Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#81101) Jahno válasza Bujdy81 (#80959) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet nem sok a különbség, nálunk veri a 100at, svédeknél előtte volt lapos a görbe és most egyenes, nálunk merdeken megy felfelé. Ott nem sokkal több lakosra 3x annyi haláleset jut.

Áprilisban így loholtak:

0,088956 / millió Saccperkábé nálunk 0,094883

Kerekítési hiba, de hó közepére lekörözzük.

(#81102) Grillo


Grillo
senior tag

Na, szobatárs cégben beteg, de hétfő reggel óta nem volt, bent, én még megvagyok, bár kb. 15 percet találkoztunk, maszkban.

Apám megvan, változás nincs, láz van.

Hétfőn érkezett egy új kolléga, szerdán már ment haza 11 körül, mert anyukája karanténba került, együtt laknak. Azóta otthon, mentő még nem ért oda a teszttel, de holnap max beviszi valahova, vagy passz.

Le fog járni a műszakim, elrendelhetnék ezt a tolást megint, mert nincs időm intézni...

(#81103) zetor2000 válasza WiZARD (#80782) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hja, minap megint előkerült valahonnan az ausztrál cég, azt goondoltam rád. Ilyen házépítős valami, odaáll a telek mellé, azt 2-3 nap alatt felépít neked egy 2 szintes házat. Durván 1,5 mm pontosan teszi le a téglákat. :) És mehet 0-24 ben, mert nem túl hangos.
Pár év múlva szerintem olyan szinten lesz, hogy a vezetékek, csövek helye is ki lesz marva, "csak" be kell vakolni a helyére mindent. Azaz lesz valami marófej benne, ami úgy vágja / marja a téglát, hogyha lehelyezésre kerül, akkor kiadja a vezetékek / csövek struktúráját.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81104) -NoVa- válasza npera (#81099) üzenetére


-NoVa-
őstag

Jó lesz az, csak repülni kell néha, aztán belejössz.
Én az épített fejhallgató mellett most még azt nézegetem, hogy van a fülesgyűjteményemben egy hiányosság, nincs még elektrosztatikus driveres cuccom. Lesz.

(#81105) zetor2000 válasza FőDudu (#81095) üzenetére


zetor2000
senior tag

Valami hasonló van melóhelyen, csak ahhoz jött még egy csomó más is, egy csomagban. Feszegetők, csipeszek, tapadókorong, mágneses akármi, amire a csavarokat lehet tenni, hogy ne tűnjenek el. De nem került ennyibe :D Olyanom is van, amilyen a Jahno féle képen, azt asszem 2 USDért vettem. Annyit ér, de nagyon ritkán használom. Van egy Xiaomi is, ez a lekaparós kód szerint eredeti. Persze a papírdoboza már nincs meg...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81106) WiZARD válasza zetor2000 (#81103) üzenetére


WiZARD
addikt

A zsalukat már leszedték, téglát is már odaszállították, hétfőn kezdik rakni a falakat.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81107) Jahno válasza zetor2000 (#81103) üzenetére


Jahno
őstag

"Pár év múlva szerintem olyan szinten lesz, hogy a vezetékek, csövek helye is ki lesz marva, "

Én ezt két féle verzióban is láttam manuális módszerekkel, szóval nem lehet az olyan bonyolult. Vagy fel akarod találni az 50 éves panelgyáras kivitelezést?

(#81108) hobizoli válasza Jahno (#81107) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mondjuk kajak nem ertem mit keccsolnek annyit manapsag az epitesekkel, hogy egy 4 emeletes tarsashazat 3 evig rakosgatnak ossze...

ezt 40 eve megcsinaltak az alapozastol a kulcsrakeszig 3-4 honap alatt

több drón kell ;P

(#81109) zetor2000 válasza Jahno (#81107) üzenetére


zetor2000
senior tag

Áhh, nekem nincsenek ilyen ambícióim.
A panellel sem volt semmi baj, de nem feltétlen ideális építőanyag. De abba be volt öntve a cső, rosszabb esetben a kábel, és azt te onnan ki nem szeded, csak nagyon nagy munkával.
Amire én ezzel utaltam, az meg olyan, hogy egy gipsz valamivel bepacsmagolod, párszor gletteled, csiszolod, fested és kész. És olyan csőbe, amilyenbe éppen szeretnéd.
Azaz a víz / villanyszerelős segédmunkát meg lehet úszni félig. Mert eltüntetni azért kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81110) zetor2000 válasza hobizoli (#81108) üzenetére


zetor2000
senior tag

Feltalálták a "szakágakat". És innen rengeteg sok fszság kerül a képbe.
Egy szakág kábé egyféle szakterület. Mondjuk villanyszerelés. Vagy víz. De annyira el tudják bonyolítani, hogy egy ajtónál mondjuk van 3-10 szakág. Egy ajtós, ő hozza az ajtót, jó esetben a tokjával, rossz esetben az másik terület, egy aki az ajtóbehúzót szereli, egy aki a kilincset és a zárat, egy aki a biztonságtechnikai érzékelőt (nyitás), egy, aki az épületgépészeti érzékelőt, egy, aki a mágneszárat, egy, aki a gyengeáramot húzza az érzéklelőknek (de ez lehet, hogy több, mert az épületgépész gyá. szakembergárda nem biztos, hogy azonos a biztonságtechnikai szakembergárdával) egy aki lefesti színre, és még egy, aki esetleg küszöböt csinál neki. Ez most mókásnak hangzik, de így van. És ezek közt egyeztetni kell időpontot, helyszínt, színt, típust, fajtát, évjáratot... És ez csak egy ajtó. De van ablak, esetleg lift, légtechnika, tűzjelző, riasztó, esetleg videós kaputelefon, gyengeáramú hálózatból is lehet 2-3 féle, garázsajtós, rámpafűtős... minden. És szerezz mindenből műleírást, engedéllyel, EU tanusítványokat, meg amit szeretnél. Bár ez egy egyszerűbb építkezésnél talán egyszerűsödik. Meg persze embert, aki látott ilyet, ért ahhoz, amit csinál, megjelenik időben munkaképes állapotban...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81111) Jahno válasza hobizoli (#81108) üzenetére


Jahno
őstag

3-4 hónap alatt nem csinálták meg, vagy blokkokból, mint a paneleket. Olyanok is lettek. Mai társasház sem biztos, hogy addig épül, vagy nézd meg most az infopark szélén épülő Evosoftot, Váci útnál a nyomda helyén lévő irodaházat meg a többi. Pénz, elhatározás és engedély kérdésköre. Ehhez képest az Andrássy úton csak a belső felújítással makettkedtünk majdnem 1 évet. A tervezett 2 hét helyett :-D

Sok mindenen is múlik.

40 éve mag jahh, még lehet kavics vagy ablak sem volt a tüzépen, ha volt, akkor abból éltek amit okosban szereztek. Saját házunkat talán még meg tudom nézni, azon meg aztán a fél falu dolgozott egész nyáron, ha csak a technológiai meg egyéb időket nézed, akkor már nem mindig adja ki.

(#81112) Sipi- válasza hobizoli (#81108) üzenetére


Sipi-
tag

2017 májusában kötöttük a szerződést a mostani lakásunkra, akkor már ásogatták az alapot azthiszem (vagy csak utána kezdték? :F Nem emlékszek). 2019 júniusban kapták meg az első készpénzes vevők a kulcsot, de az utolsó fél év az kb. tisztán adminisztráció (ilyen hatósági engedély, olyan hatósági bejárás, stb.) és kisebb/nagyobb javítások voltak (184 lakásos házról beszélünk, baromi nagy udvarral, 184 parkolóhellyel).
De mielőtt szerződtünk akkor ránéztünk csak kíváncsiságból az Erkel utcában épülő társasházra. Akkor már ásták az alapot erősen. Akkor is már 1 millió felett volt a m2 ára egyébként. Nah, az még azóta is épül, az ablakok néhány hete kerültek csak be. Ha így halad, akkor talán egy év múlva be is költözhet az első lakó :C

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81113) Sipi-


Sipi-
tag

645 km 18ezer forintért egy nap alatt az ID.3-al

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81114) hobizoli válasza Jahno (#81111) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem errol beszelek...
hanem a panelhazak ugy nottek ki a foldbol, mint a gomba
csomo dolgot elore meg lehetett csinalni a gyarban a modulokban, aztan amit kell csak osszedugdosni a helyszinen

multkor lattam egy regi videot az egyik bp-i ltp-rol
ott "csak" 6 jomunkasember volt a helyszinen es 60 nap alatt raktak ossze egy 4 emeletes 4 lepcsohazas 56 lakasos epuletet akkor
most egy ausztral ceg egy hasonlot ket het(!!) alatt rak ossze, es biztos ott van vannak eloirasok, amiket be kell tartani
kivulrol meg nem mondanad arrol se, hogy eloregyartott modulokbol van az egesz

csomo helyen epitenek mar ujra ezzel a modszerrel meg szallodakat is akar
pl a Hilton is, mert eleve sokkal olcsobb is, meg elobb is kezdi vissztermelni a beletapsolt ammot

több drón kell ;P

(#81115) qnadam válasza Phülöp (#81091) üzenetére


qnadam
veterán

üveget én se hordok a telefonon, de a mostani saomi érezhetően karcolódik, ennyit a oneplus két év alatt nem szedett össze :(

ugyanakkor gratu a házhoz is meg a munkahelyi dolgokhoz is. de mit szóltál be a sértődött dolgozónak?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81116) qnadam válasza Sipi- (#81112) üzenetére


qnadam
veterán

ezt ott lőttem az erkel utcában, vajon hová valósiak építhetik? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81117) hobizoli válasza zetor2000 (#81110) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ezekre az engedelyeket meg EU tanusitvany izekat stb-t mar akkoris kene tudni, hogy mi lesz benne, amikor tervezik....vagy legalabbis kene

az meg, hogy a legputribb embereket veszik fel occsóóééé, az a sajat nyomoruk

több drón kell ;P

(#81118) hobizoli válasza qnadam (#81116) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ukranok
tele van veluk minden epitkezes :U

több drón kell ;P

(#81119) qnadam válasza Sipi- (#80822) üzenetére


qnadam
veterán

6 éve nyáron ráérő tanárokkal felvettük az egész felsőtagozatos tananyagot

a sorozat legnagyobb baja az lett, hogy csomó tanárnak megengedték, hogy otthon vegyék fel az órákat, aztán abból születtek ilyen minőségi videók, miközben a helyben készültek legalább a körülményekhez képest valahogy kinéztek :wub:

mondjuk a projekt háttere is érdekes, elvileg puszta szívjóságból finanszírozta meg az egészet Csetényi úr (hg média, üzenjük brüsszelnek plakátok stb), de ezt valamiért már akkor sem igazán hittem el :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81120) hobizoli válasza Sipi- (#81112) üzenetére


hobizoli
nagyúr

gyonyoru egy helyen van az...broaf
fantasztikus kilatassal kornyekre a 80-100millios kecobol a 80-100 eves mallo tuzfalakra

meg a googlemaps kepen is ott a szoveg a fronton, hogy varhato atadas 2019 marciusa :DDD
sikerult is tartani ;]

több drón kell ;P

(#81121) Sipi- válasza hobizoli (#81118) üzenetére


Sipi-
tag

Az építésvezető interjúztatásnál valószínűleg nem az angol nyelvtudás jelent előnyt.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81122) FőDudu válasza hobizoli (#81120) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem lehet mindenutt zoldovezetre epiteni.
Ott meg kell partiz ev amig a tobbi hazat is lebontjak/atepitik.

Sok ilyen van.

Ismeros lakott a Dioszeghy Samuel utcaban, full uj hazban, kozben a rendoroknek kirakott kontener volt vagy 100-150m mert olyan biztonsagos egy kornyek az.

Volt melygarazs, kamerak, stb - de feltem az utcan megallni a ceges autoval ;)

FőDudu

(#81123) Phülöp válasza qnadam (#81119) üzenetére


Phülöp
addikt

"aztán abból születtek ilyen minőségi videók"

lyezusom

"a helyben készültek legalább a körülményekhez képest valahogy kinéztek :wub:"

ARTIKULALJ

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#81124) zetor2000 válasza qnadam (#81119) üzenetére


zetor2000
senior tag

Na igen.
Ilyenkor van az, hogy odahaza nincs mindenkinek rendes mikrofonja, meg egy ember, aki megmondja, hogy ne a gallér alá tegye a mikrofont, ne takarja le, hanem egyenesen bele beszéljen, eggyel kevesebb próbafelvéltel történik... végeredményben nem hallani semmit. :D
Biztos sz-r "közönség" nélkül előadni valamit (ami nem lopott holmi), de azért egy próba felvételt csinálhatnának, vagy egy hangpróbát, hogy érthetően beszéll e az előadó? Ha igen, akkor csinálja, ha nem, akkor igazítani kell valamin, hogy jó legyen. Köpje ki a rágót, igyon, hogy ne legyen száraz a szája stb.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81125) cyberde


cyberde
csendes tag

:DDD

(#81126) Jahno válasza hobizoli (#81120) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt pár éve Dudu sem értette, mikor a 99es busz végén példálózott valami telekkel. Aztán hirtelen eltűnt a gettó és a tűzfalak, sor vége meg Lurdyhoz ért occsóért. Ott, ahol semmi nincs.

(#81127) npera válasza -NoVa- (#81104) üzenetére


npera
újonc

És már meg is gondoltam magam, mert flexibilis vagyok :C

Kijött Kabab új motorja, ez állat lesz....

The default size for 7” props today is 2806.5. This motor is 10.7% wider, 22.6% larger by volume and 7 grams heavier than the Brother Hobby 2806.5. It has a larger 13mm bearing and has been constructed with top shelf parts. Compared to 2806.5 or any smaller size, this motor will feel better in the air with improved attitude hold, control execution and throttle management. Because it is a bigger motor, it does have the ability to draw more amps but if flown in the same manner as the smaller motor, it will be more efficient.

Elvileg 19 mm-es körön vannak a furatok, szóval fizikailag felmenne a QAV210-re, de nagyobb gázra az akksi vélhetően behorpadna egyből. És az ESC sem őszintén mosolyogna. Bár rövid nagygázt vélhetően bírna, csak felmenne a sztratoszférába.

Most lenyugszom a 3,14-csába és inkább a kis 3"-os építésére koncentrálok ősszel. Most van vége a tanfolyamnak, de még kaptunk egy házidolgozatot, amit meg kell csináljak. Utána lesz marginális szabadidőm, amikor tudok majd forrasztani.

Ha a hétvégék picit nyugodtabbak lesznek, akkor majd ki tudok menni repülni néha, az meditációnak is jót tesz.

(#81128) npera


npera
újonc

Most volt vagy 150 SEK leárazás a forrasztópákán, így apák napja alkalmával megleptem magam...

Ez az, amit először földelni kell (a házat, előlapot és hátlapot), mert különben életveszélyes. Utána viszont lehet forrasztani jól.

(#81129) cyberde válasza Jahno (#81126) üzenetére


cyberde
csendes tag

Az városrész ott brutál lesz! A volt Vágóhíd területén épül/épült 3 lakópark >5000 lakással, + irodaház, + szálloda, 0 -nulla- közlekedésfejlesztéssel. Ha minden lakáshoz csak 1 autót számolunk, az is elképesztő forgalomnövekedést eredményez egy olyan területen, ahol eddig is folyamatosak voltak a dugók.

(#81130) zetor2000 válasza cyberde (#81129) üzenetére


zetor2000
senior tag

És tedd hozzá, hogy nem messze épül a kopaszi gáti beruházás, kábé a híd túloldala, illetve a Könyves Kálmán krt. másik oldala. Ott meg valami új stadion féle van tervezve, meg némi parkosítás. De ott se sok új híd épül(t), maradt egyelőre a Lágyi híd, ami olyan, amilyen, de már mostanában is gyakoriak a dugók azon is.
A vasúti híd, hogy épül, na annak nincs jelentősége ebből a szempontból.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#81131) qnadam válasza cyberde (#81129) üzenetére


qnadam
veterán

és bármi van, menni kell, mert bolt meg bármi más közszolgáltatás nem lesz :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#81132) Samott


Samott
addikt

:(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81133) FőDudu válasza Samott (#81132) üzenetére


FőDudu
addikt

Magyarorszag jobban teljesit? :F

FőDudu

(#81134) Sipi- válasza cyberde (#81129) üzenetére


Sipi-
tag

Onnan nem messze a Mester utca túloldalán is kb. minden utcában van egy építkezés. Barátomnak arrafelé van lakása a 7. emeleten. A teraszról néhány hete 12 vagy 13 toronydarut számoltam meg, pedig nem körpanorámás a terasz.
A soroksári úton is épül valami nagy irodaház a meglévők mellé.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81135) Sipi- válasza FőDudu (#81133) üzenetére


Sipi-
tag

Megmondták, hogy világelsők vagyunk. Csak abban tévedtek, hogy miben...

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#81136) FőDudu válasza Sipi- (#81135) üzenetére


FőDudu
addikt

A josagos nagymama nemregiben kozepmezonyt emlegetett. Nem remlik melyik ertekkel kapcsolatban....

FőDudu

(#81137) Gabibácsi válasza FőDudu (#81136) üzenetére


Gabibácsi
tag

Bocs, csak pár random kiválasztott országot látok itt..

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#81138) Grillo válasza Gabibácsi (#81137) üzenetére


Grillo
senior tag

Az tény, de ettől függetlenül igen szar a helyzet.

(#81139) Gabibácsi válasza Sipi- (#81135) üzenetére


Gabibácsi
tag

https://www.statista.com/statistics/1104709/coronavirus-deaths-worldwide-per-million-inhabitants/

itt megnéztem, totál mást mutat
nahát nahát....

és csak úgy rágigliztam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#81140) Gabibácsi válasza Grillo (#81138) üzenetére


Gabibácsi
tag

Igen, mindenhol

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#81141) Gabibácsi válasza FőDudu (#81136) üzenetére


Gabibácsi
tag

Inkább zárkózz be, szlovénia szarabbul áll millióra számított halálozásokban...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#81142) FőDudu válasza Gabibácsi (#81137) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem en linkeltem....

FőDudu

(#81143) WiZARD válasza Gabibácsi (#81139) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért az közel se középmezőny, hogy a listán szereplő 150 országból a 8. helyen vagyunk...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#81144) eattila


eattila
csendes tag

Dudu, ne nézz ide :D Voltam ma tetováltatni. Közel jött! :DDD

Asszony tegnapi gyors tesztje is negatív lett. Mert megint volt pozitív a hivatal környezetében. De városszerte vannak hírek betegekről.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#81145) hobizoli válasza Sipi- (#81134) üzenetére


hobizoli
nagyúr

azt minek epitik, amikor HO-ra atalltak a cegek ahopl csak lehet es egy valag koltseget sporolnak vele....? :U

több drón kell ;P

(#81146) FőDudu válasza Gabibácsi (#81141) üzenetére


FőDudu
addikt

Azzal nincs gond, jo ido van, elvagyunk mint a befott. Most mar a rendorseg is mondta, hogy nincs jarkalas, lehet otthon maradni. Hataratkeles sincs a kijarasi tilalom oraiban.

Heti 1-2 bevasarlas, aztan siman megy az elet. Nekunk legalabbis. Itt videken egyszeru, nem vagyunk bezarva egy panelba...

A kornyezetunkben is mindenki optimista, a fertozesi szamok 1 hete csokkennek (atlag 20% korul).

Nejem telefonjan eltunt a figyelmeztetes, azaz 14 napja volt (kesobb Covid fertozottseggel diagnosztizalt) fertozott kozeleben.

Azaz kb. aznap amikor mi bezartuk a hotelt - elugrott vasarolni.

FőDudu

(#81147) FőDudu válasza eattila (#81144) üzenetére


FőDudu
addikt

Mindenki azt csinal amit akar - meg akkor is ha hulyeseg.
Az embereknek joga van hulyenek lenni ;)

Szomszed mondta, hogy o nem ment el a 80% fizura - onkormanyzathoz heti egyszer be kell jarni. Tobbi home office. Azaz vannak ahol dolgoznak - nem csak a kereskedelemben.

Nincs retteges a virustol - a cel az egeszseges tavolsag tartassal minnel kesobb elkapni.
Setalunk nagyokat a kutyakkal, elvezzuk a napsutest. Oregesen. :C

FőDudu

(#81148) -NoVa- válasza hobizoli (#81145) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért iroda még kell, csak kisebb. Meg nem mindenki állt át.

(#81149) Samott válasza Gabibácsi (#81139) üzenetére


Samott
addikt

Mert te az elmult 7 napra szurtel a fenti kep meg a November otodikei allapotot mutatta. De hatodikan is 100+ halottunk van, szoval a te szuresed is romlani fog. Nem vagyunk vilagelsok, a cseheknel tobben halnak meg, de ezt a kepet en is csak igy talaltam. Azoknal az orszagoknal, aznap rosszabbul altunk.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#81150) FőDudu válasza hobizoli (#81145) üzenetére


FőDudu
addikt

Kicsit ki is kell csicsazni a dolgozo szobamat - dolgozni ugyan nem akarok, de tobbet fogot itt ulni az asztalnal mostanaban.

Kell par uj polc, uj vilagitas, lehet at is rendezem.

Esetleg egy nagy TV a falra, valami vezetek nelkuli streaming megoldassal.
Vagy egy PS/Xbox idot eltolteni.

Tegnap jott a hivatalos papir, hat honapig lehetek ezen a 80% megoldason (november 1-tol).
Ha elobb lenne a szalloda nyitas, akkor is javasolt a HO.

Phulop gyujteseben pl. nincs Leslie L. Lawrence - pedig tole eleg sokat olvastam regebben.
Szerencsere Moldova es Rejto az van.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.