Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#58601) Phülöp válasza JonesC (#58599) üzenetére


Phülöp
addikt

Az eszköz, amit kerestek a soundplate.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58602) npera válasza A. Crowley (#58600) üzenetére


npera
újonc

3-fázisú? Lehet zárlat van valamelyik csatlakozónál.

Nekem volt olyan RC repülővel, hogy a motorból jövő kis kábelek csatlakozója és a kábel közötti forrasztás volt pocsék és ott húzott ívet. Egy tó felett repülve kezdett el rángatni, az fosatós volt.

Szétszedtem és újraforrasztottam a csatlakozókat rendesen és utána jó lett.

A kis teljesítmény nem tudom miért van.

(#58603) Gabibácsi válasza npera (#58593) üzenetére


Gabibácsi
tag

5x1.2
6V jaja
az első amit linkeltél nem értem, az gondolom töltő (de az van)

bocsi, kezdő vagyok nagyon

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58604) qnadam válasza Gabibácsi (#58547) üzenetére


qnadam
veterán

igaza van, nagyon rontaná a jármű használhatóságát, ha a platót telerámolnád akksival.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58605) qnadam válasza BobaHWSW (#58573) üzenetére


qnadam
veterán

150-160-ig nekem teljesen jó, igazából feljebb sincs bajom, csak nem bírom sokáig :D
140-nel viszont kb bármeddig el tudok menni, kár hogy az már csak tempós gyaloglás :(((

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58606) A. Crowley válasza npera (#58602) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Azt honnan tudom? És mindkettő?

(#58607) Phülöp válasza A. Crowley (#58606) üzenetére


Phülöp
addikt

te valami új vagy itt amúgy?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58608) A. Crowley válasza Phülöp (#58607) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Nem, merthogy?

(#58609) qnadam válasza Phülöp (#58607) üzenetére


qnadam
veterán

egész régi

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#58610) Phülöp válasza A. Crowley (#58608) üzenetére


Phülöp
addikt

Anna ment a levesbe?

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58611) A. Crowley válasza Phülöp (#58610) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Valahogy úgy.

(#58612) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

na, amin voltam interjún, kellenék, de lemondták az összes külsős céget, így ennyi

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58613) Phülöp válasza A. Crowley (#58611) üzenetére


Phülöp
addikt

remélem, nem valami attrocitás miatt

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58614) eattila válasza hobizoli (#58596) üzenetére


eattila
csendes tag

Tegnap láttam 100-as boltban, hogy 390 1db papír maszk. Azt gondoltam egy doboz annyi. 50 van egy dobozban. Az 20k. Basszus.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58615) eattila válasza Phülöp (#58610) üzenetére


eattila
csendes tag

Egy ideje már újra Erős Pista nem pedig Édes Anna. ( Sssssssory )

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58616) eattila válasza Gabibácsi (#58612) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez csak nekem ambivalens? Ha interjún voltál, akkor nem értem a külső céges dolgot. Előtte nem tudták?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#58617) Gabibácsi válasza eattila (#58616) üzenetére


Gabibácsi
tag

álítólag nem, csak amikor már továbbjutottam és elküldték a cégnek a pályázatomat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58618) Jahno válasza eattila (#58616) üzenetére


Jahno
őstag

Ez más szakma, felénk egyik napról a másikra derül ki, hogy akkor hátra arc és nem több ember kell valamire, hanem az eddig rajt dolgozó 50et is megfaragjuk.

(#58619) Jahno válasza Gabibácsi (#58617) üzenetére


Jahno
őstag

Van itt a szomszéd kerületben valami junioros kiírás, de elég érdekes. Megpróbálom meggyőzni a HRt.

(#58620) Phülöp válasza Gabibácsi (#58612) üzenetére


Phülöp
addikt

én 2 hete voltam egy érdekes interjún, azóta nem tudta megkérdezni a ceo a tulajt, hogy akkor mi legyen

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58621) A. Crowley válasza Phülöp (#58613) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

Ja nem, csak prioritások az életben.

(#58622) Sipi-


Sipi-
tag

Ti mindenhez IS értetek, ezért megkérdezem. Ha lecsökkentik a fizut és a munkaidőt (50%-ra) és utána mondjuk egy hónap múlva kirúgják a dolgozót, akkor a felmondási időre is az új, csökkentett fizu jár és a végkielégítés is a csökkentett fizuval fog kifizetődni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58623) npera


npera
újonc

Ez jó volt. Mentünk vásárolni és amíg asszony a lányommal vett ruhát, addig a fiammal kinn vártunk. Volt egy KTM 1290 Adventure R motorkerékpár a parkolóban, azt jól megnéztük. Éppen jött a tulaj és felajánlotta, hogy a fiam beindíthatja.

Jól benyomta a gombot és volt nagy öröm. Beröffent a V2 rendesen. Egész úton hazafelé azt magyarázta.

A lányom felhúzta magát, hogy ő nem indíthatott be semmit, de ő korábban egy Yamaha R3-at indított be, csak már elfelejtette. Azon ráadásul Akra dob is volt....

(#58624) npera válasza Gabibácsi (#58603) üzenetére


npera
újonc

Fullra töltve 1,4V a cella, a nominális az 1,2V.

Nem, az első egy DC-DC, ami állítható bemenő és kimenő feszültséggel működik. Beállítod, hogy miről mire akarod a DC feszültséget átváltani. Ha egy ilyennel lekonvertálod a 2 db 18650 maximális 8,4V-ját 7V-ra (5x1,4V), akkor pont ugyanazt kapod, mint az 5 db AA-cellával. Csak 2 db kábé 3 Ah-s cellával helyettesíted őket.

Akkor kell majd 18650-es töltő is, mert az Li-cella és nem lehet Ni-Mh-töltővel tölteni. Ott 3,7-4,2V között mozog egy cella feszültsége. Akkor a korábbi kábé 700 mAh-ról mész 3000-re.

Conrad.hu oldalon is muszáj legyen egy csomó dolog, most jutott eszembe.

(#58625) Jahno válasza Sipi- (#58622) üzenetére


Jahno
őstag

Felmondási idő alatt miért nőne meg? Mondjuk a kirúgás az közös megegyezés szokott lenni, amire mindenki mondja, hogy sose írd alá csak úgy hirtelen de mégis aláírjuk meg a munkáltató amúgy is megoldja, itt legalább forintosítva szokott lenni a vége és szabik kifizetve meg hasonlók.

(#58626) npera válasza A. Crowley (#58606) üzenetére


npera
újonc

A lassulás nem tudom mitől van.

De ha rángat a motor, az lehet részleges rövidzár. És nekem volt ilyen "élményem" repülővel. Ott a motorból kijövő 3 fázis egyikénél volt a forrasztás a motor kábele és a ráforrasztott "bullet connector" között olyan pocsék, hogy elrepedt és ott húzott ívet.

Ilyesmire gondolok:

A fekete kábelre ráforrasztott kis érintkező forrasztása engedett el. Simán újra lehetett forrasztani és zsugorcsövezni.

(#58627) Gabibácsi válasza Sipi- (#58622) üzenetére


Gabibácsi
tag

mivel nálunk ez már felmerült, nem, mert a fizuról nincs új munkaszerződésed elvileg

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58628) npera válasza A. Crowley (#58606) üzenetére


npera
újonc

Még egy ötlet. Van rá eshetőség, hogy zavarják egymást? Lehet választani csatornát? Vagy ez valami modern 2,4 GHz-es rendszer már, ami tolerálja más adó jelenlétét?

(#58629) Gabibácsi válasza npera (#58624) üzenetére


Gabibácsi
tag

pedig olyan egyszerűnek tűnt, azt hittem összeforrasztok 5-öt gúla alakban és örömbódottá
inkább rendelek kínából szar 700-asokat akkor, ugyanilyen alakban, mert nagyobbakat nem találtam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58630) npera válasza Gabibácsi (#58629) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom mennyire szoktál elektronikát barkácsolni, mert a forrasztás része lehet trükkös. De igazából tök egyszerű, csak oda kell figyelni a polaritásra és hogy ne égesse meg a cuccot az ember túl sok hővel (túl sokáig melegíteni a pontokat).

Én totál analfabéta voltam forrasztásból, de egy racing quadot össze tudok forrasztani, szóval még egy magamfajta is meg tudta tanulni.

Az a kis DC-DC asszem 30 SEK alatt volt, ami nincs ez ezres jó ropogós magyar forintban számolva.

(#58631) Gabibácsi válasza npera (#58630) üzenetére


Gabibácsi
tag

nem tudok forrasztani, de szoktam
szanaszét forrasztottam már a c64-em alaplapját is :D

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#58632) npera válasza Gabibácsi (#58631) üzenetére


npera
újonc

Akkor simán megy ez is.

(#58633) A. Crowley válasza npera (#58628) üzenetére


A. Crowley
csendes tag

2.4 Ghz-s a távirányító.
Persze közben írtam az eladónak is, hogy mi lehet, csak közben hátha mi is megszülünk valamit.
Az az érdekes, hogy mindkettőnél ugyanez a jelenség.

(#58634) Sipi- válasza Gabibácsi (#58627) üzenetére


Sipi-
tag

Mi a nem?
Az új fizuról és a heti 20 óra munkaidőről lenne papír. Most pont az a gondolkozás tárgya, hogy aláírja-e asszony vagy ne. A cég túlélésére nem adunk nagy esélyt, sajnos :( De nem jogutód nélkül szűnne meg, tehát a felmondási idő és végkielégítés járna akkor is. Csak nem mindegy, hogy az X-ből vagy félX-ből számolódik.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#58635) npera válasza A. Crowley (#58633) üzenetére


npera
újonc

Akkor sajnos kifogytam az ötletekből.

(#58636) cyberde válasza Sipi- (#58634) üzenetére


cyberde
csendes tag

Végkielégítésként, a ledolgozott évek alapján a MT által meghatározott távolléti díj jár.

A távolléti díjat pedig az alapbérből, meg még egy csomó mindenből számítják.

A havi alapbér pedig az egy órára járó bér, és az adott hónapban ledolgozott munkaórák szorzata.

MT
136.§
...
(3) A havi alapbér meghatározott időszakra járó részének számításánál a havi alapbérnek a hónapban irányadó általános munkarend szerinti egy órára eső összegét szorozni kell az adott időszakra eső általános munkarend szerinti teljesítendő órák számával.

https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a1200001.tv

[ Szerkesztve ]

(#58637) zetor2000 válasza Sipi- (#58634) üzenetére


zetor2000
senior tag

Énszerintem valami időszakos átlagot kéne alapul venni, hogy az alapján kapjon pénzt - végkielégítést.
Azaz most 1/2X, mert válság, csökkent a fizu stb. De előtte meg N évig X volt a fizu, szóval N évet meg azt az időt, ami 1/2Xel ketyegett, valahogy arányba kéne hozni, és az alapján egy átlag. De ez lehet, csak az én fejemben van így.
Azt 90%ig biztosra mondanám, hogy a felmentési idő alatt is a csökkentett fizu és a csökkentett munkaidő "jár". Vagy az otttani HRes/pénzügyes megmondja.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#58638) npera


npera
újonc

Nova, ha elmegy a Subaru, akkor valami városi kis gyöszt?

Talán ezért döntött úgy Philippe Duperray, amikor 2012-ben egy lepukkant 106-os átépítésébe kezdett, hogy sutba dobja a megszokásokat, és mer nagyot álmodni. Végül is a 106 Rallye homologizációs célból készült 1993-tól, és mi készült akkoriban még homologizációs célból? Például a Mitsubishi Lancer Evo IV.

Az 280 lóerőt tud utcai változatban, de ennél fontosabb, hogy ügyes négykerék-meghajtás van alatta. Igen ám, csakhogy 12,5 centivel hosszabb a tengelytávja, és persze szélesebb is sokkal a Lancer, tehát a hajtáslánc egyszerűen nem fért volna el a picinyke Peugeot-ban. Ez azonban nem tántorította el az alkotót, hanem a lángvágóért, majd a hegesztő apparátért nyúlt, és a japán padlólemezre valami mágia, illetve üvegszálas szélesítések segítségével ráfeszegette a 106 karosszériáját. Az eredmény pont olyan beteg, mint amilyennek hangzik.

Forrás.

(#58639) Jahno válasza Gabibácsi (#58631) üzenetére


Jahno
őstag

Ja, most belefutottam egy másik ilyen tuningolós arcba, aki végre velem van a csoportokban és nem magyarázza, hogy gyűjt és eredeti állapot kell, aztán ott fekszik a cucc évekig egy dobozban, hanem használja is. Atarin átalakítottam a tápcsatit, most majd kapnak AV kimenetet és nem értik, hogy az miért jó. Meg minden legyen eredeti, az sem baj ha szar és nem működik, de jajjj hozzá ne érjünk még a betűtípushoz se.

(#58640) cyberde válasza zetor2000 (#58637) üzenetére


cyberde
csendes tag

Kérdés, hogy a cégnél, mi a hónapban irányadó általános munkarend?

Napi 4 óra, vagy 8?

(#58641) FőDudu válasza Samott (#58590) üzenetére


FőDudu
addikt

Es nem perelhetnek, hiszen egeszsegugyi veszhelyzet, vilagjarvany, stb...

FőDudu

(#58642) FőDudu válasza hobizoli (#58596) üzenetére


FőDudu
addikt

Olcso. Nalunk 48 euro az 50 darabos pakk.

FőDudu

(#58643) Phülöp válasza Sipi- (#58622) üzenetére


Phülöp
addikt

Elvileg a szerződésben rögzített bért kell fizetniük.
Szeretném azt gondolni, hogy igazam van.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#58644) FőDudu válasza Phülöp (#58643) üzenetére


FőDudu
addikt

Errefele az utolso harom honap atlagabol indulnak ki es annak x havi szorzata a vegkielegites.
X fugg a ledolgozott idotol.

FőDudu

(#58645) FőDudu


FőDudu
addikt

Nalunk akkora lazitas lepett eletbe, hogy senkinek nem kotelezo kesztyut hordania a boltokban...

Erre mindenki rajzik mint a mehek...
Vasarolnak mint az orult.

En is vettem egy felkilos elesztot.
Jo lesz valamire alapon.

Gazdagok vagyunk.... :C

FőDudu

(#58646) npera válasza FőDudu (#58645) üzenetére


npera
újonc

Akkor ha eddig mindenki izolálta magát és fújta hektószám a fertőtlenítőt, akkor majd most jön egy durva hullám, ha nincs mázlitok. Just sayin....

(#58647) FőDudu válasza npera (#58646) üzenetére


FőDudu
addikt

Maszk meg kotelezo, kezfertotlenito is ki van rakva mindenutt. Csak az eldobhatos muanyag kesztyu okozta durva kornyezetszennyezest untak meg...

FőDudu

(#58648) FőDudu válasza npera (#58630) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekunk kozepiskolaban tanitottak a forrasztast, mondjuk elotte meg is kellett tekerni a pakatrafot. :O

Es persze forrasztoviz meg egyeb fluxer nelkul kellett forrasztani, igy ha nem volt femtiszta az alkatreszlab, akkor szivas... A vegen meg forrolevegos Weller munkaallomassal is jatszottunk. Szoval megtanultunk forrasztani.

Par evvel kesobb a Westel kozponti szervizeben azzal szorakoztunk, hogy leszedtuk a 2110-es Nokia paneljarol a nagyobb alkatreszeket, majd vissza is raktuk. Az nyert aki hamarabb megcsinalta es a telefonja mukodott a muvelet utan.

Tegi szep idok....

FőDudu

(#58649) FőDudu válasza npera (#58646) üzenetére


FőDudu
addikt

Japanoknal allitolag lett egy masodik hullam.
Pont ma mondta valaki...

FőDudu

(#58650) Gabibácsi válasza Jahno (#58639) üzenetére


Gabibácsi
tag

Ez a helyes

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.