Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81151) eattila válasza FőDudu (#81147) üzenetére


eattila
csendes tag

Azert a viccet lehetne erteni. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81152) Samott válasza -NoVa- (#81148) üzenetére


Samott
addikt

Mi viszont atallunk, egyreszt a felsovezetes deklaralta hogy ez lesz az uj mukodesi model masreszt mert penzugyileg is nagyon bejott a cegnek. Valsag van, de mi szakitunk.

Viszont a home office nem csak egy laptop. Pont tegnap volt egy megbeszeles amin headset minoseget vitattunk meg javasoltuk hogy nen 24"-es hanem ha lehet 27"-es monitort vihessenek haza a kollegak. A notebookok alapertelmezett konfigja is feljebb megy. Javasoltunk ceges adatcsomagos mobilnetet (opcionalisan) meg ilyenek...

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81153) FőDudu válasza Samott (#81149) üzenetére


FőDudu
addikt

Felesleges nezni a napi halalozasokat - itt pl. 86 ottlako es 10 fo szemelyzet lett fertozott egy oregek otthonaban kb. a vilag vegen. Nem is ertem hogyan tud megfertozodni mindenki egy olyan helyen... Mi a francot csinalnak? Ahhoz kb. az osszes higieenes szabalyt fel kell rugni...

Nyilvan onnan durvan meg tud ugrani a halalozasi szam par napra.

Egesz Europaban most csucs vagy ahhoz kozeli allapot van.
A kerdes, hogy az intezkedesek hasznalnak-e.

Elhamarkodas lenne azt mondani, hogy itt a 2 hetes lezaras hasznalt, de az e heti szamok mar nem annyira durvak mint elotte. Jovo heten gyereknek biztosan online lesz az oktatas.
A tobbirol meg nincs info.

Remelhetoleg ez a csokkeno megfertozodest mutato trend megmarad es akkor lehet esely egy normalisabb Karacsonyra. Meg talan nem annyian borulnak meg az ev vegere.

(nem vagyok nagy Karacsonyozos, tolem ki is maradhatna, de sokaknak az a vilag kozepe..)
(es persze van gyerekem, szoval megis fontos).

FőDudu

(#81154) -NoVa- válasza Samott (#81152) üzenetére


-NoVa-
őstag

Hát, ha azt nézem, nekem a home office hazahozott készlet az apróság. 2 24" monitor, 2 dokkoló, egy Dell laptop, egy MacBook Pro, meg egy iMac. Meg a Plantronics headset.
De ez egy cég, elég vegyeseket hallok másfelől.

(#81155) FőDudu válasza -NoVa- (#81148) üzenetére


FőDudu
addikt

Hotel sem lesz csak ugy HO a turisztoknak.
Igaz most nem utazgathatnak.

De ahogy emlitettem a tegnapi online meeting szerint ez a teli szezonra is igy lesz - sielni max lakhely kornyekenlehet majd (par orszagban), nem lehet Ausztriaban es a cseheknel utazgatni.

Aztan majd az ido eldonti lesz-e tavalyihoz hasonlo durva fertozodes Tirolban vagy nem.

FőDudu

(#81156) FőDudu válasza eattila (#81151) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze, nyugodtan tetovaltasd a kutyat/macskat/malacot ;)

FőDudu

(#81157) hobizoli válasza -NoVa- (#81148) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nyilvan, csak az eddigekben meg annyi hely felszabadult hirtelen, hogy ihaj
max vmi nagy meetingnel egy-egy napra berlik ki a targyalot es nem egesz honapra

több drón kell ;P

(#81158) FőDudu válasza Samott (#81152) üzenetére


FőDudu
addikt

Szomszed is kert kolcson powerline adapter, mert a felso szinten ethernet kell a ceges gepehez. Valami olyan cuccot hasznalnak ami nem RDP-ben. Igy VPN es azon keresztul dolgozik.

Mondtam neki, hogy 20-40Mbit lesz az 500Mbit-re taksalt Cisco kolcson adapter altal atvitt sebesseg - ma mondta, hogy jol tipeltem, max 40Mbit ami atmegy.

Nekem csak laptop van itthon a cegtol. Netem van, headset is akad - bar tegnap siman laptoppal nyomtam a konferenciat (es a felvetel szerint jo volt a minoseg is).

Fontosabb embereknek mar a bezaras elott is volt laptopjuk es VPN hozzaferes, csak 2 extrat adtunk ki. A tobbiek nem dolgoznak.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81159) hobizoli válasza Samott (#81152) üzenetére


hobizoli
nagyúr

27" ma mar nem egy nagy vmi, alig van ardiffi a 24"-hez kepest is

nekem itthon 32" van, ugyanebbol a 27"-s konkretan 5k-val lett volna olcsobbabb csak
annyiert meg siman meg is jobb ez :DDD

32"-s AOC 1440p-s monitor 80k novicsento ujan
DP, HDMI, DVI, DSUB is figyel rajta
idealis monitor oskockaknak is, mert radughato egy Pentium2 is egy GF2GTS-l ;]

több drón kell ;P

(#81160) Samott válasza FőDudu (#81153) üzenetére


Samott
addikt

Ez nem par nap, ez tendencia: 69, 70, 84, 90, 84, 103, 107

Szepen koveti a fertozesek megugro szamat, ami meg mindig naprol-napra egyre tobb. Nem osszesitve, hanem minden nap tobben fertozodnek meg mint az elozo nap. Es azoknak egy hasonlo resze meg fog halni, es mivel tobben vannak egyre tobb napi halott is lesz. :(

De nem gond, lesz meccs a jovoheten is, a sulik is nyitva lesznek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81161) WiZARD válasza FőDudu (#81146) üzenetére


WiZARD
addikt

Magyarországon nincs is ilyen app, vagy jól titkolják :D
(Pont ma jött szembe, hogy van ilyen beépített funkció androidban, de hiába...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81162) Samott válasza hobizoli (#81159) üzenetére


Samott
addikt

Igen mi is 1440p-n gondolkoztunk, mert hiaba 24" az is csak full HD mint a laptop monitora. Tul nagy se lehet mert hova rakja a melos... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81163) FőDudu válasza FőDudu (#81155) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyebkent olyat lattam, hogy alig hittem el:
Fairmont Geneva hirdet napi dolgozoszobat a genfi to partjan.

Azaz munkaasztal, nagykepernyos TV laptop csatlakozassal, internet, nyomtato, SPA belepessel, ebeddel - day use kereteben (azaz napi par orara, nem ottalvassal).

Mondjuk ott se sok vendeg lehet mostanaban. Eleg fertozott terulet, pont mondtak tegnap, hogy Svajc azon resze kb. katasztrofa.

FőDudu

(#81164) Samott válasza WiZARD (#81161) üzenetére


Samott
addikt

Allami, szoval a kutya se hasznalja: Hervasztó a magyar Covid-19 kontaktkövető app helyzete

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81165) FőDudu válasza Samott (#81160) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt a legutobb azt olvastam, hogy a reprodukcios rata lassan csokken, azaz a fertozes terjedese lassul.

A halalozas az ezt koveti par hetes kesessel (ahogy a fertozottek korhazba kerulnek es meghalnak az par hetet fog at).

FőDudu

(#81166) WiZARD válasza Samott (#81164) üzenetére


WiZARD
addikt

jah, meg ők se az API-t :DDD

annyira azért nem lep meg...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81167) -NoVa- válasza hobizoli (#81157) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem. Eszközpark, egyedi hardwarek, stb, aztán kollaboratív munkák. Nálunk kb harmadával csökkentik a négyzetmétert, és csak néha járunk majd be.

(#81168) FőDudu válasza FőDudu (#81165) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugy ertem, hogy meg par hetig emelkedhet a halottak szama azutan, hogy a napi fertozesek szam elkezd csokkenni.

FőDudu

(#81169) eattila válasza WiZARD (#81161) üzenetére


eattila
csendes tag

Valamit telepittetnek a hataron bejovokkel elvileg. Mar akinek van eszkoze.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81170) hobizoli válasza eattila (#81169) üzenetére


hobizoli
nagyúr

muternak is adtak egy QR kodos cedulat a hataron, hogy eztetet telepiccsek majd fel a telefonjara, hogy ellenorizhesse a hatosag a hollétét

na neki olyan regi Androidos teloja van, hogy nem telepult ra az az app :DDD
ugyhogy kenytelenek voltak a rendorok kijarni hozza hazhoz (2het alatt 3x)

több drón kell ;P

(#81171) WiZARD válasza eattila (#81169) üzenetére


WiZARD
addikt

10 nappal ezelőttig Szlovákiából idefele nem telepíttettek semmit, tapasztalat.

Most még ki kell találnom, hogy hol tudok tesztet csináltatni és mikorra van meg, mert olcsóbb a teszt mint amennyivel drágább itthon a posta és megint fel kéne adnom pár csomagot...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81172) hobizoli válasza -NoVa- (#81167) üzenetére


hobizoli
nagyúr

gondolom azert az az 1/3 igy egy 7 szamjegyu osszeget jelent havonta, amibol ez az upgrade siman fusssssa :U :DDD

több drón kell ;P

(#81173) Grillo válasza Samott (#81164) üzenetére


Grillo
senior tag

Mehe, erre most ránéztem, és kiderült, hogy már telepítettem. De hogy meg nem nyitottam soha, az tuti.

(#81174) Samott válasza FőDudu (#81168) üzenetére


Samott
addikt

De az nalunk meg mindig noveszik. Meredeken.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81175) eattila válasza hobizoli (#81170) üzenetére


eattila
csendes tag

Kolleganal meg havernal naponta voltak.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81176) Samott


Samott
addikt

#comic pictures

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81177) eattila válasza Samott (#81176) üzenetére


eattila
csendes tag

:DDD :DD

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81178) Grillo válasza Samott (#81176) üzenetére


Grillo
senior tag

Én meg anutámnak kitikutát :DDD

(#81179) FőDudu válasza Samott (#81174) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor nem artana meg szigoritani....

FőDudu

(#81180) zetor2000 válasza hobizoli (#81159) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez eléggé felbontásfüggő.
Azért egy Dell 4K képes 27" akármi meg egy24" olcsó(bb) fHD valami monitor közt van annyi, hogy egy belépő laptop kijön belőle.
És akkor nem említettem az Apple 5K monitorát, mert csak. :D Mondjuk, mert ahhoz alapból nem adnak talpat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81181) zetor2000 válasza Samott (#81176) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez se tud helyesen írni... az kizskugya lenne... :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81182) FőDudu


FőDudu
addikt

Azt mondjak nyert a Biden.

Ehhez kepest Trump egy oraja bejelentette, hogy O gyozott. Sokkal.

Lehet Trumpot ugy kell 'szeresdmagad' kabatban kivinni a Feher Hazbol.

FőDudu

(#81183) -NoVa- válasza FőDudu (#81182) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mi volt a célja? Ha szabadulni a rászakadó válság elnöki felelőssége alól, akkor nagyot nyert.

(#81184) Samott válasza FőDudu (#81182) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem csak meguntak a CNN-nel a szamolgatast. Meg hogy napok ota valasztasi musort kell csinalniuk. Mert ez meg nem hivatalos, ez csak amit az ujsagok valoszinusitenek. de azota a tobbi hircsatorna is igy dontott... meg a trumpista Foxnews is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81185) FőDudu válasza Samott (#81184) üzenetére


FőDudu
addikt

Meguntak a faszkalap elnokhoz meltatlan kommentjeit.
Az ellncsapat elnoke sem art annyit a partjuknak mint a sargafeju bohoc.

FőDudu

(#81186) Gabibácsi válasza eattila (#81144) üzenetére


Gabibácsi
tag

Tetováltatni?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#81187) Gabibácsi válasza Samott (#81149) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nem szűrtem semmire, én a szummát néztem csak

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#81188) Gabibácsi válasza Samott (#81184) üzenetére


Gabibácsi
tag

Van ott minden ott, rég halott néni is szavazott :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#81189) Phülöp válasza FőDudu (#81150) üzenetére


Phülöp
addikt

Leslie L. Lawrence valószínűleg azért nincs gyűjteményben, mert az általam ismert írók színvonalát tekintve húztam egy szintet, ami alá azért inkább ne.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81190) WiZARD


WiZARD
addikt

nekem valahogy hihetetlen hogy állítólag voltak a holdon, de 5 nap alatt még nem sikerült a szavazatokat megszámolni :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81191) Samott


Samott
addikt

Origo:

18:13
A Newsmax amerikai hírcsatorna még nem jelentette ki, hogy Joe Biden nyerte a választást, ellenben a mainstream médiával.
17:56
Fox News: Joe Biden nyerte az amerikai elnökválasztást. A csatorna szerint drámai módon elhúzódó szavazatszámlálás után tudott nyerni az úgynevezett csatatér államokban, amelyekben Donald Trump kampánycsapata pereket indított.
17:35
A nyíltan Biden-nek drukkoló, Donald Trump által fake news-médiumnak nevezett CNN szerint Joe Biden nyerte az elnökválasztást, majd nem sokkal később a BBC is ezt közölte.

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81192) Phülöp válasza WiZARD (#81190) üzenetére


Phülöp
addikt

Ebben a podcast-ben elég jól elmagyárázzák, miért nem lehetséges:

link

(az utolsó 10 perc a lényeg a konkrét esetben)

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81193) Samott válasza Gabibácsi (#81187) üzenetére


Samott
addikt

Ott a szures a linkeden, akkor ez volt az alapertelmezett beallitas. A lenyegen nem valtoztat amit linkeltel az az elmult 7 nap adatait mutatja. Amit en talaltam az csak az adott nap adatait. Ami rossz benne, hogy azota meg szarabb a helyzet nalunk. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81194) WiZARD válasza Phülöp (#81192) üzenetére


WiZARD
addikt

mármint a holdraszállás vagy a számlálás? :DDD

(thx, meghallgatom holnap munka közben)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81195) Samott válasza Phülöp (#81189) üzenetére


Samott
addikt

Egy konyvet igazan berakhattal volna. Barmelyiket. :) Az osszes konyve ugyanazt a sztorit koveti: a tiz kicsi negert. Egyebkent Lőrincz L. Lászlót nyugodt szivvel ajanlom, az alatt a nev alatt egesz jo dolgokat irt. A Nagy Kupola szégyene vagy eppen a A föld alatti piramis egesz jo szorakozas volt.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81196) Samott válasza Gabibácsi (#81188) üzenetére


Samott
addikt

Ja, nalunk csak erdelybol szavazhatnak a halottak. Kinek mi jutott.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81197) FőDudu válasza Samott (#81195) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami konyvtunder vagy mifene oldal jott szemve aztan ott hirdetik valami 1 hete megjelent konyvet.

Ezutan tunt fel, hogy Moldilova es Rejto van, LLL nincs.

FőDudu

(#81198) WiZARD válasza Gabibácsi (#81188) üzenetére


WiZARD
addikt

de ott legalább a románok nem szavaztak ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81199) FőDudu válasza WiZARD (#81198) üzenetére


FőDudu
addikt

Azok a Trump szavazok. ;)

FőDudu

(#81200) zetor2000 válasza Samott (#81196) üzenetére


zetor2000
senior tag

Meg az ukránok...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.