Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18501) zetor2000 válasza ncc1701 (#18495) üzenetére


zetor2000
senior tag

Jam, a 250E elérése után nem megy tovább. Illetve, nem biztos, hogy megéri, hogy továbbmenjen.
Nem egy zöldséges Mercedes, vagy az a kőkori Volvo, ami többmillió kilométert tesz/tett meg. 250 után ne akard fenntartani, vegyél egy másikat. Úgyis annyiba kerülne ennek a javítása, mint az új. Tervezett katasztrófa.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18502) zetor2000 válasza FőDudu (#18499) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát, kérdés, az eredeti hogyan készül.
Én is tudok japán meg thai ételt, érted... meg Jamie Oliver is tud bajai halászlevet... :) Azért az mégse ugyanaz.
Mondjuk a "kenyér" meg annyiféle lehet, hogy az csak na. Pénteken voltam valami Cserpessbe-be, ott volt valami magos kenyér, teljes kiőrlésű. Külsőre jól nézett ki, de amit elmondott róla a faszi, valami hipszter b*ziság, valami egészséges életmód jegyében készült valami, ami szerintem nem OK. Rendes fehérkenyeret kerestem, de az már nem volt. De volt még ott más is, ilyen rozscipó féle, de nem forszíroztam a dolgot... De fehér és fehér kenyér közt is rengeteg a difi. Kovászos eláll bő hétig, a másik "bolti" meg másnapra kőkemény.
Nyilván a Spar pizzatészta hozza azt a feelinget, hogy pizza, amit megcsinálsz belőle odahaza, de azért mégsem az, amit egy rendes pizzériában kapsz a Mamma tésztájából bedagasztva, lávakövön, kemencében kisütve. És akkor még ott az észak / dél olasz tészták közti difik... :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18503) Jahno válasza FőDudu (#18490) üzenetére


Jahno
őstag

Majdnem tökipompos.

(#18504) FőDudu válasza Jahno (#18503) üzenetére


FőDudu
addikt

Azok meg a langallot nyultak le :)

Bodri csak tudja ott Bobaek kornyeken:
http://www.tasteofhungary.com.au/index.php/our-specialties/the-langallo

:)

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18505) hobizoli válasza FőDudu (#18489) üzenetére


hobizoli
nagyúr

adagolo baze a 2000+ evekben egy 30M-s autoban

20 eves elmult a CR rendszer es egy kotla JTD Bravo-ban is mar az volt 4-5misiert

több drón kell ;P

(#18506) qnadam válasza FőDudu (#18477) üzenetére


qnadam
veterán

ez is az, a cserélhetőség a kérdés :) szerintem lehet, de nem írják sehol.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18507) qnadam válasza Jahno (#18481) üzenetére


qnadam
veterán

dánke.

mindeközben: anyóséknál a dlink helyettmellett leraktam egy tp-link eap110-et, és mágia, rögtön meglett a jelerősség az egész házban. a földszinten kb 40 megabit a sebesség (ap az emeleten), szóval lehet lerakok még egyet az alsó szintre ha már úgyis kettőt vettem, de tulajdonképpen ez is elég mindenre. eladó azt állította, hogy kontroller nélkül is megoldja egymás közt a két ap a roamingot, de én nem hiszek neki :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18508) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Voltam Párkányban, vettem Zlaty Bazant 73-at, fasza. Itthon nézem 700-ért mérik bakker, rablás, kint meg valami 200 alatt lehetett.
Ettem jó harcsapaprikás sztapacskával, meg vettem brindzát, grankót, meg ilyesmiket. Es a pénztároscsaj egy testrészébe nagyon szerelmes lettem.
Ja és két csaj a billában hozzám jött oda hogy fordítsam le nekik milyen ízesítésű az ásványvíz, szlovákról
Az erdei gyümölcs még új volt nekem, de a google translate tudta

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18509) Gabibácsi


Gabibácsi
tag

Ja es tele van Párkány Új Zélandi meg Kalauz Nélküli rendszamokkal

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18510) ncc1701


ncc1701
veterán

Bazi fúró felújíás. Blubinak javaslom a srácot, a videói között van egy rakat e30 alkatrész gyári állapot fölé restaurálása. :)

(#18511) Jahno válasza Gabibácsi (#18508) üzenetére


Jahno
őstag

Hjahh, 5 perce olvastam is, hogy írtál. Ráadásul éppen ezt beszéltük idehaza, mert rokon készül oda kajálni. Na mindegy. Erdei gyümölcsöst lehet én is felismerném, meg a gesztenyést és a pitypangosat, azok marha jók.

(#18512) Gabibácsi válasza Jahno (#18511) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert bzui vagy, elmentem volna érted. Ez a zlaty 73 kurvajó.
Ja vettem csehszlovákia vodkát is, azt majd megkóstoljuk.

https://www.karloff.sk/en/produkty/czechoslovakia-vodka

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18513) Phülöp


Phülöp
addikt

Picit csalódtam Finnországban. Mármint az itteni télben. Egy hete nyitott ablaknál alszunk, 2 napja 0 fok körül van a hőmérséklet.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18514) zetor2000 válasza ncc1701 (#18510) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szép darab. Ezeket még az örökkévalóságnak gyártották. Sehol semmi műanyag, se fa, se bakelit. Alumínium, vagy valami lágyabb fémnek még a hírét se hallották. Minden tömör "vazs". Öntvényg*ci. Ez a dög lehet vagy egy tonna, ahogy kinéz. Ha lenne ilyen műhelyfélém -ami nincs, oda mehetne egy ilyen. Kirobbantani sem lehet. :) Amúgy szerintem nincs nagy baja a cuccnak, csak megette az összes zsírt és kenőanyagot.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18515) Gabibácsi válasza Phülöp (#18513) üzenetére


Gabibácsi
tag

Mert te kemény vagy. Én nyüszítve dideregnék

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18516) Phülöp válasza Gabibácsi (#18515) üzenetére


Phülöp
addikt

vagy csak Leslie tervezte ide a szigetelést
egy vékony Jysk-es pokróccal takarózom csak, Máltán majdnem fáztam alatta tavaly télen

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#18517) BobaHWSW


BobaHWSW
újonc

Szeljaras fuggoen mi most nyaron is kozepes vastag dunyha alatt alszunk, picit kidugott labakkal. Ha deli szej ful akkor az evszak fuggoen tud csontig hatoan hideg es szaraz lenni. Az eszaki szel pedig meleg es paras.

A macska ellen is jo vedekezes. Szeret hajnali 3as vadaszat utan nekifitasbol a mellkasomra vagodni es kicsit dogonyozni. Olyankor sokat tompit a takaro. :D

(#18518) Samott


Samott
addikt

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18519) qnadam


qnadam
veterán

Samott, te milyen tunert használsz dvb-c-hez?

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18520) npera


npera
újonc

Ma reggel 10-re mentünk az uszodába "fürdeni". Természetesen előtte jól letusoltunk a tusolóban, nem csak úgy beromboltunk a medencébe koszosan.

A kiscsaj úgy tud már merülni, hogy kicsit félelmetes mennyi ideig marad a víz alatt. Nagyon ügyesen mozog a vízben. A kissrác is teljesen félelem nélkül ugrik be és merül le, az is jól nyomja.

(#18521) Samott válasza qnadam (#18519) üzenetére


Samott
addikt

Dobozom van: Marusys Vu+ UNO 4K SE

De ha PC-hez kell akkor ezt szoktak ajanlani: USB 2.0 Digital DVB-T2/T DVB-C FM+DAB+SDR TV Tuner Receiver Stick Dongle For PC

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18522) npera válasza blueboi69 (#18458) üzenetére


npera
újonc

Nem tudom milyen a feneked (too much detail), de alapvetően a farcsontok szélességének megfelelő méretű kell legyen az ülés.

Kábé akkora vagy, mint én, így talán egy tippnek elég lesz a következő: én egy Selle Italia ülést vettem leárazva. Kábé ehhez hasonlít.

Nem kell feltétlenül nyílás legyen rajta, egy ilyen X1 Road is teljesen hasonlónak tűnik. 17,8 EUR, gyakorlatilag ingyen van. Vegyél egyet és próbáld ki. Ez egy zselés betétes bringás gatyával szerintem az első 100 km-en kényelmes lesz, aztán utána picit nyújtózkodsz.

(#18523) npera válasza blueboi69 (#18475) üzenetére


npera
újonc

Nézz rá, amit javasoltam. Nekem elképesztően bejött. A 120-as körön semmi bajom nem volt az üléstől. Attól viszont igen, hogy alsógatya is volt rajtam... Na, az durva volt.... :Y

(#18524) qnadam válasza qnadam (#18507) üzenetére


qnadam
veterán

ebben a tp-link eap sorozatban van fantázia, még a végén lerakom a másik ap-t is, és kontrollernek megteszem az itthoni szervert, aztán lesz roaming :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18525) npera válasza qnadam (#18507) üzenetére


npera
újonc

Te is fiam, Brutus???? EAP110 van itt is asszem.

(#18526) qnadam válasza Samott (#18521) üzenetére


qnadam
veterán

az átlag havi egyszeri tévézési igényem lefedésére kell csak, arra lehet, hogy túlzás a marusys :)
egy ilyen stickem valahol van, ezek szerint ez titokban dvb-c-t is tud? az elképzelés az, hogy routerre rádugom, és tvheadenddel tudnám nézni itthon.
köszi!

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18527) npera válasza Phülöp (#18513) üzenetére


npera
újonc

Ti délen vagytok, nem? Észak-Kelet már húzósabb. Ott komolyabban tolják a tanganyikát és isznak is rendesen. És egyre jobban tudnak oroszul. Na, ott azért még szerintem van tél.

(#18528) Samott válasza qnadam (#18526) üzenetére


Samott
addikt

Szaktopik :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18529) qnadam válasza Samott (#18528) üzenetére


qnadam
veterán

egyelőre kerüljön elő a stick :DDD

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18530) qnadam válasza npera (#18525) üzenetére


qnadam
veterán

úgy néz ki. egyelőre tetszik, még az is lehet, hogy veszek itthonra belőle egy kétsávost :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18531) -NoVa- válasza zetor2000 (#18501) üzenetére


-NoVa-
őstag

A kőkori Volvom csak lassan megy ki a világból, de ráér.

(#18532) Jahno


Jahno
őstag

Egész jó a csirkés szendvics itt a sarkon:

(#18533) Jahno válasza Gabibácsi (#18512) üzenetére


Jahno
őstag

A sör az tuti jó lesz, csak nem rontják el. 2 hét múlva szombaton is fotós buziskodom, most míg akad lehetőség addig kell kihasználnom. Sörözzünk Prágában, a vodkából meg hozhatsz lapos üvegeben :-D

(#18534) qnadam


qnadam
veterán

bocs ha hülyeséget kérdezek, sajnos a hálózatokhoz segg vagyok.

a felállás az, hogy egy utp-n bejön az internet (gyakorlatilag az asztali gép mellett), és egy routeren keresztül kapcsolódik minden eszköz. viszont át szeretném helyezni a routert, mert most rádiós szempontból elég rossz helyen van, a kérdés, hogy ezt vlanokkal meg lehet-e csinálni úgy, ahogy a kép alsó felén van megrajzolva? tehát egy switchbe bejön a net, és oda kapcsolódik az a pc és a router 1-1 vezetékkel, de logikailag ugyanúgy maradna az eredeti felállás.

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18535) Jahno válasza qnadam (#18534) üzenetére


Jahno
őstag

Nem kellene, de attól függ mi a modem. Ha a router NATol, akkor nem okés elétenni bármit. Akkor bízd a modemre. Dupla nat meg kell a fenének. VLAN az kicsit más, ha nincs elég kábeled akkor félbe kell szedni az UTP-t 2x4re, és egyikfelén elmegy a routerig, másik felén visszamegy a PCbe, de a PCbe is dughatsz wifi vevőt.

(#18536) qnadam válasza Jahno (#18535) üzenetére


qnadam
veterán

nincs modem, falból jövő utp van és pppoe. dupla nat semmiképp nem kell, egy router marad mindenképp.
félbeszedni nem tudom, mert kell mind a nyolc ér, wifizni meg főleg nem akarok az asztalival :)
de akkor röviden az van, hogy nem lehet, és marad megoldásnak a két kábel egymás mellett :(

(vagy a router marad vezetékes eszköz és jobboldalra egy külön ap, de ilyen túlzásokba nem esnék, másrészt a szerverig úgyis kell a kábel).

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18537) FőDudu válasza qnadam (#18534) üzenetére


FőDudu
addikt

Switch helyere teszed a routert es veszel egy AP-t a router helyere.

FőDudu

(#18538) sutszi válasza qnadam (#18536) üzenetére


sutszi
veterán

Fődudu +1.

Ha pppoe van, akkor a routered jelentkezik be az ISP hálózatára... Simán switchre nem tudod így rádrótozni. Kell egy router az ISP/user határvonalra.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#18539) Jahno válasza FőDudu (#18537) üzenetére


Jahno
őstag

Router helyére minek AP ha abban is van wifi?

(#18540) zetor2000


zetor2000
senior tag

Vagy megtoldod az UTP-t, és oda teszed a végére a routert, a többi eszköz kapcsolata marad, ahogy volt, max a kábeleket kell cserélni rövidebbre / hosszabbra.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18541) blueboi69 válasza qnadam (#18536) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Az a PC az szerver is? Azt nem lehet mozgatni ha jól értem.
Sajnos ahogy a többiek mondták, így nem jó.
Akkor lehet így jó, ha több publikus IP-d lenne (ilyen vlan szeparálást csináltam már internet felé), de az csak üzleti vonalaknál szokott lenni.

(#18542) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Még egy opció, már ha mindenáron vlan-ozni akarsz. Úgy meg lehet oldani, hogy ha a switch és a router között 2db UTP megy.

(#18543) eattila


eattila
csendes tag

27-én Békásmegyerre kell vinnem asszonyt vizsgázni. Van jobb/ésszerűbb útvnal az m3/m0 kombónál?

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18544) blueboi69 válasza eattila (#18543) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Vonattal :D

(#18545) eattila válasza blueboi69 (#18544) üzenetére


eattila
csendes tag

Nem opció sajnos :S Bár Veresen alszunk előző este, lehet onnan jobb a közlekedés arra, de majd meglátjuk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18546) Jahno


Jahno
őstag

Ezért jók a hétfők, kora reggel egy júzer elküldött a picsába, meg is alapozta szerintem az egész napot kb. leszarom típusúra. Úgyis van egy csomó dokumentálnivaló, DB karbantartás, nyomtatókon végig kell menni, csiribiri, el is leszek vele. Aztán ha rángatják az ajtót, akkor közlöm, hogy "de ez most a top prioritás"

(#18547) Jahno válasza eattila (#18543) üzenetére


Jahno
őstag

Google besaccolja, de abból az irányból érdemes lehet Fót felé menni és ott keresztbe kora reggel az M2 felé vagy Keszin át szopóbb bír lenni, Sikátorpusztánál jobbra el M0 és Csáknorriszhíd felé jó lesz. Kérdés az időpont.

(#18548) eattila válasza Jahno (#18547) üzenetére


eattila
csendes tag

fél 8-ra kell odaérni. Az szerintem a reggeli őrület előtt lenne. Nem tudom a megyeri meg az m0 az mennyire szopás. Jókat nem hallok az m0-ról sosem.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18549) qnadam


qnadam
veterán

a router helyére ap megoldás nem jó, mert a szerver felé akkor is kell vezeték, tehát ugyanott tartok vele.
a pc az pc, az nem szerver, de a helye fix :)
köszi, akkor marad a felső rajz szerinti kábelezés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18550) qnadam válasza eattila (#18548) üzenetére


qnadam
veterán

a megyeri nem vészes, amióta lámpa van, azóta a körforgalom se a végén. az m2-t viszont mindenképp kerüld el.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.