Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87551) hobizoli válasza FőDudu (#87540) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Izrael vmi 1.1-1.2millional tart ~8.5millios lakossagnal

több drón kell ;P

(#87552) hobizoli válasza eattila (#87537) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ja ez olyan, hogy fizeted meg minden, csak aztan aszondjak, van idopont 5.5honap mulva MRI-re, vagy 2 nap mulva meg tudjak csinalni 58k-ert az itt vagy az ott maganuton

szoval inkabb kifizettuk...

több drón kell ;P

(#87553) eattila válasza FőDudu (#87538) üzenetére


eattila
csendes tag

Olyanon a pattogsz amire meg atlagembernek nincs realis eselye. A tulzott reakciod sem jogos. Ahogy sokszor nem az.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87554) FőDudu válasza Sipi- (#87544) üzenetére


FőDudu
addikt

Az nem sok. Nalunk olyan havi 75 eurora ment fel az utobbi 1 evben. Sokat vagyunk itthon, akvarium, teknos futes, medence forgato (300 wattos motor), sokat sutunk/fozunk es a futes/hutes/bojler is elektromos.

Tv is megy napi 8-10 orat (nezik a sorozatokat), az is 80w korul van.

Sokat megy a mosogep es a szarito is.
Kutyak miatt a takarokat is 2-3 naponta mosni kell.

FőDudu

(#87555) eattila válasza Sipi- (#87542) üzenetére


eattila
csendes tag

Sok valasztasod amugy sincs :D De kb ja.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87556) eattila válasza hobizoli (#87552) üzenetére


eattila
csendes tag

Hidd el en is magandokihoz viszem a gyereket. Fogorvos is magan.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87557) zetor2000 válasza FőDudu (#87550) üzenetére


zetor2000
senior tag

A minap volt a rádióban szó erről, amolyan Bochkor formában. Nem volt rossz, és abban igazuk volt, hogy vélhetően lesz valami app, ami nyilvántartja, ki kapott oltást. És elő lehet majd írni, hogy XY bemehet, mert az app szerint kapott oltást, Z meg nem, mert nem kapott. De ezt csak az adott hely - és itt jellemzően magánszektor beli cégek voltak - szabályzata alapján lehetséges. Azaz pl. reptér, ami maszek, megmondja, hogy XY csak akkor lehet azon a gépen, ami onnan indul, ha szerepel ebben az app-ban. Vagy XY csak akkor léphet be a boltba, ha szerepel az appban, hogy kapott oltást.
De ezek egyedi esetek, és mindenre nem terjedhet ki.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87558) Jahno válasza FőDudu (#87547) üzenetére


Jahno
őstag

Kínában már lehet túl vannak ennyin, csak az eredményét nem tudjuk (:-

(#87559) FőDudu válasza eattila (#87553) üzenetére


FőDudu
addikt

Maskepp nem lehet ettol a betegsegtol megszabadulni.
Szukseg lesz a tarsadalom nagy reszenek a beoltasara.
Kulonben ismet visszater es megint lehet szivni a fertozes terjedese miatt.

Nem nagyon van mas mod az eddig megszokott eletmodhoz visszaterni. Az ido itt nem segit.

Most az egyeneken lesz a sor, hogy tegyenek valamit a tarsadalomert. Meg ha nem is tetszik vagy felnek tole.

A tobbi oltas is kotelezo ( gyerekbe 1 naposan siman adjak az oltast), ha ebbol is elegendo szamu teszt lezajlott akkor varhatoan ez is az lesz. Vagy nincs utazgatas, etterembe jaras, kozossegi program.

Utobbiakon meg sem lepodnek.

FőDudu

(#87560) FőDudu válasza zetor2000 (#87557) üzenetére


FőDudu
addikt

Eu valoszinuleg hozhat olyan rendeletet ami megkivanja a kozossegi terekben az oltas vagy egyeb vedelem megletet.
Egyeb is lehet, mert pl. jarhat maszkban is ha neki ugy tetszik ;)

Ketlem, hogy meg mernek lepni, de valoszinuleg lehetseges lenne ilyet eloirni.

Jarvanyugyben eleg szabadon rendelkezhetnek.
Na onnantol durvul a helyzet, igy is sok az onerzetes hulyepicsa meg oltasellenes meg a blm es hasonlo miatt onmagat aldozatnak kepzelo ( jo dolgaban mar nem tud mit csinalni) 'ember' ;)

FőDudu

(#87561) eattila válasza FőDudu (#87559) üzenetére


eattila
csendes tag

Ezt miert adnak be csecsemonek? Ha honapokban merheto immunitast ad ( ahogy az elkapott fertozes ) minek?

Ertem en hogy oltas kell, hogy a helyzet jo legyen. De most ilyen stilusban nyilatkozni valamirol amirol iden meg csak almodni sem lehet.... Plane ugy, hogy ha minden szabaly be van tartva pl reszemrol, akkor fizessek a kezelesert ha nem vagyok beoltva. Lassuk be, hogy nem jogos koveteles. Plane nem acsarkodva.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87562) FőDudu válasza eattila (#87561) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem ezt. Tan a bcg oltast adjak be meg a korhazban.
Ha jol remlik 1 napos korban.

Vedooltasok nelkul nem elnenek ilyen hosszan az emberek. A gyerekek fele siman belehalna egy olyan betegsegbe ami mindennapos.

FőDudu

(#87563) hobizoli válasza eattila (#87556) üzenetére


hobizoli
nagyúr

sogi a nagy agyhalal meg
2015-ben ment ki kulfoldre, mert itthon nem nagyon volt meloja (Kecskemet kornyeki)

erre kari elott tartott egy kiseloadast nekem, hogy a soros-gyurcsany, meg megirtak a vmi narancsnyalonc FB oldalon is -amit vmi kecskemeti ismije kuldozget ki neki-, hogy az miatt szar a gazdasag allapota itthon

mondtam neki, ne ausztria masik vegebol oszd az eszt nekem ide ezekkel a agit-prop szarokbol tajekozodva, hanem koltozz vissza
jaaa azt nem

es hogy annak idejen is a az 300Ft vizitdij is, hogy de az mennnnyire megterhelte az embereket
baze volt az a vizitdij, a mellhartyagyulammal a korzeti doki - SZTK rontgen - korzeti doki tavot megjartam 20perc alatt a kesz lelettel
na? siman kifizetem inkabb, ha ennyire gyorsan megy miatta
nem volt olyan sor a dokinal, hogy 50 perccel a rendeles elott odaerve a tizensehanyadik senkinek mentel oda

ezen a 300Ft-n aggodott nekem egy 10percet mar, azt mondom neki, es nem zavar hogy 15 vegen mentel ki a 2. viktorkormanynal?
meg a 300Ft nagyon "jo", hogy eltoroltek, aki valoban beteg megint oda sem jut a dokihoz, meg megemeltek a TB levonast 1.5%-l, azaz a 300k-s bruttodbol, ami nem volt egy nagy eresztes akkor sem, 4.5k-val tobbet vonnak le minden honapban toled akkoris, ha oda sem mentel semmiert egy eve mar, az egy honapban 15 vizitdij
egy evben mar ennyinel is kifizetsz pluszban 54k-t, ami 180db vizitdij ara, meg minimalber utan is kifizetett az emberke 30-40db vizitdijat a semmibe
a vizitdijnel meg az egy naptari evben 20db utan visszaigenyelheto volt az egesz osszeg pl kronikus betegenel, azaz semmibe nem kerult neki valojaban

de ez is csak azt a penzt "latja" kiadaskent, amit fizikailag odaad vmiert, amit a bruttobol levonva eleve meg sem kap nettoban, az nem elvonas szerinte

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#87564) npera válasza FőDudu (#87534) üzenetére


npera
újonc

Van C-Max. Van vagy csak volt C-Max Grand, amin a hátsó ajtó tolóajtó. És van az S-Max, amin sima ajtó van hátul is, de jóval nagyobb. Az S-Max inkább Mondeo méretű, a C-Max az még Focus.

(#87565) FőDudu válasza eattila (#87561) üzenetére


FőDudu
addikt

Tetszik vagy sem, ez a velemenyem.

Aki nem oltatja be magat, az kiiratkozik a tarsadalombol.
Mert nem kepes tenni a tobbiek erdekeben, szegyellje magat!
Ha nincs ra egeszsegugyi oka ( bizonyitott allergia vagy egyeb kizaro ok), akkor igenis oltassa be magat a tobbiek erdekeben.

Nem fogom azt mondani, jol van, a te dolgod.
Mert nem ugy gondolom.

Ertem, hogy nincs eleg infod, bizonytalan vagy - olvass az oltasrol es megerted majd a mukodeset.

Nincs harag, de nem szokasom a jopofizas.

FőDudu

(#87566) npera válasza Sipi- (#87541) üzenetére


npera
újonc

(#87567) npera válasza Jahno (#87558) üzenetére


npera
újonc

És mindenki önkéntes volt. Ez is fontos Kínában :C

(#87568) Jahno válasza FőDudu (#87562) üzenetére


Jahno
őstag

No és akkor nézzük meg csak az utóbbi 20 évben mennyit kalapáltak a veszettség ellenin.

(#87569) npera válasza FőDudu (#87565) üzenetére


npera
újonc

Aki nem oltatja be magat, az kiiratkozik a tarsadalombol.

Meg, aki nem indexel körforgalomból kifelé.

Bevezetni a 3-csapást. Egy nem indexelés 300k HUF. Második nem indexelés 3M HUF és 25 vesszőcsapás a főtéren a kalodában. TV-ben élőben adják. Harmadik nem indexelés és Goolag.

Rend lenne egyből. Szerintem te ne is coach legyél, hanem supreme leader.... :C

(#87570) FőDudu válasza npera (#87564) üzenetére


FőDudu
addikt

Amint irtam, nem ismerem a tipust.
Szembe jott a hirdetes (kepen nem tunik kicsinek az auto) , jo ismerosom az elado, leiras szerint jol karbantartott.

Ha erdekli osszehozom oket, ha nem akkor ennyi volt.
Majd eldonti kell-e ilyen idos es ilyen tipus neki.
A GHIA felszereltseg ritka, o meg pont olyat keres ami felextrazott.

FőDudu

(#87571) FőDudu válasza npera (#87569) üzenetére


FőDudu
addikt

Tul nagy mar a jolet, nem artana egy rendes diktatura.... ;)

FőDudu

(#87572) FőDudu válasza Jahno (#87568) üzenetére


FőDudu
addikt

Nejem par eve leejtett egy tanyert es ahogy nyult utana meg is vagta. Ugyeletre kisetaltunk, akkor pont a kikotoben laktunk. Par oltes helyett ilyen seb osszehuzo flexibilis ragaszto plusz tetanusz lett belole.
Doki ugyan varrta volna, de kiprobalta azt az uj cuccot.

Ugy feldagadt a karja a tetanusztol, mint egy langossuto matronanak ;)
Aludni is alig tudott, fajt a valla.
Es ugye azt is ismetelni kell par het mulva. Nagy volt az orom.

De ha ez a szukseges, akkor ezt kell szeretni...

FőDudu

(#87573) eattila válasza FőDudu (#87562) üzenetére


eattila
csendes tag

De erre mondtad, hogy ezt is be fogjak :) A bcg mas. Ne keverjuk mar.
A lanyom szuletese utan par perccel mar oltast kapott.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87574) eattila válasza hobizoli (#87563) üzenetére


eattila
csendes tag

Vizitdijjal sem volt bajom. De ahogy mondod ne hataron tulrol ugassanak bele a dolgomba itthon. Ennyi.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87575) Jahno válasza eattila (#87574) üzenetére


Jahno
őstag

Lassan írni kellene egy listát aztán megmagyarázni, hogy ott miképpen csináljanak és mit. Különben is mehetek bárhova mert szabad, Te meg maradj a seggeden, mert úgy illik :C

(#87576) eattila válasza FőDudu (#87565) üzenetére


eattila
csendes tag

Jelenleg ha oltatnek ha nem, nem tudok. Oszt pont.
Amugy en oltatnek, de attol meg nincs ezekkel hosszutavu tapasztalat. Ez teny.

Nekem nem a velemenyeddel van bajom. Hanem azzal, hogy ugy adod elo, hogy engem ide leb_szott a joisten azt megmondom mi a fasza. Sokszor kettos mercevel.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87577) FőDudu válasza eattila (#87573) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem. Olvadd el meg egyszer.
Lehet felreerthetoen irtam.

Arra utaltam, hogy mas vedooltassal pl bcg mar 1 naposan oltjak a csecsemoket. Azaz az oltas kotelezo es szukseges is.

Es majd ha lesz eleg tapasztalat(es gyerek vakcina), akkor valoszinuleg korona ellen is oltjak a gyerekeket is. Jelenleg nincs gyerekeknek adhato verzioja ( ha jol tudom).

FőDudu

(#87578) zetor2000 válasza FőDudu (#87565) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerencsére ez az oltás ÖNKÉNTES. Kéred, vagy nem, ez a te dolgod, az hogy ajánlott beadatni, csak másodlagos.
Amíg nem kötelező, én eléggé megrágom, kell e nekem ez a fajta oltás. Ha lesz valami konzekvencia, hogy mittomén, elkapom mert elkapatják velem, akkor se biztos, hogy kéne ez az oltás. Ha olyan következménye lenne, hogy nem szállhatok tömegközlekedésre, vagy a boltok nem engednek be "pass" nélkül, akkor oké, sima liba, adják be 'szom. De addig, amíg az a helyzet, mint a drónok terén, hogy megveheted a madarat, csak nem tudod reptetni, addig erős ellenérzések vannak bennem, hogy ez nekem kell e?.
Ingyenes, nem kerül semmibe, és biztos véd is, csak mégis... eddig sem voltam beoltva vele, most meg jön nagyhirtelen egy (vagy több) valami, ami kábé ismeretlen. Amúgy is utálom ha tűvel böködnek. :)
De amíg nem világos és nem egyértelmű, hogy ez jó, és ezmegez a velejárója ha be vagy oltva, és ebbenabban a formában tudod igazolni, hogy van oltásod (vagy nincs), addig nekem inkább nem kell, adják másnak, akinek esetleg kell. :) Ha tudom, mivel jár, ha nem kapok, majd mérlegelek. De egyelőre se app, se lófsz, se semmi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87579) zetor2000 válasza FőDudu (#87577) üzenetére


zetor2000
senior tag

Bizonyos országokban bizonyos oltások kötelezőek. De nem minden országban kapsz pl. BCG-t, meg mittomén, amiket adnak. Az ilyenek eléggé eltérőek.
Volt egy elmélet, még a tavasszal, hogy itt a BCG oltás lehet, védettséget adott, mert pl. Kínában nem feltétlen kaptak anno. Itt meg kötelező volt.
Szóval ez elég eltérő, lehet, EU szinten már van valami "közös", hogy ezek kötelezőek, ezek meg választhatóak, de még ebben sem vagyok biztos.
Szóval ami itt Magyarországon kötelező oltás, Hollandiában lehet, csak opciós.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87580) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Nem vagyok oltas ellenez de kicsit mas erzes beoltatni magad valamivel amit evtizedek ota hasznalnak meg valamivel ami talan mukodik egy rovid idore es gyakirlatilag ez alpha testje a dolognak.

(#87581) qnadam válasza BobaHWSW (#87580) üzenetére


qnadam
veterán

mire én sorra kerülök, addigra már az első service pack is kint lesz belőle

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87582) hobizoli válasza qnadam (#87581) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pont azt szamoltam en is, hogy ilyen (el)veszett tempoban megy a muvelet, akkor talan 2023-24 korul mar sorra is kerulhetunk akar :DDD :U

több drón kell ;P

(#87583) FőDudu válasza eattila (#87576) üzenetére


FőDudu
addikt

A vilag nem fekete/feher.

Meglatjuk mi lesz, eddig sajnos bejottek a negativ joslataim.

Szerintem kar azt feltetelezni, hogy vedettseg nelkul lehet majd ugyanugy elni ahogyan eddig. Az a hajo mar elment.

Vagy oltas, vagy valami mas modon kell majd igazolni az immunitast. A mas mod lehet siman antigen teszt is, bar errol meg nem bizonyosodott be, hogy vedene az ujra fertozodestol.

A lakossag nagy resze ugyan valoban tuleli a fertozest, de eddig nem derult ki miert betegedik meg valaki es a masik miert tunetmentes.

Nem tudom milyen szabalyozas keszul, de valami biztosan lesz. Amint latod nem lehet az emberekre bizni a dontest, mert kepesek egymasnak ugrani. ;)

Aki biztos a dolgaban az nem erti a masikat az miert huzodozik ilyen egyertelmuen pozitiv dologtol. ;)
Mert a hirek szerint ez a leg veszelytelenebb vakcina ami valaha is keszult. De nincs ido az evekig tarto tesztelesre.

A modorom nyers, remelem nem haragszol!

FőDudu

(#87584) eattila válasza BobaHWSW (#87580) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg olvastam olyat is, hogy oltas ellenere elkapod, fertozol is, csak nem leszel beteg tole.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87585) eattila válasza FőDudu (#87583) üzenetére


eattila
csendes tag

Az oltas sem ad lifetime vedettseget. Max par honapot. Ahogy az atveszelt fertozes is. Nyilvan fugg az immunvalasztol, stb.

Nem haragszom. De a velemeny olyan, mint a segglyuk. Mindenkinek van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87586) FőDudu válasza eattila (#87584) üzenetére


FőDudu
addikt

Naluk (Uj Zelandon) legalabb a munkakepeseket oltjak be eloszor.

Szamomra ez is tok logikus, aki dolgozik az dolgozzon, a nyugdijas raer otthon ulni, nem kell dolgoznia es jarkalni...

A gazdasag mukodik, a nyugdijasokat vedi a dolgozok immunitasa. A nyugdijason all a fertozes terjedese, ha vigyaz magara, akkor biztonsagban van amig sorra nem kerul.

Logikus, nem?

FőDudu

(#87587) Jahno válasza FőDudu (#87586) üzenetére


Jahno
őstag

Mindegyik logikus, de azért nyugdíjasnak is kell kaja, nyugdíjas otthonban is hirtelen terjedni kezdett, aztán találd ki. És ha mégis van valami mellékhatása amitől a dolgozó népek esnek ki, akkor ki termeli a GDP-t és látja el a nyugdíjas kört? Meg a dolgozó népeket? Itt nem tudsz csak úgy magadra vigyázni. Ismerősi körben akadt már bőven, aki megpróbált magára vigyázni, oszt nem adta ki.

(#87588) FőDudu válasza eattila (#87585) üzenetére


FőDudu
addikt

Atveszelt fertozes eseten talan nem olyan komoly a masodik lefolyasa.

Bar volt valaki Izraelben aki a masodikba belehalt.
Holott az elsobol siman felgyogyult.

Kiszamithatatlan a dolog. Ezert kell a vedekezes.
Ha oltassal, akkor azzal. Ha mas modon is lehet, akkor ugy.

Nekem pl. van az az Allergodil nevu orrspray, ismerosok kuldtek. Az a hirek szerint hatasos az elso par napban hasznalva. Ha tunetet eszlelek valakin a csaladban, akkor majd megkerdezem az orvost hasznalhatjuk-e. Mert csak ugy magamtol nem kezdunk el hasznalni egy allergia gyogyszert.

FőDudu

(#87589) FőDudu válasza Jahno (#87587) üzenetére


FőDudu
addikt

Ah, van eleg laboratoriuma Orbannak ;)

Usa, Izrael, Anglia, Dubai, Kina : mind millio szamra oltott mar.
Majd ha bezombulnak, lehet mutogatni ;)

FőDudu

(#87590) zetor2000 válasza FőDudu (#87583) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Aki biztos a dolgaban az nem erti a masikat az miert huzodozik ilyen egyertelmuen pozitiv dologtol. "
Én a nőkkel vagyok így... :) Én biztos vagyok a dolgomban, azok meg húzódoznak :D Ráadásul elég pozitív a dolog.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87591) zetor2000


zetor2000
senior tag

"Mert csak ugy magamtol nem kezdunk el hasznalni egy allergia gyogyszert."
De oltatnál mindenkit... az Allergodil vélhetően nem 1 hónapja van a piacon, esetleg vannak rá tapasztalatok is... érted a dilemmám?
Ez a vírus ellenes oltás is egy olyan, hogy "Mert csak ugy magamtol nem kezdunk el hasznalni egy allergia gyogyszert." De azért dögöljön meg mindenki, aki nem oltatja be magát.. valahol itt a baj.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87592) eattila válasza FőDudu (#87588) üzenetére


eattila
csendes tag

Az oltas is azt eredmenyezi, mint az atveazelt fertozes. Leven immunvalaszt general ami kesobb ved. Szoval mindegy, hogy elkaptad es meggyogyultal, vagy oltattal. Par honap es oda a vedettseged.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87593) -NoVa- válasza eattila (#87592) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem teljesen, csak a könnyen kimutatható mennyiség alá esik az erre specializált antitestek száma a vérkeringésben, ami szimpla energiaspórolás.
A bétatesztnél elég komoly pro érv, hogy a betegségnek biztosan vannak durva nemkívánatos mellékhatásai, az oltásnak ez nem bizonyított, tehát már biztonságosabb megkapni. Ismerősnek most épp covid után levált a retinája, ez is előfordul, dokumentált kellemetlen szövődmény.

Mindenesetre egyelőre, hacsak nincs valami komoly betegsége valakinek, nincs elérhető oltás, ezt kimondhatjuk. Nincs átoltva az egészségügy, a szociális réteg, a boltosok, stb, amik a prioritáslista elején szerepelnek. Nincs átoltva a 200k első hullámos jelentkező, mert nincs még elég oltóanyag ennyi főre sem. Szóval kár tolakodni, 1-3 hónap mire egyáltalán valami info lesz talán róla, hogy kb mikor lehet esélyünk egyáltalán kapni. Addig "hallgathatjuk" Dudu fotelmisszionárius megfejtéseit.

[ Szerkesztve ]

(#87594) Sipi-


Sipi-
tag

(#87595) Sipi- válasza FőDudu (#87589) üzenetére


Sipi-
tag

Te mikor mész oltatni? Nálatok miként zajlik?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#87596) eattila válasza -NoVa- (#87593) üzenetére


eattila
csendes tag

Nyilván kockázatosabb a vírus, mint az oltás. Sőt, a moderna oltása állítólag egy korábbin alapul, csak a szekvenciát cserélték bene.Ha jól emlékszem.
Amúgy én nem vagyok oltás ellenes. Ha kell, beoltatom magam. (pedig k_vára fosok a tűtől) Ha nem kell, de lesz oltás, valószínű, hogy beoltatom magam.
Csak ez a rohadjon meg/fizessen aki másképp gondolja dolog borzolja a lelkem :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87597) FőDudu válasza Sipi- (#87595) üzenetére


FőDudu
addikt

Van egy weboldal, jelentkeztem aztan majd jon az info mikor kerulok sorra.
Ennyit lehet tudni jelenleg.

FőDudu

(#87598) FőDudu válasza eattila (#87596) üzenetére


FőDudu
addikt

Aki nem oltatja be magat az teged, a szuleidet, a gyerekeidet es mindeki mast veszelyeztet a sajat meggyozodese miatt. Ehhez pedig nincs joga - szerintem. Nem tudom mikor lep mar fel a kozosseg/tarsadalom a renitens idiotakkal szemben.

Ha peldaul korzeti orvos/boltos/tanar lenne es ezaltal szazakat/ezreket sodorna veszelybe, akkor is ez lenne a velemenyed? Nem oltatta be magat, sajnos kihalt az oregek otthona miatta. De joga volt hulyenek lenni, nem? Szerintem nem. Felelosek vagyunk egymasert.

Az oltas biztonsagos - kulonben nem lehetne a piacon. A gyogyszer gyartasnal nagyon szigoruak a vizsgalatok es a teszteles, raadasul ezt most milliokon eloben is 'tesztelik'.
A hirek szerint nincsenek komoly mellekhatasok.

Valoszinubb, hogy a fejedre esik egy repulogep, mint az oltastol valami nem vart mellekhatast kapj. ;)

FőDudu

(#87599) FőDudu


FőDudu
addikt

Razer Blade mar nem akcios (illetve de, de mar 250 Euroval dragabb), kulonben is a hirek szerint eleg hangos tud lenni alapjaraton is. Azaz nem nekem valo.

Veszek valami 2 SSD-s Ryzen vagy Intel 11. generacios gepet, utobbit Thunderbolt porttal es akkor a bovithetoseg adott lesz.

FőDudu

(#87600) FőDudu


FőDudu
addikt

Amugy szepen latszik a karacsonyi/szilveszteri lazitas hatasa, rogton 3300 lett a fertozottek szama a 2 nappal ezelotti 800 helyett. Nem teszteltek szignifikansan tobbet, csak a teszteken belul novekedett erosen a pozitiv eredmenyek szazalekos aranya.

Itt mar juniusi nyitasrol van szo (a helyi szallodak infoi alapjan). Kivancsi leszek mi lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.