Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81701) Samott válasza WiZARD (#81695) üzenetére


Samott
addikt

B+ most olvasom, ha ezek utan valaki azt mondja ezek demokratak azt kirohogom Meg a kib.szott komcsik is korrektebb torvenyt hoztak a rendszervaltas elott. Itt nem kormanyvaltas lesz hanem rendszervaltas. Es lehet majd menekulni putyinhoz a g.cinek meg a slepjenek.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81702) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Volt osztálytársam asztalos és szingli. Eléggé ki van pattintva, leslie lehet, hogy ráindulna.
Na, ő ki is tette egy Mikulás sapkás képet a Facebookra, hogy "csajok, ha a Mikulás 19:59-kor érkezik, akkor reggel 5-ig maradnia KELL!" :D

(#81703) FőDudu válasza Samott (#81701) üzenetére


FőDudu
addikt

Miert menekulnenek?
Haszonelvezoi lesznek az anyaorszagban hagyott huberuri rendszernek.

Az orszag az ovek, a helytartok (stromanok) maradnak, ok meg elnek ahol akarnak.

FőDudu

(#81704) Sipi- válasza -NoVa- (#81693) üzenetére


Sipi-
tag

Gyorsan összedobsz néhány tízmillióért egy mobilappot, ami jelez, hogy vedd fel a maszkot, ha maszkivselési körzetbe értél. Lenyugtázod és akkor nem csipog rád percenként. Ha kijössz a körzetből, akkor is jelez, hogy leveheted a maszkot. :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81705) WiZARD válasza Bujdy81 (#81700) üzenetére


WiZARD
addikt

thx a részletes leírást, szívesen veszek minden információt ;)

A sávalap nem lesz a talajszint felett, csak a garázs elejénél egy kis része.
Ezen kb látszik hogy mi az eredeti (és majd visszaállított) talajszint.

Homlokzatra 15cm grafit, zárófödémeken min. 16 cm PIR hőszigetelés van kiírva.
Padlófűtés+gépi szellőztetés lesz.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81706) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Ez egy totális faszság ez a rendelkezés! :(

"Nem zárnak be teljesen az edző- és fitnesztermek, a sportlétesítmények, az uszodák és a jégpályák, de
ezeket kizárólag a versenyszerűen sportolók használhatják, más nem. "

Én, a 113 kilómmal, mint az "élsportolók mintapéldánya" elmehetek az usziba, csak mutatnom kell egy papírt, hogy igazolt sportoló vagyok és versenyen indulok (stimmel, idén pl. 408. lettem a hosszútávú OB-n). Ezzel kb. annyit érnek el, hogy holnaptól le lesz igazolva focizni a fél ország.

Másik dolog:

"Sportolás közben, illetve a parkokban és zöldterületeken azonban nem kötelező tartani ezt a szabályt."

Tehát ha BÁRKIT, BÁRHOL megfog a rendőr, hogy miért nincsen rajta maszk, akkor elég annyit mondania, hogy ő készül a jövő évi gyalogló szezonra és most edz!

Nonszensz!

(#81707) Bujdy81 válasza WiZARD (#81705) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Homlokzatra 15cm grafit, zárófödémeken min. 16 cm PIR hőszigetelés van kiírva.Homlokzatra 15cm grafit, zárófödémeken min. 16 cm PIR hőszigetelés van kiírva."

Ezen lehet még módosítani? A homlokzat nem annyira gáz (bár én oda is 20-at tennék), de a födémen a 16 elég karcsú! Nekünk 2012-ben épült a ház és a homlokzaton 20-van, a födémen 35 cm. És így is éppen elértük az A+ kategóriát (tehát az intervallom A felöli végén vagyunk)!

(#81708) Samott válasza FőDudu (#81703) üzenetére


Samott
addikt

Mert a masik opcio a katranyban furosztes es tollba forgatas lesz. :) Akasztani azert remelem nem fognak.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81709) Sipi- válasza Bujdy81 (#81706) üzenetére


Sipi-
tag

Tehát ha BÁRKIT, BÁRHOL megfog a rendőr, hogy miért nincsen rajta maszk, akkor elég annyit mondania, hogy ő készül a jövő évi gyalogló szezonra és most edz!

Nem, mert kell egy igazolás nálad (kitől, mitől azt nem tudom), hogy profi sportoló vagy.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81710) Sipi- válasza Samott (#81701) üzenetére


Sipi-
tag

Itt nem kormanyvaltas lesz hanem rendszervaltas.

Szerintem nem lesz itt semmi, ugyanúgy megkapják a 4 évet, talán még a 2/3-ad is összejön újból. :O

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81711) Bujdy81 válasza Sipi- (#81709) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nem! A profi (ami nem profi, hanem versenyszerúen sportoló lett a rendeletben, azaz ha a gyereked EGYSZER pályára lépett az U12-es focicsapatban a Budapest bajnokság 4332. osztályában, akkor már megfelel) sportoló mehet úszni, jégpályára, stb.

Ezen felül, ha Te, mint Sipi úgy érzed, hogy nagy a hasad és kocognod kell, akkor elmehetsz egyénileg sportolni és akkor sem kell maszk!

(#81712) Samott válasza Sipi- (#81710) üzenetére


Samott
addikt

Nem is azt mondtam hogy a kovetkezo valasztason. Hanem ha egyszer vege lesz ennek az oruletnek. Nem tudom hogy egy golyo vagy egy elmeszesedett ér fogja lezarni, de egyszer vege lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81713) FőDudu válasza Sipi- (#81709) üzenetére


FőDudu
addikt

Sakknagymester.

FőDudu

(#81714) FőDudu válasza Sipi- (#81710) üzenetére


FőDudu
addikt

Mert a hulye magyarok hatan fat lehet vagni...
Ennyi.

A tipikus beka lassan fozese...

Tisztelet a kivetelnek.

FőDudu

(#81715) WiZARD válasza Bujdy81 (#81707) üzenetére


WiZARD
addikt

Amíg nincs kész, addig gondolom bármit lehet ;)

Viszont ahogy guglival kiokoskodtam a PIR szigetelésből 18cm már passzívházhoz elég és kb 30-35 cm "hagyományossal" egyenértékű.

(A 15ös grafit meg kb 20 cm hagyományosnak felel meg)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81716) #09908736 válasza Samott (#81701) üzenetére


#09908736
törölt tag

Megmondták, hogy ez itt kérem jogállam, és az EU csak zsarol és köcsögösködik. Nem figyelsz?

(#81717) blueboi69 válasza WiZARD (#81682) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A kocsmák is bezárnak. Legalábbis Tibiatya kocsmája biztosan.
De amúgy meg a kv-zót átnevezed kocsmára és kész is. Max a kv mellé mehet unikum is, aki kéri.
Sztem ez az éttermes dolog olyan pongyola gyűjtőfogalom, nyilván nem csak az éttermekre gondolt hanem a gyorsbüfékre is, fogadókra, falatozókra meg kitudja még mennyi hasonló hely van. Olyan megfogalmazás ez, mint a lakáshitel. Azt felveheted családi házra is, nem csak lakásra.

(#81718) -NoVa- válasza #09908736 (#81716) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez most B hét, amikor épp erősebb a női oldal?

(#81719) blueboi69 válasza Jahno (#81687) üzenetére


blueboi69
csendes tag

"Ráadásul holnap tuti este 8 után esek haza. Na majd azt mondom dolgozni voltam. És tényleg :-D"

Mondhatsz te bármit, kell a munkáltatódtól igazolás, hogy tovább tart a munkaidőd mint 8óra.

(#81720) WiZARD válasza blueboi69 (#81717) üzenetére


WiZARD
addikt

Persze, bezár minden.
Csak azt mondom, hogy nem mert kiállni azt mondani, hogy bezár minden.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81721) blueboi69 válasza Bujdy81 (#81711) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt végképp nem értem, hogy sportoláskor miért nem kell maszk. Pont hogy olyankor nagyobb intenzitással veszel levegőt és többször így nagyobb az esélye a vírusnak is terjedni.

Nemértem minek hagynak ilyen kiskapukat.

(#81722) blueboi69 válasza WiZARD (#81720) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem is zárt be minden, miért mondta volna ezt? A boltok nyitva vannak.

(#81723) Samott


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81724) #09908736 válasza -NoVa- (#81718) üzenetére


#09908736
törölt tag

B hónap :)

(#81725) Jahno válasza Bujdy81 (#81706) üzenetére


Jahno
őstag

Nyilván nehéz mindenkinek megfelelni, de hasonló ismerősi körben már buknak ki az amatőr sportolók, táncórák, mittoménmik problémái, aminél vakarják a fejüket, hogy hova tartozik, mit lehet és miért nem, vagy gyakorlatban hova tartoznának ilyen csúnya veszélyességi fokozattal. És ha lehetne is tartani, a terem bezárt.

Mert esetleg 10 fő alatt a táncóra lehet-e magánrendezvény és ha este 9kor megy haza a tök üres 15ös busszal, akkor az miért veszélyesebb, mint napközben melóba járni a tömött hetessel? Mit jelent a professzionális? Bemondásra megy? Mert akkor a gyaloglós példádból kiindulva természetesen az :-D

Én meg úgy vagyok, hogy pld. sem a kamarazenekar, sem az amatőr boxolás nem érdekel, csak felőlem csinálják és ha egyiknek próba kell, másiknak meg rendszeres edzés, akkor legyen valami megoldásuk. Mindenkinek saját nyomora a legnagyobb és aprólékkal nem is lehet foglalkozni, csak megint túlzottan féllábasra jött ki minden intézkedés.

Ezeket az elmúlt hónapokban simán lehetett volna finomítani, bár mi sem biztos, hogy szívesen járkálnánk a városban egy 200 oldalas szabályzatot lapozgatva, ami valóban mindenre kitér.

Bár most nehezebben tudom követni a világ híreit, kampányolós haver pár posztja alá odaírtam, hogy "féknyúz". Gondoltam ez valami trendi dolog lehet, mert napi sok alkalommal látom Tőle, akkor visszaköszönök így én is :-D Aztán pár napja belebonyolódtunk a meccses sztoriba ahol garantáltan minden intézkedést be fognak tartani és a "nem zárunk be, mozgatjuk a gazdaságot" konzultáció eredményébe. Tegnap este asszem letiltódtam Nála :DD Van ez így.

Ezek a kivételek amik szóbakerültek akár réteg-igények is lehetnek, vagy nem fontosak, de az előző hétre még mindig azt mondom, hogy át sem gondoltak semmit, olyasmi sem jutott eszükbe ami első sarki G Jakabnak rögtön.

Szóval mi a fenét csináltak nyáron és mennyire értenek hozzá, vagy mennyire számít ez most felelősségteljes megoldásnak? És mi lesz 2 nap múlva, milyen agyrém? Esetleg megvárják a hétfőt és szerdán ismét rádobnak egy gyenge lapáttal? Tisztára, mint valami lottó :(

(#81726) Samott


Samott
addikt

Motorom... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81727) Jahno válasza blueboi69 (#81719) üzenetére


Jahno
őstag

Írok én magamnak ha ezen múlik, már van link a nyomtatványhoz, csak éppen nem műxött a kormány oldala. Ha átlag rendőr meglátja a munkaszerződésem első 5 sorát, ott lehet még kávézni is meghív gyorsan, elvégre sorstársakkal így szokták :C

(#81728) Jahno válasza Sipi- (#81710) üzenetére


Jahno
őstag

Éppen most emlegettem máshol Venezuelát, ott is sokat vártak az elnök bukásától, ami már 5+ éve történt és nem nagyon lettek előbbre. Érdekes.

(#81729) -NoVa- válasza Jahno (#81725) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na a professzionális... Szóval az egy dolog, hogy a kickboxedzés most szünetel, mert beteg az edzőcsaj. Tiszta és egyenes.

Ellenben a kosáredzés is, pedig a lányomnak professzionális versenyzői licensze van, csak épp ésszerűen úgy döntöttek, hogy nem kéne fullba tolni a kretént, és még azelőtt állítottál le az egészet, mielőtt baj lenne belőle. Ok, mi már előbb nem jártunk.

Kampányolós meg az észérvekkel szemben inkább ignorál, nem szereti ha feszegetjük a stabil biztonságos polarizált világképét. Meg láthatóan beleállt valahol, hogy ha nem velük van valaki, akkor csakis a Feriéket vezetheti hatalomra. Pedig néha még észérveket is hoz vitába, de most ennél csak a mantrát.

(#81730) blueboi69 válasza Jahno (#81725) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem értem ezt a drámát, meg a kiskapu keresést.
Azért ilyenek a szabályok, mert ezt könnyű betartatni. Ha lehetne este közlekedni a buszon egyedül, akkor erre más is gondol és más is felszáll, mert szabad.
Valahogy meg kell fogni a tömeges mozgásokat ez az egésznek a lényege. Egységsugarú rendőr ránéz az órájára, 8 elmúlt, akkor nem kell gondolkodnia meg mérlegelnie meg jogszabályokat pörgetnie, hogy most éppen ki lehet ott, ki nem. Max ennyi, hogy munkáltató igazolja és kész.

Nem egész csepel megy le 7kor a boltba, mert csak van annyi eszed, hogy elmész napközben, amikor nincs tömeg. Aki nem tud, mert nem otthonról dolgozik, az nyilván belekényszerül abba, hogy 17-20 között menjen a boltba vásárolni. Heti 1-2x belefér, keresel olyan napokat ami kevésbé terheltebb.

Komolyan nem értem miért ilyen hülye mindenki. Most járvány van. Ez egy szar helyzet, de a terjedést az gátolja, ha minél kevesebbet érintkezel másokkal és minél kevesebbet vagy kint emberek közt. Erre most picsog mindenki, hogy nem tud lemenni focizni, meg táncikálni meg fotózgatni meg a faszom. Komolyan ennyire sötét mindenki? :W :W :W

(#81731) FőDudu válasza blueboi69 (#81730) üzenetére


FőDudu
addikt

Ennyire.

Mert kurvanagy szabadsag van es azt gondolja, hogy "O, a szemet kormeny engem korlatoz".

Addig mar nem jut el, hogy okkal korlatoz, be is kene tartani.
Csak a futkoraszas/fotozoas/tancikalas erdekli, a sajat megszokott kis faszsaga.
Nem lat tovabb az orranal es nem akar kilepni a komfort zonajabol.

FőDudu

(#81732) eattila válasza Sipi- (#81709) üzenetére


eattila
csendes tag

Arra nem. Én is elmehetek futni maszk nélkül. Szabad téren. Meg bringázni is. Pedig nem vagyok profi sportoló.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81733) eattila válasza Sipi- (#81710) üzenetére


eattila
csendes tag

Úgy-úgy....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81734) -NoVa- válasza blueboi69 (#81730) üzenetére


-NoVa-
őstag

8 után eddig sem volt tömeges mozgás, de ezt most leszorítják a 8 előttiekre, így az tömegesebb lesz. Ezt magyarázzuk, agyament hülyeség.

Attól még el lehet rendelni a 8-kor, vagy 7-kor zárást, de ugye az a gazdaságot közvetlenül korlátozza, így meg közvetetten zárnak 7-kor.

[ Szerkesztve ]

(#81735) Samott válasza blueboi69 (#81730) üzenetére


Samott
addikt

Nekem mondjuk pont azzal van gondom, hogy nem tisztak a szabalyok. Kotelezo maszkviseles kozteruleten. 10e fo feletti telepulesen, ha a polgarmester ugy dont. Kiveve ha...

Az egyertelmu szabaly az lenne, hogyha kimesz, akkor maszkot fel.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81736) eattila válasza WiZARD (#81720) üzenetére


eattila
csendes tag

Jaja, csomó kocsma/pub reménykedett.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81737) Bujdy81 válasza blueboi69 (#81730) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

" Aki nem tud, mert nem otthonról dolgozik, az nyilván belekényszerül abba, hogy 17-20 között menjen a boltba vásárolni."

Igen. És azok nincsenek kevesen. Akik eddig munka után 17, vagy akár 18 óra felé mentek vásárolni az akár este 9-10-ig nyitva lévő nagyobb boltokba. Na, azoknak 19:30 körül végeznie kell, hogy hazaérjen 20:00-ra. Ez tuti nagyobb tömeget generál, mint eddig.

Az már egy másik kérdés, hogy ha este 10 után megy valaki haza délutános műszakból, akkor az bemehetk a benzinkúton működő kicsi Sparba reggeliért, vagy az már nem munkából hazamenetel.

Ilyen apróságokat kellett volna megfejteni az elmúlt időszakban, nem arra koncentrálni, hogy hogyan betonozzanak alkotmányba lopást, meg hogy hogyan nehezítsék a 2022-es választáson az ellenzék dolgát...

(#81738) eattila válasza blueboi69 (#81721) üzenetére


eattila
csendes tag

Mert egyedül sportol az ember, nem csoportban, mert a csoportos sport amúgy is tiltva van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81739) Jahno válasza -NoVa- (#81729) üzenetére


Jahno
őstag

Észérvek feléhez nem is értettem, meg ott minek szóljak bele a felnőttek dolgába? Adatot a sajtóból kapok utánajárni nehéz, egyik meghazudtolja a másik hazugságának a cáfolatát, azzal meg tele a padlás. Csak mókás volt, hogy előtte hetekig verte a nyálát, hogy ez meg az lesz és véletlenül nem jött be.

(#81740) Bujdy81 válasza FőDudu (#81731) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Sokan azért nem akarnak kapásból engedelmeskedni, mert az a tapasztalatuk, hogy ha a kormány felhatalmazást kér a járvány kezelésére, akkor az első dolguk alkotmányt módosítani.

Ez azért jelentősen hitelteleníti a kormányt...

(#81741) blueboi69 válasza -NoVa- (#81734) üzenetére


blueboi69
csendes tag

" leszorítják a 8 előttiekre, így az tömegesebb lesz"

Vadász vadász... te sosem optimalizálod a boltba járást? Pl karácsonyi előtti napokban mész mindent megvenni vagy jó előre? Merthát a dec 24 is egy ilyen átkozott időbeli lekorlátozás. Értelmes ember már október,november, dec elején letudja a vásárlós köröket, vagy eleve házhoz rendeli, ezzel csökkentve a terhelést.

(#81742) eattila válasza Samott (#81726) üzenetére


eattila
csendes tag

Kéne!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81743) eattila válasza blueboi69 (#81730) üzenetére


eattila
csendes tag

Ennyire. Belga - Az a baj c. számát ajánlom. Ennyike.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81744) eattila válasza FőDudu (#81731) üzenetére


eattila
csendes tag

Egyedül lehet fotózni, futni is, táncolni is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81745) Jahno válasza blueboi69 (#81730) üzenetére


Jahno
őstag

" elmész napközben, amikor nincs tömeg"

Gondolta ezt még 2 millió ember és cipelte át a városon a napi betevőt :-)

Ennyire azért még nem dráma, aztán majd kiderül mire jutunk. Mondjuk ha tudnám előre, hogy melyik nap leterhelt és melyik mennyire nem akkor szombaton inkább lottóznék. Főnök meg úgyis a legrosszabbkor lóg az ember nyakán :-D

Igen, ennyire sötétek vagyunk, mert nem látod az arányokat meg a veszélyességi szintet és pont azokat mondjuk, mikor nem lennénk kint emberek közt, de azt sem lehet. Máskor viszont lehet és meccsen is lehet. Szankciók nélkül, mert na. Látszat műbalhé az egész, értelmes következménye nem lesz 8 órás kijárási korlátnak, csak bedobtak egy opciót. Közben Gömbibáéknál meg ott az egyben iroda és kényszerítik, hogy bejárjon dolgozóba ami közben jó eséllyel több emberrel találkozik, mint ha mi autóval elmegyünk a semmi szélére és páran ott kóborlunk valahány hektáron és azért is kapsz hülye fotózós képet, mert nekem sincs igényem táncikálásra, Dudunak meg semmire, de ez sem olyan eccerű.

[ Szerkesztve ]

(#81746) blueboi69 válasza Samott (#81735) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ez igaz. Hordadj a maszkot mindig, abból baj nem lehet. :)

(#81747) Jahno válasza eattila (#81744) üzenetére


Jahno
őstag

Azt meg sem merem kérdezni, hogy ki járt mostanában este a városban és mikor láttak utoljára tömegközlekedést :O

(#81748) eattila válasza blueboi69 (#81741) üzenetére


eattila
csendes tag

Elfelejted, hogy ez a topic a lakosság kis %-át reprezentálja. Sőt. Amíg Te HO-ban tolod, én pl nem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81749) -NoVa- válasza blueboi69 (#81741) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem a bót érdekel engem, hanem az utca. Leszarom, hogy mikor zár a bót, home officeból nap közben el lehet kapni üresebb órákat, de a gyerekeket csak iskola után tudom kivinni átmozgatni, hogy rendesen aludjanak, kipihentek és vidámak legyenek. Ésbazmeg az normálisan azt jelenti, hogy suli után leckeírás, kis leengedés, vacsorázás, aztán 7 körül egy másfél órás nagyséta, utána dőlnek ki aludni. Indokold meg, járványügyi szempontból miért veszélyes városszéli területeken sötétedés után üres utcákon másokat messziről kerülve mozogni.

(#81750) eattila válasza Jahno (#81747) üzenetére


eattila
csendes tag

Szerintem én aug vége óta nem voltam kint este 8 után....

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.