Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58201) eattila válasza qnadam (#58185) üzenetére


eattila
csendes tag

Elvileg valami beta fw megoldja. Ha lehet hinni az internet népének.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58202) Gabibácsi válasza Sipi- (#58179) üzenetére


Gabibácsi
tag

szerintem pont elég

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58203) FőDudu válasza Gabibácsi (#58202) üzenetére


FőDudu
addikt

Megtanit tisztelni az erosebbet.
Meggondolatlan elozesekre nem sarkallja majd a vezetojet.

FőDudu

(#58204) Gabibácsi válasza Jahno (#58191) üzenetére


Gabibácsi
tag

az az enyém volt, mind a hat
a polcok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58205) eattila válasza Jahno (#58192) üzenetére


eattila
csendes tag

Na Gyafiról rég hallottam.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58206) WiZARD válasza qnadam (#58187) üzenetére


WiZARD
addikt

ott senkit
bár tegnap megírtam a storyt az informacio@otpbank.hu -ra, azt írták panaszokat oda várják

Ma reggelre jött mail, hogy adjak meg adatokat, hogy pontosan utána tudjanak nézni.
10 perce meg hívtak a fiókból hogy mára is tudnak adni időpontot.
De már van 11re másik bankba, szóval kapják be.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#58207) Gabibácsi válasza FőDudu (#58203) üzenetére


Gabibácsi
tag

hát igazából a 60 lovas astrámmal is lehet előzni, szoktam is, messze nem a leglassabb vagyok még a pályán sem
szóval a 80 ló is elég, csak nyilván tudni kell használni, meg azt belekalkulálni hogy kb nincs gyorsulása, meg kikapcsolni a klímát előzéshez, ilyenek

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58208) Gabibácsi válasza WiZARD (#58206) üzenetére


Gabibácsi
tag

én majd arról fogok panaszt tenni hogy az ügyintézők pinpongoznak, és papír alapú leveleket küldözgetnek teljesen ellentétes tartalommal mint amit a saját ügyintézőmmel beszéltem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58209) eattila válasza Gabibácsi (#58207) üzenetére


eattila
csendes tag

De az octavia azért nehezebb, mint az F astra nem? Suzuki is 65 ló volt, előztem is vele. De nem volt egy rohanó őrült. Mondjuk annyira megszoktam 10 év alatt, hogy a corollával is ugyan annyira megtervezem az előzést :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58210) Sipi-


Sipi-
tag

Ha jól emlékszek zetor keresett fogorvost nemrég. Hogyan sikerült megoldani? Hol találtál fogorvost?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58211) npera válasza Gabibácsi (#58207) üzenetére


npera
újonc

A lényeg az, hogy a fordulatszám sosem essen 5000/min alá. Akkor könnyű felvenni a forgalom ritmusát :C

(#58212) Jahno válasza Gabibácsi (#58204) üzenetére


Jahno
őstag

Azon kívül is van még, akkor jó ötletnek tűnt. De már fogyott is belőle :-) Meg van belőle...

(#58213) hobizoli válasza FőDudu (#58197) üzenetére


hobizoli
nagyúr

FB-s Alfa csoportban szoktak elado Yatour-k lenni neha

több drón kell ;P

(#58214) npera válasza -NoVa- (#58180) üzenetére


npera
újonc

Egy jármű, ami alapjáraton 80 lóerős? :C

(#58215) npera válasza eattila (#58209) üzenetére


npera
újonc

Akkor több a lendülete, ami csak jó. Meglendíted jól és utána megy, mint a disznó.

(#58216) halapidori válasza qnadam (#58183) üzenetére


halapidori
csendes tag

a telefonon vannak csengőhangok, amiket át lehet állítani?! :F

Nálunk amúgy családi szokás a gyári állapot meghagyása, édesapám hozta mesteri szintre:
használtan vett kipróbálásra CAT telefont, szóval fél évig egy idegen család volt a háttérképe mosolygós kisfiúval, háttérben feleséggel.

(#58217) npera válasza -NoVa- (#58172) üzenetére


npera
újonc

Nova, tegnap elmeséltem feleségemnek, hogy milyen átfogó lelki béke áradt szét bennem miután elengedtem a Tarot vázat és ő is üdvözölte a gondolatmenetet a magasabb stack tekintetében.... :C

Nem vagyok benne biztos, hogy csak gúnyolódott-e velem, de a romantikus énem azt véli hinni, hogy velem örül az új quad koncepció feletti boldogságomban.... :K

(#58218) npera válasza halapidori (#58216) üzenetére


npera
újonc

Respect! :C

(#58219) halapidori válasza Jahno (#58132) üzenetére


halapidori
csendes tag

Ha ma Magyarországon valaki kórházban van tartva, akkor ott már eleve akkora a gáz, hogy otthon 100%, hogy nem oldanák meg. Ez katasztrófa. Eddig is kirugdostak mindenkit a rehabról, nincsenek illúzióim arról, mennyire oldják majd meg a kirugdosott nagyik ellátását. Lehet majd szaladgálni karanténból pelenkáért, kanülért, felfekvés elleni matracért, meg megtanulni katéterezni. El sem tudom képzelni, mi lesz ezekkel az emberekkel... meg a családjukkal. :(

(#58220) Sipi- válasza -NoVa- (#58180) üzenetére


Sipi-
tag

Ami még japán is... Hmmm... Inkább mégsem :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58221) Gabibácsi válasza eattila (#58209) üzenetére


Gabibácsi
tag

De, tuti nehezebb, az igaz

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58222) Gabibácsi válasza npera (#58211) üzenetére


Gabibácsi
tag

ennyi, ki kell kormolni, nem szabad ellustulni hagyni

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58223) -NoVa- válasza npera (#58217) üzenetére


-NoVa-
őstag

Fontos a megértő partner. Ma valami hasonlóra számítok amikor délután asztali hangszórótalpat fogok eszkábálni, mert az jó. Jelenleg rekurzió van, egy pár kisebb hangszórón állnak a Rolandok, de azok kellenének a RetroPie mellé NES prüntyögést lejátszani.

(#58224) Gabibácsi válasza halapidori (#58216) üzenetére


Gabibácsi
tag

jó arc lehet az öreg :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58225) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

na megvolt az interjúm, teams-en
nem tudom
de 100% homeoffice, az tetszik

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58226) eattila válasza halapidori (#58216) üzenetére


eattila
csendes tag

Aaaaaz igen!!! :D

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58227) NauTiLUS_HUN válasza halapidori (#58219) üzenetére


NauTiLUS_HUN
újonc

https://index.hu/napirajz/2020/04/15/hatvan_szazalek/

(#58228) FőDudu válasza halapidori (#58216) üzenetére


FőDudu
addikt

En sem allitgarram, de amikor 10 egyforma telefon van kirakva kavezas kozben, akkor zavaro tud lenni kie is csorog...

FőDudu

(#58229) FőDudu válasza Gabibácsi (#58225) üzenetére


FőDudu
addikt

Mint nalam ;)
Bar ma beugrok, mert bootlopra tettem egy szervert.

Rohaggyalmeg IBM SDDDSM driver...
Ugyanis Windows Update felajanlja, de utana ugy jon a bootloop, ahogy illik..

Es persze sehogyae tudok idoben F5/F8- at nyomni az ILO-ban, mert pont akkor valt felbontast is....

En baxtam el, nekem kell beugrani.

Meg a vegen npera-nak lesz igaza es nem tart ki a tank benzinem a valsag vegeig....

Pedig ma mar kaptunk olyan ceges emailt, hogy prepare for re-opening. Egyelore csak brainstorming, hogy mi legyen a nyitas utan a biztonsag erdekeben..

Kilincsek, tavrinyak,kulcskartyak fertotewnitese jutott hirtelen eszembe, a tobbi ugysem az en teruletem. Nem minha a kilincs az lenne....

FőDudu

(#58230) npera válasza FőDudu (#58228) üzenetére


npera
újonc

Most nincs kérdés, az üvöltő birka az enyém. Itt van a céges teló a gép mellett és nincs kinémítva. Minden levélre bőg egyet a birka. És kapom a leveleket Teams meeting közben is, tehát bőg bele a meetingbe. Nagyon jó... :C

(#58231) npera válasza FőDudu (#58229) üzenetére


npera
újonc

Nekem meg kell újítani a tesztpályás jogsimat, jövő csütörtök irány a pálya. Majd fertőtlenítem a kocsi kilincsét, nehogy gond legyen...

(#58232) Gabibácsi válasza npera (#58231) üzenetére


Gabibácsi
tag

én csináltam fertőtlenítőt, minden volt itthon hozzá
96% alkohol, glicerin, desztvíz
ezzel spriccelek mindent amit lehet, pl bevásárlás után

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58233) npera válasza Gabibácsi (#58232) üzenetére


npera
újonc

Nálunk az a rutin, hogy még oviban alapos kézmosás szappannal, aztán itthon is alapos kézmosás. Aztán ereszd el a hajamat.

Ez az utóbbi 3 szezonban megfogta a téli fosós-hányós vírust és eddig legalábbis a koronát sem kaptuk el. Vagy csak úgy ment át rajtunk, hogy nem vettük észre.

A fentiek mellett van egy alap higiéniai elővigyázatosság. Mindig van nálunk alkoholos nedves törlőkendő. Ha a gyerekek mondjuk kakaós csigát zabálnának vásárlás után a parkolóban (mert azzal aztán be nem szállnak a kocsiba), akkor előtte le lehet törölni a mancsaikat. Meg leginább utána, hogy ne hordják be a koszt a kocsiba.

Magyar fejjel ezt olvasni vélhetően hajmeresztő, de itt kábé ez a rutin és eddig bevált.

Mondjuk itt az IKEA is nyitva van, meg a gyerekek is járnak edzésre (foci, tánc és úszás).

(#58234) Bujdy81 válasza WiZARD (#58096) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Pár infó, amit OTP-stől hallottam:
- fél gőzzel kell menni, mert ha bemész (nem te), leköhögöd, koronás lesz, akkor az egész műszak megy karanténba -> bezár a bank. Vagy félgőzzel mennek és elbírnak egy ilyet két hetente
- mennyi idős az ügyintézők nagy része? Lehet, hogy azért mennek félgőzzel, mert a csapat fele otthon van a digitálisan tanuló gyerekkel...
- babaváró nekünk 17 perc volt az OTP-ben, aztán hívtak, hogy menjünk be aláírni (2perc). Próbálj másik fiókot esetleg! Győrben 5 fiók van, de elvileg az Árkád most zárva, marad négy...

Ja, és a bónusz:
"Nyilván én vagyok a hülye, hogy utolsó pillanatra hagytam"

IGEN! :P

(#58235) Gabibácsi válasza npera (#58233) üzenetére


Gabibácsi
tag

a kézmosás megvan itt is, meg shopping után fertőtlenítő gél
csak amiket megvettünk spricceltem még le

viszont a maszk nem jött be, 5 perc után sikítva dobtam le, annyira nem kaptam benne normálisan levegőt, ilyen obis szűrős maszk

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58236) Bujdy81 válasza FőDudu (#58106) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Magyar állampolgár, magyar jogsival?

Akkor egyrészt nem jár le, csak a vészhelyzet vége után 60 nappal, másrészt pedig tessék szlovén jogsit beszerezni, ha életvitelszerűen Szlovéniában éltek (több, mint 184 napot vagytok ott)!

(#58237) Sipi- válasza FőDudu (#58229) üzenetére


Sipi-
tag

Ha iLO-ban beállítod, hogy BIOS-ba bootoljon, akkor sem tudod megoldani utána?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58238) Bujdy81 válasza WiZARD (#58163) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Úgy látszik, ez cég kérdése is.

Nálunk van egy csajszi, aki német rendszámon hófehér X5-tel jár, mert úgy olcsóbb a lízing. Na, az vérciki pl. és senki nem gondolja, hogy ő a nagy vagány, hogy ezt csinálja.

Pár éve viszont Fehérváron láttam egy lakossági parkolóhely matricát, szlovák rendszámos autón. Ugyebár előbbihez 184+ napott Fehérváron, utóbbihoz 184+ napot Szlovákiában kell élni és simán kiadták a matricát...

(#58239) WiZARD válasza Bujdy81 (#58234) üzenetére


WiZARD
addikt

Ma már voltunk másik bankban, persze ide kell +1 NAV igazolás, ami az otpnek nem kellett...
Holnap 10re megyünk újra, de a hitel biralatot addigra elvileg megcsinálja.
(Erste)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#58240) npera


npera
újonc

Phülöp, good news! Finnország abbahagyja a karantént. És Dánia is hamarosan.

(#58241) -NoVa- válasza npera (#58240) üzenetére


-NoVa-
őstag

Felénk most az a céges mondás, hogy esélyes, hogy még 2022-ig is kitolják a home officet, max mellé vezetik be, hogy aki nagyon akar, nem kell külön igazgatósági rábólintás a bemenésre..

(#58242) Jahno válasza Gabibácsi (#58232) üzenetére


Jahno
őstag

Alkohol erre pazarolni?

(#58243) Jahno válasza Gabibácsi (#58225) üzenetére


Jahno
őstag

Solt nem fűzök hozzá, holnap jár le a határidő, hogy jelentkezzenek időponttal.

(#58244) npera válasza -NoVa- (#58241) üzenetére


npera
újonc

2022??? Még 2 év? De az már akkor inkább egy céges strukturális váltás, nem egy kifejezetten koronára adott válasz.

Az én felfogásom szerint persze.

(#58245) Sipi- válasza -NoVa- (#58241) üzenetére


Sipi-
tag

2022?
Spórolni akarnak az irodabérleten és visszamondani a bérelt irodák nagy részét?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58246) -NoVa- válasza npera (#58244) üzenetére


-NoVa-
őstag

Figyelembe véve, hogy a vének tanácsa átlagéletkora valahol Gandalf környékén járhat, reális a félelem.

Amúgy meg van a média, van a politika, és van a tudományos elemzés, 3 párhuzamos világ. A média pánikot kelt meg sarat dobál, a politika populáris hullámlovaglást végez, az elemzők meg teljesen érzelemmentesen mondanak egy scenáriót, aztán majd a változó paraméterekből újraaktualizálják. Na egy ilyenből jön a dátum.

(#58247) hobizoli válasza Sipi- (#58245) üzenetére


hobizoli
nagyúr

pont ezt mondtam egy honapja, hogy HO beut, akkor a felepitett uvegpalota irodahegyeket kb baszcsizhatjak a Vaci uton (is)

több drón kell ;P

(#58248) FőDudu válasza -NoVa- (#58246) üzenetére


FőDudu
addikt

Erre utal nalunk is a hogyan legyenek biztonsagban a dolgozok es vendegek (egymastol is) brainstormingolas a nyitas elott....

Nyitas majd valamikor lesz - lepeseket ki lehet dolgozni most is.

FőDudu

(#58249) FőDudu válasza Bujdy81 (#58236) üzenetére


FőDudu
addikt

Majus 1-tol lehet intezni, nincs semmi gond.
Csak eddig ugye nem jart le, igy nem volt fontos.

FőDudu

(#58250) FőDudu válasza Sipi- (#58245) üzenetére


FőDudu
addikt

Jogos.

Miert legyen iroda/telephely.parkolo/biztonsagior/internet/soktelefon/allithato asztal/draga szek/stb - ha a programozo otthonrol is tud dolgozni? Rengeteg ceges koltseget meg tudnak sporolni. A dolgozo meg naponta orakat (a bejarason).

Majd dolgozik VPN-en, a netet meg oldja meg - akar kaphat ra tamogatast is.

Szerintem ez a fajta valtas nem igazan negativ irany az informatikaban - bar nekem is kell a kimozdulas az otthoni dolgozobol...

Fura egyeduli szellemkent bejonni egy epuletbe...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.