Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81451) Phülöp válasza eattila (#81445) üzenetére


Phülöp
addikt

Köszi, nézem, mit lehet tenni innen 1500 km-ről.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81452) FőDudu válasza Phülöp (#81450) üzenetére


FőDudu
addikt

Valami virtualis kartya nem jo ilyen celra?
Revolut vagy hasonlo?

Amugy PSD2 jegyeben Paypal is SMS-ben kuldott azonositot a napokban.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81453) eattila válasza Phülöp (#81451) üzenetére


eattila
csendes tag

Max rendelsz hozzájuk eszközt. De azt valakinek össze is kell pattintani. + ha tetőantenna kell akkor azt irányba is kell állítani. Itt Karcagon pl van átjátszó, így egy szobaantenna is elég.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81454) FőDudu válasza Phülöp (#81451) üzenetére


FőDudu
addikt

Janos a 'megoldoember' biztosan erre is tud megoldast... :R

FőDudu

(#81455) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Fene, kéne valami rendesebb fémfúró, poén steampunk projectnek:

(#81456) eattila válasza -NoVa- (#81455) üzenetére


eattila
csendes tag

Húúúú, ez érdekesen néz ki!!!!! Ha készen lesz, kérek róla képet :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81457) FőDudu válasza eattila (#81453) üzenetére


FőDudu
addikt

Allitolag konnyu a beuzemeles - valalmikor lattam csomagot a Tescoban - persze nem iden volt....

Kb 5k volt a tuner es a szobaantenna ha jol emlekszem.
Kerdes van-e rendes belteri lefedettseg az adott cimen.

FőDudu

(#81458) eattila válasza FőDudu (#81457) üzenetére


eattila
csendes tag

6-7 éve láttam utoljára ilyen beltérit. Akkor csak az drágább volt. Nem tudom most hogy megy.

De amúgy összedugod és kampó. De pl nagyszüleim nem tudnék ezt megoldani.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81459) Phülöp válasza FőDudu (#81452) üzenetére


Phülöp
addikt

Évi egy használatra milyen MAGYAR virtuális bankszámlát tudsz ajánlani, amihez nem kell valós MAGYAR bankszámla?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81460) Phülöp válasza eattila (#81453) üzenetére


Phülöp
addikt

Csak kültéri antenna jó, a lefedettség ellenőrzése a weboldalon ezt köpte ki. Az meg nem lehetséges.
Marad a drága, javarészt kihasználatlan szolgáltatás, és a szopós befizetés.

[ Szerkesztve ]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81461) eattila válasza Phülöp (#81460) üzenetére


eattila
csendes tag

Az szívás...

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81462) FőDudu válasza -NoVa- (#81455) üzenetére


FőDudu
addikt

Kinek milyen project akad. Nalam szamitogep upgrade, NAS pucolas, kulso vinyok pucolasa meg ilyenek vannak.

Megjelent egy lanctalpas Caterpillar markolo (kicsi) a hazunk mogotti kis teraszon amivel holnap a domboldalt fogjak lepcsozetesre kialakitani.

A mostani erosen meredek megoldas se nem volt nyirhato se nem volt szep.
Szomszed itthon van, igy szolt az epitoipari aposanak, hogy oldja mar meg.

Ma jott a kis lanctalpas gep, holnap ezt nezem az ablakbol.
Erosen gondolkodtam, hogy medence helyet is kikapatom veluk.
Ha mar itt a gep.

FőDudu

(#81463) -NoVa- válasza eattila (#81456) üzenetére


-NoVa-
őstag

Rendes fémfúrófejre lesz szükségem, különben csak szétcsiszolom a rezet. Aztán a végeredmény ilyen lesz, réz kábellel, meg MMCX csatlakozóval, csak a poén kedvéért:

(#81464) FőDudu válasza Phülöp (#81459) üzenetére


FőDudu
addikt

Revolut?

Azok a Litvaniaba koltozes utan tan magyar szamlat adnak majd.
Az enyem meg 'echte' angol, le is kell cserelni a Brexit miatt.

FőDudu

(#81465) FőDudu válasza -NoVa- (#81463) üzenetére


FőDudu
addikt

A rez eleg puha, akar egy csavarhuzoval is kifurod...

FőDudu

(#81466) eattila válasza -NoVa- (#81463) üzenetére


eattila
csendes tag

Polír is kéne még neki, de amúgy baromi jó :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81467) eattila válasza FőDudu (#81465) üzenetére


eattila
csendes tag

Ha már csinálja, akkor nem csavinyuzival kéne barbárkodni.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81468) FőDudu válasza eattila (#81466) üzenetére


FőDudu
addikt

igazi bullet style...
Ranezesre kb hasonlo atmeroju amilyen a Periodic Carbon.
Azt mondjuk nem lenne szivem szetkapni.

FőDudu

(#81469) cyberde válasza -NoVa- (#81463) üzenetére


cyberde
csendes tag

HC lövészek szoktak hüvelyt tenni a fülükbe lőtéri lövészeten. :U

(#81470) -NoVa- válasza eattila (#81467) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fene se tudja, állványos fúró is ugrott rajta, a végén pontozóval verek rá lyukat.

(#81471) FőDudu válasza eattila (#81467) üzenetére


FőDudu
addikt

Ertem a celzast.

Kikuldi Phulopnek megmunkalasra, kozben o megoldja a MindigTv vetelet es mindenki jol jar.... :R

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81472) Phülöp válasza -NoVa- (#81455) üzenetére


Phülöp
addikt

Van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81473) -NoVa- válasza cyberde (#81469) üzenetére


-NoVa-
őstag

20 éve nem voltam lőtéren, de ezeket még én lőttem el, szóval láttam már ilyet :)

(#81474) Phülöp válasza FőDudu (#81471) üzenetére


Phülöp
addikt

Támogatom.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81475) FőDudu válasza cyberde (#81469) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor mar tudom honnan masolta a Flare audio a fulvedoit...

FőDudu

(#81476) FőDudu válasza Phülöp (#81474) üzenetére


FőDudu
addikt

Eleg jo a problema megoldo keszsegem. Ezert szeretnek. :C

FőDudu

(#81477) Jahno válasza Phülöp (#81451) üzenetére


Jahno
őstag

Igyál helyettünk fröccsöt :-P

(#81478) Jahno válasza Phülöp (#81460) üzenetére


Jahno
őstag

Merrefelé van helyileg, ez Kőbánya? Lefedettséges nem sokat jelent, ki kell próbálni. Nekem van cuccom, nem bonyolult, egy tesztre akár meg is fejthetem mert Pesten belül még beltérben betonpanel aljában is elég 1 méter vezeték, antennával meg aztán végképp világbéke. Lefedettségi térképek 5 éves állapotban bírnak lenni, de már akkor sem volt valós, összevissza ment minden :-/

(#81479) Phülöp válasza Jahno (#81478) üzenetére


Phülöp
addikt

Igen Kőbánya, legalábbis a közelében (176km).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81480) Jahno válasza eattila (#81458) üzenetére


Jahno
őstag

Focimeccsek után olcsóbb :-D Mikor vettem a helyi seftestől, akkor eleve úgy kezdte, hogy ha csak meccsre viszem akkor nem ad hozzá dobozt és alkupozíciós a visszavétel X hét múlva :-D Tudnak ezek igazodni a világpiachoz, de kicsit felment az áruk.

(#81481) Jahno válasza Phülöp (#81459) üzenetére


Jahno
őstag

Pfff. az úgy szokott lenni, hogy valami vidékre szabadult ismerős megkér, elintézem, oszt PayPal, német márka, kisfröccs, minden is játszik majd az elszámolásnál.

Magyarból idehaza Magnetet nézd meg, ott szoktak lakossági minimál dolgok történni és elektromos ügyintézés. De mindjárt megkérdezem ki miképpen műveli és megírom.

(#81482) cyberde válasza Jahno (#81478) üzenetére


cyberde
csendes tag

Mindenhol van 1-2 mindigtv antenna. Meg kell nézni azok merrefelé állnak és meg is van oldva az iránymérés. :U

(#81483) Samott


Samott
addikt

Egy hetvege... itthon mennyi lenne? :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81484) npera


npera
újonc

Közeledek a világosság felé. Pár szobában van már a mai standard 3-pólusos lámpadugasz, de a kábeleket még nem sikerült megoldani hozzá.

IKEA-ban van 15-centis, de azt meg kell hosszabbítani.

Múltkor sikerült találnom 3-eres fehér kábelt, de zsugorcső nem volt hozzá. Ma viszont mentem csomagot felvenni és akkor beugrottam a Hornbachba is. És volt méterre vásárolható fehér (!) zsugorcső. Akkor már pattintottam egy kábelblankolót is, mert a villanyszerelő ürgének is volt és gyönyörűen lehet vele blankolni.

Meg az életveszélyes forrasztóállomás földeléséhez láttam kis terminálokat, abból is vettem egy zacsival.

Anyám küldött a gyerekeknek játékokat és a város másik felén rakták le egy benzinkúton a csomagot valami homályos okból. A lényeg, hogy megérkezett. Az egyik indiai kollégám kapott szüleitől csomagot (mindenféle fűszert), amit dekkoltattak egy postai ponton anélkül, hogy akármilyen formában értesítették volna (sms, postai levél vagy a mobilapp), majd visszküldték a szülőknek Indiába.... tripla arcpálma....

(#81485) FőDudu válasza npera (#81484) üzenetére


FőDudu
addikt

Ranezesre az a foldelo csati roppantos...
Van hozza szerszamod, vagy kombinalt fogoval fogsz makettkodni?

FőDudu

(#81486) Jahno válasza -NoVa- (#81473) üzenetére


Jahno
őstag

Én sem nagyon, egyszer elmentünk bohóckodni, asszonynak annyira nem jött be, de lehet más körülmények közt jobb lett volna. Ottaniak közül valaki éppen lebetegedett és rá akartak dumálni, hogy pár hét múlva lesz a magyar bajnokság, mit szólnék hozzá ha bevennének a csapata lőni, mert ránézésre sem kell sok edzés :-P

Fegyverrel mindig jobban álltam, mint a késsel, csak nem jó kísérteni az ördögöt. Szolgálatban is úgy van vele az ember, hogy fene sem akar ügyészségen magyarázkodni, kollégától vették is el pofozkodás közben, többen jogtanalul használták. Míg nincs baj, addig nincs baj, mondta Molnár Coelho, Csepel 2020....

Múltkor fotós esti csavargás volt Kőbánya közepén és egyik fiatalabb leányzónak tök jó szeme van hozzá, tud is valamit így a szocióról, Ő kérdezte, hogy szívesen jönne, de ha zűrbe futunk akkor mi lesz meg jajj milyen emberek, satöbbi. Háááát, meredek emberek lesznek, de az a lényeg. Meg az, hogy Te nem láttál semmit, ezzel* a kollégával megoldjuk, az** meg ki tudja dumálni, mert papírja van róla :-D

Még kb. 180 lövés az élettartama a kis tücsökpöcsömnek, azt azért betáraztam egy félreeső sarokban, oszt eldugtam.

* haver egész nap vascsöveket hajtogat, jámbor tekintetű, de elég széles és magas, oszt szorítani is tud

**ez meg büntettőjogász

Cserébe kis híján a rendőröknek segítettünk be üldözni a bűnt, csak az is olyan marha volt, hogy ellenkező irányba kergette a brazilt és nem kiabált, hogy fogják meg :W

(#81487) Jahno válasza cyberde (#81482) üzenetére


Jahno
őstag

Világ minden táján turistáskodom :-D

(#81488) FőDudu válasza Jahno (#81487) üzenetére


FőDudu
addikt

Ugyan, nekunk Szabolcsban egy 30 meteres kitolhato antenna arboc volt a teton.
Apam pesti Danubiust meg tudta fogni, pedig az 300Km volt. ;)

Voltam vagy 8 eves amikor mar a Karl Rothammel Nagy Antennakony-et olvasgattam...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#81489) Jahno válasza Phülöp (#81479) üzenetére


Jahno
őstag

Bonyhád :-O Úgyis van még egy szállás kuponom, ha érvényes északra, akkor megfejthetjük ám mi ezt. Akadnak erre helyi telepítők, meg egyéb ismerős jó arcok. Vagy satöbbi. Csörögj rám Linkedinen és valamit ötletelünk :C

(#81490) Phülöp válasza Jahno (#81486) üzenetére


Phülöp
addikt

Tücsökpöcs

[link]

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81491) Phülöp válasza Jahno (#81489) üzenetére


Phülöp
addikt

Ahogy emlitettem, antenna telepitese nem lehetseges.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81492) Jahno válasza Samott (#81483) üzenetére


Jahno
őstag

Ahamm, aztán múltkor mikor a hollandokra mondogattam a példát, akkor senkit nem érdekelt (:- Lehet az néha itt is, meg ott is, csak akarni kell. Ésvagy koncepciók. Azt az elmúlt 100 évben történt 1 alkalmat kell kiemelni, mikor teljesítettek valamit.

(#81493) Jahno válasza FőDudu (#81488) üzenetére


Jahno
őstag

8 évesen csak építettem, olvasáshoz kellet még vagy +20 év :DD

(#81495) FőDudu válasza Jahno (#81493) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk eleg aktiv MHSz volt, minden szart epitettunk.
A balsafa repulotol a radioig minden volt.

FőDudu

(#81496) Jahno válasza Phülöp (#81491) üzenetére


Jahno
őstag

Nem baj, ezértt említettem, hogy a lefedettségi térkép semmit nem jelent, ki kell próbálni.

Rádióhullám ilyen, senki nem járt a nappaliban méricskélni, bár egyre pontosabb és szuper a tudományág. Cégeknél néha 1-1 edzett és egyéb üge is leárnyékol, akkor kenhetem hajamra a térképet.

De ha mondod, hogy merre akkor lehet tudunk közelebbit mert eddig az országban nem volt olyan hely, ahol nagyon komoly antennázottság kellett volna és adott tornyok vannak, ha az ablak arrafelé néz és nem takarja domb, vagy Szalacsi-féle bunker, akkor falra csíptetett bármi is megteszi. Értsd: TV mellé lerakod a dobozt, konnektorba dugod, HDMI bedug, hozzá 1-5 méteres mazzagot koax dugóval belenyomod, végét felcsípteted a falon lévő virágra (ha nincs virág, akkor függöny karnisa is jó) oszt megy.

De akadt ahol szükségmegoldásként egy villát hajtottam meg és egyik bökőjét támasztottam a vevőnek. Néha megakadt a kép, de nahh, ez már erősen a szakszerűtlenség határmezsgyéje. Sógor kicsit lukban lakik, mellette lévőnél ugyanaz a térkép van, Nála a tuja sor és a homokfal pont kitakarja az adót. Ott is elég volt felsuhintani a kábelt a tujára 2 méter magasra :-D

(#81497) npera válasza FőDudu (#81485) üzenetére


npera
újonc

Forrasztani terveztem. De van roppantóm is, amivel a bowdenre tudom rároppantani a kis fém kupakot.

(#81498) Jahno válasza npera (#81484) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs 3 eres kábel :-O Meg milyen már az a dugasz?

Svéd szabvány tök más. Vagy átköltöztél olaszba' :-O Ennél már csak a barizilok durvábbak, ahol a 20 Amperes hasonló, de van falba épített. Persze az is kérdés, hogy az meg minek, mert ami ennyi kakaót kér azt én nem dugdosnám, főleg hasonló háztartási fosba...

Én tegnap este végre asszonynak felszereltem a konyhai pultmegvilágítás. Így beköltözés után már ideje volt, ha közbenazóta 30 ismerősnek gyártottam hasonlót :-/ Még a kötődobozt fixálnom kell. Alig bírtam előtúrni ami szükséges hozzá, mert fele kötőelem tanyán van, mindig azt sorolom előre a polcra amit akkor éppen használunk és biza villanyászcucc, tiplicsavar, szerszám az most nagyon elásva, szétszórva. 5 éve felváltotta a wifi, majd az AV cuccok, most a videójáték és CRT TV... Bláááááá. Fúrógép azért kéznél volt. Pár éve vettem kb. 6ezer darab Wagot, az is elfogyott :-O

Ez a Haupa szemes saru ez kemény. Biztos minőség lehet :-O mire kell?

Most mégpár fűszertartó felrakása jön, vettem is 5ös tiplit picsa drágán, mert nem találtam. De legalább rotyog a kínai marha, az most előzetes félkész állapotban is embertelen jó lesz, magyarázom is a zaszsonyak, hogy lehet nem kellene lefőzni a levét, félig gulyás, félig leves, akár higítva levesnek valami zöldséggel +tésztával ez jó lenne. Baromi érdekes.

(#81499) FőDudu válasza Jahno (#81498) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg a panelben a konnektorba dugos mennyezeti lampa.... :Y

Szigoruan plafonra ragasztott keteres lapos kabellel...

FőDudu

(#81500) npera válasza Jahno (#81498) üzenetére


npera
újonc

Ilyesmi, csak 25 méter.

Az fontos, hogy balansz legyen a nem otthoni és otthoni javítások között, mert máskülönben asszony fel találja húzni magát. Jobb a békesség :C

A dugasz olyan, hogy ez van a "csillárok" (általános plafonra szerelt világítás) táplálása céljából. A fali kapcsoló ezt kapcsolja, aztán a kábelt a gipszkarton plafonon vezetik ilyen kis szöges műanyag kapcsokkal rögzítve. Nagyon bájos, ahogy a kábel oda van vezetve a plafonból lógó kampóhoz, amire akasztod az általad választott lámpát.

A szemes saru arra kell, hogy a potenciálisan életveszélyes forrasztóállomás házát földeljem. Máskülönben adott esetben megjelenhet a hálózati feszültség a házon, ami azt eredményezi, hogy más lesz a fogása.

Illatozik a kaja? Az jó, olyankor már lehet előre csorgatni a nyálat.

Most vége a tanfolyamnak, még egy beadandó házifeladat van, aztán lesz tengersok szabadidőm és akkor elkezdem a csomag feladását. Operation rotten fish :Y :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.