Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59251) Jahno válasza FőDudu (#59248) üzenetére


Jahno
őstag

A zöld dobozos gép lehet másra való, főleg ha hátul egy nagy leakasztható műanyag doboza is van, bár a 4 kerék ellenére mégis kézi hajtású.

(#59252) FőDudu válasza eattila (#59246) üzenetére


FőDudu
addikt

Mondjuk borotva habot kb eletemben nem hasznaltam.
Van itthon jopar, de mi ertelme van osszebaszni a pofamat valamivel amit kb lehetetlen kimosni a borotvabol?

Szoval sima tusfurdovel vagy epp kezmosoval kicsit bekenem a szoromet es 30 masodperc alatt kesz is vagyok. Ha habozok, akkor 4-5 perc ugyanez, mert kb a mosdokagylohoz kell utogetni a borotvat, maskepp nem jon ki a hab.

Mielott szarnak itelnetek a habot, van valami dragabb verzios rendes borotva pemzli es hozza valo kemeny szappan is amivel lehet habositani. Az mar nem ennyire ragaszkodo hab, de meg mindig macerasabb a tusfurdo/kezmoso hasznalatanal.
Es persze van gel allagu is, az is beleragad a borotvaba.

Szoval vagy nem tanultam meg borotvalkozni, vagy nem szeretem feleslegesen vesztegetni az idot....

Arcszesz vagy krem johet utana.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59253) Gabibácsi válasza cyberde (#59245) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez minden cégre igaz.
Akkor milyen alapon fikázza a molt? :F :F :F :F

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59254) qnadam válasza cyberde (#59236) üzenetére


qnadam
veterán

biztosan megdicsérték a fejlesztőt, amikor ez kiderült.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59255) Jahno válasza Gabibácsi (#59253) üzenetére


Jahno
őstag

Mer' béna lassú banda!

(#59256) eattila válasza FőDudu (#59252) üzenetére


eattila
csendes tag

Hát, Nekem nem ragad bele. Mondjuk én rambo késsel borotválkoztam. Cserélhető pengés volt. De benne maradt valami medvében.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59257) Jahno válasza qnadam (#59254) üzenetére


Jahno
őstag

Ezt még legtöbb helyen megcsinálják. Mozi/koncert egyéb beléptetés és akció valós időben szokott menni, de pld. Facénál is vannak dolgok amik eleve a mobil/asztali gép felülete közt fél/egy nap késésben vannak, vagy másfajta eltéréssel. Ilyen kuponosnál simán lehet napi összesítés is, meg fene tudja. És nem tudni kit basznak le, mert van mikor szól a fejlesztő/üzemeltető Sanyika és valaki más nem is érti, hogy ezt miért kellene vagy nem fér bele a fejébe, hogy ez luk, esetleg direkt csalni fognak.

Arénás visszaváltós pohár érdekesebb dolog, ott írtak, hogy tán fél évente stílust váltanak, hogy más ne csaljon a poharakkal. Pedig erre kevesebb rációt látok, főleg nagyiparban, de mégis számoltak vele.

(#59258) eattila válasza Jahno (#59257) üzenetére


eattila
csendes tag

Vagy csak karcsúbb számlát akartak, és ez volt az ára, hogy nem realtime, hanem napi update van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59259) cyberde válasza Gabibácsi (#59253) üzenetére


cyberde
csendes tag

Azert egy multinacionalis vallalat, -plane egy cocacola- nem ugy mukodik, mint egy nemzethy olajceg.
Ott kit fenyegetsz meg, ha nem all be moged. A sokezer tulajdonost? Ott nincs allami aranyreszveny. Ott nem egy lofaszjoska managermeeting fogja eldonteni, hogy most nem colat, hanem a kormany megmondasat palackozzuk.
Egy debreceni dobozgyarat einstandolhatsz, az 1-2 tulajdonosat lenullazhatod, megszopathatod, legfeljebb nem hallasz roluk tobbet. Bar eddig sem hallottal roluk. Egy felfuttatott dikh tv alapitojanak bemondhatod, hogy ha nem adja el -bagoert- kormanykozeli vallalkozasokak a reszvenyeit, akkor varadi andras, vagy welsz tamas, vagy daroczi david.

Eroszakoskodhatsz, de az ellegge kontraproduktiv lenne. Ha a cocacola kivonulna MOrol, annak tuti nagyobb tuze lenne, mint anno az internetadonak volt.

(#59260) cyberde válasza Jahno (#59257) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ebay-nel is van 2-3 mp az app javara. Uh ha ilyen utolsopillanatost licitalok, aztmindig a telefonon csinalom.😎

(#59261) qnadam válasza cyberde (#59260) üzenetére


qnadam
veterán

szokásom az utolsó másodpercekben licitálni, de nem éreztem még a pc hátrányát. mondjuk nem nyomom gyakran, az tény.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59262) FőDudu válasza eattila (#59250) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tudom. Valaki biztos megvette, pedig en nem hasznalok ilyet...

FőDudu

(#59263) cyberde válasza qnadam (#59261) üzenetére


cyberde
csendes tag

Nezd egymas mellet a ket visszaszamlalast. Kajak latni az elterest.

(#59264) Sipi- válasza FőDudu (#59252) üzenetére


Sipi-
tag

Borotva vízzel kiöblítése nem játszik?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#59265) FőDudu válasza Sipi- (#59264) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem nem viszi ki rendesen a habot. Meg az eros vizsugar is alig.
Egyszerubb hab nelkul egy mas allagu anyaggal (tusfurdo/kezmoso).

A borotvan ugyis van kremezocsik...

FőDudu

(#59266) cyberde válasza eattila (#59241) üzenetére


cyberde
csendes tag

En is szoktunk. 😎 De csak ketten. Olyankor folyamatos szimatolas van, es jeloles az utolso csep utanig is. ❤️

(#59267) ncc1701 válasza cyberde (#59230) üzenetére


ncc1701
veterán

Ennek nyáron nem fogsz örülni annyira.

(#59268) cyberde válasza ncc1701 (#59267) üzenetére


cyberde
csendes tag

Egy probat meger.

Bemegyek testkameraval egy-ket bankfiokba, nagyobb yt nezettsegem lesz mint egy puttonyra valo magyar celebnek osszesen.😷

[ Szerkesztve ]

(#59269) Jahno válasza ncc1701 (#59267) üzenetére


Jahno
őstag

Naja, nekem ráadásul még zártabb van, csak képről nehéz felismerni melyik a vékony anyagú és általában téli cuccnak szánják, nem úgy bukó alá, mint pld. az F1en.

(#59270) ncc1701


ncc1701
veterán

Orosz pofozós "sportot" néztetek már? Ütős.

(#59271) cyberde válasza ncc1701 (#59270) üzenetére


cyberde
csendes tag

Elmebeteg.

Es fakanalast neztel mar?😎

(#59272) FőDudu válasza Sipi- (#59264) üzenetére


FőDudu
addikt

Ilyenem van. Azt mondjak ez mar egy belepo szintu es nem szar cucc.

Most csak a pemzlit talaltam meg, a tobbi mar ki tudja merre van.

De ugyis bevalt mar a tusfurdo/kezmoso.
Ez legyen a legnagyobb gondom.

First world problem... :C

Borotvakent valamelyik Gillette van, mert kell a kontur penge ugyanis van egy szemolcs a nyakamon. Azt sima borotvaval nehez korbenyirni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59273) cyberde válasza cyberde (#59271) üzenetére


cyberde
csendes tag

https://m.youtube.com/watch?v=nZDovtN4z8Q :C

(#59274) FőDudu válasza cyberde (#59273) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez marmar Matisz nagypapai magassag :C
Hol akadsz ra ilyenekre?

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59275) ncc1701 válasza cyberde (#59273) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez megvan. :)

(#59276) FőDudu válasza cyberde (#59268) üzenetére


FőDudu
addikt

Majd ha Adidas polon leszel....
Ma reggel a gyerek Adidas polokat nezegetett, erre mondja, hogy valamelyik magyar youtuber ott van az egyik adidas polon....

Eszemfaszommegall, sosem hallottam meg a nevet sem.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59277) hobizoli válasza Gabibácsi (#59235) üzenetére


hobizoli
nagyúr

az tok jo, csak azert kerulnek tobben oda, mert nincs fertotlenito mashol a kapacitas hiany miatt
jol hangzik, hogy gyartjuk, de amikor lakossagi gyartast eleve 2 honappal kesobbre tervezik elinditani, majus kozepe vege fele, amikorra jarvany mar lehet le is cseng, az nagyon franko

barmelyik itthoni palackozo uzem tudna ezt tolni tobbszoros mennyisegben, HA felkerik ra kormanyzatilag az adott ceget

azon kene elgodolkodni, hogy miert nem kerik vagy utasitjak erre oket, hogy bergyartasba csinaljak meg, hogy elerheto legyen barhol mostanra, aztan ok attol meg arulhatjak annyiert amennyiert, de barmelyik palackozo uzem 10-12x sebessegen tudna tolni 0-24h-ban, vhol meg gyorsabban is

ezt a 250k db-t meg egy atlagos asvanyvizgyarto uzem is Magyarorszagon letolna egyetlen 24h-s uzeme alatt
ha meg tobben is gyartjak egyszerre akkor par ora alatt vegeznenek ezzel a mennyiseggel, amivel a MOL a jatekgyartosoran 3 hetet nyünnyögöt eddig

de nem csinalhatjak onkent, hogy azt gondoljak, hogy na reggeltol ezt gyartjuk, mert egybol beallna a letezo osszes magyar hatosag a cegbe, azt meg a reszvenyesek nem szeretik

erted? erdek van mogotte hogy ez igy menjen csak
ezzel tudjak magasan tartani az arat, meg helyzetbe hozni a elvtarsi ceget
250k db-n a bevetel eddig 500millio volt minimum
bekerulesi koltseg meg az 1/10-e sincs



nezd mar meg ezt hogy megy:
[link]

van itthon is ilyen gep (nem nalunk)

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#59278) -NoVa- válasza hobizoli (#59277) üzenetére


-NoVa-
őstag

"de amikor lakossagi gyartast eleve 2 honappal kesobbre tervezik elinditani, majus kozepe vege fele, amikorra jarvany mar lehet le is cseng"

Nem.

(#59279) zetor2000 válasza hobizoli (#59214) üzenetére


zetor2000
senior tag

A kínaiaknál is ennyi, sőt, rendes FFP3as még drágább is. Ami nem a leggagyibbnak néz ki.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#59280) ncc1701 válasza -NoVa- (#59278) üzenetére


ncc1701
veterán

VIktorék majd megoldják, ne aggódj. :) Nem kell majd lecsengenie, mert lesz elég lélegeztető.

(#59281) Sipi-


Sipi-
tag

Nah, úgy tűnik megvette a telefonálós fickó a volt kocsimat, lekerült a hirdetés a hahu-ról és a joautok.hu -ról is.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#59282) ncc1701 válasza Sipi- (#59281) üzenetére


ncc1701
veterán

Nehogy visszajöjjön fél év múlva.

(#59283) Sipi- válasza ncc1701 (#59282) üzenetére


Sipi-
tag

Én egy kereskedőnek adtam el, Ő megjavította és most adta tovább. Nem volt túl sokáig hirdetve, kb. egy hónapig. Pedig nem volt olcsó (1,559-ért volt felrakva, ebből alkudtak).

A nálam lévő alufelni lehet, hogy érdekli, majd telefonál, ha igen. Már csak fel kellene juttatnom szüleimtől hozzám.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#59284) FőDudu válasza ncc1701 (#59282) üzenetére


FőDudu
addikt

Nem tole vette, fele nincs szavatossagi kotelezettsege.
Vagy volt olyan buta, hogy bizomanyba adta le az autot bianko adasvetelivel?

Ketlem...

FőDudu

(#59285) ncc1701 válasza Sipi- (#59283) üzenetére


ncc1701
veterán

Ja, így ok a dolog. Annyi idióta van, hogy az hihetetlen, azt hiszik, h új autót vesznek.

(#59286) eattila válasza cyberde (#59266) üzenetére


eattila
csendes tag

Az en beagle kutyam allandoan extazisba esett erdon mezon :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59287) eattila válasza hobizoli (#59277) üzenetére


eattila
csendes tag

De nem csak palackozzak. Gyartjak is. Erted? Ablakmosobol se kellett naponta ennyit palackozni. Siman lehet hogy ennyit tud nem?

majusra nem cseng le semmi se. Amugy.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59288) Jahno válasza hobizoli (#59277) üzenetére


Jahno
őstag

Milyen lakossági gyártás? Ezt mondom az előbb, hogy ott van a polcon a sarki közértben és tegnap még havernál is lehetett venni. De nyilván haver cége is valami FIDESZbérenc valaki és közvetlen a gyárból lopja az anyagot.

"HA felkerik ra kormanyzatilag az adott ceget"

Ha meg tudná csinálni és esze lenne, akkor nyomhatná is ész nélkül. Gömbibáékat sem kérték rá, amire van engedély azzal eláraszthatod egész Európát. Ebből elvileg úgyis hiánycikk van, akad kereslet, ha itt a pinyóban tudnánk gyártani akkor már menne a csepeli feketepiac 0-24ben. De lehetőség sem adott és sok más sem. Házilag varrott maszkok viszont pörögnek rendesen.

Persze ha arra gyúrunk, hogy mert az összes hatóság beleáll, az érdekes kérdéskör. Úgysem tudjuk bizonyítani az igazunk, de mintja Gömbibáékat sem basztatná senki, meg aki kintről importál azokat sem. Lenne rá egy söröm, hogy ha megkeresnék a megmondóembert akkor még lehet örülne is, mert az bejelent valamit és akkor a pórnép tapsol és akkor az jó :-D

Ja, gyártósort ismerem, nézegettem is, jártam is ilyen helyen és ha emlékszel akkor morogtam mert mikor házidolgozatot kellett írnom belőle akkor még Google videó sem volt, hát még youtube az infószerzéshez (:- Veled ellentétben vannak dolgok amik érdekelnek, meglesem, utána is próbálok járni míg lehet.

(#59289) FőDudu válasza ncc1701 (#59285) üzenetére


FőDudu
addikt

Sipi raadasul torotten adta el, nem?
Onnantol mindenkinek coki.
Biztosito szerint valami GTK kozeli helyzet volt, nem?

FőDudu

(#59290) Jahno válasza -NoVa- (#59278) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet? Megkérdezném én ismerőst a logisztikai részről, mert csak gyanítom, hogy nem cukorból erjesztik hozzá az alkoholt 5 perc alatt, csak momentán nem akarok senkit megkörnyékezni. Meg főleg az ilyenkor kapott válasz elejét nem illik ide beírni :-D

(#59291) Sipi- válasza FőDudu (#59289) üzenetére


Sipi-
tag

Igen, casco-n GTK lett, törötten adtam el. Olyan cég vette meg akinek saját karosszériaműhelye és fényezője van. Vettek rá pár dolgot (lökhárító, motorháztatő, lámpa, talán sárvédő), összerakták, lefújták és egy millióval drágábban eladták. Jah, fel is polírozták a kocsit :D Műszakilag közel sem volt totálkár, mert csak a klímacső nyomódott meg, a kormányszervő egyik gumicsöve repedt meg és az ablakmosó rögzítője tört el. A többi csak karosszériamunka volt. Teljesen járóképes volt, motor sem sérült.
Az alkatrészek bontottan kb. 250-300e körül lettek volna, plusz lakatolás, fényezés, stb.
Rendes adásvételivel adtam el, 10 napos akkuval ( :O ), (majdnem) az összes számlával, szervízkönyvvel, stb.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#59292) Jahno válasza ncc1701 (#59280) üzenetére


Jahno
őstag

Nem akartam már nagyon rángatni a témát, de asszem nem lehet befejezni :-D Ez az új magyar gyártású azért komolyabb specifikációkkal indult neki, mint a többiek...

És közben született egy bezzeg Koreában tesztelnek sokat című cikk számai és logisztikája összevetve azt mondják, amit kb. én. Khirrályvagyok :C

(#59293) Jahno válasza ncc1701 (#59282) üzenetére


Jahno
őstag

Kereskedőtől vette. Legalábbis reméljük. Ésvagy :-D Esetelg holnap megkérdezi az óraállást aztán mindenki pislog :DD

(#59294) Jahno válasza eattila (#59287) üzenetére


Jahno
őstag

Kérdeztem én a lötty állás-főzési idejét is, de lehet nincs is és lehet nem tudom :-D Az valószínű, hogy tartálykocsiszám szerezni a megfelelő alkoholt csöppet rizikósabb opció, mint ahogy a víz jön a csapból. De akkor Házéééééééé Házíííí! Feladat van. derítsd ki és írd meg, na?

(#59295) Gabibácsi válasza cyberde (#59259) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt értem, de a mol is nemzetközi multi, na.
amúgy nem hinném higy azért gyártották mert akkor dádát kapnak
szerintem tök jó hogy gyártották, én nem látok benne nagy kritizálnivalót

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59296) Gabibácsi válasza cyberde (#59260) üzenetére


Gabibácsi
tag

Lassan minden szakmai titkodat elárulod oszt mi fogunk meggazdagodni :N :DD

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59297) FőDudu válasza Gabibácsi (#59295) üzenetére


FőDudu
addikt

Persze. Ramozdultak a piaci resre, gyar meg ott volt es ablakmoso sem sok kell az allo autokba mostanaban. Nobel dijat erdemel a kitalaloja.

Mondjuk az osszetetele nem nagy truvaj, kell kb 70% alkohol meg valami jo szar izu cucc bele amitol a paraszt nem fogja meginni.

WHO kozzetett par receptet, azok alapjan otthon is meg lehet kotyvasztani (ha van eleg durva alkoholod hozza).

Nalunk is van ilyen cucc kanna szamra. Multkor egy ilyennel torteno kezfertotlenites utan valamiert megynyaltam az ujjamat - na azt a keseru izt tuti nem issza meg semmilyen alkesz...

Bar mondtam en mar hasonlot a Keglevich mentas vodkara - aztan buli legvegen Redbullal ugy megittak, mint a huzat. :Y

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59298) Gabibácsi válasza hobizoli (#59277) üzenetére


Gabibácsi
tag

A többiek már kielemezték az irományodat, nekem már nem kell :Y :R

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59299) Gabibácsi válasza FőDudu (#59297) üzenetére


Gabibácsi
tag

Én gyártottam spricnibe itthon szert, lefújni a boltban vett dolgokat
denaturált szesz, egy kis glicerin, meg egy kis desztvíz , minden van itthon

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59300) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Voltunk lidliben, maszkban
a parkolóban kb letéptem magamrol, annyira meleg volt meg viszketett
az emberek felén amúgy nem volt maszk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.