Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59801) -NoVa- válasza ncc1701 (#59799) üzenetére


-NoVa-
őstag

Illusztrálva az arányok. Nagyobb nagyváros, havi halálozási számok, téli legyengült vírusszezonnal együtt. Csak hogy kb lásd, mit befolyásol ez a kis semmiség a szokásoshoz képest:
kép link

Nálunk a kevés halott a korai elzárkózás eredménye, ilyenkor ha működik a megelőzés, lehet a hülyéknek károgni, hogy mennyire eltúlozták a pánikot.

[ Szerkesztve ]

(#59802) eattila válasza ncc1701 (#59799) üzenetére


eattila
csendes tag

Virus nelkul meg kevesebb lenne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59803) qnadam válasza Jahno (#59731) üzenetére


qnadam
veterán

két és fél évesen volt németországban gariban, azóta elmúlt már 6. camera kft-től kell róla ajánlat, mert hiába ügyes a vajákos ember, ha nincs hozzá alkatrésze. meglátjuk... meg kell utódlás is. a canon 24-105-öt annyira nem szeretem, az új verziója drága és nem is ismerem, 24-70 mindenféle gyártónak van, de a 105-ös vég jobban tetszik.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59804) qnadam válasza Jahno (#59732) üzenetére


qnadam
veterán

szerintem gyíkot lőni pont hosszabb kellene, hogy messzebbről menjen, de nem próbáltam.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59805) Grillo válasza Jahno (#59800) üzenetére


Grillo
senior tag

Na az ottani enyhítésre kíváncsi leszek. Most ahogy olvasom ismerősöd FBjén, lépcsősen nyit majd minden. Talán nem kúrják el nagyon, mint az elején.

Én talán abban látnám itthon a szükséges minimumot, hogy az iskolák, óvodák stb már ne nyissanak újra ebben a tanévben. Talán ez ad elég laufot, hogy csak annyi ember haljon bele, akinek nagyon muszáj, és csak annyi menjen tönkre anyagilag, amennyinek feltétlenül kell.

Én pesszimista vagyok ezzel az egésszel kapcsolatban, és még sokáig el fog ez tartani. De nem kérdés, hogy valamit tenni kell, mert többen fognak éhen halni, ha nem lehet dolgozni.
De az ember fasz, főleg nyájban, és most nem az immunitás megszerzéséről beszélek.

(#59806) Gabibácsi válasza FőDudu (#59776) üzenetére


Gabibácsi
tag

Félelmetes, most vasalják be rajta az ígéreteket, amiket a szavazatokért cserébe kapott. Menekülni kell lassan Pest környékéről is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59807) Gabibácsi válasza FőDudu (#59793) üzenetére


Gabibácsi
tag

Le kell szedni a rendszámot, oszt forgalmi nélküli roncsokkal menni mint a cigányok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59808) Jahno válasza qnadam (#59804) üzenetére


Jahno
őstag

Persze, nekem is hosszabb kellene. Ezért emlegettem, hogy mi a 300-on is még szoptunk, mert féltek. És ha hosszabb az másra is jó. Ennek meg itt állt modellt szép türelmesen, és ha marha jó makróval közel tud menni, akkor az sem szar.

(#59809) Sipi- válasza FőDudu (#59787) üzenetére


Sipi-
tag

Fahéjas csigához uborka? Nagyobbik fiam ette így régebben.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#59810) -NoVa- válasza Jahno (#59808) üzenetére


-NoVa-
őstag

85mm pont jó, gyíkot meg oda teszem ahová csak akarom:)

(#59811) FőDudu válasza qnadam (#59804) üzenetére


FőDudu
addikt

Elovettem a Pana G7 gepet 14-140 obival.
Meglatjuk az milyen kepet lo az adott gyikrol.
Elvileg az egy 10x zoom, nem?

Toltoje egyelore nincs meg, kabele nincs meg.
Igy bizzal nore egy foto masinat... pedig meg taskaja is van (volt).

Legalabb tudom hol talalom az alanyt, eddig felos sem volt. Remelem le lehet halkitani a gepet, hogy ne hangoskodjon kattogtataskor...

Meg lovok egy par giccses naplementet, par viragot, madarakat... max ujra bebizonyosodik, hogy nem tudok fotozni.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59812) FőDudu válasza Gabibácsi (#59807) üzenetére


FőDudu
addikt

Szlovak rendszam?
Vagy valami egzotikusabb....

Salamon szigetek, vagy hasonlo...

FőDudu

(#59813) BobaHWSW válasza ncc1701 (#59765) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Hireket Te se olvasol?

(#59814) FőDudu válasza Sipi- (#59809) üzenetére


FőDudu
addikt

Bennuk meg nincsenek eloiteletek az izek kombinaciojat illetoen ;)

FőDudu

(#59815) qnadam válasza BobaHWSW (#59747) üzenetére


qnadam
veterán

ezért jó a qp, abba nem tud belekapni a szél annyira :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59816) FőDudu válasza -NoVa- (#59810) üzenetére


FőDudu
addikt

Az en gyikom is mindig keznel van.... :C

FőDudu

(#59817) Jahno válasza FőDudu (#59811) üzenetére


Jahno
őstag

Elvileg 10x, de mihez képest? A 40-150es obi akkor csak 3.75x, mégis nagyobb a vége, mint a 140nél. A fixet még nehezebb mire vélni. Meg aztán úgyis mindegy, valamire betekered és megállapítod, hogy szar, mert az iPhone alapban meghúzza a színek szaturációját, ez meg csak akkor, ha kéred.

(#59818) Gabibácsi válasza qnadam (#59815) üzenetére


Gabibácsi
tag

Maserati?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59819) qnadam válasza FőDudu (#59816) üzenetére


qnadam
veterán

nem szükséges lefotózni!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59820) FőDudu válasza qnadam (#59819) üzenetére


FőDudu
addikt

Pedig kek tokaval biztosan jol nezne ki ;)

FőDudu

(#59821) FőDudu válasza Jahno (#59817) üzenetére


FőDudu
addikt

IPhone az nalam nem jatszik.

Telefonkent meg nem tudtam almas eszkozt megszokni. Noti es ipad van, de teloban kb az 5s amit utoljara hasznaltam. Az ujabbak kb 1-1 nap kiprobalasnyit jartak nalam.

Nem tudom Note9 mennyire szinhelyes, az biztos, hogy en nem utomunkazok. Max levagom teglalapra es annyi.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59822) qnadam válasza FőDudu (#59811) üzenetére


qnadam
veterán

próbáld ki, nem tudom hogy azzal az obival mennyire lehet közelre lövöldözni.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59823) qnadam válasza Gabibácsi (#59818) üzenetére


qnadam
veterán

az hát, azzal parkolok itt a panelek között.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59824) Jahno válasza qnadam (#59822) üzenetére


Jahno
őstag

Olyannal volt az én gyíkom is (:-

(#59825) eattila válasza FőDudu (#59816) üzenetére


eattila
csendes tag

Es sokkal kevesebb embert is erdekel!

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59826) zetor2000 válasza Gabibácsi (#59818) üzenetére


zetor2000
senior tag

"Az nem Maserati, hanem Názáreti, és a Fönök fia!" :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#59827) zetor2000


zetor2000
senior tag

Találtam egy érdekes játékot.
Milfy City a neve, és 18+.
Egész jópofa, klf. csajokat kell meghódítani, azt megdönteni. De nem mindegyik hajlandó elsőre, meg megdőlni se, csak "kézimunkára", vagy valami hasonlóra. Sajna a játék még csak félkész, de nCore-ról letöltöttem a félkészt, és egész sokáig el lehet vele jutni.
Van rendes történet, nem csak egy sima fércmunka.

Eddig ~15-20 óra játékidőt öltem bele, és még nincs vége. Pár karakterre írta a gép, hogy ennek most itt a vége, de aztán jött 2 másik... Az elérhető verzió valami 0.6, de alakul a 0.7, kíváncsi vagyok, mikor lesz kész. Meg mi lesz az 1.0-ban :)
Vannak unalmas részek, persze, meg egy csomó dolog, amit meg lehet szerezni a játékban, de egyelőre semmi értelme nincs. Aztán van, amit megszereztem, de csak a történet jóval későbbi részében kell. Meg pár helyszín elég ouruttya kidolgozású. Meg lehet találni "Secret scene"-ket, de nem jelzi, hogy az hol lenne. Persze lehet, hogy ettől titkos.
Szóval nem az átlagos hentelős játék, hogy szörnyek a labirintusban, azt mindmeghaltok, hanem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#59828) ncc1701 válasza eattila (#59802) üzenetére


ncc1701
veterán

Pont nem, mert most az influenza sem tudott terjedni, és kevesebb is a baleset.

(#59829) ncc1701 válasza BobaHWSW (#59813) üzenetére


ncc1701
veterán

Most már tudatosan próbálom kerülni a koronás "híreket". Egyik héten kitalálnak valamit, a másik héten meg pont az ellenkezőjét. A statisztikát meg úgy hamisítják mindenhol, ahol jólesik. Igazából azt tudni, h nem tudni semmit, és ezt a fingot reszeli mindenki.
Klikkvadász média túltolta, rápörögtek a pánikoló emberek, politikusok meglátták a következő 4 év esélyét (meg a zavarosban való halászat előnyét), és elkezdték még jobban tolni a témát. Oszt most ott tartunk, h már vagy 10% a munkanélküliség nálunk, és nem látni a végét.
Svédeknél még azóta is mindenki a világvégét várja? Tudtommal ott sincs semmi extra, de ha a médiára hallgat az ember, akkor legalábbis egy fekete lyuk lesz az országból, már annyira halott mindenki.

[ Szerkesztve ]

(#59830) npera válasza qnadam (#59804) üzenetére


npera
újonc

Fagyasztósprével lelassítod és aztán lehet közelről. Gyerekkel működik, különben mindig elszaladnak. Amióta van fagyasztóm nagyon szép portrékat tudok nyomni a játszótér közelébe épített betonbunkerből....

:)

Ja, ez egy madárfotós volt, elrontottam... :Y :C

(#59831) FőDudu válasza ncc1701 (#59829) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha valami fiatalabb meghal es nem tudjak eltusolni (mert a media mar tud rola vagy a csalad nem hagyja annyiban), akkor behazudjak, hogy mindenfele kronikus betegsege volt a szerencsetlennek es kulonben is idult alkoholista volt...

FőDudu

(#59832) eattila válasza ncc1701 (#59828) üzenetére


eattila
csendes tag

De, mert aki a korona miatt halt meg, még élne.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#59833) Gabibácsi válasza zetor2000 (#59827) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ezt én is nyomtam, csak élőben, szláv kolléganők volt a címe, félig lejátszottam, aztán letöróltem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59834) -NoVa- válasza ncc1701 (#59829) üzenetére


-NoVa-
őstag

Részben egyetértek, csak a hazai elbulvárosodott szócső/klikkhunter sajtót hagyni kell a fenébe. BBC World Service és hasonló, eltérő véleményeket is megszólaltató, szakértőket megkérdező formátumok szerencsére vannak még. Hallgass The Inquiry-t, fél órás epizódokban elmerülnek aktuális témákban, ok/helyzet/lehetőségek/potenciális következmények terén elég jó rálátást ad, de még érdekes.

(#59835) Gabibácsi válasza -NoVa- (#59834) üzenetére


Gabibácsi
tag

Szerintem a bbc meg akármelyik más is csak a klikkelésre megy már rá, de igen, ki lehet kerülni a bulvárt, csak nehezen.
mi tartunk hírek nélküli napokat, mondjuk asszony csal mert az oroszt figyeli, de megértem, anyukájáért aggódik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59836) -NoVa- válasza Gabibácsi (#59835) üzenetére


-NoVa-
őstag

Nem az írott kontent, a podcast műsorok. De ja, túlfogyasztás fölösleges.

(#59837) FőDudu válasza Grillo (#59805) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha nem engedik az esz nelkuli jarkalast, azaz maximum a municipality teruleten mozoghatnak es nincs osszevissza utazgatas, akkor korzetenkent van esely a kesobb felmerulo gocpontok lezarasara. Ha megengedik a szabadon utazast, akkor ismet baj lesz mindenutt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59838) Gabibácsi válasza -NoVa- (#59836) üzenetére


Gabibácsi
tag

Jah, podcast valahogy nem jön be, de akkor félreértettelek ok.

Amúgy parfümgyár egyre viccessebb, kibasztak 20+ kontraktort csak itt pesten, aztán mondták hogy repülnek az indusok is meg van egy főindus lengyelországban, az is repül

na kiderült hogy a főindust elég volt kibaszni, mert fizettek neki mindent is, induscég maradhat
tehát megint a magyarok lettek átvágva, miért nem csodálkozom

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59839) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Na, benyaltam életem első igazi gyorshajtását, ilyet se mindenki tud így kicentizni! :(

Autópályán (ahol elvileg 154,5 km/h az objektív felelősség határa, beleértve a 3%-os hibahatárát a műszernek) sikerült úgy belőnöm a tempomatot, hogy 155 km/h-val menjek... :D

Amúgy nem értem az osztrák bírságok miatt hisztizőket, nálunk napról napra kevesebb a bírság, ma már kevesebb, mint 84,5 EUR (vidékiek kedvéért 91 SEK). :(

(#59840) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#59839) üzenetére


Gabibácsi
tag

gratula :)
nekem tempomat 140 körül-re szokott menni, elég az ide, sok fogyasztásbajnok közé

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#59841) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#59840) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A 407-tel nekem 120-ra szokott állítva lenni, csak akkor megyek gyorsabban, ha 17 db kamiont kell előzni konvojban, mert akkor feltolom 130-ra, hogy ne szívassam ok nélkül a többi közlekedőt.

Viszont már egy ideje nem mozgott a 407 és meg akartam kicsit hajtani, hogy "tisztuljon a rendszer". Anyóséktól jöttem haza, 18 km autópálya, meleg motorral hajtok fel már. Na ezt sikerült most túltolni picit...

(#59842) npera válasza qnadam (#59819) üzenetére


npera
újonc

Ha makró kell hozzá, akkor már régen rossz úgyis.....

(#59843) npera válasza Bujdy81 (#59839) üzenetére


npera
újonc

A gyorshajtáshoz gratulálok, az államkasszát finanszírozni kell :)

A 84 EUR inkább 900 SEK körül lesz, ennyire nem jó a korona sajnos...

Én ennyire gyorsan nem szoktam hajtani. Itt még a 110 is ritka, autópályán ha tényleg van 110-es határ, akkor többnyire 115-120-ra rakom a tempomatot. Ilyen 155-ről csak álmodozik az ember....

Német(h)ben mondjuk megküldtem az autót, de ott sem tudtam huzamosabb ideig 180 fölött menni, mert mindig kijöttek elém. Erre kell a nagy erő, hogy utána hamar fel tudj gyorsulni. Ha van legalább 800 lóerő, akkor kábé instant gyorsulsz vissza a 120-ról :C

(#59844) qnadam válasza npera (#59842) üzenetére


qnadam
veterán

nem azért mert kicsi, hanem mert közel van!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59845) WiZARD válasza Bujdy81 (#59839) üzenetére


WiZARD
addikt

Na ezért jó a Leaf, autópályán extra korlátozás nélkül esélyem sincs gyorshajtani.
144 a vége, de ha extra töltés nélkül haza akarok érni akkor marad 120-130 ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#59846) FőDudu válasza WiZARD (#59845) üzenetére


FőDudu
addikt

Es ugyebar a toltes sem lesz mar ingyenes tobbe eleg sok toltonel.
Szep lassan leveszik majd az elektromos autosokat is...

Mennyi is igy egy kilometerre az energia ara? Olyan 15Ft nem?
Most, hogy olcso az uzemenyag, egy keveset fogyaszto dizel tuti kozel van ehhez.

(nem fikazni akarok, pusztan a szamok alapjan)

FőDudu

(#59847) Bujdy81 válasza ncc1701 (#59829) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

"Oszt most ott tartunk, h már vagy 10% a munkanélküliség nálunk, és nem látni a végét."

vs.

https://index.hu/gazdasag/2020/04/28/foglalkoztatas_munkanelkuliseg/

"Velük együtt 222 ezer munkanélküliről beszélnénk és csaknem 5 százalék körüli munkanélküliségi rátáról. "

"A legmagasabb, 7,1százalékos munkanélküliség Észak-Alföldet jellemezte."

(#59848) Bujdy81 válasza FőDudu (#59846) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Olyan 14-15 kWh körül megy 100 km/t, ha ésszel vezetsz, ha jól emlékszem a cikkekre, de majd Wizard kijavít. 15 kWh és 42 Ft/kWh alapján az 630 Ft, azaz 6,3 Ft/km. Azért az nem vészes...

Nekem kellene évi 20.000 km-re, az kb. 3000 kWh. Azt egy 3 kW-os rendszer felköhögi, amit már bruttó 1,5 millió alatt megkapok. 350-es dízellel és 6 literes fogyasztással számolva a 1,5 millió Ft kb. 72 ezer km. Azaz 3,5 év a megtérülés. Ott bukik a sztori, hogy további 6-8-10 milliót bele kellene tenni a villanyautóba...

(#59849) FőDudu válasza Bujdy81 (#59848) üzenetére


FőDudu
addikt

A toltes az olyan 80-280Ft per KWh plusz a toltes inditasi dij ami kb 500Ft (ha van). A fenti cikk szamaival kalkulalva.

Azaz 15KWh kb 1700-4200Ft. Igy mar mindjart 17-42Ft a kilometerenkenti dij. Azt szerintem hozza a dizel.

Autopalya kornyeken tud 42FT/KWh aron tolteni? Eleg elhibazott lepes lenne a kutak uzemeltetoitol. Marmint felaron adni a 'dzsuszt' a tobbi hasonlohoz kepest...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#59850) hobizoli válasza Bujdy81 (#59847) üzenetére


hobizoli
nagyúr

54000-n dolgoznanak csak olyan helyen, ami most be van csukva 1+ honapja?

a teljes idegenforgalom all az egesz orszagban :U

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.