Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58451) qnadam válasza -NoVa- (#58450) üzenetére


qnadam
veterán

ha meguntad, írd ki egy dvd-re, és hozd el ide gyalog

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58452) FőDudu válasza qnadam (#58440) üzenetére


FőDudu
addikt

Novanak max vodorrel viszed a netet.
Vagy rendelhet futarral is ;)

FőDudu

(#58453) cyberde válasza Sipi- (#58445) üzenetére


cyberde
csendes tag

Rémálom! :O

Ausztráliában élő haverom mesélte, hogy az Ausztrálok udvariasak. Pl ha bemennek egy kocsmába, leveszik a kalapjukat és előre köszönnek.
De ha az önkormányzathoz, vagy bmi más állami intézménybe mennek ügyintézni, akkor nem veszik le a kalapjukat és max visszaköszönnek.

Ezzel is emlékeztetik az ügyintézőket, hogy a fizetésüket a polgárok által befizetett adóból kapják.

(#58454) -NoVa- válasza qnadam (#58451) üzenetére


-NoVa-
őstag

Ebben az a jó, hogy nem tűnik fel, ha az Apple szerverei túlterheltek. Egyébként maga a folyamat zseniálisan komplex, és kényszerchryptographyexpertet csinál az emberből, de a vége egy olyan komplex jogkört meghatározó és egymást validáló fastruktúra, amihez a Windowsos appok még nagyon nem értek fel. Meg központilag validált, lekérdezhető, bármikor visszavonható minden. Csak extra szopás összerakni a build folyamatot.

(#58455) qnadam válasza cyberde (#58453) üzenetére


qnadam
veterán

kell még néhány év, hogy kikopjanak a mancikák, akik szerint az ügyfél van értük, és legyen hálás, ha megcsinál valamit (megjegyzem egyre több teljesen normális hozzáállású ügyintézővel találkozom).
ehhez az is kell, hogy kikopjanak azok, akik szerint ha valaki a TANÁCSNÁL dolgozik vagy bármilyen HIVATALBAN dolgozik, az csak nagy és fontos ember lehet, akit minimum illőn meg kell süvegelni, különben nem lesz semmi jó.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58456) qnadam válasza -NoVa- (#58454) üzenetére


qnadam
veterán

hát, ha rajtad múlik, nem is lesznek túlterheltek.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58457) Sipi- válasza qnadam (#58455) üzenetére


Sipi-
tag

Ott dolgozni sem lehet egyszerű egyébként. Anyukám 40 évet húzott le azon a környéken (Polgármesteri Hivatal, Járás, stb.). Azt a rengeteg papírgyártást nem értem, amit ott művelnek. Az a cég amely megnyeri néhány hivatal irodaszerbeszállítását boldog lehet :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58458) Jahno válasza Sipi- (#58457) üzenetére


Jahno
őstag

Cégeimnél sem mindig értem. Bár itt érdekes, mostaninál az emailforgalom szinte minimális :-O Dől a Jira jegy, mindenki aprítja és kész, néha napi 2-3 levélből megúszunk mindent és ész nélküli termelői értekezlet sincs. Hétfő reggel egy átnézés/megbeszélés, aztán ennyi.

(#58459) cyberde válasza qnadam (#58455) üzenetére


cyberde
csendes tag

👍

(#58460) hobizoli válasza Sipi- (#58457) üzenetére


hobizoli
nagyúr

miert nem intezik azt is maguk...? :U

több drón kell ;P

(#58461) eattila válasza Sipi- (#58457) üzenetére


eattila
csendes tag

Feleségem most is ott dolgozik. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58462) Sipi- válasza hobizoli (#58460) üzenetére


Sipi-
tag

Nem tudom ki intézi, lehet, hogy központilag van kiadva. Passz.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58463) cyberde válasza Sipi- (#58457) üzenetére


cyberde
csendes tag

Ésszerű javaslatokat csak azok tudnak tenni, akik ott dolgoznak és ismerik a rendszer hibáit. Viszont akik ott dolgoznak azok leginkább beleszarnak az egészbe, vagy fosnak a feletteseiktől, vagy el sem tudják képzelni, hogy lehetne ésszerűbben is működni.

Ezt abból gondolom, hogy amikor ezt -alkalom adtán- megemlítem egy ilyen zsabósinges asszonynak, csak pislognak, mint hal a szatyorban. Látszik rajtuk, hogy nem is értik miről beszélek.

(#58464) Jahno válasza Sipi- (#58457) üzenetére


Jahno
őstag

Régen gondolkoztunk hasonlón, de nagyon nem akarta kiadni. Aztán később találkoztam céggel aki benézte és meglepő módon bele is bírt bukni.

(#58465) npera válasza npera (#58444) üzenetére


npera
újonc

6 iteráció után egyik mérés 0,2% hiba, a másik mérés 0,8% hiba. Tehát 1% alatt vagyok. Akkor jó.

Bónusz: úgyis a cellafeszültséget nézem, a kapacitás csak nájsz tu hev...

(#58466) cyberde válasza npera (#58465) üzenetére


cyberde
csendes tag

Irigylem a problémáidat! :D

(#58467) Jahno válasza cyberde (#58463) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet el bírja gondolni ésszerűbben, de ezek szerintem senkit nem érdekelnek. Ez van, kész.

(#58468) zetor2000


zetor2000
senior tag

Ma megemlítettem a főninek, hogy nincs lézeres plotter. De van téntás, ami tud szkennelni. Na, megörült, hogyakkor. Én ma találtam egy derék jószágot, HP PageWide XL 8000, ez kábé mindenki nyomtatási igényét le tudja fedni, aki vékony papírra dolgozik. 800 A/0 óránként általában elég mindenre. És szkennelni is ilyen lassan tud, hogy 2,5 centi/sec, 44" szélességben mindent. 460 kiló nettó... mármint a súlya. Árat egyet találtam, az 55-60.000 USD. :) Fog örülni, mert akkor nem kell megvenni.
Van valami Canon alternatíva, azt nem tudom, mennyibe kerül, de az "csak" 36" szélességet szkennel, az meg bzui aki olyat vesz. :D
Róland meg inkább csak nyomtat, mint szkennel, meg körkéssel vág, jól, de olyat nem akar venni senki. Pedig annak lenne értelme. Mert 50-100 oldalnál ez a "vacak" monstrum (egyik se kicsi, 250-500kg mindegyik ilyen cucc) nem lenne többre használva. Pár építészeti alaprajz az Ókorból, be kéne digizni, meg pár nagyméretű lapot ki kéne nyomtatni, azt csókolom.

Most nézegettem, mert néha lehet bérelni is ilyeneket, és tényleg, van A0 plotter bérlés. Ár nincs, mert egyedi, gondolom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58469) -NoVa- válasza Sipi- (#58457) üzenetére


-NoVa-
őstag

Volt egy osztálytársam középiskolában, ilyen papírboltjuk volt. A hármas átlagért kapott Alfa156-ost 17 évesen a srác.

(#58470) qnadam válasza zetor2000 (#58468) üzenetére


qnadam
veterán

néha fillérekért felbukkannak eladó téntás plotterek. oké, nem fillér, de 100 pénz környékén is láttam már ilyesmit. most hardveraprón csak egy van fent, de az 450e, és inkább fotóra való.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58471) zetor2000 válasza qnadam (#58470) üzenetére


zetor2000
senior tag

Olyat nem szeretek venni, ami csak ideig-óráig... Nagy, masszív, robosztus, drága... na, az kell! Illetve, akkor nem kell semmi, mert drága... :D Problem solved.
Meg szerintem ezt is "megnyerném", de nem akarom.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58472) BobaHWSW válasza Sipi- (#58426) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Figyo, nem kell sok loero. Nekem alig van 60 a yamahaban es igy is en vagyok a Jani!

Ok, nem volt jo vicc lehet. En szemely szerint nem ennek 1+ tonnas autot 80 loval de ez gondolom stilus fuggo. A mostanim 210 es panaszkodok ra, hogy kempingcuccokkal szetpakolva 4 fovel marhara nem szedi a labat. 2.5literes 4hengeres toyota.

[ Szerkesztve ]

(#58473) BobaHWSW válasza -NoVa- (#58439) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Sok volt a kave vagy mire fel az a magas jitter.

(#58474) Phülöp válasza BobaHWSW (#58472) üzenetére


Phülöp
addikt

De annak a vasnak fele annyi kereke van, mint ami egészséges.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58475) BobaHWSW válasza Phülöp (#58474) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Igy jon ki a matek. Hozzaadjuk az en kettom es maris megvan a negykerek.

(#58476) Phülöp válasza BobaHWSW (#58475) üzenetére


Phülöp
addikt

Akkor azt meséld el még, hogy hogy vagy, meg mi újság veled.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58477) Jahno válasza zetor2000 (#58471) üzenetére


Jahno
őstag

Ezek a nagy HP szarok 20 évesen is egész jól mentek.

(#58478) Sipi- válasza BobaHWSW (#58472) üzenetére


Sipi-
tag

Ezért nem is akarom megvenni, 80 LE kevés egy Octavia-ba. A 102 is kevés, de az legalább tartós és elbírja a bódét valamennyire. A TSI-k meg felejtősek, mert nem jók.

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58479) zetor2000 válasza Jahno (#58477) üzenetére


zetor2000
senior tag

Legjobbabb egy ősrégi HP akármi volt, ami csőtollal rajzolt. Igazi klasszikus plotter, aminél tudtad, mi az a toll le, toll fel parancs. Volt egy forgó tár, amiben a csőtollak voltak, oda épeszű embernek kellett betölteni, mert a tollvastagságot nem ellenőrizte senki/semmi.
Csak az elavult már vagy 20 éve is. Pedig egy olyan ide most bőven elég lenne, csak nincs ilyen, hogy Rotring Risograph legyen nyomtatófej helyett. Meg ha kifogy a csőtollból a tinta, akkor b+ van :)
Ezeknél 300ml-1000ml tégelyek vannak, itt nehezebben fogy a tinta. Bár, ekkora teljesítménynél azért ez nem biztos.
Ez a nagy batár mondjuk ágyúval a bolhára, de a lézeres célzó is ott van...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58480) BobaHWSW válasza Phülöp (#58476) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Bezartan.

Ujzeland eleg komolyan veszi a lockdownt. Rendorok az utcan, kb mindenkit megallitanak akit csak talalnak es hazakuldenek ha nem igazolod, hogy essential worker vagy vagy boltol mesz haza vagy oda.

Keszetel kihordas nincs, nyitva bolton es patikan kivul nin s semmi. Hatarok lezarva, orszagon beluli repules nincs, autopalyak lezarva es ellenorizve.

Lakohelytol kimehetsz de nem autoval (vagy motorral) es max 2 kilometer ha megoldhato, hogy senkivel ne legyel 2 meteren belul.

Otthonrol tudok dolgozni limitalt (heti max 40 ax 50 helyett) oraszamban.

Egy csajjal volt 6 randim aztan jott a lezaras. Egyikunk se a vilag legjobb kommunikaloja online.

Melo utan vagy ebedidoben kollegakkal jatszunk online.

Vettem sulyzokat es van egy futopadom. Nehez a sulyt tartani. 87kg vagyok jelenleg de meg tobbet ulok a hatsomon mint eletemben valaha.

Jelenleg egyik legjobb dolog az eletemben:

Bezartsagot o se szereti de egyutt "dolgozunk". Amikor a gep elott ulok van kis szeke mellettem ahol szundikal vagy az olemben vagy az asztalon elottem. Nyilvan

Egy het mulva bejelentik, hogy meddig leszunk level4en. Utana egy iranyba nyithatok egy kis "bubble" iranyaba. Dontenem kell csaj es egyik legjobb baratom kozott. Haverom nemtudom...khm... de azthiszem inkabb ot valasztom es a parjat.

Azt mondta a miniszterelnok, hogy a hatarok addig lesznek zarva amig vagy megoldodik ez a vilagon mindenhol vagy lesz oltas. Se ki se be egyszeruen. Szuleim nemtudom latogatni.

Roviden ennyi. Ujzelandiak harmada nemtud dolgozni. Hozzajuk kepest marha nagy mazlim van. Kaptam szerzodest 2021 juniusig es hozzavagtak a fizumhoz 2 szazalekot.

Koszi a kerdest! (Oszinten. Koszonom.)

(#58481) npera válasza BobaHWSW (#58480) üzenetére


npera
újonc

Keménynek tűnik. Próbálj kinn lenni amennyit tudsz, nézz színeket, természetet és érezd a levegőt kint. Nehogy befordulj, mert az nem túl jó.

A macskával vélhetően örök barátok vagy ellenségek lesztek a végére :)

Kitartás és hajrá!

(#58482) qnadam válasza BobaHWSW (#58480) üzenetére


qnadam
veterán

piha, szigorú. de simán el tudom hinni, hogy hatékonyabb, mint ami európában van... de azt is, hogy nem.
jó, hogy jól vagy :up:

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58483) npera válasza cyberde (#58466) üzenetére


npera
újonc

Tudom-tudom, néha én is érzem, hogy nekem a k*rva anyámat :B

Ilyenkor gondolj arra, hogy sokat esik vízszintesen az eső :Y

(#58484) npera válasza Jahno (#58467) üzenetére


npera
újonc

Az tuti, hogy belül a fejemben ilyenkor cikáznak a gondolatok, csak nehéz írásos formában érthetően előadni.

Amikor félig hülyén bámulok a semmibe és picit folyik a nyál a szám szélén, akkor belül azért nagyon boldog tudok lenni... :C :Y

(#58485) npera válasza -NoVa- (#58469) üzenetére


npera
újonc

Ez igazából elég keméyn büntetés a rossz átlag miatt..... Touché :C

(#58486) Jahno válasza BobaHWSW (#58480) üzenetére


Jahno
őstag

Ez azért elég durván veszik. Bezárásra és határidőre is. Kicsit soknak tűnik, aztán majd utólag ez is kiderül. Itt még pár hét aztán tovább nem bírják csinálni a fesztivált az biztos.

(#58487) BobaHWSW válasza npera (#58481) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi! Van egy kb 400 negyzetmeteres kert. Oda kilehet menni, es a futopadom oceanpartra nez.:) macska birja a fejem.

(#58488) BobaHWSW válasza qnadam (#58482) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Eddig ugytunik, hogy NZ nagyon jol, kozel Delkorea szinten teljesit.

Plusz eleg jo fizetes kiesesi tamogatasokat is kapnak az emberek ha igenylik.

(#58489) BobaHWSW válasza Jahno (#58486) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Jah, NZ instant behuzta a kezifeket es mondtak, hogy latjak mi tortenik azokban az orszagokban elottunk akik keslekedtek es inkabb az elejen legyen rosszabb mint kesobb nagyon.

(#58490) Jahno válasza BobaHWSW (#58487) üzenetére


Jahno
őstag

Fele ekkora kert is elég lenne ha foglalkozik vele az ember. Ismerős már ki is ásott valami vermet és mini itatót a kerti madarainak:

[link]

Ablakunk a Csepel Művek kéményeire néz és nem kifejezetten a karantén miatt szar a hangulatunk.

(#58491) Atti777 válasza Jahno (#58486) üzenetére


Atti777
senior tag

Itt meg indítják vissza az autógyárakat, kíváncsi leszek a hatásra...

Путин, иди нахуй!

(#58492) npera válasza BobaHWSW (#58487) üzenetére


npera
újonc

Igen, így gondoltam. Nem az volt a cél, hogy a kijárási tilalom ellen lázítsalak.

Nekem a természet színei, a szél, valamint az erdő általában megadja a lelki békét. Főleg, ha mindezt kerékpárról szemlélem, de ez már egyéni elhajlás... :C

(#58493) Jahno válasza Atti777 (#58491) üzenetére


Jahno
őstag

Felét láttam jahh, azok sem bírják ennyire pénzzel. Nem kispálya, termelni kell. És nem is tipikus távmunka :-D Én ma emlegettem, hogy lehet kicsupaszítanak pár kórházat, aztán mégis ráengedik a népeket vagy csak valami lesz.

(#58494) npera válasza Atti777 (#58491) üzenetére


npera
újonc

Jön majd be egy rakás adópénz, elkezdenek működni az al, al-al és al-al-al... vállalkozók is. Jó lesz ez. Az autóipar ismét hozza a formáját és megmenti a bolygót! For dö vin.

"Mi" jövő héten indulunk, én kedden már a portán fogom kezelni a sorompót.

Jaj, nem is mondtam. És most nem viccelek. A vezetőség annyira aggódik a morál miatt, hogy lesznek morálnövelő (!!! 3 felkiáltójelet teszek) rejtett üzenetek (igen, jól olvasod) itt-ott elrejtve az irodában, hogy a zemberek érezzék a törődést és jobban fusson a motiváció a beleikben. Szümtükhel. Isa hamu és por vagymuk. Elkalandoztam...

Olyasmire kell gondolni, hogy a napi 127. kézmosás közben felpillantasz és rózsaszín betűkkel oda van írva (oké, matrica) a tükörre, hogy "You look fabulous today..." vagy hasonlók.

Engem leginkább az izgat most, hogy a belsőégésű csapatot átköltöztették a lezárás alatt egy teljesen másik épületbe és még elvileg nincsen senki ott. Tehát ha holnap odamegyek kibiztosított quadkopterrel, akkor tudok repülni picit az irodában. Ami egy posszibiliti.

Persze ez titok, szóval ne mondjátok el senkinek. Jól!

(#58495) npera válasza Atti777 (#58491) üzenetére


npera
újonc

VW konszern (tehát az egész, Seattól Bugattiig, meg Scania és Ducati és még ki tudja mi van náluk....) heti 2 milliárd EUR-t veszít az álláson.

Akkor már inkább beindulnak.

(#58496) qnadam


qnadam
veterán

ééés szembejött az első problémás vhs: 1988-as anyag, özönvíz (és ccd-korszak) előtti kamerával felvéve (látszik a fényes pontokon, hogy csíkot húznak a képen), mindez ki tudja mikor és mivel átmásolva. az egy dolog, hogy az emberek arca kb lila, ezt valószínűleg már így rögzítette a kamera, de több másodperces dropoutok vannak benne, és két lejátszóval se lehet összehozni stabilan jó képet.
most jön az, hogy el kell kunyerálnom Jahno videóit :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58497) Jahno válasza qnadam (#58496) üzenetére


Jahno
őstag

Jahh, mert az egyszerűbb nem dobja el, mi?

(#58498) qnadam válasza Jahno (#58497) üzenetére


qnadam
veterán

van, ami a butább-újabb négyfejes aiwával jobb. mármint nem csíkoz, viszont kevésbé éles a kép, van dropout amit a pana kezel jobban, és van amit az aiwa. meg van, amit a kézi tracking megoldana a panán is, de azt csak távirányítóról lehet, az meg nekem nincs, viszont az aiwa automatán is megoldja úgy-ahogy... és persze mindez kazettán belül is változik, attól függően, hogy épp mivel vették fel.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58499) Jahno válasza qnadam (#58498) üzenetére


Jahno
őstag

Ennyit még én sem szeretek szopolni.

(#58500) qnadam válasza Jahno (#58499) üzenetére


qnadam
veterán

én se, de közben szeretném korrektül megcsinálni :) és már gyanakodnék, hogy a lejátszóim szarok, de közben meg ilyen minőségű kép tud lejönni akár ugyanarról a kazettáról is, ha pont jó minőségű forrásból készült.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.