Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82601) WiZARD válasza Samott (#82596) üzenetére


WiZARD
addikt

Na ezaz.
Puffognak, hogy nincs parkolóhely és ők ott laknak és úristen most mit csináljanak.

Ezért belváros. Ha saját parkolóhelyet akar, akkor eltévedt.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82602) hobizoli válasza Jahno (#82590) üzenetére


hobizoli
nagyúr

kiprobaltam a gepben is egy novicsento uj SATA kabellel.... de a BIOS logos kepen megall boot folyamat es var az idok vegezeteig vmire
4-5perc utan gondoltam mar hiaba varok tovabb, restart, amire visszaraktam a gep odlallapjat a Win be is rantodott a HDD nelkul inditva az SSD-rol


most visszaraktam az USB-s hazba, es fel sem ismeri mar onnan se

ennek rotty kb :(((

több drón kell ;P

(#82603) Jahno válasza Samott (#82600) üzenetére


Jahno
őstag

Tudja fene, volt már olyan, hogy kaptam megfelelő pólót és le kellett tanyáznom a HírTVsek környékén, "akkor nem lehet baj". Veszélyes üzem. Bár lehet van az a pénz :C

(#82604) qnadam válasza hobizoli (#82602) üzenetére


qnadam
veterán

hát, ha fontos volt a cucc, lehet kísérletezni adatmentéssel, vannak olcsóbb helyek a kürtnél.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82605) hobizoli válasza qnadam (#82604) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jaaa, annyira nem, regi letoltott filmek voltak rajta tobbnyire

több drón kell ;P

(#82606) Bujdy81 válasza Samott (#82600) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ismerős kapott céges mellényként NER mellényt, hordtam egy csomót, nem működik. :(

(#82607) npera válasza Grillo (#82555) üzenetére


npera
újonc

Ilyen kamera nem lenne jó nektek?

The Zenmuse L1 integrates a Livox Lidar module, a high-accuracy IMU, and a camera with a 1-inch CMOS on a 3-axis stabilized gimbal. When used with Matrice 300 RTK and DJI Terra, the L1 forms a complete solution that gives you real-time 3D data throughout the day, efficiently capturing the details of complex structures and delivering highly accurate reconstructed models.

(#82608) Grillo válasza npera (#82607) üzenetére


Grillo
senior tag

Dehogynem. És ugye már csak azért jó, mert a növényzetet leszűri, és akkor erdei környezetben is fasza.
Vannak kósza pletykák, hogy a legtöbb erdészet már lejátszotta ezt, de lehetetlen megszerezni.
10 éve már dolgoztunk ilyen anyagokkal, de akkor még rendes nagy repülőről lőtték, mert akkora volt az eszköz. Most meg a sziamiaú porszívó is ezt használja...

(#82609) Sipi- válasza Bujdy81 (#82606) üzenetére


Sipi-
tag

Szerintem nem a mellényben kell a hibát keresni, hanem nem jó helyeken mozogtál benne. :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#82610) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#82606) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Azmiaz? :F

(#82611) eattila válasza Samott (#82600) üzenetére


eattila
csendes tag

Aki mer az NER póló? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82612) hobizoli válasza hobizoli (#82605) üzenetére


hobizoli
nagyúr

LOL... kivettem a hazbol a technikat, csak siman az asztalon van a HDD a SATA-USB interfeszen es jol latszik a HDD
rendesen kiirja a formazaskor adott drive nevet is es a fileformatum is NTFS
ugyhogy most eppen eloszor az masolodik rola, ami "fontos"

van rajta kozel 2TB film is, de az annyira nem annyira
fater reges-regi letoltesei

több drón kell ;P

(#82613) Tim82 válasza A. Crowley (#82560) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az EESZT-n elvileg igen (Ellátások menü -> Egészségügyi és betegdokumentumok menüpontban kérdezheted le, a PCR teszteredmény is onnan érhető el), de ez nem "az Ügyfélkapu", bár azzal lehet ide is bejelentkezni (+ TAJ számmal - nem tudom, nem fog-e problémát jelenteni az, hogy a te esetedben a magyarországi TAJ passzív).

Ez egy remek, közkeletű tévedés/félreértés amúgy, hogy az "Ügyfélkapun" elérhető valami.

Az Ügyfélkapu egy azonosítási mód, amivel kismilliónyi elektronikus közigazgatási szolgáltatás érhető el (értsd, ez a fajta azonosítás van bedrótozva egy rakat ilyen oldalhoz).

Hacsak az EESZT-n nem állítottad be, hogy kapj e-mail értesítést (Önrendelkezés menüben van rá mód, ha jól emlékszem), azt sem fogsz külön kapni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#82614) ezittketto válasza eattila (#82579) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Csak be kell iktatni a fekvőtámasz/felülés/súlyzó közé.
Ezekkel kiegészülve bőven elég lenne.

De ha te ragaszkodsz a futáshoz :U , akkor hajrá! :C

(#82615) Bujdy81 válasza ezittketto (#82614) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A négyütemű témához csak annyit tennék hozzá, hogy aki kövér a futáshoz/kocogáshoz is, az véletlenül se tegye tönkre a vállait, könyökét a négyüteművel. Az brutális terhelés a felső, hízás közben nem edzett ízületeknek!

(#82616) ezittketto válasza Bujdy81 (#82615) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Ebben nincs hálistennek tapasztalatom, de abban hatalmas az előnye, hogy véleményem szerint egy baromi intenzív edzésmód.
Én bringázni szoktam és érzésre kb. fele annyi idő elég ahhoz, hogy folyjon rólam a víz. És a másik nagy előnye így covid és télvíz idején, hogy otthon, kb. 2 négyzetméteren elvégezhető.
Meg talán több mindent is mozgatsz meg vele.

(#82617) zetor2000 válasza ezittketto (#82616) üzenetére


zetor2000
senior tag

A legjobb testmozgás ami nagyon sok izmot megmozgat, és odahaza, kis helyen is lehet végezni, és az orvosok szerint is egészséges, az a szex. Persze nem egyedül.
De az tényleg sok izmot megmozgat, férfi és női oldalon egyaránt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82618) A. Crowley válasza Tim82 (#82613) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Kösz, igaz "A kért szolgáltatás jelenleg nem elérhető. Kérjük látogasson vissza később!"

(#82619) A. Crowley


A. Crowley
csendes tag

Na, hogy jártam Revoluttal.
1 éve használjuk, teljes megelégedettséggel.
Volt fél évvel ezelőtt kis para, mert utalásnál ugye a Remittance Information-nál 3 sorban kell megadni az azonosítót, nevet, országot.
Viszont a bankom megszüntette a mezőben a CRLF használatát, csak egy sorban lehet írni. Megpróbáltam, rendben is működött. Múlt hónapban mindketten Prémium csomagra váltottunk, mert kell a korlátlan átváltás satöbbi.
Október 26-án még minden oké volt utalásnál.
Utalok hétfőn, és visszajött a pénz.
Úgyhogy most megy a fejvakarás, hogyan tovább.

(#82620) zetor2000


zetor2000
senior tag

Nab+

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82621) qnadam válasza ezittketto (#82616) üzenetére


qnadam
veterán

valószínűleg pont azért nem ennek kellene nekiugrani, mert nagyon intenzív.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82622) ezittketto válasza qnadam (#82621) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Lehet jobb szó lett volna az effektív.

(#82623) npera


npera
újonc

Jaj de jó. Reggel beraktam a mosást, 2 napnyi adag. Éppen befér a mosógépbe. Elindul a program, közben veszem a bringás ruhámat fel, hogy menjünk a lányommal suliba. Erre a gép túl sok vizet tölt be, majd elkezd sípolni veszettül és ürítési fázisba megy. Villog a lámpa, hogy kontrolláld a be- és kifolyót.

Kiürült, kikapcsoltam, elmentem a lányommal suliba. Hazaértem, megnéztem újra. F10-es hiba, ez egy ősrégi Miele W3000 gép amit a házzal együtt kaptunk.

Neten megnéztem, lehet befolyó mágnesszelep, befolyó filter és szintjelző. Mivel a víz akadálytalanul folyik bele, ezért a filter vélhetően oké. A mágnesszelep is oké, mert el tudja zárni és ki tudja nyitni magának a vizet. Szóval a szintjelző. Ez logikus, mert túl sok vizet töltött be, amikor bepánikolt. Alighanem van egy timer a töltésre, hogy ne nyomja magát tökig tele.

Újra elindítottam, mert a gyerekek ruháit ki kell mosni. Lement a program majdnem teljesen, de a végén az öblítésnél újra F10-es hiba és sípolás.

Felhívtam egy szerelőt, szerinte is a szintjelző. Javítható hiba, vélhetően nem is túl drága, kábé 7-800 SEK a szenzor és 900 SEK a kiszállás. Holnap jön. Ha bármi drasztikusabb hiba van, akkor pattintok új gépet, mert az már gazdasági totálkár lenne.

Asszony még nem kapott fix munkát, így örülnék ha nem kellene új gépet venni. Másnaponta muszáj mosnunk, de igazából naponta mosással nem kell teljesen tökig tömködni a dobot ruhával. Szóval a mosógépnek futnia kell.

(#82624) Jahno válasza npera (#82623) üzenetére


Jahno
őstag

Pfúgec, majdnem ennyiért vettem mosógépet és házhoz is hozták, elvitték a régit...

Ezen azért hümmögtem, hogy némi maszek melómért itt-ott mit kellene kérni. Ismerősnél most beszorult a mosógép ajtaja, szétment a zár, oszt kiszállás, 20 perc meló 19ezer pénz :-O

(#82625) ezittketto válasza npera (#82623) üzenetére


ezittketto
csendes tag

nem is túl drága, kábé 7-800 SEK a szenzor és 900 SEK a kiszállás.

:Y :Y :Y

(#82626) qnadam válasza ezittketto (#82625) üzenetére


qnadam
veterán

itthon se sokkal kevesebb, főleg hogy ebben valószínűleg a szerelés is benne van.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82627) ezittketto válasza qnadam (#82626) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Te hol laksz?!

Hozzám még az életben nem szállt ki senki százezeré.. és nem is fog!! :)

(#82628) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Nekem most villanyóra fedlapot kell cserélnem. A fedlap (egy átlátszó plexi műanyagról beszélünk) újonnan 15k. Sikerült találnom egy pont ilyen eladót, amin van egy 1cm-es karc, azon kívül teljesen új. (Építkezés idején volt fent egy rövid ideig, de napelem miatt kellett órát és szekrényt is cserélniük) így azt megvettem 7k-ért a szomszéd faluból.

Csak Eon által certifikált embör csinákolhatja a plombálás miatt, felhívtam egy local céget, akiknél ez a művelet 20k. :Y
És aszondja, ha a szekrényben találnak vmit amit javítani kell, akkor azt kötelességük megcsinálni, mert bármi hiba esetén az lesz a hibás, aki utoljára a szekrénybe belenyúlt!

Tehát ember kijön, (helyi cég, tehát 5km-nél többet tuti nem kell autóznia), régi plexi leszed, új felrak, plomba. 20k. Ha talál vmi javítanivalót, akkor ott már nyilván dolgozik is érte és annak van némi anyag és munkadíja, de azért na...

(#82629) blueboi69 válasza ezittketto (#82627) üzenetére


blueboi69
csendes tag

(#82630) ezittketto válasza blueboi69 (#82629) üzenetére


ezittketto
csendes tag

:B

benéztem bocsi.
SEK volt a miből oldalon, de más a jobbon :DDD

(#82631) WiZARD válasza ezittketto (#82627) üzenetére


WiZARD
addikt

900 SEK az 30k huf, nem 100k.

látom már más is írta...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82632) npera válasza Jahno (#82624) üzenetére


npera
újonc

Ugye, hogy? Ezért fusizik mindeki Skandináviában, aki csak tud, mert amint valami szolgáltatásért kell fizetni akkor a gatyádat is legombolják rólad.

Pedig milyen jónak tűnik a fizetés amíg a napi élet költségeibe bele nem gondol az ember... :C

(#82633) npera válasza ezittketto (#82627) üzenetére


npera
újonc

Abban már alighanem van happy ending is, nem? :Y :C

(#82634) ezittketto válasza npera (#82633) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Hát igen. Így viszont csak sad..

(#82635) Phülöp válasza npera (#82632) üzenetére


Phülöp
addikt

Ezért fogok megtanulni egy csomó mindent a felújítás okán, akárcsak Leslie.
Vicces, hogy bármit csinálhathatsz otthon, de a mosógépet nem kötheted be magad (villásdugós áram, bejövő víz, kimenõ szennyvíz), ha biztosítást is akarsz vízkár ellen.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#82636) JonesC válasza blueboi69 (#82628) üzenetére


JonesC
csendes tag

Én úgy szeretem, mikor valaki eldönti, hogy mennyit ér a munkám :)

(#82637) qnadam válasza ezittketto (#82634) üzenetére


qnadam
veterán

ne legyél szomorú! ha átutalsz százezret, küldök valakit, akitől még a happy endinget is megkapod :DD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82638) hobizoli válasza qnadam (#82626) üzenetére


hobizoli
nagyúr

4-5 eve szomszed megkert hogy csereljek ki neki a tuzhelyben egy kontroll lampa muanyag fejet, amitol a pirosan vilagit az izzo
eltort vhogy a korme a kis izzoburkolatnak es nem maradt a helyen, beesett a fem tuzhely burkolat moge

szerviz: alkatresz 4k, kiszallas 8k, szereles 8k
ebay-n az alkatresz 300FT postazva, le kellett huzni a tekeroket, meg 5 csavar fogja az elolapot
nem volt 5perc megcsinalni

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#82639) ezittketto válasza hobizoli (#82638) üzenetére


ezittketto
csendes tag

Jól értem?! Megkért téged, te meg hívtál neki szervizt? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#82640) ezittketto válasza qnadam (#82637) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És a mosógéphez is ért?

(#82641) qnadam válasza ezittketto (#82640) üzenetére


qnadam
veterán

azt majd utána megbeszélitek

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82642) blueboi69 válasza ezittketto (#82639) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem, ő rendelt neki ebayről és 5p alatt kicserélte a szervíz helyett.
Te ma sztem már ne fórumozzál :DDD

(#82643) npera válasza Phülöp (#82635) üzenetére


npera
újonc

Ja, mindig van valami kisbetűs. Mondjuk ez szerintem nem akadályozza a svédeket a fekete melóban. Ha "nincs kedved" kifizetni, akkor megcsinálod magad. És elég sokan egyensúlyoznak a csőd szélén gigantikus hiteleket görgetve maguk előtt, felélve minden hónapban a bejövő pénzt.

Egyik bosnyák kollégám apja valami karbantartó munkás volt, még a 70-es években az aranykorban költözött ide. Szakszervezet, szocdem kormányzás, a munkás volt a király. Nem dolgozta halálra magát finoman szólva, elképesztő pénzt kapott a yugó állapotokhoz képest. Mindent hitelre vett, a házat is persze. És sosem törlesztett a tőketartozásból, csak a kamatokból picit. A csóka már nyugger és még egy fillért nem amortizált. Ha majd meghal, akkor a lánya megörökli a hitelt, amit akkor majd újra kell kötni a lány nevére és 2015 óta már kötelező a tőketartozást is törleszteni bizonyos mértékben, így akkor a lány kap a nyakába egy durva hátizsákot.

Az átlag svéd agyig van hitellel és ott balanszírozgatnak. Aki értelmesebb az persze kitörleszti a dolgokat, hogy legalább a gyerekei ne egy gigantikus vödör miskulanciával örököljenek.

(#82644) ezittketto válasza blueboi69 (#82642) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És akkor honnan tudta meg a szervizes árakat? :F

Meg ugye ha úgy történt ahogy esetleg te sejted a leírtak alapján (igazából én is tudom, hogy ezt akarta közölni ;) ), akkor az a valóságban hogyan történhetett?!
- Zolikám cseréljél már ki nekem a tuzhelyben egy kontroll lampa muanyag fejet!
- Ok egy hónap múlva visszatérünk rá, mert épp most rendeltem meg neked az Ebay-ről.
-Köszi

Mert, ha így, akkor az az öt perc se öt perc volt.. :U

[ Szerkesztve ]

(#82645) npera válasza blueboi69 (#82642) üzenetére


npera
újonc

Többet kell inni, akkor megjön a szövegértés :C

(#82646) Jahno válasza blueboi69 (#82628) üzenetére


Jahno
őstag

Ráadásul EONos izé kicsit másabb, mint egy mosógépszerelő.

Dokumentálással, jogosultságokkal együtt? Hiába kisfeszültségű egyszerű valami a feladat, alapban a kiegészítő tanfolyamuk kb. 150ezer pénz, hogy elméletben hozzányúlhasson. Ez most kicsit olcsóbb lett, aztán persze idéntől változni fog. Ehhez nem is tudom még mik jönnek, egyszer hirtelen felindulásból már majdnem nekimentem én is :-D Közepes szerszámkészlet az 150ezertől indul. Ezzel csak az elosztóhoz nyúl (na jó, itt is néha a vizsgán vagy időszakosan megmutatják aztán dolgoznak mással ami van...),

Aztán egy regszerelő ezek mellé mást is babrál, mert kell. Ez rögtön fél millió forint feletti történet. Alsó hangon. Meg ki a fene venne 3 darab villáskulcsot és darabra dugósat, ha jó eséllyel úgyis kell, akkor az készletben lesz... Szalad felfelé a költségvetés. Némi munkaruházattal megfejelve (20ezer forint egy értelmesebb kesztyű). Szerszámok speciel olcsóbbak lettek az előző évekhez képest, de ha kell, akkor kell. Alap műszerektől megint lehet felfelé lépkedni sok nullás kiadásig. Aztán jönnek az 1 napos belső képzések, konferenciákon való részvételek, egyéb szirszarok.

Miközben sok helyen ennyi egy autószerelős óradíj is, kiszállás, helyszíni meló és csilliárd papírmunka nélkül.

(#82647) qnadam válasza ezittketto (#82644) üzenetére


qnadam
veterán

gondolom úgy lehetett, hogy tt (tűzhelytulajdonos) felhívta a szervizt, ahol megmondták neki a húszezres árat. ekkor tt leült egy kicsit, és inkább felhívta hz-t.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82648) Samott válasza npera (#82643) üzenetére


Samott
addikt

Dehogy kap, a hitelt nem kell orokolni. Lemondhatsz az oroksegrol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82649) ezittketto válasza qnadam (#82647) üzenetére


ezittketto
csendes tag

És vártak egy hónapot mire megjött az ebay-es rendelés.

(#82650) Jahno válasza hobizoli (#82638) üzenetére


Jahno
őstag

Csak van amikor 27 perc megcsinálni. +szopószorzó. És van amikor ennyi idő alatt érsz oda és nem pont sorban adják a kilincset az ügyfelek, hogy kijöjjön ami kijön. Meg az is jó, mikor vagy elmész az alkatrészért, Ebayről nem olyan jön, várni kell, vagy azt mondod, hogy veszel belőle 5 darabot mert hátha máskor is kell és haverral pont most emlegettünk egy villanyos bilincset amiből meg van az a doboz, amit 2012 körül együtt kezdtünk meg, azóta nem kellett semmire... Ha ennyire tetszik, akkor csinálni kell.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.