Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#82951) npera válasza BobaHWSW (#82948) üzenetére


npera
újonc

Insta360 R-ből van egy 1"-os szenzoros változat is, az már akkora optikával jön, hogy túllóg a gépen magán. A képe nem rossz.

Quadra aki felrakja az elég bátor ember vagy nem számít neki a pénz. Mert nem kifejezetten LIDL cipő árában van.... :C

(#82952) hobizoli válasza blueboi69 (#82918) üzenetére


hobizoli
nagyúr

De igy meg koncentraltabban lesznek a rovidebb nyitva tartasi ido miatt a boltokban is.

BKV jaratbol is ha kevesebb jar, akkor egy-egy jarmuvon tobben vannak

több drón kell ;P

(#82953) npera


npera
újonc

Ez valami eszetlen jó lesz. Van egy ősrégi 20A-es tápegységem, amiről az RC töltők szoktak futni. Jelenleg két töltőt úgy járatok róla, hogy a banándugós aljzatába bedugok egy pár banándugót, aztán abba keresztbe vele a másikat és úgy fordítom őket, hogy nehogy rövidre zárják magukat.

Most eszembe jutott, hogy ha szerválok olyan banándugót, aminek a vége egy menetes szár, akkor arra fel tudok csavarozni szakszerűen gyűrűterminálokat (így hívják ezt magyarul?), akkor pedig simán lehet rajta akár 3 pár is. És akkor tudom variálni, hogy XT60 vagy másik banándugó megy róla. Jóval kisebb a rövidzár esélye és megint tudok forrasztani valami szépet.... :C

(#82954) npera


npera
újonc

Ez volt már?

RUSSIAN CYBERPUNK FARM // РУССКАЯ КИБЕРДЕРЕВНЯ

(Fráktál kukumber megvolt?)

[ Szerkesztve ]

(#82955) cyberde válasza npera (#82953) üzenetére


cyberde
csendes tag

A szó ami nem jut eszedbe, az a sorolható. :K

[link]

(#82956) zetor2000 válasza cyberde (#82955) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ja, csak neki nem plug kell, hanem socket...
Mert a menetes szárra, ha jól értettem, "gyűrűterminálokat" szeretne forrasztani, nekem ebből egy banándugót fogadni képes aljzat jött le :)
De szerintem elég a banándugós vég, meg a menetes szár, és ilyen krokicsipesszel rácsattintanám... Azt nem kell annyit pákászni az életveszélyessel, amit meg kellett mókolni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82957) cyberde válasza zetor2000 (#82956) üzenetére


cyberde
csendes tag

A sorolható, az olyan dugó, aminek a végén nem csak kábel, hanem egy foglalat is van. Így kb végtelen darabot tudsz egymásba dugni rövidzár nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#82958) npera válasza cyberde (#82955) üzenetére


npera
újonc

Ilyen a menetes száras banándugó:

És vettem hozzá terminált, amibe bele tudom forrasztani a szilikonkábelt, aztán még rá is krimpelem.

(#82959) npera válasza zetor2000 (#82956) üzenetére


npera
újonc

Az életveszélyes cucc még 18-án landolt Stockiban, már teljes izgalomban vagyok. Előbb megforrasztom azt, aztán tudok forrasztani tovább. Ez olyan, mint egy inverz matrjóska forrasztás... A kicsivel megforrasztom a nagyot, aztán forrasztok tovább...

(#82960) cyberde válasza npera (#82958) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nekem így is megfelel. :K

(#82961) npera válasza cyberde (#82957) üzenetére


npera
újonc

Ez is jó ötlet, de túl mélyre megy, akkor csak beleakadok. Nem túl nagy az asztal.

(#82962) Sipi- válasza cyberde (#82926) üzenetére


Sipi-
tag

Látszik, hogy más körökben mozgunk :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#82963) Sipi- válasza FőDudu (#82947) üzenetére


Sipi-
tag

Van garázs (lift mellett), van lift. Egyébként nem a napi használatú kádban mostam le, hanem a felújításra váró lakásunkban. A kádba raktam egy rossz lepedőt is a gumi alá. Utána semmi sem látszott a kádon. A lepedőt meg kimostam. Tavasszal valószínűleg pénznyelős mosónál mosom le a téligumikat, mert remélhetőleg addigra az a lakás már bérbe lesz adva.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#82964) qnadam válasza -NoVa- (#82950) üzenetére


qnadam
veterán

csinos!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82965) npera


npera
újonc

PO-m szolgálati kocsija megfelelő road presence bónuszt nyújt. Ő a lövész, a 40 mm-es Boforsot nyomatja.

(#82966) zetor2000 válasza npera (#82959) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82967) npera válasza zetor2000 (#82966) üzenetére


npera
újonc

Aaaaaa....

(#82968) -NoVa- válasza qnadam (#82964) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tőled nagy dícséret, kösz. Szokásos Csömöri lápvidék széle.

(#82969) eattila válasza -NoVa- (#82950) üzenetére


eattila
csendes tag

:R

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#82970) Samott válasza zetor2000 (#82966) üzenetére


Samott
addikt

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82971) Jahno válasza hobizoli (#82952) üzenetére


Jahno
őstag

BKVból elvileg több fog járni, ezt csak úgy bejelentették és páran rögtön nem értettük, hogy miképpen lehet sűríteni egyik napról a másikra, ha csak ember és jármű nincs :-D Tavasszal meg persze sok BKK-st el akartak küldeni, mert csökkent a forgalom...

Az érdekes volt, hogy reggel 7kor gombászni mentünk és tele volt a város futókkal. Gyorsan be is mentünk toronyirányt az erdőbe, de ezek hosszú tömött sorban jöttek-mentek mindenhol is. Aztán megint ne én legyen morcos mikor aszfalton sem férek el kocsival. Meg ilyen lihegés mellett állítom veszélyesebb, mint a maszkos arcokkal telerakott 4es6os.

Ki is húztunk a civilizáció szélére és lehetetlen helyekre, amik a futóknak annyira nem kedveznek, de még csak most töltöm le a teljes útvonalat. Elképzelhető, hogy valakinek ismerős a környék:

(#82972) npera


npera
újonc

Nova, ma sokat nem csináltam kwados témában, de amit sikerült az mégis nagy lépés volt. Múltkor einstandoltam kisebb dobozokat IKEA-ban, aztán ma szétválogattam az alábbi dolgokat:

- propellerek 5"
- propellerek 3" és 2,5"
- mindenféle kábel (balansz 2, 3, 4, 5 és 6-cellára, mindenféle szilikon és egyéb szignál kábel, zsugorcsövek)
- régi motor dobozokba mentek az XT60, XT30 és JST csatik

Most 100x könnyebb megtalálni valamit. Királyság!

(#82973) npera válasza Jahno (#82971) üzenetére


npera
újonc

Ó, a jó kis Gyopár utca! Az aztán meredek! :R

(#82974) -NoVa- válasza npera (#82972) üzenetére


-NoVa-
őstag

Na én meg beleástam magam az egy hete beadott törvénytervezetbe, és bizony kb ellehetetlenítenek mindent ügyesen. Az egész arról szól, hogy ne repkedj mindenféle NER oligarcha birtoka felett és kamerázz, vagy végtelen búntetési tételeket kapsz. És ennek érdekében az egész hobbit leverik illegalitásba.
Kivéve a micro játékok, tinywhoop, a kis Tarotom még belefér. Az Avant már nem, pár grammot fognom kell rajta.
Az 5"-os meg marad szobadísz.

[ Szerkesztve ]

(#82975) Samott válasza -NoVa- (#82974) üzenetére


Samott
addikt

Ha jol ertem a mikro jatek is csak akkor, ha nincs rajta kamera es nem megy 100 meternel tavolabb.

Szerk: bocsanat, nem kamera hanem: "adatrögzítő eszközzel fel nem szerelt".

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#82976) -NoVa- válasza Samott (#82975) üzenetére


-NoVa-
őstag

FPV kamera belefér. A Tello is, nem az rögzít. 100 méter elég általában játszani.

(#82977) qnadam válasza -NoVa- (#82974) üzenetére


qnadam
veterán

egyelőre én is felfüggesztettem a mini2 vásárlását, amíg nem derül ki, hogy merre tovább

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82978) -NoVa- válasza qnadam (#82977) üzenetére


-NoVa-
őstag

Van egy teleszkópos ereszcsatornatisztítóm, 5 méteres. A nagy ~8 méteres létrámmal, meg némi szigszalaggal egész magasra lehet juttatni a kamerát földön állva. Asszem ez lesz a jövő :)

(#82979) Jahno válasza BobaHWSW (#82949) üzenetére


Jahno
őstag

Még nem, de így hirtelen belenézve vagy legyen rendes dzsungelzene, vagy átlagos pop, de ez nekem csöppet káoszos.

(#82980) Jahno válasza -NoVa- (#82950) üzenetére


Jahno
őstag

Holnap mégis csak megnézzük Keresztúron az erdőt, aztán egy darabig kussolok.

(#82981) Jahno válasza qnadam (#82977) üzenetére


Jahno
őstag

Oszlopok és acélsodrony lesz helyette?

(#82982) BobaHWSW válasza -NoVa- (#82950) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Kiraly kep az elso, ez brutal fa a masodik!

(#82983) npera válasza -NoVa- (#82974) üzenetére


npera
újonc

Elég szomorú.

Versenyzés mezőn kapukkal is kábé csak spéci engedéllyel? Vagy kimenni egy legelőre freestyle nyomni?

(#82984) npera


npera
újonc

Megnéztem a OnePlus svéd oldalát. Itt azt írják, hogy 2 évig van rá verzió frissítés és 3 évig biztonsági frissítés. Ami ugyanaz, mint az Android One esetében. A zászlóshajó modellekre értik ezt, mint a Nord például.

I likhet med OnePlus-flaggskeppsenheter kommer de nya OnePlus Nord-enheterna att få uppdateringar av programvaran under 2 år och säkerhetsuppdateringar under 3 år.

(#82985) npera válasza -NoVa- (#82974) üzenetére


npera
újonc

Google Translate ráeresztve a Közlekedési Hivatal oldalára.

Ez lesz a következő 2-éves átmeneti időszakban 2021.01.01-től.

Az átmeneti szabályokat 2021. január 1. és 2022. december 31. között kell alkalmazni

Kétéves átmeneti időszakban a C-besorolással nem rendelkező drónok használata korlátozott. Itt olvashat bővebben a 2021. január 1. és 2022. december 31. közötti időszakban alkalmazandó szabályokról.

Ne feledje, hogy minden esetben regisztrált üzemeltetőnek kell felelnie a repülésért. A távvezérlőnek legalább 16 évesnek kell lennie, kivéve a magántulajdonban lévő, 250 grammnál kisebb súlyú drónokat.

A 250 grammnál kisebb súlyú drónokat a területen kívülállók fölött, de soha nem lehet tömeg felett. Kövess engem módban legfeljebb 50 méterre repülhetnek oldalirányban a távvezérlőtől.
A 250 gramm súlyú, de 500 gramm alatti drónok megkövetelik, hogy a távvezérlő pilóta elvégezze az oktatást és rendelkezzen A1 drónkártyával. Lehet, hogy nem repülnek tömegek felett, és nem repülhetnek a környéken tartózkodó kívülállók felett.
Az 500 gramm súlyú, de 2 kg alatti drónok esetében meg kell követelni, hogy a távvezérlő pilóta elvégezze az oktatást és rendelkezzen A3-as drónkártyával. Lakó-, kereskedelmi, ipari vagy rekreációs területektől oldalirányban legalább 150 méteres távolságon repülhetnek. A távolság elsősorban azoknak az embereknek a védelmére szolgál, akik nem részei a repülésnek, és akik ezt előzetesen nem hagyták jóvá, de ez vonatkozik az állatokra és a vagyonra is. Ha a távvezérlő jóváhagyott A2-es képzést és a kapcsolódó szakmai gyakorlatokat elvégezte, akkor a távolság emberektől, állatoktól és vagyontól oldalirányban legalább 50 méterre csökkenthető.
A 2 kg-os, de 25 kg-nál kisebb súlyú drónokhoz megkövetelik, hogy a távvezérlő pilóta elvégezze az oktatást és rendelkezzen A3-as drónkártyával. A lakó-, kereskedelmi, ipari vagy szabadidős területektől csak oldalirányban, legalább 150 méteres biztonságos távolságon lehet repülni.

Mi a helyzet a magánépítésű drónokkal?

A magánépítésű drónokra külön szabályok vonatkoznak:

Magánépítésű, 250 grammnál kisebb súlyú és 19 méter / másodpercnél gyorsabban nem repülõ drónokat a területen kívülállók felett, de soha nem lehet tömeg felett.
Magánépítésű, 250 gramm és 25 kg közötti súlyú vagy 19 méter / másodpercnél gyorsabban repülõ drónok esetén a távvezérlõnek el kell végeznie az oktatást és rendelkeznie kell egy A3 drónkártyával. A lakó-, kereskedelmi, ipari vagy szabadidős területektől oldalirányban legalább 150 méteres távolságon repülhetnek.

Hogy lesz 2023. január 1-jétől?

2023. január 1-jétől a C-osztályozás nélküli drónok, de az említett időpont előtt már forgalomba kerültek, tovább repülhetnek

korlátozott A1 kategóriájúnak, ha súlyuk kevesebb, mint 250 g (az EU 2019/947 20a. cikke szerint), vagy
A3-ként, ha súlyuk kevesebb, mint 25 kg (az EU 2019/947 20b. cikke szerint).

A C-osztályozás nélküli repülőgépek, amelyek 2023. január 1-jén vagy később kerülnek forgalomba, csak a Svéd Közlekedési Ügynökség engedélyével, az adott kategórián belül vagy egy repülési klubminta keretében folytathatják a repülést.

Magánépítésű drónja van? Akkor december 31-től nem lesz változás, de továbbra is ugyanazok a szabályok érvényesek, mint korábban.

(#82986) -NoVa- válasza npera (#82983) üzenetére


-NoVa-
őstag

Eddig is szürkezóna volt, ugye a mező is tartozik valakihez, aki majd megtiltja. Aztán mindenfelé voltak jobb arc tulajok szabad helyekkel, Dunakeszi modellreptér, M3 Scania területe, stb, ahol szervezettebben megengedeték, és 1-2 aktívabb arc légteret tartott fent erre, de...

"a magyar légtérben a nemzetbiztonság, a közrend, a repülésbiztonság és a közbiztonság érdekében, az arra jogosított szervezetek a pilóta nélküli légijárműveket detektálhatják, leszállásra szólíthatják fel, feltartóztathatják és jogszabályban meghatározott esetben elektronikai úton zavarhatják, valamint elektronikai vagy mechanikai úton földre kényszeríthetik a frekvenciahasználatra vonatkozó szabályok betartásával."

Azaz ha már úgyis vettek NASAMS-t, hát majd jól ráeresztik a kisgépekre, ha valami NER kastély közelében repül. És akkor repülés, ezekkel kell beregisztrálni egy játék kategóriából kilógó drónt:
"a repülőeszköz fajtáját,a repülőeszköz azonosító jelét,a repülőeszköz gyártmányát, típusát, altípusát, a méretét,a repülőeszköz gyártási számát,a repülőeszköz gyártása évét,a repülőeszköz megfelelőségi tanúsítványa, vagy a korlátozott megfelelőségi tanúsítványa minősítését, kiadásának dátumát, valamint a megfelelőségi tanúsítványidőbeli hatályának dátumát,a repülőeszköz törzskönyvi számát,természetes személy tulajdonos esetén a tulajdonos természetes személyazonosító adatait,a lakcímét, jogi személy tulajdonos esetén a jogi személy nevét, adószámát, székhelyét, természetes személy üzembentartó esetén az üzembentartó természetesszemélyazonosító adatait, valamint a lakcímét, jogi személy üzembentartó esetén a jogi személy nevét, adószámát, székhelyét."

Törzskönyv... Na ez most még kb a DJI-nél sincs, csak a hazai képviselet vakarja most a fejét.
És a saját építési hobbigépeket is át kéne tolni ilyen NKH típusengedély szerű állami retteneten ezek szerint. De a lényeg benne van, a szabálysértő drónok pénzbüntetése 100millió ft-ig terjedhet.

A kedvenc résztem pedig:
"Aki pilóta nélküli légijármű jogosulatlan használata során más lakásáról, egyéb helyiségéről, vagy ezekhez tartozó bekerített helyről jogosulatlanul hang-, vagy képfelvételt készít, szabálysértést követ el."
"Aki pilóta nélküli légi jármű jogosulatlan használatával más lakását, egyéb helyiségét, vagy ezekhez tartozó bekerített helyet megfigyeli és az ott történteket rögzíti, ha más bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt elzárással büntetendő."

Szóval 120g, 100m, semmi kamera. Feudalizmus épül itt, nem előre megyünk az időben.

(#82987) Jahno válasza -NoVa- (#82986) üzenetére


Jahno
őstag

"A kedvenc résztem pedig:"

Ezek ráadásul eddig drón nélkül is voltak. Csak azzal egyszerűbb.

(#82988) blueboi69 válasza hobizoli (#82952) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Ezt magyarázom, hogy egész héten mintavétel volt részemről. Felénk baromira nem lettek többen a boltban, mint előtte.

(#82989) blueboi69 válasza npera (#82946) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Anyámnál én is felcipeltem az e30 felniket a másodikra és lemostam a kádban. Egyszer. Elég is volt :) Azóta megoldom máshogy, leginkább a ház előtt. Most meg már saját kertben slagról. Már ha van ilyen úri huncutságokra időm, még mindkét autó nyárigumin mozog...

Egyébként valszeg itthon az asszonnyal sem lenne probléma a felnimosás a kádban, ha utána szép tiszta lesz. Mármin a kád, nem a felni :)

(#82990) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Ha már autó, a Subaru könnyedén indult. Mozog, ép, csak némi légnyomás kell még a kerekekbe, meg elment a bal xenon, az még lehet szervizigényes. Adok neki 1-2 napot, hátha mozgásban feléled, aztán bejelentem ezt is szerelőhöz.

Extra szivatásnak mindkét kulcsban lemerült az elem, és eltartott egy darabig megtalálni, hová kell érintenem a kulcsot, hogy azért még érzékelje, és engedjen indítani. Túlbonyolított keyless hülyeség.

(#82991) zetor2000 válasza blueboi69 (#82989) üzenetére


zetor2000
senior tag

...vagy az asszony... :D bocs. Magas laszti volt.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#82992) qnadam válasza -NoVa- (#82986) üzenetére


qnadam
veterán

a százmillás rész eddig is megvolt, csk eddig mindenki azt hitte, hogy a nagygépekkel közös szabályozás miatt maradt így.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82993) qnadam válasza Jahno (#82981) üzenetére


qnadam
veterán

vagy ha jön az ügyféligény, majd beárazom, hogy gép bérlése ennyi, légtér ügyintézése annyi, és nincs több szürkezónázás. aztán nem repülök a végén.

meg ha jól emlékszem, vannak kiváló sárkányaid :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82994) qnadam válasza -NoVa- (#82978) üzenetére


qnadam
veterán

elvileg ha a madárra kötsz egy damilt, akkor már nem számít légijárműnek...

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#82995) Jahno válasza qnadam (#82993) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, abból most fele gömbibánál van. Igazából csak szél kell, stabilan is megáll, már csak riget kellene rá akasztani. Újabb fotómasinák olcsók is és olcsón lehet telefonról irányítani.

(#82996) -NoVa- válasza qnadam (#82994) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ez is olyan határeset kategória, mint amikor 8 után az utcán sétálsz egy pórázzal a kezedben, és kutyanevet kiabálsz néha?

(#82997) Jahno válasza WiZARD (#82901) üzenetére


Jahno
őstag

Közben ha parkolóházat üzemeltetnék, akkor ettől lehet nem lennék boldog:

[link]

(#82998) -NoVa- válasza Jahno (#82997) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nagyon csodálkozom régóta, hogy hogy mer itt bárki bármit üzemeltetni régóta. Vagy ellehetetlenítik, vagy visszautasíthatatlan bevásárlási ajánlatot tesznek, vagy simán csak betiltják, kár belefogni. Itt.

(#82999) FőDudu válasza -NoVa- (#82998) üzenetére


FőDudu
addikt

Csodalkozom, hogy a legteret eddig sem bereltetek ;)
Az lehetne a kovetkezo elprivatizalhato terulet. Szerintem.

FőDudu

(#83000) Samott válasza -NoVa- (#82986) üzenetére


Samott
addikt

"majd jól ráeresztik a kisgépekre, ha valami NER kastély közelében repül"

Az a vicces Hadhazy az nem dronal repked hanem rendes kisrepulovel. Szoval ha nagyon kell foto akkor lesz.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.