero az a Clamping force, amivel a hidraulika osszeszoritja magat a szerszamot
de az megint nem egyenlo a hidraulika nyomassal, mert az megint egy masik szam :DDD

ez a 800bar a befecskendezesi nyomas ugy jon ki, hogy az injektor munkahenger allitja elo szervozva
pl egy ~300mm atmeroju hidromunkahenger nyom egy ~100mm-s dugattyut az injektorban, az erot atadva a kisebb feluleten a masik kamraban nagyobb lesz nyomas, mint a hidraulika max-a, ami 180bar

a mi gepunknel ugy mukodik ez a "5500 tonnas" dolog, hogy van ket szerszam mozgato munkahenger atloban (vagy itt lehet 4 is van), ezek vegzik a "bélyeg" kinyitasat es zarasat
ezeknek nem kell nagy atmero, csak elore-hatra mozgatas a dolguk, es azt eleg gyorsan tudjak is csinalni
azok a vastag rudak fent (es lent, csak az nem latszik) azok csak vezetorudak, azokon csuszik bronzcsapagyakon a szerszamtest a belyeggel

vannak meg a szerszam mozgo felenek hatuljan nagy atmeromju rudak
amikor bezarodik a szerszam, akkor a rudak mogott elfordul egy u.n. "Shutter", ez olyasmi alaku, mint egy 4 levelu lohere, Shutter nyitva-kor ezen tul tudnak menni a rudak, a szerszamnyitashoz, de Shutter zarva allapotban nem, itt nyilvan van ehhez egy hezag hagyva
bezart allapotban a "ház"-ban eloremozogva kozepen megtamasztja ezeket egy sokkal nagyobb "clamp" munkahenger az egeszet egyben az allo oldal fele
igy nem kell nagy terfogataram a szeszammogazashoz mintha a naaaagy munkahenger csinalna mindent, es meg hidronyomas se, mert F = p * A

pl beraknak egy 2m atmeroju Clamp munkahengert oda, mert van akkora az ontveny atmeroje is, es annal nyilvan nagyobb a szerszamtest is, az eleg ha par mm-t mozdul elore, es az megfogja az egeszet, es alig kell moge hidrofolyadekot betolni
pl ha az 10mm-t mozog elore is eleg
szamold ki a szorito erot 200bar hidro nyomasnal
2*2*Pi/4 * 20.000.000Pa = 6.283kN, ami ~6400tonna

ez mar tobb, mint az 5500tonna = 53.936.575N

az meg hogy mit tud a gep max, nem jelenti azt hogy allandoan annyin is megy
siman lehet hogy csak :DDD 4-5000tonnan hasznaljak
mienk is 300tonnat tud, vmelyik szerszamnal megis 185t a Clamp "csak"
ekkor 115-120bar a hidro csak ott ehhez

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#88669) hobizoli


hobizoli
nagyúr

itt lehet latni azt a Clamp munkahengert 00:25-nel [link]
az a fem szinu az, es annyit mozog csak elore
az sarga madzagos erzekelo meg a Shutter open poziciojat nezi

több drón kell ;P

(#88670) BobaHWSW válasza Phülöp (#88665) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Eh... a szemem szerintem csak a csirket latta de azt nem, hogy melyik resz. A comb arat itt nemtudom de megnezem ebedidoben ugyis megyek vasarolni valamikor.

(#88671) Samott válasza BobaHWSW (#88670) üzenetére


Samott
addikt

Bakker, persze, mert ott mar hetfo reggel van. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#88672) BobaHWSW válasza Samott (#88671) üzenetére


BobaHWSW
újonc

I are from the fjucsa! :B

(#88673) zetor2000 válasza BobaHWSW (#88672) üzenetére


zetor2000
senior tag

Pedig a Sex Pistols megénekelte, hogy " Nó fjúccsá fó' lyú". Asszem a God Save The Queen nóta vége.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#88674) WiZARD válasza BobaHWSW (#88650) üzenetére


WiZARD
addikt

itt jóval olcsóbbnak írják
Többi ár se stimmel?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#88675) BobaHWSW válasza WiZARD (#88674) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hm. Ranezek.

A kave es a domestic sor ara az kamu. Flatwhite 5.5-6 dollar, sor 8-10.

Mozijegy arak se jok a rent pedig csak almomban se remenykednek ilyen olcso lenne. En 3.3kt fizetek egy 2bedroom hazert egy elfogadhato, de nem hude jo nem hude rossz kornyeken 10 kilometetre belvarostol. (Strathmore Park ha barkit erdekel, fenn a hegyteton.)

Par mas arra ranezek legkozelebbi vasarlaskor. A tej ara se stimmel. Nekem borzaszto gyanus, hogy ezek kb egy eves arak.

(#88676) Jahno válasza Grillo (#88642) üzenetére


Jahno
őstag

Enperával múltkor a Bálna környékén is láttunk, egyéb helyen csak a nyomaikba futottam bele, de valóban megszaporodtak. Vagy csak nekem meglepő, mert nyitva tartom a szemem és lemerészkedtem a betonról a zöldbe ahol ilyesmik vannak :-D

(#88677) qnadam válasza Jahno (#88604) üzenetére


qnadam
veterán

gh2-ről kiderült, hogy 12 perc után megállítja a felvételt. nem 4 gigánál, és nem is írási hiba, mert mindig pontosan 12 perc...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88678) qnadam válasza Jahno (#88621) üzenetére


qnadam
veterán

XX. században tükröset nem veszek, de akkor sem.

pedig egy 5d2-vel már rég túl lehetnél a szenvedésen. olcsó is, fullframe is, az obik se drágák rá :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88679) qnadam válasza BobaHWSW (#88618) üzenetére


qnadam
veterán

ha már canon milcre költenék vagon pénzt, szerintem akkor inkább az r5-r6 felé mennék, de tény, hogy az rp ára kevésbé fáj :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88680) Jahno válasza npera (#88651) üzenetére


Jahno
őstag

Ha már bicaj. Hirtelen felindulásból szomszéd gyereknek gyártottunk pár profilképet. Kis hümmögés után megállapítottuk, hogy valami lehet belőle és inkább tavasszal folytatjuk:

(#88681) qnadam válasza Samott (#88648) üzenetére


qnadam
veterán

ja, ennek ellenére csomó helyen még mindig nem lehet.

mondjuk a szabály nem kártyás fizetésről szól, hanem bármilyen azonnali elektronikusról, szóval akár átutalás is lehet :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88682) Jahno válasza qnadam (#88678) üzenetére


Jahno
őstag

Kussol! Amúgy kb. igen, meg azért a múltkori háborús 1DX sem elvetendő, de fakk.

Igazából nálam most az Oly szerepelt le nagyon, hogy zajban a méregdrága új csoda váza gyengébb, mint az 5D2. 6D meg főleg jó, de had legyek már hisztis liba, na :DD

Bár Olys csoportban ennek harmadát nem merem emlegetni, mert vallás az kemény dió.

(#88683) -NoVa- válasza Jahno (#88682) üzenetére


-NoVa-
őstag

Áh, próbáltam makrózott SW vezérelt videózós fókuszt varázsolni 1Dx alá EOS utilityvel, hogy tudjak egyenletesebb mozgású, érdekesebb részeknél jobban elidőző átfókuszálós videózni, de azt hiszem erre nem tervezték a SW oldalát, marad a kézzel tekerős egyenetlenebb:
[link]

Makrózáshoz viszont jó, csak egyelőre arra nem jöttem rá, miért nem enged manuálisan 1/30-nál hosszabb záridőt USB-n hajtva. Sötétben instant feltolná 256k-ra az ISO-t, aztán úgy zajba is fullad minden:

800-on meg minden jó lenne, de még F2.8-on is sötét, :

Szóval ez is szar, meg nem ártana legalább lámpát kapcsolni, nem a monitor fényénél fotózni, de rendes fénynél mindenki tud, úgy nem kihívás :)

(#88684) Jahno válasza -NoVa- (#88683) üzenetére


Jahno
őstag

Szegény ember fókuszcucca:

A vackodat meg 2 Milka csokiért átveszem és ajándékba kapsz mellé egy Galaxy S2est, amiről a gyári marketing biztos csoda fotós képességeket hazudik, na?

(#88685) qnadam válasza -NoVa- (#88683) üzenetére


qnadam
veterán

Makrózáshoz viszont jó, csak egyelőre arra nem jöttem rá, miért nem enged manuálisan 1/30-nál hosszabb záridőt USB-n hajtva.

az élőkép miatt.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#88686) -NoVa- válasza qnadam (#88685) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na, akkor ez hasznos, belövöm élőképen a fókuszt, aztán lekapcs. Holnap kipróbálom, mára már elpakoltam. Valamit aludni sem ártana.

(#88687) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Politika vs Mindennapi tecnhika Novanak:



Azt hittem O Unreal Engines.

(#88688) -NoVa- válasza BobaHWSW (#88687) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akad Unreal fejlesztői accountom is, de prototípusozni Unityben szetetek én is, mint a képen Uhrin Benedek bácsi.

(#88689) npera válasza Jahno (#88680) üzenetére


npera
újonc

Király! Ahogy nézem itt valami downhill jellegű dolog van? Ilyen sisakot én boltba menet még nem hordtam, bár pont ma mentem downhill, mivel rossz ösvényen vágtam át a bolt felé és le kellett hajtsak egy 45-fokos füves-gazos rézsün. Szerencsére a puffin adott erőt és mindent legyőző akaratot, így nem történt károsodás...

(#88690) Jahno válasza npera (#88689) üzenetére


Jahno
őstag

Valami olyasmi, de csak szolídan itt a ház mögötti dombokon. Tavasszal tuti kimegyünk valami erdőbe nem tudom mit csinálni, de azt nagyon :C Gyártottunk bicaj nélkülit is, és jöhet majd a motoros haverja:

[ Szerkesztve ]

(#88691) npera


npera
újonc

Nova, nem akarom dzsinkszelni, de van érdeklődő a szemüvegre is. Lehet viszik. Az Excel táblás szinapszisok erősödnek. Percussions intensify in the background....

(#88692) npera válasza Jahno (#88684) üzenetére


npera
újonc

Az igazán szegény ember egy DX.com-ról vásárolt rettenetes 8x-os mobil teleobival fókuszál kézzel a fagyos téli szélben. Közben pedig a mobil AF-je próbál korrigálni, többnyire rosszkor rossz irányba.

Haladó fokozat...

(#88693) Jahno válasza npera (#88692) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul van egy régi 8mm-es szerű képi világa.

(#88694) blueboi69 válasza npera (#88651) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nagyon ügyes!
Nekem is van egy távirányítós bmw-m, de az kb 2x ekkora legalább. Születésnapomra kaptam asszonytól pár éve. Gyerek játszik vele, de nem nagyon érti, hogy irányítani kéne, inkább flippernek használja..
Szóval egy magasan lévő polcon néz le a gyerekekre, amit csak apa ér el. Néha ha nagyon nagyon szépen kéri boci szemekkel, hogy léccci lécci apaaa, akkor odaadom, hogy tologassa.
Mondjuk amikor úgy megy vele, hogy négykézláb és emiatt az egyik kezével támaszkodik rá, miközben tolja, az agyvérzés előtti utolsó emlékkép, ahogy az egész járgány süllyed fél centit. Nem, nem azért, mert rugó van alatta.... :C

Szóval van egy másik is, azt még én kaptam gyerekként, eredeti, japánban gyártott és vásárolt pickup. Na az mégnagyobb, de az meg túl gyorsan megy.
Annak ilyen gumiszegecses a kereke, de én már régen is tekertem a hátsókerekekre szigszalagot, hogy a lakásban tudjak vele driftelni. Most meg ugyanez van csak a kinti teraszon, nagyon mókásan pörög. Nyilván kb esélytelen vele rendesen meggyúszni, de törekedni kell rá :))

(#88695) blueboi69 válasza Jahno (#88690) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Elég menő képek. Megnéztem a fb-on is amik vannak, komolyan le a kalappal. Nem gondoltam, hogy ilyen jókat szoktál fotózni. Persze drága géppel könnyű :P :DDD

(#88696) Sipi-


Sipi-
tag

Gearbest-ről szoktatok rendelni?
Nekem valahogy nem akar működős lenni. Rendeltem ősszel óraszíjat, kb. másfél hónap után kértem vissza a pénzt, mert nem sikerült addigra feladniuk. Rendeltem AA akkutartókat 10 napja, de még azt sem adták fel...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#88697) Bujdy81 válasza Samott (#88502) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sajnos ez nem is annyira lehúzás! Egy TT, vagy H0 méretű (1:120, illetve 1:87) mozdony is 80-120 ezer Ft. Igaz, az működik, világít, vonatot húz. Ellenben ez 1:12-es modell, majdnem egy méter hosszú lesz, ha normális a makett minősége, akkor ez ennyi... :(

(#88698) Jahno válasza blueboi69 (#88695) üzenetére


Jahno
őstag

A tegnapi kép jó drága cuccal készült, ha minden igaz akkor 5 éve vettem 45ezresért csomó tartozékkal, meg volt rajt valami alap obi is. Qnadamék úgyis látják, hogy mit néztem be műszakilag a képen, de ez most olyan :-D Éppen ez a bajom, hogy vasat kellene bővíteni, de pár 100ezres beruházással nem tudok akkorát lépni, mint kellene, meg kicsit minek, egy közepes lépés meg sok számjegyes de még szenvedek rajt pár évet :-D

Bár ha a többit hozzámérem, füstgép, 4 vaku is legalább 100ezer, állványok, vakura fényformálók még egy 60as... Aprólékra is sokat lehet költeni, ez legalább megkereste az árát és remélem valamennyire tartós lesz. Majd ha a gyereknek kell valami hasonló marhaság, akkor tudod merrefelé találsz :up:

(#88699) WiZARD válasza BobaHWSW (#88675) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, érdekes

Azért is kérdeztem, mert néha nézegettem ezt az oldalt és sose tudtam mennyire valósak az számok.
(Ami magyar árakat néztem az kb jónak tűnt)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#88700) Jahno válasza Bujdy81 (#88697) üzenetére


Jahno
őstag

Gyárban itt kolléga iparilag ilyesmikkel foglalkozik, méghozzá elég magas szinten. Vonatot újít fel, alkatrészeket gyárt hozzá. Néha csak lesek. Melót és eszközt is kell beletolni, tudásról nem is beszélve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.