Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82201) -NoVa-


-NoVa-
őstag

(#82202) eattila válasza -NoVa- (#82199) üzenetére


eattila
csendes tag

Jön le a big Sur :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82203) -NoVa- válasza eattila (#82202) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha nem indul utána az XCode, terminálba: defaults write com.apple.dt.Xcode DVTDisableMainThreadChecker 1

Ezen kívül minden megy tegnap óta simán az rMBP-n, az iMacem már nem kapta meg.

(#82204) Sipi- válasza -NoVa- (#82201) üzenetére


Sipi-
tag

Van egy eladó rendőrjelmezem gyereknek vagy kisnövésű felnőttnek :D

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#82205) zetor2000 válasza -NoVa- (#82199) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én kicsit szkeptikus vagyok.
Egy ilyen ~20W teljesítménykeretben dolgozó 8 magos CPU és egy ~300W+ keretbe is beleharapó, beleharapó 10+ mag / 20+ szálas termék közt biztos óriási lesz a különbség.
Azt is mondják, hogy a GeekBench erősen támaszkodik a memóriára, ami ugye az M1 esetében tokon belül van, a más gyártók meg foglalatba tették a ram chipeket.
Azt se gondolnám, hogy az Apple megtalálta a szent grált a CPU tervezés terén, és ~10 év alatt lelépte volna a 2 nagyot.
A "sebesség" egyik oka a tesztprogram tulajdonsága, hogy ~memória sávszélesség alapú, a másik, hogy az M1 5nm technológiával készül, azaz a jelenleg elérhető egyik legfejlettebb eljárással, a többi meg nem, vagy nem teljesen. Ugye az AMD megoldása 2 klf. cucc egybe tokozása, és a magokat összekötő szilícium régebbi gyártástechnológiával készül, mint a magokat tartalmazó lapka.

Szóval én megvárnám a normál felhasználói alkalmazások által nyújtott teljesítményről szóló véleményeket.
Elsőre mindenesetre nem rossz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82206) Phülöp válasza eattila (#82198) üzenetére


Phülöp
addikt

link + link + kajára jobban odafigyelni

Nekem teljesen jól működik ez a módszer, havonta 1.5-2 kiló megy le.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#82207) FőDudu válasza -NoVa- (#82203) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegnap kijelezte a gepem.

Ma reggel eloszor a Chrome fagyott szarra, majd a Safari kiirta, hogy telepitsem ujra, majd szep lassan minden meghalt.

Kikapcs segitett.
Ujraindulas utan 5GB-al tobb hely lett. Es mar nem jelez elerheto frissitest.

Ugyhogy most megy a backup. Aztan meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#82208) Samott válasza -NoVa- (#82199) üzenetére


Samott
addikt

A geekbench egy rossz vicc, varjuk meg mire lesz valami komolyabb teszt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82209) eattila válasza -NoVa- (#82203) üzenetére


eattila
csendes tag

Köszi! Remélem nem lesz vele baj! Még csak alma logó meg statusz bar van....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82210) eattila válasza Phülöp (#82206) üzenetére


eattila
csendes tag

Valami ilyesmi alkalmazást én is néztem már, de almára. Robotot enm használok. A görgő meg elgondolkodtató. Nem annyira drága.

De ebben a hónapban én is kb 1.5 kilót dobtam le. Most is voltam futni, igaz jobban fárad hidegben (vagy nagyon felöltözök). Mondjuk valamivel a tempóm is nőtt, szóval lehet azért is.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82211) eattila válasza -NoVa- (#82203) üzenetére


eattila
csendes tag

Indul az xcode. Sima liba. Viszont igen bejön az új UI :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82212) FőDudu válasza eattila (#82211) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem most megy fel.
Ha jo lesz, akkor a gep marad, kap 2TB uj SSD-t es egy uj akkut, problem solved.

16GB ram meg sokaig eleg lesz.. (nekem), ugysem fejlesztek.

FőDudu

(#82213) eattila válasza FőDudu (#82212) üzenetére


eattila
csendes tag

So far so good :) Xcode le is frissült. Pöccröff.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82214) FőDudu válasza eattila (#82213) üzenetére


FőDudu
addikt

Parallels Deesktop 16.0.1 alatt nincs halozat.
Forum tanusaga szerint nincs ra jelenleg megoldas - holott a fejlesztok szerint Big Sur kompatibilis.

Megy vissza a High Sierra, aztan ha akkut csereltem, akkor majd meg1x nekiugrok..
Parallels sajnos kellene....

FőDudu

(#82215) eattila válasza FőDudu (#82214) üzenetére


eattila
csendes tag

Nálam minden megy frankón. Bár a böngészőn, skype-on, xcode-.on kívül nem sok progit használok.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82216) FőDudu válasza eattila (#82215) üzenetére


FőDudu
addikt

Masodik inditasra a Chrome teljes kepernyon csak az aktiv ablak volt. A tabok eltuntek.
Teljes kepernyobol kilepve megjelentek.

Preferencesben nem talaltam ra megoldast, kepernyo felso reszere mutogatva sem jottek elo a tabok....

A login kepernyo nekem tul LMBTQ. A desktopon lecsereltem a hatteret azonnal, de login kepernyon ugyanaza a csilivili LMBTQ szinkavalkad volt.

Most nekiallok lepucolni az SSD-t, aztan restore.
Eddig tartott lehuzni a mentest a NAS-rol, 83GB.

FőDudu

(#82217) eattila válasza FőDudu (#82216) üzenetére


eattila
csendes tag

Nekem a szinek is bejonnek.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82218) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én most "száraz novembert" tartok. Majdnem teljes a siker. Másodika óta csak 1 unicum ment le, mert kollega kikérte, épp akkor és ott jól is esett. De...
Tegnap kollega jelezte, hogy a "gyerek telefonja nem tölt", és megjött a rendelt alkatrész, ma cserélném e a portot... Na, áthozta, cseréltem, működik, az alkatrésszel együtt hozott 10 sört is.
Aztán teszek-veszek idehaza, ismi hív, hogy lemennék-e pár percen belül?... Lementem, kezembe nyomott 1 üveg mézes Jacket, meg egy sört, hogy lerója régi adósságát. :D Melóhelyen kolleganő szólt, hogy ismerősei lefőzik lassan a cefrét, lesz minden IS, jön 1-1 liter valami alma-körte, meg még valami.
Boltban volt akciós csomag Pilsner, 5 doboz mellé egy pohár, vettem ilyet, meg Lidl-ben valami sajátmárkás viszki (kék Ben Bracken), az is került haza.
A november az száraz lesz, a decemberrel ellentétben :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82219) Samott


Samott
addikt

Az komoly: Egész napos kijárási tilalmat rendeltek el Ausztriában, az üzletek és az iskolák is bezárnak

"Orban azt állítja, hogy Ausztriát két hét lemaradással követjük."

+ meg egy: "Ausztriában szeptember elseje és november elseje között összesen 364 beteg halt meg, Magyarországon pedig 1205. Lakosságarányosan nézve a helyzet még rosszabb: odaát százezer lakosra négy, itthon viszont 12 haláleset jut."

Alakul a karacsony...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82220) npera válasza Jahno (#82191) üzenetére


npera
újonc

Mondhatnám, hogy júj és jaj, de igazából a PC a patrícius és a konzol a plebejus. És akkor Flame ON! :C :Y

(#82221) npera válasza qnadam (#82192) üzenetére


npera
újonc

És mi a gond? Ha ettél rendes reggelit, akkor felemeled a gépjárművet, aztán már le is lehet cserélni a kereket....

(#82222) npera válasza Jahno (#82159) üzenetére


npera
újonc

Én gondolkodom rajta, hogy kellene egy ablaktörlő az ablakra, mert amikor esik, akkor a vízcseppek törik a fényt és az engine belassul, ahogy rendereli. A default beállítás raytracing és nagyon sok CPU megy erre. Szóval ha lenne ablaktörlő az ablakon, akkor nem lassulna be az engine és jobban látnék kifelé.

Mert ülök az ablak mögött (fötelben) és nézek kifelé. Olyankor ne lassuljon be az engine nekem...

(#82223) Jahno válasza npera (#82222) üzenetére


Jahno
őstag

Elmentem az erdőbe fotós mókára. Szerintem semmilyen szabálynak nem ártottam, de hát az élet nem ennyire fekete vagy fehér. Valahol messze úgy láttuk, hogy emberek mozgolódnak, így nagyon óvatosan közelítettünk. Így nem is ijesztettük meg a lovakat :-D

Furcsa egy hely, mikor a semmi közepén bóklászol az erdőben és a bokor mögül bambul egy ilyen, akkor kicsit elgondolkozol, hogy jó ötlet volt-e alkoholmentes sört inni:

(#82224) Jahno válasza Grillo (#82175) üzenetére


Jahno
őstag

Nem biza:

[link]

(#82225) npera válasza eattila (#82198) üzenetére


npera
újonc

:Y

Én ma lemostam a bringákat magasnyomásúval, a lányom segített. Ő fogta a mosót, meg húzta a ravaszt. Azzal kezdtük, hogy lecsűtük a sufniban a biztosítékot, így a nappaliból húztam az áramot. Aztán cseréltem biztit a sufniban.

A csapágyakba, meg a dinamóba nem verettünk bele, így elvileg minden rendben. Utána kifúvattuk a vizet a magasnyomásúból, majd elraktam a slagot.

Múltkor vettünk egy gigantikus fél kilós sajtot, ami sosem fogyna el, így most akkor sütök sajtos pogácsát. Volt itthon minden hozzá, nem kellett semmit vásárolni. Most kel a tészta, aztán lehet nyújtani és szaggatni.

Kicsit el is felejtettem, de jövő héten kitör a 20w47, ami azt jelenti, hogy jön a Porsche Taycan Turbo benchmarking. Meg kell nézzem miként lehet beállítani a menetstabilizálót, mert fejből nem tudom. Én tartom a biztonsági beszédet a tesztvezetés előtt, le kell nyugtatni a tesztoszteront a srácokban, nehogy valaki Fittipaldinak képzelje magát és ráhajlítsa a kocsit egy fára.

Ha a fiam abbahagyja a köhögést, akkor hétfőn mehetek melóba, máskülönben home office továbbra is. Már szegecses abroncs van a bringán, a lánc teljesen friss és új WD40 van rajta, így készen állok. Még meg kell találjam a jégeralsót, amit a már eleve thermo "goratex" nadrág alá tudok venni, ha elkezd tényleg hideg lenni. Valahova elraktam és most nem találom.....

(#82226) npera válasza Jahno (#82223) üzenetére


npera
újonc

Az alkoholmentes sör tele van nyomva tudatmódosítóval, sosem iszom ilyesmit. Nem is látok tevéket gyakran, bár elég sok tevehajcsár van a városban...... :C :Y

(#82227) eattila válasza Jahno (#82223) üzenetére


eattila
csendes tag

Én alkoholost iszok épp. Szia Uram Lagert

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82228) Phülöp válasza zetor2000 (#82218) üzenetére


Phülöp
addikt

Én ma szilvapálinkát, tegnap rumot ittam. Meg múlt héten valami maradék epres likőrt. Jah, meg belekóstoltam Amea borába, de az eléggé ergya volt.
Nálunk nincs értelme száraz november tartani, mert bármikor simán lecsúszik úgy egy szuszra egy hónap, hogy nem iszunk alkoholt.

Szerk: az ajándék habzóbor is ebben a hónapban volt, és az volt a legnagyobb mennyiség: ketten egy egész üveggel!

link

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#82229) eattila válasza Jahno (#82224) üzenetére


eattila
csendes tag

Pont most akartam idézni:

A veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 478/2020. (XI. 3.) Korm. rendelet szerinti veszélyhelyzet (a továbbiakban: veszélyhelyzet) ideje alatt a magyar hatóság által kiállított, Magyarország területén hatályos, lejáró hivatalos okmányok – ideértve különösen a forgalmi engedélybe bejegyzett műszaki érvényességi idejét, illetve a veszélyhelyzet megszűnésével összefüggő átmeneti szabályokról és a járványügyi készültségről szóló 2020. évi LVIII. törvény 89. § (1) bekezdése szerint meghosszabbított érvényességű okmányokat is – a veszélyhelyzet megszűnését követő 60 napig érvényesek.M A G Y A R K Ö Z L Ö N Y • 2020. évi 246. szám 7947(2) Az (1) bekezdés szerint lejáró okmány pótlásának nincs helye.(3) Az (1) bekezdés szerinti új érvényességi időt a nyilvántartásba nem kell bejegyezni és az okmányon nem kell feltüntetni

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82230) zetor2000 válasza Phülöp (#82228) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olvastam mindenféle rettenetes honlapokon, hogy ki mennyit iszik, és az mennyire / mennyire nem káros / lesz vagy nem lesz függő. Azt már tudom, mi van ha.
Szóval gondoltam, hogy ha már, akkor lecsekkolom magam, hogy mi van, ha nem.
Eddig megy simán, tele a polc mindenfélével. Nem csak a fent említett italok vannak, hanem még az első lezárás előttről van egy üveg barack, az valami csehszlovák R. Jelínek termék, ismerős kérdezte, hogy mit hozzon, mert sokáig nem lehet majd menni, azt ez jutott eszembe.
Meg régebbről mindenféle IS.
Inni ugyan nem ittam, de bort tettem az egybe tarja alá. Nem lett rossz, csak nem lehet rendesen vágni, mert szétsült :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82231) zetor2000 válasza Jahno (#82223) üzenetére


zetor2000
senior tag

De q*rva messze mentél :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82232) eattila


eattila
csendes tag

mit hallgatsz.... a héten (nem metál, sőt)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82233) zetor2000 válasza eattila (#82232) üzenetére


zetor2000
senior tag

Új little.BIG ?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82234) Phülöp válasza zetor2000 (#82230) üzenetére


Phülöp
addikt

Ilyen mélységekbe sose mentem bele, összesen egyszer voltam félig részeg, de inkább csak pityókás az eddig leélt évek alatt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#82235) eattila válasza zetor2000 (#82233) üzenetére


eattila
csendes tag

Majd meghallgatom. De nekem ez a zenekar nem adja annyira.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82236) Grillo válasza zetor2000 (#82230) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, most vagy 2-3 hétig én sem ittam semmit, de aztán vettem hét elején vagy 10 sört. 2 már el is fogyott... Most gondolkodom, hogy estére rakok bort a teába, mert elég sok hiszti volt ma, de majd még meglátom.

Rövidet egyedül soha. Ha ez változik, akkor lesz baj.

(#82237) zetor2000 válasza Phülöp (#82234) üzenetére


zetor2000
senior tag

...Félig berúgni kidobott pénz, mondják...
Én sokkal többször, sokkal jobban be voltam karmolva. De már elmúlt az az idő, amikor nagyon aljas módon. Mostanában amúgy is nehezebb, mert azért idehaza, egyedül mégsem az igazi. Meló után jólesik 1-2 (néha több) sör, vagy kaja előtt 1 aperitif, és/vagy utána meg valami digesztív, esetleg kaja közben valami lazább.Igazából alkalom mindig van, mert mondjuk vasárnap délelőtt van. Vagy kedd este...
Aztán a fent nevezett névtelen honlapok alapján gondoltam, hogy nemár, megy ez nélküle is.
Szóval most még megy fainul nélküle, azaz még nincs nagy baj.

Igazából a hóvégére tervben van egy összejövetel, de kérdés a jelen szabályozók mellett hogyan lehet kivitelezni?

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82238) zetor2000 válasza Grillo (#82236) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én ezzel másként vagyok, mert megfázáskor a 2-3 deci rum per nap (vagy este, mértékfüggő) azért megvan :D Szerencsére ritkán fázom meg. Jockey Ewing se kínált meg mindig mindenkit...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82239) eattila válasza zetor2000 (#82237) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, én max 1 sört iszok meg este. De most is van a hűtőben olyan, amit 2 hónapja vettem. Vagy 3.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82240) zetor2000 válasza eattila (#82239) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyan nekem is van.
Nem én vettem, és nem szeretem annyira. Valami Argus Strong. Majd elfőzöm valamibe.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82241) eattila válasza zetor2000 (#82240) üzenetére


eattila
csendes tag

Azok állítólag jók. Már az Argusok. Még nem próbáltam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82242) Jahno válasza npera (#82225) üzenetére


Jahno
őstag

"Múltkor vettünk egy gigantikus fél kilós sajtot, ami sosem fogyna el,"

Kajába szinte mindig kapok, aztán most asszony szerzett pár büdösebb svájciholland sajtot, azt csak úgy eszegettük magában. Meg múltkor gurmékedtünk, sajtot falatoztunk szőlővel :))

(#82243) npera válasza zetor2000 (#82233) üzenetére


npera
újonc

Ez olyan, mint amikor bemész egy krimóba és úgy köszöntöd az egybegyűlteket, hogy mindenkinek egyenként a k*rva anyja, majd rendelsz egy felest? :C

(#82244) npera válasza Jahno (#82242) üzenetére


npera
újonc

Néha kell csinálni egy kis bőségtálat. Kis szőlő (ha van otthon), alma pár szelet, különféle büdössajtok, meg egy kis kóóóóóbász. Aztán akkor lehet mellé valamilyen fröccsöt sziporkázni... :C

(#82245) npera válasza Jahno (#82242) üzenetére


npera
újonc

Ma rittyentettem pogácsát, tettem rá pici sajtot, hogy fogyjon. Asszony leokézta, a quality control audit átment.....

(sütő ajtaján át fotózva, mint az állatok...)

(#82246) eattila válasza npera (#82245) üzenetére


eattila
csendes tag

En boros combszeletet sutottem. So bors fokhagyma. 200 fokon 1.5 ora lefedve. Utana 180 fokon 40 perc megy 150 fokon 50 perc. Franko lett. A csajok faltak. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82247) npera válasza eattila (#82246) üzenetére


npera
újonc

Óóóó, jónak tűnik!

Az mindig nagy élmény, amikor a csemeték két pofára tolják a kaját. Akkor úgy érzi az ember, hogy megérte a fáradozás. Tegnap a lányom nyomatta a krumplipürét, hozzá a sajttal töltött olasz tésztát és a rántott csirke combjatövét. Utána úgy aludt, mint a lőtt medve....

:-)

(#82248) Phülöp válasza eattila (#82246) üzenetére


Phülöp
addikt

Mi a szupermarket melegpultjából válogattunk 2 napra. Amea szólt, hogy van egy zsák kajajegy itthon, ami év végén lejár.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#82249) eattila válasza Phülöp (#82248) üzenetére


eattila
csendes tag

Azzal sincs baj, hétközben mi is menüzünk hol itt, hol ott. Hétvégén szeretek főzni :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82250) zetor2000 válasza npera (#82243) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hja :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.