Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82901) WiZARD válasza Samott (#82898) üzenetére


WiZARD
addikt

Azt tudom mi a cél, de a táblán szerintem nem ez van.

2 féle képpen tudom értelmezni:
-napok egybe függnek, azaz hétfő 16:00 és péntek 11:00 között tilos
-napok függetlenek, azaz minden nap 16:00tól tilos, de a nap 24:00kor véget ér, azaz értelmezhetetlen a 11:00. Tehát 00:00 és 16:00 között szabad

A kettő keveréke nem működik, a szabály az szabály.

Aki a belvárosban akar lakni, az fogadja el hogy ott nincs/drága a parkolóhely.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82902) Samott válasza hobizoli (#82900) üzenetére


Samott
addikt

Mondjuk azt en se ertem miert nem epitenek nehany parkolohazat arrafele. A jelek szerint igeny az van ra.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82903) Samott válasza WiZARD (#82901) üzenetére


Samott
addikt

Egyetertunk. De buntetni meg ugy fognak, ahogy ok ertik a tablat.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82904) WiZARD válasza Samott (#82903) üzenetére


WiZARD
addikt

Sajnos nincs arra dolgom (illetve van engedélyem oda, ahova kell), de ingyen jogsegélyt nyújtok :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82905) hobizoli válasza Samott (#82902) üzenetére


hobizoli
nagyúr

mert akkor a cangasok beserulnenek agyilag ettol is :DDD

pedig a jelek szerint egy valag penzt hozna
vertikalisan meg siman lehetne tobb emeletes is robotizalva

több drón kell ;P

(#82906) npera válasza Phülöp (#82894) üzenetére


npera
újonc

Nekem most kábé minden. A stats for nerds szerint a buffer egészsége nem túl jó...

(#82907) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Egyre jobban örülök, hogy nem kell részt vennem ebben a parkolási rémálomban Bp-en. És persze Győrben sem, de az sosem érintett még.

Viszont legutóbb ugyebár azon emlélkedtünk, hogy fúdeduván tele lesznek a boltok.
Namármost, én hétfő óta minden nap voltam boltban ezen a héten és vagy 3x gyógyszertárban is és 3x Pepcoban is. Ez most ilyen kivételes hét volt, mert asszony lebetegedett tegnap (elkapta a gyerektől azt, amit az oviból hazahozott, meg ami rajtam is átment 2-3hete. nem covid, csak vmi taknyos köhögős).
Namármost azt vettem észre, hogy a boltokban ugyanúgy alig van ember, ugyanúgy max 10-15p alatt tudok végezni és nincs tömeg. Sehol.
Napközben délelőtt Pepcoban több kisbabás kismama is volt. Ezt betudom annak, hogy végre van Pepco és több város kismam igényét is lefedi a környéken.

Szóval itt felénk nem vettem észre azt, hogy bármi is változott volna. Annyi, hogy 18-19óra után már totál kihaltak az utcák, alig találkozni 1-2autóval.

(#82908) blueboi69 válasza Jahno (#82884) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Gyalog mentél haza vagy miafasz? Mondom én, hogy neked ez a bkv-zás a mániád, napi 3-4óra bkv az alap adagod és néha túlzásba viszed. Mire jó ez.... :U :DDD

(#82909) zetor2000 válasza blueboi69 (#82908) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Egyre jobban örülök, hogy nem kell részt vennem ebben a parkolási rémálomban Bp-en. És persze Győrben sem, de az sosem érintett még. [...]

Gyalog mentél haza vagy miafasz? Mondom én, hogy neked ez a bkv-zás a mániád, napi 3-4óra bkv az alap adagod és néha túlzásba viszed. Mire jó ez...."

Erre való a BKV... Nem kell parkolóhelyet keresni, mert a BKV megáll a megállóban, te meg leszállsz róla, max pár100 métert kell szambázni a célig.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82910) zetor2000 válasza blueboi69 (#82907) üzenetére


zetor2000
senior tag

Itt meg nemrégóta nőtt Tescoma, a Határ úti Shopmarkban. Asszem szállítanak házhoz is, de a webshopban leadott rendelést is át lehet itt venni. Meg ha beesel, fel tudsz szerelni egy konyhát, akár egy nagyobbat is. Van minden, ami főzés / tálaláshoz kell.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82911) Phülöp válasza blueboi69 (#82907) üzenetére


Phülöp
addikt

Parkolás (jelenleg): 70 eurót fizetek a háznak a fedett parkolóért, elektromos csatlakozással, 2 autóra. Költözés után nem fizetek az otthoni parkolásért.
Már ezért megéri falura menni. :)

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#82912) npera


npera
újonc

Megjött a számla a mosógépes mókáról. 920 SEK volt. De ez az adókedvezmény után, igazából 1500 SEK volt. Elnézést kérek a korábbi félretájékoztatásért.

(#82913) npera


npera
újonc

https://youtu.be/OPj7lUQOre8. Az ázsiai mopedesek elbűvölőek.

(#82914) Jahno válasza blueboi69 (#82908) üzenetére


Jahno
őstag

Gyárból elmentem autóért, az volt agyrém. Metró, átszállás, majd mire Deákon megkeresi az ember a metrópótlót, elmegy vele fele útig, aztán le metróba, aztán pár megálló után villamos, gyalog, bláááá. Aztán posta, ahol nem volt csomagom.

Boltban csak tanyán voltam, ott egész nap a parkoló is tele volt. Itt most asszony mondja, hogy délutánra kifogy a kenyér/zsömle és estére már nem raknak ki frisset, erre majd ki kell találni valamit.

Viszont nem kellett parkolóhelyet keresni :C

(#82915) blueboi69 válasza npera (#82913) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, ritkán szoktam ilyeneket nézni,de ezeket sztem mutogatom asszonynak is, hogy mikre kell majd figyelnie vezetéskor :D

(#82916) blueboi69


blueboi69
csendes tag

(#82917) hobizoli válasza blueboi69 (#82907) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en nem ertem ezt az ejszakai kijarasi koraltozast se mire jo
este/ejjel eleve sokkal kevesebben vannak az utcakon, mint napkozben ennelkul is, ugyhogy a tavolsag 2 emberke kozott is a tobbszorose tud lenni...

több drón kell ;P

(#82918) blueboi69 válasza hobizoli (#82917) üzenetére


blueboi69
csendes tag

A vírus denevértől van, az meg éjszakai állat, szóval a vírus is éjjel aktívabb. :C

A sokkal kevesebben azt hogy érted? Közösségi tereken lehetnek fiatalok. Mivel ha bezárnak minden boltot, mozit, éttermet, kocsmát akármit este, akkor még ott maradnak a publikus terek, ahol emberek gyűlhetnek össze, akár tüntetés miatt, akár csak úgy gyülekezni, italozni, tökömtudja. Így meg minden ilyen külterület is le lett fedve, hogy csökkentsék az időt és lehetőséget, hogy másokkal érintkezz.
Mert az online oktatásban meghülyülő gyerekek, azok kimennek délután/este bandázni a haverokkal, osztálytásakkal, akkor átadják egymásnak és hazaviszik a szülőknek és akkor nincs értelme az online oktatásnak/sulibezárásnak.
Meg akkor ez már igaz minden más korosztályra is.
Pld Jahno nem tud kocsmázni munka után, akkor nem fertőzi meg 10 másik cég alkalmazottait. stb.

(#82919) Jahno válasza hobizoli (#82917) üzenetére


Jahno
őstag

Mondjuk ezt páran, de valamit fel kellett mutatni és másolni a szomszéd országot, vagy passz. Én arra leszek kíváncsi mi lesz dec 10 után. Vajon korlátosan megint kinyithat a kocsma és úgy egyáltalán merre tovább?

(#82920) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

A kompozicio annyira brutal volt, hogy elsore csak elmentem mellette aztan percekig agyaltam, hogy nezne ki foton majd vegul visszafordultam a kepert. Szerintem megerte.

(#82921) Jahno válasza blueboi69 (#82918) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, utoljára mikor kocsmázni voltunk akkor lehettünk alig 15en azon a bő 100 négyzetméteren. Most néha a tömegköz kicsit karcosabb. Este meg lófasz nincs semerre, hazakullogunk és jó idő. Ez nem június, ahol nyári szünetben késő estig veretnek a Borároson kosarast és rollerest. Elvégre volt konzultáció is sok pénzért, hogy mozgatják a gazdaságot és nem csuknak be mindent. Erre tessék, nahát, nem az lett.

Mert mondjuk a csökkentés és a nulla közt még lett volna minimál átmenet, amivel többen megbékélnek.

(#82922) Jahno válasza BobaHWSW (#82920) üzenetére


Jahno
őstag

Fújhat a szél az biztos. Mi reggel mesegombát fogunk keresni, aztán vagy megtaláljuk vagy nem. Ismerős írt, hogy merrefelé talált sok kupaccal. Múltkorinak mondtam, hogy küldjön már mailban egy mobilos képet, abból jó eséllyel mindent tudok. Be is jött, benne volt a koordináta. Most ez nem sikerült, így valami lesz.

De ha kellőképpen elszánt és mérges leszek akkor vasárnap reggel is kinézek ide a közelebbi határba ködös fákért, mert abból nekem sorozat kell :-D

(#82923) eattila válasza BobaHWSW (#82920) üzenetére


eattila
csendes tag

Meg. Ez igen király! :R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82924) eattila válasza eattila (#82923) üzenetére


eattila
csendes tag

Én tegnap este meég babrátlam ezt. Korábbi kép, amikor cisnáltam nagyon akartam, hogy jó legyen de aztán nem adta. Most valahogy vágva igen.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82925) -NoVa- válasza BobaHWSW (#82920) üzenetére


-NoVa-
őstag

Szerintem is. Állati.

(#82926) cyberde válasza Sipi- (#82862) üzenetére


cyberde
csendes tag

"...a kádban mostam a gumikat..."

Ehhez azért kell némi elhivatottság. :Y

Az én kultúrkörömben ezt úgy hívják, hogy elmebaj. :D

(#82927) JonesC válasza WiZARD (#82897) üzenetére


JonesC
csendes tag

Szerintem elég egyértelmű. Négy után nem parkolhatsz, az, hogy közben vége a napnak, nem számít, mert 11 előtt sem parkolhatsz a többi napon sem.

(#82928) FőDudu válasza JonesC (#82927) üzenetére


FőDudu
addikt

Egyszerubb lett volna egy "Csak ervenyes parkolasi engedellyel, csak munkaidoben".
Persze gyorben nem csak magyarul tudok jarnak, igy kellett a nemzetkozileg is ertheto tabla - az meg felreertheto lett.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#82929) JonesC válasza FőDudu (#82928) üzenetére


JonesC
csendes tag

Az érdekes lenne a munkaidő.

(#82930) FőDudu válasza JonesC (#82929) üzenetére


FőDudu
addikt

A cel az volt, hogy munkaidon kivul csak az ott lakok parkolhassank ott, nem?

FőDudu

(#82931) JonesC válasza FőDudu (#82930) üzenetére


JonesC
csendes tag

Kinek mi a munkaidő? Szerintem így egyértelmű.

(#82932) zetor2000 válasza JonesC (#82931) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja.
Van, akinek rugalmas, van, akinek "irodai", mondjuk 8:00-16:00, másoknak 7:30-15:30ig, vállalkozónak random, rendőrnek megmondják, boltosoknak meg pl. lehet 3 műszak, másoknak "folyamatos" van, 5-5-5 nap, 5 reggel, 5 délután, 5 pihenő, bizonyos helyeken 24/72 vagy 24/48, vagy 12/48...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82933) WiZARD válasza JonesC (#82927) üzenetére


WiZARD
addikt

A napok nagyrészéről már meggyőztek, de a hétfő az továbbra is érdekes.

Egyértelmű a jelzés, az adott napokon 16:00-tól 11:00-ig tilos megállni. Oké, ez a 11:00 a következő napot jelenti, elfogadom.
De hétfőn akkor is 16:00-kor indul, hisz előtte a vasárnapi az 24:00kor véget ért, a pénteki meg szombat 11:00-kor.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82934) JonesC válasza WiZARD (#82933) üzenetére


JonesC
csendes tag

Megnézed az aktuális napot, meg az időt, és tudod, hogy parkolhatsz, vagy nem.

(#82935) WiZARD válasza JonesC (#82934) üzenetére


WiZARD
addikt

igen, megnézem.
hétfő reggel 9 óra, felnézek a táblára: hétfőn 16:00-tól tilos másnap 11:00ig.
tiszta, parkolhatok.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82936) zetor2000 válasza WiZARD (#82935) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ott meg a vasárnap lóg át. Ha úgy nezed, akkor egyértelmű. Az első hétfő lehetett problémás, de az már elmúlt, és lehet, nem is hétfőn került ki a tábla. Holnap, azaz vasárnap is lesz ilyen korlátozás, hogy du. 4 től másnap 11ig szia... azaz ha hétfőn nézed, illetve bármelyik másik nap, összefüggéseiben kell nézni, nem csak egy kiragadott pillanatot. Azaz MA megnézed, meg kell nézni a TEGNAPot is, meg a HOLNAPot is, hogy mettől meddig maradhat a verda, vagy sem.
Szerintem ennyi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82937) WiZARD válasza zetor2000 (#82936) üzenetére


WiZARD
addikt

Vasárnap 00:00-24:00 közt érvényes, onnan vége. Vasárnap tisztán van jelölve, átnyúlás nélkül.
Hétfőn 16:00kor kezdődik a köv időszak.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82938) JonesC válasza WiZARD (#82937) üzenetére


JonesC
csendes tag

Ja, ott nem lóg át, de szerintem így is egyértelmű, hogy hétfőn 11 után parkolhatsz. Aztán végül is végigjátszhatod, ha hétfőn reggel 9-kor megbüntetnek, még az sem lehetetlen, hogy a bíró alkalmasint törli a büntetésed, de igazából egyszerűbb békén hagyni szerintem, mint ilyesmire elbaszni az időt.

(#82939) WiZARD válasza zetor2000 (#82936) üzenetére


WiZARD
addikt

Ha egy képzeletbeli szórakozóhelyre az alábbi nyitvatartás van kiírva, akkor hétfőn reggel nyitva lesz-e?

hétfő-péntek 16:00-11:00ig, szombat-vasárnap 00:00-24:00

kresz táblát miben kell máshogy értelmezni? hol van ez definiálva?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82940) WiZARD válasza JonesC (#82938) üzenetére


WiZARD
addikt

Hát, hogy mi az egyértelmű, az az ami feketén fehéren ott van a táblán.
Hogy mi a szándék az másik kérdés.

amúgy se dolgom nincs ott, ahol van oda meg van engedélyem :)
De ha lenne felesleges erőforrásom akkor szívesen szórakoznék ezzel...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#82941) Jahno válasza JonesC (#82931) üzenetére


Jahno
őstag

Így még végképp nem.

(#82942) JonesC válasza WiZARD (#82939) üzenetére


JonesC
csendes tag

Nem kell. Azt csinálsz, amit akarsz. De szerintem csak magadat szopatnád.

(#82943) zetor2000 válasza WiZARD (#82939) üzenetére


zetor2000
senior tag

Elképzelhető, hogy hétfő éjjel/hajnalban még beeshetsz egy sörre... ha nem sikerül mindenkit kirugdalni, mert jó a zene sokan vannak, vagy rossz a zene sokan vannak. Azaz, mire a pultos lestandol, lehet, hogy lesz reggel 1 óra...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82944) npera válasza blueboi69 (#82915) üzenetére


npera
újonc

A kedvencem a narancs esőruhás ázsiai mopedes, aki csillagközi sebességgel hajt az álló (!) kocsisorok között, aztán gellert kap több kocsin is, végül a kormány felett átrepülve hengerbucskázik. Persze nyélgázról indítva, mert hát hamar oda kell érni. Hamar oda is ért.... :C

(#82945) npera válasza BobaHWSW (#82920) üzenetére


npera
újonc

Ezt racing/acro quaddal kellett volna megpowerloopozni, úgy hogy Insta360R kamera van rajta.

Esetleg egyből a "láthatatlan" quaddal kezdeni. Ha megnézed egyből érteni fogod.

(#82946) npera válasza cyberde (#82926) üzenetére


npera
újonc

A felesége egészen jámbor asszony lehet. Nekem letépték volna fejemet, aztán utána mehettem volna a sarokba gondolkodni....

(#82947) FőDudu válasza npera (#82946) üzenetére


FőDudu
addikt

Es meg emeleten is lakik, nem?

FőDudu

(#82948) BobaHWSW válasza npera (#82945) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Kemeny cucc, es igen jo a video minosege.

(#82949) BobaHWSW válasza Jahno (#82941) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jahno, mond neked barmit a Shapeshifter zenekar? Most voltunj koncerten.

(#82950) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.