Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82401) npera


npera
újonc

24-től maximum 8 ember találkozhat (eddig 50 volt), minimum 4 hétre él majd a korlátozás. Belengettek komolyabb intézkedéseket is, erősen hívatkoznak a társadalom kötelességére, hogy ne kelljen súlyos szankciókkal "jobb belátásra téríteni" a lakosság renitens részét.

(#82402) Jahno válasza FőDudu (#82400) üzenetére


Jahno
őstag

Ilyen állapotban lehet arra sem alkalmas, hogy egy rendes gyorshajtást begyűjtsenek, de ja, papírmunka részét nem teljesen követtem, azért jobb az óvatosság.

(#82403) FőDudu válasza npera (#82401) üzenetére


FőDudu
addikt

A tarsadalom kotelessege lenne kordaban tartani a renitenseket? ;)
Felhivas a kulfoldiek/migransok/muszlimok es egyeb kisebbsegek ellen?
Viccnek durva, ha meg nem akkor eszhez tertek? :C

FőDudu

(#82404) FőDudu válasza Jahno (#82402) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem az a kurvagyors atiras marat meg, lehet nem veletlen...
Vegre madarat fogott, jobb felhomalyositani a madarat is az eshetosegekrol - bocs Sipi ;)

FőDudu

(#82405) FőDudu válasza npera (#82401) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk meg ugye teljes lezaras van, mar jelentkezett is par irodista, hogy akkor ok innentol hogyan jarnak be? Nincs tomegkozlekedes. Kellene laptop otthonrol dolgozni.

Labbal, mint a bogarak - vagy taxival. :C

Itt olyan rettenetes tavolsagok vannak, hogy az egyik vagy 3 kilometerre is lakik.
A masik meg meg kozelebb.

Az egesz IT tavol van (waiting for work), igy kenytelenek lesznek masik megoldast talalni.

FőDudu

(#82406) Sipi- válasza FőDudu (#82404) üzenetére


Sipi-
tag

Nem az átírás volt gyors, az kb. 5 napig tartott, mert honosítani kellett. A BM volt gyors, nem szokta ilyen gyorsan kiküldeni a törzskönyvet. De arra a neppernek nincs ráhatása.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#82407) eattila válasza ezittketto (#82370) üzenetére


eattila
csendes tag

Többet futok majd. Meg ilyesmi. De asszony aggódik, hogy megfázok...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82408) -NoVa- válasza FőDudu (#82392) üzenetére


-NoVa-
őstag

Dehogy. Egyfelől Zeos hajlamos túlzó hypera, másfelől kicsivel később rájött, hogy létezik a Koss 60 Ohmos titánbevonatos szériája is, de ez nagyon nem az a szint. Olyan tökéletes térérzettel adja vissza pl a Pink Floyd - Time elején az órahangokat, amit az a Philips és Koss nagyon nem tud, azok csak síkban prezentálnak dinamikát. Közben pedig a kialakítása miatt egyáltalán nem izolál, rákeveri a zenét a külvilág zajára, az is ritkább. Van, ami csak kicsit tompít, ez semmit. Szóval Zeossal úgy általában óvatosan, néha igaza van, néha simán túl lelkes, de ilyen aki pénzért tolja a kontentot. Még mindig jobb, mint a WhatHifi, ahol az nyer, aki többet fizet.

(#82409) eattila válasza A. Crowley (#82372) üzenetére


eattila
csendes tag

Az komoly! Amúgy menj dokihoz. Az elrendeli hivatalból.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82410) FőDudu


FőDudu
addikt

Ujratoltheto kave kapszulat probalt mar valmelyikotok?

Nem is az ar vagy a kornyezet tudatossag miatt gondolkodtam el (az csak hozadeka lenne, bar a 10-20 cent/pkapszula sem sok), de valoszinuleg sokat egyszerusitene a dolgokon. Lehet kapni franko rozsdamentes kapszulakat, rozsdamentes vagy szilikon sapkaval - ugy meg a kedvenc kavenkat lehetne inni, nem azt ami epp kaphato.

Szoval?

FőDudu

(#82411) FőDudu válasza -NoVa- (#82408) üzenetére


FőDudu
addikt

Mit raktal ossze, meselj! ;)

FőDudu

(#82412) Jahno válasza FőDudu (#82404) üzenetére


Jahno
őstag

Elektronikus pikkpakk van már, megy az rendesen. Én csak azon lepődök meg, mikor az ilyen törzskönves/erkölcsis papírok zéró határidő alatt kipostázódnak.

(#82413) Jahno válasza FőDudu (#82410) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk van, tesónak is rendeltem. Kicsit tartottam tőle, hogy majd a pöcök elferdül és ha úgy teszi bele akkor a gép is elcsesződik, de bírja. Ő kotyvaszt bele őrült kávét és saját megoldásokat. Igazából mindent ami lefőzhető és bevált.

Mi új fajta Dolce kapszulát szereztünk, aztán itt csodálkozunk, hogy ha kibontod akkor kapszulán belül ott egy Nespresso kapszula. No, ez mekkora trükk már?

(#82414) FőDudu válasza Jahno (#82413) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez pedig olyat bontogat amiben alul/felul muanyag szuro van...

FőDudu

(#82415) -NoVa- válasza FőDudu (#82411) üzenetére


-NoVa-
őstag

Kb Grado GS1000E jellegű cuccot, csak fa/műanyagház helyett acél, fix kábel helyett cserélhető vastag fonott réz, meg nem 1000$-os keretösszegből.

(#82416) FőDudu válasza -NoVa- (#82415) üzenetére


FőDudu
addikt

linkeket is kuldhetsz, raugrasztom audiofil kollegat ;)

FőDudu

(#82417) qnadam válasza Sipi- (#82397) üzenetére


qnadam
veterán

a kábelköteg cseréjéhez kb az egész autót szét kell borítani, biztos hogy ez így nem történt meg. a nepper pedig vagy normális volt, vagy egyszerűen csak a kisebb ellenállás felé megy, és ahelyett, hogy veletek próbálkozna tovább, inkább eltolja az autót valakinek, aki majd nem kötekszik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82418) qnadam válasza Jahno (#82413) üzenetére


qnadam
veterán

a kép alapján nem nespressonak tűnik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82419) Jahno


Jahno
őstag

Vótmá? Vaze, jogsit rég elvették, el van tiltva a vezetéstől és akkor még a rendőrnek ugrál, mer' kocsogrendőr:

[link]

(#82420) Jahno válasza qnadam (#82417) üzenetére


Jahno
őstag

Mettől meddig köteg. Nekem most durvább, mert meg kell vizslatni, hogy nem kontaktos-e valahol. Valamelyik. A csere egy napos meló, nem akkora dráma, enyémből is borították már ki és rakták vissza kicsit megkavarva úgy kb. 5 éve. Itt jó eséllyel a tuning a nagyobb szopó, főleg ha chipet is kapott ésvagy. Sosem tudjuk meg :-D

(#82421) Jahno


Jahno
őstag

Na, ezekre mondtam, hogy el lehetett volna kezdeni nyáron a szervezkedést:

[link]

(#82422) Bujdy81 válasza Sipi- (#82387) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Visszafordultak, visszavitték a kereskedőnek. A nepper visszautalta a pénzt, foglalót kp-ban visszaadta, Mondeo szerződést eltépték, Focus-t visszapapírozták."

Ez után én azért nem használnám a nepper szót, mert jó eséllyel a kereskedő is beszívta a kocsit a történet alapján, nem ő akart huncutkodni.

(ha meglesz a hagyatéki, jelentkezzek a Focussal? ;) )

(#82423) FőDudu válasza qnadam (#82418) üzenetére


FőDudu
addikt

A Dolce gusto ugyanugy 37mm atmeroju, csak 54mm magas.
A sima Nespresso is 37mm atmeroju, de csak 30mm magas.

Sporolasi cellal a kisebb kapszula aljara arkni egy 24mm ures teret eleg genyo huzas - ha jol ertem.

[link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#82424) FőDudu válasza Bujdy81 (#82422) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindket fel reszerol logikus lepes lenne.
Ismert eloelet, stb..

FőDudu

(#82425) A. Crowley válasza eattila (#82409) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nincs háziorvosom, külföldön vagyok biztosítva.

(#82426) A. Crowley válasza FőDudu (#82410) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nekünk van műanyag. Nagyon gáz, maradtunk a gyári kapszuláknál.

(#82427) eattila válasza A. Crowley (#82425) üzenetére


eattila
csendes tag

Külföldön sincs?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82428) Jahno válasza Bujdy81 (#82422) üzenetére


Jahno
őstag

Kinek mi, de az, hogy a kocsit ezek szerint rendesen meg sem nézte, hát ja.

(#82429) -NoVa- válasza FőDudu (#82416) üzenetére


-NoVa-
őstag

Alis forrás megszűnt, úgyhogy csak az eredetileg talált beszerzési helyet tudom linkelni:
[link]

Aztán ehhez még lehet nézegetni membránt, adaptergyűrűt, vágni bele szivacsból csillapítást, stb, kézimunka van benne bőven. Beyer Tesla drivereken gondolkozom még, az lehet akár jó is. Csak egy pár többe kerül, mint amennyiből a mostani komplett projectet összeraktam :)

(#82430) A. Crowley válasza eattila (#82427) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Azzal jelenleg nem sokra megyek.

(#82431) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Na, kicsicsaj osztályában is kezdődik az ízek nem érzékelése, nő az izgalom.

(#82432) eattila válasza -NoVa- (#82431) üzenetére


eattila
csendes tag

Az remekkk

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82433) FőDudu válasza -NoVa- (#82431) üzenetére


FőDudu
addikt

Most beszeltunk magyar ismerossel.
3 gyerek. 2 szulo otthonrol dolgozik mar regota.

A gyerekek hazahoztak az iskolabol, 2 koronas, szulok detto, harmadik nem beteg.

FőDudu

(#82434) Jahno válasza -NoVa- (#82431) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is már sokadik kolléga mondja, hogy nem jön dolgozni egy darabig, mert valamelyik családtag hazahozta a retket. Fele még poénra veszi, akad aki mondta, hogy idén ez az egyetlen pozitív dolog ami történt vele, vagy éppen csodálkozik, hogy ha az asszony tanár/óvónő, akkor miért ilyen későn hozta csak haza.

(#82435) FőDudu válasza -NoVa- (#82429) üzenetére


FőDudu
addikt

Melyik opciokat szedted ossze?

Engem valami olyan megoldas erdekelne ami nem feltetlenul open back, de a kulvilagot behozza.

Kb mint az allithato szupermikrofonia az almas fuleseknel...

Neha hallgatom a zenet, gyerek meg all mogottem es eszre sem veszem ha beszel hozzam...
(Sony tud hasonlot - jo lenne mondjuk a DAC-ba epitve valami hasonlo, hogy azzal a fulessel hasznaljam ami epp tetszik).

FőDudu

(#82436) FőDudu válasza A. Crowley (#82430) üzenetére


FőDudu
addikt

Magyar ismeros szerint 6e Ft egy teszt a gyogyszertarban - vett is parat ha hirtelen menni kene szulokhoz vagy egyeb okbol es tudni kell nem fertozo-e ...

FőDudu

(#82437) FőDudu válasza -NoVa- (#82431) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyerek amugy tegnap is alkotott.

Ugye nem lehet mar egyutt szorakozni, odaadta hat a rollert a baratjanak.
Bukott egyett, eltort a konyoke. Murphy. Matol at se johetettt volna elkerni.

A durva az volt, hogy a gyerek a sajat szuleit hivta, nem vettek fel mert eppen az olivat szeleltek ki. Ezutan hivta az en fiamat. Aztan a nejem ment erte es vitte haza.

Persze maszkban. Pedig ez a gyerek sem hagyta el a falut mar vagy 3-4 hete.
De sosem lehet tudni. Most mar barki lehet fertozott.

Aztan szulei elvittek a korhazba, rontgen, gipsz.
Valami egyszerubb dolog, mert csak 2 hetig lesz fent.

FőDudu

(#82438) Samott válasza FőDudu (#82433) üzenetére


Samott
addikt

A harmadik gyerek gondolom csak tunetmentes. Nem hiszem hogy egy csaladban meg lehet uszni ha a tobbiek lebetegednek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82439) Vodike


Vodike
tag

Minket is érint a korona, sajnos Nagypapámat el is vitte 4 nap alatt. Nem volt baja, egyszerűen idősen a szervezete inkább citokin viharral reagált.

exTiga

(#82440) qnadam válasza Vodike (#82439) üzenetére


qnadam
veterán

sajnálom :(

nagyapámat háziorvosa szerint el kellene vinnem urológiára, de nem vagyok biztos benne, hogy ez annyira jó ötlet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82441) Phülöp válasza Vodike (#82439) üzenetére


Phülöp
addikt

Részvétem :(

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#82442) -NoVa- válasza FőDudu (#82435) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem innen válogattam, vastagon áraznak Alihoz képest. Ott meg mostanában zárt egy csomó alkatrészellátóbót, valami gyár csődbe mehetett, vagy épp ellenkezőleg, kaptak vastagabban megrendelést, és most nem aprózzák el a vevőkört.

Mikrofonos külvilágbehozós cuccok elég szarok még mindig, azért is maradtam az opennél. Ezen csak úgy bejön. Meg kimegy. Nem hangos hallgatásra van, meg izolációra, arra ott a fülesek.

(#82443) -NoVa- válasza Vodike (#82439) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részvétem

(#82444) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Céges HR írta, hogy az egészségügyi vizsgálatokat berekesztették, lenyomta az intézményt a vírusterhelés. Meg gondolom az ügyvédi roham is az egész tetejébe, amit most kaptak.

(#82445) Jahno válasza Samott (#82438) üzenetére


Jahno
őstag

Környékemen vannak olyanok, hogy 2-4 főből 1-3 beteg. Tesztelnék a világba, de csak nem akarja elkapni.

(#82446) FőDudu válasza Samott (#82438) üzenetére


FőDudu
addikt

Teszt szerint negativ.
Mentosok voltak kint...

Ennyit mondtak.

FőDudu

(#82447) FőDudu válasza Vodike (#82439) üzenetére


FőDudu
addikt

Oszinte reszvetem!

FőDudu

(#82448) FőDudu válasza A. Crowley (#82426) üzenetére


FőDudu
addikt

Mi a bevalt izt keressuk, de kapszulaban eddig nem talaltuk.
Igy napi 1-2 kotyogos fozes lemegy...

(automata gepet nem tudom melyiket lehetne megvenni - akit kerdeztem az mind panaszkodott, hogy 2-3 havonta szervizelni kell oket).

FőDudu

(#82449) zetor2000 válasza FőDudu (#82410) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jelen.
Igaz, nem újratölthetőnek volt hirdetve, hanem szétbontottam a kapszulát, elmostam, kipucoltam, megtöltöttem, fóliáztam. Aztán egyszercsak lett pukk, a KVfőző meg elment borért. Azaz valami eldugította / betömte, akármi. Ez egy Tchibo gép volt, a legkisebb kapszulás. Ismi vette melóba, sokan dobták össze, de mindenki is lusta volt kapszulát venni, így felszabadult, 3000Ftért megvettem, annyi kapszulát kaptam is vele. Meg főztem pár hónapig a töltötteket, amíg be nem krepált.
Nos, szétszedtem egy darabig, de annyira kompakt a cucc, és annyira nem lehet szerelni, hogy feladtam, vettem egy pöttöm presszógépet. Meg volt egy régebbi is, ez csak a kényelem miatt volt.
Igazából a szemét az, amit megspórolsz a tölthető kapszulával. Egyszerűen brutál mennyiség az, amit kidobsz egy héten a szemétbe, ami ugye látjuk, hogy nem bomlik le, és a bálnák se szeretik annyira. Nos, ezt spórolod meg, illetve elég sokat fogsz a KVn. Mert azért ha kikombinálod, mennyibe van a kapszula, és mennyibe egy kiló KV (tekintsünk el a főzőtől, azt meg kell oldani, hogy lefőjön a KV), és hogy a kapszulásban sokszor 3-az-1ben vackot iszol... szóval igazán hosszú távon a darálós KV a tuti. Egy legolcsóbb Bialetti, vagy akármi, csak daráljon, ha lehet, kézi, és állítható szemcseméretű... meg egy pici presszógép. Az is lehet Bialetti, és akkor haverok. :D
Nekem egy Delonghi van melóban, meg idehaza egy Lidl féle valami Silver Crest, ebben van habosító is. A Delonghi tartósteszten átment. 10 év után tavaly bevittem, és bírta az építkezésen a napi ~40-50 KVt. Meg se kottyant.

Szóval én töltöttem, és olcsóbb, és mondhatom, hogy én is azt a KVt ittam, amit szertnék, csak 1-2 kapszula nem biztos, hogy elég, illetve nem biztos, hogy olyan kényelmes lesz, mintha lenne ~5-10 kapszula. Ugye most nem, de később jöhetnek vendégek, szomszédok, vagy akárcsak ti, netán gyerek(ek) is rákapnak (tejeskv), és 1-2 kapszula rögtön kevés. De egy 6-10 db már OK. Én is egy heti kapszulát remixeltem, anno. 10-15 db volt egy dobozban, az tényleg adja, hogy reggel, vagy amikor kell, bekapcs, kapszula betesz, gomb, kész, KV gőzölög.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82450) zetor2000 válasza FőDudu (#82448) üzenetére


zetor2000
senior tag

Saeco Lirikát _NE_!
Ez egy automata darálós, de ilyet ne! Ez nem arra van, hogy kávézzál... ezt eladásra tervezték.
Van benne valami szűrő, pár(100) KV után csere. Van benne mindenféle, ami elkopik, és utána nem főz. Van benne valami menü, amihez van valami CPU is benne, és megőrül. 1 év sincs, hogy kaptunk benn ilyet, és asszem a 4ik gépünk van, a többit kisebb-nagyobb bajokkal vitték el, hogy gariztassák.
Másik Saeco gépeket lehet, hogy meg lehet venni (ilyen Vienna, meg akármi), de ezt ne.
Egy helyen láttam valami Philipset (belül az is Saeco), az pl. teljesen jó.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.