Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81651) FőDudu válasza zetor2000 (#81650) üzenetére


FőDudu
addikt

Taviranyitos, szinvaltos. :C
Azt hiszem 10 kulonbozo szint tud.

Amugy nincs tukor, csak valami felatereszto folia. Az tukroz es kozben at is latszik.
Mindket oldalrol igy nez ki.

Kb 1 centi vastag a cucc - epp egy sima ledszalag van benne....

A 180 centis mufenyot mar meg sem emlitem.
110 centisnek rendeltek, de az atmeroje annyi. A magassaga 180 cm.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81652) zetor2000 válasza FőDudu (#81651) üzenetére


zetor2000
senior tag

Aha, akkor a 2 oldali tükörfólia a titok. Kell bele valami felület, ami visszatükröz, meg egy, ami félig átlátszó. Az ablakfóliák pont ilyenek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81653) JonesC válasza Samott (#81639) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az a jó, ha bukik az ember az eü biztosításon :)

(#81654) npera válasza zetor2000 (#81652) üzenetére


npera
újonc

Mint a Lexus LC500 hátsó lámpája....

(#81655) -NoVa- válasza FőDudu (#81648) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ha most baleset érne, magas vérnyomásosnak adagolt gyógyszert kapnék ez alapján a 100/60-amra. Meg a covid döntésprotokollban is hátrébb kerülnék a lélegeztetősoron, mert papíron nem vagyok egészséges. Magáneü biztosítási díjtól az Új-Zélandi vízumsorig mindenre is kihat, úgyhogy addig nem marad abba az ügy, amíg nyoma van bárhol.

(#81656) zetor2000 válasza npera (#81654) üzenetére


zetor2000
senior tag

Élőben biztos jól néz ki. Én személy szerint még nem láttam.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81657) npera


npera
újonc

(#81658) Bujdy81 válasza FőDudu (#81619) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"A javaslata szerint a lakohely 1000 meteres korzetet nem lehet elhagyni "
"Ha elfogadjak, akkor nincs tovabb sportolas"

Rossebbet nincsen! Bő hete nem mehetek futni, mert van valami gyulladás a csípőmben. De ha egyszer helyrejön és bevezetnének nálunk egy ilyet, simán futnék 900 métert egyik irányba, aztán 1800-at vissza és így tovább.

Van olyan triatlonos a világon, aki egy családi házas övezetű telken a kertben futott maratont a tavaszi lezárások alatt! :D

Mindenre van - szabályos! - megoldás, csak akarni kell! ;) :D

(#81659) Bujdy81 válasza Sipi- (#81625) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Basszus, Ti így szívtok, mi meg nem tudjuk eladni apu Fordját, mert a hagyatéki még a Holdban van... :(

(#81660) Bujdy81 válasza WiZARD (#81632) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Szóljak tesómnak (ő is építész), mennyire szedjük szét a képek alapján? ;) :P
Azt én is kiszúrtam, hogy a sávalap oldala még a kiemeléseknél sincsen szigetelve. Utólag lesz (beugratós kérdés, mert a belső oldalára már tuti nem)? Vagy kap egy vastag lemez szigetelést egyben alul? Mondjuk már azt sem, mert a vasbeton oszlopok már áttörik.

Na, nem gonoszkodok tovább! :P

Biztos, hogy jó lesz a végén és az, hogy emiatt évi 87 Ft-tal több lesz a fűtésköltség, belefér!

(#81661) -NoVa- válasza npera (#81657) üzenetére


-NoVa-
őstag

(#81662) Jahno válasza Bujdy81 (#81658) üzenetére


Jahno
őstag

Egyéni sport maradt, csak az amatőr csapatok szívnak.

(#81663) Samott válasza Jahno (#81662) üzenetére


Samott
addikt

Az is csak maszkban. -> ...kedd éjféltől pedig kötelezővé teszik a köztéri maszkhasználatot is.

A jo edesanyjat ennek a majomnak. Ket napja bejelentettek a varhato korlatozasokat, aztan ma este hozzacsapnak egy ilyen "jelentektelen" modositast. En most pont belefutottam a hirek kozt, de az expat kollegaimnak mar nem tudok szolni... es par ora mulva mar buntethetnek miatta. A f.szert nem lehetett errol idoben szolni?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81664) -NoVa- válasza Samott (#81663) üzenetére


-NoVa-
őstag

Naja. Most még láttam kint bringást, meg már a gyerekekkel is illegálban értünk haza holnapi időszámítás szerint, kell bérelni kutyákat.

(#81665) Grillo válasza Samott (#81663) üzenetére


Grillo
senior tag

Azért gondolom az első órákban nem fognak mindenkit szarrábüntetni. Vagy majd kiderül.
Minden esetre azért érdekes lesz látni, mennyien tartják be a maszkot az utcán.
De gondolom autóban ülve nem kell?

(#81666) Samott válasza Grillo (#81665) üzenetére


Samott
addikt

Hat ugye ez a varazsa, hogy azt honnet tudhatnad. Igy par oraval a bevezetes elott. De szerintem nem kell kocsiban.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81667) zetor2000 válasza Grillo (#81665) üzenetére


zetor2000
senior tag

Talán taxiban. Ha egyedül mész saját verdában, akkor szvsz nem fog kelleni, de ha az autó céges kulcsos, akkor már esetleg kellhet... de nem adok tippeket.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81668) Sipi- válasza Samott (#81666) üzenetére


Sipi-
tag

Kocsiban biztos nem fogom hordani, ha én vezetek, bármi a szabály. Szemüvegem képes random pillanatokban bepárásodni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81669) Sipi- válasza Samott (#81663) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, ezt csak úgy mellékesen megemlítette. Jópofa...
Bár amerre a srácokkal szoktunk sétálni, ott nem hinném, hogy sok értelme van. Márciustól júliusig kb. csak arra sétáltunk, ezidő alatt kb. 20 gyalogos emberrel találkoztunk :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81670) Sipi- válasza Bujdy81 (#81659) üzenetére


Sipi-
tag

:(
Hát jah... De addig is fizetni kell a fenntartását gondolom. Nagymamámnál nem tartott ilyen hosszú ideig, bár igaz akkor nem volt covidos helyzet.

Szüleim beszéltek időközben ismerős ügyvéddel és Ő azt mondta, hogy ezek alapján visszaléphetnek és a dupla foglaló is járna vissza.
Majd csütörtökön délelőtt mennek a kereskedőhöz. Sógorom is megy velük, Ő elég vehemensen tud beszélni, ha kicsit ideges lesz (nem agresszívan, csak határozottan).

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81671) Jahno válasza Samott (#81663) üzenetére


Jahno
őstag

És mit találnak ki holnap?

(#81672) Jahno


Jahno
őstag

Videjó! Ebben vajon milyen szám lenne a tudás/mák hányadosa?

[link]

(#81673) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Rákerestem az eeszt-re, mert nem hallottam erről. Beléptem, de nekem full üres az egész. Az égvilágon semmi nincs benne.

(#81674) Jahno válasza blueboi69 (#81673) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem vagy azt közli, hogy "hiba" vagy esemény menüpontban állítása szerint túl hosszú időtartamot adok meg. Aztán mikor az alig 8 hónap is "sok", akkor nem nyomogattam tovább.

(#81675) Samott válasza Jahno (#81671) üzenetére


Samott
addikt

Nem a szaballyal van baj hanem az atlathatosaggal, meg a tervezhetoseggel. Ha ez benne van abban amit ket napja jelent be semmi gond nem lenne.

Sipi: siman lehet hogy megy el az esze mint anno Horn Gyuszinak aki a mahart helyett a malevra jelentette be az ingyenes utazats a nyugdijasoknak. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81676) Bujdy81 válasza Samott (#81663) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

De csak a 10.000 fölötti településeken és a parkok ott is kivételt jelentenek! Katyvasz az egész... :(

(#81677) Jahno válasza Samott (#81675) üzenetére


Jahno
őstag

Én előzőnél is azt kérdeztem, hogy mi a picsa pék fasza változott pld. az elmúlt 1 hétben? Bejelent, szigorítunk. Aztán fejéhez kap, hogy áááá, még egy kicsit jobban. Mire a fél ország átrendeződött. Erre most megint egy valamit, ahogy budin ül és jönnek az ötletek, hol 10 sort talál ki, hol csak 1-1 valamit bök hozzá. Olvasgatja a blogot, meg külföldi szabályokat és 2 nap késéssel lemásoljuk, csak most végig is olvasta a bekezdést. Ááááááá.

(#81678) Samott válasza Bujdy81 (#81676) üzenetére


Samott
addikt

Azt hittem csak hulyeskedsz, de tenyleg pontositottak. Szoval kezd szenilis lenni ez is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81679) Jahno válasza Bujdy81 (#81676) üzenetére


Jahno
őstag

Rátolta a Pógár Jenőre, az eccerű. És akkor mi lesz? Online térképet kell majd lesni vagy kitáblázzák melyik utca és köz ahol kell? Ezt megint átgondolták. Janem.

(#81680) qnadam válasza FőDudu (#81648) üzenetére


qnadam
veterán

nem mondom hogy rendben van, de a legnagyobb baj, hogy szükség van erre.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81681) WiZARD válasza Bujdy81 (#81660) üzenetére


WiZARD
addikt

magyarul írd, mert nem értek hozzá ;)

Rétegrend szerint a szerelőbetonra jön bitumenes talajnedvesség elleni szigetelés (amiből lett most is a 2 réteg), arra 15cm hőszigetelés, utána PE fólia, rá 8 cm aljzatbeton (garázsban 10 cm, vasalt), erre felületkiegyenlítő, majd burkolat.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81682) WiZARD válasza Samott (#81678) üzenetére


WiZARD
addikt

vicc az egész
Azt mondta bezárnak az éttermek, erre közlöny szerint minden vendéglátó bezár (persze várható volt). Azzal nem mert kiállni, hogy bezárnak a kocsmák.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81683) eattila válasza WiZARD (#81682) üzenetére


eattila
csendes tag

Oszt megis, aki nem nez tv-t este az honnan tudja reggel, hogy utcan is kene maszk?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81684) Jahno válasza eattila (#81683) üzenetére


Jahno
őstag

Reggel majd elolvassa a közlönyben :C

(#81685) Jahno válasza WiZARD (#81682) üzenetére


Jahno
őstag

Este meg egész Csepel 1-2 órába sűríti majd a bevásárlást. ezt vajon merre tanulták, hogy el akarjuk húzni, ritkítani az embereket, minél kevesebbet találkozzanak most meg ugyanazt a vásárló mennyiséget betolni kisebb idősávba?

(#81686) hobizoli válasza Jahno (#81684) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vagy majd egybol reggel kap egy 50k-s buntit

kb mint anno tarlospubi szmogriadojara is
mar reggel szortak a 100k-s buntiket, mintha kisujjbol kellett volna kiszopnia barkinek is, hogy az ejjel mit almodtak ki a naffejuek
a rendorsegnel is atom mod kepben volt szokas szerint vki, mert ha ki is hirdetik, akkoris max 24h-val kesobb lehetne szankcionalni, de ok is mar egybol nyomattak fullba a kretent :U :C

több drón kell ;P

(#81687) Jahno válasza hobizoli (#81686) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul holnap tuti este 8 után esek haza. Na majd azt mondom dolgozni voltam. És tényleg :-D

Haversrác irodájában szétkaptam kétfelé a dolgot. Akad a "játszós" gépe, az irodai/könyvelőset meg külön szedtem egy kisebb i5re. Most ment a teszt, közös IMAP fiók, mindenki lát mindent, szerver, nyomtatás, gép ott zörög a sarokba hajítva és RDPvel kolbászolnak rajta. Pár hét után sem sírt, hanem kért még a megoldásból a többi alkalmazottnak is. Szóval valamire biztos jó :C

Ha ezzel a folyamattal el lesz kb. 1 évig, akkor szerintem virtualizálom a fenébe az egészet és egy gépen fog futni a teljes iroda. Meglátjuk most mennyire megy, előzőleg egy elég erős Opteronra toltam fel, ami mindenféle alap irodai működésben és sebességben jó volt, csak pont a könyvelő program egyes funkciói lassultak be... Ááááááá :W Azóta talán javult, váltunk Intelre is, vas meg jó privát MineCraft szervernek haverok kölkeinek, hogy valami haszna is legyen.

(#81688) hobizoli válasza Jahno (#81687) üzenetére


hobizoli
nagyúr

vmi anomalia torpent az adatbazisban
kaptunk megint egy "utlevelet", de vmiert az a szig szam van rajta, ami meg az a reeeeeegi kemenyfedelesnek a szama volt
amikor tavasszal is adtak egyet 90 napra, akkor a "jo" szerepelt a papperon

vissza emailoztam, hogy szia ezt ki tudnatok javitani a erre?
nem, kervenyezzem az adatmodositast az SAP-ban
de akkor tavasszal mitol volt jo..? :F

nezem az szemelyes adatokat SAP-ban, ott kezdodott a furcsasag, hogy tesom neve be van irva felesegnek
nemtom eleve honnan tudjak a nevet, de hogy felesegem nevenek ki irta be azt meg foleg nem tudom mi alapjan gondolta helyesnek az akarki
innen tovabb nem lehetett menni semmire, mert porog korbe egy karika ize a Varjon... felirat korul es percekig nem tortenik semmi, aztan vmi timeouttal kidob

ja meg van mindenkinek ceges email-je, de a sajatom van megadva vmiert
de egy masik sorban ott van a ceges is, csak vmiert nem az az elsodleges a profilban, pedig azt tenyleg ok adtak meg mindenkinek
azert is csodalkoztam hogy az "utlevel" nem a ceges email-ra jott meg, hanem a sajatra, de ez is masnal is igy volt, vkinek meg a cegesre jott

fuckyeah... :U


majd vmikor ejjel megprobalom ujra, amikor kisebb a terheles a rendszerben, hatha akkor nem dobal ki...

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#81689) Phülöp válasza Jahno (#81677) üzenetére


Phülöp
addikt

És amíg puffogtok, szép csendben átirják az alaptörvényt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81690) Samott válasza Phülöp (#81689) üzenetére


Samott
addikt

Jaja, mert a veszhelyzet kapcsan az a legfontosabb, hogy a kozpenz elveszitse kozpenz jelleget.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81691) eattila válasza Phülöp (#81689) üzenetére


eattila
csendes tag

At basszus.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81692) Sipi- válasza Bujdy81 (#81676) üzenetére


Sipi-
tag

De csak bizonyos közterületeken kell csak. Amit a polginak kell meghatározni (este 8-kor megtudott hírből reggel 5-ig, hisz éjféltől hatályos és 5-ig van a kijárási tilalom).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81693) -NoVa- válasza Sipi- (#81692) üzenetére


-NoVa-
őstag

Innentől joga van határozni, de eszköze kihirdetni? Mókás lesz.

(#81694) FőDudu válasza Sipi- (#81692) üzenetére


FőDudu
addikt

Olyan ez mint a kozbeszerzes. Jokor kell jo helyen lenni.
Maskepp lejar az 1 oras hatarido es mindenki mehet a busba.
:)

FőDudu

(#81695) WiZARD válasza Phülöp (#81689) üzenetére


WiZARD
addikt

Meg a választási törvényt... :(

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81696) Jahno válasza Phülöp (#81689) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, az is baromi fontos volt, most éppen.

Ugrálhattok még az MTV díjátadón, Dávid Gatya meg minden.

(#81697) zetor2000 válasza FőDudu (#81694) üzenetére


zetor2000
senior tag

Arra már van okosság, a közbeszerzési portál.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81698) eattila válasza Jahno (#81696) üzenetére


eattila
csendes tag

Tavasszal is ez volt. A szigorítások farvizén volt még más egyéb is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81699) Jahno válasza eattila (#81698) üzenetére


Jahno
őstag

Ki tudja Hírcsárdán kívül még milyen blogokat olvasnak:

[link]

(#81700) Bujdy81 válasza WiZARD (#81681) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A fal belül ugyebár nem lesz szigetelve, csak kívül, tehát a fal "meleg". A meleg megy lefelé és hiába teszel be lentre 15 cm szigetelést, a sávalapba nem kerül, csak az alaptól befelé.

Annak érdekében, hogy kevésbé "vezesse le"' a hőt a fal és adja le az alap, szoktak tenni függőlegesen 5-10 cm szigetelést a sávalap mindkét oldalára. De legalább ott, ahol talajszint felett van. Gondolom, a talajszint feletti részt majd burkolják és akkor megy kintre szigetelés, de bentre nem fog kerülni már, az tuti!

Ez nem nagy gáz (bár a vasbeton oszlopok erősen fogják vezetni lefelé a hőt), de ha szeretnél pl. passzív ház minősítést, akkor ez fontos. Ennek ott lehet jelentősége, hogy a falak és a padló találkozásánál lesz egy picit hidegebb sáv a normál padlóhoz képest. A penész mindig a leghidegebb helyen települ meg.

Azért a penésztől még ne féljél, mert padlófűtés és/vagy rendes (gépi, vagy gondos kézi) szellőztetés mellett nem fog kialakulni! ;)

Szóval nem olyan nagy gond ez, csak, gondoltam, trollkodok kicsit, hogy ANNYIRA nem is szarrágó a műszaki ellenőr/tervező páros. ;)

Amúgy ha lesz rendes szigetelés (homlokzat 20+ centi, födém 30+ centi), akkor annyira hőtartó lesz a ház, hogy kb. folyamatosan nyitva kell tartani az ablakokat résnyire (ha nem lesz gépi szellőztetés), hogy ne legyen túl meleg. Annyi szellőztetés már elég is a penész ellen. Legalábbis nálunk elég! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.