Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81851) Jahno válasza eattila (#81848) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor se tegyed, ha szabad, mert maradj odahaza, nem kell az indokolatlanság. Vagy idézzek? Abból baj lesz.

(#81852) Sipi- válasza Bujdy81 (#81737) üzenetére


Sipi-
tag

A boltokban este 7 és reggel 5 között csak a dolgozó tartózkodhat. Tehát nem 19:30 körül kell végezni a bevásárlással, hanem 18:58-kor.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81853) eattila válasza FőDudu (#81850) üzenetére


eattila
csendes tag

Bele :DDD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81854) FőDudu válasza Sipi- (#81852) üzenetére


FőDudu
addikt

Es majd nem erti a sok lastminute beeso, miert nem szolgaljak ki...
Erdekes lesz ez...

Lassan tenyleg popcornos szmajli kell.

FőDudu

(#81855) Sipi- válasza -NoVa- (#81775) üzenetére


Sipi-
tag

El is húzott az országból hamar, ettől elege lett.

Őszintén megmondva azon csodálkozok, hogy Te még itt vagy és nem más országból vagy már néhány éve. Tudásod, tapasztalatod megvan, gyerekek még akkor kicsik voltak.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81856) blueboi69 válasza eattila (#81848) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Szerintem ezzel az égvilágon semmi gond nincsen.

(#81857) Sipi- válasza qnadam (#81788) üzenetére


Sipi-
tag

De akkor már a bolt is ki van "rabolva". Hacsak nem töltötték fel addigra másnapra :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81858) Jahno válasza Sipi- (#81855) üzenetére


Jahno
őstag

Biztos nem akar visszafelé ugatni, hogy nekünk milyen rossz és minél rosszabb is legyen :C

(#81859) qnadam válasza Sipi- (#81857) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, máshol mi van, a helyi aldi/lidl/spar zárás körül sincs nagyon lefosztva, max a péksütemények, de azok nélkül remekül el tudok lenni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81860) Phülöp válasza qnadam (#81859) üzenetére


Phülöp
addikt

Mostanában magam is hanyagolom a péksütemenyeket. Nyár közepe óta csak 2hete toltam egy 95kilós túrósbuktát jutifalatként.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81861) blueboi69


blueboi69
csendes tag

(#81862) -NoVa- válasza Sipi- (#81855) üzenetére


-NoVa-
őstag

Anyám még él, és kb az unokái az egyetlen motiváció, hogy tartsa nagyjából a cukorbetegdiétáját meg mozogjon. Meg jobb segítség a gyerekeknek, mint egy random bébisintér. Más ok nem tart itt, gyanús, hogy miért kéttannyelvű iskolába / oviba járnak a gyerekek, és a Wellingtoni és Szingapúri pozíciókkal is egészen képben vagyok :)

(#81863) qnadam válasza Phülöp (#81860) üzenetére


qnadam
veterán

95 kilós? :wtf:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81864) qnadam


qnadam
veterán

vajon a szeptemberben lejárt uht tej lehet, hogy még jó? :F

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81865) Jahno válasza blueboi69 (#81861) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdés a szomszédokmit szólnak hozzá. Főleg ha ez a csávó olasz lenne, pfejj.

(#81866) Samott válasza qnadam (#81864) üzenetére


Samott
addikt

Azok fel evig jok, nem? Kene benne lenni 2 honap tartaleknak. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81867) FőDudu


FőDudu
addikt

Sorra jonnek az ertesitesek, hogy a meglevo virusirtok nem kompatibilisek az uj MacOS verzioval (Bif Sur).

Eddig jott Avast, Sophos, Eset.
Gondoltam szolok, hatha valakit erint...

FőDudu

(#81868) qnadam válasza Samott (#81866) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, azért kérdezem

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81869) #09908736 válasza FőDudu (#81800) üzenetére


#09908736
törölt tag

Tipikus, ha magadtól nem jut eszedbe, hogy ne gyújts rá a tömött megállóban, akkor betiltjuk.
Aztán meg ment a hőbörgés.

(#81870) Jahno válasza #09908736 (#81869) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ez erkélyen éneklő olasz sem a szomszéd erkélyen éneklő olaszt zavarta, hanem Dudut 400 kilométerre a tanyája szélén :U

(#81871) FőDudu válasza Samott (#81866) üzenetére


FőDudu
addikt

Oktober elejen lejart Mozzarella nem volt jo illatu a kibontas utan..

Ha nem valogatnank szet a szemetet, akkor bontatlanul dobtam volna ki.

FőDudu

(#81872) Samott válasza FőDudu (#81871) üzenetére


Samott
addikt

De annak nincs is fel eves eltarthatosaga. Szerintem ahhoz erdemes ezeket nezni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81873) FőDudu válasza Jahno (#81870) üzenetére


FőDudu
addikt

Az is akkor vigadozott amikor ezrevel hullottak a polgartarsai.

Csak szerintem nem helyenvalo a dajdajozas egy nemzeti veszhelyzet kozepen?

Persze azok is dafke nyomattak, ahogy mar emlitettem...

FőDudu

(#81874) FőDudu válasza #09908736 (#81869) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb legyen tiltva, mint a sok parej a tobbiek egeszseget veszelyeztesse. Nem?

Hiszen ami nem tilos azt szabad.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81875) FőDudu válasza Samott (#81872) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleg sokaig eltarthato amugy, de nincs fel ev.
Valamikor augusztusban voltunk olaszoknal, abbol a szeriabol bujt meg valahol a hutoben...

FőDudu

(#81876) Jahno válasza FőDudu (#81875) üzenetére


Jahno
őstag

Szeptember eleje és vége volt az :-P Legfeljebb nem akkor hoztad.

(#81877) #09908736 válasza FőDudu (#81874) üzenetére


#09908736
törölt tag

Ja persze, csak gáz, hogy alapból csak a tiltásból értenek.

(#81878) Jahno válasza #09908736 (#81877) üzenetére


Jahno
őstag

Néhányan még most sem, csak a vállukat vonogatják.

(#81879) qnadam válasza #09908736 (#81877) üzenetére


qnadam
veterán

*büntetésből

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81880) Jahno válasza qnadam (#81879) üzenetére


Jahno
őstag

Nem mintha dohányozni szeretnék az aluljáróban, de itt az én rétegem tán ért belőle, mert nem szeretne büntit, a probléma egy része viszont nem oldódik meg, mert akin nem lehet behajtani az továbbra is vonogatja a vállát. Időnként belefutni ilyesmikbe.

(#81881) FőDudu válasza Jahno (#81876) üzenetére


FőDudu
addikt

Lehet.

Viszont megjott az esata kabellel egyidoben rendelt usb2esata konbmverter is. 6,5 honap alatt.

Most kereshetem meg a rendelest, hogy ne en legyek a parej...

Mert mar reg refundoltak.
De nem ezen a 2 dollaron mulik a boldogsagom...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81882) Phülöp válasza qnadam (#81863) üzenetére


Phülöp
addikt

Dietas merfoldko.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81883) Phülöp


Phülöp
addikt

Napi szines

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81884) -NoVa- válasza Phülöp (#81883) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mucsi Zoltán likes this.

(#81885) FőDudu


FőDudu
addikt

Ki mit blekkfrajdejolt igy szerdan?

Jonak tuno OTG-s 128 Gigas Blitzwolf ketvegu (USB-a es USB-c) fem pendrive 20 dolcsiert CZ raktarbol (mobilokrol menteni a cuccokat), melle egy Airmouse (OSMC taviranyito), kinaitol SQ11 kamera kb 5 dolcsiert (erre regen fajt mar a fogam (mert sosem probaltam ilyen kicsit), majd jo lesz valamire, ha masra nem a gyerek videozik a rollerre rogzitve).

Hogy mindenki kapjon valamit, asszonynak lottem egy 'turntable'-t.
Nem lemezjatszo - tortaforgato.

Azt hiszem iden a szulinapjara o fogja sutni a tortat - nagyon ugy tunik 2 het mulva nem sok jarkalas lesz... Felkeszultunk ra, megvette az alapanyagokat. Ugyanis gluten mentes lesz.

Ha valaki tud ertelmes cuccokat, johet az info.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81886) #09908736


#09908736
törölt tag

(#81887) Phülöp válasza FőDudu (#81885) üzenetére


Phülöp
addikt

Vettem par dolgot a holnapi salatamhoz, meg tejet Amea kavejahoz.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81888) FőDudu válasza #09908736 (#81886) üzenetére


FőDudu
addikt

Trump is biztosan toluk kert tanacsot a valasztas megnyeresehez.
Le is cserelte gyorsan a Pentagon vezetoit es a valasztasi bizottsag tagjait (mert a tobben felmondtak)....

Durva lesz, ha kihozzak gyoztesnek.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81889) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Vettem ablaktörlőlapátot a Hondára, meg fényszórópolírozást, lökhárító műanyaghegesztést. Holnap veszek a Volvora téligumiátrakást, és fényszórópolír, akkor már a lökhárító alján a repedést is, stb. Pénteken meg új kipufigódobot a Honda alá, most versenyautósan oldalra tolja ki a levegőt.
A Volvonál elment az ablakmosó, csak fényszórót mos, meg érik az olajcsere, és akkor majd friss vizsga. A Honda alatt még az automata kap egy új szimmeringet, és első futóműcsere, aztán vizsga. Black akármilyenday. Insert coin.

Fülest ma pont nem vettem, ezzel elvagyok: :)

(#81890) eattila válasza -NoVa- (#81889) üzenetére


eattila
csendes tag

En a csaladban levo gyerekeknek vettem ajandekot karacsonyra. Meg a kocsira muszakit inteztem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81891) FőDudu válasza -NoVa- (#81889) üzenetére


FőDudu
addikt

Vezetekmentes FH3 a zuhanyrozsan Ertem. :C

FőDudu

(#81892) FőDudu válasza eattila (#81890) üzenetére


FőDudu
addikt

Azon mi is erosen torpolunk, de ugye csomagban kuldjuk igy a meret es a szallitasi ido is szamit.

FőDudu

(#81893) eattila válasza FőDudu (#81892) üzenetére


eattila
csendes tag

Azert rendelem joval elobb. A lanyom ajandekanak java mar megvan. Van, amit meg tavasszal vettunk mert akcios volt. Hugomek fia, unokatesom (kesoi gyerek, 10 eves)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81894) npera válasza Jahno (#81870) üzenetére


npera
újonc

Abszolút hallás??? :Y :C

(#81895) npera


npera
újonc

Most már részben nyilvános, hogy min ügyködünk erősen.

Volvo Cars is making significant investments that allow for the in-house design and development of electric motors for the next generation of Volvo models, as the company continues to move towards becoming a fully electric car maker.

[ Szerkesztve ]

(#81896) npera válasza -NoVa- (#81889) üzenetére


npera
újonc

Zeos éppen elemezte a Legacy 5-öt. Most nem tudtam megnézni, de majd.

(#81897) Grillo válasza eattila (#81890) üzenetére


Grillo
senior tag

Hóbakker, az enyém szerintem szépen csendben le is járt...

(#81898) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Nem saját, de mivel Facebookon olvastam és nem mindenki Facebook huszár, beidézem. 99%-ban egyet tudok vele érteni. (Ma már pakoltam, hogy kiszabadítsam a futópadot a nyári pihenéséből.)

"Oszlassuk el a ködöt: bringázni lehet, de van amikor jobban jártok, ha a seggeteken maradtok...

A magyar közlönyben olvasható rendelet (link lejjebb) engedi az egyéni szabadidős sporttevékenység gyakorlását, szinte már bringázásra, kocogásra, túrázásra buzdít ebben a nehéz helyzetben. A maszkviseléssel kapcsolatban is egyértelmű: sportolás közben nem kell maszkot felvenni a közterületeken sem. (Valószínűleg úgy okoskodtak a rendelet megalkotásánál, hogy annyira senki sem hülye, hogy ilyen helyzetben pont a Deák téren szaladgáljon jobbra balra lihegve, prüszkölve, köpködve a nyálát.)

Kivétel lehet, ha adott önkormányzat a járványveszélyre való különös tekintettel máshogy rendelkezik.

Kerékpárversenyekkel kapcsolatos kérdésekre most nem térnék ki, ha valaki pont a covidhelyzetben szeretné szánt szándékkal plusz kihívások elé állítani az immunrendszerét, munkálkodjon rajta nyugodtan...

Térjünk vissza az egyéni szabadidős sporttevékenységekre, amivel kapcsolatban szeretném felhívni a figyelmet egy nagyon fontos különbségre a tavaszi állapotokhoz képest: Novemberben és decemberben baromira könnyű megbetegedni sportolás közben.Nem feltétlenül csak a koronavírussal, de ha már ő is sorban áll, köszöni szépen, elfogadja a meghívást.

A korlátozások nyomán - ami nem vonatkozik a szabadidősportolásra - valószínűleg továbbra is megfigyelhetjük azt a jelenséget, hogy boldog és boldogtalan bringázni, kocogni fog, már csak azért is, mert nem marad túl sok lehetőség a szabadidő eltöltésére. Tavasszal ehhez legtöbben leporolták a garázsban pihenő bringát, felvették a pólót, rövidnadrágot és kirajzottak a parkba, erdőbe, bárhova. Igazából felesleges lett volna kötözködni, hogy érdemes jobban átgondolni, ki, milyen felszerelést választ új, régi-új hobbijához.

Tök jó volt, hogy milyen sokan kaptak rá a sportolásra, nem mindegy milyen bringával, vagy futócipővel teszi? Persze nyilván nem... de...

Most azonban november van, nemsokára december, tél.Hideg van, hideg lesz.A hidegben végzett sporttevékenységhez fel kell tudni öltözni, és a hidegben végzett sporttevékenység során több olyan hibát is el lehet követni, ami megbetegedéshez vezet.Amikor ez úgy fog tudatosulni, hogy már kapar a torkod, jelen helyzetben lehet rosszul jártál.Közhely, hogy a sportolás erősíti, edzi az immunrendszert, de ez csak az ésszel végzett sporttevékenységre igaz. Ha bármilyen szempontból túlterheljük közben a szervezetünk, akkor az ellenkezője következik be.Hogyan sportolhatunk mégis okosan?

1. A táplálkozásunkkal, elegendő folyadék és vitaminok bevitelével teremtsük meg szervezetünkben az alapokat, hogy sportolhassunk. Minél kevesebb "mérget" fogyasszunk.

2. Ne akkor igyunk, amikor szomjasak vagyunk, hanem tudatosan, rendszeresen, az adott sporttevékenységnek megfelelően. A hidegben alapvetően nem kívánjuk a folyadékot (jobban mondva sokkal kevesebbet, mint nyáron), és ez végzetes lehet. A kiszáradt nyálkahártya szinte védekezésképtelenné teszi az immunrendszerünket. Ha például bringázás előtt és közben sem ittunk eleget, majd hazaérve éppen fontosabb dolgunk van, mint gondoskodni a folyadékpótlásról, az a megbetegedés melegágya.

3. Óvatosan a távokkal. Hidegben a szervezetünk a fűtésére is sok energiát használ, egy hosszú távú bringázással rengeteg kalória éghet el, ha kiürülnek a raktárak, legyengült állapotba kerülhetünk.

4. Ne tetézzük a bajt további terheléssel. Télen sokakkal előfordul, hogy picit kapar a torka, picit gyengébbnek érzi magát, de azért még lenyomja a tervezett két kört a Ligetben... Na ilyenkor szokott megfázni. Most lehet, hogy a szokásosnál veszélyesebb betegség fog eluralkodni rajta... Ha éppen kóstolgatja az immunrendszerünket egy betegség, a sportolás okozta plusz terhelés, illetve a nyomán kialakuló kiszáradás pont elég lehet ahhoz, hogy a betegség elhatalmasodjon. Most csak akkor induljunk el sportolni, ha 100%-osnak érezzük magunkat.

5. Pihenjünk. Ha éppen betegségen, vagy véleményes állapoton vagyunk túl, hagyjunk több időt a regenerálódással, ne kezdjünk újra sportolni, pláne nagyobb intenzitással ne. Ahogy az írást kezdtem: maradjatok inkább a seggeteken...

6. Öltözzünk fel az adott sporthoz. Nyáron nem lehet nagy bajod még a fürdőnadrág-atlétatrikó kombóban sem, a 6 fokban azért más a helyzet, nem biztos, hogy elég egy plusz cicanadrág és a jogging-felső a turiból.

7. Nem mindegy, hol sportolunk. Ha nyújtás közben pont ugyanarra a korlátra támaszkodunk a Szigeten, ahová 136 másik kolléga támaszkodott aznap lihegve prüszkölve, korántsem biztos, hogy jól járunk...

8. Ja és tavasszal volt valami javaslat, hogy "egyedül". Az sem volt butaság.

9. A fenti pontok amúgy nem csak covid-helyzetben érvényesek, például a sima influenzát sem butaság megúszni.

10. Tiszta víz. Meg úgy minden egyéb. Ügyeljünk a tisztaságra és mossunk sokszor kezet, ahogy anyu tanította, sportolás után is mindenképp.Egyelőre ennyi, folytatás lehet következik, addig is kellemes egyéni szabadidős sporttevékenységet a ködös reggeleken!

Takács Tamás - alapító, ridehard.hu"

(#81899) eattila válasza Grillo (#81897) üzenetére


eattila
csendes tag

Üffélkapu nem szólt?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81900) eattila válasza Bujdy81 (#81898) üzenetére


eattila
csendes tag

True. Nem is voltam tekerni, mióta hideg van. Leginkább mert jobban lehűt, és nem vettem megelelő ruhát.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.