Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18651) FőDudu válasza hobizoli (#18649) üzenetére


FőDudu
addikt

USB portok tilva vannak. Nem megy masik eszkoz csak a gyari.

Kulonben nincs biztonsag :)

FőDudu

(#18652) hobizoli válasza FőDudu (#18648) üzenetére


hobizoli
nagyúr

jo hat ez mar a szarragas kategoriaja, hogy ezzel nem tud melozni

nalunk SAP 4GB DDR3 RAM-s 4.gen i5-i7-s gepeken fut, 32bit-s oprendszer mellett, szoval csak 3GB-t latnak abbol is
es multkor neztem az egyikben csak 1db modulbol all az a 4GB is, szoval a savszelesseg is khm
de a legtobb gepben meg mindig csak HDD van melle

mienket mar kicsereltek SSD-re a nyaron, meg megbenult a HDD benne :DDD
nem birta a kikepzest ;]

több drón kell ;P

(#18653) Sipi- válasza npera (#18617) üzenetére


Sipi-
tag

A Magyarországon szokásos szintek közti 30-40 centi betont meg exportálták Máltára? Mindegyik ház ilyen könnyűszerkezetes vagy van "komolyabb" is?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18654) Sipi- válasza Grillo (#18631) üzenetére


Sipi-
tag

Én is vettem kínait a Kauffer-ben, de azon nincs citrom logó.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#18655) FőDudu válasza hobizoli (#18652) üzenetére


FőDudu
addikt

A monitor ergonomiaja nem tetszett neki.
HP 24ea monitor. Kategoriajaban eleg jo.

Nem egy Boba-nak valo, de eleg jo kis IPS moncsi.
Irodai munkara boven jo.

Persze bele lehet kotnni, hogy nincs pivot, nem allithato magassagu, stb - de az csak a szorszal hasogatoknak megy :)

FőDudu

(#18656) FőDudu válasza Sipi- (#18654) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem az Alfa masodik (bicska) kulcsan nincs meg a logo.
Az fedte a csavart, ugy tunik elem csere soran valaki elhagyta.

Nem nagyon izgat, fiokban nem latom :)

FőDudu

(#18657) FőDudu válasza Sipi- (#18653) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is ez tunt furanak - lehet arrafele ez a fajta a divatos epitkezesi mod. Vegulis fajuk van eleg.

Az nem vilagos, hogy akkor a lakasban a padlo is ilyen OSB lap szeru cuccbol van es arra megy mondjuk a parketta/jarolap? Valami ilyesmit tartok elkepzelhetonek az eddig hallot infok alapjan.
Vagy van nemi kis beton (onterulo, szintezo akarmi), netan egyaltalan nincs.

Lehet maradi vagyok a tegla/beton komboval.

Laktam kurvajo fahazban az olaszoknal, de az is nyekergett a sulyom alatt.
Persze lehet en vagyok tul nehez es nem a haz van alul tervezve.
Pedig azt a hazat barmikor bevallalnam.

FőDudu

(#18658) zetor2000 válasza FőDudu (#18648) üzenetére


zetor2000
senior tag

Igen, ezt próbáltam leírni. Ilyen szállodai körülményekre valóban sok, amit írtál.

De ha pl Boba filmjei nincsenek időre készen, akkor az kiesés a forgalmazásból, ami jól kiszámolható adott esetben, hogy az mennyi zseton. Ott tényleg fontos, hogy a legtáposabb gépek menjenek, vagy a renderfarm mindig elérhető legyen.

IPSnek én is örülnék néha. Érdekes, amikor a monitor felső része-közepe OK az alja meg sötét, de közben ugyanaz a szín van a monitoron :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18659) zetor2000 válasza FőDudu (#18657) üzenetére


zetor2000
senior tag

Egy tápos rönkház nem nyikorog... :) és az csak fa, max elcsúfítják gipszkartonnal, hogy egyenes legyen a fal.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18660) Bujdy81 válasza npera (#18601) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ez amúgy milyen födém? Mert azon agyalok, hogy pl. anyáméknál, ahol gerenda+béléstest van, ott hogyan bontottak volna alulról. Vagy másik helyen, ahol öntött vasbeton a födém, ott sem nagyon lehetne...

(#18661) eattila válasza -NoVa- (#18600) üzenetére


eattila
csendes tag

Reszemrol sajat kezembe vennem az irtast. Olommal megetetni aztan helo.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18662) eattila válasza zetor2000 (#18606) üzenetére


eattila
csendes tag

Kb ugyan ez, csak 60as nettel, invitelnel nekem 3600 vagy 3400. Tudja a fene pontosan. De 4k alatt van.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18663) npera válasza Sipi- (#18653) üzenetére


npera
újonc

Van mindenféle. A modern épületek betonból vannak persze. Vannak téglaépületek is itt-ott. A szupermodern energiatakarékos cuccok meg olyan szinten vannak leárnyékolva, hogy a mobilozást el is lehet felejteni bent. Vagy csinálnak mikro perforációkat az ablak fémgőzölésén, hogy valamennyi mobil jelfolyam is átmenjen.

A régi 70-es években épült házak többnyire fából vannak.

(#18664) npera válasza Bujdy81 (#18660) üzenetére


npera
újonc

Fogalmam sincsen milyen a födém részletes szerkezete, ehhez utána kellene néznem picit. Egy képet csináltam a nyílásról, majd feltöltöm ide.

(#18665) Jahno válasza FőDudu (#18623) üzenetére


Jahno
őstag

Szerintem csak eltévedt, jó eséllyel enpera lakása azért nem egy tipikus patkány tanyás környezet.

(#18666) FőDudu válasza npera (#18663) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk most tunt fel a TVket cserelo brigadnak, hogy az erkelyeken nincs Wifi.
Mondtam, hogy akkor ne csukjak be a terasz ajtot :)

Vagy hovedelem, vagy wifi. A ketto nem megy egyutt a meglevo uvegezessel.
[link]

FőDudu

(#18667) eattila válasza Grillo (#18621) üzenetére


eattila
csendes tag

Legkesobb hetre ott kell lenni. Fel 8-kor kezdodik a vizsga. 4 ora a ketto. Az eleg lesz atrongyolni pofavizitre ujpestre. Aztan meglatjuk.

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18668) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#18632) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

A supportos is ember. Szóval ha paraszt a user, akkor helyre kell tenni. Ha normális, akkor meg törekedni arra, hogy minél boldogabb legyen, az mindenkinek jó.

Az alapján, amit Jahnos és Dudu leírt ott inkább azzal volt a baj, hogy a user nem nagyon vette/veszi emberszámba a supportot.

Egyébként pedig én is ugathatnék, hogy kérek még két monitort, ha egyszer a policyban az van, hogy egy jár, akkor egy jár…

Abban tök igazad van, hogy Ti sok pénzt termeltek. De gondolom, nálatok nem fordulna elő az, hogy betelefonál a user, hogy nem látja a leveleit, miközben másnak a userével lép be a gépre… :C (ez nálam is ledobta a láncot)

(#18669) Bujdy81 válasza BobaHWSW (#18636) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Nálatok van lóvé. Jahnoék is sokat vigyorognának, ha pl. nem ketten, hanem öten lennének… Jó eséllyel nálatok más az egy IT-sra jutó user szám, mint náluk. Még az átlag user átlag IQ-ja is jó eséllyel magasabb... ;)

(#18670) Bujdy81 válasza FőDudu (#18648) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Ahol van SAP, ott előbb-utóbb eljut a user a SE16-ig (natív táblamegjelenítő) és elkezdi kiexportálni a 800.000 soros és 178 oszlopos táblát Excelbe. Aztán tesz rá három FKERES-t (VLOOKUP), majd utána nem menti el az eredményt értékként, hanem egyből dobja rá a pivotot. Na, ott már kell a kraft, de az i7+16GB RAM ehhez is elég (bár ebben az egy konkrét esetben egy 4 magos i5 jobb, mert gyanítom két magos az az i7). :)

(#18671) zetor2000


zetor2000
senior tag

Munkavédelem 2-es... van biztosítókötél, csak nem jó helyen:

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18672) Grillo válasza eattila (#18667) üzenetére


Grillo
senior tag

Szerintem ha 6 körül indultok, akkor sima ügy, 6.45-7 között ott vagytok, kényelmesen el lehet készülni. 9után már jó a helyzet, mondjuk 11.30ig, dél körül megint van forgalom a városban (?!), aztán 4 körül indul az őrület.

(#18673) Bujdy81 válasza hobizoli (#18647) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Mi az eltérés egy 28"-os full HD TV és egy 28"-os full HD monitor között? ;)

Azért lenne jó két HDMI rajta, mert akkor egyrészt lehet monitornak nasználni, Másrészt pedig TVnek is, ahogy akarom...

(#18674) hobizoli válasza Bujdy81 (#18673) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor TV-t vegyel, mert abban van tuner is :DDD

több drón kell ;P

(#18675) BobaHWSW válasza Bujdy81 (#18668) üzenetére


BobaHWSW
újonc

En az alap felvetesre reagaltam.

Barki aki a cegben dolgozok pozicio es department fuggetlenul en igyekszem megadni a tiszteletet. Mindenkinek jobb ugy ha a konyhaban egy hey how is it going megy el nem pedig rohadjalmeg. Meg se turik itt azokat az embereket. Ez a ceg egy relative (a szakmaban) high stress environment. Igyekeznek a f*szokat kimorzsalni ahogy tudjak minden reszlegbol. Senki nem akar problemas emberekkel egybezarva lenni hajnali 2kor leadas elott 2 hettel.

(#18676) zetor2000 válasza Bujdy81 (#18673) üzenetére


zetor2000
senior tag

Hát... mondjuk a panelben lehet eltérés, meg az ilyen népszerű dolgok, mint a G-Sync / FreeSync képesség, HDR megjelenítés, háttérvilágítás, input lag... TVk esetében a HDR-t leszámítva nagyon sok relevancia nincs, monitornál inkább...
Pivot, tuner... apróságok, tulajdonképp nem is érdekesek :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#18677) hobizoli válasza zetor2000 (#18676) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Gsync/Freesync-hez video loero is kell

en meg attol nem felek, hogy az a notiba integralt cucc ezt tudja

amugy egy nagyobb monitorral meg lehet oldani ezt egyben egy normalisabb USB-s DVB-C tunerrel
az rabiggyesztodik a dokkolora, es amikor a dokkoloban van a noti, akkor van TV is a monitoron

több drón kell ;P

(#18678) FőDudu válasza Bujdy81 (#18673) üzenetére


FőDudu
addikt

TV-ben altalaban van olyan technologia ami az adott panel felbontasara felskalaz/leskalaz azaz szepen belenyul a megjelenitendo tartalomba. Ez lehet jo es rossz is.

Sok TV van amiben az ilyenolyan engine egy katasztrofa - mig a jobbakban egy megvaltas a kisebb felbontas (pl 576p) felskalazasa 4K felbontasra is.

En mai napig aldom az eszemet, hogy 1 hetig olvasgattam a teszteket mielott megvettem a Sony TV-t. Ebben jol mukodik az engine es jo a panel is (LED, de nem Amoled), a kis felbontasu tartalom sem egy elmosott szar a nagy kijelzon. Ugyanis meg a FullHD is tan a panel negyedet tenne ki - azt is fel kell skalazni. Marpedig meg a HD sem altalanos a csatornak kozott, sok az SD tartalom.

Monitornal valoszinuleg fix felbontasok adottak es azokat hasznalja mindenfele modosito engine nelkul.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18679) FőDudu válasza hobizoli (#18677) üzenetére


FőDudu
addikt

En gondolkodom itthonra 1-2 40 colos plazman. Azok FullHD felbontasuak, van VGA meg HDMI bemenet is.

Most dobjuk ki oket a cegnel. Egyikbol lesz valami kandallo imitacio.
A plazma technologian jol nez ki a tuz, androidos apban meg van fireplace (Naural Fireplace appot lessetek meg)... Szepen eg a tuz, meg hangja is van ahogy pattog. Szerintem jol meg lehet csinalni - ha mar nem epitunk valodi kandallot.

A masik meg jo lesz valami Chromecast vagy hasonlo megoldassal iPad vagy laptop kepet kirakni az agybol...

Gondolkodtam az 55" B&O cuccon is - de se helyem se kedvem a 150 kilos vackot hurcolaszni.
Azt falra ugysem tudnam felrakni, maceras az egesz. Manapsag a beepitett DVD lejatszo sem elony.
40" szerintem eleg egy 25m2-es szobaba.

FőDudu

(#18680) FőDudu válasza Bujdy81 (#18670) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk nincs ilyen advanced SAP felhasznalas.
A fo rendszereinkbol atmegy az osszes szamla a SAP-ba, aztan ott megy a feldolgozas.

Nincs exportalas - tilos is, nem szabad adatokat kimenteni egyik rendszerbol sem (max ha megkerik mondjuk a rendorsegtol vagy egyeb hatosagtol). Figyeli is az Antivirustol kezdve a tuzfalig minden az ilyesmit.

Holnap pont Deloitte audit lesz, SAP support mar elkeszitette neki az exportokat (segregation of duties miatt nem ferunk hozza ilyesmihez, nem is a mi dolgunk). Meglatjuk iden mit alkotnak, evrol evre kreativabbak.

De meg mindig nem hagyjuk, hogy export szkripteket futtassanak a rendszereinken.
Ha szukseguk van barmire, akkor a support kigeneralja - egyebkent nem engedhetjuk meg, hogy barki barmit is futtasson a rendszereinken. Ez alap, nem kerdes. Kivancsi lennek megengedi-e barmilyen ceg, hogy adatbanyasz szkripteket fttassanak az adatbazisokon es az Active Directoryban.

Mar azon is rugoznak pl. , hogy miert van VPN-en a SAP router elerese es kinek hogyan van hozzaferese.
A hozzaferes meg van fejelve OTP kod generatorral es amugy is minden logolva van.

Kicsit akadekoskodok, de altalaban megertik mi miert ugy van.
Csak iden nem a fonok jon, hanem uj (beosztott) auditor van.

Iden mar BCP, external/internal vulnerability test, stb is kell nekik.
Nem mintha nem lenne, csak ezek max megmutatasra kerulnek, nem adhatok ki meg nekik sem.
Tuzfal beallitasairol is kernenek teljes szabaly listat - nyilvan azt sem kaphatja meg senki kulsos.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#18681) Bujdy81 válasza hobizoli (#18674) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Tuner nem kell, van a set-top-boxban...

(#18682) eattila válasza Grillo (#18672) üzenetére


eattila
csendes tag

Ugy terveztem, hogy fel6-6 kozott elindulunk. Realisan szamolva, szopofaktorral bolonditva. :)

e-lias : exHWSW, fotók: https://www.flickr.com/photos/148053804@N05/

(#18683) Jahno válasza FőDudu (#18680) üzenetére


Jahno
őstag

"De meg mindig nem hagyjuk, hogy export szkripteket futtassanak a rendszereinken.
Ha szukseguk van barmire, akkor a support kigeneralja - egyebkent nem engedhetjuk meg, hogy barki barmit is futtasson a rendszereinken. Ez alap, nem kerdes. Kivancsi lennek megengedi-e barmilyen ceg, hogy adatbanyasz szkripteket fttassanak az adatbazisokon es az Active Directoryban."

De most kinek, mi a support, ki az ember és miért ne? Csomó nagy cég megengedi, Sanyikának a cégét megbízzák, Sanyika kap egy Csicsó/Juniper klienst, júzer/jeészót, gyorstalpalót és dolgozik.

Mit jelent az, hogy "nem szabad kimenteni"? Sokfelé 1-1 részleg komlett adatbázisa megy ki külsős céghez és vissza, vagy azoklépnek be és varázsolnak, vagy akármi. SAP routert nem értem, van ASA meg hasonlók, a mögötte lévőség meg homályzóna :-D

Többit magyarázzuk ahogy akarjuk, ami egyik cégnél kötelező az a másiknál erkölcstelenség. Ezeken túl kell lépni.

"Tuzfal beallitasairol is kernenek teljes szabaly listat - nyilvan azt sem kaphatja meg senki kulsos."

Mit jelent a külsős? Eleve a nagyvasakat külsős basztatja, mert azok értenek hozzá és támogatják. Akkor meg már látnak mindent is.

(#18684) Jahno válasza Bujdy81 (#18669) üzenetére


Jahno
őstag

Vagy más a koncepció, mert arányaiban a 40 fős holland sales irodánk a múltban kb. 1 évre adott annyi melót, ami itt 1-2 nap alatt összejön.

(#18685) Jahno válasza Bujdy81 (#18668) üzenetére


Jahno
őstag

És miképpen teszed helyre? Amúgy mi is "sok" pénzt termelünk. De ezt csak akkor hallom, ha valami elvileg nem megy és milyen sokat vesztünk el :-D

(#18686) Jahno válasza zetor2000 (#18646) üzenetére


Jahno
őstag

Nálam volt aki a 3 napos kibontott laptopot nem akarta elfogadni.

(#18687) Jahno válasza FőDudu (#18648) üzenetére


Jahno
őstag

De minek tartani, ha a gyártó sok évig tudja ugyanaz a modellt szállítani?

(#18688) Jahno válasza Samott (#18627) üzenetére


Jahno
őstag

Jahh, nálunk valami arc egyszer beviharzott, közölte, hogy "ne adjunk mindenkinek laptopot, mert az benefit". Aztán innentől megint nem tudunk semmit, de csomó nagyszájú kap aki asztali gépen melózik és az új haladó kategóriás csinos laptop ott rohad a fiókban, a niggerek meg akik melóznak hétvégén odahaza is, vagy ügyfélhez rohangálnak azok szívnak a 6 éves vasakkal.

(#18689) Jahno válasza FőDudu (#18625) üzenetére


Jahno
őstag

Nálunk van akinek bejön, kapják sorban az egyéni nyomtatókat, másik irodát, aztán átköltözik, visszaköltözik, aztán az eddig fontos nyomtatóra közli, hogy vigyük már innen ezt a szart, aztán 3 hét múlva kér egy önálló nyomtatót az irodába, meg a külön a vendégeknek, de a vendégeknek legyen az előtérben a "valahol", és így bonyolódik tovább a végtelenségig. Igazából most a cégvezetőnek vannak a legelvetelmültebb ötletei, meg feljebb is léptették régiós izének így egy darabig csak fokozódik a valami.

(#18690) Jahno válasza BobaHWSW (#18636) üzenetére


Jahno
őstag

Ki tudja kinek mi a baromság. Legyen egy konkrétabb példa, amit már emlegettem, hogy a vágóhídon hallottam.

Vacakol a géped. IT szerint nem, meg ránézésre sincs baja, de azért még hétvégére is elviszi haza hegeszteni, mert jó fej és előtte amúgy is belenyúlt egy olyan folyamatba, amibe nem kellett volna. Cserébe hétfőtől csak sír a főnökségnek, hogy nem hagyják dolgozni, minden szar, azonnal kér egy új gépet, mert mert... Pár napon belül kap egy új gépet, pont olyat, ami az egész cégnél van, jobbra ülő is ezen dolgozik és a balra ülő is, meg sokan másik. IT kihúzott mellkassal viszi, hogy lerakja, probléma megoldva, minden jó, de helyette júzer ránéz a gépre és közli, hogy "mi ez a szar? Ezen nem vagyok hajlandó dolgozni, azonnal vigyétek el innen és hozzatok valami rendeset". És akkor ott pislognak és nem értik. De lehet IT a hülye, mert már túl sokszor kerültek ilyen érthetetlen szituba. Mindennapos az olyan telefon is, hogy felhívják, aztán se köszönés, semmi, csak jön, hogy "még mindig nem megy ez a szar, azonnal csináljatok valamit". Jó, de mi, hol, Te ki vagy, ez milyen gép, fax, nyomtató, szerver, levelezés, mobil, kiírja a valamit? Erre az alap válasz, hogy "nem vagyok IT-s, Nektek kell tudni, csak oldjátok meg, mert....

Vagy mond valamit, megy a hümmögés, felvázolják "a céges szabályzat szerint ezt igényelni kell itt és itt, aminek a módja ez és ez, ezt kell kitölteni, ide benyújtani, azt jóváhagyják és csináljuk" Válasz? "engem ez kurvára nem érdekel, oldjátok már meg, mert így nem lehet dolgozni". Ki kell tölteni formanyomtatványt? "ezzel én nem fogok baszakodni, nem vagyok IT-s, oldjátok már meg, mert...".

Aztán mindig a farok rosszabb vége van, ha a júzer lead egy telefont akkor behúzzák, hogy van egy szabad a polcon, de a szájbakúrt alma le van kódolva, kiadni nem tudjuk és basztatnak, hogy ott van szabadon oldjuk már meg, a júzer fontos, a telefon kell, a júzer az igazgató, csilliárdot bukunk, minden fontosabb, mint ez, de valahogy nem hallgatnak meg, hogy csodát tenni nem mindig tudunk, ha az a vacak le van kódolva.

Teljesen más univerzumban léteznek a júzerek, az IT, a kinti support, az anyavállalat és minden, mert még ott tartunk, hogy a héten felvettünk X embert, de hónapokon belül nem vehetünk Nekik gépet, mert előre nem rendelhetünk, mert keret van meg izé, de mivel papíron van annyi gépünk ami a létszám, így az is zűrös és ezeket a köröket futjuk már egy éve. És akkor a helyi főnökség kúrogat minket, hogy miért nem működik az, amit az anyavállalat megtilt.

(#18691) qnadam válasza FőDudu (#18678) üzenetére


qnadam
veterán

anyóséknál bejött a kábeles digi, és rögtön rácsodálkoztak az sd adásra, hogy jé de jó a minősége. pedig nem analógról váltottak, csak már az óccsó lg tévé is ennyivel szebben skáláz, mint a műholdas beltéri :) pedig ők azok, akik a hd és sd közti különbségen se nagyon akadnak fenn.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18692) qnadam válasza FőDudu (#18679) üzenetére


qnadam
veterán

yt-n is vannak kandallós videók, de errefelé upc-n külön csatorna is van erre.
mondjuk ha plazmával csinálod, az legalább tényleg fog fűteni :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18693) qnadam válasza npera (#18608) üzenetére


qnadam
veterán

a netadó abban a formában valóban kicsit merész volt...
a digi pedig nem jó példa, mert az is csak úgy van itt, mint nálatok a nagyvárosok egy részében gyors net. eleinte ők is panelekben tolták, most már olyan családi házas környékre is elmerészkednek, ahol azért fillérekért lehet felköltözni meglevő oszlopokra. másutt meg marad a (jobb esetben upc) koax, rosszabb esetben valami dsl. és falun a telekom se szégyell sok pénzt kérni a cuccáért, valamiért pont csak digi által lefedett területeken árulják flip álnéven a soktévé+százötvenmegásnet+valamitelefon kombót 4e forintért.
az mondjuk külön vicces, hogy a flip adatbázisa házszinten pontos a digis helyekről... sőt néha pontosabb is, mint a digi saját adatbázisa, nőm szüleinek utcájában ott volt a digi, ennek megfelelően volt flip is, pedig a digi a saját címlistájából kifelejtette az utcát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#18694) blueboi69


blueboi69
csendes tag

Npera force-olt lakasfelujitasat vegigolvastam. Hat nemsemmi! Mondjuk a vegen kicsit megkonnyebbultem, hogy konnyuszerkezet es gipszkarton, mert az elejen azt hittem, hogy beton elkezdtek korbevesni a csovet, az iszonat porral jar. Igy azert egy fokkal jobb :)
Kitartas! :)

En multkor, valamikor januar elejen csereltem lampat a gyerekszobaban. Leghajosrol, repulosre, mer az jo. :)
Leszedem a lampat, erre ahogy mozgatta a vezeteket, elkezd a vezeteken vegigcsopogni jopar vizcsepp. Nezek, hogy aztakurva ez nem vicc, hogyafaszba kerul oda viz. Mar beflesseltem, hogy beszakadt a teto, amig nem voltunk itt es az egesz padlas tele van hóval, ami raolvadt.
Felkuzdottem magam a nemletezo padlasra, latom, minden rendben..a vezetekek is egy muanyag vedocsobe vannak behuzva, minden sertetlen. Arra jutottam, hogy vmi kondenzviz lehetett, a lampanal felment a vezeteken a meleg, a padlason meg lehult. Igy lett egy szimpla lampacserebol fel napos program.. :)

Amit linkeltel akkus baszások, azt nem olvastam el, de mintha az egyik az utvecsavarozo lenne, nem utvefuro.

(#18695) blueboi69 válasza Jahno (#18690) üzenetére


blueboi69
csendes tag

Erre csak azt tudom mondani amit Samott irt:
" Csak ugye gyulik a frusztracio a letra legaljan. Erre meg az a megoldas, hogy feljebb kell lepni... "

Nalunk is volt ilyen, hogy user nem akart ticketet nyitni, mert neki derogal. Ha azt mondja, hogy nem IT-s, akkor meg kell mondani, hogy te meg nem vagy titkarno, hogy helyette nyissal ticketet, anelkul meg nemehet dolgozni. Ha nem tetszik neki, akkor menjen a fonokodhoz.
Nalunk detto ugyanez volt, amikor bevezettuk a ticketing rendszert. Kb az elso fél év volt nehez, utana mar javult. Aztan kb 1ev mulva mar csak olyanok estek be varatlanul, hogy " bocs, de nem tudok ticketet felvenni, mert nem kapcsol be a gepem" stb. Tehat amikor tenyleg indokolt volt.

Lockolt csutkas termeket visszavenni kod nelkul...

(#18696) Gabibácsi válasza Jahno (#18614) üzenetére


Gabibácsi
tag

a te fúród amit annó kölcsönadtál az eléggé fasza volt

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#18697) Bujdy81 válasza Jahno (#18690) üzenetére


Bujdy81
csendes tag

Most nem keresem vissza, hogy idézzem, de a lényeg az volt, hogy Boba írásában, hogy a userek is mások, mint nálatok.

Én nem lennék jó IT support, az biztos, mert az ilyen "leszarom, oldd meg" arcoknak megmondanám, hogy ennél a cégnél ez a folyamat (ticket, normális leírás, stb.). Én tuti nem bírnám elviselni, hogy így beszéljenek velem, nincsen türelmem hozzá...

(#18698) Jahno válasza blueboi69 (#18695) üzenetére


Jahno
őstag

Jön az a főnökhöz, mienk szépen meg is magyarázza, hogy ez a folyamat és így kellene, meg ezért meg amazért. Aztán jön a júzer főnöke, odabasz az asztalra, hogy ne hülyéskedjünk, ennek MOST meg kell lennie, mert soktízezerEuró, bukjuk az ügyfelet, nem tudunk kiszolgálni, blábláblá, és akkor lapítani kell.

(#18699) Samott válasza Jahno (#18698) üzenetére


Samott
addikt

Nem kell lapitani, az mar nem ti felelossegetek, nem ti dontottetek arrol, hogy athagjatok a szabalyokat.

Dudu esetebn se ertettem miert kell konforntalodni a juzerrel, van annak is fonoke, eszkalalja a problemat ha nem talalnak megoldast.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18700) Jahno válasza Samott (#18699) üzenetére


Jahno
őstag

Az a szopó, hogy akad probléma, ami fentebbről jön, de a helyi főnökök sem értik és nekünk ugrálnak a megoldásért. Vagy néha nem is probléma, hanem állapot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.