Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58801) npera


npera
újonc

(#58802) eattila válasza FőDudu (#58796) üzenetére


eattila
csendes tag

A tello az alacsonyan hulyul meg. Legalabbis amiket en lattam. Meg szelben, rossz fenyviszonyokban.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58803) npera


npera
újonc

Végre sikerült megszerkeszteni a múltkori garázsos repülés videóját.
Van benne egy lezuhanás is. Vagy inkább felzuhanás? Az 5"-os gépet egy oldalirányból érkező széllökés miatt megpróbáltam korrigálni, de a 2.5-méteres belmagasságú garázsban sikerült egy positive feedback loop jelenséget produkálnom a gázkarral. És belek*rtam a plafonba. Sadface.

Nem tört el semmi, szóval megint mázlim volt. Utána még beleküldtem a mezőn egy bokorba is kábé 80 km/h sebességgel, attól a propellerek picit csipkések lettek...

Viszont amikor a 3"-os géppel nyomultam a garázsban, akkor elöntött a zen-nyugalom. Elképesztően jól kontrollálható és mókás volt vele repülni.

Videó.

(#58804) Grillo válasza npera (#58798) üzenetére


Grillo
senior tag

Tello-m harmadik akksija a pár hónap állás alatt szép púpos lett, most azon gondolkodom, hova rakjam.
A Spark egy hatalmas ugrás a Tellohoz képest, és a Phantom 4 Pro meg a Sparkhoz képest hatalmas. Szépen kiegészítik egymást, holnap pl. egy 2,5 méteres belmagasságú pár négyzetméteres szobában pont nem a P4-gyel fogok fotózni, hanem a kisebbel. Ez is kell, ha épp egy épületben van a feltárás.

(#58805) npera válasza Grillo (#58804) üzenetére


npera
újonc

Ha felpuffadt, akkor az fullra volt töltve és úgy elrakva?

Ha tárolni akarod, akkor lehetőleg 3,8V cellafeszültségen legyen az akksi. Tehát mondjuk "kirepülöd" és úgy rakod le tárolni.

Aztán amikor tudod, hogy repülni fogsz, akkor feltöltöd és repülsz.

Nem tudom milyen a töltője, de még ha nem is jelzi mennyi a feszültség akkor is lehet nagyjából tudni, hogy mennyire van feltöltve. Full töltés tipikusan 4,2V cellafeszültség, amikor jelzi, hogy lemerült, akkor pedig vélhetően 3,7-3,8V körül van.

(#58806) Grillo válasza npera (#58805) üzenetére


Grillo
senior tag

Ja, feltöltöttem, de már nem repültem.
Ez van, töltője fullbuta.

(#58807) ncc1701


ncc1701
veterán

Uzukin cseréltünk spannál olajat. Srác mondta, h van olyan adaléka, amit olaj csere elött kell betölteni, járatni a mocit 10 percet, és frankón lehozza a retket, tapasztalata szerint szépen pucol. Eeötte megnéztük a nívó pálcán az olaj színét, beleborítottuk a cuccot, letelt a 10 perc, csáposra fel. A kocsiból egy sokkal sötétebb barna olaj jött le, nem hittem volna benne, pedig csak 30e volt az olajban. Mondjuk elötte márka szervízben cserélték, a fene tudja, leengedték-e rendesen a régit.
Sajna nem néztem meg a cuccot, egy kb 2 decis dobozban volt, azt mondja azoknak szokta ajánlani, akik jó ismerősei, illetve tudja, h törődnek a kocsival, volt vagy br1500ft. Majd hétfőn megkérdem, h mi volt a neve a lötyinek. Majd ősszel a yaris is megkapja 135ekm-nél.

(#58808) npera válasza Grillo (#58806) üzenetére


npera
újonc

Igazából kis odafigyeléssel (akksi menedzsment) meg lehet előzni. Csak állandóan figyelni kell.

Nekem "könnyű", mert egy iCharger 106-al nyomom, amit még elképesztően régen vettem és azóta is megy. Azzal lehet storage charge szintre rakni az akksit, aztán akkor 3,8V per cella és bódottá.

Ilyen egyszerű töltős cuccnál meg ki kell repülni az akksit és úgy elrakni. Ha nem 3,3-3,5V körülre merül, akkor az sokkal jobb, mint a full töltés. Nem tudom, hogy a Tello miként jelzi az akksi végét, de amikor jelzi, hogy vége, akkor arra gyanakszom, hogy kábé az egészséges storage charge környékén lehet.

(#58809) zetor2000 válasza Grillo (#58804) üzenetére


zetor2000
senior tag

Púpos akkut a szelektív gyűjtőbe, vagy a MÉH telepre. Ott pár forintot szoktak adni érte, de nem sokat.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58810) Jahno válasza Grillo (#58804) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezeket kiszúrom a betonon, aztán vagy gyullad vagy nem. Lehet csak melegszik és sokáig, szóval észnél kell lenni, de ezek elég kicsik szóval nagy baj nem lehet. Aztán irány a szelektív.

(#58811) Jahno válasza npera (#58805) üzenetére


Jahno
őstag

Szomszédnak is mondtam, hogy töltse fel, néha nyomjon 2 percet a cuccal, tartsa hűvösön és legyenek kéznél a töltők is, mert jön a tavasz. Na, ebből a tavasz és az időhiány befigyel, de gondolom azoknak az akkuknak már annyi lett. Pedig az összes kínai elírt áras akciósat levadásztam szép lassan, úgy optimalizálva, hogy terepen is tudjuk tölteni és pár órát azért kihúzzunk ha kimegyünk baromkodni a mező szélére. Legfeljebb jövőre újra kezdjük.

(#58812) BobaHWSW válasza npera (#58798) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Nekem mavic air van. Sparkot szten Qnadam nem javasolta (ha rosszul emlekszek akkor elnezest!!!) mert itt neha van szel. :B marha jo cuccok, most mar csak kene lehetoseg haz elhagyasra es hasznalatra. Ertheto, de szomoru, hogy barmilyen hely ami jol nezne ki dron videokon itt az nofly zone.

(#58813) blueboi69 válasza Bujdy81 (#58775) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Nem szeretnék betonozni semmilyen felülletet már, de amúgy ez az ötlet eszembe sem jutott :)

(#58814) Grillo válasza BobaHWSW (#58812) üzenetére


Grillo
senior tag

Spark számomra legnagyobb korlátja a hatótáv. Így, hogy meghekkeltem amerikei wifisre, azért sokkal jobb, de akkor is wifi. Amúgy semmi bajom vele. A negyed órás akku sem vészes annyira, ha tudod mit akarsz. Ha meg nem, akkor pláne nem gond. Csak kell 3-4 akku.
De igen, a szelet nem szereti, de igazából egyik sem, a P4 is rinyál.

(#58815) npera válasza Jahno (#58811) üzenetére


npera
újonc

Még asszem 2009-ben kezdtem el a 450-es helikoptert tölteni. Akkor vettem 3 db 2,2 Ah 3S Turnigy akksit. És azokat szépen elraktam feltöltve :Y

Fel is puffadtak... :B

De mentek továbbra is, csak puffadtan.

Amikor utána a repülővel kezdtem el inkább foglalkozni, mert a helikopter annyira stresszes volt, hogy az élvezet helyett inkább csak fostam tőle, akkor már odafigyeltem és a storage charge szintre merítve raktam el az akksikat. Azokat nemrég ajándékoztam oda egy kollégának, ő repülőzik most is. Teljesen szép hasáb alakúak voltak több év után is. Pár havonta kaptam storage charge töltést, aztán várakoztak 3,8V-on. Semmi puffadás, semmi gond. A kisütési áram nagyon alacsony volt rajtuk (20C), quadra nem jók sajnos.

Még megvannak a beltéri repülőhöz való 2S akksik is, azokat is leellenőrzöm pár havonta és kapják a 3,8V-os töltést. Azok is szép hasábosak, nincs felpuffadás.

(#58816) Jahno válasza zetor2000 (#58774) üzenetére


Jahno
őstag

Na, meghallgattattam, haver nyomja online, előbb ment le Póka Egon, most éjfél, reklám, azután:

"
akikkel már szinte biztos, hogy beszélgetünk:
(az a biztos, ami már megtörtént)
- Bygyó - a zenekari roadok hangja
- Lugosi Dani - többszörösen elvetemült zenész-hangász
- Petruska András - gitáros, énekes, dalszerző
nem ennyi van meg, de nem lövünk le mindent "

http://musorcsere.hu/ksh/

(#58817) -NoVa-


-NoVa-
őstag

Megmozdult az utolsó februári rendelésem is :D
2020-03-12 09:5 Parcel information received
2020-04-18 01:1 Shenzhen,China / 4PX picked up shipment.

(#58818) Phülöp válasza -NoVa- (#58817) üzenetére


Phülöp
addikt

:irigy:

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58819) zetor2000 válasza -NoVa- (#58817) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ez má' valami... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58820) -NoVa- válasza zetor2000 (#58819) üzenetére


-NoVa-
őstag

Progress!

(#58821) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Na, issue van, csapatunk 3 tagjából egy kizárta magát valahogy, és a supportot nem nagyon éri el (amúgy is lengyelek)
vagyok én, ugye felmondási idő alatt
meg van a harmadik akit hagyjunk :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58822) npera válasza Gabibácsi (#58821) üzenetére


npera
újonc

Akkor az utolsó így küzd?

(#58823) FőDudu válasza Gabibácsi (#58821) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor 3 helyett dolgozol? Felmondasi ido alatt?

Az szep baleset...

FőDudu

(#58824) zetor2000


zetor2000
senior tag

Voltam fogorvosnál... aztán majd fél kettőkor megint leszek, mert akkortól van ott a doki... :D
Mindegy, biztos tartoztam az ördögnek egy úttal, de visszafelé vettem festéket, meg mindent is, ami 3 fémvázas szék rendbehozásához kell. Csiszolóvászon, meg higító, ecset, ilyesmi.
Ha kicsit jobb lesz az idő, akkor nekiesek.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58825) npera


npera
újonc

Asszonynak bedurrant az agya, hogy g*cizik velünk az óvoda.

A kiindulási alap az az oktatási minisztérium részéről, hogy ahol permittérázták a dolgozókat, ott a gyerekek azokon a napokon amikor otthon vannak 5-órás sémában adhatják le a gyerekeket. Ilyenkor 9-től 2-ig lehet benn a gyerek, nem kap se reggelit, se uzsonnát. Az idő fix, nem lehet tologatni. Viszont a többi napon lehetséges full napra leadni, ami a szülő munkaideje + transzport idő. És ilyenkor fullos ellátás jár a gyereknek. Reggeli és uzsonna is.

Az óvodánkban az igazgatónő viszont nagyon szereti ha kevés gyerek van benn, így mindenfajta diskurzust kizárva rá akarta kényszeríteni a szülőkre, hogy mindenki 9-től 2-ig lehet benne aki otthon van valamilyen százalékban.

Beszéltünk vele, de csak meglehetősen cinikus hangnemben okoskodott, hogy ez csodálatos lehetőség, hogy több időt töltsön el a szülő a gyerekekkel és hasonlók. Ami egy elég komoly elferdítése a helyzetnek. Ugyanis 3 napot dolgozom a héten, amit totál keresztülhúz a 9-től 2-ig terjedő séma, elképesztően nehéz úgy minden meetinget követni, hogy közben ki kell ugorjál leadni és felvenni.

A feleségem 100%-ban tanul, most írja a szakdolgozatát, amit szintén kábé hazavág, hogy a gyerekek itthon tombolnak, ha én nem megyek el velük órákra játszani. Munkaidőben, mert 2-kor el kell hozni őket. Aztán este dolgozhatom pluszban.

Most felhívtuk a minisztériumot, kaptunk első kézből infót és ment levél az igazgatónőnek és a minisztériumi kapcsolattartónak. És akkor most érdekes módon egyből tudott válaszolni az igazgatónő.

Holnaptól megyek be irodába, még csak ki sem tudok ugrálni a gyerekekkel ide-oda menni, hogy később ledolgozzam este vagy kora hajnalban az időt. Szóval most akkor mennek majd szépen oviba rendesen, az igazgatónő pedig elmegy a k*rva anyjába.

Nem értem miért kellett magára haragítania asszonyt, most akkor fel lett nyomva rendesen az idióta.

(#58826) Gabibácsi válasza FőDudu (#58823) üzenetére


Gabibácsi
tag

hehh, hát persze :D
pl tök szép kenyeret sütöttem most

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58827) blueboi69 válasza npera (#58825) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hinnye, ott legalább reagáltak egyből és foglalkoztak veletek.

(#58828) qnadam válasza zetor2000 (#58809) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem jót mosolyognának, ha megjelenne az átvevőnél, hogy mennyit fizet ezért :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58829) qnadam válasza Grillo (#58814) üzenetére


qnadam
veterán

a p3 nem rinyál, csak küzd. aztán ha a szél az erősebb, akkor vagy észreveszed, vagy nem :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58830) zetor2000 válasza qnadam (#58828) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ebből több kell... Meg kell várni, amíg llesz elég leadni. Mondjuk ~200Ft egy kiló, ez meg nincs 10 deka. Sokat kell várni. Aki nem akar várni, az vigye el egy szelektív gyűjtőbe.
De láttam szünetmentest, ami egy szerverteremé, ott nem 2db akku van, ott élmény az akkucsere is. :D

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58831) -NoVa- válasza npera (#58825) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt reggel 5-kor kezdjük a munkát kávészünetekkel, hogy egyáltalán a légzés menjen. Aztán egy ideig álmosan pislogok, aztán felkelnek a gyerekek, és este 8-ig folyamatosan törik a flowt apró szilánkokra verekedéssel, sírással, hangosabb sírással, ebédeltetéssel, homeschoollal, végtelen mennyiségű seggtörléssel, unatkozommal, óbazmegaztnecsinálddal. Ott egy órányi vacsoráztatás után kb fél órányi rádmármegbazmeg üvöltözés végre fogmosás, esti mese, aluggyámápisipohárvízigenszeretlekcsakaluggyámá. Utána elájulok. Valami házimunka is elvégződik, nagyon más nem, szabadidő 5 perc, az is pár másodperces darabokban elszórva napközben.

(#58832) qnadam válasza zetor2000 (#58830) üzenetére


qnadam
veterán

ha egyáltalán átvesznek lítiumot :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58833) FőDudu válasza -NoVa- (#58831) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt ugye homeschooling van... Legalabbis ma.
Azaz fiam epp a kotelezo babfilmet nezi, kesobb megirja a tortenetrol a hazikent kiadott fogalmazast.

Aztan egy szabadon valasztott orszagrol kell plakatot kesziteni.
Nyilvan 'Madzarska' lesz, gulyassal, Dunaval, Budimpestaval.
Sajnos nem nagyon van itthon nagy papir, igy majd A4 lapokat ragasztgat ossze.

Aztan angol ora. Aztan nyelvtan (az mar tananrnenivel, videohivassal).

Tegnap elvoltak a szomszed unokajaval, meg a masik szomszed unokahugaval.
Jol elvan a ket idosebb lannyal. Mindketto karantenban volt 5 hetig, igy mar ossze mertuk ereszteni oket egy kis kinti jatekra.

Epitettek satrat a cseresznyefa egyik agat felhasznalva, majd kikoltoztettek a mi teknosunket meg az egyik lany masik 2 teknoset egy kulso kifutoba. Erdekes modon a mi szegelyes teknosunk 8 honaposan nagyobb azoknal a 3 eves gorog teknosoknel.

Este nyolc utan mar lampakkal rohangaltak kint a sotetben, szoval nem volt gond az altatas.

FőDudu

(#58834) -NoVa- válasza FőDudu (#58833) üzenetére


-NoVa-
őstag

Korfüggően nálad egyszerűbb, bebootolod, este shutdown, a kettő között 4-5 szót random szólsz hozzá, kész. Ovoda + első 1-2 osztály az figyelemigényes.

(#58835) qnadam


qnadam
veterán

mindeközben vhs projekt: kellett némi idő, mire rájöttem, hogy a cirill feliratú kazettának azért nincsenek folyamatosan színei, mert a lejátszót át kell tenni secamra :) mindez LP-ben felvéve, hogy adjunk a képminőségnek.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58836) FőDudu válasza npera (#58825) üzenetére


FőDudu
addikt

Itt nincs ilyen gond. Ovodak zarva. Oldjak meg, eleve mindenkinek javasolt az otthon maradas.

Igaz ehhez 80% fizut ki is fizet az allam az otthon maradottaknak.
Ha bejelentett allasa volt, akkor jol jon a mostani intezkedes. Vallalkozoknak is.
Agrar teruleten dolgozok meg 1 fix osszeget kapnak (ha jol remlik 700 Euro).

(kb en vagyok az egyetlen hulye aki 20% (plusz) fizuert kb. 20 napot melozik is.)
(1% per nap azert nem olyan osszeg amiert megeri a 0-100% munkanyi ugras).
(mondhatni most kurvara alul vagyok fizetve ahhoz kepest, hogy lablogatassal is 80% lenne a jovedelmem). :C

Persze ne panaszkodjunk... Van akinek szarabb most.

FőDudu

(#58837) Sipi- válasza -NoVa- (#58831) üzenetére


Sipi-
tag

Mi kezdjük a napot fél 8 és fél 10 között valamikor. Reggeli, gyerekek elvonulnak tanulni (ezt nem értem, segíts Apa/Anya, mitcsináljak, eztsemértem, nemtudommegtanulni, mikoreszünk, tarthatokszünetet, stb.) Közben csinálok valami kaját, asszony meetingel, ebédet megesszük délutánra elcsúszva, gyerekek Wii-znek, akkor végre tudok 20 percnél többet is dolgozni egyben, néha. Utána séta, vacsora, fürdenek előtte vagy utána, mese. És este 10-kor hozzá tudok látni normálisan a munkához. 2-ig egész hatékony is vagyok időnként :)
Ettől a héttől megpróbáljuk ezt 2 órával előrébb húzni, tehát 7-fél8 között felkelni és éjfél körül lefeküdni.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58838) qnadam válasza FőDudu (#58836) üzenetére


qnadam
veterán

itt sincs ilyen gond, óvodák-iskolák zárva, oldják meg, az állam nem fizet semmit.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58839) Jahno válasza FőDudu (#58823) üzenetére


Jahno
őstag

Gömbibát ismerve dolgozik, de nem stresszeli túl magát.

(#58840) FőDudu válasza -NoVa- (#58834) üzenetére


FőDudu
addikt

Azert oda kell figyelni, mert tegnap mar a funyiro 50 meteres kabelet kezdtek kihuzni a cseresznyefa alatti satorjukhoz, hogy legyen aram is....

De abban igazad van, hogy mar kepes egyedul elkesziteni a leckeit.

Mondjuk nekem szerencsem van, mert a munka miatt foleg a nejem tanul vele.
Kozben persze foz is, stb. Szoval kb. mintha itthon se lennek.

Szomszed a 2,5 evessel nagyobbat sziv - ott menni kell, homokozo, seta, stb. Van mozgas igenye a kicsinek, nem lehet bezarni tol-ig tanulas cimszoval.

FőDudu

(#58841) FőDudu válasza qnadam (#58838) üzenetére


FőDudu
addikt

Ma jott az ertesites, juni 1-ig tuti zarva leszunk.
Azaz meg felidoben (se) vagyunk, mivel ugye marcius 16 ota vagyok itthon.

Szep lesz.
Legalabb lesz ido a medencet rendesen megcsinalni.
Most epp nagyobb medencet nezegetek (atmeroben csak kb 60 centit tudunk ratenni), melysegben is kb annyit. De ugy mar jo lesz. 15-20m3 mar eleg.

A femvazas vagy fempalastos ami szoba johet - igaz itt leasni nem nagyon tudok.
Szoval foldfelszini lesz. Sarokban levo kisebb kertet mar elbontottam, talan oda elfer majd a homokszuro es a pumpa. Viszont kell meg plusz homok, stb.

FőDudu

(#58842) Jahno válasza FőDudu (#58840) üzenetére


Jahno
őstag

Nincs baj azzal, ezért nem szabad összevissza toldani és szigszalagozni. Ha bedugja az iPad töltőt meg a kemping lámpát és a Nintendót, akkor be lesz dugva.

(#58843) ncc1701 válasza FőDudu (#58841) üzenetére


ncc1701
veterán

A palástosat válaszd. Sokat számít, h kemény a burka.

(#58844) FőDudu válasza Jahno (#58839) üzenetére


FőDudu
addikt

En sem, bar most ugye userek nelkul komolyabb dolgokba is bele lehet nyulni es van mit csinalni.

Most epp VPN kapcsolaton torteno tavoli Oracle DB eleressel szopolunk...
Az alkalmazas gazdaja szerint csak 1521 tcp kell, az at is megy, megsem megy rendesen.
Mar a 4 csomag ugy indul hogy malformad packet. Pedig az csak a connection requests...

Es ebben ugye minimum 4 fel vesz reszt (2 szalloda, tuzfalas brigad, alkalmazas gazdaja).
Mar a koordinacio is orakat vesz igenybe... Utalom az ilyet... Mindig masra kell varni...

FőDudu

(#58845) FőDudu válasza ncc1701 (#58843) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem vekony az 0,4mm acel ami abban a 6-8 retegben van?
Azt hittem a fem keretes az jol tart...

Ilyet nezek, csak nagyobb es komplett (szkimmer, homokszuro, stb.)
Info.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#58846) qnadam válasza FőDudu (#58844) üzenetére


qnadam
veterán

anyakönyvvezető ismerőst kérdezték többen, hogy nem tud-e otthonról dolgozni, de az anyakönyvhöz nem engedik vpn-ről se a hozzáférést :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58847) qnadam válasza Jahno (#58842) üzenetére


qnadam
veterán

meg nem szabad feltekert kábelről hősugárzót hajtani :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58848) ncc1701 válasza FőDudu (#58845) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez frankón néz ki. :) Szkimmer is beépítve, nem kell vele vesződnöd.

Vékony, persze, arra nem jó, hogy rá áljon a gyerek. De nem dudorodik ki, nem kell félned, h valami kintről kivágja (ásó, vagy valami, amivel ügyködsz körülötte).

(#58849) Jahno válasza qnadam (#58847) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor két hősugárzó lesz. Két kábeldobom véd ilyen ellen is.

(#58850) Jahno válasza FőDudu (#58844) üzenetére


Jahno
őstag

Ha csak órákat, akkor nincs ott semmi baj.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.