Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59751) -NoVa- válasza npera (#59750) üzenetére


-NoVa-
őstag

Bárminek ellen tud állni az ember. Csak a kísértésnek nehezebben.

(#59752) FőDudu válasza npera (#59750) üzenetére


FőDudu
addikt

En is rendeltem egy Esata2USB3.0 konvertert es meg szarragoskodtam is...
Ali adott egy 2 dollaros kupont. Igy rendeltem rajta egy esata kabelt szinten ingyenes szallitassal. Ha szar lesz nem fizettem erte ;)

FőDudu

(#59753) npera válasza -NoVa- (#59751) üzenetére


npera
újonc

Még egy ilyen "FPV"-hátizsákot is pattintottam, mert akkor nem egy kupacban karcolja egymást a rádió és a szemüveg, meg a sok akksi.

A cikkben 13-dodósnak mondják, ez elvileg mindennek a legalja. De szerintem ők még nem látták az én hátizsákomat korábban, mert szerintem az volt mindennek a legalja inkább.... :B

(#59754) Jahno válasza npera (#59753) üzenetére


Jahno
őstag

Egy hasonló kisebbet vettem én is, de csak mert kb. 3 dollár volt vagy ki tudja mi, ha hirtelen nem akarok valamerre a saját tömött zsákommal menni. Viszont a csatok gyengék, pár doboz sörtől már szétugrik.

(#59755) Jahno


Jahno
őstag

Ufff, tegnap este írtam a nagyobbik főnöknek, hogy nem vagyok teljesen biztos az itteni szituációban és találjuk ki, akár cégen belül más ésvagy alacsonyabb pozíció. Ma reggelre le is sakkozta, hogy hol van hiány a csapatokban, de persze hozzájuk tartozom és várnak vissza, meg blábláblá és kb. 3 hónapos ütemezéssel emelnék vissza a pozíciómat vagy passz. Pénzt és egyéb megfejtést nem tudok, most ott vakarjuk a fejünket, hogy ki tanít be és mikor aztán kialakul a dolog.

(#59756) npera válasza Jahno (#59754) üzenetére


npera
újonc

Ebbe nem mennének nehéz dolgok. Csak külön akarom rakni a viszonylag érzékeny rádiót (van rajta minden kis vékony kapcsoló, meg a 2 gimbal), valamint a szemüveget és akksikat. Most egy szimpla 1-rekeszes zsákba tudok beborítani mindent, ami nem optimális. A quad meg lóghat rajta kívül. Bringával ki tudok menni valami lokációra vagy extrém esetben kocsival.

(#59757) npera


npera
újonc

Holland dashcam. Az elején még van egy ködös rész. Simán rongyol tovább a ködben kábé mindenki. Aztán meglepődés :Y

(#59758) eattila válasza Jahno (#59755) üzenetére


eattila
csendes tag

Kitartás.

Én épp megint lyukra futottam. Megfogadtam 1 éve kb, hogy többet nem vállalok olyat el, amiben nincs konkrét igény, csak olyasmi, meg ilyesmi. Na persze, hogy nem így lett, így megint menet közben változik, és van olyan rész, amiről nem tudtam, máshova került be, és most ez így lehet nem jó. Még jó, hogy a tól-ig ársáv -ig végén van az összeg. Amiben már szopószorzó is van. De nyugtatót attól vehettem volna.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59759) Jahno válasza eattila (#59758) üzenetére


Jahno
őstag

Úgyis mindig menet közben jön az igény :((

(#59760) eattila válasza Jahno (#59759) üzenetére


eattila
csendes tag

Fő szabály szerint mindjárt készen lett volna. De nem lesz.... Fakk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59761) npera


npera
újonc

Na, lányom lázas.

Most akkor kíváncsi vagyok, hogy sima megfázás vagy the real deal?
Tegnap kinn rohangásztak egész délután a barátnőjével és körbebringázták a falut. Elvileg volt rajta elég ruha, de lehet mégis megfázott.

(#59762) zetor2000 válasza npera (#59753) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy időben én is szemezgettem mindenféle háti izével, hogy az jó lenne nekem, azt maradt egy ikea dupla. :)
Van idehaza valami "márka", annak van drónos hátija. Az tetszik, de az inkább 50USD, mint 13.
Rivacase Borneo.
De amit kinéztem, az nagy, amire kéne. Nekem egy 13" laptopom van, de amit kinéztem, egy 17" készülékhez is jó. Azaz jó nagy, és ez a baja :D Hogy jó, és hogy nagy. Mert kicsinek kéne jónak lenni, lévén a gép is kicsi.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#59763) Samott


Samott
addikt

"158 napja veretlen a magyar labdarúgó-válogatott!"

:DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59764) ncc1701 válasza npera (#59757) üzenetére


ncc1701
veterán

Úgy volt vele, mint a rallisok, h buzi, aki elveszi a gázt. :)

(#59765) ncc1701 válasza npera (#59761) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyerekeken tünet nélkül megy át tudtommal.

(#59766) Gabibácsi válasza ncc1701 (#59765) üzenetére


Gabibácsi
tag

Nagy átlagban. Adja isten hogy ne az legyen

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59767) -NoVa- válasza ncc1701 (#59765) üzenetére


-NoVa-
őstag

Tudtoddal.

(#59768) npera válasza ncc1701 (#59764) üzenetére


npera
újonc

[ Szerkesztve ]

(#59769) npera válasza ncc1701 (#59765) üzenetére


npera
újonc

Szerintem ez csak sima megfázás. Kinn zúzott fél napot a barátnővel és ide-oda rohangásztak és bringáztak. A szél fújt izomból, de erősen sütött a Nap. Megízzad, aztán lehűl az árnyékban.

(#59770) npera válasza -NoVa- (#59767) üzenetére


npera
újonc

Főnököt megkerestem SMS-ben, az első mondás az, hogy ha a gyerek tünetmentes, akkor még 48 órát maradjak otthon én is.

És megint benn van az irodában az a nyűves HDMI-DP konverter. Szerintem veszek egyet itthonra. A rettenetes G3-as HP laptopon csak DP van és a HDMI kábel nem működik. Viszont az én asztali gépem már foglalja a DP-csatit a monitoron, így csak a HDMI maradt.

Tudom-tudom, eléggé 1st world problem, be is fogom a pofámat... :B

(#59771) npera válasza Gabibácsi (#59766) üzenetére


npera
újonc

Szerintem simán lecsúszik róla, mint csalánról a mennykő. Bizakodó vagyok.

Enni evett, most nyomott be egy kis halat és sok tejet. Most svéd barkácsolós programot néz, gyerekek barkácsolnak különféle feladatokat.

(#59772) -NoVa- válasza npera (#59770) üzenetére


-NoVa-
őstag

Itt is van rettenetes adapter krízis. Az FPV szemüvegem képes analóg inputot fogadni, és van a padláson VGA-Composit konverter kütyü, tápostól, meg valahol megfelelő composit-kamera jack kábel. A távom USB-re dugva működik jól, a képet szemüvegre kitolva lehetne jól FPV szimulátorozni. Csak meg kéne keresni, összepróbálni, és használni.

(#59773) Jahno


Jahno
őstag

Lehet szidni a magyar Pistát, vagy bezzegKína, de:

Departed country of origin
2020-03-30 06:00:00 [GMT+8]
Departed country of origin
2020-03-25 02:41:37 [GMT+8]
Shipment accepted by airline
2020-03-12 10:28:04 [GMT+8]

(#59774) Jahno


Jahno
őstag

Pizza king is durván nyomja a házhozszállítást. Akad élesztő, liszt, olaj, cukor, mindenféle más hasonló.

(#59775) Grillo válasza npera (#59761) üzenetére


Grillo
senior tag

Ott a tesztelés hogy megy? Ha x tünet megvan, vagy már aggódás alapján is megnézik esetleg?

(#59776) FőDudu válasza Gabibácsi (#59701) üzenetére


FőDudu
addikt

Meg a vegen igazad lesz...
De az szopas lesz minden kozlekedonek.

[link]

FőDudu

(#59777) FőDudu válasza Grillo (#59775) üzenetére


FőDudu
addikt

Menjen haza, igyon meleg teat.

Szarnak az emberekre.
Haxsak nem menekult es/vagy szinesboru.

FőDudu

(#59778) npera válasza Grillo (#59775) üzenetére


npera
újonc

Már nem tesztelnek. Az elején teszteltek picit.

Mondjuk pár hete már nem nagyon követem a részleteket a teszteléssel kapcsolatban, szóval lehet azóta megint elkezdték. Április elejére várták az apokalipszist, ami sosem jött el itt. Stockholmban még valamennyire, de ott sem igazán. Itt Nyugat-Svédországban pedig még megbetegedni sem tudunk igazán, ebben is lehagytak a stockholmiak bennünket...

Alapvetően ha bajod van, akkor telefonálj be, aztán elbírálják. Ha olyan rosszul vagy, hogy intenzív osztályos kezelés kell, akkor vannak helyek. A hirtelen felállított katonai szükségsátort elvileg még be sem lakták, nincs elég beteg.

(#59779) Samott válasza FőDudu (#59776) üzenetére


Samott
addikt

Ez most ekkora forgalom mellett nem erdekes, de ha tobb auto lesz akkor lassabb sebesseg mellett az ateresztokepesseg is csokken. Mondjuk ha dugo lesz, akkor mindegy is a sebesseghatar.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59780) Grillo válasza FőDudu (#59776) üzenetére


Grillo
senior tag

Ezek hülyék!
Ez a csináljunk sok kerékpársávot projekt is fasza most. Mire lezárták az Üllői külső sávjait, arra behozták az ingyenparkolást, ezzel megint megnőtt az autós forgalom, a biciklisek meg eltűntek, mert egyrészt megunta 2 hét után a tekerést, másrészt az ingyenes parkolás miatt már tud menni ő is autóval, ahova akar. Naponta járok arra, de egyszerűen nincs biciklis.

(#59781) npera válasza FőDudu (#59777) üzenetére


npera
újonc

Ez most nem pont így van. Nagyon sok halott van a szomáli kisebbség között. Részben a sűrűség miatt, egy lakásban több nemzedék is él. Komolyan dohányoznak a legtöbben. Nem tudnak svédül, hiába élnek itt 90 óta, mert nem érintkeznek a svédekkel és teljesen belterjesek. Igen, úgy is. Sok a csökkent értelmi képességű sajnos, a belterjesség nem segít ebben sem. És pont szomáli nyelvjárásokra nem adták ki azonnal a tájékoztatókat (arabul, meg dari nyelven tutira volt hamar), így még rosszabb helyzetből indultak a tájékozódás területén. Nagyon erős a klánok és vallási vezetők befolyása, ha valami kuruzslás a tuti védekezés, akkor inkább azt csinálják, mint hogy hallgatnának az egészségügyi hatóságokra.

A következő nagy halálozási halmaz az idősek otthona. Ott is hullanak, mint a legyek. És utána jön a "normál" lakosság, azokon belül is a már eleve rossz egészségügyi állapotú egyedek. Nem feltétlenül idős, hanem rossz állapotban levő egyedek.

Persze itt is tutira vannak kiugró esetek, amikor látszólag egészséges és fiatal egyed esik áldozatul.

Egy dolog nem változott semmit: a bandák közötti robbantások és lövöldözések folyamatosan mennek most is.

(#59782) npera válasza Grillo (#59780) üzenetére


npera
újonc

A legtöbb kerékpáros az első esővel kábé le is teszi a drautszamarat....

(#59783) npera


npera
újonc

Ez álomszép lesz.....

Kőkemény javaslatokat fogalmaz meg az az előterjesztés, amit várhatóan szerdán fogad el Budapest főpolgármestere. Megszűnnének a 70-es sebességhatárok a gyorsutakon a fővárosban, a nem főutakon pedig egységesen 30 km/óra lenne a legnagyobb megengedett sebesség. A gyalogosok, kerékpárosok sokkal biztonságosabban közlekedhetnének, az autósok viszont várhatóan a fejüket fogják majd.

Göteborgban csinálták azt, hogy a 100-as gyorsforgalmi utakat a város körül lecsökkentették 90-re, majd 80-ra, majd egyes szakaszokat 70-re. Az eredmény annyi lett, hogy mindenki sz*rik az egészre, mennek határ +20 vagy még többel. Gyakorlatilag a tábla tisztelete megszűnt, mivel az út vonalvezetéséhez és minőségéhez képest irreálisan alacsony a határ.

Ez főleg az iparterületek környékén probléma, ahol a műszakban dolgozók durván felpörögve mennek a melóba, majd onnan haza. Az út lehetne 110 km/h-s is, de a határ 70. És akkor amikor razzia van nagy ritkán, akkor mennek tipikusan 130-al vagy még többel az éjszakai műszak idején.

Én abban hiszek, hogy legyenek elkerülők és a városon átfutó gyorsforgalmi utak, ahol lehessen haladni. Aztán a belváros persze egy teljesen más téma, főleg egy akkora városban, mint a Budapest.

Nehéz móka lesz ez, az már biztos.

(#59784) eattila válasza npera (#59761) üzenetére


eattila
csendes tag

Remeljuk csak megfazas!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59785) eattila válasza ncc1701 (#59765) üzenetére


eattila
csendes tag

Hat, volt sulyos tunetes gyerek beteg itthon is. Mashol meg sulyosabb is.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59786) Jahno válasza FőDudu (#59776) üzenetére


Jahno
őstag

És a legtöbb gyagya haverom tapsol érte. Aztán mikor nem akar bicajjal jönni, vagy gyalog nem hajlandó akkora pakkot cipelni, mint én, akkor mi legyen? Persze fórumon meg nagy a hangjuk, hogy pfúúeső? Minden évszak bicajos idő. Apjuk kaszát.

(#59787) FőDudu


FőDudu
addikt

Gyerek csinalt popcornt. Kivitte a kertbe.

Szomszed kertjebol felszedtek a retket, megmostak, es popcornt ettek retekkel.

Eszembe nem jutna ilyen kombinacio....

Pedig a retek egeszseges.

FőDudu

(#59788) FőDudu válasza Jahno (#59786) üzenetére


FőDudu
addikt

A busz is max harminccal szuttyoghet? Vagy a buszsav lesz ezutan a gyorsforgalmi?

FőDudu

(#59789) Grillo válasza FőDudu (#59788) üzenetére


Grillo
senior tag

Ha ezt behozzák, akkor megint csak az őrült rendszám nélküli 300-500 köbös robogósok járnak csak jól. Eh, én nem vagyok ellene az ésszerűen összerakott közlekedésfejlesztésnek, meg a biciklizés támogatásának, de attól, hogy a váci meg a külső körút 70-es szakaszain 50es tábla lesz, senkinek nem lesz jobb. Szerintem.

Apámmal beszéltem pont, úgy tűnik vidéken is indul a koronázás, legalábbis Zalaegerszeg több idősek otthonában kezd gond lenni.

(#59790) Samott válasza npera (#59783) üzenetére


Samott
addikt

Ott nem mérnek? Mert itt biztos fognak.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59791) npera válasza eattila (#59784) üzenetére


npera
újonc

Köszi! Szerintem 90%, hogy sima ügy.

(#59792) npera válasza Samott (#59790) üzenetére


npera
újonc

Nagyon-nagyon ritkán. Alig van rendőr és lefoglalja őket a sok bandaháború, a radikális iszlamista klánok közötti belső leszámolások és a közlekedés felügyelésére szinte semmi erőforrás nem marad. Gyakorlatilag azt csinálsz az utakon, amit csak akarsz, elképesztően kevés rendőr van kinn forgalmat ellenőrizni.

(#59793) FőDudu válasza Samott (#59790) üzenetére


FőDudu
addikt

Gondolom telenyomjak az osszes forgalmasabb utszakaszt automata kameraval...

Szep, uj vilag...

FőDudu

(#59794) npera válasza FőDudu (#59793) üzenetére


npera
újonc

Behajtási adós kapuk vannak már egy ideje, azokból csak SW-frissítés (fotelből okoskodtam ki :) ), hogy legyen átlagsebességes mérés.

Ha akarnának, akkor lehetne minden kereszteződésben kamera, mint Kínában (gondolom pénz sem a telepítésre, főként üzemeltetésre nincsen, de ez egy másik kérdés), aztán akár a belvárosban is lehetne átlagsebességet mérni. Még a kerékpárosokon is. Aztán kapuig követni valami okos algoritmussal.

Amikor Angliában voltak a nagy fosztogatások, akkor a fosztogatókat tudták kameráról kamerára "átadva" kapuig követni. Azóta a technika fejlődött, szóval nem akadály megoldani, ha a világ összes pénze rendelkezésre áll. Mint Kínában. Itt nem.

Én már azzal is elégedett lennék, ha lennének olyan kamerák, amik a köforgalmakban megfogják a bevágós és nem indexelős tahókat. Aztán 3 csapás. És kamerák a kereszteződésekben, amik megfogják a piroson áthajtókat. Ott is 3 csapás. Első menet 10k SEK, aztán 100k SEK, aztán 1M SEK. És kocsit elkobozni, ingatlant elárverezni. Ha strómanon keresztül van minden, akkor simán csak elvenni tőle és úgy elárverezni.

És lehetne a főtéren nyilvános botozás és kaloda is. Meg paradicsommal dobálás. A népnek kenyér kell és cirkusz. Még latinul is van erre egy mondás... :C

(#59795) Samott válasza npera (#59794) üzenetére


Samott
addikt

Nem csapas, dobas. Valami hulye egyszer tukorforditotta es azota terjed ez. Magyarul ugy mondjak: harom dobasod van.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#59796) blueboi69 válasza ncc1701 (#59765) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Elnézve a neten, elég sok gyerek meg is szenvedi, sőt van amelyik bele is hal.

(#59797) hobizoli válasza Grillo (#59780) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pont ez juttot eszembe nekem is, hogy Jaszairol a Borarosig siman elmentem ugy, hogy 1 biciklist sem lattam

meg amugyis qrva nagy otlet a dedikalt bicikli sav, amikor telen meg huszadannyian sem tekernek majd ott -8fokban, mint nyaron 25fokban... es akkor sincs sok

több drón kell ;P

(#59798) Jahno válasza hobizoli (#59797) üzenetére


Jahno
őstag

Jó megoldás úgysem lesz, bicajosok hangosak és hipszterek, hát ja.

(#59799) ncc1701 válasza npera (#59778) üzenetére


ncc1701
veterán

Itthon is ebben a negyed évben valami 4-5000 emberrel kevesebb halt meg, mint tavaly ilyenkor. Érdekes ez a nagy járvány.

(#59800) Jahno válasza ncc1701 (#59799) üzenetére


Jahno
őstag

Olaszoknál meg a következő pár évben fog kevesebb meghalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.