Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17851) -NoVa- válasza Jahno (#17850) üzenetére


-NoVa-
őstag

Mi péntek óta új cég vagyunk, péntek este felébredtek a nyugati parti Amcsik, aláírták a mindent is, az ottani HR szétküldte a welcome mindenlevelet, majd a kötelező new alkalmazottas traininganyagokat meg aláírnivalókat mindenkinek, aznapi határidővel. Aztán csodálkoztak, hogy mindenki overdue.

Azért hétfőre már repült pár réteg felsővezető, és bejött a dresscode, amivel ijesztgettem a kollégákat, mostantól a stradpapucs szitokszó. Meg a szaggatott farmer, rövidgatya, szakadt elnyúlt póló, meg úgy általában bármi olyan ruházat, amiről megismerni egy programozót :)

Persze céges etikett meg minden is van, de úgy vagyok vele, hogy ha a cég nevének a jelentése az utban dictionary szerint "A cockslobbering fag knocker with major dick biting tendencies.", akkor továbbrais szabad fennhangon káromkodni debugolás közben, csak ne mondjunk csúnyábbat, mint amit az épület falára kiírunk nagybetűkkel. Most már belülről bomlasztjuk az új gazdatest.

(#17852) npera válasza -NoVa- (#17851) üzenetére


npera
újonc

A HIL-szoba (hardware in the loop) üvegfalára valaki felírta, hogy "don't feed", mintha az állatkertben tilos lenne a ketrecben levő állatokat etetni.... :C

(#17853) npera válasza Jahno (#17850) üzenetére


npera
újonc

Esetleg a HR nem küld ki egy levelet, amiben a fix százalékon mindenkinek járó bónusz értéket tüntetik fel a legutolsó karbantartótól a CEO-ig bezárólag? Akkor csak mellé kell rakni egy új oszlopot és kész is lista a fizukkal. Székesfehérváron eljátszotta egy HR-es csaj és nem értette, hogy mi a baj. Lett belőle feszültség állítólag....

(#17854) Jahno válasza npera (#17853) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk is volt belőle feszkó, de egyszerűen megoldották, jól lebaszták az IT-t, hogy erre egyáltalán miért volt lehetősége az illetőnek és legközelebb akadályozzuk meg.

(#17855) qnadam válasza Jahno (#17841) üzenetére


qnadam
veterán

az itthoni gigás nethez vettem egy dlink dir-860l-t (az van most anyóséknál), ez egy fura henger alakú valami külső antennák nélkül. viszont kísérletképp olcsón vettem egy xiaomi mi 3g routert is, ami klasszikus router formájú állat, négy külső antennával. a hardver gyakorlatilag ugyanaz a kettőben (a xiaomiban több a háttértár), és mind a kettőre lede-t tettem (azóta visszaolvadt openwrt-vé).
a tapasztalat az volt, amikor a dlinket kicseréltem a másikra, hogy a térerő gyakorlatilag nem változott.
de sokakban él a fétis, hogy a külső antenna az egy igaz megoldás.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17856) Jahno válasza qnadam (#17855) üzenetére


Jahno
őstag

Lehet ugyanolyan antenna van benne, csak a műanyag burkolat mögött.

(#17857) qnadam válasza Vodike (#17832) üzenetére


qnadam
veterán

félek, hogy ez a megoldás is overkill lenne :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17858) qnadam válasza Jahno (#17856) üzenetére


qnadam
veterán

nem, a dlinkben kis panelekre rajzolt cikkcakkok, a xiaomi viszont nagyon lapos cucc, annak tényleg kívül vannak a pálcikák.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17859) Gabibácsi válasza Jahno (#17850) üzenetére


Gabibácsi
tag

régebben ott még a külső levelezés is tiltva volt, vagy csak a kimenő?

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17860) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

na, szélvédő még tovább repedt
voltam szakinál,15-ért megcsinálja a már meglévő kőfelverődéssel együtt

amúgy 7 volt az új szélvédő, de az már pár éve
és otthagyni, meg csere...
szóval valamelyik nap kijövök és itthagyom félórára amíg bevásárlok

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17861) FőDudu válasza -NoVa- (#17851) üzenetére


FőDudu
addikt

Work like tomorrow....

FőDudu

(#17862) FőDudu


FőDudu
addikt

ESX saga folytatodik.
Utolso szerver ma lett kiherelve (1db 16 magos CPU kiszed, maradek 16 maggal ujraindit).

Erre Welcome message-kent berakott olyan uzenetet, hogy majd hatast dobtunk tole....

FőDudu

(#17863) Jahno válasza Gabibácsi (#17859) üzenetére


Jahno
őstag

Mire idekerültem arra nem voltak ilyen kavarások, ment minden mindenfelé. Meg nem is értettem, mert eleve a júzerek felé jönnek és mennek a cuccok. Ahogy az szokott. Ilyesmikkel csak a projektvezetés nem szokott tisztában lenni, meg akik tervezik A Rendszert :-D

(#17864) FőDudu


FőDudu
addikt

Gyereknek rendelt 400 jatekos retro cucc (Sup X Game Box) megerkezett.
Az osszes Mariotol a Tetrisen at kb minden rajta van.
Szines kijelzo, USB-s toltes, mobil akku benne.
Volt kb 9 Euro. Best. Januar 15-en rendeltem.

Az egyetlen negativum: minden bekapcsolasnal nyelvet kell valasztani.
1: Kinai,2:Angol.

Sonoff S26 kapcsolok is megjottek, leszartak a vamon. Pedig eleg nagy boritekban volt.
Azt viszont nem ertem az Ewelink hogy lehet olyan suta, hogy csak 2.4GHz-es halozatot tud.

Cegnel be se tudom okat izgatni, nem talal olyat ami csak 2,4GHz lenne (mind van minden frekin ugyanazzal az SSID-val). Na mindegy, majd otthon.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17865) qnadam válasza FőDudu (#17864) üzenetére


qnadam
veterán

ha az 5 gigát úgyse látja, akkor nem mindegy neki, hogy azonos néven az is van-e?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17866) FőDudu válasza qnadam (#17865) üzenetére


FőDudu
addikt

Az app nem enged tovabb lepni.
Vagyis inkabb azt gyanitom, a telefonon levo halozatot kerdezi le, az meg inkabb 5 gigahoz kapcsolodik az adott esetben.

Szegyen, de meg nem talaltam meg hogyan lehet 2.4-re gorlatozni a Note9-et.
3 pottyre bokve vagy advanced alatt sem lehet freki savot valasztani.

FőDudu

(#17867) Jahno válasza FőDudu (#17864) üzenetére


Jahno
őstag

Én ezekből szerzek egyet, aztán két nap múlva megveszik, majd kölcsönadják szórakozni :-D Erről az olcsóróll küldhetsz linket, terjesztem az igét.

(#17868) qnadam válasza FőDudu (#17866) üzenetére


qnadam
veterán

alapvetően a telefon hálózatát próbálja meg átvinni, de asszem van valami failsafe megoldás, ahol a sonoff csinál egy ap-t, ahhoz kapcsolódsz és úgy állítod be a dolgait.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17869) hobizoli válasza Jahno (#17830) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en azert raktam be RE-t mert szakadozott a masik szobaban a Skype vetel mobilon, a RE-l ez megszunt
amugy 30Mbps-n majdnem mar a 4K video is atmegy, web-re szeritnem siman eleg

de ha van dugiban UTP kabel is akkor plane jo, akkor ki kell rakni ra egy AP-t aztan joido

neztem a hetvegen az NFL SB-t, irtak egy index-s cikkben milyen IT-s konkretsag volt a stadionban
1800db AP-t pattintottak ki, meg ha jol emlexem 6400km(!) uvegszal van beepitve
mondjuk 72k nezore mar kell is a sok AP
ja meg 1200+ sörcsap, hogy ne kelljen sorban allni sokat :DDD

de a legzoralabb megis a bufe arai voltak SB melle
nem azon akartak megkeresni a stadion arat
szerintem itt a ú.n mennyeibajnoksagban :DDD is dragabb a levego is lassan, mint ez a donto volt

az F1 arai meg igazi hagyjadmar

több drón kell ;P

(#17870) FőDudu válasza Jahno (#17867) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt mar nem hozza elo, de kinezetre ugyanez:
https://www.gearbest.com/handheld-games/pp_009326660571.html?wid=1433363

FőDudu

(#17871) FőDudu válasza qnadam (#17868) üzenetére


FőDudu
addikt

Megtalaltam, de ugyanaz.
Kapcsolodikaz ITEAD-xxxxxxx wifihez, majd ujra nyomatna azt amin hasznalva lenne es ott ujra elhasal a 2.4GHz-es szaron.

Uj telokon meg nem lehet savot allitani, Szep kis X akta.
Na majd otthon.

FőDudu

(#17872) -NoVa- válasza FőDudu (#17861) üzenetére


-NoVa-
őstag

A munka szereti a holnapot.

(#17873) Jahno válasza FőDudu (#17870) üzenetére


Jahno
őstag

Jaaaa, az okés. Ebből van olcsóbb is. Éppen a törzskocsmám gyerekénél, de már annyi pálinkára hívott meg a kipróbálás alatt, hogy akár meg is tarthatná :-D Nekem ez vékony és gyengék a gombjai. PSP klónok ugyan drágábbak, de több játékot futtat és eredetiben. Rögtön értelmet nyert a GameBoy gyűjteményem is.

(#17874) FőDudu válasza Jahno (#17873) üzenetére


FőDudu
addikt

7 eves kezebe pont jo. Meg olcso is.
Legalabb latja a regi jatekokat.

FőDudu

(#17875) npera válasza FőDudu (#17874) üzenetére


npera
újonc

Egy gyerek egészséges lelki fejlődéséhez igazából 2 db játék kell csak. Carmageddon és Carmageddon II. Minden más csak csillámpor. A fenti kettő pont megfelelő szemléletmódot és empatikus képességet ad, hogy a gyermek a társadalom hasznos tagjává váljon.

Nálam bevált, ez bizonyíték és nem ígéret.... :Y :C

(#17876) Gabibácsi válasza FőDudu (#17874) üzenetére


Gabibácsi
tag

mi a gyerekkel switchen Mariozunk mint állat

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17877) FőDudu


FőDudu
addikt

No akkor szeretjuk a fajndajningot?

Vagy a madareleledelt (es a madaraknak valo adagot) meghagyjuk az allatoknak?

En szemely szerint sok szerencset kivanok a ilyennel kiserletezoknek es maradok a tomeg altal kedvelt helyek latogatasanal.

Jelszo: 6 milliard legy nem tevedhet :)

FőDudu

(#17878) Gabibácsi válasza FőDudu (#17877) üzenetére


Gabibácsi
tag

én szeretem mindkettőt, és leszarom az indexet :D
nem kell így szétválasztani a témát, mindenben van jó, és szerethet mindenki mindent

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17879) npera válasza FőDudu (#17877) üzenetére


npera
újonc

A Csepel Művek tér felőli bejáratánál levő palacsintázó eléggé fájintos dájningot tesz lehetővé. Ott aztán gond nincsen. Nem nagyon látod a tányért, a kaja eltakarja. Lehet degusztálni. Ha kell alapozó előtte, akkor egy lecsóval lehet kezdeni, aztán jöhet a rendes palacsinta. Ha igényled a desszertet akkor van édes töltésű palacsinta is természetesen. Szem nem marad szárazon.....

(#17880) qnadam válasza FőDudu (#17877) üzenetére


qnadam
veterán

ha ez igaz lenne, akkor már rég nem lenne pizza king.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17881) Jahno válasza FőDudu (#17877) üzenetére


Jahno
őstag

" es maradok a tomeg altal kedvelt helyek latogatasanal."

Az múlt héten hány hely volt?

(#17882) Jahno válasza npera (#17879) üzenetére


Jahno
őstag

És van pár hónapom halassal felkészülni, de megoldom (:- Ebben kérdezhetsz, szerintem a Pikk Dáma is jó volt, ITCaféban megszokott minőségű fröccsel, ahol már mindegy mit adtak a torma mellé. Kenyér mondjuk nem volt az a tipikus friss és foszlós falusi fehér kenyér, de a többi felhúzta az átlagot.

(#17883) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

amúgy a fine dining nemegyenlő madáreledellel, de hát a sarkítás már csak ilyen
én pl a kistücsökben mindig degeszre ettem magam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#17884) Jahno válasza qnadam (#17880) üzenetére


Jahno
őstag

Indexes cikk néhány pontja alapján én elég sok fine dining helyre járok, de szerintem nem egy katalógus alapján értékelünk (:-

(#17885) eattila válasza Jahno (#17884) üzenetére


eattila
csendes tag

Helyi 4*-os biohotel éttermében a baconnel bordírozott, füstölt sajttal és lilahagymával töltött szűzérme rukkolás burgonyapürével pont jóllakat. Pedig szépen van tálalva, és nem hatalmas adag. Ha még levest is tolok előtte, akkor meg ott a degesz érzés. Akkor is, ha csak fél adag halászlé. Egy ilyen menü után otthon partavetett bálna effektus van. Akkor is, ha előtte nem ettem egész nap.

[ Szerkesztve ]

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17886) Jahno válasza eattila (#17885) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam ez a biohotel kifejezés olyan folyamatokat indít el a szervezetemben, hogy jajj. Itt város közepén egy olasz helyre párszor elmentünk fagyizni, most hétvégén feltúrtam az étlapot aztán gyanítom kényelmetlenül érezném magam és sajlnálnám azokat az összegeket a kajára, amivel előállnak. Biztos jó, különleges, minőségi, meg mittomén, de annyiból azért inkább mást és máshol. Így is 8-25ezer forint egy kör itt-ott, néha csak a kürtőskalácsosnál is, ha évente kétszer belelendülünk. Oszt azt ha úgy vesszük, akkor kőkemény fájdájn ing, csak a jobbik fajtából :-)

(#17887) Jahno válasza Gabibácsi (#17883) üzenetére


Jahno
őstag

Ott azért akadnak ehetők is, de a legtöbb túlgondolja és a neve alapján nem is érdekel. Most megnéztem az étlapot, kakaspörkölt 4ezer, sertéspofa 4ezer. 10ezer egy menü, 2ezer a leves, de olyan, hogy grillezett zöldség vagy káposztás tészta is 2500? Mellette töredékéből meg lehet kajálni egy kevésbé népszerű helyen és ugyanilyen jól, max. csillagok és fájdájning nélkül.

(#17888) -NoVa- válasza FőDudu (#17877) üzenetére


-NoVa-
őstag

Azért a maga helyén kezelve kinek mi a madáreledel? Rám rámkérdez a helyi céges étteremben a kiszolgálócsaj is rendszeresen, hogy biztos, hogy elég lesz ez? Nekem kb ez a normál, bőséges adag:

(#17889) Samott válasza FőDudu (#17877) üzenetére


Samott
addikt

Azon a konkret tanyeron nem latok eheto etelt. Kb. mindent a tanyer szelere kaparnak belole... az a baj hogy kaja meg nem maradna rajta.

Szerk: ahogy Sheldon anyja fogalmazott a szusi kapcsan: jobb lett volna marhabol, es atsutve. :)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17890) Jahno válasza -NoVa- (#17888) üzenetére


Jahno
őstag

Hétvégén ezt a paleot nyomtam, éhes is lettem hamar. Fasírt meg hús, köretnek hagyma/savanyúság. Vasárnap este már jól jött a körömpörkölt krumplival :-D Neked bőséges, én meg lecsót eszek a palacsinta előtt, ami pont kiad egy vacsorát. Extra tejszínhabbal.

(#17891) Samott válasza -NoVa- (#17888) üzenetére


Samott
addikt

Ez egy fokkal jobb, de hol a panir es a sultkrumpli? :DDD

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#17892) qnadam válasza Samott (#17889) üzenetére


qnadam
veterán

én igen, elég finomnak néz ki.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#17893) blueboi69 válasza -NoVa- (#17846) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Hat az mar nagyon durvan a vilagvege, arra mar a metro sem jar rendesen...

(#17894) Jahno válasza Samott (#17891) üzenetére


Jahno
őstag

Jobban megnézve kicsit hasonlít Patrikra.

(#17895) Jahno válasza blueboi69 (#17893) üzenetére


Jahno
őstag

Nézd a dolog jó oldalát, nem kell lemenni a föld alá, sűrűbben és hatékonyabban jár, mint a metró.

Valamint a park oldalában van jó gyros, Nova alatt a Babérlevél, következő sarkon meg egy jó fej biztiőr aki mindenféle konzolos cucccal szokott seftelni.

(#17896) eattila válasza Jahno (#17886) üzenetére


eattila
csendes tag

Ez a neve. Igazából nem drágább, mint bárhol egy random kajálás. Sőt, tiszaparton drágábban kajáltam fabódéban. Vagy közel annyiért.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#17897) Jahno válasza eattila (#17896) üzenetére


Jahno
őstag

Étlap és itallap korrekt. Árban is értelmesebb a hasonló helyeknél, számora a választék is jobb, sör 400-ért kifejezetten olcsónak is mondható. Kistücsökhöz képest egyebekben is gazdag választék.

(#17898) FőDudu válasza Jahno (#17881) üzenetére


FőDudu
addikt

nos:
- ebedeltunk a Sparban anejemmel
- ettunk Kebabot
- korcsolya palyanal ittunk valami forralt akarmit

Tobb, mint ahany fajndajning helyen ettem :)

FőDudu

(#17899) FőDudu válasza Samott (#17889) üzenetére


FőDudu
addikt

az a hal (vagy halszeru nyers hus) a cikk aljanal konkretan undoritoan nyersnek tunik...
Biztosan eheto meg minden, de mas az eheto es mas a gusztusos (nalam).

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#17900) Jahno válasza FőDudu (#17898) üzenetére


Jahno
őstag

Próbálok visszaemlékezni :-D

Cég körül kínai vendéglő, vietnámi, Borkuckó, Arany palacsintázó, Aldis cuccok, Pikk Dáma, One Beer, Meki, sarki pék, sarki gyros, többit elfelejtettem... Ha a "valami forralt akármi" is számít, akkor jajj, még trafikban cidert is :-D

Hét végén/elején úgyis basztatnak a telefonok, egyiket nulla percet használtam, másik szerint 60 órát ültem tömegközlekedésen és sok új helyet látogattam meg :-D Pizza King talán csak múlt héten volt. Ma sem hoztam reggelit így lassan kellene már valamit keresnem, csak nincs kedvem kerülővel hazamenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.