Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17751) FőDudu válasza Jahno (#17749) üzenetére


FőDudu
addikt

Van 3 tok egyforma ESX szerverunk. Egyforma hardver, egyforma BIOS, egyforma instalacio.
Kitalaltuk, hogy a 2 procibol szedjunk ki egyet, 16 mag is eleg lesz per szerver. (Igy nem kell annyi 2016 licensz, de egyebkent a gepek terhelese meg mindig kB 30% lesz).A harombol az egyik tobbe nem indult el.
A VMware belefagyott a bootba.

ILO-rol ujrahuztuk, konfig mentes visszatolt, mukodik.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17752) FőDudu


FőDudu
addikt

(#17753) FőDudu válasza FőDudu (#17752) üzenetére


FőDudu
addikt

Kispest meg meg kemenyebb...

Ezert eszembe se jut elkoltozni innen. 10 ev alatt egy beszolast se kaptunk, sot joban vagyunk a szomszedokkal. Pedig 'bevandorlo' vagyok :)

FőDudu

(#17754) Jahno válasza FőDudu (#17753) üzenetére


Jahno
őstag

Nekem azért beszólt a szomszéd 15 év alatt, de nem volt vészes. Viszont ilyen keményebb dolgot tuti találunk Szlovéniában is. Kispestet is nehéz faluhelyhez hasonlítani, de felétek is tuti vannak focihuligánok, azok mindenhol egyformák.

(#17755) eattila válasza eattila (#17748) üzenetére


eattila
csendes tag

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17756) Phülöp


Phülöp
addikt

#comic pictures

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#17757) Jahno válasza Phülöp (#17756) üzenetére


Jahno
őstag

Ha valami smart az lehet bio is? Ahogy nézem ez környezetbarát, grín enerdzsi, szóval mindenélfe jót egy koncepcióba gyúrt. Elmés.

(#17758) FőDudu válasza Jahno (#17757) üzenetére


FőDudu
addikt

(#17759) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Lejart a szamlalo a laptopban...3 hettel gari utan nem mukodik a bekapcsolo gomb. Nincs meg a clicky erzes, mintha vegleges benyomott allapotban maradt.

Ma fogok szervizt felkeresni mit mondanak erre. 2016 januari 17" dell inspiron. Remelem javithato es nem marha dragan.

(#17760) FőDudu válasza BobaHWSW (#17759) üzenetére


FőDudu
addikt

Dugjal bele valami usb-s retket, hatha a wake-on usb aktiv :)
Az bekapcsolja.

Csak akad egy eger vagy hasonlo.

(laposfold hivok szerint biztosan mukodott a tervezett avulas).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17761) FőDudu válasza FőDudu (#17760) üzenetére


FőDudu
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=OR32MaQQNgY

Service tag alapjan itt keresheto a szukseges alkatresz:
https://www.parts-people.com/index.php?action=category&id=141&subid=580&refine=power+button

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17762) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Wacom tablara es wd passportra sajnos nem. Usbs eger es billentyuzet az nincs. Wake on power funkcio se volt bekapcsolva sajnos ugytunik, akkuval es kabellel probalkoztam de semmi.

(#17763) BobaHWSW válasza FőDudu (#17761) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Koszi, ma/holnap beviszem valami szervizbe it itteniek ajanlanak. Remelem nem fog hetekig tartani. Gondolom barmi kell nekik eltart egy ideig mire ideer a vilag vegere.

(#17764) FőDudu válasza BobaHWSW (#17762) üzenetére


FőDudu
addikt

Videos linken a pasi valami gomb mogotti muanyag keresztrol magyaraz ami elvetemedik es csak vissza kell pattintani. Nem tunik nagy etwasnak, de elegge szet kell barmolni a gepet miatta.

FőDudu

(#17765) FőDudu válasza BobaHWSW (#17763) üzenetére


FőDudu
addikt

Mutasd meg nekik a linket, hatha ideiglenesen megoldjak mig megjon az alkatresz.

FőDudu

(#17766) FőDudu


FőDudu
addikt

Most akkor veszelyes a Huawei vagy nem? :)
Vagy orulunk, hogy sikeresen levettek a MBA dizajnjat?

FőDudu

(#17767) BobaHWSW válasza FőDudu (#17765) üzenetére


BobaHWSW
újonc

Megneztem egy videot ahol elejeyol vegeig csinalja a csoka a javitast... 30 perc addig a vacakig lebontani es osszerakni a gepet.

(#17768) zetor2000 válasza FőDudu (#17698) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nincs benne cukor... :))

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17769) zetor2000 válasza BobaHWSW (#17767) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nekem Latitude van, azt 10 perc atomjaira robbantani.
Lehet, más termékkategória, de ami fontos, 1-2 csavarral cserélhető. Billentyűzet kivétel, azt ~5. De abban van Touchpad, meg ez az IBM féle stick a ghbn gombok közt, meg a 2 gombja annak is, szóval átlagban kijön az 1-2 csavar.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17770) Jahno válasza BobaHWSW (#17767) üzenetére


Jahno
őstag

És általában a gyakorlottabbnak szokott ennyi lenni. Gyárban újra kezdek belerázódni a hardveres tologatásban, billentyűzet cserék, akkuk, miazmások.

(#17771) Jahno válasza zetor2000 (#17769) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben nekem is érik a bill csere, csak nem merek Ebayről venni, idehaza meg nem olyan occsó. 2 gomb már leesett, pár kicsit gyengébben működik, touchpad részén kikopott a bal gomb és már be is tört, ésatöbbi.

(#17772) FőDudu válasza BobaHWSW (#17767) üzenetére


FőDudu
addikt

Akkor szedjek ki a bekapcsolo gomb muanyag fedelet es megnyomod valamivel a gombot.
Lehet a fedel leszedesevel siman kiveheto a sapka.
A gomb valoszinuleg mukodokepes, csak a sapka nem nyomja meg - ha jol ertettem.

Persze ha nem kell a gep amig megerkezik az alkatresz, akkor nincs gond.

FőDudu

(#17773) zetor2000 válasza Jahno (#17771) üzenetére


zetor2000
senior tag

Én onnan rendeltem, mert ezt a szegény gépet úgy vettem, hogy 1-2 gomb nem volt meg. Egy lengyel faszi árulta, teljesen jó. Angol a klavi, a magyar feliratos ÉS világítós annyi, mint a laptop ára, majdnem. Annyit nem ért már/nem akartam költeni rá. (~20volt a gép, nem mai, persze, a magyar bill. meg 10+) Ez a világító angol klavi meg volt vagy 3500-4000Ft, vagy hogy, és eddig teljesen jó. kopp-kopp-kopp..

De itt a hardveraprón is bontanak gépeket, van, hogy kiváló árban van, ami kell belőle, vagy beszerválnak újat is.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17774) Jahno válasza zetor2000 (#17773) üzenetére


Jahno
őstag

Bontottal az a bajom, hogy ki tudja meddig megy és milyen állapotban. Tudod, mint az autónál (:-

(#17775) zetor2000 válasza Jahno (#17774) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ha olcsó, és megvan minden gomb rajta, vállal rá pár nap gart, én megvenném a használtat is - ha minden egyéb funkciója egybevág az igényeimmel.

Néha munkára is rendelnék külhonból (Ázsia), csak nem lehet elszámolni a néha nem létező számlát.

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17776) Jahno válasza zetor2000 (#17775) üzenetére


Jahno
őstag

10ezer lenne Ázsiából, világítás és touchpad nélkül. Még meggondolom. Touchpadtól lehet eltekintek, de még meggondolom.

(#17777) zetor2000 válasza Jahno (#17776) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lehet, egy donort kéne venni, vagy nézni egy másik gépet... néha nem éri meg az összeg, vagy annyit költesz majd rá, mint amibe egy új kerül.
A saját Latitude-ommal is így jártam. :) Lepattant kis gép, de szeretem, mert amire kell, pont alkalmas. Külsőségekben erősen kihívásokkal küzdött, repedt, törött elemei is voltak, de egy "donor"ból bontott fedlapok, burkolatok, a fent említett billentyűzet megoldották a kérdést.
Mire használható lett, a 20ezres gép ~50ben volt, amiért más, jobb gépek is vannak. Csak az nem ilyen kicsi, és nem ennyire nő hozzá az emberhez. (És nem tetszik ennyire... ez egy Latitude E4310)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#17778) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

hallgatnám a rock fm-et amíg nem kezdődik a millásreggeli, erre valami slágerfm van helyette

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17779) Grillo válasza Gabibácsi (#17778) üzenetére


Grillo
senior tag

Mert nem vagy naprakész, megette a Sláger a megahercüket, vége a RockFM-nek. Szomorúság van, 6.45ig őket hallgattam, meg napközben sokszor, még a gyerek is elszontyolodott, hogy nem hallgathatja a "Szivit".

(#17780) Jahno válasza Gabibácsi (#17778) üzenetére


Jahno
őstag

Webre költözött, van appja is.

(#17781) Gabibácsi válasza Jahno (#17780) üzenetére


Gabibácsi
tag

azt baszhatom a kocsiban, a rádióval :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17782) Gabibácsi válasza Grillo (#17779) üzenetére


Gabibácsi
tag

a gyerekem is mindig a rock rádiót kérte :(

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17783) Samott válasza Gabibácsi (#17778) üzenetére


Samott
addikt

Ja, hogy csesszek meg. En estenkent, hazafele szoktam hallgatni, de bezartak oket. Kellett a tulaj masik radiojanak a frekvencia. :(

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17784) Jahno válasza zetor2000 (#17777) üzenetére


Jahno
őstag

Néz a fene másik gépet, az végképp nem gazdaságos. Ha ez elhullik akkor úgyis valami komolyabb egyben vas kellene. Donor is drágább, nekem csak billentyűre lesz szükségem.

(#17785) Bujdy81 válasza Jahno (#17724) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

FELTŰNŐEN nem ült! ;)

Jól sejtem, hogy a rugó végéből tört le egy háromnegyed fordulat?

Cserébe még a műanyag/gumi fogta és azért zörgött, nem hagytad el?

C4-gyel ez volt. Mondta a szerelő, hogy ha jobban belenézünk a vízszintes műhelyben, látszik, hogy nem teljesen vízszintes az autó és tényleg! :D

(#17786) Bujdy81 válasza FőDudu (#17735) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A szó, amit keresel az ütvecsavarozó. Van olyan is, elég hetyke cucc tud lenni.

Éppen egy fa oszlopos tornácnál tettük vissza az oszlopot, miután betonoztunk alatta és be kellett tekerni két db 15 centis, ránézésre 8-as facsavart, hogy összefogja az oszlopot és a ferde támaszt. Ismerős előkapott egy ilyen akkus gépet és simán betekerte vele a csavarokat!

Mondjuk ő csinált olyat is, hogy a leendő terasz oldalát tartó zsalut csináltuk, és kellett mellé támasz oszlop. Levágta kb. méretre, majd bevertük a földbe. Tettünk mellé egy ferde támaszt is, mindkét stafni magasabb volt, mint a vízszintes zsalu elem, azaz vágni kellett belőle, hogy el lehessen húzni később a betont. Na, levágta azt is, szépen simára. Benzinmotoros láncfűréssezel! Nem ma kezdte… :D

(#17787) Bujdy81 válasza FőDudu (#17744) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nekünk is azt mondták a szakik, hogy ha lehet kerüljük a tablettát/port, úgyhogy vagy mindenki hülye, vagy van benne valami...

(#17788) qnadam válasza Gabibácsi (#17781) üzenetére


qnadam
veterán

azt hallottam, hogy ilyen műszaki meg informatikai területeken dolgozó emberek ezt valahogy meg tudják oldani.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17789) Gabibácsi válasza qnadam (#17788) üzenetére


Gabibácsi
tag

valahogy egyszerűbb volt hogyha gyújtást ráadtam, szólt a rock

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17790) Bujdy81 válasza Gabibácsi (#17781) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

mobilinternet + Bluetooth kihangosító? Nekem a youtube úgy megy a kocsiban...

(#17791) npera válasza qnadam (#17788) üzenetére


npera
újonc

Nálam volt megoldás. A rádióban van BT, amire a telefon tud kapcsolódni. És azon a Bandit FM rádió appon keresztül kitolható. De a Spotify is. Ma már szerintem nem lehet olyan autórádiót kapni, amiben nincs FM. De mondjuk én nem vagyok sem műszaki, sem informatikai, így csak sejteni tudom a megoldást....

(#17792) npera válasza Bujdy81 (#17790) üzenetére


npera
újonc

A mobil nem internetre való. Maximum hívást fogadni. Hívást indítani az asztali telefonról illik, aminek a kagylóját az ember be tudja szorítani félrefordított fejjel a vállához. És telefonkonferencia másfél órán át, közben pedig lehet minitszet gépelni a rendes 101-gombos klaviatúrán.

(#17793) Samott válasza Bujdy81 (#17790) üzenetére


Samott
addikt

Ez csak nalam nem mukodik? IP alapjan kulfoldon vagyok, szoval lehet hogy csak itt beteg.

rockfm958.hu

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17794) qnadam válasza Samott (#17793) üzenetére


qnadam
veterán

a stream megy, de csend van rajta.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17795) qnadam válasza Gabibácsi (#17789) üzenetére


qnadam
veterán

nekem a telefonon kell indítanom a spotifyt, de ennyi kényelmetlenséget megér, hogy ne a szarfosszemét rádiókat kelljen hallanom.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17796) Gabibácsi válasza Samott (#17793) üzenetére


Gabibácsi
tag

nekem sem, mondjuk én is külföldről vagyok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17797) Gabibácsi válasza Bujdy81 (#17790) üzenetére


Gabibácsi
tag

BT nincs egyik kocsimban sem, akkor marad a pendrive

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17798) Gabibácsi válasza qnadam (#17795) üzenetére


Gabibácsi
tag

a jazzy fasza, csak 6.45-kor kezdődik, én meg korábban indulok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17799) FőDudu válasza Bujdy81 (#17786) üzenetére


FőDudu
addikt

Az a Parkside cucc kb 30 Euro.
Es 180Nm nyomateka van. Szoval nem kispalyas.

FőDudu

(#17800) Jahno válasza FőDudu (#17799) üzenetére


Jahno
őstag

Majdnem vettem én is, most ezekből is nekiálltam párosítain az akku/töltő/gép elfekvőket, aztán lehet egyszerűbb lenne egy olcsót szerezni és kész is. Aztán végül úgy döntöttem, hogy ráér és elfekvőknek is csak felét szórtam ki. Úgyis az lesz, hogy kidobom a gépet és 2 héten belül előkerül az akkuja :-D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.