Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82551) FőDudu


FőDudu
addikt

Ez is erdekes hir.
[link]

Kivancsi leszek milyen szarvas hibak fordulnak majd elo benne....
Popcornosszmajli...

FőDudu

(#82552) NauTiLUS_HUN válasza WiZARD (#82549) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

Ezt eddig nem tudtam, de köszi hogy megosztottad, egyből jobban érzem magam!

(#82553) Grillo válasza Bujdy81 (#82485) üzenetére


Grillo
senior tag

Akkor már minden mindegy :DDD

(#82554) Grillo válasza -NoVa- (#82494) üzenetére


Grillo
senior tag

Én is így vagyok eléggé, vitte az allergia. Vagy valami.

(#82555) Grillo válasza eattila (#82508) üzenetére


Grillo
senior tag

Komondor.

(#82556) eattila válasza Grillo (#82555) üzenetére


eattila
csendes tag

Kisebb haz, kisebb kutya. :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82557) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Na, megjött az e-mail, hogy holnaptól jövő hét végéig digitális oktatás a kölkök sulijában...

(#82558) ezittketto válasza eattila (#82407) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ezért javasoltam a négyüteműt..
Négy fal közt is végezhető és igencsak égeti a zsírt.

A futással amúgy is igen óvatosnak kell lenni, ha túlsúlyos az ember..

(#82559) FőDudu válasza Bujdy81 (#82557) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt a hirek szerint ebben az evben mar csak tavoktatas lesz.

Holnapi nappal meghosszabbitottak a pandemiat 30 nappal - azaz biztosan nem tudunk kinyitni December 18-ig. Es utana meg valoszinuleg nem eri meg (2 hetre kinyitni, Karacsony kornyeken, valamint egy szilveszteri ultetett vacsora is eleg rossz vicc).

FőDudu

(#82560) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Ja, voltam ma reggel PCR teszten. Ehhez előzőleg be kellett fizetni a 19.500 HUF-t és telefonon időpontot foglalni.
8:30-at kaptam, 7:45-re értem oda. Így jutottam be nagyjából 8:30-ra.
Futószalag, néha kaotikus. Dokinéni Svájcból jött vissza, kicsit dumcsiztunk is. Persze kicsit megkeverte a rendszert a svájci EU kékkártya, plusz hogy létezik TAJ számom - passzív, így kétszer vettek mintát hogy tuti legyen eredményem.
Többször megkérdeztem, hogy fenn lesz-e Ügyfélkapun, váltig állították, hogy igen. Kíváncsi leszek.

(#82561) ezittketto válasza npera (#82480) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Az is elképesztő, hogy az akit telibever simán továbbhajt, mintha 'mise' történt volna..

(#82562) Samott


Samott
addikt

A TEK-esek és a katonák után immáron Jedi Lovagok is segítenek a vírus elleni küzdelemben Budapest utcáin. (MKKP) :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82563) FőDudu


FőDudu
addikt

'ELFELEJTETTÉK FELTÖLTENI EGY MEMÓRIAKÁRTYÁRÓL A SZAVAZATOKAT'

...eleg csapagyas az a valasztasi rendszer...

FőDudu

(#82564) FőDudu válasza Samott (#82562) üzenetére


FőDudu
addikt

Mar csak par Gyalog Galopp szereplo hianyzik... :C

FőDudu

(#82565) Jahno válasza FőDudu (#82563) üzenetére


Jahno
őstag

Én 10 éve nem jártam arrafelé, de pár évvel később ottani kolléga még mindig laposakat pislogott, hogy nálunk SMS-es fizetős autópálya meg kamerás ellenőrzések vannak, ott meg ki kell menni parkolóba, sorompó, majd téptek egy centit a papírszalagunkról, mint 40 éve a vidámparkban. Azóta nem tudom mennyit fejlődtek, de mi is előbbre léptünk a technikával.

(#82566) FőDudu


FőDudu
addikt

PSD2 percek:
2020 december 31-ig tart a turelmi idoszak.

Ezutan az online fizeteseknel (neten) minimum 2 kell az alabbiak kozul (az EU-ban):

- something you know (bankkartya adatok)
- somethink you have (valoszinuleg SMS erkezik a telefonodra, netan emailben kod)
- something you are (biometrikus azonositas, neten nem igazan jellemzo).

Azaz a bankkartya adatok nem elegsegesek a vasarlashoz - valami mas megerosites is kotelezo lesz.

Ez azt jelenti, hogy az osszes online vasarlast a fentiek kozul minimum ketto meglete eseten lehet vegrehajtani. Azaz ha a szolgaltato nem kuld pl. ellenorzo SMS-t a vasarlast megrerositendo, akkor nem PSD2 a tranzakcio es mehet a backcharge.

(pl: Paypal az utobbi par tranzakcional mar SMS-ben kuldott kodot ker megerositeskent).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#82567) Jahno válasza FőDudu (#82566) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk már bevezették és erőltették. Vagy fordítva :-D Bár akad ahol nem működik.

Lesz még belőle baj, sokan nem értik, OTP elég egyszerű volt, Erste meg egyszerűen idesuhintotta és találd fel magad.

(#82568) FőDudu válasza Jahno (#82567) üzenetére


FőDudu
addikt

elvileg Januartol kotelezo - az meg kozel van.
Nem tudom minden penzugyi szolgaltato lepett-e mar. (valoszinuleg nem)

FőDudu

(#82569) Samott válasza FőDudu (#82566) üzenetére


Samott
addikt

Nekem mar egy jo ideje el egy atiranyitas ilyenkor ahol egy sms-ben kapott kodot kell megadni a mastercardnak. Most frissult a bank appja elvileg mar push uzenetben kell ok-t nyomni a telefon feloldasa utan. Szoval nem ujdonsag.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82570) Jahno válasza FőDudu (#82568) üzenetére


Jahno
őstag

Teszt időszak itt évek óta megy, Erste nem tudom mikor vezette be, OTPnél nálam már aktív volt egy ideje, de most jöttek SMSek, meg láttam másoknál, hogy érdeklődnek mit kell csinálni. Amúgy egyszerű, van menü ahol beállítod, vagy már be van alapban... Sok teendő nincs, egyelőre az Alis vásárlásokat nem látom miképpen mennek majd.

(#82571) Samott válasza Jahno (#82570) üzenetére


Samott
addikt

Alinal is atiranyit, nekem legalabbis ugy megy. Jon az sms es csak akkor ervenyes a vasarlas ha megadom.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82572) Jahno válasza Samott (#82571) üzenetére


Jahno
őstag

Most gondolkoztam és ott lehet nincs beállítva, csak a másik számlám értesítését értettem félre. Ahamm. Na, majd max. kizárnak és erővel beállítják. Igazad lesz. Eddig nem értettem ott miért nem műxik, de most leesett. Kell nekem 4 különböző számla ja.

(#82573) hobizoli


hobizoli
nagyúr

WD Green 30 EZRX HDD mennyire szamit meghalos technikanak?

vmiert nem latszik a lemezkezeloben, aszittem a SATA kabele hunyt el vmiert, de a HDD sem valaszolgat egy uj kabellel meg kulso USB3.0-s hazba rakva se

ha vmiert RAW lesz a filerendszer rajta, akkor azzal lehet kezdeni vmit, vagy leves?


edit: na most bejott a Win lemezkezelo kb 5perc keccsoles utan es RAW... plz input

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#82574) qnadam válasza hobizoli (#82573) üzenetére


qnadam
veterán

WD Green 30 EZRX HDD mennyire szamit meghalos technikanak?

teljesen mindegy, a statisztika nem mutatja meg, hogy a tiednek pont baja van-e.
ha látványosan nehezen megyen a cucc, akkor ha fontos, lehet érdemes lenne szakemberre bízni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82575) FőDudu válasza hobizoli (#82573) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem van belole vagy 5 db, igaz az 20earx.
Ezek mentek vagy 5 evet NAS-ban, most atraktam parat kulso USB hazakba es azokon tarolom a regi videokat/kepeket redundansan. Akkor mennek ha masolok rajuk.

Birjak.

Mybook-ot viszont nem veszek tobbe, abban valami speci fw van a panelon, titkositott az egesz meghajto, stb.

Kb lehetetlen kuldetes az adatmentes, bar ha szerzel ugyanolyan panelt es kinyered a regirol a kulcsokat, akkor megoldhato.

2 napja Picasa-t importaltam, 452GB kep beimportalva a meglevo 346 melle.

Mar a Picasa adatbazis is 15GB ;)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#82576) Samott


Samott
addikt

Na, most mar ki lehet jelenteni, hogy egesz jol sikerult az alma uj procija: The 2020 Mac Mini Unleashed: Putting Apple Silicon M1 To The Test

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82577) -NoVa- válasza Samott (#82576) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem már mondtam, hogy akad ARM-os Mac Mini fejlesztői vasunk is, és nem lassú, csak mérni nem mértünk semmit, simán csak használjuk.

(#82578) Jahno válasza Samott (#82576) üzenetére


Jahno
őstag

Én az Intel előttei vonalat csíptam, bár akkor fordítva volt.. Akkori főnököm azt mondta, hogy ha még egyszer valaki MACet kér, akkor agyoncsapja. Én meg hümmögtem, hogy hát lehet, csak akkor kérje más feladatra, akkor azon az osztályon onnantól világbéke lesz. Későbbi főnök meg trendi volta miatt elég sok MACet vett, ott én tiltakoztam :-D

(#82579) eattila válasza ezittketto (#82558) üzenetére


eattila
csendes tag

Már most nem kell óvatoskodnom a futással. Nyáron még kellett. Meg enm fázok meg, figyelek rá.

De majd lesz négyütemű is. Csak be kell iktatni a fekvőtámasz/felülés/súlyzó közé.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82580) eattila válasza FőDudu (#82559) üzenetére


eattila
csendes tag

Itt hétvégétől kötelező lesz a maszk közterületen. város szinten.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82581) hobizoli válasza qnadam (#82574) üzenetére


hobizoli
nagyúr

MBR-bol nem ketto van egy lemezen?

több drón kell ;P

(#82582) FőDudu válasza eattila (#82580) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt mar nem is tudom miota kotelezo.Tan Oktober 24 ota. Ha nem tevedek.
Lassan karanten naplot kellene vezetni, mert ezeket az intezkedeseket mindig elfelejtem.

A tejes is elore elkeszitett csomagot adott be, csak a kartyat csippantottuk le (na jo, telefont).
Aztan jott a szomszed, hozott egy lada Kaki-t (dolgoik az aszalo, 1 menetben 20 dekanyit tudunk aszalni), a masik szomszed meg egy zacsko mandarint adott.
Mindketto most erik.

Magyar fogorvos ismeros meg csinaltatott tesztet, aztan kiderult, hogy mar az egesz csaladjuk volt koronas. Nem nagyon voltak tuneteik, kis natha szeru tortenet volt. Se szaglas se izleles nem tunt el. Erre az antigen teszt az egesz csaladnal pozitiv.
Iskolas lanyok ugye hazavittek - mert a fogorvos az kb urruhaban dolgozik, szoval a fertozes inkabb az iskolabol valoszinubb.

FőDudu

(#82583) hobizoli válasza FőDudu (#82582) üzenetére


hobizoli
nagyúr

cegnel egyik embernek iskolas koru gyerekenek a tesztje lett pozitiv, aztan neki is
rajta es a gyereken semmi tunet
gyerek anyjan minden tunet latszik eeeeees....negativ a tesztje

de csinaltak mar vagy 4-5-t rajta es mind negativ :DDD :U

több drón kell ;P

(#82584) FőDudu válasza eattila (#82580) üzenetére


FőDudu
addikt

Amugy nejemnek van egy utja az allatorvoshoz egy betervezett vizsgalat miatt - kuldott is a dokino pecsetes papirt, mivel ahhoz masik jarasba kell atmenni es a rendor kerdezheti hova is megy. Csak 15km tolunk, de az mar masik jaras (igazabol a harmadik, Piran-Koper-Izola))

FőDudu

(#82585) Jahno válasza hobizoli (#82573) üzenetére


Jahno
őstag

Sentinel nem mondja, hogy sok az ecc recover?

Amúgy mindegy mennyire meghalós, igen is meg nem is, de ezt a piros WD óta mondom, hogy engem akkor sem szeretnek, Lezli meg mindenhova is azt rak, mert az jó. Később kiderült az első adagról, hogy biza a Blackbazenél is hullott.

(#82586) eattila válasza FőDudu (#82584) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, ma reggelre egy fél macskányit hányt a macska. Párizsi héj volt benne. Ma nem evett még semmit sem. De majd rendbe jön. Házimacska. De az állatorvos itt van 50m-re.

ITt eddig csak a piacon volt kötelező a maszk. De nem tudom miért szigorítanak, mióta itthon vagyok, nem néztem számokat.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82587) FőDudu válasza eattila (#82586) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt heti 2-3 patkany alkatresz van a labtorlon reggelente.
Hol egy fej, hogy egy komett tudo, stb.

Macska hozza a zsakmanyt bemutatni.

FőDudu

(#82588) Sipi- válasza FőDudu (#82568) üzenetére


Sipi-
tag

CIB-nél már tavasszal bevezették, hogy átirányít egy oldalra és ott meg kell adni a push üzenetben kapott kódot.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#82589) hobizoli válasza Jahno (#82585) üzenetére


hobizoli
nagyúr

HD Sentinel szerint a SMART nem tamogatott
ez egy uj Axagon EE35-XA3 USB haz, de a leirasa szerint SMART kompatibilis
a masik Axagon ASDA-1S6 tipusu USB-s hazikoban levo Hitachi 2.5"-s HDD-nel a SMART az kiolvashato



szerintem ez a HDD lerakta a szemelyit :U

több drón kell ;P

(#82590) Jahno válasza hobizoli (#82589) üzenetére


Jahno
őstag

Most akkor másik házban meg sem nézted? Vagy direkt gépben? Smart nem ártana... Csak úgy tájékoztató jelleggel.

(#82591) qnadam válasza hobizoli (#82581) üzenetére


qnadam
veterán

nem tudom, az enyémeken nem tartok ilyesmit :D
ha nagyon lassan és csak éppenhogy férsz hozzá az mbr-hez, akkor a minden máshoz is csak nagyon lassan és éppenhogy fogsz.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82592) WiZARD


WiZARD
addikt

ingyenes parkolásra válaszul ez a barom győri bohóc kitalálta hogy mostantól 16:00-11:00 között a belvárosban sehol nem lehet parkolni annak aki nem ott lakik :W

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82593) hobizoli válasza Jahno (#82590) üzenetére


hobizoli
nagyúr

gepemben nem neztem, mert eddig is egy gepben volt

par honappal ezelott jartam igy az en gepemmel is, hogy behanyt egy SATA kabel es nem indult el a gep a BIOS logo kepernyonel allt es vart vmire
probakeppen akkor lehuztam a HDD-rol a SATA kabelt es akkor egybol elindult
kicsereltem a SATA kabelt es siman jo volt utana, azota is mukodik

most is ezzel kezdtem, a 3TB-s HDD nelkul indul az a gep is rendesen, szoval kicsereltem a SATA kabelet ennek is egy vadonat ujra, mert akkor nyaron vettem 3db-t is, de ezen meg RAW lett a filerendszer

van ez a kulso USB hazam, szoval athoztam a HDD-t ide, beleraktam abba, es radugtam a gepemre USB-n
de majd mindjart megprobalom ugyis, hogy az alaplapra van kotve SATA-n

több drón kell ;P

(#82594) Samott


Samott
addikt

Nagy elmék, ha talalkoznak:

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82595) WiZARD válasza WiZARD (#82592) üzenetére


WiZARD
addikt

Na látom Bp is kedvet kapott, bár ott nem ilyen elmebeteg módon akarják megoldani.
[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82596) Samott válasza WiZARD (#82595) üzenetére


Samott
addikt

Fel nem foghatom miert kell kozpenzbol parkolohelyet biztositani az ott lakoknak. Vegyen garazst, ha ott kocsit akar tartani.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82597) Samott


Samott
addikt

Markas melosruha valakinek esetleg?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82598) qnadam válasza WiZARD (#82595) üzenetére


qnadam
veterán

mikor szoknak le arról, hogy a térinformatikai rendszerükből ezer vektoros layerrel exportálnak pdf-et, amit még a viszonylag erős asztali gépen is csak komoly küzdelmek árán tud kirenderelni?

egyébként meg el fog jönni a pont, amikor be fogom építeni a taxizás árát a munkadíjamba, ha ilyen helyre kell mennem :(((

és komolyan nem értem, miért nincsenek olyan parkolóhelyek, amiket csak carsharinggel lehet használni. ha legalább ezzel támogatnák a dolgot, sokan lennének, akik nem a saját autójukkal mennének oda, és így kevesebb parkolóhelyen állnának egész nap autók.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82599) Jahno válasza Samott (#82597) üzenetére


Jahno
őstag

Szép., hasznos. Én most néztem mellényt kb. 25 Euróért, de asszony azt mondja, hogy hiába melós és slaggal moshatós, attól még ki fogom tépni. Szerintem tud valamit, mert bölcs :DD

(#82600) Samott válasza Jahno (#82599) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem csak ismer. A tapasztalat sokmindenre megtanitja. :DDD

Nekem is kene NER melleny, hatha jonne vele valami kozbeszerzes is. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.