Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81401) -NoVa- válasza FőDudu (#81392) üzenetére


-NoVa-
őstag

HDD-s iMacen nem annyira rossz a helyzet, mint az előd, egész használható. rMBP-n sosem volt gond.

(#81402) FőDudu válasza -NoVa- (#81401) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem Retina 13" van 16GB rammal es i5 proccal.
Most siman raengedtem a frissitest a High Sierra rendszerre.

(Elotte csinaltam full ssd mentest, kulon Bootcamp mentest ha mar legalis W10 van rajta).

Erdekes modon a 142GB szabad helybol lett 140, szoval alig nott. (az ssd eleve szet van particionalva, van Bootcamp is amit altalaban a Parallels alol inditok. Ritkan bootolok at nativ w10-be).

(Tegnap lattam, hogy pl. W10 ala rakott Vmware alatt is van mar teljes erteku Macos hasznalat, mert csinaltak hozza valami boot managert ami megoldja mindenfele hack nelkul. Valalmi zold negylevelu lohere az ikonja, nevere nem emlekszem)

Erdekes lenne odavissza sebesseget merni. Parallels alol merni a w10 sebesseget es w10-be bootolva merni a Catalina sebesseget.

Par dologra kiabal ( ujabb jogosultsagok vannak, pl. Eqmac2 mikrofon hozzaferest kert, ki tudja miert)(winzip hozzaferest a nevjegyekhez), de alapvetoen mukodik.

Meg talalt egy masfel gigas frissitest, most indul ujra.
Parallelst nem probaltam, kivancsi leszek kell-e frissitenem. Abbol nem a legujabb volt fent, mivel Business edition licenszem van.

Ha hasznalhato lesz, akkor marad es rendelek bele uj akkut. Ha nem, megy vissza a Sierra es valaki majd orokli.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81403) eattila válasza FőDudu (#81396) üzenetére


eattila
csendes tag

Azt kéne felfogni, hogy attól, hogy valaki betartja a szabályokat, attól még bánhatja, hogy a korábban legális, leszervezett programjai mennek a levesbe.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81404) eattila válasza blueboi69 (#81398) üzenetére


eattila
csendes tag

Ki hogy éli meg. Van ismerős, akinél a házasélet kurva nagy szopó. Nálam meg elvárás. De had érezze már szopónak. Az, hogy Te elvagy a kertben egy dolog.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81405) eattila válasza -NoVa- (#81400) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem korrekt ja. Ott a kilégzés is hevesebb. Itt az egyik pl azért zárt be, mert az edző csaj és csomó vendég is beteg lett.
De a kocsma se korrekt, hogy nyitva van :D Igyon otthon.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81406) FőDudu válasza eattila (#81403) üzenetére


FőDudu
addikt

Kesereghet, de mit er vele? Attol nem lesz se jobb, se egyszerubb.

Tul kell elni es orulni annak ami van.
Lehet nem jol fejeztem ki magam elozoleg.

Nem hulyeseg amikor azt ismetelgetik: engedd el....

FőDudu

(#81407) qnadam válasza FőDudu (#81397) üzenetére


qnadam
veterán

a helyet se tudjuk, de azt se, hogy esetleg nincs-e már készen egy antenna a tetőn :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81408) qnadam válasza -NoVa- (#81400) üzenetére


qnadam
veterán

alá kellene íratni egy papírt, hogy vállalja a hátrasorolást. de tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81409) FőDudu válasza FőDudu (#81402) üzenetére


FőDudu
addikt

Viszont a kis genyo Apple nem engedi letolteni a dmg fajlt, nehogy a sok Hackintosh user azt hasznalja.
Csak egy 19 MB-os kis elo telelpitot tolt le, az huzza le menet kozben a tobbit.

Azaz bootos USB kulcsot nem trivialis kesziteni.
Nekem pedig kellett, hogy a mentest valoban a Disk Utility-vel keszult image-kent nyomjam le.

Mindegy, elraktam az elkeszult USB kulcs menteset is, elfer az a 12GB a hazi NAS-on.

FőDudu

(#81410) eattila válasza FőDudu (#81406) üzenetére


eattila
csendes tag

Jajj már. Te is szoktál pörögni dolgokon, amit nem engedsz el. Meg mindenki. Pláne mikor friss a dolog.

Csak azért lekezelőnek lenni, mert valamit másképp él meg.... azt is el kéne engedni szvsz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81411) eattila válasza FőDudu (#81409) üzenetére


eattila
csendes tag

Létezhet, hogy nekem már rég a Catalina van? Nálam mondjuk auto update van. Én a 14-et várom most (csak UI miatt). Nem tudom a kódnevét.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81412) -NoVa- válasza qnadam (#81408) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ja. Gyerekek kickboxedzőcsaja is elkapta, addig ok. Nem jártak régóta, pont a kockázat miatt, de más gyerekek igen. Aztán nem csak gyerekeket edz, felnőtteket is, súlyosbításként civilben óvónő. Szóval pár családnál okoz most izgalmas heteket.

(#81413) eattila


eattila
csendes tag

Megjött az alis bt-s fülesem. Töltődik. Kiváncsi leszek, hogy milyen :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81414) FőDudu válasza qnadam (#81408) üzenetére


FőDudu
addikt

Maga az egesz esely joslas egy kicsit misztikus.

Hiszen itt gyakorlatilag az van amit az olasz orvosok is emlegettek, istent kell jatszaniuk akik eletekrol dontenek.

Ha nincs egy kesz program ami objektiven pontozza a betegek eselyeit az osszes letezo parameteruk alapjan, akkor sajnos az orvostol fugg ki marad eletben.

(Gondolom nincs ilyen program es masik orvos sem allit fel kontra diagnozist....).

FőDudu

(#81415) -NoVa- válasza eattila (#81411) üzenetére


-NoVa-
őstag

Persze, nem új, csak Dudu halogatta gondolom.

(#81416) FőDudu válasza eattila (#81411) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem 11-et?

A catalina az 10.15.7.
A Big Sur a 11.

Amugy alma jelre bokve about this mac megmondja.

Auto update nalam ki van kapcsolva, szeretem megvarni amig mas vegigszopja az ujitasok utani tanakodos allapotot....

FőDudu

(#81417) eattila válasza FőDudu (#81416) üzenetére


eattila
csendes tag

Kevertem az iOS-el. Az a 14. Akkor nem tudom. Ennyire nem vagyok ráizgulva :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81418) eattila válasza -NoVa- (#81415) üzenetére


eattila
csendes tag

Ja, oké :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81419) Sipi- válasza FőDudu (#81414) üzenetére


Sipi-
tag

Ez már nálunk is, múlt héten írták, hogy 3 tagú team dönt majd, ha ilyenre kerülne a sor. Tehát nem a kezelőorvos fogja eldönteni, hanem akik nem kezelik a konkrét beteget.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81420) qnadam


qnadam
veterán

asszem eljött az idő, a phantomnak mennie kell a háztól, a dji mini 2 gyakorlatilag ugyanazt tudja, csak sokkal kompaktabb méretben.
a felbontás ugyanaz (12 mpx), a p3 advanced csak 2,7k videót tud, a mini2 4k-t is, elöl-hátul-oldalt-fent akadályérzékelés egyiken sincs, nagy szélben egyébként se repülök...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81421) FőDudu válasza -NoVa- (#81412) üzenetére


FőDudu
addikt

Gyereknek lenne tenisz - ugye ott tudjak tartani a tavolsagot.
De mar hetek ota nem engedjuk.

Tud itt biciklizni helyette, a napi 6-8 ora mozgas es levegon tartozkodas megvan neki.
Szerencsere jo az ido, nem kell bent ulnie.

FőDudu

(#81422) FőDudu válasza eattila (#81410) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem a maskepp megeles, ugy tunik nem igazan vesz tudomast a jelenlegi helyzetrol.
A magam (paraszt) modjan megprobaltam elmagyarazni, hogy most jobb lenne minden tobb szemelyes hobbit 'elengedni'.

Ami nem otthon a csaladdal vagy teljesen egyedul gyakorolhato az most veszelyesnek szamit. Par hetig ki lehet birni. Remelhetoleg nem honapokig tart a korlatozas.

Aztan majd meglatjuk. Most tul kell elni, masok erdekeben magunkat korlatozni. Ennyi.

En is belekezdtem olyanokba itthon amire evek ota nem jutott ido.
Gyerek cuccait is majd szortirozzuk, mehet a raszoruloknak.

FőDudu

(#81423) Jahno válasza eattila (#81410) üzenetére


Jahno
őstag

Dudu amúgy élőben tök jó arc, csak itt játssza a gyökér börtönőrt akit a saját kollégái is felrúgnak.

(#81424) Jahno


Jahno
őstag

Ja, bejöttem kínai fűszeres közértbe, őrölt csiliből 160 felé volt a polcon, curryből csak 140. Hátsó sor közel 3ezer különböző fűszer :-O Ma kínai marha lesz vagy mi.

(#81425) FőDudu válasza Sipi- (#81419) üzenetére


FőDudu
addikt

Az mar ugy hihetobb. Csak legyen idejuk valoban atnezni, ne csak az aktualis orvos kollega donteset alairni.

FőDudu

(#81426) Samott válasza Jahno (#81424) üzenetére


Samott
addikt

Azsia Bt a nagycsarnoknal? Az jo hely, en is szeretem.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81427) Bujdy81 válasza FőDudu (#81391) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ki beszél IP TV-ről? Internet előfizetése sincsen.

A földfelszíni szórású adást szeretné nézni, azt a hét csatornát, ingyen.

(#81428) zetor2000 válasza Samott (#81426) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, az nekem is tetszik.
ABC-ben vannak a fűszerek. Mustárból van vagy 80 féle. Meg görögszéna szár, levél, gyökér, por és darabos... meg kőmozsár.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81429) Bujdy81 válasza FőDudu (#81414) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Ha nincs egy kesz program ami objektiven pontozza a betegek eselyeit az osszes letezo parameteruk alapjan, "

Ugye sejted, hogy ez lehetetlen?

Amúgy orvos ismerős mondta, hogy tök jó ez a kódex, meg egyéb, de a halottak nagy része NEM a lélegeztetőről hal meg. Elég sok embert rá sem kötnek. Nem azért mert minek, hanem vannak, akik a rákötést sem élnék már túl.

Illetve azt is pletykálják, hogy már most van olyan kórház, ahol a Covid betegeket Covid pozitív, de tünetmentes, vagy kevés tünetes személyzet látja el...

(#81430) npera válasza qnadam (#81420) üzenetére


npera
újonc

Ez a Mini 2 az első DJI termék amit egy bizonyos érdeklődési szint felett elemzek. Ha asszony kap fix melót, akkor lehet pattintok egy Fly More Combót, mert pont azt tudja kábé, amit elvárok.

- RAW kép
- ha jól értem van expó lock és talán színegyensúly lock (???) is videóhoz? Ez utóbbi kellene.
- 250g alatti
- nem wifis
- nem agyhalott áron van

(#81431) FőDudu válasza Bujdy81 (#81427) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt hittem csak egy masik szobaba kell nalatok...

En tudnek adni egy 32" butatevet, kis Philips, bar fullHD.
Regebbi levetett TV keszulekunk. De ugye hogy jut el?

Vagy Jahnonal ha meg van hoteles TV, azon van mindenfele Scart es Hdmi bemenet is.

Csak 100w korul fogyaszt. Es talpa sincs.

FőDudu

(#81432) cyberde válasza Bujdy81 (#81429) üzenetére


cyberde
csendes tag

...azt is pletykálják,..."

Nem pletyka. A MOK titkára nyilatkozta.

"... A baj akkora, hogy szerintem záros határidőn belül a kontakttá válás már nem lesz kizáró ok a munkából és enyhe covidos tünetekkel is elvárják majd az egészségügyiektől, hogy menjenek be dolgozni. Egyszerűen azért, mert különben nem lesz, aki ellátja a betegeket...."

[link]

(#81433) Bujdy81 válasza cyberde (#81432) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Igen, de a nyilatkozat a jövőbe mutat

"már nem lesz kizáró ok a munkából és enyhe covidos tünetekkel is elvárják majd az egészségügyiektől, hogy menjenek be dolgozni."

Aki pletykáta múlt héten, ő pedig már a jelenről mondta...

Szóval jó eséllyel majd megint egy utólagos intézkedéssel szentesítik a gyakorlatot...

(#81434) FőDudu válasza cyberde (#81432) üzenetére


FőDudu
addikt

Vajon miert nem asszisztal a korhaz igazgatok cserejehez normalis orvos es akademikus ?
Visszadobtak a palyazatokat es ujabb embereket jelolnenek ki.

Mert seggnyalo, hazug szarjankokat kell odarakni a hozzaertok helyett. Aki terjeszti a szajaba adott faszsagokat. Ahhoz pedig nyilvan csak seggnyalo asszisztal.

Valamelyik ilyen szemetlada ( korhaz elere rakott hozzanemerto) nyilatkozott 1-2 napja, hogy semmi gond nincs, van boven orvos es korhazi agy.
Utobbit elhiszem, elobbit kizartnak tartom.

Intenzives ismeros meselte, hogy 500 orat kellene treningeznie a tanult anesztesnek is a lelegezteto gepen.
Es ugye anesztes sincs eleg, ido meg foleg.
Azaz a kepezzunk ki valakit az nem jarhato ut.

FőDudu

(#81435) -NoVa- válasza cyberde (#81432) üzenetére


-NoVa-
őstag

A záros határidő már ma is megvolt, amikor a folyosói nővérbeszélgetésből elcsíptem, hogy a szarul lévő nővérrel megbeszélték, hogy kerítenek neki még aznap valami soron kívüli PCR tesztet, csak bírja ki addig.

(#81436) cyberde válasza Bujdy81 (#81433) üzenetére


cyberde
csendes tag

"Igen, de a nyilatkozat a jövőbe mutat"

Viszont a nyilatkozat 11.06.-i, úh a múltban mutat a jövőbe, ami a jelenben már igaz is lehet. :K

(#81437) zetor2000 válasza cyberde (#81436) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Viszont a nyilatkozat 11.06.-i, úh a múltban mutat a jövőbe, ami a jelenben már igaz is lehet. "
A jelenben viszont már lehet, hogy elmúlt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81438) eattila válasza FőDudu (#81434) üzenetére


eattila
csendes tag

Kérdésedben a válasz.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81439) FőDudu válasza FőDudu (#81434) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt a seggnyalo nyilatkozata.
A tipikus mellebeszeles, ahol van eleg kapacitas de szo sem esik a dolgozokrol.

Az a szomoru, hogy igazat beszel. Agybol nincs hiany. Gepbol sincs. Csak ez mellebeszeles.
De ettol meg szar az egeszsegugy helyzete.

Pont, mint a Trump/Biden tortenet a kozmedian.
Nem hazudnak, hiszen nincs meg hivatalos vegeredmeny.
De azert a helyzet meroben mas mint ahogy ok lefestik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81440) FőDudu válasza zetor2000 (#81437) üzenetére


FőDudu
addikt

Befejezett jelen? :C

FőDudu

(#81441) FőDudu válasza -NoVa- (#81435) üzenetére


FőDudu
addikt

Miert nem ajanlottad fel a sajatodat?
Legalabb a te neved is listas lett volna es nem kell dolgozni ;)

FőDudu

(#81442) -NoVa- válasza FőDudu (#81441) üzenetére


-NoVa-
őstag

Én nem PCR-ért mentem. Nem is járt, nem is jutott volna, debazmeg legalább olyan okos ott a munkaegészségügyet összevonni a PCR tesztelésekkel, mint a XV kerületi gyerekrendelőnél, ahol szintén az egészséges rendelés melletti szobát különítették el a covid gyanúsak tesztelésére, mert az volt szabad.

(#81443) FőDudu válasza -NoVa- (#81442) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt mar a helyzet kezdeten is ugy volt a gyerekorvos, hogy a betegek belulrol jottek (idore), az egeszsegesek meg a hatso bejaratnal (aki mondjuk csak egy oltasra megy).
Probaltak elkuloniteni oket amennyire lehet.

Felnott rendelointezetnel a parkoloba kiraktak egy asztalt (a bejarat ele), az epuletbe sem lehet bemenni a papirmunka elvegzese elott. Ha ugy iteli meg a kinti dolgozo, akkor menj haza, irjal vagy hivjad az orvost.

Gyogyszer feliratas eleve mar februar ota csak telefonon/emailben (ugye a chipes egeszsegugyi kartyara adjak ki a gyogyszertarban a dolgokat, nincs recept mar nagyon regota). Ugyan nyaron el tudtam menni kontrollra - jol is esett a dicseret, hogy mukodik a terapiam es jo a cukrom. Elotte ugye az ovos szeretett mericskelni, havonta jartam kontrollra - az most megszunt.

Fogaszaton meg valami erinto kepernyos cucc van a bejaratnal, addig be sem tud csengetni amig el nem fogadja a felteteleket es nem nyilatkozik, hogy nincsenek Covid tunetei, stb...

Koper a legkozelebbi Covid tesztpont - ahova mindenki mehet - bar illik bejelentkezni.
Ez drive-through. Azaz a korhaz parkolojaban egy aluminium kontener, sorompos behajtassal.

Nem tudom mi van ha orvos kuld el Covid tesztre.

FőDudu

(#81444) Phülöp válasza qnadam (#81395) üzenetére


Phülöp
addikt

Ehhez milyen vas kell?
Anyám otthon csak a TV2-t nézi, fizetek érte évi 20e Ft körül. Valami helyi szolgáltató legkisebb csomagja. Eleve gond, mert csak magyar számláról fogadnak utalást, mindig boltolni kell valakivel, hogy segítsen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81445) eattila válasza Phülöp (#81444) üzenetére


eattila
csendes tag

Kell egy mindigtv-s beltéri, vagy dvbt tuneres tv és egy antenna.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81446) Phülöp válasza eattila (#81417) üzenetére


Phülöp
addikt

iOS 14.2. jött pár napja.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81447) FőDudu


FőDudu
addikt

Catalina elsore jonak tunik.

Nem tudom 2018-ban miert nem volt jo a rendszer.
Most nem tunik lagosnak.

Eqmac2 nem megy - valami gond van az uj biztonsagi rendszerrel amihez kext-et hozzaadni nem igazan lehetseges kulsos fejlesztotol. Mondjuk a Carbonhoz nem is kell, szoval megleszek nelkule.

Parallels is megy ahogy regebben.

FőDudu

(#81448) cyberde válasza Phülöp (#81444) üzenetére


cyberde
csendes tag

https://www.barion.com/hu/

(#81449) eattila válasza Phülöp (#81446) üzenetére


eattila
csendes tag

Igen ,azzal kevertem a kódszámot.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81450) Phülöp válasza cyberde (#81448) üzenetére


Phülöp
addikt

Jaja, ez akár jó is lenne, ha a szolgáltató nem a '70-es években élne.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.