Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#87601) -NoVa- válasza FőDudu (#87598) üzenetére


-NoVa-
őstag

A Pet CT kontrasztanyag biztonságos, hiszen piacon van, és alkalmazzák... Ok, asszony teljes bőrfelülete 2 napon belül lehámlik, ha kap, mert allergiás reakció.
Én könnyebb eset vagyok, csak az almától fetrengek gyötrelmes kínok között, meg pár hasonlótól, de simán meg tudom érteni azokat, akik hasonló gyógyszerérzékenységi korábbi problémáik miatt nem ugranak bele. 10-ből 1-2 embernél ez simán belefér, 60-80% átoltottságnál már nincs járvány. Igazából 20-40% is már durván csillapítja. De most itt még 0.001%-os ellátottságnál már az inkvizíciós süveged meg palástodat veszed elő, korai.

(#87602) eattila válasza FőDudu (#87598) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha én beoltatom magam, akkor engem nem veszélyeztet nem? Problem solved. Szerintem.

Amúgy én is fosok ettől, de ahogy látom, te rettegsz. Állandóan.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87603) eattila válasza FőDudu (#87600) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt szilveszerkor nem volt lazítás. Mai adatokat meg még nem láttam. De tegnap 2200 volt az új fertőzöttek száma.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87604) FőDudu válasza eattila (#87603) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt sem volt komoly lazitas - csak annyi, hogy az addigi 'nem mehetsz sehova' helyett 1 napra megengedtek a masik jarasban levok meglatogatasat. Aztan itt a bumm. Ha epp van hozza koze.

Nalatok ettol eleve nagyobb (volt) a szabadsag.

FőDudu

(#87605) FőDudu válasza eattila (#87602) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem rettegek. Szo sincs rola. Ha elkapom, elkapom, aztan valoszinuleg tul is elem.
Nem lehet tudni - de a halalozasi arany azert nem tul magas.

Az allergodil is ugy jott csomagban, olyan kuldte aki ilyet hasznal es volt neki otthon.

Csak unok mar itthon ulni a sok idiota miatt. ;)
Mert en amennyire lehet elkerulom az erintkezest masokkal - de a fenti szamok szerint mas nem igy tesz.

Es ez egy ido utan rohadtul bosszanto.
Csinalsz valalmit, majd mas leszarja es ettol amit tettel eleg ertelmetlennek tunhet utolag.
Lehet nekem is le kene szarni... :C

FőDudu

(#87606) FőDudu válasza -NoVa- (#87601) üzenetére


FőDudu
addikt

Ezt irtam kivetelkent ha jol emlekszem. Marmint az igazolt orvosi okot.
Akinek nincs ra oka, az viszont oltasson a tobbiek erdekeben is.
Nem lehet ennyit elvarni embertarsainktol?
Felreerthetoen irtam?

FőDudu

(#87607) eattila válasza FőDudu (#87605) üzenetére


eattila
csendes tag

Én nem vagyok otthon ülésre kényszerítve. Oké, nincs étterem, meg ilyesmi, de attól még nem vagyunk bezárva.
Dolgozni is tudok bárhol ahol van net. Szóval...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87608) Jahno válasza FőDudu (#87605) üzenetére


Jahno
őstag

"de a halalozasi arany azert nem tul magas."

Az nem, meg persze ésvagy, de majd meglátjuk a többit. Hetekig leszedálva sem túl kellemes lenni, de akad ismerősi körben olyan aki hónapok óta járni tanul és akkor még némi járulékos veszteség meg szövődmények, azt úgy nem is nagyon akartam hallani.

(#87609) npera válasza qnadam (#87581) üzenetére


npera
újonc

NT4 + Service Pack 6a :wub:

(#87610) FőDudu válasza Jahno (#87608) üzenetére


FőDudu
addikt

Jelenleg csak 'remenykedni' es 'tavol maradni' lehet.
Oltast meg nem sokan kaptak - es akik kaptak azok sem immunisak meg.

FőDudu

(#87611) Samott válasza FőDudu (#87606) üzenetére


Samott
addikt

Annyira felesleges ezen gorcsolni, meg honapokig nem kerulunk sorra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87612) FőDudu válasza Samott (#87611) üzenetére


FőDudu
addikt

En is ugy erzem, felesleges ide irogatnom.
Nem is teszem, offline leszek.

Maradok tisztelettel....

FőDudu

(#87613) zetor2000 válasza Jahno (#87608) üzenetére


zetor2000
senior tag

"de a halalozasi arany azert nem tul magas."

Szerintem 1 emberélet is sok. Persze vannak, akikért "nem kár", mert mondjuk nem szeretem, meg hülye, meg alattam/fölöttem lakik, és zavar a puszta léteztése... de akkor is.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87614) eattila válasza FőDudu (#87612) üzenetére


eattila
csendes tag

Miattunk ignorálod az egész internetet? :Y

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87615) Bujdy81 válasza FőDudu (#87598) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Az oltas biztonsagos - kulonben nem lehetne a piacon. "

Mond valamit az, hogy Contergan botrány?
[link]
Vagy az, hogy USA fájdalomcsillapító botrány?
[link]

Ha egy gyógyszer piacon van, akkor az biztonságos és/vagy elég pénze van a gyártónak! ;)

Ezzel nem a mostani vakcinát kérdőjelezem meg, de azért ilyen sommás kijelentést ne tegyünk! Arról SENKINEK nincsen adata, hogy az ilyen mRNS vakcina ennek a vírus(fehérjének) az esetében hordoz-e bármilyen hosszútávú mellékhatást. Reméljük és bízunk benne, hogy nem hordoz, de kizárni azért nem lehet!

(#87616) -NoVa- válasza eattila (#87614) üzenetére


-NoVa-
őstag

Csak a szokásos, a munkahelyi ledomináló vitakultúra lepattant rólunk, mert hasonló irányban más vektor mentén magyarázzuk ugyanazt, ott meg ráhagyják, és most duzzog. Majd elmúlik, az meg senkinek nem baj, ha pihen/kikapcsolódik. Én pl extrémen irigykedek rá most, hogy nem kell dolgozzon, aztán nem leszek irigy amikor sok évig ezt az időszakot kell kiböjtölni gazdasági megszorítás/adócsomagokkal.

(#87617) zetor2000 válasza eattila (#87614) üzenetére


zetor2000
senior tag

Neeeemmm... sokak szerint az internet=facebook :D
Azt meg nem lehet csak úgy ignorálni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87618) NauTiLUS_HUN válasza eattila (#87614) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Kikapcsolja a számítógépet és elkezd élni :)

(#87619) eattila válasza -NoVa- (#87616) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt én is irigylem. Ünnepekkor nem voltam szabadságon. Hiányzik is az energiaszintemből.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87620) eattila válasza zetor2000 (#87617) üzenetére


eattila
csendes tag

Hallottam ilyet én is. Már hogy az az internet maga. De "öreg vagyok én már ehhez" :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87621) eattila válasza NauTiLUS_HUN (#87618) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd délután elmondja :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87622) Samott válasza -NoVa- (#87616) üzenetére


Samott
addikt

De en aztan tenyleg nem tudom mivel bantottam meg. Az teny, hogy meg honapokig csak elmeleti a vita ami itt folyt. Hiaba akarnal oltast, nem fog jutni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#87623) Jahno válasza Bujdy81 (#87615) üzenetére


Jahno
őstag

Oszt ha nagyon kapkodnak még gyártási hiba is előfordulhat. Ez az egy bajom orosszal is, hogy ha valami rendes helyen mondjuk licensz alapján gyártanák, akkor másképp állnék hozzá. Ezek is majd kiderülnek.

Nálunk ez még éppen jól működik, bár aztán tudja fene itt is mi lesz majd politikai vonalon, de ha nem is konkrétan veszélyes, csak nem az előírt minőség, vagy kevésbé hatékony, akkor már leszedik a polcról. Ez éppen friss szeptemberi, de akad pár és ugye volt már szériahibás oltóanyag is..

[link]

Mondjuk vicces, szériahibás oltóanyagot kerestem és kugli a Tesla visszahívás linket dobott rá :-D

Az aktuális Pfizernek még a szállítás/tárolása is zűrös, de ha azt elcseszik akkor nem veszélyes, max. nem hat. Elméletben persze egyszerű, háziorvos annyit kap, amit folyamatosan ki tud osztani és nem döglik meg. Aztán van a gyakorlat. Meg vezérünk nyilatkozatai a hálózatos végpontokról, amik az oltáshoz kellenek :-D

(#87624) -NoVa- válasza Samott (#87622) üzenetére


-NoVa-
őstag

Vedd hozzá a bezártság/szociális elszigeteltség/napi rutin hiánya hatásait, valami elképesztően sokan szednek most antidepresszánsokat. Szóval bármi túlreagálás, hiszti, apátia, világvégehangulat ilyenkor teljesen normális bárkitől.

(#87625) Jahno válasza Samott (#87622) üzenetére


Jahno
őstag

Mert leanyáztam a NISZes link miatt és nem költözök oda ahol parkoló van. Vagy fordítva. Vagy mittomén.

(#87626) halapidori válasza eattila (#87389) üzenetére


halapidori
csendes tag

Igen, én túlzás nélkül mondom, hogy többszáz kutyát láttam közelebbről a menhelyen. Távolabbról még többet, de nekik nem ismerem a személyiségüket. A legtöbbkutyának ismerjük az előtörténetét, tudjuk, honnan jött. Ha valamelyiknek gyíkja van, az kb. azonnal kiderül, és akkor olyan gazdát keresünk, aki tudja kezelni. Ha szorong, félős, vagy a többi kutyával nem kiegyensúlyozott, akkor nyilván nem kerül majd gyerek, vagy tapasztalatlan gazdi mellé. Ha jó családba kerül az állat (ugye azt mi részletesen csekkoljuk) akkor szinte teljesen kizárt, hogy valami "előtörténeti" nyűg miatt problémája lesz. A kutyák többezer éve alkalmazkodnak az emberhez, és fantasztikusan jól csinálják. Bele van írva a genetikájukba, mert falkaállatok. Ahogy mondtad, a felnőtteknek kialakult a személyiségük, ezért sokkal könnyebb passzoló gazdihoz adni őket. És már nem rombolnak.

Én konkrétan kb. 50 kutyát adtam örökbe, akik vagy ideiglenesen voltak nálam, vagy valamiért jobban ismerem őket. Velük rendszeresen írunk egymásnak. Mindenről tudok, ami velük történik. Még azokról a kutyákról is kapok képet, akik most Új-Zélandon, vagy Ausztriában, vagy Németországban, vagy bárhol vannak. Ők vagy engem, vagy a menhely vezetőjét hívják, ha egészségügyi vagy viselkedési probléma van, amúgy nem szokott ilyen lenni. A menhelyes agarak is egy "család" (jó menhelyeken ez ilyen, névről ismerjük a kutyákat és a gazdikat is) és ha valakinek parája van, eltűnik a kutya, kórházba kerül a gazdi, vagy nem tudja kifizetni a sokszázezres műtétet, akkor segítünk egymásnak. Ilyen egy random helyről befogadott, vagy vásárolt kutyánál nincs. Legalább 15 különböző tenyésztőről tudom, hogy probléma esetén a tőlük vett agarakat egyszerűen nem kérték vissza, letojták, így kerültek a kutyák a fajtamentéshez. Szerintem vérciki úgy tenyészteni, hogy jobb a biztosított háttér, a "szolgáltatás" egy menhelyen. És többezer eurós, fullextrás kutyáknál is van így, nem csak a házilag szaporítottaknál.
Gyepmesteri telepen, vagy többszázas menhelyen ez nyilván nincs így, de ahol ideiglenes gazdinál, vagy jobb helyen, folyamatosan ember mellett vannak... Ezért fontos, hogy honnan fogad örökbe az ember.

(#87627) Jahno válasza halapidori (#87626) üzenetére


Jahno
őstag

Én szoktam nézni a leírásokat és ja, eléggé meg szokták fejteni miképpen van összerakva a kutya. Miképpen jön ki a piros színű macskákkal, szeret-e hógolyózni, mennyire bátortalanul mászkál parkettán, műkövön, kertben szeret-e heverészni vagy inkább körbe-körbe rohangálna a panelban meg ilyesmik.

(#87628) eattila válasza halapidori (#87626) üzenetére


eattila
csendes tag

Jobb helyen ez így megy. Jobb tenyésztőnél is. Van a családban neves eb, aki csak arra nem igazán jó, amire vették. ( ettől még marad a helyén persze, de na). Meg kicsit a beagle fajtamentés elejébe is belekontárkodtam. Bár már nem tudom hogy áll.
Szóval ja és ja. Ezért írtam :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87629) npera


npera
újonc

Social distancing egyik segédeszköze megérkezett. Most már a család is tudja tartani a távolságot...

Mindig úgy fogok beleszólni, hogy a mondás végére teszek egy "rádiózajt" szájjal imitálva. Király lesz.

(#87630) npera válasza eattila (#87614) üzenetére


npera
újonc

Az egészet IS! De akkor otthon is ki kell húzni minden "okos" eszközt, mert ha azok fenn vannak a neten akkor az puskázás ... :Y

(#87631) npera válasza eattila (#87614) üzenetére


npera
újonc

Internet nélkül is van élet, meg alkohol nélkül is... :C

(#87632) npera válasza -NoVa- (#87624) üzenetére


npera
újonc

Én fagylalttal kúrálom magamat. Sós karamella és diós cucc. LIDL termék, teljesen jól kezel mindent IS. Homeoapátiás készítmény.

(#87633) -NoVa- válasza npera (#87632) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én dombtetőn forogtam meg emelgettem levett propellerekkel kamerás drónt, hogy légtérsértés nélkül készíthessek kiadványba/beadványba mintanyersanyagokat, modern Tai chi.

(#87634) eattila válasza npera (#87631) üzenetére


eattila
csendes tag

Van, de milyen..... :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87635) zetor2000 válasza npera (#87631) üzenetére


zetor2000
senior tag

Mivan? :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87636) eattila válasza -NoVa- (#87633) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert ha a légtér befogadóbb lenne, nem sértődne meg minden kis szartól :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87637) zetor2000 válasza npera (#87629) üzenetére


zetor2000
senior tag

Motorola "tollkabát"?
Ezek szerint "lessz tollkabát szeksz bébi"... :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87638) zetor2000 válasza npera (#87632) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam, azok jófélék.
Idehaza is van valami, de ez asszem most häagen-dazs. Makadám diós, meg valami grillázsos és van még tiszta vanília. Talán maradt Lidlis karamell, az is igen korrekt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#87639) qnadam válasza eattila (#87636) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg ha kötsz rá egy damilt, már nem légijármű :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87640) -NoVa- válasza qnadam (#87639) üzenetére


-NoVa-
őstag

Akkor meg a horgászengedély hiányáért büntetnek meg, mindig lesz kifogás.

(#87641) qnadam válasza -NoVa- (#87640) üzenetére


qnadam
veterán

az mégiscsak olcsóbb.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87642) qnadam


qnadam
veterán

Fisher99 megszerezte az ország oltási tervét, a részletekkel meg majd foglalkoznak a csicskák.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#87643) Bujdy81 válasza -NoVa- (#87640) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Miért lenne ilyen baj, hiszen Te csak sárkányt eregetni mentél ki, nem? :D

(#87644) npera válasza -NoVa- (#87633) üzenetére


npera
újonc

Ez nem a fallun gong? :Y

(#87645) -NoVa- válasza Bujdy81 (#87643) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mármint sárkányt orvvadásztál hurkos csapdával, márpedig a vadászat az Semjén privilégiuma. Szóval a büntetésen felül még nagyjából 60kg vadhússal is tartozol a területért illetékes vadászegyesületnek, a komodói sárkány testsúlyából becsülve.

(#87646) npera válasza qnadam (#87642) üzenetére


npera
újonc

K*rva jó! :C

(#87647) -NoVa- válasza npera (#87644) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ahhoz nem voltam elég lassú, a töltetlen monitorakkum hidegben az alsó határait feszegette, úgyhogy bekapcsolás után gyors fotó, kikapcsolás, az nem illik össze azzal a szent tudománnyal :)

(#87648) eattila válasza qnadam (#87639) üzenetére


eattila
csendes tag

40 kilós súllyal sem az :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87649) eattila válasza qnadam (#87642) üzenetére


eattila
csendes tag

Sallangmentes :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#87650) Sipi-


Sipi-
tag

A NISZ mennyire kötődik a kormányhoz? Azt értem, hogy a kormányzathoz és közigazgatáshoz tartozó infrastruktúrát üzemeltetik, de ha valamikor kormányváltás lesz, akkor repül a NISZ is vagy maradnak?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.