Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59351) Samott válasza halapidori (#59348) üzenetére


Samott
addikt

Egy szent őrült. :R Nekem is volt ilyen tanarom, ezert vegeztem en is tanar szakot. De nem engedhetem meg magamnak, hogy abbol eljek.

(ket kategoria van ma a tanari palyan: a minden masra alkalmatlan, meg aki ingyen is csinalna - ez utobbiak a szent orultek)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59352) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

én szeretnék olyan gazdag lenni hogy taníthassak...

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59353) Sipi- válasza Samott (#59351) üzenetére


Sipi-
tag

Pár éve Nova már megírta, hogy a tanári szakma mellé kell egy jól kereső házastárs, aki finanszírozza ezt a hobbit.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#59354) eattila válasza Sipi- (#59353) üzenetére


eattila
csendes tag

Jelen gazdasági helyzetben még ez sem biztosíték.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59355) Sipi- válasza eattila (#59354) üzenetére


Sipi-
tag

Jelenleg semmi sem biztosíték, csak néhány kiló arany :D Meg több, vastag bankszámla.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#59356) hobizoli válasza Samott (#59351) üzenetére


hobizoli
nagyúr

tesom is nemet nyelvtanar.... volt
az ELTE-n vegzett

több drón kell ;P

(#59357) eattila válasza Sipi- (#59355) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb. :) Bár a bankszámla sem, mert ki tudja milyen infláció jön.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59358) qnadam


qnadam
veterán

ma találkoztam Győrfi Pállal. nem nézett rám csúnyán és nem zavart haza :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59359) hobizoli


hobizoli
nagyúr

npera



egész szép ez a hogyhijják :C :K

több drón kell ;P

(#59360) eattila válasza hobizoli (#59359) üzenetére


eattila
csendes tag

Plestar Mustang? :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59361) npera válasza NauTiLUS_HUN (#59345) üzenetére


npera
újonc

A svéd rutin szerint régi kenyéren (egybe egész, nem szeletelt) kell átcsorgatni a löttyöt, utána iható. Az íze nem lesz jó, de beb*szni lehet tőle.

(#59362) npera válasza hobizoli (#59359) üzenetére


npera
újonc

Vezetted is? Meglepően nem Volvósan megy :C

(#59363) cyberde válasza blueboi69 (#59335) üzenetére


cyberde
csendes tag

O nem egy, kanapen fekvo divatmaki, oleb, akit masnaponta furdetnek, hanem egy aktiv vadaszkutya.😎
Egyebkent meg hiaba furdetem meg, masnapra ugyanilyenre osszekoszolja magat. 😬

De hogy megnyugodjal. Mai kep:

(#59364) cyberde válasza npera (#59361) üzenetére


cyberde
csendes tag

Seregben 100as Hapci pzs-n szurtek at az arcszeszt.
Volt aki a preshave-re, volt aki az aftershave-re eskudott. Az inyencek a Pitralont ittak zoldalma izu Sztar uditovel.😎
Olyan szagokat bogfogtek, mint egy borbelyuzlet.

De az igazan HC alkoholistak megittak a Tukor ablaktisztitot is.💪

(#59365) blueboi69 válasza cyberde (#59363) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Na itt már korrekt! És milyen jó helyen van, erdőben aztán kiszagolhatja magát! :)

(#59366) Bujdy81 válasza hobizoli (#59277) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Pákozdon a Gazdaboltban tegnap volt MOL-os fertőtlenítő. Tehát nem májusban, júniusban, hanem TEGNAP. ;)

(#59367) hobizoli válasza Bujdy81 (#59366) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo nekik, itt meg a MOL-s benzinkuton sincs

a lakossagi kiszerelesu az nem 2 literes lesz, csak szolok ;]

több drón kell ;P

(#59368) Bujdy81 válasza Samott (#59316) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Az IS zavar, ami van, de az IS, hogy O1G-znek.

Szerinted egy 40+-os embert meg lehet szólítani azzal a szlogennel, hogy O1G? Pláne egy 50+-ost? Mert azok nélkül nem lehet leváltani...

(#59369) Jahno válasza Samott (#59347) üzenetére


Jahno
őstag

Előző három cégemnél is kerestem más melót, aztán többféle szempontból is ugyanaz lett a vége. Tumorral most ott voltunk pár évet, mindegyik év végén meg tudták indokolni, hogy éppen miért nem emelnek senkinek. Gondolom ott középen fent sem emeltek, csak kaptak valami bónuszt. Azt is elviseltük volna, bár nem a pénz miatt jöttem el.

(#59370) Jahno válasza Sipi- (#59353) üzenetére


Jahno
őstag

Az most szeptemberben volt, Dóri írta. Tényleg, meg is kérdezem, hogy jött-e azóta a villanyász bácsi.

Mondom én [link]

[ Szerkesztve ]

(#59371) Jahno válasza cyberde (#59364) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk ilyenek nem voltak, akadt "rendes" ital is. Meg Nasivint raktak KVba. Meg pár dologból varázsoltak, amit a felszámolt laktanya orvosi rendelője körül találtak :C

(#59372) Jahno válasza qnadam (#59358) üzenetére


Jahno
őstag

Már DooM pályát is csináltak, össze kell szedni a bevásárlólistát és az a küldetés, közben lenyomni az ellent. Egyik ajtón nem lehet kimenni, mert ott áll az ombre és lekever egy nyakast, "maradj odahaza". Végtelen életerőt és sérthetetlenséget kapott, ezek meg ott küzdenek :-D

(#59373) Sipi- válasza Jahno (#59370) üzenetére


Sipi-
tag

Nem, ezt én még a hwsw-n olvastam tőle évekkel ezelőtt :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#59374) halapidori válasza Jahno (#59370) üzenetére


halapidori
csendes tag

Volt villanyász:) Arra hivatkoztunk, hogy tűz lehet, szóval két héten belül meg is csinálták. <3

(#59375) halapidori válasza Sipi- (#59373) üzenetére


halapidori
csendes tag

Mindenki ezt mondja, nem nagyobb meglepetés ez annál, mint hogy az ég kék, a fű meg zöld.

(#59376) Samott válasza Bujdy81 (#59368) üzenetére


Samott
addikt

Szerintem siman, ez nem a koron mulik. Hanem hogy mit gondol rola. Pont annyira obszcen mint akinek az eposzi jelzoje ez.

Nem gondolom hogy lesz itt barmifele levaltas, egy szivroham vagy agyverzes fogja ezt lezarni. A demokratikus ut mar nem letezik, olyan mint a ruszkik demokraciaja van az allampart meg vannak a tarsutasok. Leszamitva nehany kellemetlenkedot mindenki megtalalta a szamitasat. Kormanyon is ellenzekben is.

Mondhatnam hogy amig nyitva vannak a hatarok akinek ez nem teszik az lelephet, de le vannak zarva a hatarok. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59377) Samott válasza Jahno (#59369) üzenetére


Samott
addikt

En neked nem tudok tanacsot adni, te olyan ugyesen nyulsz bele a szivasba mindig hogy az leirhatatlan. :) Mondtuk mar hogy celozz magasabbra, de helyetted nem tudjuk megtenni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59378) Jahno válasza halapidori (#59374) üzenetére


Jahno
őstag

Haversrác nagyon kampányol itt a kórházak kapcsán, hogy ugyanúgy központosítani kellene, mint a sulikat és majd akkor majd meglátná itt a nép, hogy nincs baj az EÜvel, majd a kormányunk elintézi. Aztán ugye más irányból is az van, hogy egy átlag helyen kiejted ezt a klikket a szádon és rögtön meg akarnak verni. Érdekes módon ezeket a tapasztalati témákat mindig kikerüli és mondja tovább a kampány dumát. Nekem most óvatosan kell lenni az ilyen klikk/emmi/érettségi/hivatal dumákkal :-D

(#59379) Jahno válasza Samott (#59377) üzenetére


Jahno
őstag

Mit jelent a magasabbra? Sosem olyasmikkal volt a baj vagy ki tudja. Azt előre senki nem mondja meg, hogy mi lesz a Systemaxnál, vagy Evonál jön egy olyan divízió ahova a wines csoportból hirtelen odatolnak és helyi főnököknek az lesz a legfontosabb problémájuk az infrastruktúra mellett, hogy valakit ugráltassanak apró faszságokkal és legyen kit lebaszni. 3 perc alatt bármilyen cég át fog alakulni ahol fogalmunk sem lesz, hogy mi van arccal előre. Helyi főnök mindenhol jó arc volt, meg is mondta, hogy tudjuk, tudjuk, DE... Mostaninál is előadták a nagyhalált, hogy majd minden milyen lesz, tökre nem olyan volt oszt már utolsó évben Abevjavát rugdaltunk naponta, meg tonert cserélgettünk, amiben lett volna ráció, mert nekem mindegy, de ha basztatnak és minden nap emlegetik, hogy ennyi ember ide amúgy is sok és azt látod, hogy sorban rúgják ki a cég értelmesebbik felét meg összevissza leépítenek, variálnak akkor lehet nem akarod megvárni a végét. Most mondjuk Tumor nagyon szopolik, megy a hümmögés, össze is vontak mindent egy nemzetközi ITre, amivel elvileg sóroltak egy csomó pénzt, gyakorlatilag idehaza alig bírja a melót és sorban kapja az országokat. A számokat és a munkakört meg mindenhol úgy tekerik, ahogy akarják ha rákérdezel mi várható a jövőben, vagy lesz-e bővítés. Ezt már a hárombetűsnél is eljátszották 2008 környékén, majd 4 évet vártunk egy emberre, miközben 3 új iroda nyílt, idehaza majdnem 5x létszám és csak a jeünket kapkodtuk. De csak kicsit kell kiíbrni. Jahhh, bírjuk, bírjuk. Most meg már nem hiszek el senkinek semmit :-D

(#59380) Samott válasza Jahno (#59379) üzenetére


Samott
addikt

Hogy ne csavarhuzos melokra palyazz. De szerintem mar vagy feltucatszor vegigtargyaltuk ezt, nem hiszem hogy most valtozna barmi ha ujrakezdenenk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59381) cyberde válasza blueboi69 (#59365) üzenetére


cyberde
csendes tag

"És milyen jó helyen van, erdőben aztán kiszagolhatja magát! "

A kutya jóléte az elsődleges szempont! Minden egyéb csak utána következik. :K

Ma pl a kis erdei sétánkon olyat estem a domboldalon, hogy lecsúsztam vagy 15 métert az avarban. Seggen, háton, arcon. Úgy tudtam megállni, hogy a jobb vesémmel elkaptam egy fát. Már nem is fáj annyira. :D

(#59382) Jahno válasza Samott (#59380) üzenetére


Jahno
őstag

Még egyszer leírom: NEM csavarhúzós melókra pályáztam. És sokszor az lett belőle, mert hát egy kicsit kellene, mert most csak. Másik cégénél is Win szerver, ESXi, Hyperv izéket meg ilyesmiket nyomkodtam, aztán meg szépen elkezdődött, hogy usernek mobiltelefonon kellett levelezéseket beállítani néha párat, majd csináltam is hónapokig folyamatában...

Ezt sem értetted sosem. Meg Dudu sem, hogy ha kiadnak valami feladatot akkor nem sokszor lehet azzal ugrálni, hogy ezt én ebben a formában nem akarom. Annak úgysem lesz jó vége. Mostani interjúkon is is megmondtam, hogy lehetőleg felhasználót nem szeretnék látni (kérdés ez kinek mi, mert míg meg nem kezded a munkát addig ezt sem tudja senki) és ketten azért bepróbálkoztak, hogy na csak kicsit vagy éppen "azért kellene, ha nem baj". Így viszont nem lesz melód, ha ennyire válogatunk :-)

(#59383) Samott válasza Jahno (#59382) üzenetére


Samott
addikt

De ha csavarhuzos melo lett belole akkor megicsak arra palyaztal. Vannak szar melok, van akire ra lehet sozni. Van akire meg nem. Ezert talalnak meg teged ezek, masokat meg nem. Mindegy, mas nem tud ezen segiteni helyetted.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59384) FőDudu válasza cyberde (#59381) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk az idosebb kutya a feloras seta utan igy jatszik.
[link]

11 eves, teljesen vak, kicsit suket, hianyzik vagy 10 foga is.

De lathatoan elvezi az eletet... :)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59385) Jahno válasza Samott (#59383) üzenetére


Jahno
őstag

Mondom, hogy nem arra. Evonál Win szerver volt a csapásirány, aztán másképp adta ki, mert kellett egy ember én onnan tudták elvenni.

Másik cégnél feladat:

IT áll 2 emberből, egyik félig recepciós is, csinálja a papírt meg a rohangálást, másik némi szerver + júzerek. Megvettünk egy másik céget, magyar telephellyel és egy-több vidékivel, azoknak a gazdáknak a melóját kellene átvenni, szervereket behúzni, teljes infrastruktúrát beépíteni magunkhoz, majd régit kiszórni, leépíteni. Azok a gazdák amúgy is menekülnének a cégtől, itt maradnék üzemeltetni és fejleszteni meg jövőben eszet osztani. Egyiknél már van virtuális és bérelt infrastruktúra, helyben bérelt vas, irodába bérelt és saját vas, adatközpontokban bérelt és saját, elavult szoftver és eszköz környezet, ezt kellene kitalálni, hogy a saját, modern, jó fél éve felépített és megtervezett dolgokra átjöjjenek.

Ezzel sejtheted, hogy azért lett volna meló. Némelyik projektes ki is adta volna, hogy beruházás nélkül 1.5 nap alatt legyünk meg vele, akkor írtam is ide, hogy tipikusan ilyen Blubeszéknek való szakértési meló lenne, vagy teljesen külön csapat aki esetleg felméri, kitalálja, megtervezi, oszt megcsináljuk üzemeltetjük mert a napi káosz mellett ezzel lehetetlen lenne foglalkozni.

Na, ebből az lett, hogy először gyorsan átvettem a papírmunkát a sráctól, mert megunta a banánt. Ez néha napi 5-6 folyamatos órámat is elvitt a gép előtt. De fontos, kötelező, ISO/audit, az van, csinálni kell, egy A4es feltöltését 10+ ember is ellenőrizte és az ellenőrizőket is ellenőrizték. Van egy választásod.

Harmadik srác is megunta a banánt, maradtam kvázi egyedül és mivel helyi erőnek a papírmunka+felhasználók a fontosak, minden más halasztva lett és értelmes döntés/projektvezetés hiányában saccperkábé 1 évig csak pofáztunk róla elhatározás nélkül.

Mellé 3 havonta új főnökök jöttek fölénk, szóval 1.5 év után már kezdett unalmas lenni minden nap előről kezdeni ugyanazt, miközben a külföldi admin szerződését folyamatosan hosszabbították. Ő mozgatott ide-oda és szakértett, közben behúztuk munkaerőnek indiát, felettem eldőlt minden és valaki csinálta vagy sem, nekem meg maradtak a júzerek mert az fontos, a többi amúgy is kb. parkolópályán volt.

Közben beszállt Tumor, Tőle is erős storage/szerver ismeretet kértek volna és ugyanígy előadták a nagy halált, hogy itt siker, karrier és nagyvasak lesznek, majd maradtak a júzerek (amivel amúgy sokszor nem is lett volna bajom), cserélődtek a főnökök, megpróbáltak mindenféle vidéki és indiai kapcsolatot ránk tolni, hogy majd ott "segítenek".

Közben folyamatosan hümmögtek, hogy nem jönnek ki a számok, ennyien túl sokan vagyunk az ITre egy irodára. Az általános káosz és anyázás miatt kaptunk egy helyi maygar főnököt, az jó arc és laza, viszont rögtön meg is nyerte azokat a mozgásokat és kivitelezéseket/tervezéseket amivel foglalkozhattam volna. Gondolom ha már sokat keres dolgozzon meg érte, vagy lehet ugyanazt a munkaköri leírást kapta :-D

Ez amúgy a múltban hárombetűsnél is így volt, felvettünk valakit, az bizonyítani akart valami keménységgel aztán elballagott a naplementébe én meg max. takaríthattam a romokat. Vagy kitaláltam a világmegváltó projektet, amivel elzavartak a picsába, mert drága és fasság, majd fél év múlva másik arc beadta milliméterre ugyanazt amikor már állva tapsikoltak és be is vezettük gyorsan :-D Mellékszál.

Systemax hasonló, mikor az utolsó hálózatos is elment, akkor íratott egy tesztet elmélet/gyakorlat, nagy látványosa átadtak nekem minden elérést, mondván legmegfelelőbb ember vagyok rá a cégben. Erre többen besértődtek és nekiálltak politizálni és harcolni, főleg a 2 hete frissen felvett helyi IT főnök, aki kiosztott pár írésbeli figyelmezttetést meg amit lehetett és csakazértis megoldották, hogy ne csinálhassunk felsőbb kategóriás melót, vagy cégen belül mozgolódjak felfelé, ha már félig ismerem az infrastruktúrát. Ott többeknek eleve az is fájt, hogy ahhoz jobban értettem és nyilván ilyesmik is hozzájárultak ahhoz, hogy annyi lett az egész cégnek, mert így nem lehet termelni.

Hameg már blog, akkor Qnál volt amikor alacsonyabb embert kerestek volna és szerintem máig nem érti a HRes, hogy akkor lehet mindketten jól járunk, vagy csöppet magasabbat és más tudással. Ez a szál úgy párszor pár irányból már összeért, akkor találtak meg a szépségiparral, ahol előre mondták, hogy ez van, kb. eddig, ideiglenes, érdekel-e. És már kezdtem is.

Na, mire vagy még kíváncsi és ezeket hol basztam-e el? Valahol ott az elején, mert jaj rá lehet sózni. De akkor egy maradék majdnem egyszemélyes üzemeltetésnél, mint előtte volt a pénzügyes cég, ott próbaidő utolsó két napjában azt mondod, hogy nem vagy hajlandó megcsinálni?

Most meg abban vagyon igazság, hogy tudás/létezés kombóban sok helyen többet is várnának és nem tudjuk merre az előre.

(#59386) FőDudu válasza Jahno (#59382) üzenetére


FőDudu
addikt

Kerek perec megmondod, hogy nincs felhasznaloi tamogatas. Aztan ha jonnek vele, akkor kozlod, hogy nem a te dolgod.

Szervert uzemeltetsz, rendszert szervezel, akarmi mas, felhasznalora keressenek mast. Te nem azert vagy ott.

Ez igy a tiszta az elejetol kezdve. Te megmondtad mar az interjun, felvettek, onnantol senki ne varja el.

Rendes munkakori leirast kell kerni, nem olyat amiben az van leirva, hogy a munka az amit a felettes meghataroz. En sem kuldom el a kollegakat felmosni vagy ablakot pucolni.

FőDudu

(#59387) JonesC válasza FőDudu (#59384) üzenetére


JonesC
csendes tag

Annyi egy kutyának meg se kottyan.

(#59388) FőDudu válasza FőDudu (#59386) üzenetére


FőDudu
addikt

Vagy amikor az felmerul, hogy felhasznaloi tamogatas mert jajj kilepett, akkor ideiglenesen csengessek mar ki neked a kilepett ember beret pluszban, ha mar a munkajat rad locsolik.... amig nem jon az uj.

Rogton fontos lesz az uj ember megtalalasa....

FőDudu

(#59389) Jahno válasza FőDudu (#59386) üzenetére


Jahno
őstag

Azért a felmosás kontra felhasználó támogatás kevésbé van közös halmazban az ITvel, de hát láttuk Amea itteni beugró fényképét ugye, amihez hasonlót a Systemaxnál is elkövettem...

A főnökség meg max. szépen megkér, aztán utasít, aztán hümmög. Persze jó világ lehet ott, ahol így bír az ember tiltakozni, de általában nem az a jellemző a 2. után meg akkor a legváratlanabb pillanatban szabadulnak meg az embertől. Akkor az jobb-e vagy miért?

Közreműködés kell. Persze akadt amikor ígértek diákmunkást, vagy kaptunk is valakit. Legjobb tán az volt, mikor én nem is láttam, de hónapokig dolgozott nekem, hogy tehermentesítsen, csak nem azt csinálta amit kellett volna és így is párhuzamosan csináltunk ketten :-D A munkaköri leírás és pozíció is bármikor változtatható.

(#59390) FőDudu válasza Jahno (#59389) üzenetére


FőDudu
addikt

Azzal lehet kibaszni aki hagyja magat.
En kerek perec megmondom, hogy EZT nem.

A feje tetejere is allhat, ha nem az en dolgom akkor nem tud mit csinalni.
Ha azert kirugnak, akkor meg mindig en jarok jobban, hiszen nem csinalok olyat ami:

- nem az en dolgom
- nincs kedvem hozza (hatam kozepere sem kivanom)
- nem szerepel a munkakori leirasomban

Ez nem jelenti azt, hogy idolegesen akar nem segitek egy szar helyzetben (betegseg, halal, uj ember keresesi ideje, stb.), de tartosan mas munkajat nem lehet ram varrni.

Kirugni azt lehet aki konnyen potolhato. Ha mindenbe csak belekapsz es semmiben nem vagy potolhatatlan, akkor persze hogy felmerul bennuk a csere mint lehetoseg.
Senki sem potolhatatlan, kerdes mennyit hajlando a ceg bukni/aldozni az uj ember felvetelere.

FőDudu

(#59391) cyberde válasza FőDudu (#59384) üzenetére


cyberde
csendes tag

Fél óra?

Nekünk fél óra mire odasétálunk a sétahelyre. :K

(#59392) Samott válasza Jahno (#59385) üzenetére


Samott
addikt

Irhatsz meg oldalakat, de nem mondtal semmi ujat. Te valahogy mindig igy jarsz, ezt eddig is tudtuk. Mas meg nem. Mondtam, nem tudok segiteni felesleges ujrakezdenunk a polemiat ezen.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59393) FőDudu válasza Samott (#59392) üzenetére


FőDudu
addikt

Szerintem is felelsleges, nem tudom mi lehet nala a gond, hogy mindig beleszalad a szivasba...

Mostaninal is lesz valami gond, ha nem tanitjak be es mar szamon kernek.
Van az a helyzet amikor egy ember meglevo tudasara lehet tamaszkodni az elso pillanattol, az uzemeltetes nem ilyen. Ott ismerni kell az uzemeltetendo rendszert. Azaz betanulas van - hacsak nem bolondbiztos (indiai) webkattintgatos a munka...

FőDudu

(#59394) npera


npera
újonc

Ma 4:50-kor keltem, 5:28-ra benn voltam. Transzport kocsit felvettem, aztán irány a tesztpálya, ahol meg kellett újítani a licenszemet. Ebédre értem haza, aztán 13:30-ra elkészültem a heti 24 órámmal és mehettem haza. Most maximum 24 órát dolgozhatunk egy héten, egy percet sem többet.

Hazaérve elkezdtem terápiás forrasztással foglalkozni. Az lenyugtat.

Csináltam egy rendes csatlakozót a töltőre. Eddig úgy bohóckodtam, hogy volt 2 db banándugó bedugva a töltőbe, amin volt krokodil csipesz. Még 2009-ben rittyentettem egy olyan kábelvéget, aminek az egyik fele XT60, a másik fele pedig egy eltérő hosszúságú fekete és piros draut. A rövidzárt elkerülendő. És rá volt csiptetve a krokodil a kábelvégre.... :B

Most akkor levágtam a krokodilt a kábelről és forraszottam rá közvetlenül XT60-at.

Aztán csináltam egy olyan kábelt is, amivel az ISDT Q8-at lehet majd tápláni. Arra ment olyan banándugó, amibe bele lehet dugni keresztben egy másik banánt. A másik vége pedig XT60-as, ami az ISDT Q8 DC-in csatijába megy. Ugyanaz, mint egy Li-Po kontakt, mert elvileg arról is lehet táplálni.

A terv az volt, hogy egy harmadik kábelt is csinálok, egy XT30-as kábelvéget a kis akksikra. Volt itthon 1 db XT30-as csatim, így óvatosan próbáltam forrasztani. Hát, nem sikerült. A hőtől elferdült az egyik láb, pedig próbáltam módjával melegíteni. Alighanem ott hibáztam, hogy a beforrasztott kábel lelógott és a tömege elhúzta a felforrósodott csatlakozóban a tüskét oldalra. Ezt hazavágtam....

A terv az, hogy az Avant X3 EVO-hoz veszek kábé 850 mAh akksikat, aztán ha csak XT30 lenne, akkor forrasztok egy olyan pigtailt a gépre. Akkor mehet akár JST vagy XT30 bele.

(#59395) Jahno válasza FőDudu (#59393) üzenetére


Jahno
őstag

Elő is akartam keresni Tassadar hozzászólását, amikor ide írta, hogy "na itt nálunk ilyen nem lesz". Aztán januárban az egész emeletet lezavarták, mert jött egy kamionnyi monitor és el kellett depózni a "valahova". Direkt nem raktárt írtam, mert olyan nem volt és már minden tele, de oldjuk meg :-D Innen meg már az első Systemaxos főnökömnet volt igaza, hogy ha egyszer megcsinálod, akkor onnantól megnyerted és elvárt feladatod lesz. Ne de akkor így 3 elfogyasztott cég után mi legyen?

(#59396) Jahno válasza Samott (#59392) üzenetére


Jahno
őstag

De akkor miért mondod, hogy csavarhúzós melót keresek, mikor nem arról volt szó és mindig itt kezdjük újra?

(#59397) npera válasza FőDudu (#59390) üzenetére


npera
újonc

Szerintem te még nem dolgoztál nagyobb cégnél. Abszolút nem állnak a feltételezések. Csinálod amit mondanak vagy mész. Lehetsz Master Black Belt vagy akármilyen tótumfaktum expert. Nem számít. Ha az éppen aktuális céges politikai helyzetben széllel szemben próbálsz hugyálni, akkor úgy raknak ki, mint a macskát.... Olyankor a tudásod vagy a tapasztalatod hirtelen sokadrangú faktor lesz. A fő faktor az, hogy visszapofáztál és szálka vagy valamelyik nagyfőnök szemében. Onnan már veszett fejsze nyele.....

És akkor meg lesz oldva, hogy nem fogsz semmiféle végkielégítést kapni, mert te leszel a feketeseggű.

A végén már te akarsz majd menni, aztán egy kegyes közös megegyezéssel mehetsz isten hírével.

Láttam már sok ilyet. Nagyon komoly tapasztaltú emberek mentek a levesbe. És senkit nem érdekelt a főnökök között, hogy a többiek mit fognak szopni utána. Oldják meg. Ha pofáznak, akkor mennek ők is. Empower the teams, be proud.

(#59398) ncc1701 válasza Jahno (#59395) üzenetére


ncc1701
veterán

Én még buditartályt, meg csapot is cseréltem. Nagy kaland.

(#59399) Jahno válasza FőDudu (#59390) üzenetére


Jahno
őstag

Akkor meg folyton csak az lenne, hogy nekem sehol semmi nem jó.

Meg mondjuk Systemaxnál egyikmásikra még lett is volna kedvem ott a konferenciás audióizés dolgok környékén. És amúgy ezek mindig csak kicsit és ideiglenesek voltak. Úgy naponta ideiglenesek és ezt az "új ember keresési ideje" opciót is szoptam évekig :-D

Kirúgás is érdekes, hárombetűstől ugye elmenni sem negedtek, mert túl sok mindent tudtam, aztán mégis megoldották inkább buktával is. Mostani cégnél szerintem ez is közrejátszik a kollégáknál, mert elég szűkszavúak, mindenkinek ott a saját kis területe, feladatköre és mintha senkit nem engednének közel, nem lehet mélyebben belelátni mert ki tudja mi lesz hajj. Előző cégtől meg pont azt nem akarják elpakolni akit a legkönnyebb lenne. Sőt, sikerült Nekik himihumi occsó melókkal feltornázni magukat már egy 8 fős komplett csapattá, hogy ne csináljanak semmit. Na, az a magasélet. ITfőnök néha megpróbál hatni az egészre, aztán legyint, hogy ehhh, ez van.

Múltkor írtam, ahol nem tudnak egy futárt intézni, hogy a vasakat levigye az irodába és az EUs HR igazgató csempészi ki csomagtartóban a laptopokat, vagy EU is IT igazgató viszi saját költségén 400 kilométerre kocsival a monitorokat, mert jajj most egy kicsit sürgős és emergency van, azzal nem lehet mit csinálni.

Tankönyvben és blogon már olvastam olyan helyekről ahol ezek papírforma szerint működnek, de nem fogom elhinni :-D

(#59400) Jahno válasza npera (#59397) üzenetére


Jahno
őstag

Én jártam már koreai cégnél, az úgy jó lenne néhánynak hatástanulmánynak. És nem csak valami mendemonda alapján, hanem első kézből megtapasztalni, milyen feladatot tudnak adni akár az első órában is egy külsős SAP szakértőnek vagy bárkinek :C Az hatékony és rögtön kitágul az ember világképe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.